Elektrická konvice hoří, ale nehřívá se

Oprava elektrických konvic

Dobré odpoledne milí čtenáři! Elektrikáři s vámi pevně vstoupili do našeho života a jsou jedním z hlavních aparátů v kuchyni. Moderní elektrické konvice mají rozmanitý tvar. Jejich pouzdro lze vyrobit jak z nerezové oceli, tak z tepelného plastu.

Většina elektrických konvicí Při automatickém vypnutí vroucí vody jsou zastaralé modely s manuálním vypnutím. Zvažte princip provozu a opravy elektrických konvic vlastními rukama.

A tak se voda zahřívá v konvici pomocí topného prvku. Je připojen k pouzdře se závislým rukávem nebo kovovými maticemi nebo šrouby, které jej tlačí na vodotěsnou základnu. V různých modelech jsou to podložky, těsnění nebo pouzdra. Kvůli jejich poškození se často vyskytují úniky vody.

Nejrozšířenější konvice s prvkem vytápění disku. Při vroucí vodě vstoupí na bimetalickou desku napařte malou díru, která se ohýbá a ovlivňuje spínač elektrické konvice.

Mnoho čajových konvic má zvláštní ochranu, která ji vypne při vaření vody nebo pokud je zapomenuto, aby do ní nalila vodu před zapnutím. Za účelem kontroly hladiny vody v konvicích jsou poskytovány speciální ukazatele hladiny vody.

elektrická, konvice, hoří, nehřívá

Topení je připojeno k síti pomocí flexibilního kabelu nebo drátu vybaveného blokem konektoru a další vidličkou. V nestabilních konvicích je blok napájecího konektoru umístěn na stojanu, který je připojen k síti pomocí šňůry. Takovou konvici lze vzít bez odpojení od sítě.

Pro trvalou provoz konvice a bezpečného provozu musí být správně naplněn vodou. Před nalitím vodou vypněte nejprve ze všech zástrček ze sítě. Nezapomeňte odstranit ze stojanu.

Pokud nechcete nalévat konvici, nalijte do ní vodu kvůli tomu, že voda zcela zakrývá topný prvek. Nalijte ne méně než sklenici vody do konvice s ohřívačem disku. S nedostatkem vody může topné prvek vyhořet nebo ochrana před přehřátím bude fungovat.

Přetečení konvice je také přísně zakázáno. To může způsobit popáleniny při vroucí vodě, protože voda z ní vystříkne. A nyní přímo zvážíme poruchy našich oblíbených elektrických Ketters.

Ve vroucí vodě jsou cizí částice.

Vzhled cizích částic ve vroucí vodě je způsoben poškozením filtru sítě. Je nainstalován ve velké většině konvic a je navržen tak, aby filtroval vodu z částic měřítka. Odstraňte a zkontrolujte filtr. Pokud je poškozeno nebo skórováno, vyměňte za nový.

Koncí kryt je špatně zavřený. Výsledkem je, že páry plně neovlivňují bimetalickou desku. Výsledkem je, že deska nemůže vypnout spínač. Po naplnění konvice vždy pevně zavřete víko.

Proč Thermopot vaří voda: Příčiny rozkladu a opravy vlastními rukama, to zvyšuje elektrickou bezpečnost struktury, protože se používá redukční transformátor, který slouží současně galvanické ponloument z sítě. Zeptejte se, jsem v kontaktu!

Oprava elektrické konvice

Navzdory zjevné jednoduchosti designu není životnost elektrické konvice věčná. Dříve nebo později přijde okamžik, kdy to uživatel objeví, zjistí, že zařízení přestalo fungovat.

Časté poruchy

Seznam často nalezených chyb a jejich příčin je uveden v tabulce.

Ÿ Specingové prvky se staly nepoužitelnými (v přítomnosti topného prvku otevřeného typu).

Tip: Díly a komponenty, které se staly bezcenné, nejsou opraveny, ale podléhají náhradě.

Při opravě musí být konvice rozebrána, co je někdy obtížnější než oprava.

elektrická, konvice, hoří, nehřívá

Jak rozebírat elektrickou konvici

Operace pro rozebírání elektrické konvice a/nebo její stojany nejsou obtížné. Za tímto účelem stačí připravit pouze sadu šroubováků: křížové, ploché a případně Spanne (dvojitá vidlice).

Pozornost! Než budete pokračovat v rozebírání elektrické konvice, musíte odstranit zástrčku síťového šňůry z elektrické zásuvky sítě napájení.

 • Demontáž spodního krytu elektrické konvice. Začnou rozebírat elektrickou konvici odstraněním spodního krytu (dole). Chcete.li to provést, odšroubujte všechny dostupné šrouby. Obvykle je spodní víko připojeno se šrouby s vlastním přínosem (samosprávné šrouby) s křížovou hlavou. Někdy však najdete šrouby s hlavou pod šroubovákem. Výrobci elektrických konvic se tedy snaží chránit zařízení před nezávislou opravou. Při absenci takového šroubováku mohou být takové šrouby pečlivě zkroucené pinzetem nebo postranními.

Kromě toho mohou být šroubové hlavy uzavřeny dekorativními zátkami, které jsou snadno odstraněny ostrým objektem. Poté, co jsou všechny šrouby odšroubovány, by měl být spodní kryt snadno odstraněn. Pokud k tomu nedochází, pak je to navíc fixováno plastovými západkami. Musí být pečlivě stisknuty, pomocí plochého šroubováku k tomu. Spodní víko stojanu je odstraněno podobným způsobem.

Tip: Odstranění plastových částí rukojeti musí být velmi opatrné. Jsou křehké a mohou se snadno zlomit.

Schéma opravy

Posloupnost provádění operací k odstranění důvodů, proč konvice přestala fungovat, je téměř stejná pro všechny moderní modely. Řád je následující:

 • Stojany a výkon stánku jsou přesvědčeny o použitelnosti elektrosnuru;
 • Zkontrolujte, zda topení funguje;
 • Začněte kontrolovat spínač (termostat).

Práce v každé fázi by měla skončit odstraněním nalezených vad, z nichž některé jsou popsány níže.

Konvice se nezapne

Skutečnost, že elektrická konvice není zapnuta, je svědkem indikátoru LED, který při stisknutí na odpovídajícím klíči (páku) se nerozsvítí. Příčiny, které mohou způsobit tuto vadu, mohou být několik.

 • Porucha síťové vidlice nebo síťového šňůry je určena testem testerem, pro který stačí odstranit spodní kryt stojanu. Pokud je v kabelu nalezen útes, pak se změní.
 • Forethy o kontaktech spojovacího zařízení stojanu a konvice. je odstraněno odstraněním kontaktů s jemným pískem, aby zářil. Pokud jsou kontakty a jednotné terminály zcela spáleny, pak se změní. Jedná se však o docela pečlivou práci vyžadující dovednosti elektrické práce. Kromě toho budete muset odstranit spodní kryty konvice a stojanů.

Konvice je zapnutá, ale nehřeje vodu

Skutečnost, že je konvice zapnuta, je označena ardentem LED po stisknutí klíče (páka). Vada spojená se skutečností, že světlo hoří, a konvice nehřívá, může být voda způsobena dvěma důvody:

See also  Jak připojit žehlicí prkno do zdi

Aby bylo možné získat přístup k deseti, musí být elektrická konvice rozebrána. Nejprve zkontrolujte provozovatelnost kontaktních připojení. Pokud jsou spáleny a dráty z terminálů rozteče spadly, je nutné obnovit klouby (vyměňte terminály, vyčistěte kontakty atd.). Kromě toho na internetu najdete docela hodně video materiálů věnovaných finalizaci a obnově kontaktů přivařených k topení. Teprve po úplné obnově elektrického připojení můžete začít kontrolovat integritu topení (volání).

Zkontrolujte topný prvek a měření odporu testeru mezi jeho výstupními kontakty. Pokud zařízení ukazuje přítomnost odporu, pak topení funguje. Jinak topné prvek vyhořel spirálu.

Důležité! Lze vyměnit pouze otevřený topný prvek typu typu. Nahrazení diskového tenu je nemožné, protože je namontována ve spodní části pouzdra.

Teapot teče

Může existovat několik důvodů pro tok vody. Například, pokud je konvice vybavena otevřeným topným prvkem typu, může být způsoben únik vody:

 • Oslabení horního topného moru. vadu lze eliminovat pečlivým vytažením stávajícího spojovacího prostředku;
 • Porušení těsnosti tmelu. únik je odstraněn výměnou těsnicích kroužků.

V případě, že elektrická konvice protéká skrz mikrokracty v částech sboru, se doporučuje počkat několik dní a doufat, že budou utaženy vápnovou usazeninou a voda přestane vytékat. Pokud se to nestane, je lepší koupit novou konvici.

Voda se vaří, ale konvice se nevypne

Důvod této vady je nejčastěji ve vadným přepínači (termostat). Je to on, kdo je zodpovědný za včasné odpojení topení při vroucí vodě. Důvody jsou:

Odborníci doporučují výměnu neúspěšného přepínače, ale některé z jeho poruch mohou být eliminovány nezávisle. V tomto případě musí být část demontována a rozebrána. To musí být provedeno pečlivě, protože každý výrobce používá své vlastní vývojové spínače a nebude nic, co by nahradilo rozbité plastové části.

Zařízení komponent elektrické konvice

Kromě elektrosnuru, vytápění a spínačů jsou moderní elektrické konvice vybaveny dalšími funkcemi. V zásadě se jedná o ochranu před přehřátím, funkce automatického vypnutí při vroucí vodě a také indikátor práce umístěné na pouzdru na konvici a vnitřní podsvícení nádoby s vodou. Zvažte podrobněji funkce těchto možností.

Přehřátí systém

Často se stává, že zapomínají na nakloněnou konvici, voda v ní se vaří, zatímco topný prvek nadále intenzivně generuje teplo, což může vést k poškození zařízení a dokonce i na výskyt ohně. To je možné, pokud po zapnutí není elektrická konvice zavřená, v důsledku toho automatické vypnutí po vroucí vodě nefunguje. V tomto případě je poskytován systém ochrany před přehřátím. Jeho základem je teplotní senzor, díky kterému, když je návrh zahříván na určitou teplotu, se elektrický obvod automaticky otevře a konvice se vypne.

Existují dva typy tepelných ochranných systémů. Jednodušší systém poskytuje odstavení konvice během přehřátí, ale po ochlazení zařízení je však elektrický obvod znovu uzavřen, zahřívací teplo se začne zahřívat, struktura se zahřívá a senzor je pouze spuštěn. Taková ochrana neumožňuje oheň oheň, ale samotná konvice se může zlomit v důsledku spálení vytápění. Jiný typ ochrany, když je spuštěn, nejen otevírá elektrický obvod, ale také řídí spínač, takže zařízení může zařízení zapnout pouze po ochraně ochrany.

Automatické vypnutí při vroucí vodě

Tento systém automatického likvidace poskytuje automatické vypnutí zařízení při vroucí vodě. Princip provozu je založen na základě páry od vroucí vody po tepelný pokus, po kterém je konvice vypnuta. Samotný senzor teploty je spojen se spínačem, který vypne zařízení. Obvykle je tento systém umístěn do držadla konvice na stejném místě, kde je přepínač umístěn. Existují modely elektrických konvic, které lze zapnout otevřeným krytem. V tomto případě systém automobilů nefunguje. Tento problém je vyloučen v modelech vybavených dodatečnou ochranou. nelze je zapnout, pokud kryt konvice není uzavřen.

Indikace a podsvícení

Světelný indikátor elektrické konvice znamená, že zařízení je připojeno k síti a funguje, t.E. Top voda. Tento indikátor je obvykle umístěn na těle odnímatelné nádoby nebo na popisovač konvice. Zdroj světla je LED nebo žárovka. Kromě toho jsou některé modely vybaveny LED podsvícení, osvětlující vodou. Taková podsvícení je obecně čistě ozdobným prvkem a v této funkci vypadá docela velkolepá.

Jak odstranit tok vody z elektrické konvice

Při opravě elektrických konvic jsem se musel vypořádat s jejich únikem na následujících místech:

 • na křižovatce měřicího okna s tělem (oprava je nevhodná, protože zlomeninové těsnění jakýmkoli složením lepidla dává krátký účinek);
 • z trhliny v plastovém pouzdře (nepodléhá opravě doma);
 • Na místě křižovatky kovového spodního disku s baňkou na konvici.

Proto při nákupu nové elektrické konvice, na oplátku za selhání kvůli prasklému tělu, získal konvici se skleněnou baňkou. Doufal jsem, že elektrická konvice nikdy nepropustí uvolnitelný únik, protože skleněné pouzdro s úhlednou manipulací je téměř věčné a tok, který vznikl na křižovatce skla s kovovou základnou.

Po několika letech provozu skleněné elektrické konvice na své kontaktní plošině po vroucí vodě se začala objevovat voda, která kapala a zdola. Po každém vaření louže vody na místě se zvýšila a kapky ze spodní části konvice kapaly stále častěji. Musel jsem se zapojit do jeho opravy.

Aby se určilo místo vody, musely se dva šrouby v horní části rukojeti a tři šrouby, které držely spodní část, rozebírat.

Po odpojení dna, aby bylo možné pokračovat v opravě, zůstává pouze odstranění jednotných terminálů z kontaktů vytápění a topného systému a ochranného systému před přehřátím. Aby nebyly během shromáždění žádné problémy, před natáčením terminálů by se mělo zapamatovat nebo načrtnout, které z terminálů, které z kontaktů se nosily.

Skleněná baňka byla připevněna dnem pomocí silikonového tmelu. Při pečlivé kontrole křižovatky bylo zjištěno, že v továrně v důsledku porušení technologie lepení, na několika místech v silikonovém švu se vytvořily vzduchové bubliny. Po jednom z nich začala voda postupem času proudit.

Nejprve jsem chtěl utěsnit silikonem pouze místem vody, ale nebyla jistota, že by se na novém místě neobjevila. Proto bylo rozhodnuto odmítnout skleněnou baňku zdola a znovu je přilepit.

S pomocí čepele nože byl silikon odříznut na maximální možnou hloubku, a to jak podél vnitřního švu, tak zvenčí. Poté byla ze dna oddělena skleněná baňka s mírným úsilím.

See also  Na které straně umístit ventilátor na procesor

Dále, z plochy páření pomocí nože, zbytky starého silikonu byly zcela odstraněny a potom byly lepené povrchy odmazány rozpouštědlem (aceton nebo alkohol je vhodný). Pokud není po ruce žádné rozpouštědlo, můžete povrch umýt horkou vodou s jedlou sodnou nebo domácnou mýdlem a před lezením nezapomeňte zaschnout. Kromě toho byl povrch kovového dna vyčištěn, aby zářil brusným papírem.

Spodní část konvice je vyrobena z nerezové oceli, která byla testována pomocí neodymiového magnetu. nebyla přitahována dole. Ale k mému překvapení, na místě, kde došlo k úniku, byla na fotografii vytvořena díra. Protože se díra mohla tvořit v nerezové oceli, pro mě to zůstalo záhadou, možná se jedná o tovární manželství.

Díra byla vytvořena ve spodní části páření skleněné baňky a dole a při lepení by bylo uzavřeno tmelem. Ale rozhodl jsem se všechno, s pomocí elektrického páječku, zavřete díru měkkou pájkou.

Výběr tmelu pro lepení

Povrchy částí elektrické konvice jsou připraveny k lepení a je čas vybrat si tmel, který by měl být pro lidské tělo neškodný, odolávat teplotám až do 180 ° C a být elastický. Silikonové tmely plně splňují požadavky.

Nejlepší z nich je pečení silikonové mřížky s mícháním lepidla RTV 118 Q amerického výrobce, odolávající teplota až do 260 ° C. Cena trubice s objemem 82 ml tohoto tmelu je však srovnatelná s náklady na novou elektrickou konvici.

Trh má silikonový tmel ruského výrobce VGO-1, který je také určen k utěsnění kloubů trubek s přívodem horké a studené vody, odolávající teplota do 260 ° C. Zabalené do zkumavek s objemem 300 ml, ale také drahé a stojí jako půl ceny konvice. Je nutné utěsnit elektrickou konvici nejvýše 20 ml silikonu, a proto je ekonomicky vhodné koupit trubici VGO-1, pokud je plánováno použití pro jinou práci.

Při výběru silikonového tmelu se objevila přiměřená otázka. Opravdu výrobci elektrických ketterů a všichni jsou vyráběni bez ohledu na značku v Číně, používají drahý křemík s jídlem? Odpověď je zřejmá, použijte pro těsnění nejlevnější tmel. Proto jsem dospěl k závěru, že nejjednodušší silikonový tmel je docela vhodný, ve kterém neexistují žádné přísady. Po několika vroucích vodě, i když jsou v tmelu kontraindikované látky, všechny se rozpustí ve vodě a silikon se stane bezpečným pro lidské tělo.

Po ruce došlo k univerzálnímu konstrukčnímu silikonovému tmelu Soudalu, který jsem se rozhodl použít. V jeho složení nejsou žádné přísady a tmel vydrží expozici teplotě až do 180 ° C, což je dost pro tepelnou odolnost proti spojení.

elektrická, konvice, hoří, nehřívá

Leptání částí elektrické konvice

Zbývá udělat nejdůležitější krok. naplnit spodní část dna v celém kruhu silikonovým tmelem a do ní vložit skleněnou baňku do něj. Před nanesením povrchu je nutné odmazat alkohol nebo rozpouštědlo.

Proč se elektrická konvice vypíná poté, co se voda vaří?

Jednou z nejčastějších vad při provozu zařízení je to, že je odpojena předčasná předčasná. Zařízení není schopno přivést vodu k varu. V důsledku toho si majitelé začnou myslet, že konvice se konečně zhoršila a nepodléhá obnově. Než vyhodíte vybavení, je nutné pochopit důvody, které vedou ke skutečnosti, že se elektrická konvice nezapne nebo neustále se vypíná. Mezi nimi:

  Porucha bimetalické desky. Protože kov, ze kterého je vyroben, je vystaven neustálému expanzi a zúžení, po chvíli se deska začne deformovat, což povede ke ztrátě jeho původních vlastností. To znamená, že konvice nehřívá vodu a vypíná se ještě před vařením. Obvykle je tento problém pozorován v konvicích, které fungovaly více než jeden rok, nebo ve špatné kvalitě čínských modelů. Rozpis můžete odstranit ohýbáním desky do správné polohy. Tento problém se však na krátkou dobu znovu pocítí, takže nejlepším řešením bude koupit nové zařízení. Výměna bimetalické desky bude stát velmi drahé.

Elektrickou konvici můžete rozebrat sami doma pouze na osobu, která je alespoň trochu zběžná u elektrikáře. Jinak můžete tuto techniku ​​konečně přerušit. Pokud existují pochybnosti o správnosti jejich jednání nebo důvody pro zhroucení nejsou jasné, pak je nejlepší vzít vybavení do opravy workshopu. Tam, kvalifikovaní odborníci pomohou rychle najít zhroucení a vyvinout veškeré úsilí, aby jej eliminovali co nejdříve.

Krok.by.krok pokyny pro opravu elektrické konvice na vlastní ruce

O otázce odesílání elektrických úprav k opravě se rozhodne po obdržení služby služby. Ale stojí za to trávit čas rozhovorem se specialisty, pokud je možné problém vyřešit sami? Zařízení spotřebiče pro domácnost není tak obtížné, jak se zdá. Po studiu hlavních uzlů bude princip jejich práce, pravděpodobné poruchy, obnovení elektrické konvice moci dělat domácí pány.

Než budete pokračovat s diagnózou, opravou konvice na domácnost, budete muset zjistit, z jakých součástí se skládá, jak to funguje. Navzdory hojnosti nabídek pod různými značkami mají všechna elektrická zařízení této kategorie podobné zařízení. Zahrnují následující části:

 • rám;
 • indikátor zahrnutí;
 • topný prvek;
 • Řídicí systém (tlačítko ON, termostat);
 • Steas se skupinou síťové šňůry a kontaktní skupiny.

Spojení v interním komunikačním řetězci se provádí prostřednictvím jednotných terminálů, méně často. pájení. Po instalaci konvice naplněné vodou na stojanu a stisknutí klíče jsou přívodní obvody zařízení uzavřeny. To je doprovázeno světelným náznakem, že signalizuje všechno, co funguje. Pokud v této fázi není žádný kontakt mezi stojanem a spodkem zařízení. spínač je vadný, nic nebude fungovat.

elektrická, konvice, hoří, nehřívá

Dále, topný prvek (spirála nebo disk) nainstalovaný ve spodní části postupně přináší vodu do nádrže do varu. Po vaření automatizace vypne výkon ohřívače (lampa vyjde charakteristickým kliknutím). Pokud konvice není dostatek vody nebo byla náhodně zapnutá prázdná, měl by také fungovat ochranný systém, de.doručit napájecí řetězy.

Zařízení komponent elektrické konvice

A staré modely se spirálovými topnými prvky a novými. s disky zůstávají podobné podle principu působení, přítomnost hlavních uzlů. Určitě budou mít topný prvek, inkluzní klíč a ochrannou jednotku. Bez nich nebude konvice fungovat.

Systém ochrany přehřátí

Tento uzel je nezbytný k zajištění požadavků na požární bezpečnost. Pokud by tomu tak nebylo, pak s nedostatečnou hladinou vody, zapnutí prázdné konvice by určitě mělo oheň. A tak speciální kontaktní skupina de.doručuje topná prvek.

See also  Kde usnout v myčce bosch

Jako pracovní nástroj používá speciální desku 2 kovů, která reaguje na vytápění. Normální poloha. při přehřátí uzavřeno, bimetal je deformován, roztrhán elektrický řetězec a vypne topení. Výrobci domácích spotřebičů používají řadu typických řešení této jednotky. A každý používá bimetalické senzory, spolehlivé a efektivní.

Jedinou nevýhodou tepelné ochrany je potřeba počkat, až se zchladí a přijme počáteční polohu pracovní části. Poté je konvice připravena znovu na práci.

Automatický systém vypnutí při vroucí vodě

Další odpovědný uzel, bez kterého je normální práce konvice nemožné. Postup, na který jsou tak zvyklí, že nevěnují pozornost. automatické vypnutí zařízení po zahřívání vody. Není náhodné, že výrobci provádějí v provozních pokynech, aby přízvuk nalili tekutiny do baňky na jasně určenou úroveň (odpovídá nominální kapacitě). Spuštění přepínače pod působením parního paprsku závisí na tom.

Ochrana je založena na jiné bimetalické skupině, která, zahřátá, rozbije napásový řetězec.

Indikace zahrnutí a podsvícení

Každý model má indikátor inkluze světla: Bez něj je obtížné určit stav zařízení. Toto je žárovka, propojená s kontakty „hlavního“ tlačítka. Osvětlení není povinná funkce. Někteří výrobci to vkládají jako další možnost. Funguje to synchronně s zapnutím (mimo) konvici.

ochrana přehřátí

Při duplicitní ochraně působí deska s různými koeficienty expanze jako teplotní senzory. Uvnitř, které mají zvláštní vzorek, jsou desky přilepeny k sobě a pevně zapadají na dno konvice. Pomáhá jim pasta se zvýšenými tepelnými vodivými vlastnostmi, které se aplikují na povrch. V žádném případě by neměl být odstraněn z spínače ochrany tepla.

Pomocí keramické tyče je deska spojena s kontakty. Po zahřátí se jeden z desek ohýbá, tyč uvede do pohybu a otevře obvod. Pak však dochází k postupnému chlazení a stonek opět uzavírá spojení. Taková akce bude pokračovat v kruhu, dokud topení hoří nebo konvice nebude odstraněna ze stojanu. Pro vyloučení autorství je stanovena duplicitní ochrana, která vypnutí napětí do zařízení.

Diagnóza poruch

Potřeba přezdívky nastává, když se rozpis jakéhokoli uzlu elektrického obvodu (zařízení není zapnuto, příčiny nejsou známy, zatímco banální chyby, jako je nepracovní vývod nebo volná instalace, jsou eliminovány). Práce se provádí pomocí speciálního zařízení. multimetru, stejně jako šroubováky vybrané podle typu šroubů a ostrého nože s kleštěmi nebo kleštěmi. V tomto případě jsou následující body postupně kontrolovány:

 • Výkon flexibilní šňůry a kontakty stánku. Je obtížné opravit spálený stojan bez vhodných zkušeností a jeho zhroucení je viditelné pouhým okem, ale pro ušetření času je volání kontaktní skupiny vždy prováděno. Jeden konec testeru v této fázi se aplikuje na vidličku, druhý až jarní kontakty (nejčastěji jsou ve středu). Zjištěné poruchy, jako je spálený nebo nedostatečně silná šňůra, sazí na povrchu mosazného kontaktu, je pokud možno, po kterém je skupina znovu uvedena. Při absenci problémů na všech třech řádcích (2 hospodářských zvířat a půdy) je oprava elektrických konvicí komplikovaná, musí být případ rozebrán.
 • Provozovatelnost terminálu deseti ořechů na základně pouzdra. V této fázi musíte rozebrat konvici, jak je uvedeno v pokynech, a střídat se kontrolovat kontakty vnějšího a vnitřního měděného prstence. Při absenci volání je napájecí podložka zcela rozebrána, aby se půda odstranila, sestavila a znovu zkontrolovala.
 • Výkon tlačítka napájení. Jeden tester sonda se dotýká kontaktu drátu, který dodává proud na tlačítku, druhý. do deseti napájecího drátu. Tlačítko je zkontrolováno v vypnutí a pracovním stavu, v nepřítomnosti zvukového signálu o použitelnosti ve druhém případě je třeba jej opravit nebo vyměnit (v případě potřeby napište přímo konvici).
 • Výkon deseti. Jedna sonda je zaměřena na napájecí kontakt, druhý. na bod připojení s drátem z tlačítka napájení. Když se roztrhne řetěz, musíte nahradit topení novým, což není vždy možné.

Kromě kontroly obvodu pomocí multimetru se hodnotí skutečný odpor topení. Pro provedení této operace stačí odstranit spodní část konvice, zapněte tester v režimu měření a nasměrujte své sondy na víkendové terminály. S významnou odchylkou od vypočtené nebo deklarované výrobcem musí být topení vyčištěno nebo nahrazeno.

Zkontrolujte, zda se ovládá oprávněná šňůra a kontakty stánku zkontrolujte kontakty vnějšího a vnitřního měděného prstence

Elektrikář zastavil oteplování vody. Jaký je důvod? Oprava elektrických konvic.

V tomto případě zařízení utratí stejný kilowatt za den jako termopot. Pokud však celá rodina během dne pracuje, je vyžadována vroucí voda pouze na snídani a večeři. Potom 2-3 vroucí v běžné konvici bude vyžadovat pouze 0,3 kW a bude to ekonomičtější možnost.

Mýtus 6. V elektrické konvici můžete připravit svařené víno a vařit mladé, kteří se stále snaží vařit klobásy, knedlíky a zahřívat polévku doporučuji vám zdržet se takových receptů. Průvodce po jakékoli elektrické konvici naznačuje, že do zařízení nemůžete nalévat polévku, víno atd. Kapalina může „vytlačit“ kryt zařízení a částice potravy se budou moci zahalit do topného prvku.

Ze stejného důvodu byste neměli používat sycenou vodu k čištění konvice z měřítka. Takové nápoje skutečně obsahují kyseliny citronové a ortofosforečné, které rozpouštějí plak. Ale také obsahují sladidla a barviva, která mohou jíst do vnitřního povrchu těla konvice nebo povlak topného prvku. Lepší experiment s různými typy čaje. Dnes výrobci nabízejí obrovský sortiment chutí. odrůdy římsa lze snadno zakoupit ve specializovaném obchodě. Stačí si pečlivě přečíst recept, t.na. Vroucí voda se nepoužívá k vaření některých typů pití. Proto se mi milovníci rozmazlování s nádhernými pohledy na orientální čaje doporučuje zakoupit si techniku, která vám umožní monitorovat topnou vodu. Například některé konvice zajišťují indikátory teploty vody. A v jedné z elektrických konvicí naší společnosti se v závislosti na vytápění mění barva vnitřního podsvícení podsvícení. Teplota vody je až 40 stupňů. modré světlo, od 40 do 80 stupňů. žlutá, od 80 a více. červená. Nyní se můžete snadno hýčkat s šálkem i nejúžasnější rozmanitosti čaje ve velkolepém výkonu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS