Co znamená číslo jehly pro šicí stroj

Jak číst a porozumět značení jehly stroje. Výběr jehel pro šicí stroj

Všechny šicí stroje pro domácnost raketoplánu jsou vybaveny jehlami standardních 130/705 hodin po mnoho let. Tato čísla „130/705“ se průměrují pro jednoduchého spotřebitele, které je jehla určena pro šicí stroj pro domácnost a má plochou baňku. Pro začátečníky v šití by bylo hezké vědět, že stále existují jehly s kulatými baňkami, jsou pro výrobní šicí stroje. Nejlepší jehly jsou jehly německé společnosti Schmetz. Dobré jehly jsou také vyráběny v orgánu.

Uveďte, pro které je zamýšlena látka a typy práce. Dešifrování označení dopisu je uvedeno níže. Vezměte prosím na vědomí, že při značení mají pouze univerzální jehly. Pro všechny ostatní jehly: h. a dopis označující typ látky. Tento poslední označení není tak obtížné zapamatovat si. V posledních letech, pro pohodlí spotřebitelů, výrobci jehel vytvářejí barevné značení na baňkách jehel. Je to opravdu pohodlné! Není třeba namáhat oči marně, pokud víte, že modrá baňka je známkou džíny jehly.

Obecné informace jsou uvedeny, přejděte na podrobnosti pro každý typ jehly. Na začátku každého odstavce označení písmen a postupujte podle popisu tohoto typu jehel s tučným písmem. Obrázky ze Schmetze, z jejich webu.

H Univerzální jehly mají mírně zaoblenou špičku a mohou mít různé velikosti. Na prodej obvykle existují velikosti od 60 do 110. Univerzální jehly jsou navrženy tak, aby ušily jednoduché, nikoli „vrtošivé“ tkaniny. Překlad slov na obrázku: RundSpitze. Zaokrouhlení špičky, normale. normální.

H-J jehly pro husté tkaniny, takové jehly mají ostré ostření. Jehly se používají při šití hustého materiálu. džíny, karzhi, tarpaulin atd.Str. Mají modré značení. Slovo pro zapamatování posledního písmene označení: džíny, první písmeno slova „j“, dali jsme ho na H a dostali H-j. Překlad slov na obrázku: RundSpitze. Zaokrouhlení špičky, plivání. Ostrý.

Jehly H-M mikrotx mikrotx jsou velmi ostré a tenké. Tyto jehly se používají pro přesné piercing mikrofinovaného, ​​tenkého a těsného materiálu, například pro hedvábí, taffetu atd.Str. Mají značení šeříku. Slovo pro zapamatování posledního písmene označení: Microtex. Překlad slov na obrázku: RundSpitze. Zaokrouhlení špičky, plivání. Ostrý.

H-S jehly pro elastické tkaniny na takové jehlu existuje speciální hrana, která snižuje riziko procházení stehů při natahování materiálu a mírně zaoblené špičky. Jehla se používá k šíření pleteného oblečení střední hustoty a syntetických elastických tkání. Mají žlutý štítek. Slovo pro zapamatování posledního písmene označení: Stretch. Překlad slov na obrázku: Kleine RundSpitze. Malý kulatý špička.

Vyšívací jehly H-E na těchto jehlach mají speciální výklenku a mírně zaoblenou špičku a díra uší je o něco větší, aby nepoškodila materiál nebo vlákno. Tento typ jehly je určen pro dekorativní výšivku se speciálními výšivkami. To znamená, že například vlákna pro vyšívání s různými dekorativními efekty, například metalizované, lze do stroje zastrčit jehlou a ne v raketoplánu, jak tomu bylo v minulosti. Mají červené značení. Slovo pro zapamatování posledního písmene označení: Empodery (Embuidery).

H-Q jehly pro prošívání jehly pro prošívané jehly existuje speciální zkosení, snížené ucho a zaoblený bod, takže stopy propíchnutí nejsou na tkanině patrné a neexistují žádné průchod stehů. Proto se při šití oděvu doporučuje vytvořit části detailů s těmito jehlami. Slovo pro zapamatování posledního písmene označení: přikrývka

H-suk jehly se zaoblenou špičkou, tato jehla snadno rozšiřuje vlákna tkaniny a smyček a díky tomu prochází mezi vlákny, s výjimkou poškození materiálu. Obzvláště dobré pro šití tlustého pleteného oblečení, včetně manuálního, dresu a pletených materiálů. Slova pro zapamatování dopisů o značení: Stretch und kugelspitz = suk. Kugelspitz = Ballpoint = sférický konec, více než jehla pro Streich.

H-VR jehly pro pokožku s špičkovým okrajem řezu (díry), jehla je v úhlu 45 stupňů do směru švu. Takže je naostřen. To je na obrázku jasně viditelné. Výsledkem je dekorativní šev, jehož stehy mají malý svah. Je zřejmé, že pro šití tkanin nelze tyto jehly použít! Slovo pro zapamatování posledního písmene označování leder = kůže. Překlad slov na obrázku: Schneidspitze. řezné místo, například pro silnou pokožku.

Při pohledu na výše uvedené můžete například zjistit, že jehla s názvem 130/705H-M je navržena pro tenké husté tkaniny a 130/705H-E pro vyšívání.

Jaké vlákno je potřeba pro další práci? Znamení korespondence čísla jehly pomůže navigovat:

A konečně jsou pro vás dvě malá tajemství: je důležité vědět, že horní a dolní nití by měly být buď s jednou cívkou nebo na cívce vyšší (tenčí). Například horní nit 0, dolní 0. Pokud existují vlákna jednoho čísla níže a nahoře, neukáže to dobrou linii, ale z různých cívek. Toto ustanovení má zásadní význam a je snadné kontrolovat praxi. Někdy při šití se vlákno často rozbije a smyčka. Může existovat několik důvodů. Jeden z nich: Špatná vlákno. Zkontrolujte vhodnost vlákna pro použití v šicím stroji následujícím. Udržujte vlákno pro oba konce, mírně zředějte ruce po stranách, vlákno se mírně prohýbá a vytvoří latinské písmeno u. Nyní přesuňte dlaně k sobě a sledujte vlákno. Nekvalitní vlákno se začne kroužit, tvoří smyčky. Pokud je kvalita vlákna dobrá, nedojde k žádným změnám. Blog.T-Stile.Informace

See also  Jak používat vysavač Inttech pro bazén

Úspěchy nebo selhání při šití oděvu někdy závisí na výběru jehly, typu a tloušťce, která odpovídá tkanině. Nezbytná tloušťka jehly závisí na tloušťce nití, jakož i na hustotě a textuře tkaniny. Tloušťka vláken určuje minimální tloušťku jehly. Tloušťka jehly by měla stačit tak, aby se jehla, která procházela látkou, neobtěžovala. Pokud čmáráte příliš silnou jehlu, může to vést k poškození tkáně, tvorbě vrásčitého švu a průchodu stehů. Obecně platí, že hustší tkanina, tím silnější je jehla by měla být propíchnutí ji.

Kde použít dvojitou jehlu?

Dvojitá řádek má několik schůzek a lze ji použít pro takovou práci:

 • dekorativní šití, které často plní funkci rolování (například na kapsách patch);
 • provádění paralelních dekorativních linií (poskytovaných pro dvojitou jehlu);
 • Přidejte.ons povolenek při provádění výšivkových švů;
 • implementace malých značek zvýšením napětí vláken;
 • čáry s jadernou šňůrou (se speciální tlapou);
 • nastavení stuh a copu;
 • provádění elastického švu na pletením (s nohou pleteného oblečení);
 • Vidění.

Řádek lze provádět s horními nitkami různých barev, ale zároveň by měly mít jednu tloušťku a texturu. Pro raketoplán můžete použít speciální nižší vlákno nebo obyčejné, ale měl by být tenčí než ty horní.

Typy jehel

Tato položka je o nejoblíbenějších typech jehel, které jsou navrženy tak, aby fungovaly s různými materiály.

Univerzální jehla

Univerzální jehla nemusí poskytnout perfektní výsledek na absolutně všech materiálech, ale na mnoha. určitě. Jeho tip má poměrně ostrý tip, aby dobře procházel látkou. Zároveň. není to tak ostré, že poškozuje vlákna mnoha typů pletených oblečení. Chcete.li se ujistit, že můžete s vaším projektem pracovat s univerzální jehlou, vyzkoušejte ji na tkanině skartování a pokud vás výsledek uspokojí, jednejte.

Microtx

Jehla microtx má obzvláště ostrý tip. To je ideální pro práci s hedvábí, tkaninami z mikrovlákna a dalšími tenkými tenkými materiály.

Jehla na dres / Kniefy

Tato jehla má špičku není ostrá, ale zaoblená. To jí pomáhá nerozbít nebo řezat vlákna pletení, ale vysunout je ven: materiál zůstává celý a vedle linie linií nebudou žádné díry.

Strech

Tato jehla má zaoblenou špičku, jako jehla pro pletené oblečení, ale ne tak tvrdá. Je vhodný pro elastické tkaniny.

Jehla pro džínovina

Džínovina nebo džíny tkaniny. materiál, zpravidla, hustý, se silným propojením nití. Pro něj je pro něj tato speciální odolná jehla s vylepšeným špičkou a ostrým špičkou pro něj. Mimochodem, pokud není po ruce žádná jehla pro práci s umělou pokožkou, můžete to vyzkoušet.

Jehla pro pokožku

Tato jehla má ostrou řeznou špičku. Může být použit pro všechny typy kůže, včetně umělých, pro lepidlo a jiné podobné materiály.

Jehla pro prošívání

Tyto jehly s tenkými okraji jsou vhodné pro vrtí a upevnění.

Cordonett / Topstich

Jehla pro nečinnost s tlustými vlákny. Pro použití tlustých nití se její ucho zvyšuje.

Jehla pro vyšívání

Tato jehla má velké oko a mírně zaoblenou špičku. Je vhodný pro výšivku strojů na různých materiálech.

Pro šití s ​​metalizovanými vlákny / metafil

Tyto jehly mají kuželovitý tip a protáhlé ucho, které zabraňuje závitu.

Dvou.Star / dvojitá jehla

Díky této jehlu můžete položit elastický šev dvěma paralelními liniemi. To je nezbytné například pro dekorativní dekorace nebo odpálení pletených produktů.

Látky, pletené oblečení, vlákna, vyšívání pro začátečníky

Výrobci

Při šití kování najdete velký výběr jehel různých společností. Které jehly pro šití je lepší koupit? Doporučujeme vám, abyste si vybrali jehly důvěryhodných výrobců: německé společnosti Schmetz a Grotz-Becket, stejně jako japonská společnost v orgánu společnosti. Produkty těchto společností ospravedlňují svou cenu širokou škálou a vynikající kvalitou, zejména pro speciální jehly (pletené oblečení, strečení atd.Str.). Jehly třídy univerzální ekonomiky jsou produkovány skupinou společností Ihes Iheles Iheles a australská společnost HEMLINE.

Kurátor jehly Schmetz, Elmar Brandt, vysvětlil, že všechny Schmetzovy jehly jsou vyrobeny z jednoho drátu. Poté, v závislosti na typu, jsou jehly pokryty niklem nebo chromem.

Typy jehel

První věc, na kterou je třeba věnovat pozornost. Toto je typ jehly. Níže uvedená fotografie ukazuje různé jehly: Speciální, džíny, výšivky, se zaobleným špičkou pro pletené oblečení, Universal, Jersey (pro elastické tkaniny) a Double.

znamená, číslo, jehly, šicí, stroj

Nyní pojďme projít každou z nich.

Dal jsem ji na první místo, protože to vše používá. Univerzální jehla je dostatečně akutní, aby blikala většinu tkání, ale má mírně zaoblenou špičku, takže může být také použita pro pletené oblečení. Problém je v tom, že jelikož je „průměrný“ zaokrouhlení špičky, může to poškodit některé trictore tkaniny (rozbití vláken). A kvůli zaokrouhlování na špičce při šití s ​​touto jehlou těžší tkaniny může stroj zaseknout nebo může projít stehy. Tato jehla je vhodná pro lehké tkaniny a také pro volné pletené oblečení.

Sharo.Shaped Tip / Jersey (Ballpoint / Jersey)

Jehly se sférickou špičkou klouzají mezi vlákny pletené tkaniny a tlačí je od sebe. Kdyby byl špička ostrý, roztrhl by je. Pokud se chystáte ušit pletenou látku, budete potřebovat jehlu se zaoblenou špičkou, známou také jako jehla pro pletené oblečení. Tyto jehly jsou zjevně špatnou volbou pro jednoduchou látku, protože nemohou látku propíchnout a nevyhnutelně způsobí rozmary vašeho šicího stroje.

See also  Stroj prochází stehy na tlusté tkanině

Tkanina džíny má ostřejší tip než univerzální. To jim pomáhá propíchnout těžké tkaniny, jako je džínovina a samet. Pokud si při šití všimnete, že univerzální jehla sotva propíchne hustou tkaninu, můžete si místo ní vybrat džíny jehly.

Dvojitá jehla/dvojčata)

znamená, číslo, jehly, šicí, stroj

Dvě.star jehly. Skvělý doplněk ke sbírce jehel jakéhokoli pána. Jedná se o dvě paralelní jehly spojené na základně. K dispozici univerzální i s kulovou špičkou, stejně jako různé tloušťky. Používají se hlavně při dekoraci, protože vytvářejí dvojitou linii. Přímná čára vyrobená dvojitou jehlou také umožňuje tkanině natahovat více než přímku vyrobenou jednou jehlou. Co dělá dvojitou jehlu výhodnější pro šití z pletených tkanin. Pokud nevíte, jak používat dvojitou jehlu, můžete si přečíst náš článek „Proč potřebujete dvojitou jehlu pro šicí stroj.

Vyšívaná jehla

Vyšívací jehly se vyznačují jedinečným uchem a prutem. Na těchto jehlach je zvláštní výklenk, ucho je více než obvykle a jeho zpracování zahrnuje další leštění, které vytváří menší tření na vlákně než jiné typy jehel.

Existuje mnoho druhů jehel pro pokožku. Tyto jehly jsou ostřejší než univerzální nebo dokonce než pro džíny a už trochu, aby mohly vystřihnout pokožku a další netkané materiály.

Jehly “Microtex” jsou zvláštní

Tato jehla je nejvíce akutní ze všech. Je to velmi křehké a je třeba ji měnit častěji než jiné jehly. Vytváří krásné přímé a přesné stehy. Je to skvělé pro šití mikrofigurovaného materiálu, mikrovládacích a jiných tkání s velkým počtem vláken. Nelze jej použít pro těžké husté materiály.

Elastické tkaniny (Stretch)

Jehla pro šití elastických a vysokoelastických tkanin je typ jehly se sférickou špičkou. Mají na tyčičce zvláštní výklenky, které se vyhýbá projíždění stehů při šití vysokoelastických tkání, jako je viskóza, máslo, biflex atd.D. Potřebují zaoblený špičku, aby zabránili poškození tkáně, ale musí být dostatečně akutní, aby pronikli elastickými tkáněmi.

Dekorativní linka (topstniting)

Vlákno pro bodnutí tlustší než obvykle. Tyto jehly mají větší ucho pro silnější nit. Pro dekorativní linii můžete použít většinu dalších typů jehel, ale pokud zjistíte, že při šití je příliš nakresleno zvláštní vlákno, můžete ji zkusit nahradit jehlou pro dekorativní práci.

Hlavní typy jehel pro ruční vyráběné:

Šití jehly. jsou považovány za univerzální: průměrná délka a tloušťka, velikost uší není příliš velká, ne příliš malá. Ve skutečnosti je poměrně obecný koncept: Pro šití různých tkanin je lepší vybrat vhodnou jehlu.

Darning Needles. dlouhé, s ostrým koncem. Tloušťka jehly a velikost uší je nejlépe vybrána podle tloušťky nití pro polštář. U kopru pleteného oblečení nebo pleteného předmětu je lepší vzít odpovídající jehlu.

znamená, číslo, jehly, šicí, stroj

Vypisovací jehly. s velkým uchem a zaobleným koncem, které nepropíchne, ale tlačí tkáňová vlákna. Vypisovací jehly se prodávají pod různými čísly, čím větší je číslo, tím menší je jehla. Mnoho výšivků pro vyšívání s křížem dává přednost použití přesně tapisérií (i když pro tento typ vyšívání existují speciální jehly, viz. níže).

Poznámka pro začátečníky: 18 šitých podmínek, které je třeba vědět

Vyšívací jehly. Pro vyšívání s křížem je jehla krátká (až 3 cm), špička je mírně kulatá, tyč je dobře vyleštěn pro volný vstup jehly do tkaniny, ucho je oválné, takže to je snazší vložit vícelayerovaná vlákna mulinu, dobře zpracované. Pro vyšívání by měl být povrch jehly ostřejší a delší.

Sinels nebo Channel Needles. určené pro vyšívání stuh. Vypadají jako gobelín, ale se špičatým tipem.

Knitwood Needles. mohou mít různé délky a tloušťky, s různými velikostmi uší. Hlavním rysem je zaoblený tip: stejně jako jehly pro tapiserie, jehly pro pletené oblečení ne propíchne, ale tlačí vlákna tkáně, takže na pletení neexistují žádné spojky ani prasknutí vláken na pletení.

Jak snadné je otevřít švy stroje, převrácení a koberce

Jehly pro pokožku a kožešinu. mít špičku se třemi stranami, což je vhodné pro propíchnutí, jako by řezání, hustý hustý materiál.

Pro náznaky. zpravidla se používají poměrně dlouhé tenké jehly s ostrým koncem a malým uchem. Výjimky. Práce s pleteným oblečením, gobelínem nebo jinými látkami vyžadujícími speciální jehly.

Vlněné jehly jsou silné, střední, se zaobleným koncem a širokým oválným uchem. Je vhodné šít pletené výrobky s takovými jehlami, vyšívat na ně a tak dále.

Kousky různých typů: které si vybrat, jak používat?

Korálky jehly. tenké, s kulatým uchem, mají stejnou tloušťku po celé délce (to je důležité, když se jehla šíří korálkem s tenkou dírou). Některé korálky mají speciální flexibilní oko.

Zvláštní jehly pro práci s aplikacemi jsou mimořádně ostré jehly, jejichž délku lze aplikovat velmi tenké zářezy (zářez je téměř nemožné, ale usnadňují klouzání jehly) nebo se provádí speciální postřik).

znamená, číslo, jehly, šicí, stroj

Quilling Needles. navržené pro manuální škrábání vůní. Jedná se o krátké jehly navržené tak, aby položily malé a elegantní stehy.

Francouzský vzor: Jeho rysy schématu schématu s 23 metodami aplikace

SO.vyvolané jehly pro zrakově postižené se rozlišují zařízením speciálního uší. Ucho jehly má depresi ve tvaru klínu, která je směřována k bodu. Vlákno je protaženo klínem v uchu s pohybem shora dolů. Také vlákno v takové jehle lze uvést obvyklým způsobem. Takové jehly jsou výhodné nejen pro ty, kteří nemají ostré vidění, ale také pro ty, kteří se opravdu neradi pohrávají s vláknem v uchu.

Typy šití jehly pro šicí stroje pro domácnost

Ostré šití jehly jsou dobré pro všechny tkané materiály, zejména těžké a husté. Používá se pro dokončovací linii, protože jejich ostrý konec snadno propíchne látku. Rozměry: od 60/8 do 120/20.

See also  Jak udělat kakao v rohové kávy

Univerzální jehly se používají pro šití všech typů tkanin. Velké velikosti jsou vhodné použít k provádění dokončovací linky. Mírně zaoblená špička jehly snadno proniká do tkaniny. Rozměry: od 60/8 do 120/20.

Šití jehly se zaoblenou špičkou se používají pro šití pletených produktů. Zaoblená špička jehly prochází mezi závěsy, aniž by je propíchl. Rozměry: od 60/8 do 100/16.

Jehly pro pokožku snadno propíchnou kůži, aniž by ji trhaly a nenechaly stehy. Nedoporučuje se je používat pro šití produktů ze syntetického semiše. Mít tvar akutního klínu. Rozměry: od 90/14 do 110/18.

Dvojitá jehla pro šicí stroj se používá k provádění dekorativní linie, dokončovací linie a kalení záhybů. Na jedné noze jsou připojeny dvě jehly. Rozměry: od 80/12 do 90/14, tloušťka: od 1,8 do 4,0 mm. Dvojitá jehla 75/11 pro elastické materiály má šířku 4,0 mm.

Šití jehly pro džínovina nebo jehla se používá pro šití velmi hustých tkanin. Její tip se neohýbá, protože má zaoblený tvar. Má silný kufr a malé ucho. Rozměry: od 90/14 do 110/18.

Jehla pro dokončovací čáru s velkým uchem je navržena tak, aby pracovala s tlustými dekorativními nití. Nedovolí stehy a nevypláchne vlákno. Rozměry: od 80/12 do 110/18.

Jehla s křídly je navržena tak, aby na šicím stroji prováděla dekorativní švů. Šíří vlákna a vytváří díru v ostrých tkáních, jako je lněný. Má dvě křídla (na každé straně uší). Rozměry: od 100/16 do 120/20.

Samostatná jehla je vhodná pro ty, kteří je obtížné vložit vlákno do jehly. Na jehlu, vedle ucha, je slot, skrz který je vlákno navlékována v uchu. Jehla se používá k práci s tkáněmi střední hustoty. Rozměry: od 80/11 do 100/16.

Typy jehel pro šicí stroje

Hlavní formy jehel

Jehla pro šicí stroj se skládá z několika základních prvků:

Kombinace těchto prvků vytváří obrovský sortiment šití jehel.

Celý rozsah jehel pro průmyslové vybavení lze rozdělit do následujících kategorií:

Přímé smrkové jehly se používají ve většině tříd průmyslových šicích strojů. Patří mezi ně přímé stroje, stroje.opěrné stroje (overlocks), řetězové stehové stroje (ploché, pasové stroje atd.E).

Jehly se zakřivenou tyčí zahrnují jehly pro tajný steh stroj.

Jehly speciálního tvaru mohou být háček (simulační stroj ručního stehu), jehla se dvěma ostrosti.

Formy špičky jehel

Formy jehel lze rozdělit do několika velkých kategorií:

A trochu více o každé kategorii:

 • Pro textilní tkaniny se používají jehly s formou stravování s označováním r. To znamená, že jehly mohou být použity pro většinu textilních tkanin. jak pro tenký šifon, tak pro kabáty, výběr odpovídajícího čísla jehly.
 • Pro pletené obrazy podoby opery je mnohem větší. Liší se v různých stupních zaoblení špičky v souladu se zpracovaným materiálem. V textilních materiálech se prokládání vláken vyskytuje v pravém úhlu (základna základny a vlákno kachny), pak pletené tkaniny se skládají ze smyček propojených. A chování těchto smyček závisí na mnoha faktorech. suroviny, tloušťce nití, velikosti smyčky a stupně zpracování.
 • Pro šití kožených výrobků, umělé nebo přírodních, použijte jehly s formulář „špachtle“, abyste „zašroubovali“ do materiálu, ale nepodnižuje povrch. Tvar špičky má sklon na levé nebo pravé straně. A může být také ve formě kosočtverce nebo trojúhelníku. Takové jehly jsou méně vyhřívané, ale proto je nutné zvolit správnou formu špičky.
 • Serv 7. Vylepšená geometrie jehly. Toto je speciální jehla, která zabrání rozpadu jehly a přeskakování stehů. Jehly tohoto typu mohou být s různými formami. Hlavním rysem této jehly je zvětšená propojka a zahuštěná část tyče. Zvětšený svetr na uchu jehly rozšiřuje smyčku, aby nos raketoplánu nebo knoflíkové dírky mohl snadno zachytit vlákno. Tím snižte průchod stehů.

Druhy jehel pro šicí stroje pro domácnost

Kromě digitálního značení mají šití jehly také abecední označení, která naznačují účel jehly domácnosti, typ prošívané tkaniny a typ provedené práce. Jsou umístěny vedle systému jehly a označují následující:

 • H. Univerzální jehla „Universal“;
 • H-M-A jehla s tenkou špičkou „mikrootexu“ (pro velmi tenké nebo těsné vázané materiály);
 • H-J-Needdle pro džínoviny „džíny“;
 • H-S-A jehla pro elastické materiály „Stretch“;
 • H-suk-Needle pro pletené oblečení „Jersey“ (pro pletené produkty);
 • H LL. Jehla pro koženou „kůži“;
 • H.lity. jehly „třídění“ (nejrůznější);
 • H ZWI. Universal dvojité jehly „Twin Universal“;
 • H DRI. Universal Triple Needle „Triple Universal“.
 • Výšivka H-E-AN „Výšivka“;
 • Výšivka H-ST-AN „Zlatá výšivka“ (s tethanovým nitridovým povlakem);
 • H SPR. Jehla na jaře „Výšívací pružina“ (pro vyšívání s háčky bez šicí tlapky);
 • H-Q-A prošívaná jehla „prošívání“ (pro patchwork a stehy);
 • H Wing. Jehla pro meres „Hemstitch“;
 • 130 Met. jehla „kovová“ (pro šití s ​​metalizovanými vlákny);
 • 130 n. jehla k odstranění „topstnatch“;
 • 705 DE. jehla se dvěma ušimi „Double Eye“.
 • ELX705. Jehla „Overlock“ (pro Overlock);
 • HAX1 SP. jehla „Super Stretch“ (zejména pro elastické tkaniny);
 • H SPR. Jehla „Universal Old“ (Universal for Old Cars).
| Denial of responsibility | Contacts |RSS