Elektrická vyhřívaná konzumace elektřiny na ručník za měsíc

Kolik elektřiny spotřebovává elektrickou vyhřívanou kolejnici ručníky: výpočtový vzorec, metody snižování nákladů na energii

Během kalendářního roku může být použita elektrická vyhřívaná kolejnice ručníků, protože nezávisí na ústředním topení a systému zásobování vodou.

Nainstaluje se jako sušení pro ručníky a jemné povlečení jako nástroj pro vytápění, aby se udržoval příznivý mikroklima v místnosti. Schopný dlouhého pracovního cyklu s konstantním připojením k síti.

Odrůdy elektrických vyhřívaných kolísání ručníků

K dnešnímu dni si můžete zakoupit různé možnosti pro takové modely. Zvažte známky elektrických vyhřívaných ručníků na tom, jaké značky:

Ve tvaru je obrovská škála elektrických vyhřívaných ručníků. V prodeji najdete tato zařízení obvykle žebřík, hady atd. D. Existují také jedinečné modely, které jsou vydávány na objednávku.

Typem zahřívání jsou všechna elektrická zařízení pro sušení ručníků rozděleny do dvou hlavních skupin:

elektrická, vyhřívaná, elektřiny, ručník, měsíc

Ve mokrých strukturách se zpravidla používá jeden z typů chladičů. Existují tři typy chladičů:

Towsters se liší ve tvaru, můžete si vybrat jednoduchý i originální model

Voda, jako chladicí kapalina, je charakterizována poměrně vysokou rychlostí vytápění. Maximální indikátor teploty, že voda v ručníku může dosáhnout, je 85 ° C. Z minusů této chladicí kapaliny je třeba poznamenat, že voda chladí tak rychle, jak se zahřívá. Olejové modely mají nižší teplotu zahřívání než voda (70 ° C) a zařízení fungující na nemrznoucí směsi mají poměrně vysoký koeficient tepelné vodivosti.

elektrická, vyhřívaná, elektřiny, ručník, měsíc

Výhodou mokrých vyhřívaných ručníků jsou to, že jsou schopni udržet teplotu po nějakou dobu po odpojení od energie. Nevýhody takových zařízení zahrnují skutečnost, že potřebují více elektřiny než suché analogy a méně dlouhodobé operační období v důsledku korozivních účinků.

Zařízení, která jsou vybavena suchým topným prvkem. Kromě toho konzumují méně elektrické energie a mají širší rozsah modelů.

V závislosti na možnosti instalace jsou elektrické vyhřívané ručníky klasifikovány:

Model zdi nezabírá mnoho místa a lze jej nainstalovat i v malé koupelně

Zvažte hlavní barvy těchto zařízení:

Bílá barva vypadá nejpříznivější a je velmi populární mezi zákazníky těchto zařízení. Barva na bílé elektrické vyhřívané kolejnice však v průběhu času zžloutla. Bronzová barva je dobrá volba, která je vhodná pro téměř každou koupelnu. Navíc na bronzových elektrických vyhřívaných věžích je na rozdíl od bílého zařízení na rozdíl od bílého zařízení nejméně patrné zbarvení barvy nejméně patrné. Vyrábějí se elektrické vyhřívané kolejnice z následujících materiálů: ocel, měď, mosazi. Síla těchto produktů se může lišit.

Koeficient spotřeby

Tento parametr není v charakteristikách uveden, protože bude záviset na mnoha faktorech. Tato hodnota určuje dobu aktivního provozu vyhřívané kolejnice z ručníku z celkové doby začlenění. Poté, co je zařízení zahříváno na nastavenou teplotu, termostat vypne napájení a zahřívání pokračuje s nahromaděným teplem. Poté se topení pravidelně zapne a spotřebovává elektřinu, aby udržovala konstantní teplotu. Čím rychlejší je vyhřívaná kolejnice ochlazuje, tím častěji se zařazení.

Koeficient spotřeby energie elektrických zbraní se pohybuje od 0,4 do 0,16, tj. Zařízení spotřebovává elektřinu od 24 do 10 minut za hodinu.

Nejúspornější režim spotřeby s koeficientem 0,16 je dosažen v souladu s nezbytnou silou vyhřívané kolejnice ručníky a standardní výměnou vzduchu s ventilačním systémem: 25 m³ za hodinu pro koupelnu a 50 m³. pro společnou koupelnu za hodinu za hodinu.

See also  Elektrická konvice hoří, ale nehřívá se

Při používání zařízení pouze pro sušení bude koeficient záviset na vlhkosti. Zavěšení mokrého ručníku Při sušení se spotřeba zvyšuje na maximum, ale když zaschne, teplo tepla se snižuje a zařízení jde do ekonomického režimu.

Spotřeba energie elektrické vyhřívané kolejnice

Ekonomické využívání energetických zdrojů je jedním z nejnaléhavějších problémů. Moderní domy jsou vybaveny rostoucím a velkým počtem elektrických zařízení. V souladu s tím existuje touha optimalizovat náklady.

Pokud je pro koupelnu vybrána elektrická vyhřívaná kolejnice pro ručník, bude mít spotřeba energie tohoto zařízení jedna z nejdůležitějších hodnot. Musíte si koupit model, jehož použití bude ekonomicky ziskové.

Kolik energie konzumuje ručník?

Spotřeba energie zařízení se může lišit. Bude to záviset na řadě faktorů:

Obecně je třeba poznamenat, že moderní zařízení jsou charakterizována nízkou spotřebou energie. V tomto případě je koeficient jejich tepelného návratu vysoký

Pohodlné pro pobyt v místnosti je teplota, která je 22-25 ° C. Aby se takový teplotní režim udržoval, musí zařízení produkovat alespoň 100 W tepelné energie na 1 m2. Pokud je tedy například velikost koupelny 4 m2, je pro vytápění vyžadováno zařízení, jehož výkon je nejméně 400 W.

Spotřeba energie a technické zařízení

Kolik elektřiny spotřebovává zařízení významně závisí na typu plnění jeho trubek. Elektrické vyhřívané ručníky jsou takových typů:

  • Olej. Potrubí jsou naplněny tekutinou (olej, nemrznoucí směs), vyhřívané díky topení. Hlavní množství energie je spotřebováno primárním vytápěním. Za 15-60 minut je plnivo zahříváno a případ přímo, pro které je vyžadováno až 600 wattů;
  • kabel. Uvnitř potrubí je topná kabel, který se téměř okamžitě zahřívá na maximální možnou teplotu. Taková zařízení konzumují méně energetiky-35-165 wattů, ale mají menší přenos tepla.

Vypočítejte sílu, abyste zjistili, kolik energie utratí zařízení, můžete použít data uvedená v pasu zakoupeného modelu. To se provádí podle zjednodušeného vzorce E = pkkt, kde:

Výsledek je vynásoben náklady 1 kW/h. Podobně můžete vypočítat měsíční a dokonce roční spotřebu energie.

Ručníky vybavené termoregulátory jsou strukturálně složitější. Cena z nich je proto vyšší než u modelu bez regulátoru. Přesto se doporučuje vybrat přesně zařízení s regulačními orgány teploty.

Díky nim může uživatel samostatně nastavit teplotní režim. Například můžete nastavit maximální teplotu, pokud potřebujete rychle vyschnout prádlo.

Po zbytek času bude elektrické zařízení fungovat s minimálním výkonem, což výrazně ušetří.

Strukturní materiály

Je důležité zvážit, z čeho jsou sušičky vyrobeny. Síla závisí na materiálu, odolnosti vůči agresivním faktorům

Nejčastěji se nacházejí zařízení z nerezové oceli. Takový ohřívač snadno odolá velké pracovní tlak s významnými rozdíly, někdy se vyskytuje v budovách s centralizovaným průměrem. Ale zařízení z nerezové oceli hodně váží.

Měď je charakterizována významnou tepelnou vodivostí a odolností vůči korozi. Takové vyhřívané kolejnice na ručníky se rychle zahřejí, váží jen málo, docela snadno se nainstaluje, vypadají krásně. Ale zevnitř by měly být trubky galvanizovány. to bude chránit měď před kontaktem s kapalinou chladicí kapalinou.

Mosaz je slitina založená na mědi. Zařízení z tohoto kovu také dokonale provádějí teplo, odolné vůči korozi. Často se vyrábějí s vnitřním povlakem chromu, což pomáhá zvýšit operační období.

Struktury vyrobené z „černé“ oceli s trubkami bez kokosového povlaku zevnitř jsou levné, ale spíše nestabilní vůči chladicí kapalině, zejména agresivní. Doporučujeme být namontovány výhradně do autonomního systému, který vylučuje tlakové skoky.

Kolik elektřiny spotřebovává elektrickou vyhřívanou kolejnici pro ručník

Různé modely se mezi sebou liší podle koeficientu spotřeby elektřiny. Výběr zařízení závisí na oblasti koupelny a objemu odhadovaných věcí, které budou muset být denně sušeny.

See also  Senzor teploty ulice pro plynový kotel

Faktory spotřeby energie

Jedním z nejdůležitějších faktorů úrovně spotřeby elektřiny je typ designu vyhřívané železniční ručníky. K dnešnímu dni se rozlišují tekutina, kabel a kombinované elektrické ručníky.

Tyto modely se vyznačují kapacitou 300-1000 wattů. Vytápění a přenos teplých vzduchových hmot je dosaženo v důsledku oleje nebo vody. V procesu spotřeby elektřiny dochází k zahřívání topení. Jejich spuštění nebo zastavení se provádí díky vybudovaným senzorům. Některé modely poskytují automatické vypnutí, pokud teplota dosáhne kritické značky. Maximální spotřeba proudu je pozorována během počátečního vytápění topení, po kterém je vybraný režim zachován během práce zařízení.

Zahrnuto ve skupině středních a malých zařízení konzumujících asi 30-165 wattů. Zařízení se zahřívá pomocí speciálního kabelu. Taková vyhřívaná kolejnice pro ručník je však ekonomičtější, úroveň přenosu tepla je však řád k nižšímu řádu. Pokud spotřebitel potřebuje jen osušení prádla bez sušení areálu, tyto modely se plně vypořádají s úkolem.

Kabelové vyhřívané kolejnice nejsou navrženy pro vytápění, protože nemají dostatečný výkon a mohou se vyrovnat pouze s sušením ručníků a prádla.

Zkombinujte vlastnosti kapalin a kabelových ručníků, ale mají významnou nevýhodu. Pokud jde o kategorii cen, pojmenované zařízení se týká drahých zařízení.

Dalším faktorem spotřeby energie je úroveň přenosu tepla. Zařízení se zvýšeným přenosem tepla se rozlišují pomocí obžerství. Design vybavený časovačem nebo termostat utratí proud ekonomičtěji. Pokud zahřátá vyhřívaná kolejnice pracuje bez zastavení, elektřina se utratí mnohokrát více než například model, kde je časovač, který se vypne včas. Vzorky s poskytnutým termostatem jsou snáze konfigurovatelné a jsou považovány za ekonomičtější než neregulovaná zařízení.

Jaká síla vyhřívané kolejnice musí být vybrána pro své potřeby

Pokud se zařízení používá pouze pro sušení ručníků a oděvů, pak je jeho síla dostačující 35 W/m². V případě jeho použití a pro vytápění koupelny potřebujete 140 W/m². To bude stačit k udržení teploty 25 ° C v období vytápění.

Pokud nastavíte měšťanské obyvatele nižší energie, nebude schopen zahřát vzduch na požadovanou teplotu a zároveň bude spotřeba elektřiny velká. Příliš výkonné zařízení by nemělo být nainstalováno. Vzhledem k termostatu se spotřeba elektřiny nezvýší, ale její časté inkluze/vypnutí povede ke snížení pracovního zdroje.

elektrická, vyhřívaná, elektřiny, ručník, měsíc

Příklad výpočtu

Ve většině budov s více kryty je oblast koupelen od 3 do 5 m², i když v soukromých budovách může být až 10 m² nebo více. Chcete.li vybrat vyhřívanou kolejnici pro ručník, nejlepší možností je 140 wattů na m², t.E. Pro koupelnu 4 m² budete potřebovat zařízení s kapacitou 560 wattů.

Vždy si můžete vybrat model, jehož síla odpovídá oblasti místnosti. Odchylka indikátoru výkonu ve 20-30 W je považována za nevýznamnou a neodráží se v práci zařízení.

Výběr vyhřívané kolejnice ručníků pouze pro sušení prádla, uvedené parametry nelze přivlekat

V tomto případě je hlavní pozornost věnována rozměrům zařízení tak, aby se na něj zapadaly ručníky všech členů rodiny

Srovnání s vodou vyhřívanou železnicí ručník

Modely vody jsou připojeny k systému vytápění nebo DHW. Horká voda cirkuluje uvnitř nich, kvůli kterému se povrch zařízení zahřívá

Při výběru takových modelů je pozornost věnována jeho rozměrům a také tlaku, na který je navržen, optimální indikátor 7-10 ATM ATM

Hlavní nevýhodou vodního zařízení je to, že funguje pouze tehdy, když je dodávána horká voda. Pokud je vypnuto v létě, pak vyhřívaná kolejnice nefunguje. Pokud nelze nastavit teplotu modelu vody, má mnoho elektrických možností schopnost nastavit jeho hodnotu.

Proč potřebujete termostat?

Producenti vyhřívaných ručníků dnes nabízejí několik možností modelu: od jednoduchého rozpočtu po vybavení dalšími možnostmi pro pohodlnější provoz a úsporu spotřebované energie. Nejjednodušší možností je, když jednotka pracuje na konstantní teplotě, to znamená, že se stabilně zahřívá a pracuje v jednom teplotním rozsahu.

See also  MI robot vakuové mop základní nastavení

Strukturálně složitější vyhřívané kolejnice jsou vybaveny speciálními senzory, které po dosažení určité teploty přenášejí zařízení do režimu snižování energie. Modely tohoto typu jsou poměrně drahé.

Vybavení elektrické vyhřívané železnice ručníku termostatem

Alternativní možností je elektrický odpalovač s termostatem, který umožňuje uživateli samostatně nastavit teplotní rozsah. Pokud potřebujete naléhavě sušit prádlo nebo chladnější v místnosti, stačí dát zařízení na maximum.

Zbytek času bude zařízení fungovat s minimálním výkonem, zatímco výrazně ušetří elektřinu. Elektrický model s termostatem jako celkem bude stát o 5-10 % více než jednoduchá standardní elektrická vyhřívaná kolejnice pro ručník bez dalších možností, ale rozdíl v ceně se při placení účtů za spotřebovanou elektřinu rychle vyplatí na stálé úspory.

Kolik elektřiny spotřebovává elektrickou vyhřívanou kolejnici pro ručník

Alternativa k vodě vyhřívané železnici ručníky je podobné zařízení připojené k síti. Je vhodné používat, nezávisí na systému zásobování horké vody a je charakterizováno vysokým koeficientem přenosu tepla. V článku hlavní instalatér řekne, kolik energie spotřebovává elektrické vyhřívané kolejnice ručníky v závislosti na energii.

V prvním případě je případ zařízení naplněn kapalinou, která cirkuluje a zahřívá zespodu. Kolik energie konzumuje elektrický vyhřívaný ručník, je určeno jeho velikostí a objemem výplně. Nejprve to zahřívací místo zahřívá zařízení a kapalinu a kapalinu uvnitř, které trvá asi 60 minut, a poté udržuje požadovanou teplotu. Od 300 do 600 W se vynakládá na první hodinu práce, přesná hodnota závisí na úpravě zařízení.

Pro snížení neoprávněných nákladů na elektřinu je vhodné použít modely, jejichž design zajišťuje přítomnost termostat a termostat. S jejich pomocí můžete ovládat úroveň vytápění místnosti a v případě potřeby ji změnit.

Vyhřívaný kabel vyhřívaný kabel je menší než spotřeba energie a nízký koeficient přenosu tepla. Jeho síla nestačí k zahřátí koupelny, ale je dost na sušení produktů z textilu. Kolik elektřiny spotřebovává vyhřívaný ručník s topným kabelem? Tento parametr je uveden v doprovodných dokumentech zařízení a je od 35 do 165 W. Návrh modelů s topným kabelem nemá termostat, jejich vytápění je stabilní a je 60 ° C.

Spotřeba energie vyhřívané ručníky se vypočítá na základě svědectví technického pasu, s ohledem na způsob jeho práce. Nejprve musíte určit, jaký výkon je zařízení vhodné pro instalaci v určité místnosti. Podle ustanovení Snip, pro vytápění 1 m² na teplotu 18 ° C budete potřebovat asi 100 wattů. U koupelny je však taková teplota vzduchu zcela nedostatečná kvůli vysoké vlhkosti, při které je chlad ostřejší. Chcete.li vytvořit pohodlnou atmosféru a udržovat teplotu asi 25 ° C v místnosti, potřebujete asi 140 wattů na 1 m².

Takže pro místnost 6 m² je dostatek zařízení s kapacitou 840 wattů. Kolik energie v tomto případě konzumuje vyhřívaná kolejnice? To lze vypočítat podle následujícího vzorce:

  • M ─ Síla vyhřívané železnice pro ručník, uvedené v dokumentech připojených k ní;
  • CS: GO ─ Koeficient poptávky rovná 0,4;
  • V ─ provozní doba.

Chcete.li zjistit spotřebu energie za měsíc nebo rok, musíte vynásobit výslednou hodnotu o počet dní pro ně. Znáte tarif, můžete vypočítat náklady na vytápění koupelny elektrickou vyhřívanou kolejnicí ručníky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS