Hluk mrazničky INDESIT po odmrazování

Proč lednička bzučí a co dělat

Chladnička je důležitá domácnost, která je obtížné bez. Po akvizici často kupující čelí mnoha problémům. Po instalaci lednička často bzučí, že mnozí nevědí, co dělat. K tomuto nepříjemnému jevu může dojít v důsledku poruchy techniky, jakož i s nesprávnou instalací.

hluk, mrazničky, indesit

Nejen stará technika, ale také nová může vydat hlasitý hluk. Některé modely se systémem bez mrazu při instalaci nesprávné instalace fungují velmi hlasitě. Aby se zbavilo hluku, musí být takové modely dovoleno stát 5-8 hodin.

 • Nesprávná instalace;
 • přítomnost sněhové čepice v mrazáku;
 • Tělo kompresoru bylo nemocné;
 • kontakt trubek provádějících chladivo;
 • Nesprávné nastavení provozního režimu;
 • Šrouby šroubů šokující šoky.brodivý kompresor.

V jiných případech existují poruchy a vnitřní vady, se kterými se může vyrovnat pouze specialista.

Selhání termostatu chladničky Indesit C132G016

Model je dvoučlenný, s 1 kompresorem. Elektromechanické řízení. Kondenzát kondenzátu z komory chladničky je opilý, mraznička vyžaduje manuální rozmrazování. Lednička je velmi spolehlivá, s normálním provozem funguje bez opravy déle než 10 let.

Charakteristickým rozpadem v modelu je odmítnutí termostatu, je to část sboru s kontakty s vnitřním relé a membránou. S poruchou uzlu lednička nefunguje a v mrazničce klesá teplota. Vzhledem k neschopnosti analyzovat senzor odesílá nesprávné příkazy do modulu. Kompresor může fungovat bez zastavení, což povede k jeho zhroucení. Motor se nezapne, pokud senzor nedává příkaz k spuštění.

Termostat nepodléhá opravě, měl by být změněn. Za tímto účelem je lednička odpojena od sítě a senzor je nahrazen, podle pokynů pro provoz. Doporučujeme sledovat video o výměně termostatu na lednici.

Možné poruchy ledničky

Pokud lednička zastavila chlazení a mrazák je pokryta ledem, měli byste okamžitě kontaktovat profesionály. Nečinnost bude znamenat různé důsledky. Výrobky se tedy rychle zhoršují a zařízení se v průběhu času zcela přestane fungovat.

Společné důvody, proč je přičítána lednička, je přiřazena:

 • Porucha přenosu;
 • Poškození kondenzátoru startu;
 • Spalování motoru;
 • Freon Leak (technika funguje, ale chlazení se nezačne);
 • Vynucení systému kapilár, kterým je dodáváno chladivo.

Před kontaktováním servisního centra musíte zkontrolovat, zda je mezera mezi dveřmi a těsněním. Přes to může projít teplý vzduch, který poškodí nejen produkty, ale také samotné technologie. Výsledkem je, že takový běžný problém vyvstává, protože lednička začala volně zmrazovat.

Tok vzduchu do komory je možný z následujících důvodů:

 • Tato technika stojí na nerovném povrchu, což vede k přehodnocení dveří;
 • Instalace těžkých předmětů na dveřní jízdě k ochabnutí;
 • Ve starých modelech neexistuje žádný signál „otevřených dveří“, který často způsobuje náhodnou tvorbu mezery (nemělo by se divit, proč je mrazák pokryt ledem);
 • Tvorba ledu, která zabraňuje hermetickému uzavření dveří;
 • Poškození těsnění nebo ztráty pružnosti.

Pokud šek ukázal obslužnost a hustotu dveří, stojí za zvážení jiných důvodů, proč lednička funguje, ale nezmrzne, ale nezmrzne.

Únik freon

Pokud kompresor neustále pracuje bez odpojení a chladnička špatně ochladí, pak je možný chladicí obvod. Postupně se teplota ve vnitřním prostoru zvyšuje. Pokud je obvod poškozen, vytvoří se mezera, skrz kterou Freon proudí ze systému.

See also  Co je čistič páry pro dům Kerher

Získejte důvody, proč lednička nezmrazuje, můžete nezávisle nezávisle. Chcete.li to provést, stačí zkontrolovat stav kondenzátoru rukou. Pokud je gril horký, pak zařízení funguje dobře. Pokud je obvod poškozen, kondenzátor je studený, což naznačuje únik freon.

Abychom eliminovali problém, proč lednička nechladí, je nutné pečlivě zkontrolovat systém a detekovat poškození. Mezera je blokována a je vyplněna nová chladiva. Doporučuje se doplňovat freon stejné značky jako dříve. Jinak může zařízení začít fungovat nesprávně. To se často stává důvodem, proč lednička špatně mrzne.

Snížení chladicího systému

V procesu používání domácích spotřebičů je často pozorována reliéf kapilární trubice a filtru. Hlavní příčinou zablokování je použití špatné kvality Freon, který obsahuje velké množství vlhkosti. To je pozorováno při špatném tankování. Proces se provádí pouze v případě předběžného vysávání.

Bez toho se chladivo začne vypařit. Odpařování je doprovázeno tvorbou vody, která dále zamrzne a tvoří kork. Tento důvod vede ke skutečnosti, že lednička nefunguje nebo je lednička špatně zamrzlá.

Pokud jde o filtry, jsou navrženy tak, aby zabránily vstupu vlhkosti do systému. S opotřebením drenáže vzniká pravděpodobnost blokování ledu. Důvodem zastavení mohou být pevné částice. Mohou to být produkty opotřebení kompresoru a dalších systémových prvků. To vysvětluje, proč lednička nechladí.

Při zastavení chladicího systému lednička bzučí, ale není chladná. Důvodem tohoto netypického šumu je to, že motor je nucen pracovat pod velkým zatížením. Je nucen tlačit Freon, navzdory vzdělanému blokování. Pro odstranění poruchy je nutné zavolat profesionály. Pomocí speciálního hydraulického vybavení je systém vyčištěn. Ucpané zkumavky jsou foukané a je vyměněn opotřebovaný filtr.

hluk, mrazničky, indesit

Porucha kompresoru

Pokud je kompresor horký, neznamená to, že to funguje správně. V některých případech se nemusí zapnout. Ale někdy jednotka pracuje pravidelně. Zároveň je jeho začlenění doprovázeno řev, silným hlukem a kliknutím. To vše ukazuje na opotřebení jednotky. Není schopen normálně pracovat a zajistit normální tlak Freonu v síti.

V přítomnosti takových znaků stojí za diagnostiku kompresoru ledničky. Nejprve zkontrolujte kontakty. Pokud kompresor nefunguje, pak se změní. S menšími problémy se provádí opravy.

Porucha řídicí jednotky a dalších uzlů

Porucha termostatu, tepelného pokusu a řídicí jednotky vede ke skutečnosti, že kompresor nepřijímá správné informace o stavu teploty v komorách. To neumožňuje zahájit regulaci režimu. Porucha analyzujících prvků vede ke skutečnosti, že kompresor chladničky nefunguje plně nebo částečně nefunguje.

Odborníci takovou pravděpodobnost nevylučují. Proto v diagnostice kontrolují použitelnost všech senzorů a regulačních orgánů. Vadné prvky jsou vyměněny. Zvláště pokud lednička nezmrzne a mrazák funguje.

Pravidla instalace jsou porušena

Pokud potřebujete zjistit, proč lednička bzučí, měli byste zkontrolovat, zda je nainstalován správně. Dokonce i mírné zkreslení pouzdra může vést k uvolnění dveří a negativně ovlivnit fungování kompresoru.

Kromě toho je důležité se ujistit, že jednotka stojí neustále na čtyřech nohách. S nedostatkem podpory, vibrací a hučení. Mnoho výrobců používá upravovací nohy, které vám umožňují nainstalovat ledničku na úrovni.

See also  Je možné umýt pánev s litinem v myčce nádobí

Úroveň konstrukce může být nahrazena domácím zařízením. Je nutné svázat zátěž se silným vláknem a v ruce se uvolnit volný konec. Je tedy zkontrolována vertikální poloha případu.

Povaha zvuku

I v normálním režimu ledničky jsou slyšet některé zvuky a jejich zdroje jsou alespoň dva faktory. Jedním z nich je kompresor, který během provozu mírně bzučí, a druhým je oběh chladiva na kapilárních a radiátorových zkumavkách. Abychom určili, co se stalo s domácími spotřebiči, je nutné pečlivě naslouchat a určit povahu zvuku:

 • Slabý bzučení je spuštění a práce kompresoru.
 • Zvuky tresky plastu jsou slyšet. toto je teplotní rozšiřování zkumavek, které přecházejí z jedné oblasti zařízení do druhé přes plastové stěny. Chladnička často vrzání hlasitě kvůli tření rozšiřujících se trubek na plastových prvcích.
 • Hum nebo hluk v chladničkách Žádný mráz. Takové zvuky často vytvářejí ventilátor, který poskytuje cirkulaci studeného vzduchu prostřednictvím interního prostoru technologie.
 • Draising a vibrace.

Je nutné se naučit rozlišovat hluk technického faktoru nebo přirozeného fyzického procesu, protože bylo možné alespoň správně objasnit podstatu problému Mistra. V některých situacích může být problém zcela odstraněn vlastními rukama.

Hluk kompresoru

Proč je hluk chladničky

Když lednička pracuje v normálním režimu, vydává to určité zvuky. V systému své práce jsou tyto zvuky určovány několika faktory. Jedním z nich je kompresor, který během provozu mírně bzučí a druhým faktorem je oběh chladiva na kapilárních a radiátorových zkumavkách.

Odrůdy hluku

Zjistěte, jaký druh příčiny je způsoben podezřelý zvuk, můžete jej jednoduše poslouchat. Podle povahy zvuku může hluk pocházet z následujících jevů:

 • Slabý bzučení. znamená spuštění a práce kompresoru.
 • Zvuky tresky plastu jsou slyšet. toto je teplotní rozšiřování zkumavek, které přecházejí z jedné oblasti zařízení do druhé přes plastové stěny. Chladnička často vrzání hlasitě kvůli tření rozšiřujících se trubek na plastových prvcích.
 • Hum nebo hluk v chladničkách Žádný mráz. Takové zvuky často vytvářejí ventilátor, který poskytuje cirkulaci studeného vzduchu prostřednictvím interního prostoru technologie.

O různých povaze hluku v lednici je důvod jejich výskytu objasněn. Je důležité naučit se, jak rozlišit hluk technického faktoru nebo přirozeného fyzického procesu. To pomůže nejen pochopit situaci, ale také správně vysvětlit všemu pánovi. Přestože problém hluku často může být eliminován vlastními rukama.

Příčinu hluku lze často odstranit vlastními rukama

Lednička INDESIT je dvoučlenná, žádný mráz nezmrzne

V lednici se dvěma kambinovými Indesit bez mrazu je systém přísunu vzduchu v horní a dolní komoře vybaven vzduchovým potrubím a kontrolním hřídelem. Ventilátor je jeden, vzduch z dolní komory je poslán na horní část pod tlakem, což dává zbytkovou chlad v plus komoře. Výparník je také jeden, ale používá se složitý systém distribuce vzduchových toků.

Proč nemrznout nebo začal zamrznout ledničku Indesit, vybavenou úplným bez mrázů? Údajné důvody:

 • Vadný časovač nebo hladká pojistka systému lechtání. Systém rozmrazování se nezapne, na výparníku se zvyšuje kožešinový kabát, což vede k dalšímu zvýšení teploty. Spálené pojistky nedovolí, aby se deset zapnul, aby skryl výparník.
 • Systém cirkulace chladiva selhal kvůli nedostatku Freonu, ucpaný kapilární trubicí nebo rozpadem kompresoru.
 • Termostat je vadný. Pokud se kompresor nevypne, tání se nezapne.
See also  Jak šít pletené oblečení na pravidelném psacím stroji

Výsledek. Horní komora v lednici je špatně zamrzlá. Pokud mrazák bez mrazu nezamrzne, může dojít k vině ventilátoru nebo obrysu chladiva.

Vzhledem k systému bez mrazu se lednička Indesit se nemusí zapnout nebo začít na několik minut, pokud je časovač vadný. Rozpis motoru kompresoru nebo odmítnutí termostatu povede ke stejnému výsledku. Co dělat, když zařízení zastavilo zamrznutí? Rozmrazte ledničku na den, osušte a kontaktujte specializovanou dílnu.

Pokud je rozbitá celá lednička Indesit a nezamrzne s elektronickým řízením. musíte si zaregistrovat poplatek pomocí speciálních zařízení. Takové bloky trpí poklesy napětí v síti.

Kde freon zmizí

Freons jsou směsí bezbarvých plynů, které cirkulují v chladničce, ochlazují komory, odpařují se a kondenzují zpět do kapaliny. Neočekávaně detekující únik Freona je docela obtížný, plyn nemá ani barvu ani vůni. Uživatelé nejčastěji věnují pozornost neustálým problémům. Mohou to signalizovat:

 • Háček uvnitř na lednici;
 • Horní komora nezmrzne;
 • Zadní stěna mrazničky je oteklá;
 • Nekonzistentní práce kompresoru;

Dvavlahová verze chladničky v Indesitu je mnohem běžnější než jediná kambinu, proto jsou tyto příznaky většinou charakteristické pro tento typ. Přesněji řečeno, pivovar ledničky s dolním mrazničkou nejčastěji dává přesně takové poruchy, když únik Freonu úniku. Podstata je ve svém zařízení: kamery jsou propojeny tepelnou trubicí. Podle toho se Freon pohybuje mezi odděleními vstupujícími do chladničky a mrazničky. Kvůli vzhledu výparů na trubce se vytvoří koroze, což vede k úniku plynu.

DŮLEŽITÉ! Je nemožné si všimnout úniku freon vůní nebo barvou, ale neměli byste se bát, protože pro člověka je absolutně ne.hazard.

Známky nefunkční bzučení ledničky

Nyní přecházíme na vážnější poruchy, když je lednička nejen hlučná, ale nezačne ani nepracuje s přerušením. Ve většině případů bohužel není možné situaci opravit vlastními rukama, pomůže pouze specialista pouze specialista. Tyto poruchy trpí hlavně chladničkami souvisejícími s věkem:

hluk, mrazničky, indesit
 • Opotřebení kompresoru. Po několika letech práce se mezi detaily vytvářejí mezery (vůle), píst, spojovací prvky jsou otěr; V tomto případě nelze zvuky zaměnit s ničím-jsou konstantní a docela hlasité, zastavte se vypnutím kompresoru;
 • Oslabení držáků kompresoru. samotná část je obsluhovatelná, je na začátku a na konci mrazničky pozorován zvýšený hluk; Problém je vyřešen docela jednoduše-buď úpravou tlumičů nárazů kompresoru nebo úplnou výměnou kanceláří spojovacích prostředků;
 • Rozpis výparníku. struktura mřížky na zadní stěně domácího spotřebiče; V tomto případě je lednička hlučná, ale nezmrzne; Je obtížné si tento problém nevšimnout, rozhodlo se o výměně neúspěšné části.

Pokud je problém přesně v motorovém kompresoru, okamžitě zavolejte Master; Oprava chladničky v tomto případě je nejdražší. výměna součásti bude stát 5000 a vyšší.

O tom, proč lednička bzučí a co může majitel v této situaci udělat, řekli jsme vám. Nezapomeňte, že nejlepším způsobem, jak zabránit rozpadu, je dodržovat pravidla provozu zařízení a pravidelně jej rozmrazit.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS