Aplikace pro řízení robota vysavače Xiaomi

Inteligentní a výkonný Xiaomi MI robot vakuový vysavač s tvorbou místnosti

Technologie nestát stále, každý rok se objevují nové, užitečné pomůcky, které usnadňují naše životy. Nejzajímavějším a nejvhodnějším letošním rokem pro mě byl robot vysavač Xiaomi MI robot vysavače z první generace, z nichž cena byla trochu snížena do konce roku 2019. Na dlouhou dobu jsem se rozhodl s nákupem, ale všechny tyto se rozhodly a koupil, nebudu okamžitě říkat o nákupu, nelituji všechny naše základní funkce, existuje spousta malých nevýhod, ale o tom o něco později. A dnes se s Vámi sdílím podrobnou a srozumitelnou instrukci pro instalaci různých, ruských hlasových balíčků, jako používání telefonu Android, takže s počítačem se systémem Windows operačního systému. Tato instrukce je vhodná pro první generaci a pro druhou. Začněme se skutečností, že v první verzi Xiaomi Mi Robot vysavače z krabice není žádný ruský oficiální jazyk, ale není těžké opravit. Po vyjmutí vysavače z krabice vám poradím, abyste vložili stanici do doku pro nabíjení, jako by poplatek je menší než 20%, jazykový balíček nebude stanoven. Jakmile se nabitá vysavače, můžeme začít instalovat hlasový balíček, máme pro to několik možností, začneme nejjednodušší.

aplikace, řízení, robota, vysavače, xiaomi

Možnost s automatickou definicí IP adresy a přijetí tokenů.

Token. jedinečný identifikátor robota vysavače (po resetování změn nastavení Wi-Fi).

 • Stáhnout a nainstalovat program XVACUUM firmware 3.3.0
 • Stáhněte si fotografii úřední ruský jazyk ru_official a rozbalit z archivu, v důsledku toho by měl být soubor s příponou PKG na telefonu
 • Uzavřete dvě sekundy do vysavače Dva tlačítka, dokud fráze vybití nastavení Wi-Fi (s největší pravděpodobností bude v čínštině)
 • Dále je žádoucí vypnout mobilní internet na telefonu a zapnout Wi-Fi, v seznamu dostupných sítí musíme mít síť od našeho robota, na které se musíme připojit.
 • Nyní spusťte program firmwaru XVACUUM, vyberte zvuk Flash
 • Vyberte si hlasový balíček, který byl odstraněn z archivu dříve.
 • Čekáme na dokončení instalačního procesu.

Možnost s ručním odložením IP adres a tokeny

 • Stáhnout a nainstalovat firmware XVACUUM 3.3.0 Pokud ještě není nainstalován
 • Budete muset nainstalovat upravený domov MI VEV v telefonu, přes kterou můžete zobrazit adresu IP a token, pokud jsem použil Mihome z Playmarketu, bude to muset odstranit.
 • Stáhněte si oficiální ruský jazyk pack ru_official a odstranit jej z archivu, soubor musí být ve formátu.Pkg
 • Otevřete modifikovaný mihome, přidejte náš vysavač k aplikaci, klikněte na něj, otevřeme mapu s pokojem a informace o poplatku a předchozí úklid, zajímáme se o tři body v pravém horním rohu. klikněte na ně a vyberte Obecné nastavení. další nastavení. Informace o síti a viz adresa IP našeho vysavače a jeho tokenu. Tokeny přidělit a kopírovat a pamatuji si na IP adresu
 • Otevřete aplikaci firmwaru XVACUUM a stiskněte vodorovné pruhy sodíku v pravém horním rohu, nabídka se otevře v přední části aplikace Nastavení,
 • V poli IP zadejte IP adresu našeho směrovače, který je zapamatován v předchozím kroku, a v poli tokenu vložte token zkopírovaný z upravené domácí aplikace MI a klikněte na tlačítko Uložit
 • Restartování Dodatek Xvacuum firmware
 • Musíme se stát aktivními flash firmware a flash zvuková tlačítka, nyní budeme zajímat o tlačítko flash zvuk. Klikněte na něj
 • Dále musíme vybrat rozbalený jazykový balíček ve formátu PKG, který byl odebrán z archivu dříve na telefonu.
 • Čekáme na konec firmwaru, toto nastavení jazykového balení je dokončeno.

Jak přidat hlasové řízení Alice Robot vysavač Xiaomi / Dreame

V našem století již nebudete překvapit hlasovými spotřebiči s domácími spotřebiči. Alice se již naučila nejen přísahat a natáčel v Tkyktoks, ale také může spravovat inteligentní zařízení ve vašem inteligentním domově. Po zakoupení robota vysavače od dceřiné společnosti Xiaomi Dreame Bot L10PRO jsem si myslel, že to nebylo špatné, abych to učil, že je nařízen podle objednávky. Ukazuje se, Alice má dlouhou přátele s většinou zařízení, která jsou řízena aplikací Mihome.

Chcete-li konfigurovat, nebudete potřebovat nic složitého a dokonce i školák se vyrovnat.

See also  Jaká je optimální teplota pro plynový kotel

Potřebujeme 2 aplikace v telefonu, a to:

Chcete-li začít, zkontrolujte, zda byl v aplikaci Mihome přidán vysavač robota.

Poté přejděte na aplikaci Yandex a zadejte své uživatelské jméno a heslo. Pokud nemáte účet Yandex, pak jej snadno zaregistrujte, asi 3 minuty.

Pak musíte vytvořit prázdný inteligentní domov, to znamená, přidat lokalita inteligentních zařízení. Standardně nazývá můj dům

Klikněte na ikonu “Device”, je v nabídce aplikací Yandex (vircled). Vyberte si z velkého seznamu sudu podepsaných jako zařízení. Stiskněte seznam Plus přidání nového zařízení, vyberte jiné zařízení a najděte níže v záložce Populární výrobce Xiaomi. Chcete-li pokračovat v programu, požádáte vás, abyste zadali heslo a přihlaste se z účtu Mihome.

Poté jdeme do “mého domova” a vidíme, že jsme měli zařízení, s nimiž je Alice již známá z aplikace Mihome. Pro robot vyžaduje nastavení, klikněte na něj. Hlavní stav, zavolejte s názvem s cyrilickými písmeny, jinak to hlasové ovládání nerozumí. Poté můžete vidět, že Alice ví všechno o vašem vysavači, včetně modelu a firmwaru.

To je vlastně. Zůstane jen vysílat hlasové příkazy a robot provede svou práci. A seznam povolených nebo přijatelných týmů Alice.

Zaškrtnuto na jeho zaměstnance, vysavače stabilně vykonává všechny příkazy jako start, pauza, jít na nabíjení, bez stížností. Zde je náš život a stal se trochu moderní. Chápu, že informace nejsou nové, a mnoho lidí už to vědělo bez mě. Ale jsem si jist, že to bude užitečné pro ty, kteří se prostě neobtěžovali s takovou funkčností, ale viděli, jak snadné je, bude také přidávat živobytí do komunikačního protokolu s vaším inteligentním zařízením. Samozřejmě, bonus je řízen mnoha dalšími zařízeními a pomocí Alice můžete snadno spravovat klimatizaci, hydratační, lehké a mnohem více.

Zde je varianta mé komunikace s vysavačem přes Alice. Jak to je s nedorozuměním a chybami. Pokud jste nazvali vysavač vysavačem s vysavačem, a to samozřejmě, že je nemožné říkat robot)))

Mimochodem, mluvení. Spravuje stejný inteligentní domov přes Google Aleha. Ale to je další příběh.

Wi-Fi připojení

Pokud smartphone na androidu

Před připojením robota vysavače do mobilního zařízení musíte aktivovat moduly Wi-Fi, GPS a Bluetooth v něm, stejně jako zahrnovat samotný robot robota Xiaomi. Poté si stáhněte aplikaci MI Home Branded pro operační systém Android, který je k dispozici na všech hlavních softwarových platformách.

Dále je algoritmus připojení Xiaomi Vacue Cleaner je následující:

 • V aplikaci je třeba se zaregistrovat nebo jít na existující účet (účet) kliknutím na tlačítko “Přihlášení”.
 • Po úspěšném spuštění aplikace vyberte Server (oblast). Pokud existuje taková příležitost, je lepší si vybrat evropský server, Singapur nebo Spojené státy. Na čínském serveru může být blokována a nedostupná řada možností.
 • Ujistěte se, že internetový signál je stabilní. Špatná kvalita komunikace může vést k tomu, že robot vysavač nebude fungovat normálně, protože pro to musí být “online”.
 • Na hlavní obrazovce je vybráno řádek “Add Device”. V odhadovaném seznamu najděte zařízení. Pokud model Xiaomi chybí v seznamu, musí být robot vysavač poháněn rukou.
 • Poté musíte resetovat nastavení Wi-Fi na vysavači robota vysavače, zatímco současně lezení na dvě mechanická tlačítka na těle během 2-3 sekund.
 • Pro dokončení procesu a připojení vysavače, musíte zadat název sítě Wi-Fi pro připojení. Dále zadejte název svého robota.
 • Pokud se vše provádí správně, na hlavní obrazovce mobilní aplikace se zobrazí ikona modelu Xiaomiho modelu.

Proto prostřednictvím smartphonu přes mobilní aplikaci, každý uživatel bude moci vybrat režim Xiaomi, nakonfigurovat plán čištění, odešlete stroj na nabíjecí stanici, ovládat pohyb ručně a sledovat parametry a stupeň opotřebení robota.Vacuum Cleaner Components.

Připojení funkce Xiaomi do iPhone

Pro připojení Xiaomi Vacuum Cleaner k iPhone, musíte stáhnout aplikaci MI domů z AppStore. V opačném případě je sekvence akcí pro operační systém IOS stejná jako pro Android. Nicméně, jeden malý problém může nastat při pokusu o připojení smartphonu do vysavače Xiaomi. Leží v tom, že iPhone není schopen nezávisle rozpoznat vysavač Xiaomi. Chcete-li opravit situaci a připojit zařízení, budete muset změnit oblast. Chcete-li to provést, přejděte do části “Profil”, pak pododdíl “Nastavení” a klepněte na položku “Region”. Zde si musíte vybrat Indii nebo Čínu.

Jak Flash Xiaomi Mi Robot vakuové vysavače do ruštiny: Základní možnosti

Zvažte několik jednoduchých metod firmwaru robot-vysavač Xiaomi. V prvním případě bude firmware proveden pomocí telefonu nebo dříve zmíněného emulátoru. Ve druhé. výlučně používající PC s instalovaným systémem Windows.

Firmware bezdrátový vysavač Xiaomi přes zařízení s Android OS nebo IOS

První krok. stáhnout a nainstalovat firmware xvacuum pro Android. Druhým krokem je stažení do zařízení jazykových balíčků (seznam populárních možností je prezentován v poslední části článku) a jejich extrakci z archivu (v důsledku toho musí soubory mít rozšíření.Pkg).

See also  Aplikace i doma nevidí vysavač

Po provedení uvedených akcí musíte spustit aplikaci XVACUUM, přejděte do hlavního menu a vyberte možnost Nastavení. Dále musíte zadat token a IP adresu. v polích tokenu a IP, resp. Poslední krok bude stisknutím tlačítka “Uložit” pro uložení zadaných dat. Poté restartujte aplikaci. Po restartování klikněte na tlačítko Aktivovaný “Flash Sound”, vyberte požadovaný jazykový balíček a počkejte na dokončení firmwaru.

Při použití smartphonů na základě systému IOS se proces provádí podobně, ale používá jinou verzi aplikace. Na začátku práce budete muset stáhnout firmware Xvacuum pro IOS a teprve pak provést výše uvedené manipulace.

Xiaomi Vacuum Cleaner firmware přes PC s systémem Windows System

Nejprve je třeba stáhnout archiv s nástrojem Win-Mirobo, po kterém je to rozbalení v kořenovém adresáři systému System Disk (výchozí disk C). Dále musíte otevřít soubor Win-Mirobo.INI (přes Poznámkový blok) zadejte token a IP adresu vysavače a uložte dokument.

Poté se musíte přesunout předem staženými hlasovými pakety v složce VoicePacks a spustit soubor Win-Mirobo.Netopýr. Pokud byly všechny akce provedeny správně, na monitoru se může zobrazit nabídka s možností. Musíte vybrat balíček Flash Hlasový balíček a zadat počet požadovaného hlasového balíčku. Dále zůstane čekat na dokončení instalace a vyzkoušet novou funkčnost vysavače.

DŮLEŽITÉ: Během instalace firmwaru musí mít vysavač více než 30% náboje a být na stanici, jinak může proces aktualizace selhat.

Jak spravovat robot vysavač s použitím ALEIS YANDEX Assistant: Příklad přidávání a nastavení robotů Xiaomi

Určitě slyšel, že Xiaomiho vysavač může být řízen sloupcem Yandex.Stanice pomocí asistenta “Alice”. Ano, je to docela reálné a začíná přidáním robota do systému inteligentního domova z Yandexu. Pokusím se o tom, jak to udělat na příkladu vysavače Xiaomi Dreame s samočisticí stanicí.

Vzdálená správa robota a čištění State Control. to je určitě pohodlné a užitečné funkce moderních “inteligentních” technik. Většina vysavače roboty pracují se značkovými aplikacemi. Například pro vysavače Xiaomi Dreame se používá aplikace pro smartphone nebo domácí tablety MI.

Tato aplikace již poskytuje vzdálený start a řízení vysavače prostřednictvím sítě Internetu a Home Wi-Fi. Ale je možné přidat stejný model robota ve službě inteligentní domácí Yandex.Quasar.

Představuje službu Yandex.Quasar Samostatný inteligentní domácí systém s dostupnými zařízeními z samotného Yandexu a pluginů pro zařízení jiných značek. Práce s externími aplikacemi (Alya Mi Home) se vyskytuje prostřednictvím API k dispozici.

Pracuje s většinou značek a výrobci dodávané vybavení pro inteligentní domov. Xiaomi, Roborock, Redmond, Samsung, LG, Yeelight, Aqra, Tuya, Ecovacs a mnoho dalších. A pokud konfigurujete zařízení IOT od výrobce třetích stran, například v aplikaci Tuya Smart nebo Domů Connect, pak v Yandexu bude fungovat taky.

Ale nejprve. budete muset konfigurovat robota vysavače v podnikové aplikaci. Jak je to o robotu z Xiaomi, bude nutné nainstalovat domácí aplikaci Xiaomi MI. Na příkladu robota vysavače se samočisticí stanicí Dreame Bot Z10 Pro Zobrazit další akce. Přidejte zařízení do seznamu domácích zařízení Smart Home MI domů, je intuitivní a určitě v pokynech na zařízení.

Řada nastavení robota je k dispozici v menu, včetně nastavení INTEAMS, nastavení týkající se provozu navigačního algoritmu, stejně jako možnosti čištění. Poznamenejte si možnost konfigurace pracovních scénářů pro inteligentní domov, když dojde k čištění po spuštění řady podmínek. Aplikace umožňuje instalaci virtuálních bariér a sklizně. Je velmi výhodné, pokud máte zvířecí roh, hračky v dětském pokoji nebo schodišti.

Po přidání robota do aplikace MI Domů, jít do Smart House z Yandexu. Link otevírá obecnou stránku mých domárnic. Dva menu jsou k dispozici. přidávání inteligentních reproduktorů s Alice, stejně jako přidáním dalších zařízení třetích stran. Pro již přidané zařízení, účel jednotlivých místností, skupin, stejně jako vytváření a úpravy pracovního scénáře.

Klikněte na zařízení “SMART HOME”, vyberte ze seznamu výrobce. Pro Dreame Bot Z10 bude to “Xiaomi”. Následuje seznam již existujících zařízení v Mihome. vyberte si konkrétní zařízení.

Stejná operace může být provedena ze smartphonu nebo tabletu. Klikněte na tlačítko “Přidat” v rohu údů, vyberte zařízení xiaomi, vyberte svůj model ze seznamu. Můžete okamžitě přiřadit místnost, kde je zařízení umístěno, přidejte skript nebo změňte název.

Po operacích v seznamu inteligentních zařízení v “Můj dům” z Yandexu se zobrazí vybraný robot vysavač. Nyní můžete jednoduše aktivovat čištění z prostředí Yandex, ale také zvládnout pomocí hlasového pomocníka. Hlavní nastavení a operace z Mihome jsou nyní k dispozici v Yandexu.

Podobná integrační operace do SMART YANDEX Dům byl proveden pro hybridní robot Yeedi rozpočtový model s suchým a vlhkým čištěním.

aplikace, řízení, robota, vysavače, xiaomi

Po přidání pluginu jsou k dispozici nové základní příkazy pro hlasový asistent Alice. spuštění čištění a výběru provozního režimu, zrušení, pauzu a návrat do základnové stanice. Samotný formát týmu je k dispozici v několika verzích, například: “Alice, stisknutá!”Nebo” Alice, zapnutí vysavače!”. Můžete přidat název zařízení. Například:

See also  Voda zvlhčovač vzduchu zvlhčovač Xiaomi deamma

Příklad případu “Čištění v kuchyni po vaření”:

Pro sebe jsem se rozhodl vyzkoušet vyčistit čištění v kuchyni po konci vaření.

Po vypnutí podsvícení v zóně vaření přichází do telefonu s otázkou “Čištění běhu v kuchyni?”A pokud stisknete tlačítko” Ano “v odezvě, pak čištění souřadnic kuchyně začíná.

Také odděleně, hlasový příkaz SIRI, zeptal se čištění v obývacím pokoji a před vchodovými dveřmi, t.na. To je nejčastěji potřebné čištění zón v našem bytě.

Funkce

Vysavač Xiaomi MI má ve svém složení dvanáct odrůd senzorů, které provést práci vysavače co nejúčinnější. Robot je charakterizován vynikající manévrovatelností a dobře promyšlené rozměry kola umožňují snadnému zařízení snadno překonat bloky malých velikostí v jejich cestě. Maximální výrobce deklarovaný výrobcem překonaných překážek je 18 milimetrů, což je hodně.

Čisticí plochy s robotem vysavače se provádí následujícím způsobem. Přední strana štětce robot vysavač vysavač swalls odpadky směrem ke středu, kde se nachází hlavní kartáč. Boční kartáč má flexibilní a elastické vodítko, končí pevným štětinem, který umožňuje štětcem po dlouhé aplikaci neztratit původní tvar a zajistit vysokou účinnost čištění podlahy.

Hlavní kartáč je navržen tak, aby vedl odstraněný odpad v sběrateli prachu, kde je v budoucnu zpožděna na filtru.

Předkládaný model robota vysavače má dvě hlavní režimy provozu:

 • Jednorázové čištění (2krát při práci v malých místnostech). Čištění celého povrchu;
 • Místní čištění některých kontaminovaných míst (pro tento robot musí být přenesen ručně na požadované místo).

Je možné uspořádat práci Xiaomi MI Robot vysavač v souladu se specifikovaným harmonogramem pomocí mobilní aplikace.

Vysavač bude odstranit oblast bytu, dokud se baterie nedosáhne pod dvaceti procent. Po tom se vrátí do nabíjecí stanice pro dobíjení. Po doplnění poplatku bude robot pokračovat v čištění z místa, kde se zastavil. Počet takových cyklů v charakteristikách není specifikován.

How to Control Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential with Smartphone. Mi Home app Remote Control

Omezení čistícího prostoru robota vysavače je vyrobeno použitím speciální restriktivní magnetické pásky. Páska však není zahrnuta do dodávky a kupující bude muset postarat o své akvizici samostatně.

Blok: 5/7 | Počet znaků: 1970

Správa robota vysavače s pomocí “Dobře, Google

Xiaomi má obrovský sortiment vyrobeného vybavení a ještě více armády fanoušků. Mnozí z nich s cílem usnadnit jejich život zastavil výběr na výrobku výrobce, jako je robot vysavač. Modelový rozsah vysavačů Xiaomi je také velmi široký a může snadno najít perfektní zařízení pro funkčnost i cenový rozsah.

Všechna tato zařízení pracují prostřednictvím značkové aplikace pro smartphone s názvem MI domů. MI Home je propojením mezi uživatelem a drtivou většinou technologií Smart Xiaomi, což vám umožní konfigurovat zařízení, správu a aktualizace softwaru.

V tomto článku chceme říct o tom, jak propojit váš robot vysavač k domácí aplikaci MI, s tím jste se již udělali, aby se vyrovnal v ten den, když se stali šťastným vlastníkem robota. Chceme vám pomoci usnadnit usnadnění vašeho vysavače a říct, jak ovládat zařízení pomocí hlasového asistenta od společnosti Google.

Chcete-li to provést, budete muset provést několik jednoduchých kroků ve vašem smartphonu spuštěním operačního systému Android.

 • První stahování z přehrávání trhu a nainstalovat aplikaci Google Home. Dejte první spuštění aplikace, zavřete ji a spusťte znovu. Nyní v horní části Google Domů si můžete vybrat Synchronizaci pomocí aplikace Xiaomi Mi.
 • Gratulujeme! Zvláštní, nejdůležitější věc, kterou jste již udělali, zůstává jen pár maličkostí.
 • Otevřete nastavení smartphonu, přejděte do sekce Google a vyberte řetězec “Účet”. Zde otevřete položku “Hledat, asistent a správu hlasu”.
 • Otevřete položku menu “Google Assistant” a přejděte na druhou kartu s názvem “Asistent”. Najděte řádek “House Management” a otevřete ji.
 • V seznamu synchronizovaných s domovskými zařízeními MI najděte svůj robot vysavač a přiřaďte jej pseudonym. pomocí tohoto konkrétního názvu jej spravujete s hlasovým asistentem.

To je vše! Chcete-li začít svůj robot vysavač, jednoduše řekněte: “Dobře, Google” a řekněte mi: “Sheldon, start” (namísto “Sheldon”. název vašeho vysavače, který jste uvedli výše). A zastavit zařízení, použijte příkaz “sheldon, stop” příkaz. Teď už nebudete muset jít do MI domů spustit standardní čištění. Mimochodem, přesně stejným způsobem, můžete spravovat nejen robot, ale také mnoho dalších zařízení Xiaomi.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS