Co je to noha v šicím stroji

Šicí triky: Co potřebujete různé tlapky

Odnímatelné upínací prvky, které provádějí různé funkce, se nazývají nohy. Bez nich není možné zvládnout žádný segment tkaniny. Podrobnosti jsou vyrobeny z různých materiálů. kov, plast, polymer, jsou různé formy. Každý druh provádí svůj konkrétní účel. Jsou instalovány na speciálním kontejneru kole a pomáhají se vyrovnat s jakýmikoliv úkoly:

  • Šití z jakékoliv tkaniny. pletené, kůže, satén, semiš, nubuk, syntetický film;
  • Vytváření všech druhů řádků požadované délky, šířky a tvarů;
  • Získání klikatých, tajných a stíží, švy, ohýbání;
  • Přidání dekorativních prvků. tlačítka, blesky, aplikty;
  • Chůze korálky, flitry, korálky, stuhy a tak dále.

Důležité! Domácí a profesionální šicí stroje používají různé nohy.

Co budeme mluvit

Nebudeme zvážit profesionální a polooffická třída strojů. Obvykle jsou vybaveny různými dalšími zařízeními pro provádění operací s vysokou složitostí. Například horní dopravník je často přítomen pro napájení více vrstev tkáně, existují samostatné režimy pro zpracování smyček, provádění dalších prací v poloautomatickém nebo automatickém režimu.

Zejména se nebudeme týkat průmyslových zařízení. Popis se dotkne tlapek pro jednoduché domácí šicí stroje. Sady z těchto funkčních zařízení lze snadno zakoupit. Například v řadě LADS SEW Series of sítí, z nichž každá má několik tlapek určených pro individuální práci.

Výběr konkrétní sady můžete dokonale uspokojit vaše potřeby v kreativitě nebo funkčnosti. Zároveň pochopit, která noha v šicím stroji, pro které není obtížné, jsou podrobné pokyny pro použití.

Noha je připojena k autu dost. Většina moderních zařízení je vybavena standardizovaným držákem. Kompletní noha je odstraněna, nová. je instalována, pokud je to nutné, jeho poloha je opravena. V této fázi přípravy stroje do práce končí a je možné snadno šít s potřebnými operacemi.

Top 10 nejpotřebnější tlapky pro šicí stroje

Jsem si jistý, že máte pár tlapek pro šicí stroje, které jdou do sady s vaším šicím strojem. Proč se naučit pracovat? Jsou schopni výrazně zlepšit vaše šití!

noha, šicím, stroji

Trochu strávil čas studiu a pak na správné instalaci nohy a jehly může otočit váš šicí nápad v předmětu pýchy!

V závislosti na značce vašeho šicího stroje mohou být upínací nohy na západkách nebo na šrouby.

Většina moderních strojů používá metodu Snap, která vám umožní rychle a snadno měnit vaše tlapky. Stará auta mají obvykle šroubované tlapky, které jsou připojeny k psacímu stroji s velkým šroubem. I když se několik vteřin mění delší, jsou také velmi snadno použitelné, takže byste neměli mít problémy s nahrazením vašich tlapek na těchto zařízeních.

Jaké šicí tlapky jsou nejvýraznější? Sestavili jsme seznam 10 nejpotřebnějších kleště, které vám umožní provádět téměř všechny šití úkoly.

See also  Delonghi Magnifica Coffee Machine Cleating Intence Unit

Šití pro začátečníky. Vše o šicím stroji

Všechny stroje jsou dodávány s univerzální tlapou, která se používá pro šití přímky a klikatku na různých tkaninách. Může být také nazýván univerzální nohou, tlapou pro přímku nebo standardní tlapku.

Máte-li starý stroj s pouze jednou z této tlapky, můžete se úspěšně vyrovnat s 90% drážek. Pro šití krásné oblečení a další produkty nemusí nutně mít módní zařízení. To je tak nejdůležitější tlapka pro stroj.

Noha nohy (někdy se nazývají tlapou pro rozbočovač, šnek tlapa) se používá k vytvoření úzkého okraje na tenkých a průhledných tkáních. Současně přidává okraj a stehuje ji s přímkou, což vám umožní ušetřit čas na železo. Převést okraj ho vpředu je speciální “ohnuté” zařízení. Noha noha je nejvhodnější pro rovnou hranu a ne zaoblené. Konvenční velikosti. 3 a 6 mm.

Kromě toho si můžete přečíst tuto nohu.

Blesk

Tyto tlapky pro šicí stroje vám umožní šít v blízkosti okraje zipu, hran nebo hustých hran. Většina tlapek pro blesk umožňuje uspořádat jehlu a vlevo, a vpravo od blesku. Níže uvedená fotografie ukazuje několik návrhů notebooků pro blesk. Všechny jsou sjednoceny tím, že otvory pro jehlu jsou umístěny po stranách, a ne uprostřed, jako obyčejné nohy.

Můžete si také zakoupit další tlapou pro šití neviditelného blesku (můžete si o něm číst zde). Ale i neviditelný zip může úspěšně šití tlapky pro běžné blesky.

Většina moderních automobilů má takový druh linka jako imitace overlock. Princip operace se samozřejmě liší od skutečné stammy. Overlock bude dělat syrovou hranu, a pak to zvládne, zatímco Overlock noha bude danate. To znamená, že potřebujete vyčistit okraj přímo před šitím.

Noha pro neviditelné ohýbání

Tato noha je schopna jemně odstranit hranu. Má kovový vodítko, který pomáhá psacím stroji vytvořit přesnou čáru pro neviditelnou hranu.

První 4 tlapky jsou s největší pravděpodobností přicházejí v sadě s vaším šicím strojem. Poslední 6 lze zakoupit samostatně nebo zahrnout. Ze všech tlapek často používám teflon, takže věnujte pozornost tomuto druhu.

Toto pohodlné tlapky na kůži a vinylové tkaniny, nestárnoucí. Často používám teflonové upínací nohy pro šití od lycry a jiných komplexních tkání a dokonce ji používat častěji než univerzální tlapa v obvyklém šití.

Vzhledem k tomu, že tyto nohy jsou vyrobeny z materiálu podobného plastu, pomalu se opotřebovávají. Takže je změnám asi jednou ročně. Vidíte fotografii, abyste viděli, že tuto tlapu miluji moc;)))

Tlapka pro stručné

Tato noha zvyšuje lehký hadřík během šití. S tím můžete současně podvod a šít. Pokud to uděláte pravidelně, tlapka vás ušetří spoustu času.

Hlavní věcí je pochopit, že tato šicí noha je určena pro lehké a tenké tkáně a vytváří pouze světla. Pokud potřebujete tlapku pro záhyby silnějších tkání, věnujte pozornost PAW 0 v našem seznamu.

Smyčková noha

Vzhled tlapek pro smyčky se značně liší od výrobce výrobci, ale jejich cílem je vytvořit hladké a dokonalé smyčky.

See also  Jak rozdělit džíny na šicím stroji

Tlačítko je smyčky mohou být také vytvořeny cikzag line s průhlednou tlapou, jako na fotografii pod levou.

Dlouhá bílá tlapka pro smyčky (viz. Fotografie výše vpravo) automaticky vytvoří smyčku požadované délky, a aby se otvor požadované velikosti, je tlačítko umístěno a stisklo pružinový mechanismus.

Tato noha poskytuje ideální švy na 6 mm.

Můžete je zakoupit s další vodicí stranou a bez něj. Noha s vodítkem je skvělá pro šicí ventily sáčků a spojky.

Poslední bod v našem seznamu je tlapa pro skály. Tato módní věc je dokonale vhodná pro sběr záhybů na jakékoli Tanya. Stejně jako pot pocení, s jeho pomocí můžete sbírat záhyb a šít hadřík.

Výrobcové dalšího příslušenství

Ruský trh představuje širokou škálu tlapek pro šicí stroje z různých výrobců.

  • Bernina. Již více než 70 let, jak se první doručení šicího stroje této značky konalo na mezinárodním trhu. Od té doby si uživatelé zvolí japonské značkové výrobky pro kvalitu, snadnost řízení řidiče, nízkou cenu. Díky automatizaci procesu šicích, šití a výšivkovým vybavením a příslušenství pro ně otevíraly majitele rozšířené příležitosti a zjednodušují práci řemeslníků.
  • JANOME. Tato značka již byla spokojena s vysoce kvalitní šicí stroje, příslušenství a komponenty po staletí. Slavná japonská značka vytváří mistrovská díla ve svém vlastním výzkumném centru, která se liší inovativním a vyspělým vývojem. Paws pro šicí stroj značka Janome mají několik desítek jmen. V závislosti na účelu si můžete vybrat vlastní spolehlivé příslušenství.
  • Aurora. Historie ruské společnosti začala od roku 2005, kdy začali být vydán pod touto značkou nůžek pro řez. Postupem času se trh šicího zařízení TM Aurora začala dodávat šicí a vyšívací a řezací zařízení, obrovský rozsah příslušenství. Použití zboží pro šití tohoto výrobce poskytuje schopnost vytvořit neomezený počet unikátních šicích produktů.

PAWS pro domácí šicí stroje. moderní přípravek nejen usnadnit práci profesionálních fréz a domácích mistrů. Jejich řádné použití zvýší rychlost provádění standardních operací a kvalitu výrobku.

Tlapky pro šití jemné, složité a elastické tkaniny

Pletené zboží

Noha noha

Válec Paof

Za obyčejné tlapky, tenké nebo příliš protahovací tkaniny “povodeň” na stranu nebo bude uložen. vyžadují jinou podporu shora a níže a další pohybový mechanismus. Proto nohy pro takové rozmarné materiály mají speciální konfiguraci a další zařízení. Ale uvedení speciální nohy, nemůžete se starat o kvalitu šití.

Pletená tlapa

Gumový podložka posílená na tlapce se táhne a drží tkaninu pod jehlou, neumožňuje tomu, že je uložen a ucpaný mezi zuby dolního dopravníku. A to je hlavní problém, ke kterému dochází při šití tenkých tkáních a pletených oděvů. Pletená noha se dokonale zvládá, tvoří rovnou čáru bez přílišného úsilí.

Úzký ohýbání

Slouží k skrytí okrajů tenkých tkanin, například hedvábí. Okraj tkaniny je doplněno do drážek tlapek, které v procesu šicí se sám ohýbá po dobu 1-3 mm, což zajišťuje rovnou čáru podél okraje.

Noha s válečkem

Pod tlakem obyčejné nohy, kůže okamžitě jde na stranu, protože je to nemožné přesně produkt. Válec nebo válec, upevněný na speciální noze, oslabuje tlak na horní vrstvu a snadno se pohybuje tkaninou. Taková noha je vhodná pro šicí výrobky z kůže, semišů a jiných komplexních materiálů.

See also  Řeka spodní vlákno na šicím stroji

Blesk

Většina strojů je dodávána s bleskem. Tato noha se vysouvá podél boku zipu a umožňuje využít mnohem blíže k hřebíčku blesku než se standardní tlapkou. V závislosti na konstrukci nohy může být připojen k pravé a levé straně, která umožňuje rychle a snadno šít na obě strany zipu.

Smyčková noha

PAW pro smyčky je také standardním balíčkem většiny strojů. Tyto tlapky vám umožňují provést otvory pod knoflíky různých průměrů, aniž by se obavy o skutečnost, že jedna smyčka bude déle, druhá je kratší. V závislosti na šicím stroji můžete buď naprogramovat požadovanou délku smyčky, nebo umístit požadované tlačítko v tlapce, a tím je třeba nastavit délku otvoru.

noha, šicím, stroji

Tlapky pro šití jemné, složité a elastické tkaniny

Pletené zboží

Noha noha

Válec Paof

Za obyčejné tlapky, tenké nebo příliš protahovací tkaniny “povodeň” na stranu nebo bude uložen. vyžadují jinou podporu shora a níže a další pohybový mechanismus. Proto nohy pro takové rozmarné materiály mají speciální konfiguraci a další zařízení. Ale uvedení speciální nohy, nemůžete se starat o kvalitu šití.

Pletená tlapa

noha, šicím, stroji

Gumový podložka posílená na tlapce se táhne a drží tkaninu pod jehlou, neumožňuje tomu, že je uložen a ucpaný mezi zuby dolního dopravníku. A to je hlavní problém, ke kterému dochází při šití tenkých tkáních a pletených oděvů. Pletená noha se dokonale zvládá, tvoří rovnou čáru bez přílišného úsilí.

Úzký ohýbání

Slouží k skrytí okrajů tenkých tkanin, například hedvábí. Okraj tkaniny je doplněno do drážek tlapek, které v procesu šicí se sám ohýbá po dobu 1-3 mm, což zajišťuje rovnou čáru podél okraje.

Noha s válečkem

Pod tlakem obyčejné nohy, kůže okamžitě jde na stranu, protože je to nemožné přesně produkt. Válec nebo válec, upevněný na speciální noze, oslabuje tlak na horní vrstvu a snadno se pohybuje tkaninou. Taková noha je vhodná pro šicí výrobky z kůže, semišů a jiných komplexních materiálů.

Přeprava tkáně stojanu se provádí v důsledku spojkových sil kolejnic kolejnice s materiálem a lezením z materiálu horní pružinové tlapky nebo válečku. Hračka materiál je obvykle zachycen zuby s každým otočením hlavního hřídele.

Koeficient tkaniny tření o tkanině. Počet vrstev látky

Vývoj mechanismu lisovaných materiálů použitím.

V procesu šicích materiálů, zejména tlustých, vlněných a tkání s kovovými povlaky a t. D., Hlavním faktorem je úsilí stisklo detaily sešívání z uzlu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS