Do myčky nádobí Bosch nedochází k žádnému zásobování vodou

Proč myčka nádobí nedostane vodu: příčiny poruchy

Moderní myčky nádobí jsou považovány za zcela spolehlivé. Stává se však, že existují problémy se sadou vody. Pokud k takové situaci došlo, musíte naléhavě zjistit, proč není voda napsána v myčce nádobí. To může být jak rozpis uzlu nebo částí zařízení, tak i neexistence vody v přívodu vody.

Místo Modelka
jeden. Electrolux ESL 94585 RO Ceny Posouzení
2. Weissgauff BDW 4543 D Ceny Posouzení
3. BOSCH SMV25BX01R Ceny Posouzení
4. Electrolux ESL 94200 LO Ceny Posouzení
5. BOSCH SMV25BX01R Ceny Posouzení
6. Weissgauff BDW 6138 D Ceny Posouzení
7. Electrolux EEA 917100 l Ceny Posouzení
osm. Weissgauff BDW 6043 D Ceny Posouzení
devět. Bosch SMV25EX01R Ceny Posouzení
deset. Electrolux EEA 927201 l Ceny Posouzení

Co musíte okamžitě zkontrolovat

První věc, kterou je třeba zkontrolovat, je kvalita vody. Pokud to není zataženo a voda není navíc filtrována, pak je pravděpodobnost blokování potrubí, které dodává vodu do auta, skvělá. Chcete.li to provést, musíte zablokovat přívod vody, vypnout vstupní hadici a poté zkontrolovat, zda voda přichází na vstup. Pokud k tomu nedojde, měli byste se obrátit na instalatérství nebo nezávisle určit problém.

Kontrola provozu hadice

Pokud voda pochází z hadice, musí být problém vyhledáván přímo při návrhu stroje. Nedostatek zásobování vodou může být například spojen s několika faktory, může to být:

Výplňový ventil se zlomil

Důvody, proč se voda nemůže dostat do myčky nádobí, mohou být spojeny s provozem plnicího ventilu. Tento ventil je poměrně citlivým prvkem myčky nádobí a může dokonce deaktivovat tlakový rozdíl. Zejména výrobci myček nádobí Bosch v pokynech pro jejich výrobky označují doporučení pro instalaci myčky nádobí v případě, že tlak v přívodu vody je nad 1 MPa. Kromě běžeckých čisticích filtrů doporučují vložit redukční ventily.

Pokud nedochází k redukčnímu ventilu a tlak vody je významný, pak se vlastní povodňový ventil myčky rychle zlomí a buď se neotevře ve správný čas, nebo naopak zůstává v otevřeném stavu a voda neustále nalévá do stroje. V tomto případě je téměř nemožné opravit ventil, protože mechanismus se rozpadá, budete se muset změnit. Pokud se ventil jednoduše ucpaný nečistotami a neotevře se, pak je problém vyřešen běžným mechanickým čištěním.

Senzor hladiny vody je za všechno na vině

Zdá se, že myčka nádobí Bosch bzučí a žárovky hoří, ale proč je voda stále nalita? Viník této hanby se může ukázat jako tiskový falešný stroj. Toto je zařízení, které se také nazývá senzor hladiny vody, je povinen přesně určit, kolik vody v autě v daném čase. Problém je však v tom, že v jednom není příliš v pořádku v okamžiku, kdy může odmítnout plnit svou funkci a poté se stane následující:

 • Voda skutečně vstoupí do myčky nádobí, ale řídicí modul o tom nebude vědět;
 • Stroj přetéká a čerpadlo začne čerpat přebytečnou vodu v nouzovém režimu;
 • Řídicí modul si myslí, že voda nevstoupí do vozu, rozdává systémovou chybu a zastaví práci programu.

Pochopit, co se přesně stalo s vaší myčkou nádobí, je snadné. Poslouchejte, zda je v myčce nádobí voda, ať už čerpadlo funguje, čerpá vodu a zda voda v vypouštěcí hadici a trubka se brání. Pokud se to všechno koná, pak první verzí, kterou bude třeba zkontrolovat, je rozpis tisku. Můžete si přečíst o tom, jak zkontrolovat a vyměnit tisk s nástupem do odpovídajícího článku zveřejněného na našem webu.

Problémy s řídicím modulem

Důvody skutečnosti, že voda nevstoupí do myčky nádobí, mohou ležet v elektronice automobilu nebo spíše v jeho kontrolním modulu. Nárok na tento prvek a jednotky to budou moci opravit. Ani všichni odborníci takovou opravu nepřijmou, ale alespoň se musíte na tento detail alespoň podívat. Řídicí modul je jedním z nejdůležitějších detailů myčky nádobí, protože koordinuje a dává příkazy k práci nebo zastavení dalších detailů a celé myčky nádobí úplně.

Důležité! Často se stává, že ne celý modul není mimo provoz, ale konkrétní detail. Pokud to najdete a vyměňte desku, bude znovu fungovat, ale je docela obtížné to udělat.

See also  Jak vypnout časovač na troubě Bosch

Chcete.li vytáhnout ovládací modul, budete muset rozebrat dveře myčky nádobí. To není obtížné:

 • Otevřeme dveře auta široké;
 • Držíme ji tak, aby se nezačala zavírat v rozhodujícím okamžiku;
 • Nyní odšroubujeme malé šrouby, které jsou umístěny na koncích a zadní části dveří;
 • Odpojíme obě části dveří a uvnitř vidíme desku na úchytech. toto je modul.

Vizuálně zkontrolujte poplatek, pokud jej nedojde k viditelnému poškození, neměli byste jít dále, zavolejte specialistu, který se s problémem bude zabývat a může vám poradit, abyste tento podrobnosti změnili.

Takže ve většině případů, pokud voda z nějakého důvodu nevstoupí do myčky nádobí, můžete se s problémem vyrovnat sami, aniž byste se zapojili odborníka. Ale v každém desátém případě takového zhroucení bude nutně nutně potřebovat názor kvalifikovaného mistra! Hodně štěstí!

Jemnosti eliminace poruch

Pro jakýkoli typ poruchy je důležité provést nejpřesnější diagnózu. Zde často není nutná účast mistra. Pomocí pokynů pro provoz myčky nádobí můžete tento postup provádět sami. Pokud například zařízení nelze povolit, nabízí Bosch pokyny pro opravu pro opravu stroje myčky nádobí, aby začal kontrolovat úroveň napětí v síti.

Průvodce pro odstranění dalších poruch zařízení od výrobce Bosch navrhuje:

 • Vizuální zkoumání zařízení;
 • Identifikace přítomnosti deformace napájecího kabelu;
 • Zkontrolujte správnost připojení odtoku vody a hadice jejího dodávky.

Oprava myčky nádobí Bosch doma je někdy nemožná bez částečné analýzy vybavení. Například model SRV55TO3EU znamená povinnou kontrolu fungování vnitřních komponent, včetně senzorů ventilů a čerpadla.

Možné poruchy, kvůli kterým voda nevstoupí do myčky nádobí

Pokud záležitost není nepozornost a absence kapaliny při zásobování vodou, měli byste se seznámit s poruchami, což nejčastěji vede k takovému problému:

 • Tekoucí filtr nebo celý systém ucpaný.
 • Plnicí ventil se zhroutil, což vedlo k blokování přívodu vody.
 • Porucha mechanismu dveří.
 • Poškození tisku startu.
 • Řízení systému Aquastop.
 • Poškození prvku řídicí jednotky.

Možné poruchy, kvůli kterým voda nevstoupí do myčky nádobí

Pokud záležitost není nepozornost a absence kapaliny při zásobování vodou, měli byste se seznámit s poruchami, což nejčastěji vede k takovému problému:

 • Tekoucí filtr nebo celý systém ucpaný.
 • Plnicí ventil se zhroutil, což vedlo k blokování přívodu vody.
 • Porucha mechanismu dveří.
 • Poškození tisku startu.
 • Řízení systému Aquastop.
 • Poškození prvku řídicí jednotky.

Jaké poruchy mohou vést k nedostatku sady vody

Majitel myčky nádobí může samostatně odstranit některé poruchy, jiní, složitější, mohou udělat specialistu na servisní centrum.

Porucha zamykání dveří

Dveře stroje se zavírají bez kliknutí, režim praní nefunguje. Důvod v blokovacím systému nainstalovaném v západce. Po poruše dochází s nesprávným provozem zařízení:

Západky se neopravují, změní se. Nákup části pro konkrétní model myčky nádobí. Neexistují žádné univerzální západky. Zámek můžete vyměnit sami.

Ventil selhal

V myčce nádobí je několik typů ventilů. Při selhání některého z nich zařízení přestane fungovat. Elektromagnetický ventil deaktivuje přívod vody podle vybraného programu a při odpojení od sítě.

Vodní ventil reguluje jeho objem a uhajuje pokles tlaku v přívodu vody.

Otevře se, když spustí motor. Pro vypouštění špinavé tekutiny je poskytnut kontrolní ventil. Otevírá to jednu cestu. Toto je malá plastová část, je namontována na hadici.

Ve senzoru došlo k poruše

Příznaky vadné tiskové vrstvy se vyskytují během mechanického opotřebení membrány, oxidace kontaktů, propíchnutí, odpojení, blokování potrubí. Že snímač přívodu vody je vadný, říkají následující značky:

 • Nádrž není naplněna vodou a režim promývání je spuštěn;
 • Čerpadlo funguje nedostatečně, voda se buď neslouží podle vybraného programu, nebo naopak neustále se spojuje.

Správa modulu

Toto je mozek myčky nádobí. Řídí všechny procesy, spustí mycí program (základní, předběžný), oplachovací režim, sušení. Zjistěte, že problém je v řídicím modulu, pokud voda nevstoupí do stroje, můžete jednoduše:

Pokud stroj nefunguje, nejedná se o systém zásobování vodou, který není poruchou, automatizace je vadná.

Aquastop systém je vadný

Většina modelů je vybavena systémem pro ochranu před úniky. Je nainstalován ve spodní části myčky nádobí. Aquastop se skládá z polystyrenového plováku a senzoru. Plovák Když se v paletě objeví voda, vyvíjí mechanický tlak na senzor. Posílá signál řídicí jednotce, vypracuje nouzovou situaci:

Porucha systému Aquastop je důkaz falešného provozu ochranného zařízení. Přívod vody se zastaví, i když v paletě je suchá.

Co dělat, když myčka nádobí Bosch nedostane vodu?

V našem domě pevně zabírá řada domácích spotřebičů pevně zabírá své výklenky, dnes si mnoho manželek v domácnosti nepředstavuje svou kuchyň bez tichých automatizovaných asistentů. Bez ohledu na to, jak spolehlivá je technika Bosch, ale někdy má nepříjemné selhání: okamžik nastal, když myčka nádobí nedostane vodu.

See also  Kde usnout v myčce bosch

Německá společnost Bosch produkuje velmi spolehlivé domácnosti a shromáždění, ale nejsou pojištěny z vzniku nepříjemných problémů. je zbytečné si stěžovat, že jste to jste prodali špatnou kvalitní stroj. Voda s největší pravděpodobností nevstoupí do vozu z důvodu, kterých se nezabývají výrobci moderního vybavení.

Specialisté vytvořili malý seznam skutečných důvodů pro toto odmítnutí:

Nepokoušejte se nezávisle diagnostikovat stroj v případě rozpadu modulu. to může vést k výměně jednotky novou předchozí období.

Pokud máte asistenta, pak kontaktujte profesionály, vše bude provedeno rychle a se zárukou.

Pokud není voda ve vodě, musíte být opatrnější a číst varování na radě reklam před vaším vstupem-Kancelář pro bydlení vždy varuje obyvatele o možném odpojení vody v důsledku preventivní práce. Zkontrolujte, zda je jeřáb vody otevřený myčce nádobí a stav povodňové hadice není obtížný, jak zjistit, jak vodní oblast fungovala nebo ne.

Tato část je na absolutně všech značkách a modelech mytí nádobí. Pokud je to vadné, pak do systému jednotky nebude žádná voda, protože ventil nebude schopen otevřít přístup k hromadné hadici.

V síti Electric City se neustále probíhají poklesy napětí, takže na vinutí elektromagnetu může být dodáno nadměrné napětí, v důsledku toho, že vyhoří to. Pokud je vinutí vadné, pak signál nevstoupí do stonku a membrána elastické gumy nadále blokuje vchod.

Takový produkt nepodléhá opravě. musíte se změnit. Pokud nerozumíte ničemu v technických rysech domácích spotřebičů, pak je lepší pozvat mistra z servisního centra.

Důležité! S nezávislou výměnou elektromagnetického vstupního ventilu je třeba si uvědomit, že by měl odpovídat značce a počtu modelu myčky nádobí.

myčky, nádobí, bosch, nedochází, zásobování

Mnoho domácích pánů úspěšně a bez problémů vyrovnává se s tímto náhradou a ušetří rodinný rozpočet.

I když je volně uzavřeno. auto nebude fungovat. Je nutné jej stisknout k charakteristickému kliknutí, pokud poté začne vodní plot, pak je důvodem v uzamykatelném systému. Co v tomto případě dělat? Nejprve ze všeho nepropadejte panice, vypněte auto ze sítě a pečlivě prozkoumejte všechny prvky dveří:

 • Deformace, dokonce i ta nejvýznamnější těsnicí guma vždy vede k volnému uzavření dveří;
 • Zkoumáme zámek. když detekujete poruchy, změníme jej nebo jej opravíme;
 • Zkontrolujeme instalaci košů a kontejnerů. s nesprávnou instalací narušují těsné zavírání dveří;
 • Pokud auto není nastaveno na úrovni, pak se dveře nemusí zcela uzavřít kvůli cizímu rušení.

Pokud je příčinou volného uzavření hrad, lze jej vyměnit sám, pouze předem si pro váš model zakoupit nový hrad. Algoritmus pro výměnu zámku je poměrně jednoduchý:

Výměna byla úspěšná, nyní musíme nainstalovat novou západku, aby byly všechny podrobnosti nové. Jak to udělat, pán z tohoto videa bude lidově vysvětlen

Někteří domácí řemeslníci, aby zachránili, opravte neúspěšný hrad a nahrazují rozbité plastové díly odolnějším nerezovým kovem. Záruka, že takový hrad bude fungovat déle než továrna, nikdo nedává, tak proč odpadní síla a vymyslet kolo?

Myčka nádobí poměrně často nezíská vodu právě kvůli ucpávání filtru síťového filtru, protože voda je tvrdá a její usazeniny jsou ucpané okem filtračního prvku. Děláme všechno na vlastní pěst:

 • Zavřete kohoutek, odpojte od auta povodňové hadice;
 • Na křižovatce je uvnitř malý filtr. vytáhneme jej a umyjeme ho pod tekoucí vodou;
 • Pokud je mřížka silně ucpaná, můžete ji ponořit do kyseliny citronové půl hodiny.

Pak nainstalujeme vše na naše místo a pokusíme se vytočit vodu, všechno funguje. oprava je dokončena.

Problémy se správou všech jednotek a systémů jsou vzácné, ale někdy myčka nádobí i tak spolehlivé značky, jako je Bosch, nezískává vodu kvůli problémům v elektronice.

Moderní spotřebiče pro domácnost jsou velmi chytré a rychle reaguje na všechny změny.

Například řídicí modul dává okázalostí s odtokem vypuštěné vody z nádrže na vozidlo na konci cyklu, ale přijatý signál nedosáhne odtokového čerpadla kvůli poruchám.

Auto bzučí při zapnutí nebo neodpovídá na tlačítko Start? Je nutné zavolat specialistovi, který odstraní modul a testuje v laboratoři ve všech ohledech. Pokud to dokážete odrazit, udělají to, ale ne. nainstalují nový.

K tomu je nutné přidat

Zkoumali jsme hlavní možnosti odmítnutí, které se nacházejí v praxi, ale někdy ani moudré podle magisterského zážitku není schopen okamžitě a přesně vytvořit diagnózu, ale pouze po komplexní diagnóze stroje ve speciální laboratoři centra.

Oprava myčky pro kutily, zařízení, video proces

V téměř každém domě je myčka nádobí. tato malá jednotka velmi usnadňuje práci v kuchyni a šetří náš čas a energii pro mytí a sušení nádobí. Ale stejně jako jakékoli spotřebiče pro domácnost, i ta nejvyšší kvalitní myčka nádobí začne v průběhu času selhat.

Naštěstí může být většina poruch, ke kterým může dojít během jeho provozu, eliminovat nezávisle, aniž by způsobil pána. Ve většině případů jsou spojeny s opotřebením hlavních uzlů a detailů, jakož i důsledky nesprávného režimu provozu. V každém případě se zabývat zařízením a princip provozu v domácnosti stojí za to.

See also  Ventilátor s vlhkostním senzorem se nevypne

To vám ušetří před zbytečnými náklady na služby servisního centra a ručně mytí nádobí v důsledku dlouhodobého prostoje neúspěšné jednotky.

Vnitřní zařízení myčky nádobí najdete otevřením přední zdi. Seznam hlavních komponent a komponent jednotky zahrnuje:

Interní zařízení myčky nádobí

Základem myčky nádobí je pouzdro na hermetický kov, pokryté zevnitř nerezovou složení, necitlivé na teplotní skoky a agresivní vystavení detergentům a vybavené zvukové a tepelné izolaci. Ovládací panel je umístěn na přední stěně stroje. Skládá se z časovače (mikrokontrolér), ovládacího tlačítka a displeje indikátoru.

Ovládací panel Discharis

Postřikové bloky (oběžné kolo) se skládají ze systému trubek a postřikovačů. Prostřednictvím nich je vyhřívaná voda detergentem dodávána do vnitřního prostoru stroje pod tlakem, což zajišťuje vysoce kvalitní čištění a mytí nádobí.

Plovoucí spínač myčky nádobí je hlavním prostředkem ochrany před únikem. Vypouštěcí uzel má design podobný odtoku praček.

A jednou z hlavních součástí myčky nádobí je vodní čerpadlo, které je nainstalováno společně s elektrickým motorem. Filtrační systém není o nic méně důležitý. slouží k chytání jídla a dalších odpadků.

Princip provozu a implementace základních funkcí

Práce myčky nádobí se provádí podle následujícího algoritmu:

Myčka nádobí s kondenzačním typem sušení

Programy Moika. sekvence pokynů prováděných mikroprocesorem. liší se parametry jako:

 • přítomnost nebo nepřítomnost předběžné namáčení;
 • stupeň zahřívání vody (50-75 ° C, někdy vyšší);
 • čas programu.

Programátor Michene Machine s mikroprocesorem

Práce myčky nádobí s implementací funkcí zvoleného programu pro mytí se provádí v následujícím pořadí:

Cirkulační čerpadlo myčky nádobí

Pravidelná údržba myčky nádobí

Údržba služby: Stage čištění

Pokud vaše myčka dělá svou práci špatně, je docela možné, že právě porušujete provozní režim.

Rozvody se objeví, pokud uživatel nahrává příliš mnoho opláchnutí nebo soli. Špinavé sny mluví o opaku. v tomto případě stojí za to zvýšit dávkování detergentu.

Zbytky jídla na dně myčky nádobí a na samotných nádobích. znamení ucpaných filtrů. Výrobci doporučují jejich čištění téměř po každém mytí a předběhnou zbývající vodu ze systému.

Jakákoli, dokonce i ta nejlepší myčka nádobí je stěží vyrovnána s důkladně pohřbeným nebo nemytým nádobí po dlouhou dobu. v tomto případě, před naložením do auta, měli byste trochu pracovat s rukama.

Před načtením: Manuální čištění napařené pánve

Pokud je příliš mnoho pěny, pak je oříznutí načteno daleko od normy. Stačí nakonfigurovat výdejník stroje nebo přidat trochu více prášku. vynikající pěnu.

Příčiny neuspokojivé čistoty jídel po mytí mohou být také:

  Nesprávné umístění jídel do interiéru myčky nádobí. voda nespadají na všechny povrchy;

Správná instalace nádobí v myčce nádobí

Diagnostika a eliminace poruch

Pokud jste si jisti, že jste přísně dodržovali provozní režim a dokonce i po kontrole a naplnění všech potřebných služebních postupů, stroj stále funguje z ruky špatně nebo zcela odmítá umýt nádobí. to pravděpodobně znamená přítomnost technických poruch.

myčky, nádobí, bosch, nedochází, zásobování

Diagnostika a odstranění poruch, v důsledku toho, že provoz stroje je nemožný:

  Ve více než třetině případů to znamená, že prasknutí elektrického obvodu-proud jednoduše nedosáhne motoru a, s největší pravděpodobností, kvůli spálené pojistce. Rovněž stojí za to zkontrolovat integritu vidlice a napájecího kabelu;

Elektrický obvod jednoduché myčky nádobí

Deset tréninků bactomeru

Pokud myčka nádobí vyhořela, lze ji opravit pouze v dílně. pro to budete potřebovat zvláštní znalosti, nástroje a praktické dovednosti.

Co dělat, když myčka nádobí funguje špatně?

Pokud se vám stále podařilo spustit jednotku, ale je zřejmé, že funguje nesprávně nebo nevykonává jeho funkce, nejbližší pozornost by měla být věnována následujícím bodům:

Měli byste zkontrolovat integritu ložisek rozptylů. Ložiska hlavní nebo vypouštěcí jednotky mohou také klepat. První pracuje pravidelně, čerpání vody do systému, druhé. na konci každého cyklu.

Pokud s tím nemá filtr a hadice přívod vody, s největší pravděpodobností je viníkem poruchy rozbitým sacího ventilu, který je třeba vyměnit.

Z této části musíte odstranit terminály a vyčistit trubku, ke které je vhodná plastová tlaková trubice. správný přepínač, spuštěn, vydá tiché kliknutí.

Důvodem je nejčastěji vadné čerpadlo. Nejprve by však měly být zkontrolovány recirkulační filtry, vodní plot, ohřívač vody nebo Thermallack.

Cirkulační čerpadlo myčky nádobí

S největší pravděpodobností vaše auto nemá tepelný úředník, takže jeho programátor si nevšiml, že topení nebo automatizace vytápění selhala. V tomto případě budete muset vyměnit rozbitou elektroniku, která se doporučuje v servisním středisku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS