Čerpadlo nefunguje na pračce

Co dělat, pokud pračka nefunguje

V závislosti na známkách rozbití používáme jeden ze čtyř metod kontroly pračky.

 • Stroj neslouží vodu
 • Zbytečné zvuky a hluk
 • Čerpadlo bzučí a netřeší
 • Vypouštěcí čerpadlo nefunguje a nejsou žádné zvuky.

Kontrola by měla být provedena na principu “od jednoduchých až po komplexní”. První zkontrolujte Zamor.

S výhodou bez odstranění vypouštěcího čerpadla z mytí. To ušetří čas a úsilí, pokud zjistíte další příčinu poruchy. Některé modely automobilů jsou v přístroji poměrně složité a neobvyklé budou docela obtížné dostat se do čerpadla.

čerpadlo, nefunguje, pračce

Jak zkontrolovat pračku čerpadla

Existuje několik možností pro poruše čerpadla v pračce. Zvažte všechny scénáře a metody kontroly, pohybující se od jednoduchých až po komplexní.

Vizuální kontrola a ruční kontrola

Čerpadlo často přestane fungovat kvůli odpadu. Může to být železná mince, zapomenuté v kapse oblečení, nebo dokonce celá ponožka. V některých modelech indesitu v bubnu se silhuman pouzdro rozpadá a jeho části jdou do odvodnění. Drobné položky procházejí filtrem a blokujte oběžné kolo. V důsledku toho je motor bzučení, ale lopatky se neotáčejí, voda neodejde. Je to z toho, že začíná zahřát elektroinstalaci, krmení čerpadla. Zdá se, že vůně vinutí hořáku se objeví, kryt stroje se vpravo vpravo.

Když ponožka, handkerchie spadne do čerpadla, uvízne ve filtru a blokuje toku kapaliny. V tomto případě se oběžné kolo spřádí, ale funguje to vyděšený.

Můžete zkontrolovat čerpadlo pro křižovatku nebo ucpaný filtr následujícím způsobem:

 • Vyjměte spodní dekorativní obložení na přední straně stroje (obvykle upevněna na západkách).
 • Nahraďte rovnou nádobu pro sběr vody pod pravým úhlem.
 • Odstraňte kulatou zástrčku a získejte filtr.
 • Pokud je to velký odpad, věc. odstranit.
 • Zvýrazněte díru uvnitř pouzdra v baterku, abyste zkontrolovali oběžné kolo. Ujistěte se, že neblokuje minci, kost z podprsenky, klíče od apartmánu. Chcete-li to udělat, zkontrolujte ruku oběžného kola.

Před kontrolou čerpadla pračky jej odpojte od sítě. Je nutné zabezpečení odstranit náhodné otáčení čepelí, když zkontrolujete oběžné kolo s rukama.

Kromě možnosti otáčení vyhodnotit radiální hru osy. Musí být minimální. Pokud je hřídel chůze, je zatížení možné přes zátěž a blokovat čerpadlo, i když to nezasahuje.

Po kontrole, nainstalujte filtr se zástrčkou na místo, zavřete poklop, zapněte režim odvodnění. Stroj musí vytočit kapalinu a okamžitě zapnout čerpadlo ke stažení vody do drenáže (bez sady vody Tato funkce ve většině strojích nebude fungovat, dokud senzor hladiny vody “bude mít” dostatek kapaliny). Pokud voda klesne, znamená to, že problém byl obsazen.

Někdy není filtr ucpaný a hadice po něm. Tam se hromadí nálet z nečistot a vkladů nerušeného pracího prášku. Při kontrole čerpadla by měla být hadice zkontrolována.

See also  Pračka zanussi nezapne červenou červenou

Kontrola multimetru

Pokud není hadřík, oběžná kola se snadno otáčí a neexistuje radiální vůle, zkontrolujte elektrickou část čerpadla. Pro tohle:

 • Vyjměte pravou stěnu pouzdra stroje, pokud vypadáte jako obličej na přední straně. Dostane přístup k vnitřním uzlům strojů strojů. Některé modely Samsung mají poklop vpředu, což nejenže třese vypouštěcí zátku, ale také celé spodní straně pouzdra.
 • Vypněte stroj ze sítě.
 • Odstraňte kontaktní čip z motoru.
 • Připojte sloty sondy multimetrů.
 • Nastavte přepínač do režimu kontroly odporu. Hodnoty na obrazovce by měly být v rozsahu 150-260 ohmů.

Je-li na displeji nula, jedná se o znamení zkratu vinutí. někde se dotýkají. To se děje při přehřátí při izolačním laku. Nekonečně vysoký odpor indikuje odpojení vinutí, ale bez kz.

Zkontrolujte přímo bez multimetrů

Pokud neexistuje multimetr, nebudete rozpoznat, co se přesně stalo s čerpadlem (zkratem nebo otevřením), ale můžete zkontrolovat elektrickou část služby jiným způsobem:

 • Získejte přístup k terminálům motoru motoru.
 • Vyfotit obrázek kontaktů kontaktů a koupit přesně ty s kabelem 1 m a vidlice sítě.
 • Sbírejte napájecí vodič a napájecí čerpadlo přímo přes výstup.
 • Konkurenční motor spustí rotaci oběžného kola.

V domácím síťovém drátu s kontakty kontaktů a vidlice stojí za to přidat zkratovou pojistku v vinutí motoru. Pokud má byt celkovou ochranu ve formě stroje, není třeba pojistku. Pro snadné dodávky naleznete v přepínači na drátu.

Zkouška může být pokračována pod zatížením, protože při plnění nádrže se tlak na oběžné kolo zvyšuje, což může odhalit šikmo, odpor a jiné deformace. Zabalte vypouštěcí zátky. Naplňte bubnu tekutinu. To bude muset být provedeno ručně (šálek, malý kbelík), protože systém zbytku, včetně přívodního ventilu, je de-energizován. Po získání 5-6 litrů, zavřete mycí dveře a napájení elektromotoru. Voda by měla sloučit odvodnění.

Pokud se oběžná kola neotáčí, když je napájení připojeno přímo, a ruka se volně otáčí, znamená to, že problém je v elektrické části.

Příčiny poruch

Téměř každá milenka narazila na situaci, kdy stroj neslouží vodu; Pro takový stav může být několik důvodů. Nejčastěji stroj odmítne pracovat kvůli banální blokádě, ke kterému se děje v různých uzlech:

 • Spiknutí. Malé odpadky z kapes oděvů se podařilo ucpat vypouštěcí potrubí spojující nádrž podložky a švestkovým čerpadlem. Vzhledem k přeplnění, voda nemůže opustit nádrž.
 • Filtr ucpání. Čerpadlo (čerpadlo) je zodpovědné za vypuštění odpadní vody do kanalizace. Malé odpadky (mince, nitě, tlačítka, párátka) úspěšně skóruje filtr a zastaví systém.
 • Do čerpadla se dostala cizí věc. K tomu dochází, pokud filtr nedokáže chytit odpadky, proniká dále, neprokázal oběžné kolo čerpadla do vypouštěcí hadice a otočil ji.
 • Spiknutí v odtokové hadici. Odpadky úspěšně prošel čerpadlem, ale skóroval hadici, skrze kterou se špinavá voda spojuje.
 • Vorso v SIphon. Někdy je vypouštěcí hadice připojena ke kanalizační síti přes sifon. Zařízení rozšiřuje životnost pračky, ale bohužel není pojištěno proti ucpání.

Situace, kdy stroj neslouží vodu, může nastat z jiných důvodů:

 • Problémy v elektronické jednotce. Moderní pračky. spolehlivé jednotky, ale také někdy nevydrží skoky napětí. Kontrolní přestávky se někdy vyskytují v interních důvodech.
 • Někdy rozpadové funkce programovacích režimů (ne charakteristické pro všechny modely). Některé programy například neprovádějí spin v automatickém režimu. V tomto případě se stroj zastaví na pauzu a čeká, až majitele spustí press ručně.
 • Stroj se neslouží vodu a buzz. Tato situace označuje poruchu čerpadla zodpovědného za čerpací vodu. Někdy kanalizace jde, ale velmi pomalu.
 • Změnil délku hadice poté, co je agregát přerušován. Zřídka, ale to se stává, že po prodloužení hadice (standardní délka. jeden a půl metry) zmizí odtok. Může se vyskytnout, pokud po dlouhé službě snížil napájení čerpadla, a čerpání vody pro delší vzdálenost, kterou netahá.
See also  Čerpadlo -pump pro pračku

Někdy vzniká reverzní situace: Stroj bez zastavení získává a okamžitě čerpá vodu. Příčiny jsou nejrůznější: od selhání elektroniky (Senzor řízení hladiny vody) na nesprávné umístění vypouštěcí hadice.

Rozbitý oběžné kolo

Dokážu definovat rozpad oběžného kola, a to i bez demontáže případu automatického stroje. Chcete-li to udělat, stačí se podívat do díry šnečí, který se objeví po filtru odpadků. Umožnit svítilnu uvnitř. bude možné odhalit problém.

Hlavní “Příznak” tohoto členění je trvale bzučovací vypouštěcí čerpadlo, periodicky přeskočte. Čerpadlo vytvoří hluk a zároveň ne pumpovat vodu z nádrže nebo výstup kapaliny příliš pomalu. Je dovoleno lepit rozbité čepele oběžného kola na místo, ale tato oprava nemůže být považována za spolehlivou. v průběhu času mohou opět vypnout. Nejlepší volba. Vyměňte uzel.

Rozšířit pumpu “život

Vyměnit spálené čerpadlo je snadné, ale ještě jednodušší a levnější. zabránit poškození. Čerpadlo přestávky zřídka, zejména pokud stroj používáte správně. Mluvíme o následujících doporučení:

 • Dodržujte sazbu zatížení (při přetížení podložky pracující na opotřebení a čerpadlo, včetně);
 • Před praním zkontrolujte kapsy (zapomenuté odpadky do kanalizace a ucpává);
 • Pravidelně vyčistěte podložku (jednou za 1 až 4 měsíce);
 • Organizovat filtrační systém (tuhá a špinavá voda snižuje život kulometu).
čerpadlo, nefunguje, pračce

Vyčistěte nebo vyměňte čerpadlo, které můžete. Hlavní věcí je, aby se ujistil její chyba a neodchýlit se od pokynů.

Jak nainstalovat sifon

Často si lidé myslí, jaký druh sifonu pro pračku používat, a jak jej připojit. Ideální, pokud je nový sifon vybaven tryskou, ke které je připojena hadice vypouštění vody. Za prvé, produkt je připojen k krku dřezu. Nainstalujte ji ne v horizontální a vertikální poloze. Pokud toto pravidlo selže, může dojít k úniku.

Poloha a výška spojení také hraje mnoho důležitých rolí. Tam, kde se nachází zadní kryt, musí být vypouštěcí hadice v nadmořské výšce alespoň 60 cm. Odtokový systém může být níže. Zadní kryt pračky je obvykle vybaven speciálním upevňovacím prvkem nahoře, ke kterému můžete připojit hadici vypouštění vody.

Připojení sifonu do kanalizačního potrubí a trubky přicházejícího ze stroje

Někteří mistři se domnívají, že systém by neměl být silně dotažen, věřit, že mezery nám umožňují vyloučit částečnou návratnou vazbu špinavé kapaliny. Není vždy platné, takže systém by měl být hermetický. Chcete-li vyloučit odlitku, použije se speciální ventil, zvaný anti-Sifton. Po instalaci sifonu musíte otevřít jeřáb ke kontrole připojení.

See also  Jak umýt bílé tenisky v pračce

Příčina u ložisek

Znečištění není jediným důvodem pro nesprávný provoz zařízení. Když ložiska selžou, během otáčení hřídele je bití. Protože rytmu oběžného kola začíná otřít o šnečí skříně. Způsobuje hluk a neproduktivní čerpací práce až do úplné zastavení.

Tento problém je vyřešen nahrazením kuličkových ložisek, které lze zakoupit ve specializovaných prodejních místech nebo v servisním středisku pro domácí spotřebiče.

Pokud v tuto chvíli není možné koupit novou část, a praní nemůže čekat, je možné dočasně prodloužit životnost čerpadla, kratší čepel pro 2 milimetry s ostrým nožem. Ale nepřehánějte to: Pokud řezáte více, výkon systému spadne.

Po vyčištění, výměna ložisek nebo těsnění, Oprava motoru lze považovat za kompletní. Nainstalujte pouzdro s lopatkami v cívce a upevněte západky. S výhradou bezpečnostních pravidel se připojte ke dvěma kontakty 220 V napětí a zkontrolujte zařízení. Ujistěte se, že v normálním provozu zařízení můžete připojit šnek a vrátit celý design do cm.

Jak se můžete ujistit, opravit pračku čerpadla s vlastními rukama. není to tak nemožný úkol a pro každého, kdo pečlivě přečtěte doporučení.

S vlastními rukama

Jak již bylo uvedeno výše, čerpadlo pračky je velmi jednoduché v designu a není obtížné provádět. Pokud na něm nedochází k viditelnému poškození, znamená to, že je nutné demontovat a pečlivě zvážit všechny prvky. Jeden z nejčastějších poruch čerpadla pračky je cesta ven. Velmi často mouchy z osy, zatímco se čerpadlo sám zapne, rozloží, ale nebude houpat vodu. Řešení tohoto problému se nám zdá být v nákupu nového oběžného kola a instalace v místě starého, rozbitého.

Při demontáži čerpadla pečlivě zkontrolujte všechny gumové těsnění. Pokud jsou viditelné i sebemenší stopy práce, musí být třeba vyměnit těsnění. Také zkontrolujte všechny pohyblivé části čerpadla, včetně řemenice, pro předmět práce a také nahradit, pokud potřebujete. Podrobnosti o čerpadlo jsou penny, ale pokud zanedbáváte jejich nahrazení, nebo používat ne originální díly, je bezpečné ztratit čas a nakonec vyměnit čerpadlo úplně.

Poznámka! Provádění opravy a demontáže starého čerpadla, mějte na paměti, že může mít docela spoustu stagnující vody, takže nezapomeňte dát nádobu nebo dát velký hadr.

Svítí kontrolka čerpadla na pračce návod co dělat

V důsledku toho jsme si všimli, provádět opravu pračky, nebo spíše jeho čerpadla, je to docela možné, aniž by se uchýlila k pomoci odborníka. K tomu studuje pravidla pro výrobu prací a dalších užitečných informací, které jsme předložili předmětu v našem článku. Hodně štěstí!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS