Creing konvice s tiskem Jak shromáždit

Než francouzské lisy jsou lepší než běžné pivovarské konvice?

Pivovarnická konvice je v každé kuchyni. A i když je preference dána čajem v sáčcích, nejobvyklejší konvice je nutně uložena někde na dlouhé polici skříně. Současně, v naší zemi, je častěji používán obvyklými lopey “publikovanými” modely, a francouzské tiskové lisy, které jsou mnohem pohodlnější, z nějakého důvodu vážně horší pro ně v popularitě.

Možná je to, že se objevili v obchodech relativně nedávno, tolik prostě nemají podezření než francouzské lisy jsou lepší než běžné konvice. Tak proč ne říct o jejich pohodlí?

Co používá Franch Press

V evropských zemích se vaří varná konvice s pístem v 19. století využila. A tam se používá ve větším rozsahu jako kontejner pro přípravu kávových nápojů. A máme francouzský tisk se stal slavným a populárním jako vařič.

Znalci, zejména ráda vařit v něm květinové čaje, protože v průhledné baňce, rozevírací růže pupeny nebo jasmínové lístky vypadají skvěle. Nádherné v této rychlovarné konvici jsou také získány zimní nápoje, například čaj se skořicí hole, kardamomonem, karafiátem nebo anisem.

Po použití se obraťte na zařízení

Po použití pístu odstraňte zbývající obsah. Když se opláchne, je vhodné sledovat, že kdekoli v pístu zůstává zbytkem kávy, jinak budou špatně ovlivnit chuť kávy s následným vařením.

Filtr se od času doporučuje rozebrat a čistit. Hlavní věcí je zapamatovat si umístění detailů, které je sbírat později.

Skleněná baňka nesmí opláchnout, ale také dobře umýt kuchyňskou houbu. Dlouhé používání vede k tomu, že se na svých stěnách hromadí nahnědlý odlesk, který je pak obtížné odstranit.

Jak si vybrat francouzský tisk

Pokud je potřeba koupit vaření, pak musíte věnovat pozornost na několik okamžiků před výběrem franchového lisu.

Pivovarnická konvice je v každé kuchyni. A i když je preference dána čajem v sáčcích, nejobvyklejší konvice je nutně uložena někde na dlouhé polici skříně. Současně, v naší zemi, je častěji využít běžné lopačné “zmatené” a franch lis. které jsou mnohem pohodlnější z nějakého důvodu vážně horší pro ně v popularitě.

Možná je to, že se objevili v obchodech relativně nedávno, tolik prostě nemají podezření než francouzské lisy jsou lepší než běžné konvice. Tak proč ne říct o jejich pohodlí?

Franch Press (nebo přeloženo z francouzštiny, “francouzský tisk”). Jedná se o konvici z transparentního tepelně odolného skla, vynalezené Attiliemem Calimian. Designer z Itálie. Vynález se objevil světlo v roce 1929, ale skutečná popularita v Evropě nalezené pouze po druhém světě, a na pultech ruských obchodů se objevil později.

konvice

Zatímco v nejmodernějších modelech svářečů, aby se zabránilo kavárníkům v šálku šálků, víko víko se používají v nebo, jako dříve, visí na nose, v italském vynálezu pro tyto účely je velký pístový filtr.

konvice

Jak si vybrat nástroj

Nyní víte, jak sbírat varnou konvici s pístem. Zbývá rozhodnout o volbě. Koneckonců, rozsah podobných výrobků je poměrně velký. Při nákupu by mělo být pečlivě zkoumáno upevnění baňky. Mělo by být dostatečně silné. Jinak se baňka prostě rozbije vroucí vodu do ní.

See also  Jak ochladit sáček chladničky na silnici

Dalším důležitým ukazatelem. kvalita samotné nádrže. Z toho závisí délka trvání své životnosti. Na baňce by neměly být žádné malé škrábance, čipy a bubliny. Jinými slovy, mělo by to být celé a bez poškození.

Nejdolnější je konvice svařovacího skla s pístem z kovu. Jsou to nárazové, které ovlivňují jejich provoz.

Jak se starat

Tak, že takový kotlový konvice sloužil více než jeden rok, je nutné se o něj postarat správně. Po vaření čaje, bylin, buď kávový nápoj by měl být zcela sloučen. Poté musíte dostat píst. Baňka za osvobození od země nebo svařování. Zvláště opatrně je třeba vyčistit píst sám. Koneckonců, to může zůstat trochu kvinoky nebo kávovary. To zhorší chuť nápoje, který bude dále vařit v baňce.

Skleněná nádoba by měla být promyta pod tekoucí vodou. Pro odstranění kontaminace z jeho povrchu stojí za to použít měkkou houbu. S dostatečným použitím na sklo se může objevit nažloutlá světlice. Může vstoupit do materiálu. V budoucnu je velmi obtížné odstranit takový výtah. Neaplikujte hrubý brusný nástroj pro mytí hranolků. Negativně ovlivní stav baňky. S řádnou péčí je takový kotlový konvice schopna sloužit ne jeden rok.

Tipy pro péči

Takže nádobí sloužil dlouho, je nutné nejen pečlivě, ale také péče. Specialisté vám poradí, abyste věnovali pozornost hlavním údajům o používání a čištění franchového tisku:

  • Po absolvování čajové strany musíte pečlivě opláchnout tělo varné konvice. Vzhledem k tomu, že kortex zůstává vždy několik kusů bylin, mláďata nebo bobule, musí být obzvláště opláchnuty.
  • Ve speciálním čištění potřebuje baňka. Vzhledem k použití černého čaje na stěnách manželství, skla nebo jílových stop desek. Chcete-li se zbavit, je nutné po každém vaření používat hustou žínku, která způsobují abrazivní čisticí prostředek, například sodný.
  • Před vařením kávy nebo čaje se doporučuje nalít malé množství vroucí vody do baňky. To je nezbytné pro přípravu francouzského tisku a umožňuje vám zabránit poškození případu.
  • Zvláště důkladné čištění vyžaduje konvici, pokud je káva připravena v něm. Tlustý, který zůstane, má specifický zápach. Pokud je vůně smíchána s čajem, pak jedinečná vůně nápoje ztratí odvolání.
  • Aby se zbavil silných kontaminantů na stěnách baňek a lisu, je nežádoucí použití kovových žínků. Jsou příliš tvrdý a schopen opustit neposkytující škrábance na povrchu konvice. Dost na to, aby používali houby pěny.

Тиски из Швеллера своими руками. DIY vise workshop.

See also  Hodil vlasy po epilaci, co dělat

Gulling konvice s lisem je snadno ovladatelný. Stane se vynikajícím asistentem při přípravě voňavých a lahodných nápojů, které potěší rodinu a přátele.

Jak si vybrat francouzský tisk

Při výběru francouzského tisku, především byste měli vědět, které značky produkují tyto kuchyňské spotřebiče.

Francouzské lisy produkují německou značku Röndell. Jeho produkty se také vyznačují bezvadnou kvalitou, takže je získána kuchaři nejlepších restaurací v Evropě.

Zařízení značky Vitesse z Číny jsou dobré, protože chuť a aroma kávy nebo čaje jsou co nejvíce odhalena. Co výrobce poskytne preferenci. jako vždy, kupující rozhodnou.

A nyní pravidla pro výběr dobrého francouzského tisku:

  • Zkontrolujte upevnění baňky do přístroje. Mělo by to být vysoká kvalita a trvanlivá.
  • Baňka. hlavní část zařízení. Zkontrolovat sklo, ze kterého je vyrobeno. Povrch s prasklinami, škrábancemi a bublinami jsou vyloučeny. Během provozu může kdykoliv prasknout.
  • Existují kovové lisy, ale v nich nebude proces vaření pivovarnictví viditelný.
  • Filtr se musí pevně zapadnout do baňky a pohybovat měkký a hladce, bez tiskáren a svahů. V tomto případě se nápoj uvádí být vynikající a kvalitní a káva zůstane v den a nebude klesat nahoře.

Potřebují nejen dobré svařování, ale také kontejner, ve kterém bude tento nádherný nápoj připraven. Mnozí výrobci nabízejí svým zákazníkům nový typ kontejneru. Skleněná varná konvice s pístem. Takový výrobek je zpravidla válec tepelně odolného skla s chromovaným nebo plastovým rámem. Kovový píst (nebo odlišně, plunžr) se vloží do skleněného pouzdra, který je splněn, protože svařování je nasyceno barvou a chutí.

Co je třeba věnovat pozornost při nákupu francouzského tisku?

Teď ty, drahé naši čtenáři, víte, jak používat francouzský tisk, aby se káva a cítit jeho přirozenou chuť.

Po blikání šálku kávy všechno, myšlenky jsou přeplněné jako prapory Velké armády na bojišti Honore de Balzac

Franch Press pro kávu. Jak si vybrat a jak v tom připravit kávu

Francouzský press. Toto je vhodné zařízení pro výrobu kávy a dalších nápojů. Tento mechanismus byl široce distribuován v důsledku snadného provozu, kvalitní nápojů, jakož i univerzálnosti aplikace. Chuť kávy. vařené s pomocí francouzského tisku. se bude lišit od toho, který byl vařen v nebo. To však neznamená vůbec, že ​​bude méně chutné nebo voňavé.

jeden. Trochu příběhu Příběh francouzského tisku začíná koncem 19. století. Pak začalo používat zařízení podobné francouzskému tisku pro vaření kávy, ale neposkytující filtr, který by neměl vynechat kávu. Pouze na začátku 20. století, francouzské tiskové zařízení získává filtr k oddálení kávy a je pístový kávovar. Tento vynález byl patentován pod značkou “Chambord »V roce 1929, Milan Designer Attilio Callimani. Jeho sériová produkce se však angažovala ve francouzské společnosti “Meliore “. Vzhledem k tomu, že výroba franchového lisu začala ve Francii, jméno tisku na kávu a získal nárůst “Franch “.

Konstrukce francouzského tisku se skládá ze 3 dílů: tepelně odolného skleněného pouzdra (baňky), pístu s filtrem (plunžr) a víka. Píst snižuje a stoupá v těle zařízení. Na pístu je instalován častý filtr síťoviny. Kontejner franchového lisu se pohybuje od 0,33 do 1,0 litrů. Ve většině modelů se víko zapne v horizontální rovině, zavírání a otevírání výtoky kávy.

See also  Motorový ventilátor bzučení, ale neotáčejí

Vaření kávy ve franchovém lisu

3.jeden. přípravná fáze Chcete-li vařit kávu ve francouzském lisu, je lepší použít velkou brusnou kávu na 0,8 mm, a dát kávu ještě více vůně melité kávová zrna bezprostředně před vařením. Před pokračováním k vaření kávy je možné předběhnout baňku s vařící vodou pro větší popis a utřít sucho.

3.2. Instrukce krok za krokem jeden. Pro přípravu voňavé kávy ve francouzském průčelném případě musíte nalít několik lžíce mleté ​​kávy. Existuje několik doporučení v poměru: poměr 1/10, t.E. Pro každých 10 g kávy 100 ml vody a 0,5 / 10, t.E. Pro každých 5,5 g kávy 100 ml vody. Vše záleží na vašich přednostech vkusu. Můžete také přidat dodatečně koření, ale bez nich můžete udělat, protože káva a tak to dopadne voňavé. Ale to je věc chuti.

Pak nalijte kávu s horkou vařenou vodou (ale ne vroucí voda), nedosáhne hrany baňky pro 2 prsty. Teplota vody by neměla být nižší než 90 ° a není vyšší než 95 °. Tato teplota může být získána, pokud po vaření konvice budete čekat 10-15 sekund.

Někteří barista poradí v této fázi, aby mixoval nápoj s lžící (lépe dřevěné, tak, aby neukázala baňka), protože zvýšení plochy s kontaktem vody s kávovými částic vede k úplnější extrakci prospěšných látek.

Teď si vezměte víko a spusťte pístu, aniž byste dosáhli nápoje a pojďme plemeno pít 4-5 minuty.

Potom píst s mřížkovým filtrem pomalu snižuje, aby se drink oddělil z tlustého.

Káva je připravena. Můžete pokračovat do rozlití kávy.

Ale nezapomeňte, že horký pohár přispívá k největšímu zveřejnění tohoto nápoje. Vyzkoušejte před rozlití hotový kávu, zahřejte pohár a okamžitě porozumíte jeho výhodám.

Jak si vybrat francouzský tisk? Materiálová baňka . To může být plast (v levnějších modelech), kov nebo skle (dražší). Je lepší zastavit svůj výběr na sklo, protože je to neutrální materiál, který nemá vliv na chuť a vůni. Při výběru kávového hrnce se musíte ujistit, že na baňce nejsou žádné trhliny a hranolky.

Filtrační materiál Pokud si vaříte kávu malé broušení, pak zvažte syntetickou síť. Pokud je velký broušení, pak je kovová síť vhodný pro vás. A kov slouží mnohem déle. Také s velkým olejem budete snadno navrhnout s tlustým, ale s malým nebo průměrem bude muset udělat malé úsilí na snížení pístu.

Tags:
| Denial of responsibility | Contacts |RSS