Během operace se zastaví robot Xiaomi Vacuum Cleaner

Jak vypnout vysavač Xiaomi po čištění

Nabíjení dokladní stanice robota Xiaomi Mi Vacuum Cleaner 1S

Čistič hlavního štětce

Napájecí kabel

Instalace a zahrnutí robota Xiaomi Mi Vacuum Cleaner 1S

1 Připojte napájecí kabel a vložte do drážky další drát na dokovací bydlení.

Poznámka. Zařízení může náhodně vytáhnout nebo vytáhnout napájecí kabel, pokud visí na podlaze, což povede k výpadku napájení nabíjecího doku.

2 Umístěte nabíjecí doku na rovnou plochu proti zdi a připojte se k výstupu

Poznámka. Poskytněte volný prostor kolem nabíjecího doku (na každé straně nejméně 0,5 m a před alespoň 1,0 m).

3 Zapněte zařízení a nabijte jej.

Klikněte a podržte tlačítko napájení. Počkejte, až se ukazatel rozsvítí, a poté položte zařízení na nabíječku.

Poznámka. Nemusí se zapnout, pokud síla nestačí. Dejte zařízení přímo na nabíječku.

4 Připojení v domácí aplikaci MI (tento krok lze přeskočit)

Když indikátor zařízení přestane blikat v bílé barvě a začne zářit nepřetržitě, znamená to, že zařízení je zcela nabité. Stiskněte tlačítko na produktu nebo vyberte příkaz v domovské aplikaci MI a spusťte čištění.

Zapnutí a vypnutí a vysavaného robota Xiaomi MI Vacuum Cleaner 1S

Stiskněte a podržte tlačítko. Chcete.li povolit robot vysavače MI Vacuum. Indikátor se rozsvítí a zařízení půjde do režimu čekání. Když je zařízení zastaveno, stiskněte a podržte tlačítko. vypnout to a dokončit čištění.

Poznámka. Když je nabité zařízení, nemůžete vypnout zařízení

Připojení robota vakuového čističe Xiaomi Mi

Prohledejte QR kód nebo přejděte do úložiště aplikací a stáhněte si domovskou aplikaci MI.

Chcete.li připojit vysavač Xiaomi MI 1S, oprávnění robota k telefonu spusťte aplikaci, zaregistrujte se nebo zadejte stávající účet, poté klikněte na „Přidat zařízení“ a postupujte podle pokynů k obrazovce.

Poznámka. Cm. Sekce v uživatelské příručce určené k resetování nastavení Wi-Fi, pokud se telefon nemůže připojit k zařízení po několika pokusech.

Nabíjení robota vakuového čističe Xiaomi Mi

Automatický režim: Zařízení se automaticky vrátí do dokovací stanice k dobití po čištění. Ruční režim: Klikněte na tlačítko. Začněte se nabíjet, když je zařízení v režimu pauzy. Indikátor bude při nabíjení zařízení pomalu mrknutí

Poznámka. Zařízení se automaticky vrátí do své původní polohy, pokud nemůže najít dokovací stanici. V tomto případě, aby se nabila hlavní jednotka, bude muset ručně nainstalovat na dokovací stanici pro dobití.

Docking stanice nabíječky

Umístěte nabíjecí doku na rovnou plochu poblíž zdi. Před připojením k zásuvce se ujistěte, že kolem dokovací stanice nabíjete volný prostor. By mělo být nejméně 0,5 m po stranách a alespoň 1 m vpředu. Dokovací stanice nabíjení by měla být v oblasti sítě Wi-Fi, takže můžete efektivně používat mobilní zařízení.

Poznámka. Neinstalujte nabíjecí doku pod přímým slunečním světlem nebo vedle jiných objektů, které mohou blokovat identifikační oblast doku nebo přístup k zařízení.

Metody čištění

Po spuštění čištění jej zařízení provádí podle intelektuálního schématu skenování a rozdělí prostor na zóny. Nejprve je zařízení vyčištěno podél okrajů nábytku a podél stěn, pak postaví čisticí cestu a zpracovává celou oblast s zónami podle latinského písmene z. Zařízení metodicky odstraní každou zónu nejúplnějším, systematičtějším a vysoce efektivnějším způsobem. Po dokončení čištění se zařízení automaticky vrátí do dokovací stanice k dobití

Čištění

zmáčknout tlačítko. Chcete.li zahájit čištění, stisknutím libovolného tlačítka zastavte provoz zařízení během čištění

Poznámka. ✓ Zařízení nemůže začít čištění bez dostatečné úrovně nabití baterie. Vztahující se k zařízení před čištěním. ✓ Zařízení se automaticky vrátí do dokovací stanice k dobití, pokud diagnostikuje nízkou úroveň nabíjení baterie během čištění. Zařízení se automaticky vrátí do levého prostoru a po nabíjení ✓ před čištěním je nutné odstranit všechny šňůry ležící na podlaze (včetně napájecího kabelu), aby se zabránilo tomu, aby se zařízení během čištění a odpojení zabránilo jakýmkoli šňůrám Jiné elektrické spotřebiče, poškození, poškození šňůry nebo předmětů situace ✓ zařízení odstraní výchozí čisticí plochu dvakrát, pokud nedokáže dokončit čištění za 10 minut

See also  Voda zvlhčovač vzduchu zvlhčovač Xiaomi deamma

Jak jsou uspořádány vysavače robotů

Technologie inteligentního domu je založena na používání umělé inteligence. Počítačové plnění robotů vysavačů vám umožňuje vyčistit plán, ne čelit překážkám (nábytek, lidé, domácí zvířata). V drahých zařízeních je mapa místnosti zaznamenána v paměti, takže není na místě dupaná, ale jasně sleduje plán čištění.

během, zastaví, robot, xiaomi, vacuum, cleaner

Stejně jako v běžném vysavači jsou zde kartáče, nádoba na sběr odpadků, mechanismus sání. Na kulatém bydlení robota jsou LCD displej, ovládací panel, infračervené a ultrazvukové senzory, které vám umožňují určit vzdálenost a zabránit střetům s mobilními nebo statickými objekty.

Největší výhodou inteligentního čističe je, že nevyžaduje účast člověka. Jste svobodně zapojeni do důležitějších věcí, můžete doma úplně chybět. Robot naprogramovaný tak, aby zahrnoval v určitém čase, vysává koberce, odstraňuje v rozích a omyje podlahu, pokud existuje taková funkce. A to vše v té době nezbytné pro majitele. Při prvních známkách „hladu“ je vysavač baterií automaticky odeslán na základnu k dobití.

Takový vysavač můžete ovládat z panelu v pouzdře, dálkovém ovládání nebo speciální aplikaci nainstalovanou ve smartphonu. Jak nakonfigurovat tuto funkci Přečtěte si zde.

Moderní modely jsou určeny nejen pro suché, ale také pro čištění mokrého. To výrazně usnadňuje život trpících alergií a majitelů mazlíčků.

Známky nesprávného provozu vysavače

Roboti Xiaomi se snadno používají, takže se dozvíte o neúspěchu v práci okamžitě. Obočí červené žárovky na zařízení a vysavač vytvoří hlasitý zvukový signál. Poté zařízení řekne chybového kódu: Buď se zobrazí na obrazovce, nebo bude zveřejněno pomocí zvukového upozornění. Tento kód musí být zapamatován nebo zaznamenán: pomůže to zjistit, co se přesně pokazilo při provozu zařízení.

Před odstraněním problému věnujte pozornost umístění vysavače. Poměrně běžnou příčinou zvukového signálu je to, že výškové senzory byly uzavřeny nebo mechanismy byly ucpané prachem.

Běžné poruchy, jejich příčiny, metody eliminace

 • Shromáždili jsme vrchol nejběžnějších technických problémů s roboty Xiaomi Blakets. Možná naše doporučení vám pomohou rychle vypořádat s problémem bez poškození zařízení:
 • Vysavač se zastavil. Možná jste to použili v podmínkách, které neodpovídají deklarovanému. To znamená, že v místnostech, kde teplota může klesnout pod nulu nebo stoupat nad 40 ° C (například v pracovních workshopech atd.D.). Další možností je úplné vypouštění problémů s baterií nebo napájením.
 • Při pokusu o nabití robota prostřednictvím standardní dokovací stanice se nic neděje. Nainstalujete vysavač na základnu, ale nic se neděje. Důvod může být v nepřítomnosti napětí v síti nebo nesouladu robotických terminálů s místy na základní stanici.
 • Vysavač robota se pohybuje podivně, místo aby se pohyboval po jasné trase. Zkuste vypnout zařízení a znovu spustit čisticí cyklus.
 • Vysavač se nemůže vrátit na základnu k nabíjení. Možná existují určité překážky, které neumožňují robotovi volně dosáhnout doku. Uvolněte prostor odstraněním pravděpodobných překážek pohybu. Jednoduše můžete zařízení přenést blíže a zkontrolovat, zda bude kontakt.
 • Chyba kola. Možná se na podvozku navinulo odpadky nebo mechanik selhal. Pokud je případ ve vláknech a vlasech, stačí k vyčištění mechanismu. S rozbitím byste měli požádat o opravu.
 • Odpadky spadne z vysavače a špatně odstraní prach z povrchů. Zkontrolujte vysavač a filtr HEPA. Ujistěte se, že uvnitř motoru turbo není žádné cizí předměty.
 • Během práce jsou slyšet podivné zvuky, které nejsou pro zařízení charakteristické. To je obvykle způsobeno skutečností, že na štětcích bylo něco navinuto. Odstraňte tento odpad a restartujte vysavač Xiaomi.
 • Nastavíte harmonogram počáteku, ale program není implementován. To je obvykle způsobeno skutečností, že úroveň baterie klesla na 20% nebo méně. V tomto případě stačí poslat zařízení k dobití. Po obnovení nabíjení baterie můžete pokračovat v čištění.
 • Během čištění mokrého dochází k překročení vody. Obvykle mohou existovat dva důvody: Nesprávná nastavení v dodatku nebo porušení upevnění krytu vodní nádrže.
 • Zařízení nevidí Wi-Fi. Problém může být v softwaru, odlehlosti z zóny připojení nebo přítomnosti zdrojů rádia. Nejprve aktualizujte mobilní aplikaci Xiaomi. Poté, pokud se nic nezměnilo, přehoďte zařízení na tovární nastavení.

Další otázka, která se často zajímají o kupující vybavení pro úklid domů z Xiaomi, se týká cyklů nabíjení baterie. Na rozdíl od nikl-metallhydridových baterií nemá lithiová baterie t.n. „Paměťový efekt“. Proto by zařízení mělo být nabito, když úroveň klesne pod požadovanou nebo pokud aplikace ukazuje chybu 2.

Třetí generace

Restartovat

Ve třetí generaci robotů Xiaomi se téměř nic nezměnilo: Otevřete víko, klikněte na tlačítko „Resetovat“ a podržte jej, dokud tlačítko nebude foukat v červeném světle. Poté může být klíč uvolněn, v důsledku toho se zařízení automaticky restartuje.

Resetovat

Klikněte a podržte dvě hlavní tlačítka. Poté, aniž byste je uvolnili, klikněte na klávesu Reset („Reset“) po dobu 3 sekund; Po jeho uvolnění, ale pokračujte v držení hlavních tlačítek. V příštích několika minutách robot vytvoří zvukový signál a nezávisle upustí parametry.

See also  Xiaomi Viomi Smart Kettle Bluetooth Teapot

FAQ pro roboty Xiaomi

Chyba 1. Uvízl laserový senzor vzdálenosti. Zachovejte laserovou hlavu, eliminujte uvízlý předmět nebo překážku.

Chyba 2. Anti.Jacket Buffer byl zaseknutý. Zkuste vyčistit vyrovnávací paměť anti.obrnění a lehce na něj odstranit rušení.

Chyba 3. Kolo na váze, nedotýká se podlahy. Přesuňte zařízení na rovný povrch.

Chyba 4. Senzor selhání fungoval. Jemně otřete snímač selhání a znovu.aktivujte zařízení umístěním prázdnou plochou podlahou.

Chyba 5. Vnější předmět přilepený v čisticím kartáčku. Odpojte hlavní kartáč a vyčistěte štětiny a osu.

Chyba 6. Vnější předmět přilepený v bočním kartáčku. Musíte se rozebrat a vyčistit boční kartáč.

Chyba 7. Hlavní kolo je blokováno vnějším subjektem. Musíte vyčistit hlavní kolo a znovu aktivovat zařízení.

Chyba 8. Pravděpodobně uvízl vysavač. Je nutné eliminovat překážky kolem vysavače.

Chyba 9. Kontejner pro odpadky nebo filtr není správně nainstalován. Zkontrolujte správnou instalaci, pokud problém nevyřešil filtr.

Chyba 10. Problém s filtrem. Zkuste vyčistit, pokud jej nepomůže nahradit.

Chyba 11. Zařízení je zapnuto příliš blízko k virtuální zdi. Restartujte zařízení 1-2 metry od virtuální zdi

Chyba 12. Nízké nabití baterie. Dát k nabíjení.

Chyba 13. Nenabíjí se. Otřete cívku kontaktu doku a nabíječky vysavače látkou.

Chyba 14. Baterie se přehřála. Počkejte, až se zchladí a zkontrolujte, je možné vyměnit.

Chyba 15. Senzor stěny byl ucpan. Jemně je třeba otřete senzor stěny.

Chyba 16. Zařízení se nakláně. Nastaveno na plochý vodorovný povrch.

Chyba 17. Problém je problémem modulu bočního štětce je problém. Obnovit zařízení.

Chyba 18. Problém sacího ventilátoru vysavače. Proveďte zařízení.

Chyba 19. Pro nabíječku nedodává jídlo. Zkontrolujte, zda je zahrnut do výstupu, a vyčistěte kontakty na stanici a vysavač.

Vznikla vnitřní chyba. Vyplňte restart zařízení.

Poznámka. Restartování povolení robota řeší pouze některé problémy. Pro řadu problémů stačí restartovat zařízení na jiném místě místnosti, ujistěte se, že.

Populární problémy a jejich řešení

Vysavač robotů se nezapne. Snad nízký poplatek, dal za cvičení.

Docking Station se neúčtuje. Zkontrolujte napájecí kabel a kontaktní povrchy stanice a dluhopisy.

Docking nabíječky nenabíjí vysavač. Přesuňte hlavní jednotku BB více volného prostoru v místnosti.

Během čištění z inteligentního vysavače jsou slyšet cizí zvuky. Vypněte to a vyčistěte všechny počty (hlavní a strana).

Vysavač robotů začal čistit horší, zanechává za sebe prach. Pravděpodobně vyplnil vysavač nebo filtr, vyčistěte je. Nebo odpadky nebo cizí předměty zmatené v hlavním počtu.

Vysavač se nepřipojuje k síti Wi-Fi. Ujistěte se, že připojení je provedeno po 2.4 GHz a signál dostatečného výkonu.

Není dokončeno podle plánu. Pravděpodobně nabíjení baterie méně než 20%, nastaveno na nabíjení.

Je nutné nabít vysavače vyčištěné baterii poprvé po dobu 16 hodin? Ne, lithiové baterie bez paměťového efektu. Neváhejte a dobijte se podle potřeby.

během, zastaví, robot, xiaomi, vacuum, cleaner

Užitečné odkazy:

Doufáme, že jste našli odpovědi na všechny otázky, příjemné použití!

Důvody selhání robota a způsoby, jak je eliminovat

Pokud jsou problémy s prací elektronického asistenta, to ne vždy naznačuje jeho zhroucení. Důvody mohou být pokryty banálním dohledem k technologii.

Projděte kvíz, podívejte se, jak to funguje a otevřený přístup k testovacímu období 14. dne a dalším bonusům

Zda je vyžadována přítomnost jemných filtrů (důležitá pro alergie a majitele domácích zvířat)?

 • Po provedení suchého nebo vlhkého čištění nemůže vysavač robotů najít základnu kvůli přítomnosti cizích předmětů na cestě. Nejprve musíte zkontrolovat, zda něco nadbytečného dalo, co by mohlo blokovat zařízení „Way Home“. Pokud takové bariéry nejsou pozorovány, musíte zkontrolovat aktivaci funkce „virtuální zdi“. V případě potřeby je možnost vypnuta pro obnovení funkčnosti zařízení.
 • V případech, kdy dochází k znečištění na IR Dachik, vysavač robotů nevidí základnu. Co dělat v takových situacích? Vyčistěte senzor na nabíjecí stanici, odstraňte nečistoty a prach z povrchu zařízení. Pokud čištění nepomohlo, je nutné zkontrolovat správnost senzorů pomocí detektoru infračerveného záření.
 • Nemožnost dokování se stanicí se může objevit v důsledku rozpadu samotného krmení nebo základny. Problém se vypořádá s problémem zkaženého bloku s novým nebo výletem do opravy semináře pro opravu dokovací stanice.
 • Důvod, proč vysavač robotů nenajde základnu, spočívá v problémech v práci IR senzorů. Lze je vyměnit v servisním centru.
 • Pokud je komora vysavače robota pokryta prachem, pak zařízení nebude schopno najít cestu na základnu. Eliminovat vadu pomůže eliminovat znečištění. Pokud důkladné čištění objektivu fotoaparátu nepomohlo, navigační zařízení se zlomilo. Část můžete vyměnit ve středisku Service.
 • Problémy s vyhledáváním a dokováním s dokovací stanicí mohou způsobit složité trasy pro čištění bytu. Není vzácné, že majitelé zařízení vytvářejí komplexní trasy, které „zmást“ zařízení a zabránit mu v návratu do výchozí pozice. Existují dvě možnosti pro řešení problému: buď změnit trasu tím, že usnadníte ji, nebo nastavit speciální kyvadlo, které robota označí na základnu na základnu.
 • Vysavač robotů se nezastaví na základně nebo ho nevidí v případě náhlého vypouštění baterie. Pokud zařízení přestalo reagovat na příkazy, je nutné zkontrolovat úroveň nabíjení baterie. Nahrazuje se opotřebovaná energie, což v budoucnu eliminuje poruchy práce.
See also  Zda vysavač robotů nese koberec

Projděte kvíz, podívejte se, jak to funguje a otevřený přístup k testovacímu období 14. dne a dalším bonusům

Zda je vyžadována přítomnost jemných filtrů (důležitá pro alergie a majitele domácích zvířat)?

Neexistují žádné případy, kdy nové roboti a jejich dokovací stanice neodstraňují ochranné filmy. Způsobují špatné potvrzení signálu, které vedou k poruchám provozu zařízení. Ovlivní provoz zařízení a nesprávně nainstalovanou základnu. Ideální volbou pro umístění stanice je místo, kde kolem stanice nebudou v poloměru půl metru žádné cizí předměty.

Voda se dostala do přístroje

Kapalina negativně ovlivňuje elektroniku robota. Pokud se voda dostala do vysavače, nejprve musíte okamžitě vypnout napájení. Dále musíte odstranit vysavač, filtry a sušit všechny prvky. Po vyschnutí zařízení jej můžete zahrnout do sítě a zkontrolovat výkon. Pokud voda poškodí elektronický poplatek a další vnitřní komponenty, bude vyžadován zásah mistra.

Mnoho majitelů si stěžuje, že jejich vysavač robotů se začal nabíjet špatně, nedrží nabíjení v průběhu čisticího cyklu nebo se nenabíjí. Zařízení, která pracují déle než rok, je třeba vyměnit baterii. Dokonce i vysoce kvalitní lithium-iontové baterie mají vlastní životnost, která vyprší po 2-3 letech neustálého používání.

Pokud je baterie obslužitelná, může být rozpis spojen s doku s kabelem základny nebo nabíjecího kabelu. Chcete.li eliminovat poruchu, musíte prohlédnout zařízení, stanici a kabel pro mechanické poškození. Nabíječku můžete také vyčistit (pokud jsou znečištěny nebo oxidovány) pro normální dokování robotem.

během, zastaví, robot, xiaomi, vacuum, cleaner

Pokud mi vydávají domácí problémy „přiblížit telefon k routeru“

Pokud se taková zpráva stále objevuje, je vhodná jedno z níže uvedených řešení.

Hlavní způsoby řešení problému

Pokuste se splnit níže uvedené tipy, které uživatelé sdílejí na různých zdrojích v síti. Pro pohodlí jsme je shromáždili na tomto seznamu:

 • Zkontrolujte, zda ve jménu Wi-Fi neexistují žádné speciální systémy. Název sítě a hesla by měl být označen malými anglickými písmeny bez číslic a speciálních znaků.
 • Změňte kanál, rozsah sítě (sada 2.4 GHz) a typ šifrování (vyberte WPA2-PSK). Pokud to nefunguje, experimentujte s různými možnostmi. Protože všechny tyto akce jsou prováděny v integraci routeru, bude instrukce užitečná pro to, jak jít do nastavení routeru.
 • Zkontrolujte několikrát, zda jste správně vstoupili do sítě Wi-Fi.
 • Zapněte telefon Wi-Fi i Bluetooth.
 • Umístěte jak vysavač, tak smartphone co nejblíže routeru.
 • Zkuste zařízení znovu připojit po nějaké době. ​​možná problém není z vaší strany, ale ze strany serverů Xiaomi.
 • Zkuste připojit přes VPN.

Také vám doporučujeme vidět komentáře na konci článku, kde uživatelé sdílejí své zkušenosti.

Změna regionu

Jedním z hlavních důvodů tohoto problému je nekompatibilita regionů. Například jste získali čínskou verzi vysavače a ruský region je založen v aplikaci MI Home, nebo naopak. V tomto případě je v programu nutné změnit region na Čínu nebo pevninskou Čínu: „Nastavení“. „Jazyk a region“.

Také pomáhá změnit hodinový pás na čínštinu. zkuste.

Začlenění povolení do domova

Zahrnutí všech usnesení pro domácí aplikaci MI také pomáhá. Chcete.li to provést, přejděte do nastavení smartphonu, otevřete seznam všech programů a najděte tam správnou aplikaci. Po kliknutí na „povolení k aplikacím“ a odložte zaškrtnutí ve všech bodech, které se zobrazí na obrazovce.

Použití modifikované domácí aplikace MI

Standardní domácí aplikace MI od Xiaomi často buď neurčuje zařízení, nebo nedává chybu nekompatibility s regionem. Řemeslníci z tematických fór tento problém již dlouho vyřešili úpravou programu. zkuste přes něj propojit vysavač. Autorem modifikace je uživatel VEVs a můžete si stáhnout mod zde.

Obnovení nastavení továrního vysavače

Nejprve se pokuste znovu načíst vysavač. pokud to nepomohlo, pak nastavení do továrny vyložte. Všechna tato zařízení budou ve výchozím nastavení obnovena.

  Současně klikněte na tlačítko „Domů“ na pouzdru a tlačítko „Resetovat“ pod víkem (můžete použít párátko, tyč nebo jakýkoli jiný tenký objekt).

| Denial of responsibility | Contacts |RSS