Hood do zdi v soukromém domě

Tajemství ventilace uspořádání s přístupem na ulici ve zdi soukromého domu nebo bytu

Fanoušci lze nainstalovat v jakékoli místnosti. Počet a síla zařízení závisí na měřiči místnosti a jeho potřebách pro výměnu vzduchu. Fanoušci jsou nainstalovány v dírách výfukových kanálů, ve oknech nebo stěnách s výstupem na ulici.

Fanoušci jsou výfukové a dodávky, s nízkým, středním a vysokým výkonem. Pro provoz zařízení je zapotřebí přístup k elektřině.

Chladný most a tepelný most

Zmíněné zóny stagnace vedou k porušení procesu přenosu tepla v oblasti problémové oblasti. Dalším krokem je akumulace kondenzátu v minerální vlně a ztráta izolačních vlastností, vizuálně se to projevuje ve vzhledu houby v této oblasti, nadýmání kůže.

I při nepřítomnosti otevřeného vnikání vlhkosti uvnitř střešního dortu jsou možné problémy kvůli nerovnoměrnému rozdělení teploty: v létě se tato oblast zahřívá silnější než zbytek, nejprve v zimě zamrzne a začíná absorbovat kondenzát. Takové chyby musí být opraveny okamžitě po detekci (s výhradou vhodných povětrnostních podmínek).

Za tímto účelem je bedna rozebrána nebo posunuta a izolace je sušena, je kontrolována těsnost parní bariéry, a co je nejdůležitější, příčina stagnace vzduchu je eliminována.

Je možné vzít kapuci do této díry?

Podle zákona je to nemožné. Váš utracený vzduch s kuchyňskými pachy se může dostat k sousedům v okně.

V praxi se nikdo nedohodne na takových kapucích, t.E. Děláte na vlastní nebezpečí a riziko. A riskujete téměř vždy: instalace kovových dveří (dveře by se měly otevřít uvnitř místnosti, a ne na verandě), instalace druhých předních dveří, zasklení balkony. Nyní se rozhlédněte kolem: jakým směrem všech se dveře otevírají, ať už existují prosklené balkony? Umístění klimatizace na fasádu vyžaduje koordinaci. Všichni souhlasili? Mechanická kapuce také vyžaduje koordinaci, t.Provést změny navrženého ventilace domu.

Populární zařízení pro horizontální ventilační systém

Existují tři zařízení, která se dnes používají pro konstrukci horizontální ventilace, jsou také nejoblíbenější.

Pokud výfuková šachta funguje dobře, můžete se dostat s přívodovými trhlinami. I když je sama a praskliny jsou vyráběny ve všech místnostech alespoň v jednom okně. Pokud kapota nefunguje, pak je lepší instalovat ventily a ventilátory.

Přívodní ventily

Větrání produktu v bytě nebo domě s instalací ventilu je skutečná příležitost k řízení výměny vzduchu. Toto zařízení má vážné výhody oproti ostatním zařízením:

 • neporušuje design místnosti a design okna;
 • Lze jej kdykoli nainstalovat, dokonce i po opravě;
 • Můžete jej nainstalovat sami, aniž byste zavolali Masters;
 • Umístění. kdekoli;
 • Schopnost regulovat tok vzduchu z ulice.
See also  Jak urychlit ventilátor na procesoru

Současně výrobci dnes nabízejí tradiční ventily s mechanickým nastavením, to znamená. Současně, v posledně jmenovaném, můžete nastavit teplotní režim, který bude ovládat mikroklima v místnostech.

Proveďte instalaci napájecího ventilu ve zdi vlastními rukama není problém. K tomu je nutné vyrobit otvor ve zdi s pedorátorem a diamantovou korunou nebo vrtákem (vše záleží na velikosti zařízení), jehož průměr je vybrán pod průměrem ventilu ventilu. Kde je zařízení vloženo. Z vnější stěny je nainstalována mřížka v malé síti, jako je ochrana před odpadky, hmyz, ptáky a malá zvířata. Zevnitř, speciální čepice, ve které je vložen filtr, očištění přívodního vzduchu.

Odsávací ventilátor

Jak je uvedeno výše, výfukové větrání zdí je uspořádáno hlavně ve vlhkých místnostech domu: kuchyň, koupelna a toaleta, spíž a kotelna. A také, pokud je dům velký, ve kterých několik místností s velkými rozměry.

Již bylo uvedeno výše, že místo instalace ventilace: na podlaze a na proudu. Napžňovací otvory se často vyrábějí vedle oken těsně pod parapetem. Pokud jde o fanoušky, kteří vytáhnou vynalezený vzduch z pokojů, jedná se o modely stěn nebo kanál. Instalace obou byla popsána výše.

Přirozená a nucená ventilace

V závislosti na oblasti budovy může být uvnitř namontována přirozená ventilace nebo nucenost.

Rysy přirozené ventilace

Hlavní výhodou takové ventilace je levice. Vzduch v tomto případě se pohybuje přirozeně kolem domu. Nevýhodou tohoto typu systémů je to, že mohou být vybaveny pouze v malých budovách s malým počtem pokojů.

Umělá ventilace

Umělá ventilace zahrnuje použití zařízení v schématu zapojení, umělé zajištění přísunu čerstvého vzduchu a odstranění použitých, stejně jako vzduchové kanály. Takové systémy jsou charakterizovány konstruktivní složitostí, ale jsou považovány za nejúčinnější.

Smíšený typ ventilace

V soukromých domech je vybavena smíšená ventilace. V tomto případě může vzduch:

To znamená, že ventilace smíšeného typu může být přívod nebo výfuk.

Co je třeba vzít v úvahu

Při instalaci moderního ventilačního systému v domě je nutné vzít v úvahu hlavní kritéria, podle kterých dochází k výběru zařízení. Tyto zahrnují:

Rychlost cirkulace a výměna vydaných vzduchových toků závisí na části vzduchových kanálů a jejich umístění. Pro zajištění jeho vysoké hodnoty je nutné vytvořit systém ventilačních kanálů stejného průměru a zajistit minimální počet jeho zatáček.

Během výstavby domu

Při stavbě soukromého domu od nuly musíte věnovat zvýšenou pozornost ventilačním systému. Ve fázi konstrukce stěn jsou výpočty vyžadovány podle výše uvedeného vzorce a na základě získaných údajů vytvořte ventilační systém.

To se provádí za účelem skrytí komunikace ventilačního systému ve stěnách domu. To nejen ušetří množství volného prostoru v prostorách, ale také uloží jejich interiér a design.

See also  Jak rozebírat chladicí chladič do kovového šrotu

Tímto způsobem, pokud je plánován suterén nebo nadace pásu, pak je nutné okamžitě vzít v úvahu jejich větrání a zabudovat do fáze práce se založením struktury. To je nejvíce platí pro suterén, sklep a další podzemní prostory.

V hotovém domě

Instalace ventilačního systému již ve vestavěném domě je obtížnější provést. Je nutné vytvořit projekt kanálů, který lze umístit mezi jinou komunikaci. Je také nutné vzít v úvahu hodnotu přirozené výměny vzduchu (vzduch protéká dveřmi, okny atd.D.) a na základě získaných údajů vytvořte ventilační projekt nuceného typu.

Hood v suterénu

Spementace patří k pomocnému a s ohledem na jejich umístění jsou také náchylné ke zvýšené vlhkosti, a proto vzhled hub. V suterénu jsou takoví „sousedé“ nesmírně nežádoucí, protože mohou ovlivnit nejen všechno, co je v místnosti, ale také na studnu obyvatel domu. Špatná kapuce také přispívá k vzhledu zatuchlých a surových pachů v suterénu, který se postupně zvedá do domu. Jak vyrobit kapuci v suterénu soukromého domu? Za prvé, stojí za to se zaměřit na hloubku a velikost suterénu. S malou hloubkou suterénu a skromných velikostí se můžete omezit na pozemky v nadaci, která by měla být pokryta ochrannými mřížkami. Pokud je suterén hlubší než 2 metry a široký, je nejlepší se postarat o plnohodnotnou kapuci. Výfukový systém v suterénu soukromého domu s vlastními rukama je uspořádán takto:

 • Je nutné položit dva vzduchové kanály. jeden pro přívod vzduchu, druhý pro výstup, zatímco díra napájecího kanálu by měla být umístěna pod výfukem.
 • Pro optimální cirkulaci vzduchu musíte umístit kapotu do opačného rohu suterénu.
 • Oba potrubí musí mít východ na střechu. Výfukový kanál může být umístěn vedle komína.
 • Nezapomeňte provádět tepelnou izolaci kanálů, abyste zabránili kondenzaci.

Pro lepší ventilaci výfukového plynu v suterénu soukromého domu můžete kanály vybavit ventilátorem pro nucené kapuce a zvýšit tok vzduchu. Výfukové ventilátory také napraví situaci, pokud neexistuje způsob, jak vyrobit vysoké kanály k odstranění vzduchu a vytvoření přirozené trakce. Pokud vytvoříte běžné ventilace výfukového plynu v soukromém domě s vlastními rukama, mohou být potrubí kapoty suterénu převezeny do běžné ventilační šachty.

Nezbytné předběžné výpočty

Všechny výpočty na kapotě vedou ke stanovení vzduchové hmoty v domě. Na základě toho je výpočet hlavních charakteristik ventilačního systému, jmenovitě počet a průměr vzduchových kanálů, výkon ventilátorů atd.

Existují speciální metody, pomocí kterých můžete vypočítat nejen výměnu vzduchu, ale také tepelný návrat, vlhkost, čištění znečištění atd. Ale pro výpočty na kapotě pro soukromý dům stačí použít následující možnosti:

Tyto metody jsou poměrně jednoduché a po pochopení podstaty v nich můžete vypočítat každého majitele domu pro výpočet hlavních vlastností jeho kapuce v domě. Nejjednodušší metodou je výpočet podle oblasti. Pro základní výpočty se odebírá následující norma: Během jedné hodiny by 3 m³ čerstvého vzduchu na 1 m 2 měly do domu vstoupit do domu. Počet lidí se nezohledňuje.

See also  Через сколько выходит фен из организма

Výpočet pomocí SNIP je také relativně jednoduchý. Zde pro výpočet musíte vzít oblast areálu, ale počet členů rodiny. Pro každého člověka žijícího v domě člověka by měl být tok nového vzduchu 60 m³/hodinu.

Výpočet je obtížnější vypočítat frekvenci aktualizace vzduchu. Při jeho provádění musíte vzít v úvahu účel jakékoli samostatné místnosti a normu pro mnohonásobnost výměny vzduchu pro kteroukoli z nich. Multiplicita výměny vzduchu je koeficientem ukazující počet výměny rozvinuté vzduchové hmoty za jednu hodinu (Snip 2.08.01-89 Rezidenční budovy, adj. 4).

hood, soukromém, domě

V závislosti na účelu místnosti by v nich měla dojít k následující výměně vzduchu:

 • Dětská a spací místnost. 1 čas za hodinu;
 • kuchyň s elektrickým sporákem. 60 m³/h;
 • Koupelna. 25 m³/h;
 • U kotelny s pevným palivovým kotlem a kuchyní s plynovým sporákem je během provozu jednotky vyžadována mnohonásobné množství času za hodinu a 100 m³/h.

Při výpočtu je také třeba mít na paměti, že aerodynamický odpor v kulaté trubce je menší než na čtverci. Ale čtvercová konfigurace je nejkompaktnější, dobře se hodí do celkového interiéru.

Trochu o přirozené ventilaci

Systém přirozené (přirozené) větrání chaty má určité rozdíly od kapuce v bytovém domě. Zde se musíte postarat o dobrý cirkulace kyslíku v každé místnosti. Proto jedna trubka a jedna ventilační díra pro soukromý dům nestačí. Toto je celý systém, který se skládá z mnoha trubek, pohybů a výstupů.

Při navrhování a stavbě soukromého domu se však často vyskytuje mnoho chyb. V důsledku toho se ukáže, že se zdá být ventilace vzduchu, ale ve skutečnosti to nefunguje.

Přirozená ventilace soukromého domu

Hlavní chyby provedené při návrhu a instalaci ventilace chalupy:

 • Nesprávně umístěné ventilační otvory. Podle pravidel jsou umístěny nejméně 10 cm od povrchu stropu. V praxi jsou mnohem nižší, což vede ke stagnaci teplých zpracovaných mas na stropě.
 • Nedostatečná výška ventilačního potrubí vede k zastavení pohybu vzduchu uvnitř kanálu.
 • Společné větrání sousedních prostor.
 • Kuchyň soukromého domu je často vybavena pouze nucenou větrání, i když podle pravidel v kuchyňské místnosti by měla být také díra přirozeného větrání.

Významnou nevýhodou přirozené ventilace je to, že v kuchyni to často nestačí. To se pociťuje zejména v nepřítomnosti větru nebo v horkém období. Proto musíte použít další speciálně nainstalovaná zařízení, která pomáhají zvýšit příliv čerstvého, očištění a odstranění výfukového vzduchu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS