Delonghi Magnifica Coffee Machine Cleating Intence Unit

Čištění kávovaru Delonghi

Jakýkoli kávovar musí být pravidelně čištěn z měřítka. To platí i pro drahé jednotky, i když se k němu používá voda s vysokou kvalitou. Důvodem je skutečnost, že existují ionty, které spolu navzájem interagují a usazují se ve formě vápníku ve formě vody. V tomto ohledu se proces odstraňování nazývá Decalcination.

Výhoda Delonghi je přítomnost systému, který automaticky určuje, jak moc je stroj znečištěn. Je známo, kdy je čas na úklid. K vyčištění kávovaru může být zapotřebí 60. 120 l vody.

Decailcination se provádí elementární pomocí specializovaných nástrojů pro čištění. Kromě toho má kávovar schopnost automaticky čistit pomocí speciálního programu, což je velmi pohodlné. Před zahájením postupu je velmi důležité seznámit se s pokyny, které jsou připojeny k technice. Každý musí mít položku „Pokyny pro čištění kávovaru z měřítka“. Pokud mluvíme o postupu obecně, pak se vždy provádí podle jednoho principu: kyselé prostředí se dostane do mechanismu, pevné usazeniny se stávají ionty a jsou vyplaveny kapalinou, poté se vše vyčistí.

Je dobré používat decalcinátor stejné společnosti pro kávovar Delonghi, ale ne nutně.

Poznámka! Aby Delonghi mohl vyčistit z rozsahu kávovaru podle všech pravidel, v žádném případě nemůžete použít prostředky, které odstraní měřítko z instalatérských a dýmek. Jejich složení je docela agresivní a může snadno poškodit techniku. Nejsou správnější volbou je odstranit měřítko jsou specializované produkty se správným chemickým složením, které pečlivě čistí jednotku a jsou zcela neškodné na zdraví.

Čištění kávovaru Delonghi z měřítka: funkce postupu

Jak hezké pít ráno šálek horké aromatické kávy! Mnoho z nich má dnes kávovary, staly se stejným elektrickým zařízením jako elektrická konvice. Ano, to je velmi pohodlné, ale existuje předpoklad pro provoz kávovarských strojů, jedná se o jejich čištění z měřítka. Jak se káva automobilu Delonghi provádí z měřítka: Funkce postupu jsou popsány níže.

Účinky

Kávové stroje Delonghi jsou jedním z nejpopulárnějších strojů pro výrobu tohoto voňavého nápoje. Co ohrožuje měřítko kávovaru? Výsledná stupnice může vést k poruše stroje, a pokud není eliminováno, pak k rozpadu, které nelze vůbec vyloučit. Jaké poruchy tedy mohou být v kávových strojích Magnifica a Caffe Corso, které jsou psány v provozních pokynech:

 • toky případu;
 • Voda neprochází, je připravena káva;
 • Šňůra je zapnutá na režim páry, malé kousky měřítka vypadnou z trubice;
 • Displej říká, že auto je nespravedlivé;
 • Čerpadlo funguje hlučně a ne jako obvykle.

Pokud není kávovar nikdy vyčištěn z měřítka, pak mohou být všechny výše uvedené poruchy, jak se říká, poslední. Ve vedení kávovarů, jako je Magnifica a Caffe Corso, jsou nabízeny úplné pokyny pro čištění kávovarských strojů Delonghi z Nakipi.

Pozemky z měřítka

Delonghi nejen produkuje vynikající kávovarné stroje, ale také prostředky pro čištění kávovarů Delonghi z měřítka, což umožňuje vlastní ruce, aniž by se uchýlila k pomoci odborníků k provedení takového postupu.

Takový nástroj je považován za šetrný k životnímu prostředí a nemění chuť kávy, pomáhá komponentům kávovarny bez opravy po dlouhou dobu.

Dalším drogou je kávovar Delonghi s Eco DeCalk s vlastními rukama. Je vyrobena z vysoce kvalitních stoprocentních komponent šetrných k životnímu prostředí. Během testování bylo zjištěno, že čištění kávovaru Delonghi bylo prováděno bezvadně v souladu se všemi hygienickými a hygienickými normami, a proto není škodlivé pro lidské zdraví. Po zpracování kávovaru pracovali mnohem lépe a káva byla mnohem chutnější a vonná. A to všechno je proto, že malé částice měřítka z měřítka nespadlo do vody, která byla zcela odstraněna.

Dalším lékem, který DeLonghi produkuje k čištění svých kávových brusky, je Delonghi Ser3018. Tento lék lze použít jak pro čištění kávovarských strojů, a kávovarny a figuríny. Tento lék, stejně jako Eco DeCalk, je šetrný k životnímu prostředí a neškodný, nezůstává na stěnách zařízení, nespadá do kávy.

Jedna láhev takového nástroje vám umožní vyčistit auto čtyřikrát, a to je poměrně dlouhá doba provozu vašeho zařízení bez selhání a poruch.

Čištění

Čtení pokynů, které jsou připojeny k zařízení, a provádět vše podle položek.

V elektrických spotřebičích, kde není automatická rezervace měřítka:

 • Nalijte, produkt, který jste si vybrali do nádoby, a nalijte tam další litr vyhřívané vody;
 • Zapněte auto;
 • Nalijte dva šálky získané roztokem přes trubici dodávající vroucí vodu;
 • Zavřete páku, která reguluje dodávku horké vody;
 • Pak je připraveno tolik šálků, že celé roztok opouští nádobu;
 • Pak se všechno opakuje, ale pomocí studené vody;
 • Když je odstraněna veškerá kapalina, zařízení, které lze odstranit.

V elektrických zařízeních, které mají funkci automatického odstranění měřítka:

 • Nalijte, produkt, který jste si vybrali do nádoby, a nalijte tam další litr vyhřívané vody;
 • Zapněte auto;
 • Nalijte dva šálky získané roztokem přes trubici dodávající vroucí vodu;
 • Zavřete páku, která reguluje dodávku horké vody;
 • Pak se připraví tolik šálků, dokud celé řešení nevyjde z kontejneru;
 • Zapněte cyklus na stroji a odstraňte měřítko;
 • Po dokončení programu vytáhněte zařízení a umyjte jej vodou, jak je uvedeno ve videu.
See also  Nové mytí vysoce vibruje, když ticho

Ze všech výše uvedených lze vyvodit příslušné závěry:

 • Kávovar musí být vyčištěn a uchýlit se k obslužným pokynům, ve kterých jsou popsány všechny kroky tohoto procesu;
 • Použijte prostředky, které Delonghi produkuje pro své vlastní, a nejen kávovar;
 • Je kategoricky nemožné použít jakékoli prostředky, které nejsou navrženy pro čištění kávovarných strojů, jako je kyselina citronová, soda, octa a koka. V rámci navrhovaných nástrojů jsou zahrnuty pro odstranění stupnice Delonghi, které jsou zahrnuty různé kyseliny (folic, citronová, malina), ale do koncentrace, která je bezpečná pro lidi a pro technologii.
delonghi, magnifica

Proces čištění z měřítka, to není zcela čas.spočívající, ale v důsledku toho. ušetřily peníze, chutné a voňavé kávy.

Modely Delonghi a jejich technické vlastnosti

Hlavní charakteristikou všech modelů italského výrobce je to, že jsou vhodné jak pro domácí použití, tak pro použití v kanceláři.

Seznam nejlepších modelů kávovarů Delonghi zahrnuje následující.

Delonghi ECAM 23.120

Jedná se o automatické zařízení, které je vybaveno mlýnem na kávu, stejně jako softwarové režimy pro zapnutí a odpojení. Hlavním rysem modelu je přítomnost systému Cappuccino Plus. Reguluje stupeň pěny.

 • Síla 1450 W;
 • Objem kapacity vody je 1,8 litru;
 • Nápoje. Cappuccino, Latte, Espresso, Americano;
 • postavená.v úsporách energie;
 • 13 úrovní broušení kávy;
 • Nastavení pevnosti.

Zařízení nevyžaduje zvláštní péči. Snadno se čistí a podává.

Delonghi en 85 Solo Essenza Mini

Kávovar Delonghi s cappuccino Tento model je vhodný pro rychlé vaření. Aby šla do pracovního stavu, potřebuje jen 25 sekund. Zařízení je vybaveno čerpání s vysokým výkonem, díky kterému se vytváří tlak 19 barů. Káva se získává s jedinečnou vůní a bohatou chutí.

Výhodou tohoto modelu je pohodlná ovládání pomocí dvou tlačítek, přítomnost odnímatelné palety pro kapky, kompaktní velikost a malou hmotnost.

Delonghi ESAM 2600

Model patří do řady kávových strojů Delonghi Caffe Corso. Zařízení je vybaveno širokou škálou funkcí, ale zároveň je velmi snadno použitelné. Je navržen tak, aby vyráběl nápoje z celé a mleté ​​zrna. Stupeň broušení lze upravit nezávisle ve 13 verzích. Objem nápoje je také upraven.

 • Síla 1350 W;
 • Tlak pompom 15 bar;
 • Typ použitého produktu. půda a zrno;
 • Objem vody 1,8 litru;
 • Nezávisle uvádí na trh čisticí program z měřítka;
 • Nastavení pevnosti.

Kávový stroj Delonghi Corso ESAM2600 je vybaven funkcí, která sama o sobě sníží tvrdost vody. To ovlivňuje aroma a kvalitu kávy. Teplota nápoje bude vždy optimální, protože zařízení zahřívá šálky. Funkce vlastního rozbíjení je vytvořena, pokud se stroj nepoužívá po dlouhou dobu.

Delonghi ESAM 4500

Toto je profesionální model, který vám umožní připravit Cappuccino, Latte a Espresso bez opuštění domova. Zařízení je vybaveno velkým počtem funkcí. Důležitou výhodou je přítomnost stánku pro topné poháry. To vám umožní poskytnout optimální teplotu nápoje. Kávová mlýnka má 13 úrovní tetřev.

Zařízení je velmi snadné ovládat a nakonfigurovat. Uživatel si může samostatně vybrat úroveň pevností pěti existujících režimů. Výdej nápoje je nastavitelný na výšku, což dává příležitost nainstalovat dva šálky současně.

Delonghi EN560 Capsule

Zařízení je navrženo pro přípravu nejoblíbenějšího nápoje espressa. Kávový stroj na kapsle Delonghi Tento model je vybaven 19.barvým čerpadlem. Díky této funkci je zajištěna optimální úroveň tlaku a toku vody. Stroj se automaticky vypne za devět minut po posledním použití, což ušetří energii. Zařízení umožňuje připravit nápoje na základě kávy a mléka stisknutím pouze jednoho tlačítka.

Zařízení má stylový design, snadnou péči a spolehlivost mechanismu. Správné použití stroje v souladu s pokyny pro použití zajistí dlouhodobý provoz.

Delonghi Magnifica s

Toto je celá řada modelů, které tvoří velkou konkurenci ve třídě kávovarských strojů segmentu rozpočtu. Delonghi Magnifica je kompaktní velikost, velmi pohodlné k použití. Zařízení jsou vybavena velkým počtem nastavení.

Nejlepší modely této série jsou 22.360.B a 22.360.S. Jsou vybaveny regulátorem výšky mléčné pěny. Pokyny pro kávovar Delonghi Magnifica obsahují podrobný popis práce se zařízením a péčí.

Čištění a chemické akce

Postup pro ruční čištění kávovaru Delonghi:

 • Nalijte profesionální řešení pro odstranění měřítka do nádoby na vodu. Pro usazeniny vápna se bude lišit a mastné.
 • První části čisticího roztoku projděte přes trubici, odkud je dodávána horká voda, pak je páka zablokována tak, aby zbytek kapaliny procházel kávovou linií.
 • Opakujte několikrát, dokud se nevynakládá veškerá voda.
 • Nalijte čistou tekutinu do systému a po čištění ji opláchněte.

Odstraňte všechny skládací části kávovaru a opláchněte je. V případě automatické funkce čištění kávovaru Delonghi není nutné na konci používat čistou vodu.

Článek se mi líbil? :

Jmenuji se Denis a já jsem projektový manažer „Drinks.Síť “. Rád vidím každého z vás na jeho stránkách. Doufám, že se vám článek líbil a ukázalo se, že je užitečný.

Jsem vášnivý milovník kávy a čaje. Myslím, že jste také všechny návrhy, komentáře, které bych stále rád viděl na webu, které mi můžete poslat nebo TELEGRAM (ikony níže). Všechno nejlepší, pojď

See also  Jak udělat krb s litinou pece

Běžné příčiny poškození kávovaru

Zpravidla se zpravidla vyskytuje náhle, bez zjevného důvodu. Je dobré, pokud je oprava záruky kávovaru Delonghi stále možná. Pokud doba záruky vypršela, musíte se trochu rozdávat.

V některých případech budeme docela přijímat nezávislé opravy, ale pouze pokud znáte přesně důvody pro odmítnutí a jste si jistí svou kvalifikací.

Všechny kávovary lze rozdělit do dvou kategorií: jednoduché a složité:

 • Jednoduchý. Jedná se o výměnu pojistek, spínače, indikačních lamp, šňůry a také čištění kávovaru Delonghi z měřítka. Demontáž automobilu není nutné.
 • Komplex. Toto je oprava elektronické řídicí jednotky, která nahrazuje topné prvky. Je vyžadována úplná nebo částečná demontáž stroje. V takových případech je častěji snazší koupit nový kávovar se zelím, než jej opravit.
 • Stroj se nezapne. Je logické předpokládat nedostatek energie ve výstupu nebo poškození kabelu. V případě problémů s šňůrou se obvykle objeví vůně hořící izolace nebo šňůra začne „jiskřit“. Můžete vizuálně detekovat přikrývku šňůry nebo její tání. Zkuste vyměnit šňůru.
 • Stroj nefunguje z ovládacích tlačítek. Možná byla tlačítka přilepena, když na ovládací panel vrhla sladká kapalina. Pokud nedochází k držení, pak kontrolní jednotka selhala. Blok není nejčastěji opraven, ale jednoduše se mění. Oprava kávovaru Delonghi Magnifica je často spojena s takovým odmítnutím.
 • Tlak kávy přicházející z rohu se snížil. K tomu může dojít v důsledku ucpávání filtru a zkumavek. K tomu dochází, pokud není provedeno pravidelné potlačení kávovaru Delonghi. Takovou operaci lze provést samostatně.
 • Káva nebo voda z trysky nebo toku rohů. K tomu může dojít v důsledku ztráty pružnosti s těsnicím prstenem. Pokud můžete, odstraňte prsten a opláchněte jej a poté odstraňte stupnici v kávovaru Delonghi. Pokud tyto akce nepomohly, je třeba prsten změnit. To bude muset najít službu, kde se prodávají náhradní díly pro kávovar Delonghi. Těsnicí kroužek stojí asi 4
 • Příliš slabá káva se vaří. S největší pravděpodobností se rozbilo zařízení určené k broušení a dávkování zrn. V tomto případě nemyslete na to, jak rozebrat kávovar Delonghi, ale přiveďte jej k opravě.
 • Voda se příliš nehřívá ani zahřívá. Pravděpodobně spálil topný prvek. Kontaktování služby je vyžadováno.
 • Neexistuje žádný přívod vody. Pravděpodobným důvodem je zácpa letového provozu v systému. Chcete.li to odstranit, vyhnaní vodu přes postavené.v cappuccino. Pokud to nepomohlo, pak je důvodem v elektronice (zejména pokud se jedná o automatický kávovar).

Při kontaktu s dílnou si vezmou minimální poplatek za zadání objednávky přibližně 10 dolarů od vás. K tomu budou přidány náklady na náhradní díly a přímé opravy. Delonghi Esam a další modely této linky pro instalaci nových. Jejich příkladné náklady jsou následující:

 • Kapuchuchinator. asi 90 dolarů.
 • Kotel. asi 20
 • Horké zařízení. asi 130 dolarů.
 • Správní rada. asi 70 dolarů.

2.1 Jak sami vyčistit a opláchnout kávovar?

Oprava kávovaru Delonghi nemusí být vyžadována po velmi dlouhou dobu, pokud včas provedete prevenci zařízení. Voda, kterou jsme použili, je příliš tuhá, nasycená obrovským množstvím solí.

Tyto soli se usazují na povrchu topných prvků s tvorbou anorganických depozit. měřítko. Vklady vyvolávají kovy kovy, zpomalují dobu vytápění prvků, zkazí chuť hotové kávy, jsou úrodnou půdou pro šíření mikroorganismů.

Jeden ze speciálních nástrojů, například antinakipin pro kávovarské stroje Delonghi, je schopen odstranit měřítko. Nebo jiný vhodný nástroj. Mimochodem, čištění kávovarů Delonghi je téměř totožné s čištění kávovaru Saeco.

Kávovar Delonghi lze vyčistit samostatně. Chcete.li to provést, musíte si zakoupit čistič Sequipi pro kávovar Delonghi. Trh je plný takových čisticích prostředků, prostřednictvím kterých se mytí kávovaru Delonghi stává jednoduchým a každodenním obchodem.

Stačí studovat pokyny pro použití produktu vytištěného na jeho obalu. Kávovar Delonghi je obvykle navržen pro 2-5 čisticí prostředky, poté si musíte koupit další nádrž „Antinakipin“.

Cleaner kávovaru Delonghi lze okamžitě nalit do nádoby na vodu, nebo jej lze zředit vodou v určitém poměru. Při interakci s měřítkem kyselina ničí vklady, která jsou vyplavena z aparátu spolu s vodou.

Jak zjistit, že je čas vyčistit zařízení z usazenin? Čerpadlo začíná hlučně fungovat, tlak páry se snižuje, chuť kávy se mění. Pokročilejší modely kávovarny jsou vybaveny varovným systémem o potřebě čištění. Na displeji se objeví zpráva o tom nebo se na ovládacím panelu rozsvítí určitá žárovka.

Pozornost! Před potlačením stroje je nutné odstranit kazetu pro vodou filtru. Pokud to zapomenete, bude filtr nevhodný pro další provoz. Podobný problém je pozorován v kávových strojích tobolek.

Jak zpracovat jednotlivé prvky?

Kromě interních uzlů potřebují i ​​jiné prvky jednotky také pravidelné čištění. Jsou kontaminovány nejen vápnem z vody, ale také zrny kávy nebo mléka.

Držák

Často se na něm tvoří tmavý kávový povlak. Můžete se toho zbavit namočením do horké vody.

Délka dopadu by měla být asi 15-20 minut.

Kompletní kontaminanty mohou být na konci zpracování otřeny na tvrdé straně pěnové houby. Neměly by se používat kovové graci a škrabky.

Hot uzel

Čištění je vyžadováno mnohem častěji. asi jednou za dva týdny aktivního používání jednotky.

 • Uzel musí být odstraněn ze zařízení a promyt tekoucí vodou houbou.
 • Sušit a nainstalovat zpět.
 • Pokud je nemožné tento uzel extrahovat (v závislosti na modelu), vložte do kávového prostoru tablet pro čištění kávovarny a nainstalujte malou kontejner pod roh.
 • Spusťte cyklus přípravy a opakujte jej, dokud se tablet zcela nerozpustí. Zpravidla jsou vyžadovány 4-5 opakování této operace.
 • Nakonec několikrát opláchněte celý systém čistou vodou podle podobného schématu.
See also  Jak vytlačit z rajčatové šťávy bez odšťavňovače

Pokud máte kávovar jiné značky, použijte radu z tohoto článku.

Funkce programování objemu nápojů v Delonghi

Tato funkce programovacích receptů na kávovarech DeLonghi se týká pouze elektronických modelů ovládání (tlačítko nebo smyslové, nikoli s mechanickými zvraty) bez dálkového ovládání z smartphonu.

Žádné přesné parametry, jako jsou mililitry nebo sekundy. Měřítko na obrazovce v programovacím režimu neříká absolutně nic a pokaždé během přeprogramování musíte zahájit doručení plného stupně nápoje a sledovat pohár/měření poháru/měření. Chcete zvýšit naprogramovaný objem pro nějaký nápoj? Spusťte vaření, nahraďte požadovaný šálek.

Kroky k postupujícím:

Čisticí nástroj

Za prvé, je důležité vědět, že pro čištění Nespresso budete potřebovat speciální produkt pro odstranění kousků z kávovaru. Vápno a další minerály obsažené ve vodě. akumulujte ve vnitřním systému Nespresso a všech ostatních kávovarských strojů. manuální nebo automatické. a mohou způsobit poruchy při provozu přístroje

Nespresso má svou vlastní sadu speciálně navrženou pro čištění a údržbu vašich kávovarů. V supermarketu však můžete také najít další čisticí kávovarné stroje. Kromě toho existují lidé, kteří používají přírodní produkty se schopností čištění, jako je octa nebo citron

Je však důležité vědět, že výrobci kávovarů je nedoporučují

Odstraňte tobolky

Měli byste také vědět, že metoda kávy Nespresso je stejná pro všechny modely kávovarů, bez ohledu na to, co používáte, můžete také provést následující kroky.

Prvním krokem bude tedy zajistit, že jste v tuto chvíli odstranili poslední použité tobolky nebo ji odstranili a budete také muset vyprázdnit kontejner pro kapsle vašeho zařízení Nespresso.

Nalít vodu

Dalším krokem v čištění Nespresso bude vyplnění nádrže na vodu s mlýnnou kávou nejméně 500 ml vody a nalití obsahu sady pro odstranění stupnice, která bude pravděpodobně viskózní tekutina.

Zapněte auto

Zapněte kávovar Nespresso a počkejte, až blikající světla, která signalizují kávovar, jsou připraveni jít ven. Na oplátku musíte nahradit poměrně velkou kontejner. nejméně 1 litr. za dávkovač kávy; V případě potřeby můžete odstranit držák nebo zásobník poháru.

Režim potlačování

Pak musíte držet dvě tlačítka (jedno pro malý šálek a jednu pro velkou) po dobu 3 sekund a uvidíte, jak začnou blikat, jak byl aktivován indikátor, že režim detalávání byl aktivován. Poté můžete stisknout tlačítko velkého šálku a spustit cirkulaci vody čističem uvnitř kávovaru.

Opakovat

Poté, co téměř veškerá kapalina vyšla z nádrže, ale ne všechny, aby se zabránilo vstupu vzduchu do vnitřního obvodu, budete muset znovu stisknout tlačítko na velkém šálku a naplnit nádrž stejnou vodou, která vyšla. Musíte tedy tento proces opakovat a vrátit vodu pomocí pracího prostředku.

Naplňte čistou vodou

Nakonec musíte opustit předchozí směs a naplnit nádrž čistou vodou, abyste si opláchli kávovar a učinili ji zcela čistě. Budete tedy muset znovu stisknout tlačítko Velkého šálku, abyste naposledy zničili sediment vašeho kávovaru a tak jej očistili.

Odpojte režim dekalávání

Chcete.li dokončit, musíte znovu stisknout obě tlačítka na tři sekundy, abyste vypnuli režim detailcinace vašeho Nespresso; Když přestanou blikat a indikátor nevyjde ven, bude to okamžik, kdy bude váš kávovar připraven a znovu vyčištěn, aby jej bez problémů používal.

delonghi, magnifica

Pokud najdete chybu, vyberte fragment textu a klikněte na Ctrlenter.

Osvětní čerstvě vařenou kávu. klíč k dobré náladě ráno. Chcete.li si užít lahodný a aromatický nápoj připravený s vlastní rukou denně, musíte tomuto procesu věnovat spoustu času. Ale není vždy možné najít potřebné minuty.

Kávovar kapsle Delonghi Nespresso

Výrobci kuchyňského vybavení vynalezli zařízení, které samostatně vaří kávu. kávovar. Nejoblíbenější značky jsou Nespresso a Delonghi. Toto zařízení šetří čas, zatímco nápoj je vynikající. Ale jeden „ale“ je stále tak, že kávovar funguje dobře, musí být pravidelně vyčištěn.

Čištění kávovaru Delonghi Magnifica

Chcete-li odstranit měřítko bez poškození stroje, stojí za to se dostat z alternativních metod, jako je kyselina citronová nebo Coca-Cola. Profesionální lék bude schopen zajistit čištění nejvyšší kvality bez poškození a jasné dodržování pokynů.

Kávovar s automatickým čištěním se zbaví měřítka jako decalcinator. Lék se nalije do nádrže, zředí se teplou tekutinou a poté je spuštěna příprava nápoje. První dva šálky nalévají do dřezu. Poté je spuštěn program pro čištění zařízení. Po postupu se odnímatelné díly promyjí pod tekoucí vodou. Samostatné typy tablet a prášků spolu s plakem navíc odstraňte kávové oleje ze stěn přístroje.

Kávový stroj bez automatického čištění je naplněn řešením dekaláře v zředěné formě. Analogií zmeškají dva šálky podmíněné kávy. V závislosti na stavu zařízení procházejí napájecí systém o 3-4 další tekuté poháry. Poté se zařízení promyje čistou vodou, dokud není průhledná konzistence vody bez vůně a cizí chuti.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS