Generátor parní pro vanu a saunu

Elektrická pec pro konstrukční funkce, nejlepší modely, užitečné tipy

Tradiční ruská vana by se měla utopit s palivovým dříví. Tento axiom, nesporný pro mnoho milenců a odborníků, stále více vchází do kategorie zastaralých. Mnoho majitelů koupelen úspěšně používá kamna na plyn nebo kapalinu.palivo, získává poměrně vysoko kvalitní vytápění a bez ztráty obvyklé kvality postupů.

generátor, parní, vanu, saunu

Existuje jiná skupina topných zařízení, která se používají s určitým okem. Jedná se o elektrická kamna, pohodlná, efektivní a snadno použitelná. Toto je nejlepší volba pro saunu, ale pro ruskou koupel jsou taková kamna docela vhodná. Mají mnoho výhod a vynikají ze všech struktur v tom, že vám umožňují vytvořit malou saunu i v městském bytě, kterou nelze získat z jiných pecí. Zvažte je pečlivěji.

Kritéria pro výběr elektrické pece pro koupelo

Nejprve musíte věnovat pozornost instalačnímu výkonu. Produktivita by měla být vybrána podle objemu místnosti. Doporučujeme zakoupit modely, jejichž produktivita mírně překračuje požadovaný ukazatel. Tento přístup varuje použití pece při maximálním výkonu, což prodlouží operační období zařízení. Mělo by být také na paměti, že:

  • V bytových domech není vhodné používat elektrické pece pro více než 6 kW;
  • Elektrické poháry s kapacitou menší než 3 kW jsou připojeny k 220 V sítím, modely větší energie vyžadují zdroj energie 380 V;
  • Vypočítává se produktivita instalace pece s přihlédnutím k závislosti 1 kW energie pro 0,6 1 m 3 prostoru.

Kromě toho byste se měli rozhodnout o typu elektrokamentální pece. Modely se značným množstvím položeného kamene se vyznačují zářením jednotného a měkkého tepla. Možnosti, kde není nutné hodně plnění kamenů, teplé rychleji. Elektrické poháry-termíny se rozlišují dlouhou dobou pro ochranu tepla. Modely s páry generátory pomohou znovu vytvořit vysokou úroveň vlhkosti uvnitř parní místnosti.

Je důležité zvážit možnost správy zařízení. Modely s přepínači na pouzdro jsou považovány za klasické. Možnosti vybavené moduly DU jsou pohodlnější. Existují „inteligentní“ kamna ovládaná smartphonem. Doporučujeme, abyste upřednostňovali instalace sporáků o osvědčených značkách.

Nejlepší elektrické pece pro koupelo

Jmenování Místo název Cena
Nejlepší elektrické pece pro velké pokoje (více než 20 metrů krychlových) jeden Harvia Club K15G 72 900 ₽
2 Polytechnic Kristina Classic Stone 14 KW 42 300 ₽
Nejlepší elektrické pece pro střední místnosti (až 20 metrů krychlových) jeden Harvia 20 Pro 62 530 ₽
2 Sawo Nordex NRX-90NB-Z 25 290 ₽
3 Harvia Cilindro PC90 31 100 ₽
4 Sawo Scandia Sca-80NB-Z 29 490 ₽
Nejlepší elektrické pece pro malé pokoje (až 10 kubických metrů) jeden Harvia Cilindro PC70E 18 920 ₽
2 Harvia Vega BC60 23 156 ₽
3 Sawo Scandia Sca-60NB-Z 27 990 ₽
4 Harvia Vega Compact BC35 14 540 ₽
5 Sawo Mini X MX-30NB-Z 19 590 ₽
generátor, parní, vanu, saunu

Takové elektrické pece jsou zvýrazněny ve významném výkonu. Takové postoje vydrží intenzivní zatížení, a proto jsou vhodné nejen pro soukromé, ale také v komerčním použití.

See also  Jak zkontrolovat přítomnost Freonu v rozděleném systému

Harvia Club K15G

Podlahová pec váží pouze 25 kg, může pojmout 60 kg kamenů. Proto tento model nepřetíží podlahu. Otevřený design umožňuje vytvořit nezbytnou úroveň vlhkosti uvnitř parní místnosti. Elektrický pes ze sítě 380 v. Pouzdro je vyrobeno z vysoce kvalitní nerezové oceli, kvůli kterému je schopen odolat účinky vlhkosti a silného tepla.

Kapacita instalace pece je 15 kW. Takový výkon stačí pro pokoje s objemem 14 24 metrů krychlových. Zařízení je charakterizováno klasickým pláštěm, takže se vejde do parní místnosti jakéhokoli stylu interiéru. Instalace lze ovládat pomocí panelu dálkového ovládání.

Elektrická nádrž se rozlišuje podle spolehlivosti, stabilitou fungování, dokonce i v podmínkách prodlouženého maximálního zatížení. Model je uvolněn pomocí rychlých topných kamenů. Důvodem je umístění kamenného materiálu mezi HET. Zařízení je vhodné k použití, liší se intuitivně srozumitelnou kontrolou.

Polytechnic Kristina Classic Stone 14 KW

Model je vyroben z nerezové oceli odolné proti teplu. To umožňuje provozovat zařízení ve způsobu významných teplot a vysoké vlhkosti po dlouhou dobu. Oplášťování přírodního kamene přidá originalitu. Zařízení se zahřívá pomocí topného prvku pásky a vytváří výkonné proudy konvekčního vzduchu. To umožňuje rychle zahřát i velké spárované.

Instalace pece je schopna efektivně zahřívat místnosti s objemem 18 22 metrů krychlových. Vzhledem k vysokému výkonu je elektrický plyn napájen ze sítě 380 v. Stupeň ochrany IPX4 umožňuje stříkat vodu na kameny a nainstalovat požadovanou úroveň vlhkosti.

Model váží 30 kg a je schopen pojmout stejnou hmotnost kamenů. To zabraňuje přetížení podlahy. Proto není nutné vybavit další posílení pod sporákem. Instalace je zdůrazněna jednoduchostí kontroly.

Výhody

  • Úspory elektřiny (díky používání Lenn);
  • spolehlivost, testovaná časem;
  • nedostatek účinku spalování kyslíku;
  • Kompaktnost (56x38x83 cm).

Jak vybrat

Při výběru zařízení pro vanu zvažte následující parametry zařízení:

Čím výkonnější zařízení, tím rychlejší a více generuje páru. Nejprve byste se měli podívat na sílu topného prvku. Ale také věnujte pozornost generálovi. Koneckonců, pokud je většina energie na ohřívači, mohou jiné prvky zařízení fungovat neefektivně. Minimální nezbytný výkon parního generátoru je 3. 4 kW.

Toto kritérium výběru přímo závisí na velikosti parní místnosti. Pro malou parní místnost 5-6 metrů krychlo. Pro místnost s objemem 10-12 metrů krychlových/m jsou potřebné parametry v rozmezí 8-10 kW. Pro velké parní místnosti asi 18 metrů krychlových je vhodný pára s kapacitou nejméně 12 kW.

Nejdůležitější systémy: ochrana proti poklesu napětí v síti, vlhkost, přehřátí, selhání v provozu a automatické vypnutí. Přítomnost těchto systémů v zařízení je povinná, protože zajišťují bezpečný provoz zařízení ve vaně. Některé moderní modely mohou být navíc vybaveny celou řadou bezpečnostních programů, které by, pokud je to možné, by se neměly zanedbávat.

Nádrž může být vyplněna ručně nebo automaticky. V prvním případě musíte zajistit, aby v ní voda nekončila. Ve druhé, s nedostatkem tekutiny, jej zařízení nakrmí automaticky. Modely s manuálními nádobami na plnění nejsou příliš pohodlné, ale jsou mnohem levnější.

Pro malé koupele jsou vhodná kompaktní zařízení pro velké. celkově více. Rozměry zařízení přímo ovlivňují jeho vlastnosti. Kompaktní pára generátor bude mít malý nádrž, a proto nízký výkon.

See also  Jak připojit parní generátor ve sprchové kabině

Čím více příležitostí, tím vyšší je cena. Je nutné, aby v zařízení mohly být upraveny alespoň tři parametry: teplota a nasycení páry, provozní doba. Nejpokročilejší modely jsou navíc vybaveny zařízením pro aromaterapii.

Nejspolehlivější model nerezové oceli. Ale jejich cena je vyšší. Pokud tedy neexistuje způsob, jak zakoupit jen takovou možnost, vyberte zařízení s trupem z plastu odolných proti Shockproof.

Zdá se, že model s připojením k zásobování vodou je vždy pohodlnější. Ale v našich trubkách je často tolik nečistot, že se měřítku na topném prvku nelze vyhnout. Proto je někdy lepší být příliš líný a nezávisle vyplňovat čistou, získanou nebo vytaženou ze studny, než pak se obtěžovat potřebou vyměnit topné prvky.

Při nákupu generátoru páry věnujte pozornost doba záruky a to, zda k opravě existují další komponenty. Musíte si být jisti, že když najdete původní náhradní. A také si všimněte, že taková zařízení by měla mít speciální servisní systémy: čištění nádrže, nahrazení topného prvku atd.D.

Pravidelně provádíte údržbu, můžete výrazně ušetřit opravu přístroje zabráněním jeho zhroucení. Existují zařízení, která mají speciální otvor pro řešení řešení z měřítka.

Ruské páry generátory si bohužel nezaslouží důvěru. Většina spotřebitelů má nakloněno zahraničním protějškům z několika důvodů. Toto je především kvalita výroby a životnost zařízení. V tomto parametru jsou domácí páry generátory nižší než cizí.

Méně výrazné rozdíly jsou v počtu funkcí a dalších bezpečnostních systémů. Nejoblíbenějšími výrobci parních generátorů na ruském trhu jsou Steamtec, Helo, Tylo, Harvia a Sawo a jediný ruský. Paromax. Z hlediska ekonomiky, spolehlivosti a nenáročnosti vede německá značka Steamtec.

Rada! Nekupujte nejlevnější modely parních generátorů. Taková zařízení mají nízký výkon a výkon, takže nejsou schopni poskytnout pohodlný mikroklima v parní lásce. Hledejte „zlatý průměr“ mezi rozumnými úsporami a pohodlným provozem parního generátoru.

Generátor parníků pro saunu, Hammama a ruský koupelna

Elektrická parní generátor pro saunu může být dobrou alternativou nebo doplňováním kamna-kamenky. Je třeba mít na paměti, že i s vysoce kvalitní troubou spolehlivého výrobce není snadné ovládat: schopnost vytvořit ideální mikroklima v parní místnosti vyžaduje určitý zážitek a dovednosti. Zároveň je pro začátečníky ideální parní generátor pro lázeňský dům: rychle vyplňuje parní místnost světlou párou, ale můžete si užít klidný odpočinek, aniž byste byli rozptýleni nastavením. Takové zařízení je nainstalováno zcela jednoduše-protože nepotřebuje komín ani v žádném dalším potrubí. A díky malým rozměrům jsou tyto vzory snadno umístěny i v místnostech skromných velikostí, kde je obtížné vytlačit tradiční sporák. V tomto případě je ideální pára generátor pro mini sauna.

Pro vytváření páry není obtížné používat elektrické spotřebiče: K získání nejlepšího páru požadované teploty je dostačující vybrat nezbytný provozní režim: zbytek vytvoří zbytek sám. Velkou výhodou takových zařízení je to, že jsou zcela v bezpečí: nejen nikdy nevede k požáru, ale neublíží zdraví, vytvářejí páru pouze optimální teplotu a vlhkost.

generátor, parní, vanu, saunu

S jejich pomocí můžete vytvořit suchou horkou páru pro saunu a hojné, mokré páry pro ruskou koupel a pro turecký lázeň vám umožní znovu vytvořit atmosféru východní nega v parní místnosti, díky čemuž je Hammam tak přitažlivý. Měkké páry pohodlné teploty vyrobené takovým zařízením jemně obklopují tělo, uvolňují svaly a uklidňují duši.

Tipy péče

Proces nakládání oblázků by měl být prováděn tak, aby jejich vrstvy byly zcela pokryty elektrickými ohřívači.

See also  Rozdíl mezi zvlhčovačem páry a ultrazvukového vzduchu

Alespoň jednou ročně je třeba třídit kameny: Odstraňte poškozené a přidejte nové speciální vzorky.

Generátor páry musí nalít pouze množství tekutiny, což je doporučován výrobcem.

Z navrhovaných pracovních režimů vám doporučujeme vybrat pro vás nejúspěšnější možnost a neustále ji používat.

Chcete.li ochutnat páru, musíte si zakoupit speciální skladby. Nedoporučuje se přidat éterické oleje do vody dodávané do horkých kamenů.

Není povoleno v blízkosti elektrických pecí umístěných ve vaně, osušte prádlo nebo jiné věci. To může vést k požární situaci nebo rozpadu jednotky.

Chtěl bych poznamenat, že vytvoření pohodlných podmínek v domácí koupelně je velmi proveditelná realita. Při instalaci sporáku s parním generátorem není třeba splňovat žádné zvláštní požadavky. Jednotky se snadno provozují a jejich náklady ospravedlňují nejlepší očekávání.

Pasivní kamna paručích generátorů

V roce 2018 představil Helo Technology Helo-WT. Toto je nádrž s vodou umístěnou mezi HET. V něm nejsou žádné vlastní topné prvky a odpařování pochází z tepla pece, takže se nazývá pasivní. Na rozdíl od generátoru parního generátoru Elite Elite Furnace Sense Combi COMBE, nelze jej zapnout a vypnout, ale toto řešení je mnohem levnější.

Pasivní pára je součástí sady soukromého použití Helo: Roxx, Himalaya, Piccolo, Ringo Black, Fonda, Havanna.

Jako možnost lze nainstalovat pasivní pární generátor v kamen pro veřejné použití Helo: Laava a Magma.

Pasivní kamna paručích generátorů

V roce 2018 představil Helo Technology Helo-WT. Toto je nádrž s vodou umístěnou mezi HET. V něm nejsou žádné vlastní topné prvky a odpařování pochází z tepla pece, takže se nazývá pasivní. Na rozdíl od generátoru parního generátoru Elite Elite Furnace Sense Combi COMBE, nelze jej zapnout a vypnout, ale toto řešení je mnohem levnější.

Pasivní pára je součástí sady soukromého použití Helo: Roxx, Himalaya, Piccolo, Ringo Black, Fonda, Havanna.

Jako možnost lze nainstalovat pasivní pární generátor v kamen pro veřejné použití Helo: Laava a Magma.

Druhy elektrických pecí pro koupelo

Mezi sebou se elektrická kamna na koupeli liší do několika typů: zavěšený, stacionární a smíšený typ.

První z nich se liší v lehkých a nejvíce kompaktních rozměrech, taková kamna se používají v malých parních místnostech, aby se ušetřil prostor. Stacionární jsou těžší a další, kombinují se z 20 kg kamenů a jsou vhodné pro velké párové.

Na zdi lze zavěsit smíšená elektronická kamna a umístěna na podlahu. Jsou lehké, kompaktní a pokud jde o výkon, jsou nižší než stacionární modely.

Nejčastěji se používají ve spárovaném hlasitosti až do 10 metrů krychlových.

Kromě toho jsou elektrické pece děleny typem topného prvku:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS