Chladničky suché zmrazení výhod a nevýhody

Jaký je systém bez mrazu v lednici?

Místo čestného místa v kuchyni samozřejmě zabírá ledničku. Bude to diskutováno v dnešním článku. Zejména budeme mluvit o takovém konceptu, jako je žádný mráz v lednici. Co to je? Jak to funguje a jaké jsou jeho výhody a nevýhody? Níže o tom všem podrobně řekneme.

Moderní modely jsou tak vylepšeny, že prakticky nevyžadují péči a péči. Před několika desítkami let ženy strávily alespoň polovinu svého víkendu měsíčně na splnění kněžství zvaného „Rozmnožování ledničky“. Dnes mnoho mladých milenek není s tímto konceptem vůbec obeznámeno. To se stalo možným díky novému vývoji v oblasti chlazení.

V moderních jednotkách se používají dvě zásadně odlišné technologie chlazení: odkapávání a „bez mrazu“. První je mnohem běžnější a je již známý. Ale asi druhé, stále vyvstává mnoho otázek.

Pokud se domníváte, že sliby výrobců, chladničky systému bez mrazu vůbec nepotřebují rozmrazování. Skutečností je, že na stěnách chladničky dochází k výkonu na stěnách ledničky v důsledku zvýšené vlhkosti uvnitř komory. Kapky vody zmrazují a v průběhu času se proměňte v ledovou kůru.

Chladnička se systémem bez mrazu funguje bez vytvoření hoarfrostu a ledu. Mimochodem, název technologie o tom také hovoří. „Žádný mráz“ doslova znamená „bez Hoarfrostu/Frost“. Tohoto efektu je dosaženo zahrnutím několika fanoušků do systému. Vnitřní stěny komory foukají studené vzduchové toky a vytvořily se kapičky vlhkosti. Hoarfrost na stěnách tedy není prakticky vytvořen, což znamená, že prostě není místo, kde by se mohlo zaujmout sněhovou čepici.

V chladničkách vybavených bez technologie Frost se výparník odebírá mimo kameru a násilně fouká jedním nebo více chladiči. Indie v takových jednotkách se přesto tvoří, ale ne v buňce, ale na zkumavkách a žebrech chladicího systému. Čas od času je zapnutý speciální ohřívač, který systém nezávisle rozmrazuje. Kapalina je sestavena v paletě ukryté za kompresorem a proces začíná jako první.

Ačkoli chladničkysuché zmrazení“ byly speciálně navrženy pro použití v zemích s poměrně mokrým podnebím, v našem regionu se také rozšířily.

Co je to kapající systém rozmrazování

Nejprve zvažte zařízení s metodou odkazování odkazování. Může to být chladničky s jednou, dvěma nebo třemi kamerami, malými, středními a velkými velikostmi. Liší se v ekonomické spotřebě elektřiny a krásným designem. Navzdory automatickému odmrazování je třeba takové chladničky stále vypnout alespoň jednou ročně od energie a omyt vnitřní povrchy, aby nedošlo k nepříjemným pachům.

chladničky, suché, zmrazení, výhod, nevýhody

Zařízení ledničky se systémem kapky

Chladničky se systémem odmrazování se skládají z následujících klíčových uzlů a částí:

 • motor s kompresorem;
 • kondenzátory (nejčastěji viditelné z vnějšku a mají tvar serpentinu), podle kterých cirkuluje plynné chladivo;
 • kapilární trubice, kde se plyn promění v kapalinu;
 • výparník (umístěný uvnitř), který ochladí mrazák a ledničku;
 • Relé nastavení teploty.

Pouzdro zevnitř je dodáváno s tepelnými materiály, které jsou skryty za plastovým opláchnutím. V pokročilejších modelech existuje displej se schopností přesně nastavit teplotu a ovládat ji. Uvnitř jsou všechny stěny sudé a obsahují pouze výčnělky pro upevňovací police nebo zásuvky.

Kondenzátor otevřeného typu kapajícího systému odmrazování ledničky. Ve většině modelů je kondenzátor skrytý za plastovou stěnou.

Princip provozu ledničky se systémem drop

Kapací systém rozmrazování ledničky je odstranění vlhkosti z komory shromážděním na nejchladnější zdi, podél, kterou teče do speciální nádoby a je odstraněn venku.

Toho je dosaženo kvůli následujícím akcím a konstrukčním prvkům:

 • Kompresor čerpá tlak plynného chladiva v kondenzátoru.
 • Dosažení kapilární trubice plynu stlačí a kondenzuje a změní se do kapalné fáze.
 • V této podobě vstupuje do výparníku. Chladivo začne sbírat teplo a ochlazuje vnitřní prostor.
 • Boaming, jde do těsta, kde se uklidňuje a znovu jde do plynného stavu.
See also  Silná vůně potu po odstranění laserových chloupků

Vlhkost vznikající uvnitř ledničky je ve vzduchu po celé komoře. Když kompresor začne fungovat, automaticky se sestaví za stěnou výparníku. nejchladnější místo a háček se vytvoří. Когда компрессор нагнал.

Za tímto účelem je poskytnuta drenážní díra, která vede kapalinu k nádobě nad kompresorem. Z jeho vytápění se voda odpařuje již ven, zatímco zvlhčuje vzduch v místnosti.

To se děje mnohokrát denně. Bez ohledu na to, kolik vlhkosti je uvnitř komory, určitě to zamýšlí na zadní stěně a odejde. Všimněte si panelu „pláče“ v chladničce, nestojí za to udělat nic. jedná se o pracovní proces.

Rozdíl mezi odkapáváním a lednicí bez mrazu

Dnes v obchodech pro domácnost najdete jen obrovský výběr značek a modelů. Všechny z nich však lze rozdělit pouze do dvou diametrálně opačných skupin:

chladničky, suché, zmrazení, výhod, nevýhody

Každý ze systémů má své výhody i nevýhody, o kterých budeme mluvit o něco nižší. Mezitím pojďme zjistit, jak se jeden systém zásadně liší od jiného.

Základní rozdíly jsou ve samotném schématu práce jednotky. Lednička „ale mráz“, jak je název jasný, funguje „bez mrazu“. Ačkoli „mráz“, nebo spíše mínus teplota v něm, je určitě přítomen, v takové jednotce nikdy neuvidíte klobouky zamýšleného sněhu a rampouchy visících ze stropu mrazničky. Je to proto, že jeho design poskytuje speciální systém cirkulace vzduchu, který poskytuje ventilátory ukryté uvnitř pouzdra. S takovým chladicím systémem zůstanou stěny vždy suché, což znamená, že prostě nebude místo pro zasněžený kožich.

Systém chlazení kapání je uspořádán úplně jiným způsobem. Zadní stěna takové ledničky je výparníkem, na jejímž stěnách tvoří kondenzace. vlhkost uvolněná chladicími výrobky. Po nějaké době je tolik kapaliny, že lednička začne „plakat“. Pádej pomalu proudí do speciální palety, ze které se po chvíli odpařují znovu. Tento proces je cyklický a obecně prakticky nevyžaduje účast uživatelů. I když s takovými ledničkami někdy dochází k incidentu. Pokud vnitřní část příliš neotřete příliš opatrně, může otvor odtoku v průběhu času ucpat. V tomto případě riskujete nalezení nepříjemné louže, například pod krabicí se zeleninou.

Pro zmírnění volby ještě více zdůrazňme nejvýznamnější výhody a nevýhody každého systému.

Výběr ledničky

Bez ohledu na to, zda bude vybrána lednička se systémem mrazu nebo odkapávání, musíte při nákupu věnovat pozornost několika důležitým parametrům:

 • Je nutné věnovat pozornost rozměrům spotřebovaným mocí, třídou úspory energie a prostornosti domácích spotřebičů. Je také důležitá úroveň hluku, která vydává jednotku. O všech těchto parametrech se můžete dozvědět z operační příručky, která je připojena ke výrobci ke všem modelům.
 • Vybavení domácnosti vyžaduje pravidelnou péči, bez ohledu na to, který chladicí systém se používá. Kamery musí být rozmrazeny a důkladně umyté nejméně 2krát ročně. Bude tedy možné prodloužit životnost ledničky, zlepšit sanitární stav v komorách.
 • Během provozu je přísně zakázáno čistit zadní stěnu s kapkovým systémem. Pro mytí nemůžete použít žádné abrazivní detergenty, protože to může způsobit rozpis zařízení (podrobněji v článku, než můžete umýt domácí ledničku).
 • Pro skladování produktů je lepší používat speciální nádoby na potraviny vyrobené z plastu nebo skla vyrobené. To pomůže nejen správně naplánovat místo v lednici, ale také zachovat chuť produktů. Obzvláště důležité je používat nádoby na potraviny v chladničkách se systémem bez mrazu.
 • Aby výrobky byly skladovány po dlouhou dobu a zakoupená jednotka vypracovala maximální období, musí být nastavena správná teplota.
 • Pokud se v mrazáku vytvoří led, nemůžete jej vyčistit bez předchozího odpojení ledničky od napájení a úplného tání ledu (více podrobností. v článku rychle odmítá mrazák a podle pravidel).

Je důležité pravidelně vytvářet údržbu ledničky, zkontrolovat práci jejích systémů. Při výběru musíte pečlivě zvážit všechny výhody a nevýhody systémů zamrznutí produktů. Významný rozdíl mezi nimi je pouze v ceně. Ledničky se systémem bez mrazu jsou o něco dražší než s kapkou. Jakékoli systémy s jakýmkoli systémem vyžadují péči, rozmrazování a důkladné čištění kamer nejméně dvakrát ročně.

See also  Jak rozebrat vysoušeč vlasů Philips Salondry Control

Recenze

Navzdory skutečnosti, že miliony uživatelů ocenily práci chladniček s funkcí automatického rozmnožování „bez mrazu“, mají takové modely mnoho příznivců a protivníků. Na jedné straně si majitelé takových zařízení všimnou jejich schopnosti kvalitativního ukládání produktů a snadno použitelné. Stejně jako skutečnost, že k péči o tuto techniku ​​je nutné minimální úsilí, protože to nemusí být pravidelně odmrazování. Existuje však reverzní názor, že všechny chladničky bez mrazu jsou velmi hlučné, drahé a rychle se zlomí.

Ale pokud si vezmete například chladničku Beko CN 327120, můžete se ujistit. Hladina hluku tohoto mechanismu je pouze 40 dB, což umožňuje jeho i v malých bytech. A spotřebuje pouze 310 kW/h a stojí průměrně asi 19 000. Druhým místem v popularitě je lednice LG GA-B409 UEQA s hladinou šumu 42 dB, s spotřebou energie třídy A (369 kW/h) a s průměrnou třetí pozici v žebříčku nejvíce zakoupených ledniček se suchou zmrazením drží LG GA-B489 EEQZ s hladinou šumu před 40 dB, s spotřebou energie třídy A (pouze 237 kW/h). V průměru je takový agregát asi 45 000.

Je třeba také poznamenat, že sanitární norma hluku v bytech ve dne je až 45 dB a v noci. až 55 dB. To potvrzuje, že žádná z uvedených chladniček není nad rámec povolení. A nemusíte ztratit ze zřetele skutečnost, že při nákupu domácích spotřebičů známých společností v Rusku pro ně můžete vždy najít náhradní díly.

Rozmrazování chladničky žádné mráz a mýty o systému

Nedávno recenze o chladničkách bez mrazu přinesly určitý počet pověstí, které daly nesprávnou představu o modelech se suchým zamrznutím.

Před zakoupením chladničky se odborníci doporučují, abyste se seznámili se všemi vlastnostmi a recenzemi, které lze nalézt na internetu

Takže mylné představy o chladničkách „bez mrazu“:

 • Nedostatek potřeby rozmrazování není úplně. Stále bude muset odmrazit alespoň jednou ročně, aby se umylo zařízení, které vyžaduje základní péči.
 • V buňkách známých Frost je kvůli přítomnosti ventilátorů méně prostoru-to je pravdivé, ale specifický objem užitečné oblasti stále závisí na modelu ledničky a schopnosti kompaktně rozkládat produkty.
 • Žádný mráz vysychá produkty. to se stane, pokud jsou nechráněni. Pokud si zakoupíte speciální kontejnery na jídlo nebo zakrývají výrobky s potravinovým filmem, nebude problém. A ovoce položené obecně jsou zachovány v suchém prostředí lépe než v kapání.
 • V chladničkách se suchým mrazem se používají látky škodlivé pro zdraví. to není pravda. Takové jednotky pracují na stejných chladicích a kompresorech jako kapací zařízení.

Ale i ta nejsilnější lednička bez mrazu může v průběhu času ztratit svůj výkon, trochu pokryté hoarfrostem. To znamená, že musí být rozmrazena, jinak jednotka nebude fungovat tak, jak by měla.

Pokyny pro rozmrazování a čištění chladničky bez mrazu:

 • Zakázat jednotku ze sítě;
 • Vytáhněte všechny produkty, police a podnosy z kamer;
 • Nechte dveře zařízení otevřené;
 • Poté, co se jednotka rozmrazí, musíte otřít všechny povrchy ledničky vlhkou houbou;
 • Po zpracování musíte počkat, až povrchy vyschnou;
 • Proměňte ledničku do sítě, počkejte, až zvedne požadovanou teplotu a poté produkty zavede na místo.

Při čištění uvnitř jednotky nemůžete použít agresivní detergenty nebo kovové kartáče.

Žádný systém mrazu

Název je přeložen z angličtiny jako „bez mrazu“. Princip provozu: Za zadní stěnou chladničky „Skryté“ fanoušci. Kreslí teplý a mokrý vzduch, vychladnou jej a voda zůstává ve výparníku. Další studený vzduch rovnoměrně zrychluje po celém těle.

Žádné chladničky mrazu nejsou vždy suché, není frustrace ani led a důkladné čištění v něm stojí za to jednou za rok.

Existují dva chladicí systémy: mráz bez mrázu bez mrazu.

V prvním případě se zabýváte symbiózou. v lednici je nainstalován kapací systém a v mrazničce. žádný mráz.

Ve druhém. v chladničce a v mrazničce není nainstalován žádný mráz.

Výhody a nevýhody

Zařízení se systémem bez mrazu mají řadu „tukových“ výhod:

 • V zásadě nevyžadují rozmrazování, led se nebude tvořit ani po letech. Výrobci však stále doporučují, aby jednou ročně poskytli systémy „relaxovat“.
 • Můžete v nich bezpečně odstranit horká jídla. To však nepoškodí kondenzátor, spotřeba elektřiny se zvýší.
 • Chlazení je distribuováno rovnoměrně v celé lednici.
 • Ochlazení a zmrazení produktů rychleji než kapání (zejména pokud funguje Super.Summarrianská možnost).
 • Kondenzát není vytvořen na zadní stěně.
See also  Jak ochladit sáček chladničky na silnici

Z těchto výhod také následují minusy použití:

 • Všechny ostatní věci jsou stejné, žádný mráz nemá méně komor než kapání. potřebujete místo k umístění ventilátoru.
 • Jsou dražší.
 • Konzumují více elektřiny (zejména pokud je v nich teplá jídla pravidelně čistí).
 • Jsou hluční (důvodem je pracovní fanoušek). I když, stejně jako v případě kapání, vše záleží na modelu a značce. přečtěte si recenze a ty.cestovní pas.
 • Výrobky suché a ohýbání rychleji. S tím se můžete vypořádat zakoupením samostatných plastových krabic a úložných kontejnerů. A nezanedbávejte potravinový film.
 • Rozmrazit zařízení jednou ročně bude muset stále muset.
chladničky, suché, zmrazení, výhod, nevýhody

Mýty o chladničkách bez mrazu

 • Často se zlomí. To není pravda. Z rozdělení není pojištěno ani jedno zařízení. Ano, chladničky bez mrazu mají větší šance na zlomení více. jednoduše proto, že jsou obtížnější. Část ventilátoru se zlomí. musíte ji vzít na opravy. Ale modely „pláč“ se mohou zlomit stejným způsobem. Pokud zařízení provozujete správně, nebudou s tím žádné problémy.
 • Převádějí produkty. To je částečně pravda. Vina za veškerý suchý vzduch v jednotce. Vyrovnání tohoto mínus je jednoduché. použijte kontejnery, krabice a potravinářský film.
 • Konzumují hodně elektřiny. Částečně pravdivé. Jednotky s odkapáním zájmu jsou skutečně ekonomičtější 30. To je jen všechno záleží na konkrétním modelu. Moderní chladničky (bez dalších funkcí) nekonzumují tolik elektřiny.
 • Nemusí se rozmrazovat a umýt. Jednou za rok je zapotřebí také mýtus. rozmrazování, a pokud není lednička umytá, v něm se bakterie vynásobí.

Rozdíl mezi „bez mrázů“ a lednicí

„Žádný mráz“ v angličtině znamená „žádný mráz“. Taková lednička s normální prací ve skutečnosti nikdy nebude vypadat jako ledový vrchol hory. Konstantní cirkulace vzduchu je opatřena skrytými ventilátory, kteří nedovolují, aby se na stěnách vytvořila kondenzátor.

Zpočátku byl takový systém vyvinut pro země s mokrým podnebím (tropy a subtropie), protože běžná lednička v takových podmínkách musela být příliš často rozmrazována. S pomocí „bez mrázu“ byste se mohli zbavit nadměrné vlhkosti v chladničce a mrazničkách. Použití tohoto systému v našem klimatu však může vést ke skutečnosti, že některé výrobky rychle ztratí vlhkost a „vyschnou“. Pokud je však ukládáte do kontejnerů a tašek, lze tomu zabránit.

Kakcí lednička pracuje na jiném principu. Na zadní stěně je výparník, díky kterému se zde vytvoří kondenzace. Brzy lednička začne „plakat“: Voda pomalu teče do speciální nádoby, odkud se vypařuje. Někteří majitelé se takový systém opravdu nelíbí: pokud se ucpává vypouštěcí díra, voda začne vypouštět na dno. přímo pod krabicemi se zeleninou. S pravidelnou péčí se však k tomu jen zřídka vyskytuje.

Názor uživatele

Na fórech jsou mezi příznivci obou technologií prováděny docela „divoké potyčky“, které nejsou nižší než spory mezi fanoušky „PC“ a „Consoles“. Zde jsou argumenty lidé, kteří si koupili ledničku s kapajícím systémem:

 • Cena je nízká;
 • Zařízení funguje od 5 do 10 let bez stížností, což naznačuje spolehlivost;
 • Neexistují žádné zvláštní problémy s odchodem. pouze jednou ročně budete muset vymazat všechny zdi, odmítání.

Současně existují pravidla, která se lépe neporušují. v žádném případě byste se neměli dotknout zadní stěny v procesu fungování vybavení, otřete jej, seškrábání zasněžených otvorů; V procesu čištění se neřešíte k pomoci detergentů s agresivními účinky (mohou poškodit plastové) a kovové škrabky, kartáče.

V ideálním případě to stojí za to okamžitě po zakoupení, vyzvedněte pokyny k provozu a zjistěte všechny kontroverzní okamžiky, takže pak nejsou žádné problémy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS