Domácí indukční trouba pro tavicí kov

Výroba indukční pece s vlastními rukama

Indukční pec se často používá v oblasti metalurgie, takže tento koncept je dobře známý pro lidi, kteří jsou v jednom stupni nebo jiném, jsou spojeni s procesem tavení různých kovů. Zařízení vám umožní převést elektřinu vytvořenou magnetickým polem na teplo.

Taková zařízení se prodává v obchodech za poměrně vysokou cenu, ale pokud máte minimální dovednosti používat pájecí železo a vědět, jak číst elektronické obvody, můžete se pokusit udělat indukční pec s vlastními rukama.

Domácí zařízení je sotva vhodné pro provádění komplexních úkolů, ale bude to poměrně vyrovnat se základními funkcemi. Můžete shromažďovat zařízení na základě pracovního svařovacího střídače od tranzistorů nebo na lampách. Nejproduktivnější zároveň je zařízení na lampách na úkor vysoké účinnosti.

Princip operace

Takové zařízení pece je elektrický transformátor se sekundárním vinutí zkratu. Princip indukční pece je následující:

 • Použití generátoru v induktoru je vytvořen střídavý proud;
 • Induktor s kondenzátorem vytváří oscilační okruh, je konfigurován pro provozní frekvenci;
 • V případě použití auto-oscilátoru je kondenzátor vyloučen z obvodu přístroje a v tomto případě se používá vlastní přívod kapacity induktoru;
 • Magnetické pole vytvořené induktorem může existovat ve volném prostoru nebo uzavřené za použití jednotlivého feromagnetického jádra;
 • Magnetické pole ovlivňuje kovový polotovar nebo směs v induktoru a tvoří magnetický proud;
 • Podle Maxwellových rovnic se indukuje sekundární proud v obrobku;
 • S pevným a masivním magnetickým proudem je aktuálně vytvořený proud uzavřen v obrobku a proudový proud je vytvořen nebo aktuální proud;
 • Po tvorbě tohoto proudu vstoupí v platnost zákonem Jowle-Lenza a energie získaná induktorem a magnetickým polem ohřívá obrobek kovu nebo směsi.

Navzdory vícestupňové práci může být zařízení indukční pece podáván ve vakuu nebo vzduchu do 100% účinnosti. Je-li médium s magnetickou propustností, bude tento indikátor růst v případě nealebného dielektrického prostředí, bude spadat.

Domácí indukční trouba pro tavicí kov

Odrůdy zařízení

Široké použití Přijaté pouze dva typy pecí: Crucible a kanály. Mají podobné výhody a nevýhody, rozdíly jsou pouze v aplikovaném způsobu práce:

DIY electric kiln metal aluminum melting furnace works easy cheap 220v home made

 • V kelímku pece musíte načíst každou část náboje odděleně. Princip provozu zařízení je následující: kov je zatížen do induktoru, po roztavení se spojuje a naloží novou část. Podobný model je zpravidla zakoupen pro malé workshopy, když se práce provádí s malým množstvím surovin.
 • Kanály se rozlišují skutečností, že je dovoleno nepřetržitě těšit roztavení kovů. Konstrukce umožňuje provádět zatížení nové části kovu a odtok již roztavené během provozu. Nevýhoda lze nazvat pouze táži, že problémy vznikají v době odtoku, protože odtokový kanál musí být naplněn.

Klíčová řada indukčních pecí se stává větší popularitou. To je způsobeno jejich vysokým výkonem a snadným provozem. Kromě toho může být tento design proveden nezávisle v případě potřeby.

Domácí verze jsou docela běžné. Chcete-li je vytvořit požadovat:

Zkušení elektrikář, v případě potřeby může učinit induktor s vlastními rukama. Tento konstrukční prvek je reprezentován vinutí z měděného drátu. Kelímek lze zakoupit v obchodě, ale jako generátor se používá diagram lampy, používá se baterie jejich tranzistorů nebo svařovacího střídače.

Použijte svařovací střídač

Indukční pec pro roztavení kovů s vlastním rukou lze vytvořit při aplikaci svařovacího střídače jako generátoru. Tato volba byla široce distribuována, protože doprovodné úsilí se týká pouze výroby induktoru:

 • Jako hlavní materiál se používá tenkostěnná měděná trubka. Doporučený průměr je 8-10 cm.
 • Trubice se ohýbá podél požadovaného vzoru, který závisí na vlastnostech použitého pouzdra.
 • Mezi otočením by nemělo být více než 8 mm.
 • Induktor umístěný v případě textulitu nebo grafitového pouzdra.

Po vytvoření induktoru a jeho umístění v případě, že zůstane pouze pro instalaci získaných kelímek na svém místě.

See also  Mikrovlnná trouba a trouba v jednom

Aplikace tranzistorů

Toto schéma je poměrně složité při provádění, poskytuje použití rezistorů, několik diod, tranzistorů různých kapacit, filmový kondenzátor, měděný drát se dvěma různými průměry a kruhy z tlumivků. Doporučení montáže jsou následující:

 • Při uplatňování režimu schématu bude design velmi horký. Proto byste měli používat účinné chlazení.
 • Získané kondenzátory jsou shromažďovány v jednom schématu pro příjem baterie.
 • Jako induktorová základna se používají kroužky škrticí klapky. Jsou rány dříve získané měděné trubice o průměru asi 1 mm. Počet zatáček určuje, který výkon bude domácí trouba. Doporučený rozsah od 7 do 15 otáček.
 • Druhá měděná trubka je navinuta na válcovém tvaru, jehož průměr by měl být asi 2 mm. Je třeba mít na paměti, že konce této trubice by mělo být ponecháno velké, protože budou použity k připojení ke zdroji napájení.
 • Jako zdroj napájení můžete použít baterii s výkonem 12 V.

Vytvořené schéma je umístěno do textového nebo grafitového pouzdra, které jsou dielektrika. Schéma zahrnující použití tranzistorů je poměrně složitý. Proto by mělo být přijato pro výrobu podobné pece pouze s určitými pracovními dovednostmi.

Pec na lampách

V poslední době se trouba na lampách vytvoří stále méně, protože při kontaktu vyžaduje opatrnost. Aplikovaná schéma je jednodušší ve srovnání s případem tranzistorů. Sestava může být provedena v několika fázích:

 • Jako proudový generátor se používají 4 radiální lampy, které jsou připojeny k paralelnímu připojení.
 • Aplikovaný drát z mědi musí být spojen spirálou. Vytvořené zatáčky musí mít průměr 8 až 16 cm, vzdálenost mezi nimi je nejméně 5 milimetrů. Je třeba mít na paměti, že to bude mít poměrně velké množství drátu, protože kelímky musí zapadnout do zatáčky.
 • Vytvořená spirála je umístěna v případě materiálu, který neprovede elektrický proud.
 • Účinnost obvodu můžete zvýšit dalším připojením spouštěného kondenzátoru.

Použité las by mělo být chráněno před mechanickou expozicí.

Podmínky použití

Zkušený rozhlasový inženýrský montáž indukční pece z hlediska schémat se může zdát jako lehký okupace, takže přístroj bude připraven docela rychle, a hlavní bude chtít vyzkoušet jeho stvoření. Stojí za to připomenout, že při práci s domácí instalací je důležité dodržovat bezpečnost a nezapomenout na hlavní hrozby, které se mohou vyskytnout během provozu setrvační pece:

 • Kapalné kovové a topné těleso svítidel mohou způsobit silné popálení.
 • Obvody lampy se skládají z dílů s vysokým napětím, takže během montáže jednotky musí být umístěny v uzavřeném boxu, čímž se eliminuje pravděpodobnost náhodného doteku těchto prvků.
 • Elektromagnetické pole je schopno ovlivnit i ty věci, které jsou mimo instalační krabici. Proto před zapnutím zařízení je nutné odstranit všechna složitá zařízení, jako jsou mobilní telefony, digitální fotoaparáty, MP3 přehrávače, a odstranit všechny kovové šperky. Rizika také podléhají lidem s kardiostimulátory: nemohou být použity v žádném případě takové vybavení.

Tyto pece mohou být použity nejen pro tavení, ale také pro rychlé vytápění kovových předmětů při tváření a pooklování. Změna výstupního signálu parametrů instalace a induktoru můžete zařízení konfigurovat pro konkrétní úkol.

Pro tavení malých objemů železa půjde domácí kamna, tato účinná zařízení jsou schopna pracovat od běžných prodejen. Zařízení nezabírá mnoho místa, může být umístěn na pracovní ploše v dílně nebo garáži. Pokud člověk ví, jak číst jednoduché elektrické obvody, nemusí mít takové vybavení v obchodě, protože bude moci sbírat malý sporák s vlastními rukama za pár hodin.

Radio fiters dlouho zjistil, že je možné vytvořit indukční pece pro tání kovů s vlastním rukama. Tyto jednoduché schémata pomohou vytvářet instalaci TVF pro domácí použití. Všechny označení popsané správné se však nazývají laboratorní střídače Kuveck, protože je prostě nemožné sestavit plnohodnotný sporák tohoto typu.

Indukční ohřívač pro tavení a kalení kovu vlastním rukama

Dobré odpoledne. Dobře, dost dobře. Po přečtení a po sledování známého indukčního generátoru podle schématu ovladače ZVC jsem se rozhodl udělat něco podobného zhášení malých kovových předmětů, v garážové opravě automobilů a pro rozsudek vedení na bolení. Schéma standard, běžný vysokofrekvenční multivibrátor, který již opakoval stovky lidí.

See also  Jak si vzpomenout na železo vypnuto nebo ne

Standardní verze generátoru

Ale vidím, abych zadal jejich číslo není osud.

Všechna potřebná detaily byly zakoupeny. Nové terénní tranzistory, nové rychlé diody a stabilci. Všechno před pájením bylo testováno na tranzistorové testeru, včetně určování práva přestat.

Chic čistá měděná cívka s průměrem 5 mm byla shromážděna. Ale toto zařízení tvrdohlavě odmítlo.

Samostatný Palo na tlumivcích, že většina rádiových amatérů doporučuje navíjení na žluté práškové kroužky z BP ath.

Těžba požadovaného a instalace se také nevolnilo. Indukční ohřívač kovů nefungovalo dříve, nikdy nebude pracovat dále. Připojení různých možností cívky spolu s kondenzátory různých kapacitance, obraz se nezměnil. “Otevře ústa úst, ale neslyším tomu, co zpívá”, to znamená, že tranzistory otevřou, proud je tahání a generace nedochází.

Nakonec je to všechno docela unavené, vícedenní tanec s tamburína skončila a musel jít do Číňanů na jejich Alixpress, objednání pro 7 dolarů Připravený generátorový modul.

Domácí indukční trouba pro tavicí kov

O 2 týdny později byla tato věc doručena kurýrem přímo do domu a po připojení k počítačové jednotce 12 v úspěšně získaných.

A pracovala z 5 voltů a s malou pravidelnou cívkou a s velkým samoobslužným, obecně generovalo silné elektromagnetické pole ve všech pozicích (se stejnými díly a diagramy). Rolls 3 mm kolíku na červenou po dobu 20 sekund. S kusem 6 mm je to několik minut, zatímco strašně se zahřívá sám (většinou tranzistory a cívky).

Co hříchu. Ani nevím. Mohou kondenzátory nejsou ty, které mohou tranzistory. V každém případě zůstává skutečnost skutečností: průmyslový poplatek vydělal, a samo-made ne. Tak kdo chce. Může se odvážně hodit do kusu Rosin, jiní. Shrnutí, třetí se snaží sbírat tuto indukci a psát do komentářů o výsledcích.

O použití technologie bezdrátové sítě různých zařízení.

Testování, diagram a demontáž mini pájecí stanice z Číny ksger STM32 V3.1S OLED T12.

Přehled některých dalších schémat a připravených Gauss Gun Designs s AliExpress.

Základní informace o rovinných pojistkách, včetně jejich technických specifikací a aplikací.

Zkontrolujte ratingy kondenzátorů, které jste ohromující. Zbytek vypadá docela správně. Schéma pracující.

Schéma chlazení

Průmyslové tavící instalace jsou vybaveny donucovacím chladicím systémem na vodě nebo nemrznoucí směsi. Chlazení vody doma bude vyžadovat dodatečné náklady srovnatelné za cenu s náklady na montáž kovů.

Vzduchové chlazení s ventilátorem může být opatřeno dostatečně vzdáleným umístěním ventilátoru. V opačném případě budou navinutí kovů a další prvky ventilátoru sloužit jako další obvod pro zavírání vírových proudů, které sníží účinnost instalace.

Prvky elektronického a lampního obvodu jsou také schopny aktivně teplo. Pro jejich chlazení, chladiče chladiče.

Indukční trouba pro tavicí kov. kde na nákup a ceny

Začněme!

Provádění jakéhokoliv hledání na téma homemakes, založený na mikrovlnné troubě, jakýkoli výzkumník bude nutně bránit tak dobře známý blogger jako “kreosane”. Toto jméno není žádné a široce známé na rozloze runetu. Takže nepotřebuje zvláštní prezentaci. Názory týkající se jeho experimentů, zpravidla, docela polární. Nyní se však nebudeme soustředit na zvláštnosti zvážení subjektivního posouzení svých experimentů.

Najednou strávil poměrně zvědavá zkušenost, která zvedla širokou vlnu na internetu. Zkušenost byla, že Magnetronová mikrovlnná trouba byla použita jako vyzařovací zařízení, které umožnilo (podle obvinění autora) vytvořit nějakou mikrovlnnou zbraň s dlouhým dosahem. S ohledem na zákaz vkládání videa, můžete ho vidět na odkazu, na YouTube.

Domácí indukční trouba pro tavicí kov

Soudě podle analýzy tohoto bloggera, která je uvedena ve zvážení videa. “není zcela odpovídá” realitě :-).

Ale autor článku se rozhodl pokračovat, protože jsem neplánoval sousedy s mikrovlnnou zbraní.

Další video, které způsobuje, že si myslíte, je příběh o tom, jak vytvořit svůj svařovací stroj založený na mikrovlnném transformátoru.

Mimochodem, pokud zajímavá, můžete se seznámit se zařízením typického mikrovlnného transformátoru:

Hmmm je zajímavější

S ohledem na skutečnost, že autor má již dobrý střídač Svařovací stroj. neměli zájem o takové homemakes. Důvodem je skutečnost, že moderní svařovací stroje měniče poskytují svým uživateli uživateli poměrně dostatečné příležitosti pro úpravu jako proudová síla a poskytují své inteligentní algoritmy zapalování oblouku. Nemluvě o tom, že fyzické rozměry těchto zařízení jsou velmi skromné ​​a cena je více než přijatelná.

See also  Jak často potřebujete doplňovat domácí klimatizaci

Ale další řadu. je poměrně užitečný a zájem mnoho: vytvoření bodového svařovacího stroje. Pro každý domovský master je takové zařízení velmi užitečné, protože umožňuje rychle připojit různé detaily. Svařovací stroj DOT může být velmi užitečný ve vývoji vlastních napájecích zdrojů (Powerbanks), který bude vyžadovat rychlé svařování kontaktních desek do různých baterií, zejména lithium-iont. Baterie tohoto typu se příliš nedoporučují přehřátí, s ohledem na to, které bodové svařování připevňuje kontakty široce používané v továrních sestavách:

Jak bylo snadné pochopit z předchozích experimentů, mikrovlnný transformátor je poměrně silný a snadno přepracován pro různé domácí. Vzhledem k tomu je častý základ pro vytvoření různých energetických systémů, takové široce známé a velkolepé provedení pracující na základě vysokonapěťových proudů. jako schodiště Tesla a Jacob’s Schodiště:

Když už mluvíme o první domácí. Tesla cívky, lze říci, že je velmi časté při výrobě různých “vysokonapěťových nadšenců”. Taková cívka umožňuje řadu zajímavých zkušeností, včetně známých zkušeností při vytváření “zpěv” propuštění:

Tato zkušenost byla široce z různých laboratoří a domácí místnosti, dokonce i různé přehlídky se provádí za použití tohoto účinku (velmi velkolepý, musím říci):

Kdyby se někdo zajímal o toto téma, pak na následující adrese najdete dostatečně podrobný popis tvorby cívek TESLA, s délkou získaných výbojů až do jedné a půl metry!

A pomalu se začneme přistupovat k nejzajímavějším, v pohledu autora, homemake založený na mikrovlnné troubě. první z nich je způsob tání skla.

Způsob, jakým to vypadá takto. před-brusné sklo je umístěno do speciálního izolovaného tělesa tavícího kamene, ve kterém dochází k jeho následnému slinování:

Práce fixačních pecí je založeno na dvou různých metodách:

1) Šálek karbidu křemíku nebo několik podobných kruhů je umístěn na dně speciální komory pro tavení. Jedná se o fidder (a) prvek (prvky), který převádí mikrovlnnou energii. teplo;

2) tavící se fotoaparát je hermetická tepelná izolovaná komora, která zevnitř je vyložena vrstvou karbid křemíku. Tento nátěr také hraje roli fidelingového prvku, který ohřívá samotný fotoaparát. zevnitř.

Toto okupace je docela fascinující a zapojení je široké vrstvy, většinou samice, populace a mohou být chápány!

Pokud se podíváte na výsledky úspěšných příkladů “fixačního”, pak slinování skla, jsou stávkující s jejich estetickou krásou a povědomí o tom, že takové produkty lze získat doma!

Chcete-li získat skutečné kulturní potěšení a studovat, že svět se provádí v této oblasti, doporučuje se hledat wwwcom webové stránky, podle klíčových slov: “mikrovlnná trouba tavicí sklo”, “mikrovlnná trouba fixační sklo”, “mikrovlnná trouba fixace”.

Pokud se vážně zajímají o tuto činnost, pak dobře známé stránky má začátečníky.

Při analýze informací dostupných na internetu byl odhalen explicitní problém. S jakými nadšencemi tohoto případu tváře: nepřítomnost jasně řízeného procesu vytápění a chlazení. Takový problém vede k tomu, že zbytkové napětí zůstávají ve výsledném produktu, který může kdykoli vést k neočekávanému zničení. Snadné si představit důsledky, za předpokladu, že tento výrobek je určité dekorativní suspenze na krku nebo náušnice v uších!

Proto existuje zjevná příležitost pro programování znalců a fyzické “železné” části, jako je Arduino nebo pokročilejší verze. ESP32. Pomocí tohoto přístupu můžete, po sérii zkušebních iterací, vyvinout vhodné optimální ohřívací a chladicí program, který umožní slušné skleněné výrobky s minimálními zbytkovými napětím nebo zcela bez.

Bezpečnostní opatření při práci

Neuplatňujte instalaci lidí s importovanými srdečními kartami!

Pec pro tání kovů domu může být také použita pro rychlé vytápění kovových prvků, například když je tónování nebo tvořící. Provozní vlastnosti prezentovaných instalací lze přijmout pod konkrétním úkolem, změnou parametrů induktoru a výstupního signálu generátorových sad. tímto způsobem lze dosáhnout jejich největší účinnosti.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS