Demontáž pračky s vertikálním zatížením

Univerzální instrukce na demontáži praček: 23 Video pro všechny značky

Pracovala na vás tolik let pomohla, pomohla, a pak jednou. a pohádka skončila. Ano, prolomní stroje se časem brání a musíte studovat, co přesně jsem se zlomil. V tomto článku zvažte, jak správně demontovat pračku, vyčistit trysky a extrakt, zlomený díl nebo zcela moduly.

Článek je relevantní pro následující modely praček: ARDO / ARDO, BEKO / BEKO / VEKO, Bosch Avantixx, Classixx, Logixx, Maxx, Sportline / Bosch Avantica, klasika / klasika, logy, max, Sportline; Brandt / Brandt, Candy Aquamatic, Dovolená, Cne, CTS / Candy Aquamatic, Dovolená; DAEWOO / DAEWOO, DEXP / DEXP, ELECTROLUX Time Manager / Electrolux, Promiň, TimeManger, Evgo / Evo, Gorenje / Signing, Haier / Hayer, Hansa / Hans, Hotpoint Ariston Margherita, RSM, Arsl, Arwm / Hotpoint Ariston Margarita, Indesit IWSB. Wisl, Wisn, Witl, Innox / Indesit Visty, INEX; LG / LG / LV; Miele / Mile, Samsung Diamond, WF, Ecobubble, Bio Compact / Samsung Diamond, Eco Babbl, Bio Compact; Siemens / Siemens, Vestel / Mergel, whirlpool AWG / Virlplel, Zanussi aquycle, Ecovalve / Zarussi Aquasake, ECOVAV; Atlant, Vypatka, Desna, Donbass, Malytka-2, Saturn, Sibiř, Fairy-2, Eurka-3 a další značky s vertikální a horizontální zatížení, automaty a poloautomatické.

Seznam potřebných nástrojů

Pro demontáž, budete potřebovat:

 • šroubovák se sadou bitů nebo sady křížových výprav;
 • Klíč;
 • Plochý šroubovák;
 • hex, klíč pro 8 mm;
 • Multimetr;
 • Kleště, passatias;
 • kladivo;
 • Barevné značky;
 • transparentní tmel;
 • SLS maziva, VD-40;
 • Čisté hadry.

V případě ukřižované nádrže, hacksaw s malými zuby, vrtáku s dlouhým vrtačkou, šrouby nebo samořezné šrouby, zbraň pro tmel. Nejlépe zásoby předem nástrojů.

Jak odstranit hlavní detaily

Pračka se skládá z různých detailů, z nichž většina je skryta uvnitř případu.

Před schematickým obrazem hlavních částí pračky

Případ začíná rozebírat z horního panelu, který je připojen dvěma šrouby umístěnými na zadní straně stroje, musí být nejprve odšroubovány. Pak stojí od přední strany jednotky, vytáhněte panel na sebe a lehce zvedněte.

Dále jděte na zadní panel, který udržuje šest samoobslužných. Můžete je odšroubovat šroubovák. Ihned za víkem uvidíte hnací řemen, je lepší jej okamžitě odstranit, úhledně posouvat kolo řemenice ve směru hodinových ručiček.

V diagramu lze vidět, ve kterém směru musíte otočit řemenici, abyste odstranili pás z něj

Disscripling Dashboard, odšroubovat několik šroubů umístěných ve výklenečném podnosu pro detergenty. Pak odpojte vodiče a trysku, vyjměte panel západkou a vyjměte na stranu.

Během procesu demontáže lze umístění dílů a schéma kontaktního připojení fotografovat, aby se rychle a správně provedl sestavu v opačném pořadí.

V horní části pračky jsou umístěny: protizávaží (kamene), tryska spojující ventilátorový prostor s nádrží, vodovodním ventilem a jeho kontakty, stejně jako lisovací služba, jeho trubka a kontakty. Všechny tyto podrobnosti jsou odstraněny.

Před vyjmutím předního panelu odstraňte dvířka poklopu a gumové těsnění. Začneme demontáže z manžety. protahuje se šroubovákem a jemně odstraňte. Demontáž dveří, odšroubujte několik šroubů, které drží smyčku. Poté vyjměte šrouby, které drží přední panel, a vyjměte jej na stranu.

Gumové manžety se odstraní, opatrně se pohybují šroubovákem

Ve spodní části jednotky musíte demontovat elektromotor, trubkový elektrický ohřívač (deset), nižší protizávaží, odtokovou trysku a tlumiče, na kterých je nádrž držena.

Deset je snadné najít na konci, které lze vidět pod nádrží. Odstraňte všechny kabely z kontaktů ohřívače. Odšroubujeme matici, který se nachází ve středu mezi kontakty. Ohromující prvek, vyjměte jej z drážky. S motorem odstraňte potravinový čip a uzemňovací drát a pak odšroubujte upevňovací šrouby.

Deset se nachází pod nádrží

Chcete-li odstranit tlumiče a vypouštěcí potrubí, musíte na stranu dát pračku. S pomocí průchodu odstraňujeme svorku a odpojte odtokové potrubí z čerpadla. Poté odšroubujte tlumiče.

Chcete-li demontovat vypouštěcí potrubí, musíte oslabit a odstranit svorky, které ho drží

Po demontáži všech částí vyjměte nádrž. Ale co dělat, pokud to nestačí? Jak rozebrat Drum inSit pračku, umístěný uvnitř nevyřešené nádrže?

See also  Jak odstranit měřítko z pračky

Řád demontáže pračky s vertikálním zatížením

Demontáž vertikální pračky výroby BOSCH, WirPool a dalších firem se provádějí přibližně stejné. Jsou možné pouze drobné rozdíly, ale celkový postup činnosti je velmi podobný a vypadá takto:

 • Odšroubujte upevňovací prvky na stranách, zatlačte šroubovák a odpojte ovládací panel.
 • Mluvit trochu zpět panel, zakázat, první fotografovaný, zapojení. Vyjměte a odstraňte uzel.
 • Demontáž desky: Zakažte zbývající zapojení a odšroubujte šrouby.
 • Odpojte zástrčku. Měli byste nejprve rozbít svorky a oddělit gumové hadice, vypnout napájení a klikněte na speciální otvory pro stisknutí části.
 • Odšroubujte upevňovací prvek, který drží boční panely. Přesuňte je dolů, odstranit a odstranit.
 • Nyní se objevil přístup k upevňovacímu prvku upevnění předního panelu. Odšroubujte ho a odstranit tuto část případu.
 • Uživatel má nyní přístup k takovým důležitým místům, jako je pás, motor, čerpadlo, tisková služba.
 • Dále je třeba zvednout kryt, odšroubujte upevňovací prvek a odstraňte jej. Разобрать крышку требуется в очень редких случаях, например, если сломан фиксатор, удерживающий дверь после закрытия.
 • Horní část pouzdra je držena několika šrouby pod těsničkou, aby se odstranila, budete muset odšroubovat.
 • Nyní přístup k zámku šrafu a manžetu.
 • Pro výměnu ložisek na vertikálních pračkách, nádrž není vytažena, na rozdíl od frontálního. Pokud je však stále taková potřeba objevit, absorbéry nárazů a protizávaží by měly být odpojeny.
 • Nádrž se koná na čtyřech pružinách. Poté, co se odstraní všechny interferující detaily, může být vytažen z pouzdra.

Debassembling pračka s vertikální stahování dokončeno.

Po výměně vadných uzlů se sestava provádí v opačném pořadí, pokud byly fotografy během demontáže provedeny. je lepší zkontrolovat s nimi. Stojí za to připomenout, že nesprávně připojené zapojení v nejlepším případě povede k tomu, že stroj nefunguje, a v nejhorším. do zkratu.

Vlastnosti demontáže vertikálních nakládacích jednotek

Pračky se vertikálním zatížením většina částí jsou stejné jako čelní modely: nádrž, buben, motor, tlumiče, atd. D.

Na fotografii můžete vidět zařízení pračky s vertikálním zatížením

demontáž, pračky, vertikálním, zatížením

Pro demontáž takového agregátu budete muset také odstranit boční panely pouzdra a horní kryt, ale musíte začít s ovládacím panelem. Šrouby, které drží položku, naleznete na stranách a v některých modelech je připojen ke speciálním západkám. V tomto případě může být panel vybledlý šroubovákem a jemným pohybem, odpojením vodičů. Pod detailem je řídicí deska, kterou také potřebujete demontovat.

Poté odstraňte horní kryt (její přílohy lze obvykle nalézt pod kontrolní deskou) a bočními panely, a také jemně odpojit svorku z bubnu.

Další akce budou důsledně stáhnout všechny části. Ložiska v pračce s vertikálním zatížením jsou umístěny na obou stranách bubnu.

Nezapomeňte, že v návodu k použití jednotky je schéma pro umístění všech dílů a spojovacích prvků. Nepřipříkej, jednejte úhledně a budete úspěšní.

Demontáž pračky Whirpool

Začneme rozebrat

Před pokračováním o manipulaci s kulometem, bude to stojí za to vědět, jak je uspořádána svislá pračka. To vám pomůže lépe navigovat v případě, je jasné, že pochopí, co se nazývá jedna nebo jiná položka. Mezi demontáž vertikálních významných značek, jako je bosh, whirlpool a další firmy, je stejně implementována. Samozřejmě mohou být malé rozdíly, ale hlavní algoritmus akce bude nezměněn.

 • Odšroubujte upevňovací prvky umístěné po stranách po nalezení hlavního ovládacího panelu a opatrně jej odpojte.
 • Mírně zavrste panel na stranu a vyfotte se, jak je zapojení připojeno. Po tom můžete odpojit a odebrat uzel.
 • Proveďte demontáž desky, aby to udělal, odstraňte zbývající vodiče a odšroubujte šrouby.
 • Objevte ventilový ventil, abyste to lehce uvolněte svorky a odpojte gumové trysky, vypněte napájení a zatlačte speciální otvory. Tyto manipulace vám umožní stisknout položku.
 • Odšroubujte šrouby, které drží boční panely. Posuňte je na dno a opatrně vyjměte.
 • Vyjměte šrouby, které drží přední stěnu, vyjměte panel na stranu.

Ve většině případů, v této fázi, můžete vyměnit poškozenou položku sami a vytvořit vertikální stroj zpět. Ve velmi vzácných případech, kdy fixátor vychází z řádu, který je zodpovědný za držení dveří po zavření, budete muset stroj dále rozebrat:

 • Zvedněte víko, odšroubujte šrouby, které ho drží, a odstraňte část;
 • Horní kryt podložky bude připojen k několika šroubům umístěným pod těsněním manžety. Musíte odšroubovat upevňovací prvky a odstraňte víko.
See also  Voda se neslouží do pračky Bosch

Takže dostanete volný přístup k cm manžetu a zařízení pro zámek dveří. Všimněte si, že “vertikální” tank, na rozdíl od strojů s typem předního zatížení, není z pouzdra odstraněn. Proto při výměně ložiskového bubnu nebo žlázy musíte odstranit protizávaží a pružiny a vyměnit díly.

Analýza vertikálního mytí je dokončena, jak vidíte, práce si vlastní ruce není tak obtížné. Když se prvky selhaly, prvky zařízení budou vyměněny, je nutné stroj sestavit v opačném pořadí. Pokud byly během práce pořízeny snímky. je lepší navigovat fotografie. Opatrně sledujte správné připojení zapojení, nesprávně připojené vodiče mohou způsobit zkrat v síti.

Řád demontáže pračky s vertikálním zatížením

Demontáž vertikální pračky výroby BOSCH, WirPool a dalších firem se provádějí přibližně stejné. Jsou možné pouze drobné rozdíly, ale celkový postup činnosti je velmi podobný a vypadá takto:

 • Odšroubujte upevňovací prvky na stranách, zatlačte šroubovák a odpojte ovládací panel.
 • Mluvit trochu zpět panel, zakázat, první fotografovaný, zapojení. Vyjměte a odstraňte uzel.
 • Demontáž desky: Zakažte zbývající zapojení a odšroubujte šrouby.
 • Odpojte zástrčku. Měli byste nejprve rozbít svorky a oddělit gumové hadice, vypnout napájení a klikněte na speciální otvory pro stisknutí části.
 • Odšroubujte upevňovací prvek, který drží boční panely. Přesuňte je dolů, odstranit a odstranit.
 • Nyní se objevil přístup k upevňovacímu prvku upevnění předního panelu. Odšroubujte ho a odstranit tuto část případu.
 • Uživatel má nyní přístup k takovým důležitým místům, jako je pás, motor, čerpadlo, tisková služba.
 • Dále je třeba zvednout kryt, odšroubujte upevňovací prvek a odstraňte jej. Demontáž kryt je vyžadován ve velmi vzácných případech, například pokud je zámek přerušen, držte dvířka po uzavření.
 • Horní část pouzdra je držena několika šrouby pod těsničkou, aby se odstranila, budete muset odšroubovat.
 • Nyní přístup k zámku šrafu a manžetu.
 • Pro výměnu ložisek na vertikálních pračkách, nádrž není vytažena, na rozdíl od frontálního. Pokud je však stále taková potřeba objevit, absorbéry nárazů a protizávaží by měly být odpojeny.
 • Nádrž se koná na čtyřech pružinách. Poté, co se odstraní všechny interferující detaily, může být vytažen z pouzdra.

Debassembling pračka s vertikální stahování dokončeno.

Po výměně vadných uzlů se sestava provádí v opačném pořadí, pokud byly fotografy během demontáže provedeny. je lepší zkontrolovat s nimi. Stojí za to připomenout, že nesprávně připojené zapojení v nejlepším případě povede k tomu, že stroj nefunguje, a v nejhorším. do zkratu.

Demontáž a montáž pračky ZANUSSI ZWQ 5130, 5100 s vertikálním zatížením, šířka 40 cm, C4 nádrže

Před demontáží přístroj vždy vypněte napájení.

Pokud je to možné, změřte odolnost komponent před přímým měřením napětí a proudu. Některé části zařízení mohou zranit. Je nutné pracovat s extrémní opatrností, aby se jim vyhnuli.

Tato instrukce je napsána pro specialisty, kteří již mají základní znalosti nezbytné pro opravu praček.

Další informace naleznete v tématu:

Nová řada praček se skládá z:

 • Základy automobilu z Carborany, které zahrnují pouzdro filtru, na kterých jsou pevné různé složky (vypouštěcí čerpadlo, oběhové čerpadlo, modul a suspenze);
 • Carborana Tank a nerezový buben s kapacitou 42 litrů;
 • Nachází se na nádrži protizávaží, jeden po jednom. vlevo a vpravo. Také z elektrických komponent umístěných na nádrži, jako je topný prvek, termostat, motor a vodiče;
 • Trup, který má 4 vertikální povrchy:. pravé, levé a čelní plochy jsou elektrokalvanizovány a pokryté termokracial. zadní panel je elektrokarbenovaný v této verzi palety suspendované na 4 pružinách;
 • Horní část z polypropylenu víka, na kterém je plnicí ventil umístěn, funkční třmen, s ovládacím panelem a elektrickým komponenty, stejně jako distributor vody.

Oprava praček Zanussi (Zarussi). častý jev. Navzdory skutečnosti, že tyto stroje pocházejí z dopravníku pod náznakem zahraniční značky, mohou také přestat. A často není výrobce vůbec zapojen do skutečnosti, že stroj se příliš brne.

Externí faktory a nesprávná operace. to jsou pravděpodobnější příčiny selhání.

Pomocí statistik servisních center můžete rychle pochopit, které uzly a části v pračce zařízení jsou nejzranitelnější

 • Závislost dílů z kvality vody. Mimochodem, to je charakteristická nejen pro značku Zarussi, ale i pro jiné stroje. Senzituovaná voda s těžkým topným kapacitím na ohřívači a dalším prvkům. Čistota vody v našich vodních trubkách není také jiná, takže filtrační systémy stroje s časem mohou být ucpané s bahnem a rez. V důsledku toho trpí typický a odtokový systém.
 • Luke Blocker. To je již chyba výrobců: jak blokátor, tak senzor mírně chybí, takže se rozbijí častěji než v SM jiných značek.
 • Ohřívač (deset) rychle hodí nahoru. Odborníci se domnívají, že se to stane také kvůli skutečnosti, že výrobci byli vedeni při výběru složek, ze kterých byla vyrobena trubková část ohřívače.
 • Řemen. Neliší se spolehlivost, takže každé 3 měsíce nebude bolet kontrolovat jeho napětí a integritu. Pokud vidíte známky protahování nebo poškození pásu, je nutná závěs nebo výměna uzlu.
See also  Jak vyplnit prášek do pračky

Je dobré jen to, že je možné určit poruchu v čase, protože uživatel “SMART” si všimne uživatele o problémech s použitím chybových kódů.

Obvykle, pračka Zarussie vydává takové chybové kódy: E11, E12, E21, E22. Zvažte nejčastější kombinace.

Voda nenechává systém. vyžaduje čištění vypouštěcího filtru a kontrola trysek na blokech.

Je také nutné zkontrolovat výkon oběžného kola čerpadla. měl by se volně otáčet v obou směrech. Pokud je kurz obtížný, potřebujete výměnu čerpadla.

Sofistikované členění by měly být svěřeny profesionálovi, ale lehká oprava praček Zanussi se může bezpečně vyrovnat.

Dále se podíváme na to, jak udělat opravu pračky s vlastními rukama.

Všechny filtrační systémy periodicky potřebují čištění. Pokud zanedbáváte toto pravidlo, pak se nikdy nevyhnete problémům. Pokud bude blokáž v některém z filtrů, se objevují problémy s plotem nebo vodou.

V cm Zanussie nejčastěji ucpal přesně filtrační filtr. Co dělat pro normalizaci práce stroje?

 • Prostě odšroubujte sací filtr. nachází se na trubce vodovodního potrubí.
 • Pokud takový filtr, který není nainstalován, musíte čistit mřížku filtru.

Pozornost! Specialisté vám poradí, abyste vložili vstupní filtr na potrubí se speciální filtrační kazetou zmírňující vodou.

Chcete-li vyčistit filtrační mřížku, jednat takto:

 • Najít místo pro připojení hadice vody s pouzdrem.
 • Vyjměte horní kryt cm pro odšroubování ventilu a filtru.
 • Demontujte filtr a opláchněte ji pod jeřábem.
 • Nainstalujte filtr zpět.
 • Sbírejte vše v opačném pořadí.

Důležité! Zařízení pračky s horizontálním zatížením se liší od předního designu, ale čištění filtru se vyskytuje stejným způsobem.

Mimochodem, znečištění se může hromadit nejen kvůli “chybám” systému napájení vody, ale také z důvodu oblečení, které posíláte v bubnu. S příliš špinavými věcmi v systémovém stroji proniká písek, nečistoty, odpadky, nitě.

V odtokovém filtru, mistři často najdou malé mince, semena, účesy, zmačkaný šeky. Všechny tyto “nesmysly” může vyvolat zastávku práce.

Důležité! Nezapomeňte vyčistit filtr alespoň jednou za 3 měsíce.

Problém s Ubeda je častá porucha, viz Zanussi aquycle (Zanussi aquycle), ale schází se v jiných modelech: například Zanussi Easyiron.

Je obtížné okamžitě říci, protože se blokuje blok. vinou výrobce nebo vlastní nedbalosti. Mohou však existovat problémy s řídicí deskou. pak blokátor není vůbec.

Plastové komponenty zařízení blokující poklop, nespolehlivý a může zlomit, i když právě zavřete poklop s úsilím. Kovový hák současně, ale kvůli rozpadu, IPlot, mytí bude stále nemožné.

Oprava bloku se obvykle nevytváří. je snazší jej nahradit novým. Do stroje Zarussi Ubeda stojí asi 1500 drahých, samozřejmě, takže nejprve stojí za to odstranit starý blokátor, aby se ujistil, že je rozbitý.

Důležité! Opatrně zavřete poklop, dokud nezaváhne, stiskne se od okraje, abyste prodloužili život do zařízení.

Jak jsme říkali výše, deset. jeden z nejzranitelnějších míst jakékoli pračky, zejména. Právníka s takovým rozpadem může dát chybu E05, zatímco voda se zastaví v nádrži.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS