Domácí sušiče pro zeleninu a ovoce

Ovoce a zelenina pro kutily. 3 nejlepší způsoby.

Pokud plánujete použít sušicí komoru pro potřeby rodiny, není co koupit drahý model s vysokým výkonem. Nejkompaktnější a nejlevnější sušička se třemi paletami velikosti 25 cm vyschne 4,3 kg odtoku; 3 kg rajčat; 2,8 kg jablek; 2,6 kg mrkve; 2 kg hroznů; 1,9 kg bílých hub; 1,8 kg rybízu; 0,9 kg kopru.

Technologické parametry závisí nejen na typu zeleniny a ovoce, ale také na požadované vlhkosti. Například při výrobě produktu s nízkou vlhkostí (až 8 %) se zvyšuje doba sušení čtvrtiny a výstup sušeného produktu se také sníží.

domácí, sušiče, zeleninu, ovoce

Elektrická sušička pro ovoce a zeleninu. pojďme podrobněji přebývat

Stále více letních obyvatel, přemýšlení o sklizni na zimu, odmítají zachování ve prospěch mrazu a sušení ovoce, bobulí, zeleniny a houby. A pokud pro zamrznutí není v mrazáku vždy dost místa, pak sušení připraví neomezenou sklizeň pro dlouhodobé skladování. Hlavní věcí je kompetentně přistupovat k výběru technologie.

Typy elektrických sušiček pro ovoce a zeleninu

V závislosti na principu provozu se rozlišují 2 typy elektrických sušiček.

Populární kvůli jednoduchému principu provozu a přijatelným nákladům. Vzduch se zahřívá ohřívačem a ventilátor poskytuje jeho oběh (teplý vzduch stoupá mřížkami a vezme z produktů vlhkost a fouká je).

Vzhledem k vysoké teplotě je část prospěšných látek ve výrobcích ztracena, navíc sušené ovoce získává tmavší barvu.

U zjednodušených modelů bez ventilátoru se používá přirozená konvekce a vyhřívaný vzduch vždy stoupá.

Infračervené paprsky, pronikání do struktury zeleniny a ovoce, odpařuje se vlhkost. Teplota se drží v rozmezí 40 60 stupňů. Výsledkem je, že si výrobky zachovávají přirozenou barvu a maximální množství vitamínů ve složení.

Infračervené elektrické sušičky konzumují méně elektřiny než konvekční.

Při výběru elektrické sušičky věnujte pozornost:

……Napájení. Čím větší je, tím vyšší jsou náklady na elektřinu, ale zároveň bude proces sušení rychlejší. Napájení méně než 350 W bude vyhovovat těm, kteří zřídka vydávají mezery. Rodina několika lidí se středně kapacitou 350-450 W je vhodná pro rodinu několika lidí

Pokud pracujete na zimu obrovské zásoby, věnujte pozornost silnému sušení ze 450 wattů. Mimochodem, čím silnější je zařízení, tím dražší je, ale může také fungovat hlasitěji

Nejprve proto požádejte prodejce, aby zkontroloval produkt o hluku (zda vám vše bude vyhovovat?).

Metoda dodávky vzduchu. Zařízení s vodorovným krmivem rovnoměrně zaschne ovoce na všech zásobnících. S vertikálním přívodem vzduchu budete muset pravidelně měnit spodní palety, kde suroviny vyschnou rychleji, s horním. Proto jsou s horizontálním dohledem zařízení vysoce kvalitní, levná.

termostat. Tato funkce vám umožní nastavit režim sušení pro každý produkt:

 • 35 45 stupňů. pro sklizeň čaje, malé bobule a houby;
 • 50 55 stupňů za sušení většiny ovoce a zeleniny;
 • 60 75 stupňů pro houby a můžete také vrtat maso a ryby v zařízení

Stavební materiál. Plastová zařízení jsou lehká, nemůžete o nich hořet. V modelech transparentního plastu můžete ovládat proces sušení (existuje však názor, že při sušení v zařízeních s neprůhlednými stěnami si obrobky zachovávají užitečnější látky). Další okamžik: Před nákupem se zeptejte kvality plastu. Značky s nízkou kvalitou, když jsou vyhřívány, způsobují nepříjemný zápach, který produkty absorbují.

Kovové struktury vyrobené z nerezové oceli jsou odolné, bez vůně, ale těžké a vyžadují pečlivé zacházení, protože případ se přehří (a to vede k nerovnoměrnému odpařování vlhkosti v procesu). počet sekcí

Čím více produktů chcete najednou vyschnout, tím více sekcí by mělo být v zařízení. Pro 2-4 kg polotovarů bude stačit 4-6 palety najednou. Pokud je objem z 5 kg, je lepší vybrat sušičku s nejméně 8 zásobníky

počet sekcí. Čím více produktů chcete najednou vyschnout, tím více sekcí by mělo být v zařízení. Pro 2-4 kg polotovarů bude stačit 4-6 palety najednou. Pokud je objem z 5 kg, je lepší vybrat sušičku s nejméně 8 zásobníky.

Jak si vybrat elektrickou sušičku pro sušení ovoce, pastitele a zeleniny

Materiály:

Jako pouzdro sušičky lze použít smaltovaný kbelík nebo velká stará pánev, dokonce i dírčí je vhodná pro. Ve spodní části je nutné provést peolaci pro ventilaci. Otvory jsou nejprve vyvrtány tenkým vrtákem a poté vyvrtáni na 8 mm.

Také ve spodní části pánve se vyrábí asi 2 cm od okrajových 4 otvorů, do kterých jsou nohy gumového nábytku zašroubovány.

Další na pánvi musíte podvéstat podnítit pod policemi. Za tímto účelem je ve svých stěnách vyvrtána kuše na stejné úrovni 4 otvorů, pak jsou duplikovány mírně vyšší. Šrouby jsou vloženy do otvorů s hlavami a utaženy ořechy.

Obdélníkový otvor pro napájecí konektor je naříznut na stranu. Pak je víko natřeno na přední straně.

Ventilátor z počítače je zašroubován do víka ze strany fólie. Napájecí konektor je upevněn na zadní straně. Poté je vložka ventilátoru uzavřena ventilačním grilem.

Jeden k napájení, druhý na žárovku. Poté se ventilátor připojí k bloku. Všechna připojení drátu musí být izolována a poté zavřete napájení víkem. Ten může být vyroben z nádoby Canning.

Dále se musíte zapojit do polic pro sušení. Jsou vyrobeny z kovové sítě s malou buňkou. Musí být nataženo na překližce kulatých snímků. Výsledné palety jsou položeny v sušičce a spočívají na šrouby vyčnívajících ze stěn.

See also  Domácí aplikace MI nenajde robota vysavače

Chcete.li používat sušičku, musíte na jeho police položit nasekané ovoce nebo houby a poté zapnout jídlo.

Žárovka bude sloužit jako zdroj vytápění a ventilátor zrychlí odpařování v důsledku foukání vzduchu.

Produkční pravidla

Není obtížné vysychat ovoce pro ovoce. Jakýkoli design připomínající krabici je vhodný pro toto. Například to může být skříň z kuchyňského souboru nebo prvku šatníku, můžete si ji vyrobit z ledničky nebo varné desky, nebo spíše z jeho trouby. A můžete sestavit krabici improvizovaných materiálů: překližku, sporák na dřevo, deska dřevěných vláken atd.

Podívejme se na domácí sušičku. To bude vyžadovat čtyři identické listy, například překližku, dřevěné kolejnice s průřezem 30×30 a 20×20 mm, samosprávné šrouby, síť komárů.

 • Za prvé, rám krabice je sestaven, pro které je nutné propojit tyče 30×30 mm ve struktuře, které budou ve vzhledu podobné krabici.
 • Poté, na třech stranách, je rám oblékán překližkovými listy, které jsou dříve nakrájeny na velikost rámu. Na jednom z nich musíte vyrobit díry (jeden nad druhou ve svislé rovině), ve kterém je třeba nainstalovat ventilátory. Instalace lze provádět okamžitě nebo po sestavení celé struktury.
 • Čtvrtý list je zavěšen na čtvrté straně, ve které musí být nejprve provedeno velké množství otvorů o průměru 8-10 mm. Čím větší, tím lepší. Vzduch, který fanoušci řídí, bude skrz ně odstraněn. Mimochodem, zeď s fanoušky je nainstalována naproti sušicím dveřím.
 • Nyní musíte vyrobit police. Jsou vyrobeny z 20×20 mm stojanů, měly by být obdélníkové a o něco menší než šířka sušicího vybavení. Tento rámec je naplněn sítí komárů sešívačem a závody, můžete použít adhezivní kompozici. Počet polic je určen výškou instalace sušení. Mezi nimi by měla být vzdálenost 10-15 cm.
 • Proto, vzhledem k této vzdálenosti, jsou příručky vyrobené ze stejných kapek 20×20 cm nainstalovány uvnitř zařízení (napříč). Police jsou na ně položeny.
 • Je třeba poznamenat, že v tomto návrhu není třeba instalovat spodní a strop. Vzduch od fanoušků by měl být odstraněn nejen zavlažovanými dveřmi. Mimochodem, posledně jmenovaný je zavěšen na pangech a vytváření jeho hustého přizpůsobení rámu krabice nedává smysl.
 • Nyní je nutné nainstalovat ventilátory, připojit je k střídavé proudové síti, nainstalovat police, předtím na ně šířit nasekanou zeleninu a ovoce.
 • Všechno se dělá, můžete zapnout fanoušky a počkat, až se rozložené ovoce vyschne.

Pravidla pro používání domácí sušičky

Když už mluvíme o pravidlech, je třeba poznamenat, že se více zaměřují na obecné podmínky pro přípravu ovoce různých typů, jejich individuální vlastnosti, rysy sušení. Taková pravidla zahrnují:

 • čas pro sběr ovoce pro dokonalé sušení;
 • metody čištění a řezání ovoce;
 • režimy teploty a vlhkosti v různých stádiích dehydratace;
 • Optimální doba sušení a stupeň připravenosti produktu.

Provozní pravidla mají také společný základ s průmyslovými produkty:

 • Požární bezpečnost, stejně jako u struktur s elektrickým zařízením;
 • Bezpečnost z poškození elektřiny (ve větší míře se týká ručně vyrobených sušiček);
 • Sanitární pravidla zajišťující včasné čištění, dezinfekci palet, sušení před dalším nakládkem.

Nedoporučuje se přetížit palety, položit ovoce do několika vrstev. To bude sloužit nejen důvodu zničení struktury, ale také vytvoří podmínky pro šíření bakterií fermentace a rozpadu, povede k poškození všech produktů.

Jak si vyrobit sušičku pro ovoce a zeleninu rukama

Zeleninová sušička. poměrně jednoduché zařízení. Pokud pečlivě studujete algoritmy, můžete jej shromažďovat i bez zvláštních zkušeností v oblasti elektrotechniky.

Jednoduchá sušička

Jednoduchá zeleninová sušička může být navržena z překližky. Schéma vypadá následovně:

 • Z připraveného materiálu jsou nařezány dokonce i listy a sestaví se jednoduchá skříňka, přičemž překližku upevňuje šrouby samostatně. Jako základ pro sušičku můžete také vzít dřevěné štíty, ale nedoporučuje se používat desku nebo sádrokartonu. Rozlišují škodlivé látky se zvýšením teploty, takže kvalita zařízení bude pochybná. Rozměry jednoduché zeleninové sušičky jsou vybírány nezávisle v souladu s jejich potřebami
 • Zevnitř je struktura poselá fólií. To je nutné, aby teplo při zahřátí nechodí do stěn sušičky, ale odráželo se z nich. Jinak se zařízení ukáže neefektivní a zelenina ztratí vlhkost příliš pomalu.
 • Průvodce kolejnic jsou namontovány na bočních stěnách zevnitř, musí opravit palety. Měly by být umístěny stejně jako římsy v lednici a podpůrné police. Pak jsou vyrobeny samotné podnosy, tenké dřevěné kolejnice se připevňují podél tvaru obdélníkového rámu a natáhnou mezi nimi komár nebo stavební mřížku.

Zbývá nainstalovat zásobníky do hotové sušičky pro zeleninu a zavěsit dveře háčkem nebo západkou vpředu. Dále musíte zařízení vyzkoušet na výkon.

Pozornost! Můžete si vyrobit jednoduchou zeleninovou krabici pomocí vlastních rukou z těla staré ledničky. Musíte jen demontovat kompresor, mrazák a další zbytečné části.

Infračervená sušička

Infračervená sušička se zdá být složitým zařízením pouze na první pohled. Ve skutečnosti je to dělat vlastními rukama docela snadné. Z materiálů bude potřeba pouze list překližky, infračervený film pro teplé podlahy a síť komárů podle velikosti struktury. Algoritmus pro vytvoření sušičky je následující:

 • Na jeho okrajích je nainstalován obdélníkový list požadované velikosti a na jeho okrajích je nainstalován z překližky a na jejích okrajích jsou nainstalovány nízké strany dřevěné kolejnice. Na spodní část struktury je položeno izolační teplotní teplo, například fólie. Vrstva bude odrážet IR záření a nedovolí filmu zahřát překližku místo zpracování zeleniny. Fólie je upevněna malými hřebíky, okraje lze odstranit pod stranami struktury
 • Na fólii s přední stranou je infračervený film položen nahoru. Nahé kontakty jsou nutně uzavřeny elektrickou páskou, v rámu jsou v případě potřeby drážky vyříznuty pro výsledné zahušťování. Na okrajích je film připevněn po stranách pomocí sešívačky konstrukce. Zároveň papírové klipy neublíží kontaktům. Dráty infračerveného filmu jsou upevněny poblíž boku boku tepelným paprskem, aby se neohýbaly
 • Zařízení s vodičem s vidličkou a spínačem je připojeno k síti a testováno na výkon. Pokud je design úspěšně vyhříván, pak jsou na svých stranách upevněny na příjezdu ze tří stran. Z jednoho z konců je položena dřevěná prkna širšího. Pod širokou stranou od konce jsou dráty bezpečně pevné a skryté
See also  Jak si vybrat Overlock pro domácí použití

Teoreticky může být sušená zelenina a ovoce přímo na infračerveném filmu, je snadné ji umýt z herecké šťávy. Ale pro pohodlí na paletu můžete připojit síť komárů. Neabsorbuje teplo, prochází IR záření dobře a neabsorbuje vlhkost uvolněnou produkty. Jeho hrany pro fixaci jsou také odstraněny pod bočními kolejnicemi.

Při používání infračervené sušičky je třeba si uvědomit, že s veškerou jednoduchostí je to elektrické zařízení a vyžaduje pečlivé oběh. Je nutné jej shromažďovat velmi pečlivě, aniž by došlo k poškození kontaktů, ale pokud se používá k odložení od hořlavých předmětů. Je dobré, pokud síť zajišťuje ochranu RCD, ale v každém případě by se expozice IR neměla ponechat bez dozoru. Je nutné ošetřit zeleninu a ovoce pomocí konstantní kontroly, ačkoli teplota se nezvýší nad 50 ° C.

Pozornost! Síla filmu IR by měla být asi 220 wattů na 1 m 2. Takové zařízení můžete použít nejen pro sušení zeleniny, ale také jako malý topení.

Solární sušička

V teplé sezóně lze sušičku slunce použít v letní chatě. Je výhodné v tom, že nevyžaduje náklady na elektřinu, zelenina a ovoce ztratí vlhkost pod přirozeným účinkem světelných paprsků. Sbírejte zařízení podle následujícího schématu:

 • Z dřevěných paprsků a desek nebo listů překližka srazí rám. Jeho rozměry jsou vybírány v souladu s jejich potřebami. Po stranách výsledné krabice jsou kolejnice připevněny zevnitř, na nichž budou police založeny. Nejsou umístěny v pravém úhlu, ale se sklonem. Velikost posledně jmenovaného je experimentálně stanovena za jasný a slunečný den. Palety pro zeleninu a ovoce v hotové sušičce by měly stát tak, aby na ně spadalo maximální množství světla. Ve spodní a horní části struktury jsou ponechány otvory pro oběh vzduchu
 • Ke zadní stěně struktury je připevněn tenký kovový list zevnitř. Je nutné vytvořit zvýšenou teplotu v sušičce. Při používání zařízení se sluneční paprsky odráží z kovu. Pro zvýšení vytápění jsou také vnitřní stěny skříně hustě pokryty černou barvou. Černá barva, jako je kov, odráží světlo a nedovolí, aby se teplo dostalo do dřevěného rámu
 • Otvory, které odešly pro ventilaci v horní a dolní části struktury, jsou uzavřeny s komárem. Volně projde vzduchem, ale zároveň nedovolí, aby hmyz pronikl do zeleniny. Patiny vyrobené z dřevěných kolejnic a sítí jsou nainstalovány na lamel uvnitř skříně a poté je struktura uzavřena vpředu sklem, polykarbonátem nebo průhlednou břidlicí. Dveře by měly nechat sluneční světlo dobře. Místo skla nebo polykarbonátu můžete natočit jednoduchý průhledný film, ale pomocí sušičky bude nepohodlné

DIY SUN DUSER je připravena k použití. Zbývá nainstalovat v dobře osvětlené části nádvoří pod úhlem ve vztahu k zemi, takže více denního světla padá na zeleninu na paletách. Pokud je to možné, adaptace se opírá o jakoukoli podporu. Pokud nikdo poblíž není, pak se do země vykopány dva kovové trubky a připojí je k bočním stranám nakloněné sušičky.

Co můžete vařit s dehydratátorem?

Sušené ovoce. Milujte švestky, sušené meruňky, sušené bobule a kousky ovoce? Dehydrator je to, co potřebujete! Domácí sušené ovoce jsou ve srovnání s obchodem přirozenější, užitečnější a ekonomičtější (drahé a neznámé, jak je připraveno).

Vložit. Chuť pastičky ovoce a ovoce z obchodu je nesrovnatelná s chutí domácího výtahu vyrobeného domácího. Potěšte sebe a svůj domov, nenáročné, ale chutné a zdravé pochoutky!

Ekologické čipy.S pomocí dehydratátoru si můžete užít jediné žetony na světě, které nepřinesou nic jiného než prospěch! Banán, pomeranč, jahoda a jakékoli další ovocné plátky podle vašeho vkusu.

Surový okres Bukhackans, Kozinaki, sladkosti, sušenky a koláče.

Užitečné občerstvení. realita! Samozřejmě, pokud máte doma dehydratátor. S tím můžete vyschnout nejen ovoce a zeleninu. dokonce i sladkosti, jako jsou sladkosti, sušenky a kozinaki, snadno se objeví ve verzi syrového jídla.

Korges pro pizzu na syrové jídlo, dort nebo koláč.

Vařit pizzu nebo koláč, není vůbec nutné péct těsto. Může být vysušen v dehydratátoru při teplotě až 40 ° C a získat základ pro pizzu nebo koláč surového jídla. zůstává pouze k tomu, aby náplň na něj vkus.

Díky odnímatelným zásobníkům mohou být velké břehy s jogurtem nebo sójovou sýrem umístěny do dehydratátoru snů, aby se zrychlily jejich fermentaci.

Přípravy na skladování.

Dehydratátor. Ideální zařízení pro sklizeň bylin pro čaj nebo infuze. Ivan čaj, máta, citronový balzám, levandule, heřmánek a mnoho dalších aromatických a zdravých rostlin bude pečlivě vysušeno a zachovává pro vás přínos a přirozenou chuť. A pro vyschnutí bylin to bylo ještě pohodlnější, v sadě snů je uvedeno 9 listů pro hromadné výrobky.

Sušení papíru a další řemesla z sádry, těsta nebo hlíny.

Dehydratátor bude užitečný nejen pro milovníky lahodného občerstvení, ale také pro jehly: S jeho pomocí můžete sušit řemesla z jílu, sádry, těsto a palenky.

See also  Po tom, kolik vlasů roste po epilátoru

Dehydratátor je nepostradatelná technika v arzenálu syrového potravinářského a kdokoli, kdo se stará o své zdraví a snaží se jíst správně. S domácí sušičkou pro ovoce a zeleninu si užijete lahodné a zdravé dobroty: syrové potraviny a kozinaki, sušené ovoce, pastilka, ovocné ekotoby. Hlavními rysy jídel připravených v dehydratátoru jsou přirozená chuť, přínos, jednoduchost a ekonomika.

Jako nejoptimálnější model v poměru ceny/kvality doporučujeme, aby horizontální dehydratátor DDV-10 Dream Vitamin DDV-10 od Rawmid.

Tento model může sušit produkty při teplotě až 40 ° C, má stavěný časovač, 10 podnosů s odnímatelným oceli. Komplexní zařízení okamžitě jděte 9 palet pro pastille a 9 sítí pro objemové produkty.

S takovým dehydratátorem bude vařit vaše oblíbená jídla potěšením!

domácí, sušiče, zeleninu, ovoce

Obecné zařízení sušičky

Princip provozu sušičky je účinek zvýšeného toku vzduchu na nasekané ovoce. Výsledkem je, že metabolické procesy v ovoci jsou aktivovány, listy vlhkosti a rychleji vyschnou. Existují tři typy sušiček, z nichž každý má své vlastní zařízení.

Fungování solárního sušičky je založeno na průniku paprsků průhledným materiálem a zahříváním listu nainstalovaného na zadní stěně. To pomáhá zvýšit teplotu uvnitř zařízení, když indikátor může dosáhnout 50 ° C. Ovoce a zelenina, v takových podmínkách, vyschne. Díky dobré větrání se vylučuje vlhkost, což brání tvorbě plísní na ovoci. Na spodní straně struktury proniká tok studeného vzduchu, zahřívá se v případě a vychází přes horní díru.

Infračervená sušička je multifunkční pohodlné zařízení. Může být otočen ve formě role. To výrazně usnadní skladování zařízení. Je.li to nutné, může být také snadno transportován. Potenciál takového zařízení je 58 ° C, což vám umožňuje získat vysoce kvalitní sušené ovoce. Toto zařízení se úspěšně vyrovná s funkcí topení.

V proveditelnosti výroby sušiček mohou nastat pochybnosti. Koneckonců, pokud jsou ovoce umístěny do běžné podkroví, po určité době dosáhnou nezbytného stavu. Tato možnost nevyžaduje úsilí a finanční investice. Ale má to nevýhodu. Zelenina a ovoce v tomto případě přitahují hmyz. Je nemožné zabránit vzhledu této situace, protože pro úplné sušení ovoce je nutný neustálý kontakt se vzduchem. V souladu s tím nelze umístit do hermetického obalu.

Nepochybně můžete zpracovat ovoce se zvláštním složením, aby o ně hmyz ztratil zájem. Ale vlastnosti chuti ovoce se mění. Navíc po takovém zpracování si ovoce ve své struktuře zachovávají chemické komponenty a již není možné je nazvat zcela bezpečně.

domácí, sušiče, zeleninu, ovoce

Důležité! Sushilka je nejpřijatelnějším způsobem, jak sklízet zásoby, abyste v zimním období obohatili stravu vitamíny.

Štítky: sušička pro zeleninu a ovoce, dehydratátor

Jak může vaše stará sušička zemřít? Tam, kromě fanoušků, není nic víc, co by se zlomilo nahradil jsem fanouška a dále na silnici proč taková kolektivní farma?

Neexistuje žádný fanoušek.Pouze deset a všechny.Takže plast tedy suchý a začal prasknout

Jak může vaše stará sušička zemřít? Tam, kromě fanoušků, není nic víc, co by se zlomilo nahradil jsem fanouška a dále na silnici proč taková kolektivní farma?

A o kolektivní farmě sušení a pasou se na bubnu v tom, co je sušeno.

Budu podporovat každého, kdo je proti fenolu, formaldangidu a jiným Kardogenům (z původního slova z latinského karcenomu, t.E. Rak).Pokud se autor dosud nemusel vypořádat s žalostnými výsledky lidí, kteří byli těmto experimentům podrobeni, a pak nechci, aby to věděl. A naše zdraví je pouze v našich rukou. Ale takové zhoršení se projevuje okamžitě, ale pro žádné chlazení po dlouhou dobu a dokonce i roky.Já osobně a naše rodina nejen opustila kouřené, zejména zakoupené, kde místo kouře dřeva používají „E5-4“ a T.D. Ale také klobásy přestaly kupovat. Pouze čerstvé maso a pak osobní vaření. Ale při teplotách, přes 30 a více stupňů, všechny fenolové kontainery začnou vyzařovat tyto karcinogeny měli bychom se o autora trochu postarat o osobní bezpečnost zdraví. V opačném případě si to vzpomene na slavné lidové přísloví „To je to, co bylo nezbytné, aby se to tak zničilo!”. Promiňte. Tento emoční komentář trpí osobní zkušeností. A teď si přeji, abyste všichni osvětlili „zdraví zdraví s mladými!”

Myšlenka je v pohodě, výroba je dobrá a pán.Výborně. Ale laminovaná dřevo-hnědá deska proč?Nejsem chemik, ne technolog. A hodně zde již bylo napsáno v příkazech újmy atd.D. A četl jsem článek. Něco hloupého lež, úplně s něčím souhlasím.Я 9 лет занимаюсь мебелью из Ламинированное Древесно-стружечная плита. И не все так без облачно.Хотя и с пиломатериалом все не сказочно.Považuji desku dřeva a délky nikoli za zdroj „jedu“, ale za „nosič“.Experimentivně dosáhl bodu, že pokud jsou po více než 18 měsíců, zbytky dřevěné desky se skladují ve skladu, pak je jednoduše zlikvidujeme

Připraveno.provedené sušení 5 hodin.1 na jedné paletě je rozložen 1.5 kg švestků.

Bezpečnostní pravidla pro výrobu domácí sušičky

Při výrobě sušičky by měly být všechny snímky upevněny samostatnými šrouby a klouby snímků by měly být naplněny tmelem. Kromě toho je nutné pečlivě izolovat dráty při výrobě elektrických sušiček bez použití pájení.

A při používání sušicích skříní je přísně zakázáno umožnit hmyzu vstoupit do zařízení. Před připojením zařízení k síti je také nutné zkontrolovat jeho pouzdro a elektrický kabel pro integritu!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS