Čerpadlo pracuje v pračce

Co dělat, pokud pračka nefunguje

V závislosti na známkách rozbití používáme jeden ze čtyř metod kontroly pračky.

 • Stroj neslouží vodu
 • Zbytečné zvuky a hluk
 • Čerpadlo bzučí a netřeší
 • Vypouštěcí čerpadlo nefunguje a nejsou žádné zvuky.

Kontrola by měla být provedena na principu “od jednoduchých až po komplexní”. První zkontrolujte Zamor.

S výhodou bez odstranění vypouštěcího čerpadla z mytí. To ušetří čas a úsilí, pokud zjistíte další příčinu poruchy. Některé modely automobilů jsou v přístroji poměrně složité a neobvyklé budou docela obtížné dostat se do čerpadla.

Kontrola šnekové pumpy

Pokud je v zóně umístění čerpadla slyšet neobvyklý šum (dolní pravou část stroje), pak je možné snížit čerpadlo zasáhnout malou položku po praní nebo došlo k kritickému zoorovi. Pokud se to stalo během procesu mytí, bude nejprve smazat vodu z bubnu. Kontrola je následující:

 • Otevřete víko v pravém dolním rohu panelu.
 • Vidíme kulatou otvor s zástrčkou. to je filtr.
 • Otevřete filtr odšroubováním. Je možné unikat vodu, takže budeme nahrazovat malou plochou nádobu předem.
 • Díváme se do šnečí dutiny (můžete zvýraznit baterku), odstraníme cizí předměty, pokud jsou tam. V normálním stavu, nevidíme nic jiného než oběžné kolo čerpadla. Kromě případů, kdy byly na jednom šneku instalovány dva motory. jeden na odvodnění, druhý k recyklaci (zavlažování).
Čerpadlo pracuje v pračce

Dalším tradičním důvodem je blokování vstupní trysky. Čisté mechanické čištění pomůže.

Poruchy zapojení

Existují situace, kdy i nahrazené odtokové čerpadlo nefunguje. Co pak udělat? Odpověď na tuto otázku je jednoduchá. Měli byste zkontrolovat vodiče, které jsou vhodné pro vypouštěcí čerpadlo a v případě poruchy vyměňte. Velmi banální členění se mohou stát s drátem: otevření, přerušení drátu, zkrat. Poslední porucha je obvykle vyjádřena v jasné podobě, takže může být vyloučena. Pokud byla izolace na drátu poškozena a došlo k zkratu, bude efekt okamžitě viditelný.

Za prvé, bude určitě vybráno dopravní zácpy v apartmánu nebo spalovat ochranný uzel na většině pračky. Zadruhé, Code drátů bude slyšet v celém obydlí a pravděpodobně děsí hostitele “mytí”. Mělo by však být opakováno, že tato porucha je v praxi velmi zřídka. Takové dráty jsou chráněny před vlhkostí se speciální impregnací a je nepravděpodobné, že by byly uzavřeny, pokud nejsou poškozeny úmyslně. Ale dva další poruchy jsou mnohem častěji než toto. V případě útesu nebo přerušení drátu nebude motor fungovat.

Jak eliminovat hluk, čištění čerpadla a hadice

Pokud byl filtr pračky ucpán moc, a poté, co je důkladně čištění a testování, šumové stroje nezmizely, pak je nutné čerpat čerpadlo a hadici vypouštěcího systému. Budete muset rozebrat pračku. V závislosti na modelu bude muset být analýza inspekce čerpadla prováděna různými způsoby:

 • V modelech Ariston, Ardo, LG, Virrpool, Samsung, Candy, Indesit je čerpadlo v den. V takových strojích je víko na dně obvykle chybějící nebo odstraněny velmi snadno;
 • Siemens, AEG, Bosch ve své struktuře mají čerpadlo vpředu;
 • Modely Zarussi a Electrolux obsahují čerpadlo v zadní části pračky.
See also  Jak používat kyselinu citronovou v pračce

Zvuk ucpaného čerpadla ponožkou v pračce

Obvykle jsou tipy na analýze stroje obsaženy v podrobných pokynech, které jsou připojeny k krabici. Když je čerpadlo extrahováno, můžete jej vyčistit. To se provádí štětcem, pod tekoucí vodou. Oběžné kolo je obvykle posetý, čistí se nejkrásnějším nejkrásnějším. Proč je zodpovědná za základní úsilí odtokového systému.

Chcete-li čerpadlo odstranit, budete muset jemně odšroubovat několik upevňovacích prvků a otočit ji proti směru hodinových ručiček

Kromě čerpadla byste měli také vyčistit vypouštěcí hadici, která je připojena k čerpadle. Měli byste zcela odpojit hadici z celého vypínacího systému. Pro vysoce kvalitní čištění potřebujete Kevlar kabel s průměrem vyrážka 1 centimetr. Všimněte si, že kovový kabel může poškodit jemnou hadici, není možné jej použít. To je způsob, jak se hadice čištění provádí pro odtok v pračce:

 • Když je hadice zcela odpojena, kabel do něj vloží;
 • Kevlarový kabel se táhne a dopředu, takže hadice je zcela vyčištěna. Přesunutí kabelu by neměl být příliš dramaticky tak, aby nedošlo k poškození hadicové stěny;
 • Uvnitř hadice je tekoucí voda směrována pod vysokým tlakem, všechny zbytky a prvky bláta budou umýt;
 • Když je hadice zcela vyčištěna, vraťte ji zpět na místo.

Pokud byly poškozeny podrobnosti o provedení odvodu, je nutné je nahradit novým. Po vyčištění čerpadla a hadice by měl být pračka spuštěna v testovacím režimu po úplném návratu všech částí. Sběr položek se provádí v opačném pořadí. Pokud při spuštění stroje, odtokový systém již není bzučení, pak jsou všechny problémy odstraněny. Pokud ne, musíte hledat další důvody pro hluk.

Hnutí interference může být v sifonu

Blok: 5/6 | Počet znaků: 2461

Čerpadlo pracuje v pračce

Ne nevyhněné dopravní šrouby

Pokud byl stroj koupen docela nedávno a byl spojen s vlastními rukama, pak se snadno vysvětlují cizí zvuky. Přepravní šrouby instalované na přístroji, aby nedošlo k poškození bubnu, nebyly před použitím odstraněny. Přesuňte stroj s automatickým strojem ze zdi, zkontrolujte je a odšroubujte jej, pokud je to nutné, odšroubujte.

Blok: 3/14 | Počet znaků: 368

Pračka čerpadla rozbití

Pomp (vypouštěcí čerpadlo) je navržen tak, aby odstranil použitou vodu z pračky. Jakýkoliv programový program zahrnuje použitím tohoto detailu. Čištění vypouštěcího čerpadla může vést k tomu, že po promytí voda zůstane v nádrži stroje.

Ve většině případů je důvodem pro selhání vypouštěcího čerpadla vstup do šneku různých malých částic. tlačítek, nití, vlasů, klipů, mincí, háčků a t. D. Penetrace mimozemských prvků vede k rušení, práci s uklouznutím nebo poškozením oběžného kola. Aby bylo možné rozšířit životnost odtokového čerpadla, je vhodné pečlivě zkontrolovat obsah kapes.

V případě poruchy musí být vypouštěcí čerpadlo vyměněno. Veškerá práce se snadno provádí s vlastními rukama, zatímco musíte navigovat, jak přesně se čerpadlo musí vypořádat. Takže mezi sebou se vypouštěcí čerpadla liší v závislosti na typu upevnění na odtokový šnek, umístění a typy kontaktů (napájecí svorky).

See also  Jak umýt pléd v pračce

Takže v závislosti na typu upevnění do vypouštěcího šneku se čerpadla rozlišují:

V závislosti na typu a umístění napájecích terminálů, přidělení:

Ukazuje se, v některých případech můžete použít čerpadlo ze stroje jiné značky. Některé z nejodolnější a pompa jsou pračky značek Bosh a Miele, ale jsou jedinečné a vypouštěcí čerpadla jiných praček nejsou pro ně vhodné.

Bez ohledu na značku čerpacího stroje se vždy nachází v dolní části panelu. Jednou z příznaků rozbití čerpadla je vnější hluk během odtoku vody. Zkontrolujte čerpadlo pro defekty, můžete s filtrem a odpojeným strojem. V otvoru získaném po vyjmutí filtru můžete vidět pumpu kola (vrtule). Při otáčení s rukou by mělo být snadno chován, otočení nerovných skoků (takový pohyb je považován za normou). Pokud se pohyb vyskytuje pevně, rána odpadky na něj. hadřík nebo závit.

Vyjmutí staré a instalace nových čerpadel se provádí po extrakci filtru. Ve většině případů je čerpadlo upevněno pomocí šnečí připojeného vypouštěcího potrubí, čerpadla a vypouštěcí hadice. Nejprve musíte odpojit vodiče z čerpadla, pak vypouštěcí hadice z šnečí. Dále u vařených svorek odstranil nádrž. Nyní můžete odšroubovat šroub, se kterým je šnek připojen k psacímu stroji a oddělte jej. V závislosti na modelu existují různé způsoby, jak opravit čerpadlo na šnek. Západky by měly být ohnuté a odšroubujte šrouby, po kterých pohyby otáčení oddělují čerpadlo z šnečí. Je důležité si pamatovat správnou polohu čerpadla tak, aby v budoucnu nejsou žádné problémy.

Poté, co je čerpadlo odděleno, je nutné pečlivě čistit místo pro hermetické přistání nového. Při instalaci čerpadla se akce provádí v opačném pořadí. Je třeba mít na paměti, že čerpadlo musí být zcela lisováno na šnek.

Ve většině případů při výměně vypouštěcího čerpadla, Zanussy a Electrolux stroje nemusí odstranit vypouštěcí hadici a potrubí. jejich design vám umožňuje nahradit šnek, pouze pomocí západky.

SMA zvedne a odčerpává vodu

Detaily Autor: Evgenij Kategorie: Oprava praček Udělejte si sami Pohledy: 69231

Za prvé, chci mluvit o likvidaci, v tomto případě, ne všechno, to obvykle není skutečnost, že osoba nezvedla odtokovou hadici na položenou výšku, ale konstrukční funkce kanalizace a firmwaru Řídicí modul. \ t. Často se stává, že hadice chybí před kanalizačním potrubím a spotřebitel dodává další, adaptéry jsou prodávány na trhu tovární hadice. Zde leží malá podlka, když hadice prodlužuje hostitele hází do podlahy a končí stoupá, přibližně stejnou výšku, na kterém je vypouštěcí hadice z pračky uvolněna, v důsledku mezery, která se táhne na podlaha, naplněné vodou a když pračka vytočí vodu, pod tlakem vzduchu, tato voda začíná jít do kanalizace, v důsledku toho je sifon vytvořen. Na základě výše uvedených výše, já osobně nedoporučuji vynechat hadici pod 60 cm. Promluvme si o mozku, v mnoha pračkách, existuje funkce samo-diagnostické funkce, která nejprve testuje detaily a teprve pak vybere vodu. To se děje, to je následující, nejprve testování ventilu zátoku vody, motoru, opálení a čerpadla, to vše se děje jednou nebo dvě minuty. V důsledku toho byla voda z předchozího umývání v hadici, mozek dávají signál do ventilů na zátoku vody, začít rekrutovat během 10. 20 sekund a pokud je tlak dobrý, může voda nalije poměrně velké množství, pak je diagnostika čerpadel zapnuto, pracuje po dobu 5-10 sekund, tato množství je dostačující dostatek na vodu z vypouštěcí hadice do kanalizace a pokud je hadice zvýšena v méně než 60-70 cm, pak v budoucnu, samo-skládka. Řekl jsem o tom dobře ve videu, které můžete vidět níže

See also  Kde usnout Kalgon v pračce Samsung

Správné připojení vypouštěcí hadice pračky na kanalizaci nebo jak se vyhnout vodotěsné vodě

Nyní se obraťme na další problém s drenážem vody z pračky. Mluvil jsem o funkci samočinné diagnostiky, která nejprve diagnostuje provozuschopnost dílů, a pak buď zastaví mytí a zapne čerpadlo, nebo se začne mýt normálně. Pokud po vodním zátoku, vypouštěcí čerpadlo začalo pracovat na vašem stroji, ve větší míře mluví o poruše náhradních dílů, včetně řídicího modulu. Před kopáním v mytí mozku, musíte zkontrolovat následující uzly

Je to proto, že tyto náhradní díly, ve většině případů je ochrana na pračce zapnuta. Zvláště jasně se to projevuje na značkách, jako je Zanussi, electrolux, Bosch někdy hříšná, taková porucha a vířivka. V pračce se industitis, souběžná otočení čerpadla a ventil vody zátoky, obvykle dochází v důsledku skutečnosti, že dva simistory na řídicím modulu spálil, řekl jsem podrobně ve videu, které můžete podívejte se na. V zásadě jsme se podívali na všechny poruchy spojené s nesprávným odtokem vody. Před vytvořením opravy pračky s vlastními rukama si můžete dobře myslet, pokud to dokážete udělat tak, že to nefunguje, jako vždy, to je, že jsem chtěl, jak moc lépe a vyšel, jako obvykle

Čerpadlo pracuje v pračce

Sanitární čerpací čerpadlo doma

Moderní oběhová čerpadla prakticky nepotřebují údržbu, a pokud potřebujete opravit oběhové čerpadlo pro vytápění, je lepší důvěřovat tomuto případu odborník ze servisního střediska. Aby však zabránilo poruše zařízení, můžete podniknout určitá opatření, která pomáhají zabránit takové nepříjemné události.

Nesprávná instalace a připojení

Je-li důvodem nesprávná instalace domácích spotřebičů, může to říci, že během připojení k kanalizačním trubkám se průvodce instaloval hadici pod požadovanou úroveň specifikovanou v pokynech pro konkrétní stroj. V vypouštěcí hadici nedrží vodu. Je nezbytné, aby při připojení k kanalizačnímu systému, hadice byla umístěna v nadmořské výšce 60-70 cm. Takže voda nebude schopna vylitět Samoth.

Pokud je švestkový bod umístěn na úrovni podlahy, musí být zvýšen na požadovanou výšku, upevněte ve formě smyčky, a pak vynechat do odtokového otvoru. Přírodní hydroizolace vylučuje problém odtoku vody. Konstrukce pračky má často speciální upevnění hadice, která je obvykle umístěna na zadním panelu. Pokud voda z auta slučí ve lázni nebo dřezu, je důležité zajistit, aby část švestky běhu na výšce vyžaduje.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS