Dodávka vody v termopotu nefunguje

Do.it.to.siself Thermopot Opravte princip práce, rada pána, přehled poruch

Než se pokusíte cokoli opravit, musíte jednotku správně rozebrat. To je nutné nejprve najít a dostat se k poruše. Za druhé, správně sestavit zařízení. Jinak již opravený termopot prostě nefunguje.

Téměř všechny modely jsou uspořádány stejné. Znáte obecný princip, můžete vizuálně porozumět sobě. Abychom při demontáži nezapomněli na nic a neměli jsme zmatení, uděláme krok kolem celé cesty:

 • Předtím, než přistoupíte k rozebírání, vypněte termosky ze sítě, vylijte z ní vodu. Potom otočte zdola nahoru a vydejte všechny šrouby.
 • Plochý šroubovák nebo jiná pohodlná položka, je nutné odstranit plastový kroužek z západků. Zabalení pod ním, které je třeba také odšroubovat.
 • Nyní můžete odstranit paletu. Doporučujeme celý proces pro fotografování krok za krokem. Pak se při sestavování nebudete zmatení.
 • Otevřeli jsme přístup k Pompo. Chcete.li odpojit hadice z čerpadla, musíte z nich odstranit spojovací prvky. Vystřihněte je nůžkami.
 • Odstraňte hadice z trysek.
 • Vyjměte horní kryt úhledně a bez nadměrné síly.
 • Nainstalujeme jednotku stabilní vzhůru, vezměme si desku s obvodem. Odšroubujte jej a zatlačte na stranu.
 • Vyjměte těsnění a otočte další dva šrouby.
 • Nyní je kovová paleta volná a připravená k extrakci. Vezmeme to na dně.
 • Odšroubujte posledních 8 šroubů, které drží ochranný kryt. Poté pomocí šroubováku odstraňte ochranu. Přístup k topnému prvku je otevřený.
 • Odpojte a vytáhněte topení.
 • Odpojení části, kterou potřebujeme, musíte zkontrolovat její výkon. Celá elektronika nazýváme testerem. Vizuálně kontrolujeme případ, pokud jde o praskliny, skrze které může tekutina proudit.

Jeho zařízení a princip působení

Elektrické čerpadlo je elektrický motor a samotné čerpadlo namontované na jeho pracovním hřídeli. kamera s oběžným vozem, vstupní a výstupní trubky. Když je motor zapnutý, oběžné kolo se začne otáčet a destilovat vodu ze vstupního potrubí opouštějící baňku, do výstupní trubky, která jde k nosu. V některých modelech je před čerpadlem filtr, který zpožďuje mechanické inkluze, například jako cívka, která se dostala do baňky. Jeho stav musí být v případě potřeby také zkontrolován, opláchnut nebo nahrazen.

Ruční čerpadlo je zvlněný plastový válec. V seznamu náhradních dílů je uvedeno jako „vzduchové čerpadlo“. Toto čerpadlo pracuje pouze s uzavřeným termopotem, když je baňka zapečetěným objemem. Když stisknete velké tlačítko na víku, válec stlačí a čerpá vzduch do horní části baňky. Nadměrný tlak vytlačuje část vody tryskami do nosu. Při uvolnění tlačítka pro ruční napájení se do manuálního čerpadla vrátí elasticita válce a tlak v baňce do původní polohy. Čerpadlo je připraveno na další cyklus.

Nezahří vodu hořící žárovkou

Когда аппарат не греет. Ale pokud topení funguje, může důvod spočívat v elektrickém obvodu. To znamená, že termopot neohřívá vodu, ale světlo hoří, pokud je obvod po indikátoru pojistka, která vyhořela. Pro odstranění problému by měla být vyměněna vadná část.

Tlačítko dodávky vody nefunguje

Pokud tlačítko dodávky vody nefunguje, může existovat několik důvodů. Nejprve by se to mohlo stát kvůli zablokování v systému. Částice měřítka nejčastěji vyčnívají po odpadu, které se usadily na stěnách trubek a hadic, postupně snižují jejich lumen. To nakonec vede ke skutečnosti, že čerpadlo nečerpá vodu.

Chcete.li odstranit měřítko, musíte také použít kyselinu citronovou nebo octa, vroucí se s nimi v zařízení. V případě nerozpustného odpadu dochází k úplné demontáži čerpadla a celého vodního systému. K tomu musíte odpojit všechny hadice a vyhodit je. Samotné čerpadlo by mělo být rozebráno následovně:

Rada! Pokud ani po čištění všeho čerpadlo čerpadlo, může to znamenat, že vinutí na motoru vyhořelo. A takové poruchy jsou ve službě lepší a spolehlivější.

Tlačítko lití tekutiny nefunguje v případě špatných kontaktů na samotném klíči nebo na křižovatce drátů s elektrickým čerpadlem. Pro odstranění je nutné zkontrolovat celé schéma útesů. Po selhání druhého trubkového topení přestane být napětí dodáváno do motoru elektrického čerpadla.

Pokud problémy v řídicím modulu nesmí fungovat automaticky. V tomto případě musíte zkontrolovat poplatek za praskliny a spálené části, když detekujete, které budete muset pracovat s páječkou.

Důležité! Pokud má termopot pouze jedno elektrické čerpadlo a přívod vody nefunguje, pak nejprve potřebujete zkontrolovat použitelnost výstupu a přítomnost elektřiny v domě.

Před vařením se vypne

Obvykle se to děje pouze v zařízeních, která fungovala více než jeden rok. Důvodem je ztráta jeho vlastností bimetalickou destičkou v termostatu, která nakonec začne reagovat na nižší teplotu, než je plánováno. Chcete.li situaci opravit, můžete se pokusit dočasně ohnout kontakty na desce. A nejlepším řešením by bylo nahrazení tepelného spínače.

Skutečnost, že tento termín je zastaven vroucí vodu, může být na vině banální stupnice. Usazení se silnou vrstvou na trubkovém topení snižuje produkci tepla. Vytápěcí prvek se postupně začne přehřát. V určitém okamžiku vidí termostat v této hrozbě požáru a otevírá elektrický obvod na okamžiky před vroucí vodou. Směrem se můžete zbavit na tubulárním topení pomocí jednoduchého varu roztoku kyseliny citronové. Pokud to nepomohlo, budete muset odpojit topení a vyčistit ho nožem.

Důležité! Thermopote nemusí vařit vodu také kvůli úniku v baňce. I několik kapek kapaliny může způsobit přehřátí. Hledání trhlin je vizuálně prováděno a je spolehlivější je odstranit v dílně.

See also  Jakou sílu by měl mít ventilátor

Mohou existovat špatné kontakty pro příčiny poruch. V tomto případě byste měli zkontrolovat všechna spojení s dráty topného prvku a tepelného spínače. V případě potřeby jsou kontakty posíleny.

Schéma obvodu

Pokud termopoty nefungují, musíte se seznámit se schématem obvodu.

Schéma tohoto zařízení není příliš komplikované. ani to ani profesionální elektrikář „si ji může přečíst“.

Může být použit ke studiu důvodů rozkladu zařízení od tak populárních výrobců, jako jsou:

Schéma obvodu

Dekódování základních označení použitých v diagramu

 • S1 a S2 jsou jističe teplotních obvodů ze série KSD 302, první je umístěno uprostřed nádrže z nerezové oceli a postupně propojeno pro přenos napájecího napětí 220 voltů, druhý je umístěn ve spodní části termopotu. The Proud je přijat pro hlavní topný prvek;
 • F1. tepelný subjekt;
 • TN2 je další topná spirála, která by měla být zkontrolována, aby odpověděla na otázku, proč termopoty nedrží teplotu;
 • Relé S1.1, připojený rovnoběžně se spirálou re.loidingu;
 • TN1. spirála hlavního topení;
 • VT1, VT2. tranzistory, na nichž je relé relé umístěno v době přepínání a odpojení, otevírá se pod vlivem nabitého kondenzátoru C3;
 • C3. elektrolytický kondenzátor, který se načítá pulzy z VD6 s krátkodobým tlačítkem na tlačítko S4;
 • K1. vinutí relé, skrz kterým elektrický proud proudí a přepíná S1.jeden;
 • C1, C2, VDS1. Napěťové usměrňovače, které dodávají časový obvod pro relé.
 • C1 slouží jako nadbytek nadměrného napětí;
 • C2. provádí vyhlazování elektrických proudových pulzací vytvořených v důsledku provozu usměrňovače můstku VDS1;
 • Některé jednotky nepoužívají C1, ale redukční transformátor.

Prevence

Aby Thermolian mohl pracovat po mnoho let a je neustále v dobrém stavu, měla by být pravidelně prováděna preventivní práce.

 • Jednou za dva měsíce vařte roztok kyseliny citronové nebo octa. Poté důkladně opláchněte baňku pod tekoucí vodou.
 • Jednou za šest měsíců je vhodné rozebrat zařízení a odstranit veškeré vnitřní odpadky a mechanické čištění sedimentu, s nimiž se kyselina nedokázala vyrovnat. Po cestě musíte zkontrolovat všechny kontakty pro integritu.

Rada! Pokud nadcházející práce způsobí nejistotu nebo potíže, můžete sledovat odpovídající video nebo použít služby kvalifikovaného mistra.

Thermopot bude sloužit po mnoho let bez vážného porušení v souladu s pokyny, pečlivou zacházením s pravidelnou prevencí.

Thermopot nečerpá vodu. co dělat a jak opravit

Vzduchové čerpadlo se hromadí ve své znečišťovací komoře. Nejsou však tak významné, že zastaví čerpání vody. Nejčastěji se zvlněná kamera opotřebovává. Z častých cyklů práce na stěnách se objeví trhlina. Kamera je depresizována. Už není schopna čerpat vzduch, aby tlačila vodu. Existuje jen jedna cesta ven. Manuální čerpadlo v termopotu nelze opravit. Musí být nahrazen.

Znečištění vzduchového čerpadla je obvykle nevýznamné, takže zastaví čerpání vody

Chcete.li vyměnit ruční čerpadlo na vodu, demontujte termopot. V závislosti na modelu zařízení je připojeno k tělu se šrouby nebo západky. První možnost je jednodušší. S západkami bude muset pohrávat. Nemůžete je rozbít, protože si budete muset koupit nový obal a stojí to 1,5–2,5 tisíce. Rubles. Západky se pečlivě snaží vytlačit šroubovákem. Když je kryt odstraněn, je odstraněna staré čerpadlo a na jeho místo je umístěna nová část pro čerpání vody. Obal termopotu je vrácen na své místo.

Nové vzduchové čerpadlo je nainstalováno po odstranění krytu z termopotu

Pokud se po zkoušce ukázalo, že ruční čerpadlo je celé a není ani kontaminováno, problém spočívá v jiném uzlu. Je nutné vyměnit silikonové těsnění pod víkem. Nakonec prochází vzduchem a termopotové čerpadlo nečerpá vodu z nádrže do nosu.

Způsob výměny těsnění závisí na modelu spotřebiče pro domácnost. Někdy může být tmel naplněn hákem nebo šroubovákem. Pokud je design složitý, budete muset případ rozebrat nebo odstranit baňku.

Problémy s výživou

Když voda přestane čerpat elektrické čerpadlo, diagnostika podobně začíná zkouškou. Pokud uvnitř komory nedochází k znečištění, problém spočívá v napájení napájení. Zde potřebujete multimetr a základní znalosti elektrotechniky, abyste zavolali.

Před kontrolou termopotového čerpadla začnou volat napájecí kabel s multimetrem. Drát se často rozbije na ohybu, oblasti poblíž vidlice. Pokud se ukáže, že jedna z žil klesla, kabel se mění. Další prvek přezdívejte hnízdo na termopotu, kde je připojen síťový šňůra. Kontakty zde mohou spálit nebo třást.

Motor elektrického čerpadla pracuje na přímém proudu 12 V. Pokud existují znalosti v elektronice, diody bloku usměrňovače jsou kontrolovány multimetrem. Měli by přeskočit jedním směrem a nenechte si ujít proud do druhého. Zkontrolujte samotný zdroj napájení. Když přívodní čerpadlo vody nefunguje na termopotu s funkcí vytápění, musíte zavolat multimetru odolnosti proti spirálu s multimetrem. Motor v takovém zařízení je napájen přes topení. Pokud systém opustí, přívod vody se zastaví.

dodávka, vody, termopotu, nefunguje

Při absenci znalostí v elektronice nezouflá. Elektrické čerpadlo můžete zkontrolovat jiným způsobem. Do motoru je dodáno napětí 12 voltů z baterie. Pokud vydělal, řídil vodu, problém v systému řízení. Pokud motor nevykazuje známky života, změní se celé čerpadlo.

Termopoty nečerpají vodu a motor bzučí

Servitionabilita elektrického motoru čerpadla může být posouzena zřetelně slyšeným hučením. Zvuk není hlasitý, ale je snadné ho slyšet. Když Thermopot čerpadlo bzučí, ale na nos nevypustí vodu, důvod spočívá v ucpávání pracovní komory, dodává trysky nebo filtr (pokud je v systému poskytováno výrobcem).

Pro odstranění poruchy se provádí následující akce:

Thermopot je odpojen od sítě, vypuštěné vody. Šrouby jsou odšroubovány na dně, odstraňte víko. Pod ním se celý elektrický okruh domácího zařízení otevře spolu s čerpadlem. Ze vchodu a výstupu z čerpadla jsou dodávky potrubí odpojeny, pokud ano, pak filtr. Podrobnosti jsou prohlíženy na znečištění, umyté. Chcete.li se dostat do pracovní komory elektrického čerpadla, odšroubujte šrouby, které jej spojují s motorem. Nejprve odstraňte plastový kryt fotoaparátu

See also  Co je výhodnější plynový nebo elektrický ohřívač vody

Udělejte to pečlivě, aby se nezlomilo silikonové těsnění. Pokud je během demontáže opotřebované nebo bylo poškozeno, budete muset vyměnit

Usazeniny bahen na vnitřních stěnách fotoaparátu se čistí dřevěnou nebo plastovou škrabkou. Kovové předměty nelze vyčistit tak, aby nepoškodily plast. Oběžné kolo nebude nutně v měřítku. I když je čistý, je stále odstraněn. Po demontáži oběžného kola se magnet otevře. Je utopeno uvnitř pouzdra kamery. Nečistota je zde nejčastěji odložena, což brání rotaci oběžného kola. Pevné ložiska z magnetu lze pečlivě vyčistit šroubovákem s plochým bodnutím.

Po dokončení čištění jsou všechny části shromažďovány v opačném pořadí. Problém je, když je Thermopot špatně načerpaná horká voda by měla být vyřešena.

Typické poruchy

Nejčastěji jsou příčiny rozpadů následujících podrobností zařízení:

dodávka, vody, termopotu, nefunguje

Síťový drát

Před opravou termopotů vlastními rukama byste je měli vypnout ze sítě. Poté, aby se „zavolal“ drát přístroje testerem, musí být odpojen. Chcete.li to provést, odšroubujte šrouby na dně zařízení a odstraňte je. Uvidíte terminály, ke kterým je připojeno Síťová šňůra. Odpojte šňůru a začněte „přezdívat“ svého testera. Pokud je šňůra v pořádku, můžete začít dále hledat poruchu.

Mikrocisty

Pokud to zjistíte na zařízení Tlačítko nefunguje nebo všechny klíče, pak příčina problému může být mimo systém řídicí jednotky. Nedoporučuje se jej opravit samostatně, protože je nutné mít určité znalosti v rádiové elektronice. Bude lepší, pokud se servisní středisko zabývá opravou konvice na termosku.

Elektrické ohřívače

Pokud po zapnutí zařízení nevaří vodu, zatímco všechny režimy topení fungují, stejně jako automatizace, pak tyto příznaky naznačují, že topení může spálit nebo selhat tepelné. Chcete.li to zjistit, potřebujete Demontáž jednotky.

V různých modelech jednotek se typ topných prvků může lišit. Jejich poloha se také může lišit. Ale algoritmus pro rozebírání zařízení je ve většině případů podobný. Chcete.li se seznámit s tím, jak změnit ohřívače, můžete sledovat video.

vodní čerpadlo

Pokud tepelné hlasování při pokusu o nalít horkou tekutinu do šálku nerepuluje vodu, pak s největší pravděpodobností čerpadlo nefunguje kvůli jeho selhání. Chcete.li se dostat k čerpadlu, budete muset zařízení rozebrat způsobem popsaným způsobem. Po odstranění všech částí dna uvidíte čerpadlo.

Pokud po odstranění všech kontaminantů nezapne čerpadlo a nedochází k žádnému zásobování vodou, bude vyžadován nákup nového čerpadla, protože tyto známky označují spalování navíjejícího se elektrického motoru.

Někdy nastane situace, kdy se termopoty nevypnou a Neustále vroucí vodu. Nebo naopak: Zapoloval jsi vodu, zařízení ji zahřívá, ale vypne se, když kapalina ještě nevaří. Proč se tohle děje? K této poruše může dojít, když jsou vadné tepelné spínače. Najdete je na dně a stěny nádrže. Pro lepší kontakt s povrchem se používá speciální tepelná pasta.

Tepelný spínač umístěný ve spodní části nádrže je k němu připevněn se dvěma šrouby. Někdy se vztahuje výrobce, zejména Číňan Malá tepelná pasta. Kvůli tomu, co Thermallele začne fungovat nesprávně: zařízení se nemůže vypnout, když se vroucí voda po dlouhou dobu.

Chcete.li zkontrolovat výkon Thermallane, je nutné jej odpojit z těla nádrže a odstranit dráty z terminálů. V normálním stavu (bez vytápění) je relé v poloze „zahrnuté“. Pokud to zkontrolujete testerem, zařízení ukáže odpor 0 ohm.

Dále by měly být připojeny 2 vodiče a snížit jej do vody přivedené k varu. Nyní změřte odpor znovu. Pokud zařízení ukazuje nekonečno, znamená to, že spínač je odpojen a funguje normálně. Pokud senzor nefunguje, měli byste si zakoupit nový a vyměnit jej. Pokud jde o výměnu tepelného spínače, můžete sledovat následující video.

Některé rozpady termínů Teapot, které lze odstranit bez zapojení specialisty, byly zvažovány výše. V jiných případech by měla být jednotka připsána k opravě specializovanému servisnímu středisku. Ale než předáte zařízení k opravě, zeptejte se, kolik vás to bude stát. Nejčastěji, z finančního hlediska, oprava není oprávněná, protože její náklady budou v rámci ceny nového tepelného agregátu.

Termopoty. vynález moderní civilizace. Toto je symbióza elektrické konvice a termosky, která pracuje na principu Samovaru. Jako konvice, termopoty vroucí vodu a jako termoska, zachovává ji po dlouhou dobu horké. Tento vynález však někdy musí být opraven. Chcete.li začít opravit termopot vlastními rukama, je nutné studovat jeho vnitřní zařízení a princip provozu, takže technická výuka je připojena k termopotu.

Proč je dodávka vody v termopotu?

Veškeré domácí vybavení je vytvořeno tak, aby uživateli poskytovalo pohodlí. Zvyknout si na pohodlné provoz, jsme naštvaní, když jakákoli příležitost nefunguje. Termopot často často nefunguje pro čerpadlo. Výsledkem je, že voda vstupuje do šálku ručně. Zdá se, že obecně tato technika funguje, ale malé zhroucení ztěžuje použití zařízení. Dnes zjistíme, proč přívod vody v Thermopotu nefunguje.

Práce začíná demontáží spodního krytu zařízení. Obvykle je připojeno k několika šroubům, které je třeba odstranit. Pak byste měli demontovat čerpadlo, bude to pohodlnější, pokud odstraníte napájecí trubici. Dále zkontrolujte stav spojovacích trubek. Jmenovitě nejsou skórovány. V případě potřeby je odeberte a vyčistěte je.

Dalším krokem je extrahování magnetu z motoru. Všechny části musí být důkladně vyčištěny od šrotu a odpadu. Nejlepší je to udělat s ubrouskem nebo látkou. Při provádění práce na rozebírání čerpadla a motoru nezapomeňte nechat těsnění v bezpečí. Budou užitečné při sběru zařízení.

See also  Jak zpracovat stroj na řezání vlasů

Po takových jednoduchých akcích by měl být termopot znovu dodáván. Pokud problém není vyloučen, budete pravděpodobně muset vyměnit podrobnosti.

Čerpadlo nefunguje a teplota není udržována

Pokud je rozpis složitý, pak hledejte příčinu poruchy v topném prvku. Nejčastěji to naznačuje přehřátí deseti. V tomto případě práce začíná demontáží horního krytu. Dále provádíme následující akce:

Otočte tepelně a vyjměte otočení kroužku. K tomu potřebujete šroubovák a trochu úsilí.

Dále musíte odstranit šrouby a extrahovat spodní část zařízení. Je připevněn nejen na šrouby, ale také zaznamenán západky.

Všechny vnitřky termopotu jsou skryty pod víkem. Musíme extrahovat horní část těla zařízení.

Dále byste měli najít topný prvek. Vypadá to jako prsten na prsten, ke kterému jsou tři východy (dva na jedné straně a jeden na druhé).

Dalším krokem je extrahování topného prvku. Je důležité zde pečlivě sledovat. Kontakty mohou být uvolněny pomocí koncového klíče a pomocí křížového šroubováku. topného potěru.

Zbývá pouze volat topný prvek, vyměnit jej a ujistit se.

Při výměně topení buďte opatrní. V závislosti na modelu se jejich velikost může lišit. Například existují topné prvky 150 nebo 160 mm. Před nákupem byste proto měli objasnit, jakou velikost je potřeba pro váš termopot.

Hledat poruchy

Ne vždy je zřejmý důvod pro nefunkční stav zařízení. Pokud s opravou Pottera neexistuje vlastní zkušenosti, budete to muset rozebrat a již na místě zjistit, co přesně selhalo a musí být nahrazeno.

Jak již bylo zmíněno, téměř všechny termopoty mají stejnou strukturu. V praxi to znamená, že můžete dodržovat níže uvedený algoritmus. Než začnete opravit termopot vlastními rukama, potřebujete:

 • Po odstranění západky odstraňte kroužek.
 • Odložte paletu.
 • Demontujte čerpadlo a vypněte všechny zkumavky.
 • Odstraňte víko. Tuto fázi lze provést na samém začátku. Formálně se krytí procesu opravy nezúčastní. Ale je pohodlnější pracovat bez něj.
 • Demontujte desku s plošným obvodem. Je jednoduše odtlačena stranou, aby nedošlo k náhodnému poškození.
 • Otočte šrouby umístěné pod deskou.
 • Vytáhněte dno, včetně palety.
 • Odstraňte ochranný kryt odšroubováním jeho přidržovacích šroubů.
 • Vyjměte topný prvek.

Pak zbývá pečlivě prozkoumat topení, termostat, čerpadlo, aby se problém objasnil.

Důležitá informace!

Shromáždění se provádí v opačném pořadí. Abychom na nic nezapomněli, připojte všechny dráty k požadovaným terminálům, během analýzy Pottera doporučují odborníci fotografovat každou fázi.

dodávka, vody, termopotu, nefunguje

Co dělat, pokud čerpadlo nečerpá vodu?

Abychom se dostali k mechanismu, je nutné demontovat termopot. Pokud je uvnitř automatické čerpadlo, může být rozdělení následující:

 • selhání provozu řídicího systému;
 • porucha motoru umístěného uvnitř elektrického čerpadla;
 • Komora skříně je ucpaná pevnými ložisky.

Pokud je ruční čerpadlo uvnitř termopotu, pak příčiny rozpadu budou další:

 • Došlo k prasknutí plastového zvlněného čerpadla;
 • Silikonové těsnění, které se nachází přímo pod víkem termopotu, přišlo do bezcenného stavu.

Je pozoruhodné, že všechny výše uvedené poruchy lze stanovit vizuálně. To znamená, že to nevyžaduje žádná zařízení a zařízení pro diagnostiku.

Je to čerpadlo, které je nejčastěji rozbité v mechanickém čerpadlu. V tomto případě se zásobování vodou provádí špatně (přerušovaný a tenký proud). Někdy to ovlivňuje znečištění, ale častěji existuje mezera. Plastové pouzdro není tak spolehlivé, jak se zdá na první pohled. A také z neustálého ohýbání a prodloužení se materiál postupem času opotřebovává.

Protože po rozbití čerpadla je kamera depresurizována, již není schopna plně čerpat vzduch. Bohužel je téměř nemožné opravit uniklou část. Samozřejmě se můžete pokusit utěsnit, ale na dlouhou dobu taková náplast nebude vydržet. Je lepší nahradit tuto část novou, zejména proto, že čerpadlo lze zakoupit v obchodě za čistě symbolické náklady.

Poté, co je nové čerpadlo na skladě, je důležité ho správně a velmi pečlivě nahradit starou. Ve většině modelů je připojen s západkami a pokud je rozbijete, budete si muset koupit celý obal. V tomto případě bude náhrada stát asi dva tisíce.

Pokud se nejedná o pompénu, je silikonové těsnění, které se nachází přímo pod víkem, na náhradu. Tento detail lze také zakoupit v obchodě. Výměna může být velmi jednoduchá (stačí zvednout těsnění nožem nebo šroubovákem). Pokud je design složitý, pak je třeba jej rozebrat. Takové rozpady můžete opravit za 30 minut.

Pokud se automatické čerpadlo zastavilo, musíte se také dostat k mechanismu a zkontrolovat jej na přítomnost solidního znečištění. Pokud nikdo není, pak je pravděpodobné, že problém je výživa. V tomto případě by měla být diagnostika prováděna již pomocí speciálního zařízení. multimetr. Měla by být zkontrolována strava.

Musíte začít kontrolovat z napájecího kabelu. Nejzranitelnější místa jsou ohyby. Motor elektrického čerpadla pracuje z přímého proudu s kapacitou 12 voltů. Pomocí multiprameru je nutné zkontrolovat diody proudu usměrňovače. Faktem je, že v jednom směru musí přeskočit proud a v druhém. ne. Pokud motor nefunguje, je nutné vyměnit celou strukturu.

Stává se, že motor funguje dobře, ale čerpadlo stále nečerpá vodu. V tomto případě byste měli věnovat pozornost kameře. možná je ucpaná. K opravě současné situace musí být kvalitativně vyčištěna.

Pokud postupujete podle pokynů, není vůbec obtížné opravit, když dojde k některému z výše uvedených problémů. A aby čerpadla nebyla znečištěna, doporučuje se projít vodou filtrem před nalitím do tepelného vozu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS