Co je výhodnější plynový nebo elektrický ohřívač vody

Co je lepší plynový sloupec nebo elektrický ohřívač vody?

Topné jednotky jsou dva typy: kumulativní a tok. Principem provozu prvního je, že nejprve provádějí sadu vody, poté ji zahřívají na určitou dobu a distribuovány prostřednictvím trubek. Druhé ohřev cirkulující vodu přímo během provozu.

V závislosti na tom, jak je nosič energie, které fungují, jsou tyto druhy rozděleny na elektrické nebo plynové ohřívače vody.

Obecně lze rozlišovat následující typy zařízení topné vody:

 • Topný elektrický kumulativní nebo kotle;
 • průtokový plynový ohřívač nebo sloupec plynu;
 • tekoucí elektrický ohřívač;
 • Kumulativní plynový ohřívač.

Zpočátku, kotle zvedne vodu, která se zahřívá ohřívací prvkem vody. opálení vložené do jednotky.

Princip provozu plynárna spočívá v tom, že voda se zahřívá v důsledku působení plamene hořáku v procesu jeho pohybu v tepelném výměníku.

Nejlépe se osvědčili a dostal největší šíření prvních dvou druhů. Proto je obvykle problémem z těchto dvou možností.

Výhody a nevýhody elektrických ohřívačů vody

Elektrické jednotky používané pro ohřev vody se rozlišují větší všestranností. Plus taková zařízení v tom, že mohou fungovat v podmínkách, které neznamenají spojení s bydlením do centrálního systému přenosu plynu.

Kotel nemusí instalovat ventilační systém. Při nákupu takového zařízení není také nutné koupit kovové trubky, které nejsou levné.

Také ohřívače vody se vyznačují větším stupněm bezpečnosti. Pokud může nastat nesprávná instalace sloupce pracujícího na plynu. Takové zařízení lze snadno instalovat samostatně. Zvažte nedostatky kotlů, což je určeno vlastnostmi jejich konstrukce.

Hlavní mínus ohřívače elektrického vody je vysoká spotřeba energie, která jde do topné vody. Velké velikosti kotlů nejsou také jejich pevností. A konečně další nevýhodou je provozní termín zařízení, která je nižší než sloupy.

Důležité! Obě zařízení mají samozřejmě silné a slabé stránky, takže to není tak snadné implementovat správnou volbu. Odborníci doporučují navigovat jednotlivé funkce domova. Například, pokud neexistuje žádné možnosti dodávek plynu, v tomto případě nic zůstane, jak si koupit elektrické zařízení.

Dosud existuje mnoho možností pro takové vybavení. Odděleně, stojí za zmínku kotlů, které patří do kategorie nepřímého topení. Taková zařízení spotřebovávají energii vyrobenou kotlem pro ohřev místnosti. Použití takového spotřebiče je v zimě nejvhodnější, protože jeho fungování nese dodatečné náklady na plyn nebo elektřinu.

Odrůdy ohřívačů vody

Chcete-li začít, pochopíme, který v zásadě v zásadě jsou ohřívače, protože kolona kotle nebo plynu je daleko od jediného, ​​ale nejoblíbenějšího v tomto seznamu. Všechna zařízení do dvou kategorií metodou vytápění:

 • Akumulativní (kotle), kde je voda sestavena do určité zásobníku a zahřívá se k určité teplotě (ne více než 85 °);
 • Tekoucí (sloupce) vybavené topnými prvky procházejícími, kterou voda okamžitě zahřívá. Teplota v tomto případě nepřesahuje 75 °.

Бойлер или Газовая колонка ЧТО ВЫГОДНЕЕ

A jeden a druhý formulář pracují jak na elektřinu, tak plyn. Kromě toho existují nepřímé topné kotle, ale pokud jsou posuzovány popularitou spotřebitelů, toto zařízení je na nejnižší úrovni. Zpravidla vyberte mezi dvěma hlavními možnostmi. ohřívač vody nebo sloupec plynu. Tato zařízení pro kvalitní charakteristiky odpovídají domácím potřebám, reagovat na stejné úkoly. Ale co přesně vyberete.

Elektrický kotel vytváří v síti velmi vysoký proud, který je nepřijatelný pro byty a domy se starými elektroinstalací. Totéž lze říci o omezení výkonu. například v DACHA, kde je povoleno maximálně 5 kW a jednofázový čítač, kotel nebude fungovat.

Plynový kotel není také nejoblíbenějším produktem, protože v přítomnosti centralizovaného plynovodu je mnohem pohodlnější a podrobnější použití sloupu. V soukromých domech, kde je plynová potrubí již připojena, doporučuje se instalovat dvojitou obvodovou kotlů, kde jeden obrys funguje pro vytápění, druhý, v respektive vyhřívané vodě.

See also  Jak snížit tlak v baxi kotle

Tak, aby se srovnal, že lepší sloupec plynu nebo ohřívač vody, zvýrazněte 3 hlavní kritéria:

Sloupec plynu. plusy a nevýhody

Tak je uspořádán plyn ohřívače vody nebo sloupec

Vzhledem k tomu, Rusko je jedním z největších dodavatelů modrého paliva na světě, pro nás je to nejvíce levnější energetický dopravce, který je prospěšný z hlediska nákladů na služby.

Snadná operace spočívá ve schopnosti nepřetržitě dodávat teplou vodu, ale je důležité zvolit sílu plynového hořáku správně, jinak budete riskovat, abyste si všimli požadované teploty.

Při použití v bytě pro jeden bod pro rodinu 3-5 osob, kapacita 20-24 kW je dostačující. Pro soukromý dům je výhodnější mít takový agregát, protože je za sníženého tlaku vody (od 0,02 MPa) a šetří spotřebu plynu.

Všechny moderní modely jsou vybaveny regulátory “zimní léto”, které šetří až 50% na platbu.

Za cenu vybavení. pro 6000 si můžete koupit dobrý sloupec. Vybavení značky Zenden bude stát například 49600, oazis a Zanussi. 5600 a t.D.

 • Pro instalaci je nutné koordinovat projekt s ovládáním organizace, včetně plynové služby. V průměru na instalaci, s výhradou přítomnosti plynu, budete muset utratit až 2000
 • Předpokladem provozu je přítomnost komínového a vysoce kvalitního větrání.

Při provozu je důležité sledovat příliv vzduchu do bytu a při práci ventilace. Doporučuje se otevřít rychlost. To platí zejména pro hermetické plastové okny. v zimě jsou vloženy do režimu mikroúrovňového režimu.

 • Potřeba systematické kontroly sloupu a čištění z sazí. Podrobnosti o neželezných kovech z konstantního kontaktu s plameny selhávají a nevyžadují výměnu.

Co je výhodnější v soukromém domě. plynový sloupec nebo plynový kotel

 • Koeficient jeho užitečného působení (92%) je nižší než kotle. 99%. Účinnost v létě odlišná od zimy. V létě, ohřívač vody problémy 6-7 l / min, v zimě 4-5 l / min. V zimě, když ohřívací ledová voda, dokonce funguje v maximálním režimu, sloupec není schopen jej ohřívat.

Klasifikace zařízení

Hlavní gradace se provádí podle způsobu zapalování společnosti Fitila:

Začít fungovat bezprostředně po otevření vodního jeřábu;

výhodnější, plynový, nebo, elektrický, ohřívač, vody

Zapnout jednotku nejprve ručně osvětlil knot. V takových zařízeních by měla být upravena výkonem plamene, když se mění voda.

Není možné jej posílit otevřením studeného jeřábu. S prudkým poklesem tlaku vody je nutné okamžitě snížit plamen v knotu nebo zcela vypnout. V opačném případě může sloupec vypálit nebo dokonce explodovat před přehřátím.

V automatických analogech se jeho nastavení a vypnutí vyskytuje bez osoby.

Sloupec plynu levnější elektrické zařízení, ale plyn není ve všech domech

Ventilátor (turbína) je upevněn ve spalovacím bunkru pro zvýšení pohybu vzduchu. On také řídí výfukový vzduch společně se spalovacími produkty. S tímto zlepšením jednotka nezávisí na přítomnosti tahu v komínové trubce.

Tento model se objevil na trhu docela nedávno. Funkce v automatickém režimu, zajištění bezpečnosti a spolehlivosti. Pro monitorování procesu práce v případě, senzory zobrazující tlak vody, jeho teplotní a tepelné parametry výměníku tepla jsou umístěny. S sebemenší zůstatek zůstatku se jednotka okamžitě automaticky vypne.

Elektrický kotle. výhody a nevýhody

Vezměte si, že kotel nebo tokové zařízení je lepší, musíte pochopit, že práce prvního je postavena zcela jiným způsobem. Jeho design zahrnuje zásobník určité množství, kde je voda rekrutována a zahřívána vestavěným opálením (tubulární elektrické ohřívače). V průměru, ne méně než 2 hodiny, 60 ° je dosaženo pro ohřev vody. Takové zařízení je vhodné, že topení se provádí automaticky, i když neexistuje žádný příjem vody.

Akumulační ohřívače vody jsou ekonomičtější, ale jejich rozměry vyžadují velké množství prostoru

Typy ohřívačů a kritérií vody pro jejich srovnání

Všechna zařízení pro ohřev vody pro potřeby domácností jsou rozděleny do 2 skupin: kumulativní kotle a tekoucí vodní sloupce. První je nádrž určitého objemu, kde se voda zahřívá různými způsoby na maximálně 75 ° C, po které lze použít. Tekoucí ohřívače (jsou to sloupce) se nazývají “na cestách” pro zvýšení teploty průtoku procházejícího výměníkem tepla.

See also  Rezervujte napájecí zdroj pro plynový kotel

Hlavním prvkem akumulačního vodovodního zařízení. nádrže s kapacitou 35 200 litrů

V obchodech prodávajících 3 odrůdy teplých vodních aparátů pro soukromé domy a apartmány:

 • Elektrické a plynové sloupy pro vodu;
 • Kumulativní kotle pracující na elektřině nebo zemního plynu;
 • Kotle nepřímé topení.

Obvykle se uživatelé zajímají o tom, která možnost je lepší. plynový sloupec nebo elektrický ohřívač vody, protože tyto 2 typy jsou nejoblíbenější.

Tajemství popularity je poměrně jednoduché. Tyto domácí spotřebiče jsou lepší od ostatních: Jsou spolehlivější, efektivnější a levnější. Elektrický sloupec složitější. zařízení spotřebovává větší výkon, takže není vhodný pro instalaci v bytě se starým vedením nebo malým limitem elektřiny.

Vzhledem k absenci nádrže jsou rozměry průtoku ohřívačů mnohem méně

Ohřívač pro skladování plynu pro teplou vodu, nemohou být přičítány požadovaných spotřebičů. Sloupec použít pohodlnější a usnadnit to. Na tahu se kumulativní kotel nepřímého vytápění používá ve spojení s jiným tepelným zdrojem topného kotle. Tyto nádrže DHW ubytovat 100 300 litrů, zabírají spoustu místa a jsou nabízeny ve 2 verzích: venkovní a zdi.

Porovnání elektrického kotle a sloupec plynu budeme strávit 3 kritéria:

Ale zpočátku to nebolí rozebrat všechny výhody a nevýhody těchto ohřevu vody.

Výhody a nevýhody elektrických kotlů

Elektrické kotle jsou populárnější u uživatelů než plynárny, což je způsobeno několika významnými výhodami:

 • Snadnost instalace;
 • Není třeba stavět ventilační systém;
 • bezpečnost v provozu;
 • nezávislost od počáteční teploty a tlaku vody;
 • Vysoká míra účinnosti.

Nevýhody se týkají především omezeného množství teplé vody v kumulativních elektrických kotlích. Když je teplá voda v nádrži končí, je nutné počkat, až se voda znovu zahřeje v závislosti na velikosti nádrže. může trvat dlouho. Mezi další minusy:

 • vysoká cena;
 • Hlasitost kotle nebude vejde do každého domu;
 • náklady na dodávky energie jsou mnohem vyšší než u sloupců plynu;
 • Non-časová služba.

Přečtěte si také

Kategorie stránek 18

Síťové vydání (web) je registrována Roskomnadzorem, certifikátem EL Číslo FS77-80505 z 15. března 2021. Editor-in-šéf. SUNGORKIN VLADIMIR Nikolaevich. Site Chef. Nosova Olešya Vyacheslavovna.

Příspěvky a komentáře čtenářů webu zveřejněných bez úpravy. Editory si vyhrazuje právo odstranit je z webu nebo upravit, pokud zadané zprávy a komentáře jsou zneužíváním svobody masových informací nebo porušování jiných požadavků zákona.

JSC “ID” Komsomolskaya Pravda “. Inn: 7714037217 OGRN: 1027739295781 127015, Moskva, Novodmitrovskaya D. 2b, tel. 7 (495) 777-02-82.

Elektrický typ ohřívače průtoku

V některých případech spotřebitelé přesně vědí, co chtějí navázat tok ohřívače. Otázka je mnohem více zúžit: Vyberte plyn nebo elektrický ohřívač vody?

Pro možnost instalace a provozu tohoto typu ohřívače je nutná řada podmínek. V místnosti lze současně použít pouze elektrické dlaždice, jinak nestačí stávající elektroinstalační výkon ani pro instalaci zařízení. Pokud se použije plynový sporák, lze instalovat pouze nízkoenergetické zařízení, což samozřejmě negativně ovlivňuje své schopnosti k provádění jeho hlavní funkce.

Doporučujeme vám číst, jak nainstalovat zábradlí do koupele.

Přečtěte si: Jak to sami udělat posuvnou obrazovku pod koupelnou.

Naučte se, jaké funkce je Tulip.

Instalace takového agregátu, s největší pravděpodobností bude vyžadovat další nezávislé zapojení a samostatnou ochrannou automatizaci.

Hlavní výhodou je kontinuální a neomezené přívod teplé vody bezprostředně po odšroubování ventilu, jakož i nepřítomnost potřeby pravidelné údržby.

Home NEBEZPEČÍ: Pokud jsou problémy s kvalitou elektrického zapojení uvnitř, pak se provoz zařízení může stát nejen problematickým, ale také jen nebezpečným.

Elektrický ohřívač vody (kotle)

Elektrický kotel je nejčastější z důvodu jednoduchosti instalace a spojování je často nejekonomičtější (vše závisí na životní oblasti).

Všimněte si, že většina vývodů a zapojení instalovaných v bytě nebude moci poskytnout více než 2-2,5 kW elektřiny, aniž by byla dotčena vaše domov, takže je nutné položit samostatný drát pro ohřívače s větším výkonem.

Je také nutné zejména všimnout ohřívače vody obdařené dvěma tanany

Síla topného prvku a jeho typu (mokré vs suché dun)

Zde (Power) to vše závisí na vašich potřebách v rychlém ohřevu celého objemu kotle. Pro zjednodušení níže je duplikovaná tabulka porovnávající napájení / objem / topení. Ale obecně, tím větší síla opálení, tím lépe.

See also  Jak začít kotlový plynový kotel Ariston

Také topné články elektrických kotlů jsou rozděleny do konstruktivních vlastností:

 • Suchý opalovací prvek netýkají vodou pro to je umístěn ve speciální tepelně vodivé baňce. Zóna pro obnovu tepla v takovém provedení výše, deset je chráněn před oxidy a měřítkem, takže ohřívače vody jsou obdařeny suchým Denanem slouží mnohem déle. ale také stojí 1,5-2krát více.
 • Mokré desítky jsou topné těleso kontakty přímo s kapalinou (jako běžný kotle). Takový design je méně spolehlivý, ale zároveň levnější.

Vlastnosti tekoucí elektrické ohřívače vody

Pro okamžité ohřev tekutiny je nutné pro poměrně mnoho energie, takže takový kotle v provozu spotřebovává spoustu energie. až 27 kW. A pokud lze s běžnou sítí připojit až 8 kW (. Je nutné vytáhnout oddělený kabel od měřidla, obvyklé zapojení nevydrží tuto sekci Měděný drát

by měl být 6 mm2 (pro 8 kW)). Ohřívače vody s větším výkonem (od 8 kW) se obvykle provádějí na průmyslovém napětí v 380 w.

výhodnější, plynový, nebo, elektrický, ohřívač, vody

Co a jak to funguje

Začněme s plynovým sloupcem nebo průtokovým plynovým ohřívačem.

Jak je vidět z názvu, studená voda protéká výměníkem tepla a zahřívá ho spalovací plynu na teplotu, můžete si vybrat pomocí regulátoru.

 • plyn je stále levnější než elektřina;
 • Moderní sloupec je vybaven systémem přívodu paliva pouze tehdy, když je voda prošla tím, je to jeřáb otevřený. má teplou vodu. V některých modelech se automaticky provádí i zapalování;
 • Moderní jednotky jsou vybaveny bezpečnostním systémem, který nedovoluje únik plynu;
 • Design má malé rozměry a zapadají do téměř každého interiéru.

Kromě výhod, samozřejmě existují nevýhody. Zde jsou:

 • Navzdory všem, plyn je zvýšeným zdrojem nebezpečí;
 • Když je tento typ ohřívače instalován, je nutné navrhnout oprávnění, kontroly a úpravy k dodržování požadavků na instalaci tohoto typu ohřívače;
 • Je nutné odstranit produkty spalovacího plynu, komín je potřeba. Existují agregáty bez komína, t. E. Produkty spalování spadají přímo do místnosti, ale prostory by měly být jasně definovány specifikace v oblasti a objemu.

Tarifní plyn s 01.06.2020 až 31.12.2020 v topném období 0.1271 bílý.R. a v letním období 0,4213.R.

Nyní zvažte akumulační ohřívač vody.

Zde voda spadá do nádrže a zahřívá se na teplotu 50-70 ° a potom se přivádí do hlavního. Jaké dobré v takovém provedení:

 • teplou vodu dané teploty;
 • Instalace nevyžaduje koordinaci a papírování;
 • Není třeba speciální struktury, jako je komín;
 • Stabilní tlak vody.
 • Elektřina je drahá, náklady na ohřev vody jsou velké. Průměrná výkon kotle je 2,5 kW;
 • Objem horké vody je omezen, topení neprodleně;
 • Čím více rezervoár, tím více se zařízení koná.

Sazebník pro elektrickou energii poskytovanou svým využitím, včetně potřeb pro vytápění a teplou vodu v bytech bytových domů, které nejsou vybaveny zavedeným způsobem systémy centralizovaného zásobování teplem a plynu a elektrických kamen vybavených předepsaným způsobem, v absence samostatného (dalšího) nástroje individuálního účetnictví pro spotřebu elektrické energie pro potřeby vytápění a zásobování teplé vody období minimálního zatížení (od 23).00 až 6.00) Kompatiční 0.1109 BEL.R. A zbytek dne 0.2059 BEL.R.

Nyní stojí za to zvážit ceny reproduktorů a kotlů. Ve skutečnosti jsou o stejné. Systém plynu Junkers s piezorozhigem může stát 500 až 940.R., A náklady na objem kotle nádrže 100 litrů od různých výrobců se pohybují od 250 do 2300 bílé. R.

Ze všech uvedených můžeme pochopit, že konečné rozhodnutí koupit ohřívač musí být přijato na základě bytů, kde bude instalován.

Doufám, že článek vám pomohl udělat správnou volbu.

Elektrická instalace domu v Mogilevu s klimatizací vzduchu z rostliny Teplopitbel. Ekonomický systém pro úsporu energie

Ekonomický a bezpečný. Topení. Možnosti a typy topení. Jaké možnosti pro vytápění úsporné energie. Dobří

Quartz ohřívač koupit Grodno od výrobce z rostliny Teplopitel. Ekonomický křemenný ohřívač v republice

| Denial of responsibility | Contacts |RSS