Co se stane, když se vaří topná kotle

Vaří topérní kotel, co dělat

Důvodem pro vroucí kotel je to, že voda v topném systému nemá čas na dostatečně vychladnutí. Pohyb chladicí kapaliny (voda) by se měl vypočítat tak, aby se na cestě skrz všechny radiátory dokázaly úplně ochladit a vrátit se do kotle již chlazeného. Pokud k tomu nedojde, pak se přehřáté voda u vchodu do kotle dokáže vařit při pohybu podél.

K přehřátí vody v kotli vede řadu faktorů, které vedou. Každý z nich je založen buď na nesprávném výpočtu systému vytápění, nebo na selhání jeho jednotlivých prvků. Přesnější stanovení zdrojů poruchy stabilního provozu tepelného systému vyžaduje podrobnou analýzu konkrétního schématu.

Nejvíce náchylnější k tomuto problému jsou přesně pevné kotle paliva s dlouhým pálením. Při analýze původu poruchy by mělo být nejprve stanoveno v jaké fázi uspořádání topení byl objeven proces vroucí vody. Mohou existovat dvě možnosti:

 • Chladicí v kotli se začala vařit okamžitě po dokončení instalace trubek a prvního spuštění.
 • Varnění vody došlo v systému, který dříve pracoval několik měsíců nebo let.

V prvním případě musíte nejprve pečlivě prostudovat výkon každého ze zařízení. Příčinou poruchy může být nesprávné spojení jednoho nebo více zařízení a chyby provedené v procesu pokládání trubek.

Vroucí voda, která se objevila v již pracovním tepelném systému, je méně běžná. Je to obvykle způsobeno selháním cirkulačního čerpadla a vstupujícího vzduchu do systému. Pokud je čerpadlo v pořádku, pak je pravděpodobnost mitcha v potrubí. Tvorba vápna z vnitřku ventilů nebo trubek způsobuje jejich zúžení a brání rychlosti pokroku chladicí kapaliny.

Pomalý pohyb vody v kotli

Pokud jsou funkce každého prvku tepelného systému normální, pak možná jeden nebo více trubek nemá dostatečný průměr. Dokonce i jedna krátká část potrubí s kanály, jejíž křížová část je méně optimální, se může stát zdrojem problému. Faktem je, že chladicí kapalina se nebude pohybovat dostatečně rychle úzkými kanály. To vede ke zpoždění v systému, a proto v kotli.

Když je voda příliš dlouho ve vyhřívaném kotli, získává vyšší teplotu, než je nutné. Výsledkem je, že převrácení tekutiny se všemi následnými důsledky dochází. Většina topných systémů má ochranu speciálně pro takové případy, někdy i dvě nebo tříúrovňové. Fungorování obrany je však známkou toho, že se něco pokazilo.

Je také důležité zvážit průměr jeřábů (ventily) v bodech připojení potrubí na radiátory. Tato místa jsou často vyrobena příliš úzká, aby prodloužila dobu vody v baterii a poskytlo sekcím radiátoru příležitost dobře se zahřívat. Tato technika nakonec také zpomaluje proud vody přes potrubí.

Obzvláště důležité je vytvořit potrubí s dobře vypočítaným průměrem (nejméně 25 mm) v systémech s přirozeným oběhem. To znamená, že pokud cirkulační čerpadlo není zahrnuto do obvodu. V takovém topném systému je pohyb vody zajištěn přírodními zákony hydrauliky a gravitačních sil.

Se správným umístěním všech prvků se chladicí kapalina nezávisle zavede do pohybu v procesu vytápění. Teplejší voda má menší hustotu a hmotnost a chlad je těžší a hustší.

Nastavení rychlosti vody je k dispozici pouze ke snížení nebo zvýšení lumen regulačních ventilů. A vždy existuje limit: Když jsou všechny ventily zcela otevřené, pohyb chladicí kapaliny již nevyjde zrychlit.

Role cirkulačního čerpadla

Cirkulační čerpadlo je zařízení, které je nainstalováno v topném systému, aby se v něm vytvořilo pohyb nucené vody. Je zpravidla nainstalována na opačném proudu chladicí kapaliny, takže čerpadlo pracuje s již chlazenou vodou.

Tepelný systém s cirkulačním čerpadlem se nazývá topný systém s nuceným oběhem. Pokud se dříve voda po potrubí pohybovala přirozeně, můžete vyřešit problém s vařením kotle instalací takového čerpadla. Zrychlí pohyb chladicí kapaliny a zabrání nadměrné zadržování tekutin v kotli, což vedlo k jeho varu.

Současně je takové řešení pouze dočasným opatřením. V prvním případě vypnutí elektřiny, čerpadlo přestane fungovat a voda v kotli okamžitě začne vařit. Během tohoto období nebude možné použít vytápění, i když zajišťuje ochranné systémy proti varu. Všechna opatření k prevenci vroucí vody v systému se zastavenou čerpadlem jsou v přírodě nouzové. Jsou zaměřeny pouze na udržení integrity kotle a potrubí na krátkou dobu, dokud kotel neochladí.

Pokud se voda vaří v kotli a čerpadlo v systému funguje správně, mělo by být cirkulační čerpadlo kalibrováno. Může být naladěn jak pro nedostatečně silný tlak, tak pro vytvoření přílišného vysokého tlaku. V obou případech vzniká fenomén kavitace s výzvou SO, což vede ke vzhledu vzduchových bublin ve vodě.

Situaci můžete opravit následujícími technikami. Nejprve musí být čerpadlo nainstalováno na nejpomalejším režimu provozu. Pokud se vaření zastavilo, pak byla skutečnost, že zařízení vytvořilo nadměrný tlak. Řešení spočívá v umístění obtoku s vyrovnávacím ventilem na místě mezi vchodem do vody a výstupem.

U obrysových čerpadel existují normy tlaku na vstup a výstup. Tento indikátor v bodě toku vody je 0,8 bar a na výstupu. 1 bar. Odchylka od standardních hodnot nevyhnutelně vede k vzhledu kavitace. Kavitace je škodlivá, protože způsobuje tvorbu vzduchových bublin ve vodě, což poškozuje všechny prvky systému. Je to kvůli nim, včetně chladicí kapaliny v varu kotle.

Dalším případem vedoucím ke vzhledu kavitace je instalace čerpadla v kotli a obrysové čerpadlo do pultu. Когда схема треб4 размещения д д то при монтаже кажж р в přátel х х х е х е е е е е е е р р р е е р р р р к к к р р р р р к к р р р р р р р р р р р р р р. Pokud byla po kontrole systému nalezena tato chyba instalace, měla by být odstraněna.

See also  Vyhřívaná ručníka, když je teplá voda odpojena

Plynový kotel se vaří. důvody přehřátí a co dělat

I když se přiblížíte k problému výběru plynového kotle se vší odpovědností, během jeho provozu se mohou objevit různé problémy. Například kotel začne vařit a bezpečnostní systém zastaví svou práci. V článku bude hlavní instalatér analyzovat možné důvody přehřátí kotle, jak detekovat a eliminovat poruchu.

Při normálním provozu zařízení se chladicí kapalina v obvodu zahřívá na danou teplotu. Poté, přirozeně nebo násilně kvůli čerpadlu, se šíří skrz topný systém. Takže radiátory v místnosti se zahřívají. Pak se kapalina pohybuje podél opačného obrysu a vrací se do kotle.

Pohyb chladicí kapaliny (voda) by se měl vypočítat tak, aby se na cestě skrz všechny radiátory dokázaly úplně ochladit a vrátit se do kotle již chlazeného. Pokud k tomu nedojde, pak se přehřáté voda u vchodu do kotle dokáže vařit při pohybu podél.

K přehřátí vody v kotli vede řadu faktorů, které vedou. Každý z nich je založen buď na nesprávném výpočtu systému vytápění, nebo na selhání jeho jednotlivých prvků. Přesnější stanovení zdrojů poruchy stabilního provozu tepelného systému vyžaduje podrobnou analýzu konkrétního schématu.

V případě poruch je chladicí kapalina přehřátá, spuštěny tepelné oděvy a bezpečnostní systém zastaví provoz topného kotle. Je dobré, pokud je zařízení vybaveno displejem, pak systém samo.diagnostiky zobrazí na obrazovce číslo chyby v závislosti na modelu kotle:

 • 01 pro Ariston;
 • E02 pro Baxi;
 • E9 pro Bosch;
 • 4c pro Buderus;
 • E02 pro de-detrich;
 • E2 pro Electrolux;
 • E01 pro Navien;
 • F.20 za protherma;
 • F.20 pro Vaillant;
 • F02 pro Vissmann.

Pokud technika není vybavena displejem, pak se přehřátí určuje vnějšími značkami: zařízení se zahřívá silnější než obvykle a hořák okamžitě přestane fungovat.

Je možné několik důvodů přehřátí kotle:

 • Ucpávací filtry;
 • Vytvoření zácp leteckého provozu;
 • Ucpávání výměníku tepla (například měřítko);
 • Porucha oběhového čerpadla;
 • Nesprávný provoz systému odstraňování kouře;
 • Vysoká výkonová kapacita.

Nízká cirkulace chladicí kapaliny v topném obvodu vede ke skutečnosti, že voda stagnuje a vaří. V tomto případě můžete slyšet broušení uvnitř kotle.

Pokud se technika přehřívá, neopravujte opravu. Jsou chvíle, kdy plynový kotel exploduje, takže problém eliminujte, jakmile je to zaznamenáno.

V případě jakýchkoli poruch je nejlepší zavolat servisního inženýra, který může problém lépe prostudovat a navrhnout řešení. Jinak můžete zhoršit problém, který vznikl v systému.

Nejprve zkontrolujte filtry. Vypněte kotel a počkejte, až se voda ochladí. Zakryjte všechny kohoutky a vytáhněte filtr. Pokud je ucpaný. opláchněte se v roztoku kyseliny citronové, lze je vyčistit měkkým kartáčem. Pokud je filtr konečně opotřebovaný, je lepší jej nahradit.

Při zahřívání topného systému může dojít také k vroucí vodě. Vzduch může nejen zpomalit pohyb chladicí kapaliny, ale také jej úplně zastavit.

Dotkněte se radiátorů rukou. Pokud se zahřívají nerovnoměrně, s největší pravděpodobností byl vytvořen vzduchový korek. Specialisté k tomu používají speciální vybavení, které detekuje chladné oblasti v topném okruhu.

Možnosti ochrany kotlů na pevné palivo před přehřátím

Levná a jednoduchá volba pro ochranu kotle na pevné palivo před vařením je zdroj nepřetržitého napájení. Toto je střídač a elektrická baterie.

Jak funguje zdroj nepřerušené dodávky elektřiny

Cirkulační čerpadlo a ventilátor kotle jsou propojeny přes střídač na síť. Když vypnete elektřinu v síti, střídač začne brát elektřinu z baterie a převádí ji z 12 V na 220 V. Když se v síti objeví elektřina, měnič se přepne a začne nabíjet baterii.

V našem případě se jedná o čerpadlo 25/40. Jeho síla, pokud funguje při první rychlosti 36 wattů. Nepřipojíme ventilátor s UPS, t.na. Vytáhneme palivové dříví a s Fireboxem ventilátor nepotřebuje palivové dříví.

Použijte ventilátor kotle nebo cirkulační čerpadlo na vás pracuje při jiných rychlostech? Níže uvedený vzorec výběru baterie.

Výpočet nezbytné kapacity baterie

K určení potřebné kapacity baterie můžete použít vzorec:

E = PT/K/U/KKPD, E. Kapacita baterie, A/H K. Koeficient hloubky baterie (doporučí 0,7) U. napětí baterie v P. napájení připojených elektrických zařízení, WT TT. The Požadovaný čas nepřetržité práce, H KKPD.Účinnost nepřetržitého zdroje energie (přijaté 0,8)

Příklad: Spotřeba energie 36 W, napětí baterie 12 V, požadovaný čas rezervy je 8 hodin.

Baterie s kapacitou 45 A/h, stojí asi 9 000. 400-500 wattů bude stát asi 7 000. Poskytuji ceny v době psaní článku. duben 2020.

Jak obnovit kotel

Pokud se technika přehřívá, neopravujte opravu. Jsou chvíle, kdy exploduje plynový kotel. Proto problém odstraňte, jakmile si to všimne.

Zars a všechno systému

Pokud voda stagnuje a nekrývá v obvodu, vede to k varu. Slyšíte tekutinu uvnitř náručí. Odpojte zařízení a počkejte, až se chladicí kapalina vychladne. Filtry na obou stranách se často překrývají s ventily, takže nemusíte vypouštět veškerou vodu ze systému. Otočte kohoutky, vyjměte a opláchněte filtry.

Se silným sání filtru síťového filtru jej spusťte do roztoku kyseliny citronové. Kromě toho můžete část čistit štětcem bez vláken.

Je lepší vyměnit se filtry opotřebované a nepodléhat čištění.

Air Cork zpomaluje pohyb tekutiny nebo jej úplně zastaví. Jak se s tím vypořádat:

 • Uslyšíte vzduch s syčením opustí obrys. Pak může voda nalit. Nezavírejte kohoutky najednou. Počkejte, až se kapalina spojí a je vyděšena veškerým vzduchem;
 • Postup opakujte, dokud nebude zácpa leteckého provozu zcela odstraněna.

Vklady Nocia

Sůl hořčíku a draslíku se ukládá na detaily kotle, když je zahřívána na 55 stupňů. Nejvíc ze všeho se měřítko usazuje v tepelném výměníku, protože kapalina v ní cirkuluje a zahřívá. Výsledkem je, že se pasáže ve zkumavkách zúžily, tlak je snížen a voda se vaří v uzlu. To vede k přehřátí a rozpadu výměníku tepla.

Chcete.li čistit uzel, demontujte jej. Nejúčinnějším způsobem je připojení čerpadla k uzlu a čerpání činidlem. Poté se radiátor omývá tekoucí vodou, suší a nainstalován na místě.

See also  Vytápění kotle se v soukromém domě

Doma je chladič umístěn do kovové nádoby s teplou vodou. Do cívky se nalije roztok kyseliny citronové. Kapacita je umístěna na sporáku, kde se zahřívá půl hodiny.

Chcete.li zabránit tvorbě měřítka, nainstalujte magnetické filtry. Stačí změnit své kazety na měsíc, ale dobře změkčují vodu.

Problémy s čerpadlem

Když zapnete kotel po prodloužení prostoje, zkontrolujte čerpadlo. Jeho detaily by mohly být zaseknuté a díry jsou ucpané. Vyčistěte a vyměňte vadné části.

Problémy s instalací

Při instalaci kotle v místnosti s vysokou vlhkostí se zvyšuje riziko koroze. To vede k porušení těsnosti systému, úniku chladicí kapaliny a plynu. Před výběrem místa pro vybavení si proto přečtěte požadavky na něj.

Být pozorný na plynové vybavení. Jednou za rok provedete prevenci poruch a technické inspekce.

Příčiny varu v různých typech kotlů

Kromě nedostatečného oběhu a fanlingu trpí plynná zařízení ucpávajícími filtry: druhá potřebuje pravidelné čištění nebo výměnu. Pokud jsou odlupované částice šrotu ucpané potrubí, lze slyšet klepání, kliknutí na zvuky, zde musíte jednotku vyčistit speciálními chemikáliemi. Přehřátí může být způsobeno dlouhou stagnací systému a následným ostrým spuštěním (je nutné zajistit předběžný průběh ventilačního inženýrství).

Akce, které jsou relevantní při vaření plynového kotle:

 • kontrola úplnosti oběhu chladicí kapaliny a filtrů;
 • Sledování použitelnosti jeřábů na radiátorech a cirkulačním čerpadle;
 • Trakce kontrola v komínu;
 • Čištění výměníku tepla.

Kotle na pevné palivo přehřátí kvůli nesprávnému korelaci jejich síly s parametry servisované místnosti. Problém tlaku na zařízení způsobený cirkulačním čerpadlem je často fixován.

Parní kotle jsou vážně závislé na přítomnosti kapaliny v nich: Vzhledem k nízké úrovni stěn vznikají nouzové situace. Zde byste měli přestat krmit palivo, počkat na chlazení zařízení a přidat pracovní prostředí.

 • Clog Clip;
 • porucha termostatu, způsobující fungování topení i po zvýšení teploty;
 • porucha membrány;
 • selhání chladicí kapaliny;
 • Rozpad cirkulačního čerpadla;
 • Regulátoři pro krmení v návratu nejsou otevřeni.

Prevence přehřátí bude zavedení nádoby na vyrovnávací paměť, která nedovolí vařit kotel, přebytečná tepelná energie bude nasměrována do ní. Zdroj nepřetržité výživy se nebude bát odpojit řídicí jednotky a čerpadlo. Další obvod pro kotle na pevné palivo umožní včas chlazení. Odborníci také doporučují pravidelně kontrolovat a udržovat (čištění) ventilační systém.

stane, když, vaří, kotle

Akumulátor tepla, jako nejlepší řešení

Zahrnutí tepelné baterie do topného systému je nejoptimálnějším způsobem, jak se dostat z situace, kdy se kotel neustále vaří. Správně vybraný akumulátor tepla se nejen zabrání přehřátí vody v kotli, ale také umožní jít do kotelny méně často pro házení paliva.

Princip, který je základem účinnosti tohoto řešení, je zvýšit celkové množství vody v hydraulickém obvodu. Dokonce i velmi výkonný kotel bude potřebovat značný čas na zahřátí další kapacity vyrovnávací paměti s objemem 1400-2000 litrů.

Tepelná čerpadla vyžadují konstantní přítomnost elektřiny pro čerpání průtoku vody v systému. Disponující elektřina alespoň pro krátkou mezeru nevyhnutelně povede k varu kotle, pokud není do obvodu umístěn akumulátor tepla (TA). Volumetrická nádrž s vodou v případě nouzové situace přehřátí chladicí kapaliny převezme nadměrné teplo produkované kotlem a zabrání zahřívání tekutiny do bodu varu do bodu varu.

Kromě uzavření problému s přehřátím také vykonává funkci akumulace tepelné energie. To znamená, že jeho aplikace není omezena pouze ochrannými cíli, jako v jiných možnostech uvedených v článku. Tepelná baterie poskytuje možnost prodloužit období mezi přístupy k ohnivému kotli s novou částí paliva.

Velký objem horké vody v nádobě na vyrovnávací paměť umožňuje udržovat teplo v soukromém domě po dlouhou dobu poté, co palivo v kotli úplně vyhořelo. To platí zejména pro regiony, kde v zimě teplota klesá pod značku.25 ° C. Během těchto období se může potřeba házet palivo 4-5 až 6-7krát denně. Tepelná baterie sníží turistiku v koteři 2-3krát.

Instalace akumulátoru tepla je tedy komplexním řešením, které zaručuje bezpečnost používání topného systému a eliminuje pravděpodobnost varu varu. Navíc jeho umístění výrazně zvyšuje úroveň snadného používání vytápění. Většina vytápění není charakterizována zvláště nízkými teplotami. To znamená, že v přítomnosti tepelné baterie bude během dne stačit jeden nebo dva palivové odlitky k udržení pohodlné teploty v domě.

Stává se, že se kotel začne vařit a kvůli tomu se objevují různé zvuky? A právě teď popíšeme 7 důvodů, proč tomu tak může být.

Projevují se následovně. To je obvykle nějaký druh syčení, crack, někdy i zvuky úderů. A teď vám popíšeme, jaký může být problém.

A tak, pokud váš kotel začne syčit, vařte, vařte, klepejte. Pokud se v tepelném výměníku objeví některé cizí zvuky, hlavním důvodem je nedostatek oběhu. Co se to kvůli tomu může stát, nyní to přijdeme.

Se silným sání filtru síťového filtru jej spusťte do roztoku kyseliny citronové. Kromě toho můžete část čistit, ne tvrdý kartáč.

Opatření prevence a prevence pro přehřátí

Opatření varování a prevence nouzových situací lze připsat následujícímu:

 • Nastavte další obvod pro ochlazení kotle, který pracuje na pevném palivu. V kotli s dvojitým okruhem se zvýšením chladicí kapaliny bude kapalina moci vychladnout kvůli systému přívodu vody.
 • Instalace kapacity vyrovnávací paměti. Varuje vaří kotle, převezme nadměrnou teplotu a může také ukládat teplo pro topný obvod.
 • Musíte nainstalovat zdroj nepřetržité výživy. Pokud bude elektřina vypnuta, nepřetržitý plot se automaticky zapne, energie pochází z baterie a systém bude i nadále fungovat.
 • Pravidelně vyčistěte ventilační systém.

Akumulátor tepla pro ochranu před vroucím kotlem

Uživatelé, kteří se alespoň jednou setkali s takovým problémem, mají zájem: co tak dělat, aby se kotel znovu nevařil? Optimálním řešením je nainstalovat do topného systému. To nejen zabrání problémům ve formě varu chladicí kapaliny, ale také sníží frekvenci divergence paliva.

Jak to funguje? Při instalaci akumulátoru tepla do hydraulického obvodu se celkové množství vody zvyšuje. A zahřát asi 2000 litrů vody, i nejmocnější vybavení bude trvat hodně času.

Cirkulační čerpadlo topného systému vyžaduje pro jeho provoz neustálé dodávky elektřiny. Dokonce i krátkodobé odpojení elektřiny může způsobit, proč se kotel vaří. Pokud není nainstalován. V případě nouze převezme nádrž s kapalinou nadměrné teplo, a tím varuje vaření.

See also  Jak nainstalovat tlapku na šicí stroj

Kromě toho se hromadí tepelné akumulátor akumuluje tepelnou energii, snižuje spotřebu paliva a zvyšuje období mezi vrcholy. Jedná se o komplexní řešení, které bude provozovat bezpečný a pohodlnější kotel na pevné palivo.

K přehřátí vody v kotli vede řadu faktorů, které vedou. Každý z nich je založen buď na nesprávném výpočtu systému vytápění, nebo na selhání jeho jednotlivých prvků. Přesnější stanovení zdrojů poruchy stabilního provozu tepelného systému vyžaduje podrobnou analýzu konkrétního schématu.

Nejvíce náchylnější k tomuto problému jsou přesně pevné kotle paliva s dlouhým pálením. Při analýze původu poruchy by mělo být nejprve stanoveno v jaké fázi uspořádání topení byl objeven proces vroucí vody. Mohou existovat dvě možnosti:

 • Chladicí v kotli se začala vařit okamžitě po dokončení instalace trubek a prvního spuštění.
 • Varnění vody došlo v systému, který dříve pracoval několik měsíců nebo let.

V prvním případě musíte nejprve pečlivě prostudovat výkon každého ze zařízení. Příčinou poruchy může být nesprávné spojení jednoho nebo více zařízení a chyby provedené v procesu pokládání trubek.

Vroucí voda, která se objevila v již pracovním tepelném systému, je méně běžná. Je to obvykle způsobeno selháním cirkulačního čerpadla a vstupujícího vzduchu do systému. Pokud je čerpadlo v pořádku, pak je pravděpodobnost mitcha v potrubí. Tvorba vápna z vnitřku ventilů nebo trubek způsobuje jejich zúžení a brání rychlosti pokroku chladicí kapaliny.

Pomalý pohyb vody v kotli

Pokud jsou funkce každého prvku tepelného systému normální, pak možná jeden nebo více trubek nemá dostatečný průměr. Dokonce i jedna krátká část potrubí s kanály, jejíž křížová část je méně optimální, se může stát zdrojem problému. Faktem je, že chladicí kapalina se nebude pohybovat dostatečně rychle úzkými kanály. To vede ke zpoždění v systému, a proto v kotli.

Když je voda příliš dlouho ve vyhřívaném kotli, získává vyšší teplotu, než je nutné. Výsledkem je, že převrácení tekutiny se všemi následnými důsledky dochází. Většina topných systémů má ochranu speciálně pro takové případy, někdy i dvě nebo tříúrovňové. Fungorování obrany je však známkou toho, že se něco pokazilo.

stane, když, vaří, kotle

Je také důležité zvážit průměr jeřábů (ventily) v bodech připojení potrubí na radiátory. Tato místa jsou často vyrobena příliš úzká, aby prodloužila dobu vody v baterii a poskytlo sekcím radiátoru příležitost dobře se zahřívat. Tato technika nakonec také zpomaluje proud vody přes potrubí.

Obzvláště důležité je vytvořit potrubí s dobře vypočítaným průměrem (nejméně 25 mm) v systémech s přirozeným oběhem. To znamená, že pokud cirkulační čerpadlo není zahrnuto do obvodu. V takovém topném systému je pohyb vody zajištěn přírodními zákony hydrauliky a gravitačních sil.

Se správným umístěním všech prvků se chladicí kapalina nezávisle zavede do pohybu v procesu vytápění. Teplejší voda má menší hustotu a hmotnost a chlad je těžší a hustší.

Nastavení rychlosti vody je k dispozici pouze ke snížení nebo zvýšení lumen regulačních ventilů. A vždy existuje limit: Když jsou všechny ventily zcela otevřené, pohyb chladicí kapaliny již nevyjde zrychlit.

Role cirkulačního čerpadla

Cirkulační čerpadlo je zařízení, které je nainstalováno v topném systému, aby se v něm vytvořilo pohyb nucené vody. Je zpravidla nainstalována na opačném proudu chladicí kapaliny, takže čerpadlo pracuje s již chlazenou vodou.

Tepelný systém s cirkulačním čerpadlem se nazývá topný systém s nuceným oběhem. Pokud se dříve voda po potrubí pohybovala přirozeně, můžete vyřešit problém s vařením kotle instalací takového čerpadla. Zrychlí pohyb chladicí kapaliny a zabrání nadměrné zadržování tekutin v kotli, což vedlo k jeho varu.

Současně je takové řešení pouze dočasným opatřením. V prvním případě vypnutí elektřiny, čerpadlo přestane fungovat a voda v kotli okamžitě začne vařit. Během tohoto období nebude možné použít vytápění, i když zajišťuje ochranné systémy proti varu. Všechna opatření k prevenci vroucí vody v systému se zastavenou čerpadlem jsou v přírodě nouzové. Jsou zaměřeny pouze na udržení integrity kotle a potrubí na krátkou dobu, dokud kotel neochladí.

Pokud se voda vaří v kotli a čerpadlo v systému funguje správně, mělo by být cirkulační čerpadlo kalibrováno. Může být naladěn jak pro nedostatečně silný tlak, tak pro vytvoření přílišného vysokého tlaku. V obou případech vzniká fenomén kavitace s výzvou SO, což vede ke vzhledu vzduchových bublin ve vodě.

Situaci můžete opravit následujícími technikami. Nejprve musí být čerpadlo nainstalováno na nejpomalejším režimu provozu. Pokud se vaření zastavilo, pak byla skutečnost, že zařízení vytvořilo nadměrný tlak. Řešení spočívá v umístění obtoku s vyrovnávacím ventilem na místě mezi vchodem do vody a výstupem.

stane, když, vaří, kotle

U obrysových čerpadel existují normy tlaku na vstup a výstup. Tento indikátor v bodě toku vody je 0,8 bar a na výstupu. 1 bar. Odchylka od standardních hodnot nevyhnutelně vede k vzhledu kavitace. Kavitace je škodlivá, protože způsobuje tvorbu vzduchových bublin ve vodě, což poškozuje všechny prvky systému. Je to kvůli nim, včetně chladicí kapaliny v varu kotle.

Dalším případem vedoucím ke vzhledu kavitace je instalace čerpadla v kotli a obrysové čerpadlo do pultu. Когда схема треб4 размещения д д то при монтаже кажж р в přátel х х х е х е е е е е е е р р р е е р р р р к к к р р р р р к к р р р р р р р р р р р р р р. Pokud byla po kontrole systému nalezena tato chyba instalace, měla by být odstraněna.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS