Bavlna při zapnutí na podlahové plynový kotel

Proč hluk plynový kotel: Proč agregát je bzučení, kliknutí, píšťalky, klapky Jak se vypořádat

Můj dům je moje pevnost a v pevnosti by mělo fungovat jako hodiny. Souhlasím, vracet se z práce, snít o relaxaci a užívat si chladiče a neopravit jeřáb, kotle nebo pochopit, proč plynové kotle bzučí. Je však nezbytné pochopit příčiny problému při každém projevu její první znamení.

Podle pravidel fungování plynárenského vybavení by měly být prováděny pravidelná kontrola a posouzení technického stavu. Ale ne všechny porušování pivovarů v práci, které mohou odhalit, t.na. Nemusíte denně navštívit zákazníky. Proto je velmi důležité sledovat techniku ​​a vědět, co věnovat pozornost.

V tomto článku vám řekneme, jaké hlukové signály během působení plynového kotle a také proč píšťalky, bzučení, klapky nebo kliknutí. Včasná identifikace příčiny zvuku pomůže zabránit rozbitím, prodlouží životnost plynu spotřebovává agregáty a váš život bude pohodlnější a bezpečnější.

Studio

Rozhodl jsem se o tom, jak můj plynový kotel hlasitá bavlna. A jak jsem to opravil.

Máme plynový kotel “termo”, jeden-spojující se na 10kW, ukrajinská výroba.

Tak pracoval, pracoval, po dobu 4 let. Všechno bylo v pořádku, správně. True, tovární termočlánek spálil druhý rok a já jsem to změnil, ale to je samostatný příběh.

Tento pád, když se stalo zima, začali jsme to využít. Ale při pohybu do malého plamene začal zveřejnit hlasitou bavlnu. Taková automatizace je taková automatizace, že když je voda uvnitř dostatečně zahřívána, v souladu s regulátorem teploty se kotle pro ekonomiku vypne dodávku plynu na hlavní hořák a jen malý hořák zůstává spalování, tzv.

Pak, když se voda vejde, automatizace znovu začne dávat plyn velkému hořáku. Tak to přesně, když kotel odešel do “režimu spaní” z nějakého důvodu, plyn šel dovnitř, a pak odpálil. A po celou dobu (5-10 minut) bylo vše v pořádku. A tak pokaždé.

Navrhl jsem, aby možná kotle byl kontaminován uvnitř chladiče. Rozhodl jsem se rozebrat a čistit.

POZOR: V žádném případě nesnažte se rozebrat nebo opravit plynové zařízení, t.na. to je nebezpečné. Pokud se vyskytnou problémy, je nutné kontaktovat plynovou službu (104) a způsobit specialistu.

Podle mého předpokladu se trakce zhoršila.

Začal jsem s komínem. Rozebravěné rastrové z pozinkované oceli a nenašel nic uvnitř. Jak jsem očekával saze, že ne. Zkontrolovaná touha. Ale všechno bylo v pořádku v trubce: zápas okamžitě rotčoval s podnosem do komína. Pak jsem se podíval na kotle, bylo také čisté.

Pak jsem přešel na hlavní jednotku. Zkontroloval trysku. Obě trysky však byly čisté a otevírány. Hořáky byly také čisté.

See also  Jaký stabilizátor je potřebný pro obohacení kotle

Při demontáži jsem rozbil větší trysku, t.na. Byl to kuželovitý a duralový a velmi pevně seděl u vchodu do krycí desky. Musel jsem nahradit analog bronzu. Ale bohužel jsem nenašel s kuželem, takže to muselo dodatečně kompaktovat “packy” v desce. Těsnění Je nutné, aby vzduch nebyl utažen.

Miniseriál: Plynové vytápění | Thermona & FTV Prima

Mimochodem, průměr otvoru v trysce je velmi důležitý. Průměr by měl být stejný. Na bronzové trysce byl méně a já nás zneužíval.

A nakonec jsem zjistil důvod pádu tahu. Tah v mém kotli jde ze spodní části kotle. Kotel nemá dno. Ale byla tam síť. A po dobu 4 let byl z dna sítě vytvořena hustá vrstva prachu, stejně jako cítil.

Mřížka je odstraněna salazasem, ve kterých sedí. Pak jsem se mřížka vyměnila. A nainstalován vše na místě. Nyní kotle nemá facka.

Opakuji znovu: Nesnažte se opravit. Taková práce musí být důvěryhodná odborníkem. Únik plynu může mít fatální následky.

bavlna, zapnutí, plynový, kotel

0-03-2013 14:36:51

Re: bavlna (mini exploze) během zapálení

Mimochodem, kotel s otevřeným kamerovým komínem, MI

Re: bavlna (mini exploze) během zapálení

Zkontrolujte umístění elektrody zapalování vzhledem k hořáku. Pokud je to nutné, upravte nebo nahraďte.2. Zkontrolujte nastavení plynového ventilu (min. a max. Výkon) 3. Vyjměte membránu z kolena po plynovém ventilu, pokud je vstupní tlak plynu nižší než 17 mbar.

Když je kotle zapnutý, bavlna je distribuována

Pokud během zahrnutí plynového kotle, cizí zvuky jsou distribuovány: bavlna, kliknutí, klepne, neměli byste tašku začít najít problém.

Třícestný ventil. hlavní uzel dvouvodičového plynového kotle. Jeho úkol regulovat redistribuci toků během začlenění vody. Pokud příčina zahraničního hluku spočívá ve ventilu, že selhalo a položka musí být vyměněna

Co když plynový kotel ostře chloridů při zapnutí:

  • Porucha třícestných ventilů. Toto zařízení odesílá vodu do malého kruhu, když vybraná sanitární voda z jeřábů. Pokud klikne, pak je třeba jej vyměnit.
  • Dlouhé zapalování jiskry. Během zapálení, tvořený přebytečný plyn bliká a charakteristická bavlna je distribuována. V tomto případě se doporučuje zkontrolovat stánek, hořák, elektrodou, stejně jako všechny kontakty.
  • Skóroval komín nebo filtr. V tomto případě je vyžadován jejich čištění. Kontrola komínu se provádí označeným zápasem. Pokud plamen vychýlí, je vše normální, pokud neexistuje žádná trakce. je vyžadováno čištění.
  • Instalace chyby. Pokud je zařízení instalováno nesprávně, ale když se kov zahřívá, je deformován a distribuována bavlna. Stejný zvuk dochází, když se ochladí, protože kov se vrátí do původní polohy. Při přepnutí na napájení teplé vody je kotle bzučení. Problém je vyřešen přeinstalací plynového kotle.
  • Místo do trysky. Pro jejich čištění se používá tenký drát. Dříve vypněte plyn.

Pokud kotle vibruje při práci, pak se doporučuje dát těsnění.

Pokud je zařízení stále hluk?

Pokud po manipulaci s plynovým sloupcem, když je voda zapnuta, je stále zapálena s bavlnou, pak je lepší nezávislá studie zastavit. V takových situacích budou muset hledat pomoc z kvalifikovaných odborníků.

See also  Jak začít kotlový plynový kotel Ariston

Budou vyrábět kompetentní diagnostiku zařízení, bude schopen jasně zjistit, že příčina bavlny a již na základě získané dat bude moci poskytnout řešení problémů.

V některých případech není nemožná nezávislá oprava, pak bude spolupráce s kvalifikovanými odborníky racionální rozhodnutí

Je možné zapnout a vypnout plynový kotel?

Ale menší úspory mohou otočit členění kotle, pokud patříte a odpojte příliš často. Počínaje po dlouhé prostoje by měly být prováděny postupně, aby se zabránilo vkladům uzlů. Čím déle je jednotka ve spodním stavu, silnější vychladne kapalinu v trubkách.

Zařízení termostatu je další společnou příčinou častého vypnutí a zapnutí topného kotle je nepřítomnost termostatu. A to znamená, že přístroj se upraví pouze teplotou tepla. Když se voda zahřívá na požadovanou teplotu, je kotle vypnutý.

Proč se vaří boty?

Pokud kolona kotle nebo plynu začne pracovat nesprávně, je to důvod pro úzkost. Zejména můžete upozornit silnou nebo dokonce slabou bavlnu vydanou zařízením. Mohou naznačovat vážný problém nebo porucha, ale často eliminují doslova za pár vteřin. Doporučujeme vidět, proč plynový kotel vytváří, když zapnete nebo během práce, jak působit v takové situaci a co může být příčinou problémů.

Proč varuje kotle. důvody

Příčina bavlny je vždy stejná. akumulace nadměrného objemu plynu před zapálením. Ale důvody, protože se to může stát, existuje hodně.

Slabá trakce

Jednoduché zákony fyziky sem přijímat zde. Při práci kotle nebo sloupce, vypalování výrobků z nich přes komín. Obvykle se to stává volně. Ale v chladné sezóně se tento proces mění. pára a oxid uhličitý v potrubí mají čas vychladnout před být venku.

Chlazení, padají dolů, dostávají se do sloupu. Kromě toho, spalování produktů postupně podestýpký komín. Někdy sem může padnout odpadky z ulice, které mohou být odstraněny nezávisle, ale někdy musíte zavolat nástroje. Vzhledem ke všem jevům trakce zhoršuje, objeví se bavlna.

To je jeden z prvních důvodů, proč když zapnete plynový kotel.

Existuje snadný způsob, jak zkontrolovat úroveň tahu. Chcete-li to udělat, stačí přinést shodu s komínem. Pokud je tyč normální, plamen se opírá o ohřívač vody. Pokud se nepohybuje, pak je tah slabý.

Často příčinou bavlny v plynovém kotli. umístění v blízkosti aktivního výfuku s ventilátorem. Když to funguje, může oddálit plynu. V souladu s tím, když funguje ohřívač vody, je výfuk lepší vypnutý. Slabý thust může být provokován a skutečnost, že všechna okna jsou uzavřena. Zvláště pokud jsou kovové plastové. Pokoj prostě nespadá dostatek vzduchu pro normální provoz zařízení. Pokud používáte plynový ohřívač vody, je lepší ponechat jeden krok.

Sili baterie

Banální, ale velmi běžná příčina, proč záda plynový kotel. Mnoho moderních sloupců je zahrnuto, když je voda zapnuta. Pro zapálení je potřeba elektřina, která pochází z baterií. Pokud jsou baterie nové a nabité, zapalování dochází téměř okamžitě. Pokud se jim podařilo ztratit významnou část poplatku, nastane zapalování se zpožděním nebo se nevyskytuje vůbec. A palivo v této době je již sloužil. Za pouhých několika sekund je pracovní plocha naplněna velkým počtem paliva, které se mohou odvítit, dělat hlasitou bavlnu v době vznícení.

See also  Tlakový klepnutí na tlak ohřívače vody, kam se dá dát

Pokud jste otevřeli vodu, ale sloupec nesvítil, okamžitě zavřete vodu zpět a vložte nové baterie. Problémem je zpravidla okamžitě, zapalování funguje znovu správně. Obecně doporučujeme odmítnout levné baterie. Je lepší koupit dražší alkaloidní modely od známých výrobců. Pracují déle a umožňují používat topná zařízení bezpečnější.

Otvory hořáku ucpaly

To je společný problém, proč je plynový kotel při práci chloridy chloridy. Pokud uslyšíte neobvyklý šum, možná budete muset částečně demontovat sloupec a měkký drát jemně vyčistit trysky. Není třeba je odstranit. Doporučuje se vyčistit hořák spolu s tím, pomocí měkkého kartáče. S největší pravděpodobností, kotel už nebude. Incompretable Service je častou příčinou poruch systému vytápění a ohřevu vody.

Nezapomeňte: Jakékoliv manipulace s vytápěcím zařízením lze provádět pouze v přítomnosti zkušeností, znalostí a speciálních nástrojů. To může být nebezpečné pro zdraví a život. Doporučujeme kontaktovat Master.

Jiné běžné příčiny bavlny

Hlavní důvody, proč plynový kotel, když se obrátil na značně chloridy, zvážili jsme. Ale existují jiní, kteří se nacházejí nejméně méně často, ale někdy vznikají. To také stojí za to řešení co nejdříve.

  • Nesprávně umístěná svíčka jiskry.Vzhledem k tomu, že se nachází vedle hořáku, s pravidelným ohřevem a chlazením, deformace jsou možné. jednoduše spadne pod. Problém je vyřešen jednoduše. musíte odšroubovat upevňovací šroub, zvednout svíčku jiskry, točit šroub.
  • Kvalitní plyn.Také problém je také. Někdy existuje mnoho různých nečistot v Gaze, což může způsobit nesprávný provoz kotle. Včetně bavlny. Pokud je problém v tom, podobné selhání budou ve vašich sousedech. Vyhlídka. Možná není nutná žádná akce. vše bude opraveno, když půjde normální palivo.
  • Deformované pouzdro.Změny teploty mohou vyvolat deformace těla. Pokud se dostane dovnitř, svíčka jiskry může začít piercing tělo, což vede k bavlně. Může být zarovnán s vlastními rukama.

Proč je důležité okamžitě odstranit problém?

Dokonce i malá bavlna jsou znepokojující majáky, což naznačuje, že zařízení je vadné. Pokud problém nevyřešíte hned, je dále zhoršen. Kotel může být odpojen, kromě bavlny z kotle opustí otevřený plamen a t. D.

Závěry a užitečné video

Vizuálně s příčinou útlumu hořáku plynového kotle představí následující videoklip:

Nezapomeňte, že výše uvedené problémy nemusí dojít, pokud monitorujete stav plynárenství a provádět jeho preventivní inspekci.

Zároveň, pokud není možné určit členění nezávisle nebo v místnosti, je již výrazný sektor oxidu uhelnatého. okamžitě zavolat master.

A vy jste se museli vypořádat s vyblednutím plamene v hořáku plynového kotle? Sdílejte své vlastní zkušenosti a možnosti řešení problémů. Odejděte, připomínky v bloku níže, publikovat fotografii a klást otázky k článku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS