16 kW kotle na jakou oblast

Spotřeba plynového kotle: Kolik elektřiny je potřeba k práci standardního vybavení

Možná, že někdo bude novinkou skutečností, že plynové kotelny potřebuje nejen v plynu, ale také v elektřině. A spolu s spotřeby plynu je třeba vzít v úvahu také spotřeba výkonu plynového kotle, která je srdcem vašeho topného systému.

kotle, oblast

Teď určitě najdu čtenáře, který bude objejen a bude správný. A jeho správná věc je, že jsou stále ještě kotle na plyn bez připojení k sítě. Jedná se o klasické venkovní jednotky s otevřenou spalovací komorou, vyžadují samostatnou místnost a přísné dodržování pravidel pro požární bezpečnost v něm.

Nelatilní kotle jsou v současné době používány ve vesnicích vzdálených od měst, v DACHA. kde existují přerušení dodávky elektřiny. Nebo chcete-li uložit na nákup zařízení. Budeme hovořit o moderních plynových topných zařízeních a funguje pouze s vysoce kvalitním spolehlivým napájením.

Faktory ovlivňující vypočtený výkon

Každá budova má své vlastní vlastnosti. Nebo operativní nebo technické. První obsahuje důležitý parametr, který je název tepelné ztráty. Než je méně, teplejší uvnitř místností. V souladu s tím méně výdajů na ohřevu a je zde příležitost ušetřit.

Tepelné ztráty jdou s jakýmkoliv návrhy budovy: střecha, překrývání, stěny, podlahy, okna a dveře.

 • Materiál, ze kterého jsou vyrobeny všechny výše uvedené prvky;
 • Kvalita konstrukce a montáže. absence trhlin, mezer a jiných neotáček.

Například v betonových stěnách tepelných ztrát dvou nebo třikrát více než cihly. Protože v betonovém domě budou výdaje na vytápění vyšší než ve výstavbě cihel. Takže pro první bude muset koupit plynový kotel s větším výkonem.

Pokud hovoříme o pohodlných životních podmínkách, pak by měly být tepelné ztráty, které jsou také měřeny ve wattech, by měly být rovny výkonu (tepelné produkce) plynového kotle. V případě těžkého mrazu v zimě je nutná malá okraje do 10-15%.

Omezení moci také není vítáno, protože:

 • Časté zapnutí a vypnutí agregátu (tento proces se nazývá
 • K dispozici je takto) negativně ovlivňuje hořák, který selže;
 • Čím silnější topné zařízení, tím dražší;
 • Silný plynový kotel je velká velikost jeho rozměrů a hmotnosti;
 • hladce modulovat kotle přenosu tepla nemohou, takže jsou pod účinností.

Další faktory, které je třeba zvážit při výpočtu výkonu plynového kotle:

kotle, oblast
 • celková plocha domu;
 • výška stropu;
 • zda byla tepelná izolace použita ve stavebnictví nebo ne;
 • které okna jsou nainstalovány a jejich číslo;
 • Klimatický pás, ve kterém dům postavil.

Která tepelná ztráta by měla být zvážena

V závislosti na tom, které stavební materiály, budova byla postavena, každý z jeho prvku má své vlastní tepelné ztráty. Tedy nemají standardní hodnotu. Jsou umístěny v určitém rozsahu a jsou měřeny jako procento.

Každý dům postavil jejich tepelnou ztrátu a jsou nerovnoměrně distribuovány v prostorách. někde více či méně. Ale v množství, které by měly poskytnout 100%.

Orientace domu na bocích světa také postihuje tepelné ztráty v určité místnosti. Na jižních stranách jsou ukazatele nižší než se severem. Rozdíl může být až 15%. To je třeba vzít v úvahu.

Co je místnost pro ztrátu tepla?

Každá místnost má určité tepelné ztráty. Teplo vychází ze stěn, oken, podlah, dveří, stropu, takže úkolem plynového kotle je kompenzovat množství tepla odchozí a poskytnout určitou teplotu vnitřní. To vyžaduje určitý tepelný výkon.

See also  Kotelní skleněná keramika nebo nerezová ocel, co je lepší

Experimentální cesta je zřízena, že největší množství tepla prochází stěnami (až 70%). Přes střechu a okna, až 30% tepelné energie může procházet prostřednictvím ventilačního systému. až 40%. Nejmenší tepelná ztráta u dveří (do 6%) a podlahy (až 15%)

Následující faktory ovlivňují tepelnou ztrátu domu.

 • Umístění doma. Každé město má své vlastní klimatické rysy. Při výpočtech tepelné ztráty je nutné zohlednit kritickou negativní teplotu charakteristiku regionu, jakož i průměrnou teplotu a trvání topné sezóny (pro přesné výpočty pomocí programu).
 • Umístění stěn Vzhledem k stranám světa. Je známo, že větrná růžice se nachází na severní straně, takže tepelná ztráta stěny umístěné v této oblasti bude nejvyšší. V zimě se západním, severem a východem, chladný vítr fouká s velkou silou, takže tepelná ztráta těchto hradeb bude vyšší.
 • Čtvercová vyhřívaná místnost. Ze velikosti místnosti, plocha stěn, stropů, oken, počet odchozích teplů závisí na dveřích.
 • Stavební konstrukce tepelného inženýrství. Jakýkoliv materiál má svůj vlastní tepelný odporový koeficient a koeficient přenosu tepla. schopnost projít samotným množstvím tepla. Chcete-li zjistit, musíte použít tabulkové daty, stejně jako aplikovat určité vzorce. Informace o složení stěn, stropů, podlah, jejich tloušťka lze nalézt v technice pouzdra.
 • Okno a dveře. Velikost, modifikace dveří a dvojklaslých oken. Čím větší je oblast okna a dveří, tím vyšší je tepelná ztráta. Je důležité vzít v úvahu charakteristiky instalovaných dveří a dvojklaslých oken během výpočtů.
 • Větrání účetnictví. Větrání vždy existuje v domě bez ohledu na přítomnost umělého výfuku. Prostřednictvím otevřených oken se prostor provádí, pohyb vzduchu je vytvořen při zavírání a otevírání vstupních dveří, chůze lidí z místnosti do místnosti, což přispívá k péči o teplý vzduch z místnosti, jeho oběh.

Znát výše uvedené parametry, můžete nejen vypočítat tepelnou ztrátu domu a určit sílu kotle, ale také k identifikaci míst, která potřebují další izolaci.

Plynový kotel pro standardní konfigurační domy

Vypočítejte výkon plynového kotle pro domy vytvořené typickým projektem není příliš obtížný. V takových budovách nepřesahuje výška stropu tři metry. Chcete-li to provést, použijte vzorec: Mk = Sumy / 10, kde

 • MK je vypočtený výkon kotle v kW;
 • S. celková plocha místnosti v KV.m;
 • CMD. specifická kapacita kotle, která by měla mít každých 10 kV. M.

Druhý indikátor je stanoven v závislosti na klimatické zóně a je:

 • 0,7-0,9 kW pro jižní regiony;
 • 1.0-1,2 kW pro střední pás;
 • 1.2-1,5 kW pro v blízkosti moskevských oblastí;
 • 1.5-2.0 pro severní regiony.

Podle tohoto vzorce, vypočtený výkon kotle pro dům 200 metrů čtverečních. M., který se nachází ve středním pruhu, bude: 200×1.1 / 10 = 22 kW. Upozorňujeme, že tento vzorec ukazuje, jak vypočítat výkon kotle, který se používá pouze pro domácí vytápění. Pokud se předpokládá, že používají dvoukřídlý ​​systém, který zajišťuje ohřívací vodu pro potřeby domácností, měla by být kapacita zařízení zvýšena o dalších 25%.

Používá se v soukromých domech kotlů

V soukromých domácnostech, kotle lišící se jako hlavní tepelný generátor mohou být kotle, liší se nejen v ukazatelích výkonu, ale také jinými technickými parametry, včetně typu paliva a funkčnosti. Vyrobené vybavení pracuje na pevné látky (dřevo, speciální pilíře, uhlí), kapalné, plynné (hlavní a balónové plynové) typy paliv, stejně jako z tradiční elektrické sítě.

Konstruktivní funkce:

 • Podle materiálu provedení. litinových nebo ocelových modelů;
 • podle metody instalace. modely podlahy nebo stěny;
 • Pokud jde o počet obrysů. jeden nebo dvouvodičový model.

Nelatá zařízení jsou schopna fungovat bez připojení k mřížce napájení a při instalaci energie závislých na energii, je třeba mít na paměti, že systémy s nuceným oběhem nosiče tepla nejsou schopny pracovat bez elektřiny.

Zakoupení tepelného generování zařízení potřebné k zohlednění velkého počtu kritérií. V tomto ohledu je zvláštní pozornost věnována nákladům kotle, funkce instalace a montáže topného systému, výkonu zařízení a počtu obrysů, typu použitého paliva, stejně jako možnost odstranění všech strávených plyny.

See also  Instalace kotle nepřímého vytápění v podkroví

Nejpřístupnější z hlediska cenových kotlů zahrnují modely domácí produkce, a vybrat zařízení podle typu paliva, s přihlédnutím k klimatickým podmínkám a stávajícím příležitostem, které jsou inherentní při vypořádání, ve kterém se dům očekává, že bude fungovat. Pokud je to žádoucí, je docela možné výrazně zvýšit výkon systému a jednotnost ohřevu prostor pomocí speciální tepelné baterie připojené k instalovanému topného kotle.

Metody výpočtu požadovaného výkonu kotle

Ve skutečnosti je držba tepelného inženýrství vždy lepší důvěřovat odborníky. příliš mnoho nuancí musí vzít v úvahu. Je však jasné, že takové služby nejsou volné, tolik majitelů dává přednost převzetí odpovědnosti za výběr parametrů kotelního vybavení.

Podívejme se, které metody výpočtu tepelné energie jsou nejčastěji nabízeny na internetu. Ale pro start, uveďte otázku, která by konkrétně měla ovlivnit tento parametr. Bude jednodušší pochopit výhody a nevýhody každé z výpočtových metod.

Jaké zásady jsou klíčové při výpočtu

Takže před topným systémem existují dva hlavní úkoly. Okamžitě objasněte, že mezi nimi není jasné oddělení. naopak, existuje velmi blízký vztah.

 • První je tvorba a údržba pohodlného prostoru pro teploty. Tato úroveň vytápění by navíc měla být distribuována celému objemu místnosti. Samozřejmě, v důsledku fyzikálních zákonů je teplotní gradace na výšku stále nevyhnutelná, ale nemělo by to ovlivnit pocit užití pobytu v místnosti. Ukazuje se, že topný systém musí být schopen zahřát určité množství vzduchu.

Stupeň komfortu teploty, samozřejmě. hodnota je subjektivní, to znamená, že různí lidé mohou hodnotit svým vlastním způsobem. Je však nicméně věřil, že toto číslo je v oblasti 20 ÷ 22 ° C. Obvykle tato teplota a provoz při provádění výpočtů tepelného inženýrství.

To také indikuje normy stanovené Gostem, Snipem a SANPIN. Níže uvedená tabulka například zobrazuje požadavky GOST 30494-96:

Typ teploty vzduchu, ° C
optimální Dovolený
Životní prostory 20 ÷ 22 18 ÷ 24
Obytné prostory pro regiony s minimálně zimními teplotami. 31 °С и ниже 21÷23 20÷24
Kuchyně 19÷21 18÷26
Toaleta 19÷21 18÷26
Ванная, совмещенный санузел 24÷26 18÷26
Кабинет, помещения для отдыха и учебных занятий 20÷22 18÷24
Koridor 18÷20 16÷22
Вестибюль, лестничная клетка 16÷18 14÷20
Кладовые 16÷18 12÷22
Жилые помещения (остальные. не нормируются) 22÷25 20÷28
 • Вторая задача – это постоянная компенсация возможных тепловых потерь. Создать «идеальный» дом, в которой полностью бы отсутствовали утечки тепла — проблема из проблем, практически нерешаемая. Можно лишь свести их к предельному минимуму. А путями утечки в той или иной мере становятся практически все элементы конструкции здания.

Тепловые потери – это самый главный противник отопительных систем.

Элемент конструкции зданияПримерная доля от общих тепловых потерь
Фундамент, цоколь, полы первого этада (по грунту или над неотапливаемым повалом) от 5 до 10%
Spoje stavebních konstrukcí od 5 do 10%
Sekce průchodu inženýrských komunikací prostřednictvím stavebních konstrukcí (kanalizační potrubí, vodovodní přívodní trubky, dodávky plynu, elektrické nebo bojové kabely a.P.) až do 5%
Vnější stěny, v závislosti na úrovni tepelné izolace od 20 do 30%
Okna a dveře na ulici asi 20 ÷ 25%, z nichž je polovina z nich. Vzhledem k nedostatečnému utěsnění krabic, špatných rámů nebo tkanin
Střecha Až 20%
Komín a ventilace Až 25 ÷ 30%

Pro které byly poskytnuty všechny tyto docela rozsáhlé vysvětlení? Ale pouze za účelem čtenáře má naprostou jasnost, že při výpočtu vůli bude muset vzít v úvahu oba směry. To znamená, a “geometrie” vyhřívaných prostor domu a přibližnou úroveň tepelné ztráty. A počet těchto úniků tepla, na kole závisí na celém rozsahu faktorů. To je rozdíl v teplotách na ulici a v domě a kvalitě tepelné izolace a vlastnosti celého domu jako celku a umístění každého z jeho prostor a dalších hodnotících kritérií.

See also  Kotel na opotřebovaném oleji s rukama

Možná budete mít zájem o informace o tom, jaké kotle jsou vhodné pro pevné palivo

Nyní, vyzbrojené těmito předběžnými znalostmi, obrátíme se na zvážení různých metod pro výpočet nezbytného tepelného výkonu.

Výpočet výkonu v oblasti vyhřívaných prostor

Tato metoda “inzerovaná” je mnohem širší než ostatní, není to překvapující. je to snadnější přijít s.

Navrhuje se pokračovat ve svém podmíněném vztahu, že pro vysoce kvalitní topení jednoho čtverečního měřic oblasti místnosti je zapotřebí 100 W termální energie. Pomůže tedy vypočítat, jaký druh tepelné síly vzorce:

Q = Singch / 10

Q. Požadovaný tepelný výkon topného systému, vyjádřený v kilowattech.

Singchp. celková plocha vyhřívaných prostor domu, m2.

Nejprimitivnější metodou výpočtu je pouze na základě oblasti vyhřívaných prostor

 • První je výška stropu v průměru by měla být 2.7 metrů, povolený rozsah od 2,5 do 3 metrů.
 • Druhý. můžete provést novelu oblasti života, to znamená, že neuspovídá ne těsné míře 100 w / m² a “plovoucí”:
Projektování specifické síle topného systému (W podle 1 m²)
Jižní regiony Ruska (Severní Kavkaz, Caspian, Priazovsky, Černé moře) 70 ÷ 90
Centrální Chernozem, Jižní Pobedzhye 100 ÷ 120
Ústřední regiony evropské části, Primorye 120 ÷ 150
Severní oblasti evropských dílů, regionu Ural, Sibiř 160 ÷ 200

Jak vypočítat objem kapacity místnosti

kotle, oblast

Твердотопливный котел МАЯК АОТ 16 Standard Plus. Обзор

Identifikujte sílu topného kotle pro byt může být odlišný v snipu.

Použití této techniky vyžaduje předběžný výpočet celkové místnosti. Je třeba říci, že tento přístup poskytuje odpovídající výsledek, protože výška stěn je také zohledněna. Obvykle se nedochází k výpočtu objemu bytu, jeho oblast musí být vynásobena výškou. Jako příklad můžete vypočítat kapacitu kotle pro vytápění byt 87 m 2. Nachází se ve třetím patře v cihlové pětipatrové budově. Výška stěny v tomto případě. 2.8 M.

Sekvence Jak vypočítat výkon kotle pro domov:

 • Určete objem apartmánu: 87 x 2,7 = 234,9 m 3.
 • Výsledné číslo je zaokrouhleno na 235 m 3.
 • Vypočítejte požadovaný výkon: 235 x 34 = 7990 (7,99 kW). V důsledku zaokrouhlení se otočí o 8 kW.
 • Vrchol a níže jsou vyhřívané byty, proto je koeficient 0,7: 8 kW x 0,7 = 5,6 kW. Zaokrouhleno do 6 kW.
 • T.na. Aplikujte dvojitý kotle, dává rezervu 25%. 6 kW x 1,25 = 7,5 kW.
 • Okna v bytě stojí starý dřevěný. Z tohoto důvodu je nutné použít zvýšení koeficientu 7,5 kW x 1,2 = 9 kW.
 • Dvojice bytových zdí jde ven, což znamená další násobení o 1,2: 9 kW x 1,2 = 10,8 kW. (Zaokrouhleno do 11 kW).

S pomocí metodiky můžete vypočítat požadovaný výkon kotle, a to jak v bytě, tak v soukromém cihlovém domě. Ostatní stavební materiály nemají podobné normy. Kromě toho, z panelů, soukromé obydlí jsou pěstovány extrémně vzácné.

Konstruktivní prvky budovy

V různých budovách a podmínkách provozu jsou kotle stejný výkon dávají zcela jiné výsledky. Vše proto, že tepelná ztráta skrz stěny, překrývání a okna ovlivňují celkový obraz. Čím vyšší je tepelná ztráta, tím vyšší je korekce výkonu topných zařízení.

Mohou být nepochopitelné označení skla. Všechno je zde poměrně jednoduché, například, 4-16-4 znamená, že mezera mezi dvěma sklenicemi o tloušťce 4 mm je 16 mm. Písmeno “K” znamená energeticky úsporné sklo, “AR”. fotoaparáty naplněné argonem.

Byly tam otázky? Určete je v níže uvedených komentářech. odpovíme!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS