Délka stehu ve šicím stroji závisí

Co záleží na délce stehu ve šití

Kyvadlová doprava moderního šicího stroje pro šití provádí buď oscilační pohyb, nebo se točí ve vodorovné nebo vertikální rovině. V souladu s tím se raketoplány nazývají „Swinging“, „Horizontální spřádání“ a „Vertikální spřádací dvojité“. Swinging raketoplán nejběžnějšího. Je známý pro mnohé například ruskými šicími stroji “Chaika”. Takový raketoplán používají všichni výrobci v levných elektromechanických strojích. Nedostatky raketoplánu tohoto typu jsou vysoké vibrace během provozu, nízká rychlost šití, omezení délky a šířky stehu (méně než 5 mm) a ne nejvyšší kvalita linky.

Horizontální raketoplán je častým typem raketoplánu v autech za cenu 250. Tento raketoplán je pohodlnější pro tankování cívky. Bobbin takové raketoplány je viditelná průhledným oknem na jehlové desce. To je pohodlné, protože vám umožňuje jednoduše odhadnout množství zbývajícího vlákna na cívce. Vybavená auta s takovým kyvadlovým dobem. Je třeba poznamenat, že v autech s horizontálními raketoplány je spodní vlákno výrazně častěji kompartováno. Horizontální raketoplán nepožaduje mazání. Nedostatky takového raketoplánu zahrnují nehodné nastavení napětí spodního vlákna. Abyste se dostali k nastavovacímu šroubu, musíte odstranit jehlou desku, zatímco v některých případech je nastavovací šroub utěsněn výrobcem.

Při návrhu drahých šicích strojů PFAFF se používá vertikální kyvadlová doprava dvojité propagace. Raketoplány podobného designu se používají v průmyslových šicích strojích. Hlavní výhodou je nejvyšší spolehlivost. Vybavená auta s takovým raketoplánem jsou také méně vibrace ve srovnání s levnými konstrukcemi a také snižují možnost matoucího spodního vlákna. Základní výhodou takového designu oproti horizontální raketoplánu je pohodlí přizpůsobení napětí dolního vlákna. Vertikální raketoplán však žádá o neustálé mazání.

Velikost mezery pod nohou

Mezera pod tlapou ve zvýšené poloze nepřímo ukazuje, jak silnou látku lze šit na šicí stroj.

Vůně šicího stroje lze zvýšit tak, aby se mezera pod tlapou zvýšila. To je velmi pohodlné, pokud potřebujete sklouznout silný „koláč“ pod nohou, například z páru vrstev látky, tepelného izolátoru a podšívky. Tato funkce se nazývá „dvojité zvedání tlapky“.

Standardní jehla

Všechny šicí stroje pro domácnost raketoplánu byly vybaveny jehlami standardních 130/705 hodin po mnoho let. Většina levných overlocků v domácnosti používá jehly standardu HAX1SP a dražší modely jsou jehly standardu ELX705. Ale existují overlocks používající jehly 130/705 hodin. Overlock jehly se liší od jehly pro šicí stroje stehu se zvýšenými ušima a ne zaměnitelnými. Nejlepší jehly jsou jehly německé společnosti Schmetz. Velké jehly jsou také vyráběny v orgánu.

Linie šicího stroje

Počet řádků moderního stroje se pohybuje od asi 10 v mladších modelech, až do několika stovek ve složitých počítačových strojích. Řádky šicího stroje jsou obvykle rozděleny na pracovníky a dekorativní:

Pracovní linie zahrnují, kromě klasické přímky a klikata, také smyčky, převrácené čáry, čáry pro šití a zpracování elastických tkanin, čáry pro neviditelný lem z dna produktu, linky pro upevnění a některé další. Dekorativní linie

Rozsah dekorativních linií v mechanických strojích je omezený. Možná největší sadu řádků uprostřed automobilů této třídy může splnit PFAFF Select 1546. Ale kvůli konstruktivním omezením nejsou dekorativní linie mechanických strojů příliš vzrušující a při výběru elektromechanického stroje byste možná neměli dávat zvláštní hodnotu počtu řádků.

Všechny počítačové ovládací stroje mohou vytvářet různé dekorativní linie. Jedná se o různé ozdoby, přinášejí Festune, čáry vyrobené hladkým kotlem, prvky nejjednodušší výšivky. čáry s křížem, linie, otevřené čáry atd.D. Složité modely v paměti obsahují jednu nebo více abeced. Některé modely (například Husqvarna Platinum 770) mají ve svém vlastním arzenálu nejen latinu a ruské abecedy, také hieroglyfy.

Obvykle lze libovolnou linii počítačového stroje upravit změnou délky a šířky stehu. Mnoho automobilů má funkci zrcadlového displeje vodorovně a svislého a také otočit čáru.

Takže to nemůžete ušít! Délka stehu se zmenšila, neposkytuje tkaninu ani šije na místě? Táta Švýcarský

Některé počítačové stroje mají paměť, ve které můžete přinést určité skladby písmen (například jména členů rodiny) nebo sekvenci dekorativních částí, které vyšívají jakoukoli ohraničení.

Počet přeháňkových linek závisí na tom, kteří inženýry je stroj ozbrojený. Podrobně si můžete přečíst o režijních řádcích v článku „Jak si vybrat Overlock“

Napájení

Obecně platí, že čím vyšší je síla motoru šicího stroje, tím silnější tkaniny můžete pohodlně pracovat. Z každého pravidla však existují výjimky. Stroj s motorem s nižším napájením může mít vpíškovou sílu výkonnějších modelů s nižší maximální rychlostí šití, například nebo kvůli přítomnosti elektronické jednotky, která vám umožní racionálnější likvidaci energie. Normální spotřeba energie pro stroj-60-90 W, mimochodem, spotřeba energie konzumuje nejen motorem a elektronikou, ale také lampou podsvícení. Většina elektromechanických strojů je vybavena konvenčními podsvícenými lampami s kapacitou 15 W. U moderních modelů, halogenových lamp nebo LED diody s nižším výkonem, ale často se používá větší jas.

Automatická zastávka při vinutí cívky

Většina strojů je vybavena funkcí automatické zastávky v okamžiku, kdy je bajový zcela navinut. Toto je jedna z nejpotřebnějších funkcí.

§ 4. Regulátory šití

V páté třídě jsme podrobně zkoumali zařízení šicího stroje a metody práce na něm. Budeme i nadále studovat toto téma a seznámíme se s regulátory napětí vlákna a jejich činností. Před provedením strojového práce musíte zkontrolovat kvalitu linky. Taková čára je považována za vysokou kvalitu, ve které se vyskytuje propojení spodních a horních nití mezi připojenými materiály, které jsou, napětí horních a dolních závitů je upraveno.

Regulátor délky stehu 1 je umístěn na rukávu šicího stroje. S tím můžete nastavit délku stehu od 0 do 4 mm. Během přípravy stroje pro práci je nutné instalovat určenou délku stehu. Závisí to na tloušťce uvízlých tkání a účelu linie. Čím silnější látka, tím větší je délka stehu. Dokončovací čáry a čáry pro tvorbu sestav se provádějí s dlouhým stehem 4 mm.

Rýže. devatenáct. Umístění regulačních orgánů na těle šicího stroje

Regulátor napětí horního (jehly) nit 2 je umístěn na rukávu šicího stroje. S tím můžete posílit nebo uvolnit napětí horní nit.

See also  Jak používat krátký vysoušeč vlasů pro krátké vlasy

Napětí můžete upravit maticí 1, otočit ho doleva nebo doprava a změnit tlak na jaro 2 na úsek napětí 3

Rýže. 20. Regulátor napětí horního vlákna

Pro zvýšení napětí horní nití se matice otočí ve směru hodinových ručiček, aby oslabila. proti hodinám.

Regulátor napětí dolního (raketoplánu) vlákna je umístěn v e.mailovém uzávěru stroje. Napětí je regulováno šroubem, který tlačí pružinu desky k tělu blooperu, pokud vlákno zpod pružiny destičky volně vyjde, musí být šroub utažen. Při výměně vláken jiným číslem je napětí spodního vlákna nejprve upraveno a pak horní. Nesprávné nastavení napětí horních a dolních vláken vede k vadám v linii stroje.

Rýže. 21. Regulátor napětí nižšího vláken

Chcete.li odstranit vady ve strojích, musíte znát důvody jejich výskytu a metod eliminace (tabulka (tabulka. 4).

Tabulka 4. Příčiny a metody pro odstranění vad stroje

Strojové švy: nejoblíbenější druh

francouzština

Jeho úkolem je spolehlivá kombinace látky se zpracovanou nesprávnou stránkou se uzavřenými příspěvky. Synonyma francouzského švu. prádlo nebo double. Zpravidla se používá při práci s jemnými tkaninami malé hustoty a tloušťky, zejména pokud se na jejich částech tvoří rozpadající se vlákna.

Šev je tvořen párem čárů, z nichž první je nutný pro připojení tkanin s přední stranou nahoru, druhým je pokrýt příspěvky při přidávání předních stran dovnitř.

Solven šev „vzájemný“ a „osvícení“

Můžete to získat, pokud položíte mírnou linii a žehličíte ji a poté zpracujete materiál na švu. Předpokládat, i když se neohýbá na žádné ze stran. Možnost je vhodná pro spojování rukávu s rukávem, pás s horní sukní Tugboat.

Hrnek hrnku se vytvoří, pokud se po připojení prvků ohýbá milníkem s milníkem a snižte obě příspěvky a poté je opravte železem na určité straně, v závislosti na řezu modelu. Šev je dobře vhodný pro připojení ramenních švů, boční části kalhot.

Pokud provedete maceérka na psací stroj, můžete získat šev v nevýrazném. Tato metoda pomáhá spolehlivě připojit boční sekce na zadní a přední straně produktu, plátky rukávů atd.

Strojový záplata s otevřenými sekcemi

Reživní šev s otevřenými sekcemi se používá během broušení řezaných částí na základě tkanin s hranami ze zpracované tkaniny nebo netkaných materiálů nebo pro upevňovací prvky viditelné pouze zevnitř produktu. Je optimální pro broušení dermatinu, husté plsti, kůže, semiše.

Strojový stropní šev s jednou, dvě uzavřené sekce

Takový šev se používá k opravě na základě kokety, manžety, kapsy, dalšího dekorativního nebo funkčního prvku věci. Stejně jako předchozí je, ale šev se provádí použitím jedné části, obráceně k přední straně, na druhou, otočený stejným směrem.

Zapingový šev

Quarrying šev je perfektní, pokud potřebujete opravit připojovací čáru při zpracování příspěvků. Poměrně často se takový šev používá k šíření produktů z džínové látky, odpovídá hustotě této tkaniny dobře.

Při šití se vytvoří pár řádků, ten je patrný z přední strany. Zpravidla to končí, založené na hustších vláknech s větší délkou stehu.

Šev „na hradu“

Šev „do hradu“ je jedním z nejspolehlivějších způsobů, jak připojit pár přímých částí. Položení přesných čar paralelní spolu navzájem umožňuje tvořit nejen odolný, ale krásný šev. Hlavním bodem během operace je přesný výpočet šířky příspěvků, musíte vytvořit 3 řádky, první. připojení, 2 další fixovány klopy.

Rozrušený šev

Zvláštností takového švu je umístění příspěvků na různých stranách, jejich fixace prostřednictvím dokončovacích linek. Šev je reprezentován dvěma druhy, první z nich je verze Maced švu „In A Rampant“, druhý neznamená vzájemné broušení detailů. K dokončení věcí je zapotřebí šev, pracovat s materiály, které nelze zpracovat s teplem nebo párou.

Chcete.li vytvořit stroj strojového švu, musíte označit požadovanou šířku na záhybu, položit ji v souladu se značkami a posadit se. Je zapotřebí šev, takže se na věcech objeví krásný záhyb.

Spinning Sev s otevřeným/uzavřeným řezem

Chcete.li získat první verzi švu, musíte prvek nalepit v souladu se značením, odšroubujte jej na přední stranu a projděte se podél okraje. Příspěvek v tomto případě se nezavírá, což je optimální, například při zpracování kapes. Druhá verze se provádí stejným způsobem, musí být odříznut a zevnitř se odříznut a krmen dokončeným švem.

Strojový stropní šev

Kant je investován mezi prvky v souladu s připojeným značením. Při položení linky musíte vydržet vzdálenost 3-4 milimetrů od okraje kant. Podrobnosti jsou otočeny na přední stranu, příspěvek je položen na jednu z nich a zpracován železem. Šev je optimální, když pracuje na přední straně věcí, na podšívce.

Spínač stroje s Kant

Kant se vyvíjí s prvkem věci, přilepený. Podrobnosti musí být odšroubovány na přední straně, chodit po nich železnou. Tento šev je vhodný pro zpracování kapes, límců a podobných prvků kostýmů.

Stroj lemování švu s otevřeným nebo uzavřeným řezem

Oba švy naznačují přidat šikmé inhibiční prvek věci. Jednotkové technologie jsou mírně odlišné, v prvním případě se vnitřní řez nezavírá, může být skrytá pod podšívkou nebo ponecháno „tak, jak je“, v závislosti na vlastnostech věci je druhá metoda zaměřena na Návrh kant na oblečení, kde není podšívka.

Naklápěcí cop

Pro uspořádání přesahu copu je nutné připravit materiál s uzavřenými sekcemi. Šířka dekorativního prvku závisí na vlastnostech věci, při provádění švu musí být hrana zabalena do copu, skládání do dvou, položte šev podél okraje. Metoda se používá při navrhování kapes a dalších falešných věcí.

Spínač stroje „v rámečku“

K nařízení kapes, ostrých smyček je zapotřebí zasažení švů v jednoduchém a složitém rámu. Technologie je vybrána podle vlastností návrhu modelu.

Spínač stroje „v rozdělení“

Chcete.li vytvořit takový šev, musíte nejprve vytvořit šev „na žebro“, poté rozšířit prvky na přední stranu, narovnat švů a zaměřit se na extrémní umístění. Šev stroje se používá k práci s pásy a dalším příslušenstvím na dvou stranách.

Nejvíce čas.náročné a pečlivé práce se provádějí na šicím stroji v procesu šití oděvů, nejprve různé švy a řada dalších šití operací.

Hlavní části šicího stroje a jejich účel

Zařízení šicího stroje je zobrazeno v rýži. Všechny jeho detaily v povaze práce, kterou vykonávají, lze kombinovat do následujících skupin:

 • pracovní jednotky (jehly, nitrizátor, dopravník, sada raketoplánu);
 • Pomocná zařízení a díly (regulátor délky stehu, regulátor napětí vláken, noha, hřeben atd. Str.);
 • Podrobnosti o přenosu (hřídel, klika, ojnice atd. Str.).

šroub pro upevnění tlapky: 2. tyč pro cívku s nitěmi; 3. Fly Wheel; 4. Regulátor šití.

Nejdůležitějšími částmi šicího stroje jsou jehla, nitrizátor, dopravník a raketoplán.

Jehla musí zajistit správný postup jehel stanovených v něm nahoru a dolů přes šitvou látku. Kouzlo jehly dostává pohyb z kliky, namontované na konci hlavního hřídele. Ze stejného Krivoship dostává pohyb a dusice, který by měl být ve své práci spojen s prací jehly a kyvadlové dotky. Vysoká kvalita šicího stroje závisí na správně zavedeném provozu dusigátoru.

Dopravník je navržen tak, aby přemístil látku na délku jednoho stehu. Délka stehu, správnost a uniformita linie závisí na jeho práci.

See also  Venkovní ventilátor pro domácnost neotáčí lopatky

Práce mechanismu raketoplánu závisí na tvorbě smyčky, t. E. Překročení horních a dolních nití.

Šití stroj musí být důkladně vyčištěn, systematicky mazat a zkontrolován jeho jednotlivé části. Čas od času musíte zkontrolovat, zda jsou jednotlivé detaily upevňovány šrouby dostatečně zašroubované, protože s dlouhodobou prací se tyto šrouby oslabují, a tím mohou porušit normální průběh celého stroje, což způsobuje předčasné opotřebení jeho částí.

Nečistoty a prach, vstup do auta, také přispívají k rychlému opotřebení svých detailů. Proto je nutné pečlivě sledovat, že nečistoty a prach se nedostanou do auta, pro které by po práci mělo být pokryto čepicí nebo hustým krytem. Aby se snížilo tření a proto se vyhnulo předčasnému opotřebení, musí být auto včas namazáno.

Pokud auto pracuje denně, musí být všechny jeho části namazávány nejméně jednou za dva dny. Předtím musí být důkladně otřen, zkontrolovat a čistit všechny mazací otvory, protože jinak se olej nemusí dostat mezi detaily třecí.

Pro mazání musíte použít speciální motorový olej a olej, který by měl být vždy nepravdivý. Při stisknutí dna oleje by měl být olej uvolněn kapičkami, nikoli proudem.

Strojový olej určený k mazání šicího stroje by měl být benigní, čistý a bezbarvý.

Je také nutné sledovat čistotu oleje, aby během maziva nepřinesl do auta nečistoty.

Začne stroj čistit, nejprve je nutné odstranit jehlu a mechanismus cívky a odstranit hnací pás. Nejprve vyčistěte a namažte detaily hlavy automobilu. Za tímto účelem odstraní přední desku, opatrně ji otřete a odstraní veškerou špínu z hlavy. Detaily hlavy jsou otřeny hadrem a nečistota z hlavy je odstraněna hůlkou s ragní ránou na konci. Pak jsou části hlavy namazány a mušky se roztočí tak, aby olej rovnoměrně zakryl třecí části stroje.

Mazaná hlava automobilu je pokryta přední deskou.

Poté, co odstranil jehlu a posuvné desky, se auto otočí na boku a rozebírá mechanismus raketoplánu. Demontážní detaily mechanismu raketoplánu jsou otřeny čistým hadříkem a vyčistí všechny detaily pod platformou.

Zvláštní pozornost by měla být věnována údajům o dopravníku tkaniny, kde se hromadí spousta nečistot.

Během utírání raketoplánu je nutné otočit mulené kolo tak, aby se hřídel zatáhla na podélně.

Poté otřete pánev a sbírejte mechanismus kyvadlové dole. Sestava je správně zkontrolována otočením setrvačníku. Během mazání částí pod platformou se také otočí létající kolo tak, aby olej pronikl mezi detaily.

Po utírání a mazání částí platformy je stroj vložen do normální polohy, otevřete boční kulatý štít nebo víko na horní části rukávu, otřete části uvnitř rukávu a namažte je. Pak zavře štít, nasadí hnací pás a zvednou nohu, otočí mulenou kolo několik sekund tak, aby mastnota rovnoměrně pokrývala všechny tření. Poté jsou rukáv stroje, hlava rukávu, plošinu a plocha otřeny čistým suchým hadříkem, vložte jehlu, ochutnejte nití a přišiřte klapku látky, kontrolujte čáru a založí stroj na šití produkty z určité látky.

Kromě popsaného procesu plného mazání je během provozu stroje nutné podle potřeby namazat své odpovědné části.

Nejdůležitější mazací uzly šicího stroje jsou uvedeny v rýži.

upínací noha; 2. šroub regulátoru napětí vláken; 3. Destičky; 4. dusinová pružina; 5. páka; 6. ucho nitrizátoru; 7. Needleman; 8- Slot Nitencepa; 9. přední deska; 10. nitruster; 11. držák jehly; 12. Háček nithenuatoru.

Normální provoz stroje do značné míry závisí na stavu jehly a správnosti jeho instalace. Proto by auto pracující na stroji by mělo být dobře schopno vybrat, zkontrolovat a správně nainstalovat jehlu.

Výběr čísla jehly závisí na čísle tkaniny a vlákna (tabulka. 2). Počet jehly stroje je označen na hlavě nebo na krabicích, ve kterých se jehly prodávají.

Jehla pro šicí stroj by měla být akutní, bez ohybů. Její uši a drážky by měly být dobře leštěné, protože jinak jehla roztrhne nit.

délka, stehu, šicím, stroji, závisí

Instalace jehly. Jehla má hlavu s pomocí, kterou je fixována v jehly. Upevnění jehly v řidiči jehly je nutné zajistit, aby její krátká drážka směřovala ke konci raketoplánu, která zachytí vytvořenou smyčku. Je nutné vložit jehlu do jehly k selhání, protože jinak nebude pevně držet a porušit správnou provozu stroje. Pokud je jehla vyšší nebo

pod normální polohou projde stroj stehy. Je také možné rozkládání jehly a zlomeniny nití.

Tankování horní vlákno. Cívka s vlákny je umístěna na tyč 2 pro cívku z cívky z cívky je nakreslena skrz slot 8 vláknička, pak dolů, zleva doprava, mezi natahovacími deskami 3 a jsou vyškoleny za jarním 4. Poté je vlákno směrováno nahoru, zleva doprava, prochází uchem dusicí 6, poté. ve spodní části desky přední linie 9. skrz ucho netigátoru 10 do směrového (háku) 12 12 Nitheno pravítko a odstraňuje uch jehly ze strany dlouhé drážky.

Napájení

Obecně platí, že čím vyšší je síla motoru šicího stroje, tím silnější tkaniny můžete pohodlně pracovat. Z každého pravidla však existují výjimky. Stroj s motorem s nižším napájením může mít vpíškovou sílu výkonnějších modelů s nižší maximální rychlostí šití, například nebo kvůli přítomnosti elektronické jednotky, která vám umožní racionálnější likvidaci energie. Normální spotřeba energie pro stroj-60-90 W, mimochodem, spotřeba energie konzumuje nejen motorem a elektronikou, ale také lampou podsvícení. Většina elektromechanických strojů je vybavena konvenčními podsvícenými lampami s kapacitou 15 W. U moderních modelů, halogenových lamp nebo LED diody s nižším výkonem, ale často se používá větší jas.

Většina strojů je vybavena funkcí automatické zastávky v okamžiku, kdy je bajový zcela navinut. Toto je jedna z nejpotřebnějších funkcí.

Opatření při nastavování šicího stroje

Při provádění přípravných prací byste měli být velmi opatrní a dodržovat následující doporučení:

 • Nastavení stroje, včetně výběru vláken a jehel, se provádí před začátkem každého projektu.
 • Pokaždé, když určitě zkontrolujeme správnost instalace cívky, Bobin, doplňování vlákna a přítomnost volného konce nejméně 5 cm jehly, provádíme, když je motor vypnutý.
 • Provádíme zkušební linii na vzorku: STIT zahuštěné oblasti při nízkých rychlostech. Zkontrolujte kvalitu švu a utahovací síly.
 • V další práci před broušením částí zkontrolujeme, zda jehla zůstane v tkanině.
 • Nepoužíváme stroj pro sníženou lisování tlapky, pokud pod ní není látka položena.
 • Během šití netahujte a netahujte vzorek, aby se nezlomilo jehlu.
 • Otočíme setrvačník vždy ve směru „sebe“.
 • S operačním zařízením, stejně jako při jeho zapnutí, se nemůžete dotknout jehly.
 • Ponechat auto je zakázáno. Pokud potřebujete někde odejít, i na krátkou dobu, měli byste to vypnout. Po skončení práce vždy vypneme stroj.
 • Nemůžete si přivést hlavy, ruce k rotujícím detailům. Rovněž není třeba umístit žádné předměty poblíž, v pracovní oblasti by nemělo být nic zbytečného.
 • Pokud se stroj dlouho nezapne, věnujte zvláštní pozornost přípravě, vyzkoušejte jej do 10 minut.
 • Údržbu provádíme pouze s vypnutým motorem.
 • Když se objeví hořící vůně nebo kouř, okamžitě vypněte zařízení z sítě. V případě poruch výstupu nebo šňůry okamžitě zastavíme práci.
See also  Feng kartáč s rotací nebo bez

Příčinou nehod a zranění může být dlouhodobá práce a únava. Abychom vyloučili rizika takových situací, postaráme se o následující:

 • Před zahájením práce vybereme vhodné místo s dobrým osvětlením: tok světla padá dopředu nebo vlevo.
 • Sedíme rovně a mírně nakloníme hlavu dopředu.
 • Odstraňujeme vlasy tak, aby nezasahovaly do práce.
 • Nohy by měly být ve vhodné poloze, dát správné právo dále.
 • Pravidelně si uděláme pauzu.

Jak šít pletené oblečení na běžném šicím stroji

Při prvním pokusu o šití pleteného oblečení na běžném šicím stroji může uživatel čelit vážným problémům. Jednotka jednoduše nemůže vytvořit krásnou a rovnoměrnou linii se standardními parametry. Příjmy se objevují v linii a dolní vlákno se vítá nebo se úplně rozbije.

Všechny tyto potíže jsou způsobeny skutečností, že pro šití pleteného oblečení (plochý nebo tuhý) je nutný speciální šicí stroj). Šev získaný s jeho pomocí z jedné strany se podobá jakémukoli druhu cogtail. Příklad takového švu je vidět na jakémkoli zakoupeném t.košili nebo bundě.

Zvláštní přístup také vyžaduje ztuhnutí řezů, pro které se používá pletené převrácení. Toto zařízení s diferenciální kolejnicí natahuje tkaninu a zároveň dláždí broušený steh.

Nezapomeňte na zvláštní požadavky na jehly a vlákna používaná v práci. V některých případech tyto prvky určují úspěch zpracování pleteného produktu.

Nastavení správného napětí vlákna

Nejprve je nutné správně nakonfigurovat napětí vlákna. Nejčastěji se však dotkne nižší vlákno, když pracuje s pleteným oblečením, může jeho nastavení eliminovat smyčku v linii. Pokud nastavení napětí horní nití nepomůže, má smysl oslabit napětí spodního vlákna.

Stojí za zmínku, že během broušení prvků pletení v jednom z pokynů bude linka oslabena. Napětí v tomto případě nepomůže vyřešit problém, protože je spojeno s natahováním samotného pleteného oblečení, drženo tlapou a zuby.

Při práci je tkanina natažená a po uvolnění z západků se opět vezme v původní podobě. Stehy v tuto chvíli jsou poněkud oslabeny.

Jaké jehly jsou potřebné pro šití pletených tkanin

Blikající pletené tkaniny pomocí standardních jehel, které zpracovávají všechny ostatní materiály, se nedoporučují. Takové jehly mohou poškodit plátno a zrušit veškeré úsilí pána. Použití nevhodných jehel často vede k vzhledu prasknutí nebo obláček.

Chcete.li těmto problémům zabránit, měli byste okamžitě použít speciální jehly pro práci s pletenými produkty. Měli by označovat značky „Jersy“ nebo „Stretch“.

První možnost je navržena pro vlněné a bavlněné pletené oblečení, zatímco druhá je zaměřena na zpracování syntetik. V takových jehlach je zaoblený bod, který vám umožní proniknout látkou a nenechat vady.

Pletené jehly se od sebe liší. Délka a tloušťka je vždy vybírána v souladu s tkaninou, jejíž zpracování musí být implementováno. Výběr jehly se provádí ve speciálních stolech, jehož příklad je uveden níže.

Po výběru jehly vhodné velikosti se doporučuje vytvořit zkušební linii na malé klapce pletené látky. Bude tedy možné vidět možné nedostatky v roztoku, aniž by to vystavilo celý produkt.

Která vlákna si vybrat

Zvláštní pozornost je věnována výběru vláken. Navíc je to důležité pro jakékoli vybavení, ať už se jedná o obyčejný šicí stroj, profesionální koberec nebo overtock. Kvalita stehů přímo závisí na tloušťce, síle a elasticitě vlákna.

Při práci s pleteným oblečením se doporučuje vždy používat tenká elastická vlákna. Mnoho hustých odolných vláken je přísně zakázáno doplňovat pletené vybavení, protože když jsou zmateni, můžete zlomit důležitou část jednotky.

Kromě správné volby je také důležitý postup pro doplňování doplňku. Nejlepší je používat speciální techniky oblékání, které uhasí smyčku smyčky, a také poskytne rovnoměrné napětí po celé řadě.

Maximální velikost stehu

Mnoho návrhářů, kteří vykonávají svou práci na vyšívacích strojích, přijímá místo nainstalované náplně saténu (saténu) řadu délek řezaných strojem (obr. 1). Někteří ve fázi vytvoření designu v programu vyšívání čelí skutečnosti, že stehy jsou na obrazovce krásně zobrazeny při realistickém sledování (obr. 2), a když je vypnuto, vypadají jako tečkované čáry. Všechny tyto problémy mají stejný důvod. přítomnost příliš dlouhých stehů v designu. Je třeba mít na paměti, že v některých programech, pokud jste použili stehy přesahující 13-15 mm, nebudou zobrazeny na obrazovce monitoru s realistickým 3D prohlížením.

Pokud je velikost minimálního stehu víceméně rozšiřitelná, pak je maximální délka stehu v vyšívacích programech 12-12.5 mm. Šity přesahující zadané rozměry budou programem určeny jako broach (skok), pokud nestavíte žádné jiné podmínky, vyšívací auto bezpečně řezá všechny stehy, které přesahují pravidla.

Mělo by být také na paměti, že příliš dlouhé stehy zpomalují proces designu vyšívání. Auto pomalu a smutně pohybuje hlavou z místa na místo, zatímco pracuje.

Jaká by měla být délka stehu ve výšivce stroje? Vše záleží na náplně stehu. U saténových bodovacích válců je délka stehu 6-9 mm a při práci s Tatami vyplněním délky stehu se pohybuje od 4 do 6 mm (v závislosti na nastavených parametrech).

[Poznámka typu = “tip” sc_id = “sc2 ″] Neexistují žádná pravidla bez výjimky a chcete si uvědomit některé z vašich nápadů, můžete nastavit délku stehu 12 mm, zatímco byste měli vzít v úvahu skutečnost, že i mít i mít skutečnost Vypořádáno s nastavením výšivky a stroje se setkáte s ochablými stehy. Tak, Při instalaci délky stehu přemýšlejte o tom, jak bude produkt provozován.

Při vyšívání dlouhých stehů použijte více či méně silné vlákna. [/Note] [poznámka typu = “pin” sc_id = “sc3 ″] Ve stadiu studia výšivky si vytvořte stůl pro sebe, kde budou uvedeny hlavní body, které by měly být vyplaceny při práci na designu. Jeden z bodů této sady tabulky Sledujte Min. A Max. Velikost stehu. [/Poznámka]

Oba mají své výhody a mínus a mohou zdobit a zkazovat konečný design. Vaším úkolem je najít střední půdu. Připojte schopnosti programu s schopnostmi vaší výšivky a stávajícími vyšívacími technologiemi.

[Posts2 qty = “8 ″ orderby =” Rand “Transition =” PTH “AutoPlay =” 4 ″ titletag = “Strong” w = “400 ″ date =” no “recerpt =” yes “SC_ID =” SC4 ″]

Preventivní péče

Aby šití přineslo potěšení, je nutné se postarat o prevenci znečištění a poruch. O každém stroji by se mělo postarat.

 • Uložte stroj pouze v případě. To bude chránit před znečištěním.
 • Po šití pravidelně čistěte zařízení štětcem ze stop látky.
 • Pravidelně namažte mechanismy pomocí nástroje, který výrobce doporučuje.
 • Kůra.
 • Použijte vhodné ostré jehly.

Aby stroj sloužil po dlouhou dobu, měli byste se o něj postarat. A také správně regulovat všechny parametry a připravit se na práci. Existuje sekvence, která by měla dodržovat. Pro moderní modely poskytují výrobci individuální doporučení pro nastavení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS