Čerpadlo pro kotle na pevné palivo, jak si vybrat

Cirkulační čerpadlo pro vytápění: tucet nejlepších modelů a rad pro zákazníky

Pro vytápění malých domácnostních prostor a soukromých domů se obvykle používá čas testovaný autonomní vodní obvod. Pokud je nemožný přirozený pohyb tekutiny při požadované rychlosti, pak se do systému přidá cirkulační čerpadlo. jednotka poskytuje normální tlak chladicí kapaliny.

Mezi mnoha modely si musíte vybrat zařízení vhodné z hlediska technických parametrů, které se také liší ve spolehlivosti a nejlépe přiměřené ceně.

Nabízíme k zvážení přehledu o nejlepších modelech čerpacího zařízení pro domácnost, které jsou mezi spotřebiteli žádány a získaly si pověst jako jednotky s vysokou kvalitou. Abychom usnadnili úkol výběru, popsali jsme hlavní vlastnosti a parametry, které by měly být při nákupu zohledněny v úvahu.

Fanoušci, aby dělali vše svými vlastními rukama.

Výkon

V popisu jakéhokoli oběhového čerpadla najdete parametry, jako je výkon, tepelný výkon a propustnost. Všechny jsou měřeny v metrech krychlových za hodinu a jsou stejné charakteristické, jednoduše se nazývají jinak. Pokud se výkon vypočítá správně, budou všechny baterie v domě stejná teplota, jako je horká voda v bodech plotu.

Pro výpočet se používá komplexní schéma, uvedeno v příslušných standardech. Ale existuje zjednodušený vzorec. Pro výpočet je nutné vynásobit výkon kotle o 0,86 a rozdělit 20. Výsledkem bude význam, který si musíte vybrat v parametrech čerpadla.

Vzorec je poměrně jednoduchý, ale pokud je ve vašem domě nainstalován teplý patro, nebude to fungovat. Zde budete muset vypočítat délku dálnice a dalších nuancí.

Hodnocení nejlepších cirkulačních čerpadel

Jmenování místo Název produktu cena
Nejlepší levná čerpadla pro topní systém jeden Zatímco TSN-32-6 2 070 ₽
2 Leberg GRS 25/4 (180 mm) 2 350 ₽
3 Grundfos UPS 25-40 180 4 800 ₽
4 Zatímco TSN-25-6 2 020 ₽
Nejlepší cirkulační čerpadla pro vytápění z hlediska poměru kvality ceny jeden Jiglex Circul 32-80 5 852 ₽
2 WCP 25-80G (180 mm) 4 590 ₽
3 WILO STAR-RS 25/4-180 4 800 ₽
4 Dab evotron 40/180 10 108 ₽
Nejlepší cirkulační čerpadla pro vytápění vysokého výkonu jeden Dab a 110/180 xt 20 600 ₽
2 Grundfos UPS 32-80 180 12 250 ₽
3 Wilo Star-Z 20/7 Circostar 12 876 ₽

Čerpadla rozpočtu se mohou vyrovnat s malými vytápěnými systémy nebo udržováním zásobování vodou. Mezi levnými modely existuje mnoho hodných vzorků. Zde jsou to nejlepší z nich.

Zatímco TSN-32-6

Velmi lákavý nákup pro vytápění systémů soukromého domu je čerpadlo Whrras TSN-32-6. Dokonale kombinuje dostupnost cen a vynikající technické vlastnosti. Vzhledem k vysoké síle elektrického motoru (90 W) vytváří čerpadlo výšku zvedání 7,5 m a výkon dosahuje 9 metrů krychlových. M/H. Zařízení může pracovat v široké teplotní režimu (-10. 110 ° C), liší sílu a spolehlivost. Litinové tělo čerpadla se také odráží na hmotnosti zařízení (3,8 kg).

Na tematických fórech můžete jen zřídka najít negativní recenze, nejčastěji se jedná o jednotlivé případy manželství. Obecně jsou domácí spotřebitelé spokojeni s technickými charakteristikami a nízkými náklady na čerpadlo. Model se stává vítězem našeho hodnocení.

Leberg GRS 25/4 (180 mm)

Tichá práce se liší od norského oběhového čerpadla Leberg Grs 25/4 (180 mm). Ačkoli je shromažďován v Číně, ani odborníci, ani spotřebitelé nemají stížnosti na kvalitu. Zařízení spotřebovává elektřinu (88 W) docela ekonomicky, je to spolehlivě, jak dokládá litinového pouzdra a grafitového ložiska. Navíc hmotnost jednotky je pouze 2,5 kg. Čerpadlo ztrácí vůdce hodnocení ve součástech, jako je maximální tlak (4 m) a propustnost (3 metry krychlových metrů. M/H). Prostřednictvím čerpadla může chladicí kapalina cirkulovat s teplotou z.10 až 110 ° C.

Domácnosti měli rádi dostupnou cenu norského čínského produktu, jeho bezproblémovou práci, nedostatek hluku. Během čerpání vody nedochází k žádné vibraci a chrastění.

Grundfos UPS 25-40 180

Dánská značka Grundfos je uznávaným lídrem ve výrobě zařízení Santecho. Kompaktní a lehké čerpadlo 25-40 180 spotřebuje pouze 45 wattů, což dává maximální tlak 4 m a kapacitu 2,93 metrů krychlových metrů. M/H. Model je vybaven asynchronním elektrickým motorem a spínačem. Instalace může pracovat v horizontální i svislé poloze. Je povoleno namontovat zařízení do uzavřených a otevřených systémů topení.

V recenzích uživatelé chválí čerpadlo pro spolehlivost, trvanlivost, tichou práci a efektivitu. Pro některé majitele domů pracuje cirkulační čerpadlo více než 10 let. Vzhledem k tomu, že model je poněkud zastaralý (zároveň jeho cena je nejvyšší), odborníci dali své třetí místo v žebříčku.

Zatímco TSN-25-6

Další model vířivky značky upadl do našeho hodnocení. Čerpadlo čerpadla-25-6 zastavilo krok od podstavce, navzdory nejchutnější ceně. Zařízení spotřebovává poměrně hodně elektřiny (90 wattů), což vytváří nárůst 6 m zvedání a produktivitu 3 metrů krychlových. M/H. Odborníci však považují hlavní problém tohoto produktu za vysokou úroveň hluku. Instalace cirkulačního čerpadla v topném systému je povolena pouze svisle. Výhody zařízení musí zahrnovat spolehlivé litinové pouzdro, přítomnost spojovacích matic v sadě.

Podle ruských spotřebitelů si vichřice centrální banky-25-6 zaslouží chválu za nízkou cenu, spolehlivost, regulátor rychlosti, výkon. Někteří majitelé domů vyjadřují nespokojenost pouze o vertikální instalaci a slušném hluku během provozu.

See also  Tekoucí voda s klimatizací v místnosti

Jak vybrat cirkulační čerpadlo

Při výběru cirkulačního čerpadla doporučují zkušení prodejci a mistři věnovat pozornost hlavním charakteristikám:

  • Výkon čerpadla. Indikátor je vybrán pod výkonem topného kotle, například pokud je to 40 kW, pak optimální kapacita čerpadla je 40 l/min.
  • Zvednutí výšky nebo tlaku. Toto je druhé, v důležitosti, kritérium při nákupu. Při výběru zařízení je obvyklé vypočítat nezbytný tlak podle vzorce: 0,6 m zvedací výška na 10 m dálnice. Model s vysokým výkonem a tlakem nejméně 30 m tedy potřebuje 50 m potrubí topného systému.
  • Nastavení rychlosti proudu. Funkce nastavení rychlosti je velmi užitečná, změní ji, můžete ovládat intenzitu vytápění areálu. Existují dvě možnosti pro úpravy: automatická, když elektronika nezávisle změní rychlost a manuální pozice 2-3.
  • Výkon motoru. Pokud je zahřívání úzké, ukazatel by měl být vyšší, jinak nebude výkon stačit pro jednotné a efektivní vytápění
  • Formový faktor. Masters vždy doporučuje výběr standardních modelů bez různých značkových a designových funkcí, které mohou zkomplikovat instalaci.
  • Značka. Dnes je trh plný různých značek a výrobců čerpacího vybavení, ale mnoho z nich je velmi nedbalé v kvalitě montáže použitých materiálů. Je lepší brát modely od slavných spolehlivých společností s dobrou pověstí a velkou síť servisních center.

Obecné informace o zařízení

Cirkulační čerpadlo je elektrické zařízení, které je miniaturní turbínou. Na základě názvu je jasné, že je navržen tak, aby čerpal tekutinu uvnitř uzavřeného systému. Toto zařízení se používá tam, kde musíte zajistit nadměrný tlak a zrychlit kapalinu protékající trubkami.

Rozsah čerpadla. systém napájení tepla všech typů. Pro bytové domy se používají silné jednotky „suchého pohybu“, které s vysokým výkonem poskytují významnou energetickou ekonomiku. Jsou nainstalovány v kotlech mimo slyšitelnost pro obyvatele, protože tato čerpadla produkují nejen vysoký nadměrný tlak, ale také silný nízkofrekvenční hluk.

„Mokré“ čerpadla jsou kompaktní, téměř tichá, ale méně produktivní zařízení. Na odolnost proti povrchovému napětí vody je vynaloženo velké množství energie a jejich účinnost je mnohem nižší než u jejich „suchých“ bratrů. Ale v rozsahu autonomního vytápěcího systému jsou tyto ztráty tak zanedbatelné, že je lze zanedbávat.

Zařízení a princip akce

Jak se liší výše popsaná zařízení? „Mokré“ čerpadla jsou jednotky, jejichž rotor je ponořen do vody. Posledně jmenované je současně mazání a chladnější. Provozní teplota nepřesáhne 85. 90 stupňů, takže čerpadlo nesedí přehřátí. Jediná věc, kterou se musíme bát, jsou mechanické nečistoty. Protože rotor je přímo v kontaktu s vodou, může se začít přehřát a v důsledku toho čerpadlo selže.

Cirkulační čerpadla pro vytápění soukromých domů typu „mokré“ jsou klasické domácí jednotky s nízkým hlukem, nízkou spotřebou energie a nízkým výkonem. Pro malé pokoje si můžete vybrat modely s spotřebou energie od 0,05 kW/hodinu, zatímco nadměrný tlak, který vytvářejí, je 2 atmosféry. Síla cirkulačního čerpadla pro vytápění soukromého domu roste v poměru k objemu čerpané vody, některé domácnosti jsou schopny řídit až 12 kubických metrů za hodinu nebo více.

Důležitá informace! Někteří se obávají, že když vroucí voda v systému vytvořená pára zničí lopatky turbíny. Tyto obavy jsou inspirovány příběhy o častých poruchách regulačních ventilů. Ve skutečnosti pracují v podmínkách kavitace a vysokých teplot, ale ve stejném systému může čerpadlo přežít několik ventilů nainstalovaných v čísle, a proto je důvod. Nejprve se rotor pohybuje a celkový tlak na každý čtvercový centimetr čepelí je nižší než na statické membráně ventilu. Za druhé, konstantní cirkulace nikdy nedovolí vařit vodu na místě, kde je zařízení nainstalováno, ve skutečnosti je to jeden z úkolů, který je vyřešen oběhovým čerpadlem.

Čerpadla suchého typu jsou zařízení, ve kterých jsou čepele umístěny v určité vzdálenosti od rotoru. Zvláštní design ložisek a materiálu pokládky nedovolují kapalinám dostat se do motoru. Taková zařízení mají velmi vysoký výkon. Například s výkonem 0,55 kW/hodinu, „suchým“ jednotkovým čerpadlem 44,5 metrů krychlových za hodinu, zatímco „mokré“ čerpadlo při konzumaci 0,345 kW/hodinu dává o něco více než 11 metrů krychlových (pro Příklad, čerpací linka Grundfos. uznávaný trh vůdce).

S tímto rozdílem ve výkonu je rozdíl v ceně ještě vyšší. „Mokré“ čerpadlo, popsané v předchozím příkladu, náklady od 13 do 25 tisíc a cena jednotek s „suchým“ kurzem začíná od známky 80 tisíc. Nezapomeňte na hluk, který znamená instalaci v samostatné koteři. Na trhu je mimořádně málo „suchých“ čerpadel, která pracují od 220 V, většina z nich vyžaduje 380 V, což vylučuje používání domácích systémů. Níže jsou uvedeny funkce instalace a provozních podmínek ve vztahu k jednotky s „mokrým“ kurzem, protože jsou nejčastější v soukromých systémech vytápění.

Operační podmínky

Teplota chladicí kapaliny v reálných provozních podmínkách nepřesahuje 90 stupňů pro dodávku a 60 stupňů při návratu. Aby se zabránilo skokům tlaku a teploty, a také za účelem prodloužení životnosti čerpadla a zjednodušení jeho údržby, je jednotka nainstalována na zpáteční trubce.

Čerpadla pro domácnost jsou extrémně zranitelná vůči nečistotám ve vodě a také jeho chemické složení. Chcete.li zadržet pevné částice, musíte nainstalovat bahenní filtry před čerpadlem a pravidelně je čistit. I v autonomním systému je možné znečištění. jedná se o měřítko, možná rez, další sediment, který cirkuluje trubkami ve formě zavěšení.

Tvrdá nepřipravená voda je dalším faktorem, který snižuje životnost jednotky. Jak si vybrat čerpadlo pro domácnost pro správné vytápění, pokud jsou všechny tak citlivé na kvalitu chladicí kapaliny. Na druhou stranu je nutné problém vyřešit, konkrétně používat pouze speciálně připravenou vodu, protože nejen čerpadlo trpí nízkou kvalitou, ale ve všech zbytcích vybavení.

See also  Elektrický kotle připojujeme k teplé podlaze

Čerpadlo ke zvýšení tlaku vody v bytě. Problém slabého tlaku je známý mnoha obyvatelům budov s vysokým rozlišením. Naučteme se společně, spravedlivé a pro všechny, abychom se před tímto problémem zachránili instalací malé rozpočtové jednotky. Číst!

Doporučení pro instalaci čerpadel

Chcete.li zajistit normální cirkulaci tekutin v topném systému, musíte si provést správný výběr místa, kde bude nainstalováno čerpadlo. Mělo by být stanoveno takové místo v oblasti absorpce vody, ve kterém je vždy přítomen nadměrný hydraulický tlak.

Nejvyšší bod potrubí je nejčastěji vybírán, ze kterého expanzní nádrž stoupá do výšky asi 80 cm. Použití této metody je možné za předpokladu, že je s vysokou výškou. Instalace expanzní nádrže v podkroví se obvykle praktikuje, pokud je v zimním období izolována.

Ve druhém případě je trubice přenesena z rozšířené nádrže a narazila místo napájecího potrubí do zadního krmiva. V blízkosti tohoto místa je sací trubka čerpadla, takže nejvýhodnější podmínky jsou vytvořeny pro nucený oběh.

Třetí možností instalace je vložit čerpadlo do potrubí krmiva, přímo za bodem, ve kterém voda pochází z expanzní nádrže. Použití takového připojení je možné, pokud je konkrétní model odolný vůči vysoké teplotě vody.

Jak vybrat cirkulační čerpadlo. Rychle, jednoduché, správně.

Například máte dvoupodlažní dům s plochou 180-200 metrů, je tam plyn. Plánujete nainstalovat radiátory v prvním a druhém patře a na některých místech na některých místech udělat teplé podlahy. Ve většině instalatérských obchodů vám spolu s kotlem bude nabídnuta typická sada kotelny. Hydraulické střelby, sběratel a tři čerpací skupiny rychlé instalace. Podle čerpací skupiny pro každé patro pro radiátory a další pro teplé patro. Že tato sada je zbytečná? Ve většině případů je zde vše zbytečné. Jak hydraulický přestřelku, tak distribuční sběratel s čerpacími skupinami a třemi čerpadly. V nejlevnější verzi 60 tisíc dalších nákladů, okamžitě a neustálé rozšiřující se elektřinu navždy.

Navíc ve většině domů může celý topní systém pracovat na čerpadle zabudovaném do kotle. Kotel je zavěšen v kuchyni v kuchyňské sadě, všechny potrubí jsou skryté, kotelna není potřeba.

Dobrá verze přiměřeného minimalismu a úspory metrů čtverečních. Pouze pokud je oblast teplých podlah velká, budete potřebovat míchací uzel teplého podlahy s dalším čerpadlem. A všechno. A dost čerpadla zabudovaného do kotle nebo ne, můžete snadno zkontrolovat po jednoduchém výpočtu.

Zahájíme výběr, nejjednodušší případ. Výše uvedený dům, plocha 180-200 metrů, v topném systému pouze radiátory, teplé podlahy nebo ne, nebo ne trochu, 15-30 metrů čtverečních. Schéma systému radiátoru je dva.PIPE, slepá ulička. V tomto případě je vaše čerpadlo 25-40. Bez jakýchkoli výpočtů. Toto čerpadlo bude také s marží.

Jak číst značení čerpadla, co je 25-40? První číslo, 25. Toto je velikost připoutání, v milimimetrech. Číslo 40. Toto je tlak nebo tlak vytvořený tímto čerpadlem. Čtyřicet decimetrů nebo 4 metry vodohospodáře. Tento parametr se často nazývá zvedání. To není chyba, ale pro cirkulující čerpadla, vzestup. Termín je škodlivý. Cirkulační čerpadlo v topném systému nezvyšuje vodu. Ať už je budova jakoukoli výšku, systém je svislý kroužek zcela naplněný vodou. Prsten je vyvážený, od obou stran po čerpadlo, voda tlačí stejným způsobem, rozdíl je nulový. Proto čerpadlo prosazuje vodu pouze systémem a poskytuje oběh. Schopnost čerpadla překonat hydraulickou odolnost systému a nazývá se tlak. Výběr čerpadla začíná určováním charakteristik budoucího systému vytápění.

První věc, kterou musí majitel domu vědět. Toto je tepelná síla systému.

Požadovaná síla topného systému se rovná tepelné ztrátě domu. Skrz stěny, okna, podlaha a střecha. Všechny uzavřené struktury. Nejoblíbenější způsob. Přibližný výpočet na základě specifických tepelných ztráty na metr čtvereční. Specifické tepelné ztráty jsou obvykle přijímány jako 100 wattů na metr čtvereční oblasti domu. Odkud pochází těchto 100 wattů? Z požadavků na izolaci budov. Specifické tepelné ztráty by neměly překročit 100 wattů na metr čtvereční celkové plochy. Nemají nic společného se skutečnými tepelnými ztrátami doma. Ale pro vyhodnocení maximálního vytápějícího se síly, použít je přípustný. Vezměte si poměrně velký dům s dvěma skvrnami s plochou 250 metrů čtverečních.

250 x 100 = 25 000 wattů nebo 25 kilowattů. Všechno, maximální topná síla, kterou známe, a dokáže vypočítat nezbytný výkon čerpadla. Výpočet je velmi jednoduchý. Produktivita čerpadla odpovídá množství horké vody, které je třeba čerpáno topným systémem, aby se radiátory dostaly k kompenzaci tepelných ztráty. Toto množství se nazývá průtok v systému vytápění. Musíme také vzít v úvahu, kolik tepla vezmeme z vody uvnitř radiátorů. Tento rozdíl mezi teplotou v přívodu z kotle na radiátory a návratem z radiátorů do kotle. Lze to také nazývat teplotní delta.

Vzorec vypadá takto: q = (0,86xp) / dt

0,86. Koeficient tepelné kapacity vody.

Dt. Rozdíl v teplotě mezi dodávkou a návratem.

Známe správné množství tepla, toto je síla systému vytápění. Vynásobte sílu tepelnou kapacitou vody. 0,86. Výsledek je rozdělen na delta t, obvykle 20 stupňů.

Celkem, (25 x 0,86) / 20 = 1 kubický metr vody.

Dvě slova o deltě teploty. Z vzorce vidíme, že pokud snížíte deltu, zvýší se výkon. Mnoho z výpočtů to snižuje v rezervě. Například pro systémy radiátorů trvá 15 stupňů místo dvaceti. Nemusíte to dělat. Potřebná nabídka již byla stanovena a ve všech fázích. Rezerva byla položena do síly vytápěcího systému, výrobci čerpadel a potrubí položili rezervu ve vlastnostech, nabídka má také dodávku ve vzorcích. Pokud během designu zvýšíte zásoby, výpočty se stanou bezvýznamnými a neliší se od výběru okem. Nekompetentní prodejci a instalátoři mají velmi rádi akcie. Potrubí je silnější, v důsledku toho existuje větší čerpadlo, drahý a zároveň je nepracovní systém. Nedělejme to.

See also  16 kW kotle na jakou oblast

Tlak je tlak, který by měl čerpadlo vytvořit, aby překonal hydraulickou odolnost, ke kterému dochází, když je voda nucena pohybovat se v topném systému. Odpor systému sestává z odporu všech jeho prvků. Rohy, odpaliště, zúžení, regulace vyztužení, drsnost potrubí. Při zjednodušeném výpočtu není třeba brát z referenčních knih a přidat odpor všech prvků, použijeme empirické koeficienty.

Z. Odpor prvků systému

Z pro systém dvou šplček s jednoduchými ventily se odebírá stejný jako 1.3. Toto je minimální požadovaná marže 30% pro radiátory s tepelnými hlavami. Používá se koeficient 1,7. Koeficienty se mění. Nejoblíbenějším systémem je slepá ulička dva.PIPE, s tepelnými hlavami na radiátorech. Změníme tedy 1.3 a 1.7 Získat z.2,2.

R, odpor potrubí. Odpor potrubí správně vybraného průměru nepřesáhne 150 Pascals na lineární měřič. Pro pohodlí je přeneseme do metrů vodního sloupce, bude to 0,015 metrů na metr potrubí.

Zbývá jedna proměnná, L, délka potrubí. Jak to správně určit? Není třeba shrnout délku všech potrubí v topném systému. Délka diktovací větve je dost. Toto je trubka od čerpadla do nejvzdálenějšího radiátoru. Diktační větev má největší hydraulický odpor. Je logické, pokud čerpadlo vytvoří tlak dostatečný pro oteplování nejvzdálenějšího radiátoru, pak všichni ostatní budou horké všichni ostatní. Můžete přesně měřit diktační větev pečlivým zobrazením v plánu. Nebo můžete vypočítat jeho maximální možnou délku na základě rozměrů domu. Předpokládejme, že čerpadlo se nachází v rohu domu v přízemí. Nejvzdálenější radiátor bude v opačném rohu domu ve druhém patře. Potrubí před tímto radiátorem nemůže být delší než délka délky, šířka domu a výška horního bodu radiátoru z podlahy v prvním patře. Výška horního bodu radiátoru ve druhém patře je přibližně výška okna parapetu. Strop v prvním patře, měřič k parapetu. Asi 4,5 metrů. Oblast jednoho patra našeho teoretického domu je 125 metrů, rozměry 10 x 12,5 metrů. Složte délku a šířku domu, přidejte k nim výšku instalace horního radiátoru nad čerpadlem. Výsledné množství musí být zdvojnásobeno, takže musíte vypočítat celou délku stopy, od čerpadla po radiátor a naopak. Počítáme Ale délka diktovací větve. (10 12,5 4,5) x 2 = 54 metrů

Typy zařízení

Na trhu existuje poměrně velký výběr cirkulačních čerpadel. Jak vybrat čerpadlo pro vytápění? Nejběžnější cirkulační čerpadla jsou zařízení s mokrým a suchým rotorem. Do nabídky

2.1 mechanismus s mokrým rotorem

V zařízení s mokrým rotorem, pracovním kolem a rotorem jsou v chladicím kapalině. To přispívá k chlazení motoru čerpadla a zařízení je proto chráněno před přehřátím. Tyto podrobnosti jsou vyrobeny z materiálů, které nejsou pro korozi přístupné.

Charakteristiky některých modelů cirkulačních čerpadel

Nedostatek zařízení tohoto typu spočívá v tom, že mají nízkou účinnost. Výhody tohoto druhu:

Zařízení s mokrým rotorem se používají při vytápění v malých domech. Malá síla čerpadla umožňuje vybrat cirkulační čerpadlo pro zahřívání tohoto typu v případech, kdy je objem kapaliny v systému malý. Do nabídky

2.2 zařízení se suchým rotorem

Oběžné kolo v zařízením tohoto typu je umístěno v chladicí kapalině a rotor je chráněn před kapalinou hermetickými těsněními.

Výběr čerpadla pro vytápěcí systém tohoto typu zobrazí výhodu ve vysokém výkonu čerpadla. Díky tomu se používá v pokojích s velkou plochou. Zařízení má poměrně vysokou účinnost.

čerpadlo, kotle, pevné, vybrat

Čerpadlo se suchým rotorem však má také nevýhody:

Jak vybrat správné čerpací zařízení?

Účinnost čerpadla závisí na základních parametrech. výkon a tlak. Produktivita ukazuje množství kapaliny nesoucí jedinou, která by měla čerpat jednotku na jednotku času. Tento parametr je stanoven z podmínek maximálního pracovního zatížení.

Tlak. Hodnota vyjadřující energii toku tekutiny používané jako nosič tepla. Bere v úvahu hydraulický odpor celého systému.

Výběr cirkulačního čerpadla pro systém vytápění je založen na regulačních požadavcích. Pro normální vytápění a tichý pohyb vody podél obrysu by se chladicí kapalina měla pohybovat rychlostí nejvýše 1,5 m/s

Získané technické údaje experimentálně potvrzují, že 10 m délky potrubí by mělo být tlak čerpadla 0,6 m. T.E. Pro potrubí s délkou 50 m potřebujete zařízení, které vytváří tlak nejméně 3,0 m

Vzhledem k tomu, že cirkulační čerpadlo musí zajistit neomezené dodávky chladicí kapaliny topným zařízení. Pokud je celkový výkon baterií 7 kW, pak by mělo být čerpadlo předjížděno 7 l/min

čerpadlo, kotle, pevné, vybrat

Je velmi důležité vzít v úvahu sílu kotle při výběru cirkulačního čerpadla, s nímž bude fungovat v systému. Pro každou KW jednotky je nutné distribuovat 1 l/min tekoucí chladicí kapalinu. T.E. Pro vytápění zařízení s kapacitou 25 kW musíte koupit čerpadlo, které poskytuje spotřebu nejméně 2,5 l/min

| Denial of responsibility | Contacts |RSS