IMAC hluk ventilátor po nahrazení HDD

IMAC je velmi mnoho, zatímco pracuje, co dělat? IMAC hluk po nahrazení HDD IMAC ventilátor běží na plný

Problém: Na IMAC 21.5 a 27 palců vydání 2009-2011, namísto externího těsného snímače teploty disku se na samotném disku používá speciální Inteeis. Na tom je spousta věcí, zřejmě a teplotní informace. Při výměně pevného disku je ventilátor, chladicí kotouč se začíná otáčet rychlostí 6000 ot / min., způsobené tím, že počítač není správně definovat teplotní senzor na novém tvrdém.

 • Stáhnout a nainstalovat dva programy: CRONIX (ke stažení) a SMCFancontrol (ke stažení). Crennix spravuje vestavěný harmonogram úlohy CRON a základní operace budou provedeny v SMCFancontrol. Nezapomeňte dát zaškrtnuto Autorun:
 • Poté, co IMAC začal dělat hluk, je nutné zjistit, který ventilátor je hluk a programově omezuje maximální rychlost otáčení. Chcete-li to provést, přejděte na terminál a zaregistrujte se zde následující příkaz: / Obsah / zdroje / SM C.F(Například mám tuto adresu: / Aplikace / SMCFancontrol.App / Contents / R Esources / SMC.F).Chápeme tedy, který fanoušek se otáčí příliš rychle ve srovnání s jinými fanoušky.
 • Uvidíte něco takového:
 • Celkem fanoušků v systému: 3

Ventilátor # 0: Aktuální rychlost: 998 Minimální rychlost: 1000 Maximální rychlost: 3800 Bezpečná rychlost: 0 Cílová rychlost: 1000 Režim: Auto

Ventilátor č. 1: Aktuální rychlost: 1344 Minimální rychlost: 1100 Maximální rychlost: 1344 Bezpečná rychlost: 0 Cílová rychlost: 1344 Režim: Auto

Ventilátor # 2: Aktuální rychlost: 941 Minimální rychlost: 940 Maximální rychlost: 2100 Safe Rychlost: 0 Cílová rychlost: 940 Režim: Auto

Klepnutím na tlačítko Nový vytvořte novou úlohu, přejděte na kartu Expert a nastavte znak do každého pole. V příkazovém poli vložte výsledný příkaz.

Už jsem narazil na problém více než jednou, že fanoušek je hlučný s Apple MacBook Pro, Macbook, MacBook Air, stejně jako počítače IMAC. Mnozí klienti si stěžují, že MacBook je vyhřívaný, s časem je hluk fanoušků stále více a když vypnete notebook, ventilátor pokračuje v práci hlasitě. Chcete-li tento problém pochopit, příčiny hluku z ventilátoru a co dělat, pokud ventilátor začal dělat hluk, a tento článek je napsán.

Kontakty

To znamená, že jste konfrontován s panikou jádra, “Pica z jádra”. Je to prakticky stejné jako modrá obrazovka smrti v oknech. Pokud se chyba opakovaně opakuje, zkuste následující.

 • Odstraňte všechna periferní zařízení, která mohou být příčinou problému. Pokud se například po připojení nové webové kamery nebo externí zvukové karty začal vyskytnout jádro paniky, odpojte je, odpojte, přiřaďte počítač a zjistěte, zda problém zmizel.
 • Zkontrolujte, zda máte dostatek volného místa na systémovém disku. Nedostatek prostoru může také vést k chybám, tak odstranit soubory, které nepoužívají.
 • Proveďte kompletní kontrolu systému. Restartujte zařízení, stiskněte a podržte tlačítko D, dokud se nezobrazí “Zkontrolujte Mac”. Pokud systém detekuje poruchu s vybavením, řekne vám o tom. Zjistěte, co přesně nefunguje, můžete, naleznete zde kód chyby.
 • Boot v nouzovém režimu. Restartovat Mac a stiskněte a podržte klávesu Shift. Zadejte heslo. MAC začíná v nouzovém režimu při kontrole disku pro chyby a opravte je. Chcete-li ukončit zabezpečený režim, znovu restartujte znovu.
 • Swipe běží test. Stáhněte si nástroj Memtest86 a zapište jej na USB Flash Drive pomocí EtCher. Poté stáhněte Mac z jednotky a zkontrolujte RAM. Pokud MEMTEST86 hlásí chyby, budete muset vyměnit paměťový řádek.
 • Přeinstalujte Macos. Jedná se o univerzální agent proti všem problémům.

Opravte IMAC

Tento problém můžete vyřešit dvěma způsoby: Software a hardware.

Programovací způsob, jak eliminovat hluk je jednodušší v realizaci, ale je to fiktivnější a po aktualizaci systému, problém neustále se cítil.

Pokud je váš IMAC hluk po výměně HDD, měli byste použít aplikaci SMCFancontrol, aby se problém vyřešil, ale spusťte, je nutné vypnout napájecí kabel tepelného snímače. Po instalaci aplikace (je žádoucí jej nainstalovat do složky Aplikace), musíte otevřít program sám a zaškrtnout políčko naproti položky “AutoStart SMCFancontrol po přihlášení”, to automaticky spustí aplikaci po zapnutí počítače. Jako analogy můžete nabídnout ovládací prvek ventilátoru Macs (který mimochodem funguje konzistentně i v systému Windows instalovaných prostřednictvím bootcampu. Speedfan zde, s největší pravděpodobností, nepomůže).

Po tom bude nutné zjistit číslo chladiče zodpovědného za chlazení pevného disku. Chcete-li to provést, musíte otevřít terminál a provést příkaz “/ Aplikace / SMCFancontrol.App / Obsah / Zdroje / SMC.F “Bez uvozovek (Pokud je aplikace nastavena na jinou složku, měli byste zadat svou cestu namísto” aplikací “na začátku řádku). V případě, že chladič dosud nepodařilo získat hybnost, zadaný příkaz by měl být proveden pouze tehdy, když je slyšet šum. Pokud je IMAC hluk po výměně pevného disku neustále, jeden z hodnot “Skutečná rychlost” pro požadovaný chladič bude osloveno 6000.

kde #. Chladič pevného disku. Například řetězec může vypadat jako “SMC.K f1mx.W 2e0 “.

Po dokončení akcí bude maximální chladič zatáčky spadají na 3000, což bude stačit k účinnému vychladnutí pevného disku za všech podmínek. Po restartu systému však budou muset znovu provést všechny zadané kroky. Chcete-li se zbavit potřeby, můžete konfigurovat skript pro spuštění těchto příkazů a přidat jej do autoload.

See also  Jak vypnout vícebarvák během vaření

Chcete-li to provést, otevřete automator, vyberte “Utilities” v části “Knihovna” a klepněte na tlačítko “Spustit shell skript”. Parametry musí být ve výchozím nastavení ponechány a v poli Zadejte příkaz

/ Aplikace / SMCFancontrol.App / Obsah / Zdroje / SMC.K f # mx.W 2e0

Výměna # do chladiče. Poté, co je skript připraven, musíte vybrat menu “Soubor” v horním řádku, klepněte na tlačítko “Převést na”, vyberte možnost “Program” a uložte výsledek na jakékoliv pohodlné místo.

Aby byl skript zahájen při každém zapnutí počítače, stačí jít na “Systémová nastavení”, vyberte možnost “Uživatelé a skupiny” a otevřete sekci “Input Objects”. Poté zůstane jen přidat skript, který jsme tam vytvořili.

Pokud je IMAC hluk po výměně pevného disku, i když byly provedeny všechny specifikované kroky k nastavení revolucí chladiče nebo je nutné trvalé řešení problému, je nutné k odstranění hluku, aby se uchýlil k hardwarové metodě.

Chcete-li začít, stojí za zmínku, že chladič HDD chladič je vypnut, i když vede k odstranění hluku, ale tento krok výrazně snižuje přísný zdroj disku a bude se ukázat jako další otázky.

Takže tyto problémy se nevyskytují s tepelným senzorem 2N3904 nebo připraveného analogu na speciálním tranziři připojeném přes smyčku přímo na základní desku. Snímač je připojen k tělese disku nebo v blízkosti blízkosti a umožňuje získat teplotu pohonu s dostatečnými chladiči pracovat s přesností. Tato operace není technicky obtížná, vzhledem k určitým obtížím a možnou nepřítomností nezbytných komponent a nástrojů v přítomnosti uživatele, je jeho provedení svěřit servisní středisko.

Úkol: Klient přinesl IMAC10.1 21.5 palců. Je nutné vyměnit HDD.

Problém: Na novém IMAC 21.5 a 27 palců namísto externího snímače teploty pevného disku se na samotném disku používá speciální Inteeis. Na tom je spousta věcí, zřejmě a teplotní informace. Při výměně pevného disku je ventilátor, chladicí kotouč se začíná otáčet rychlostí 6000 ot / min., způsobené tím, že počítač není správně definovat teplotní senzor na novém tvrdém.

Ale jaká rozhodnutí o této otázce jsem našel v síti a nejen:. někdo doporučil zavírání kontaktů senzoru (neměl jsem riskovat experimentování na klientském prostředí). někdo prostě nabídl, aby vypnul ventilátor (zajímavé rozhodnutí samozřejmě. ale je to vandalismus). Nainstaloval jsem externí teplotní senzor z předchozího modelu IMAC a řešil tak problém. někdo doporučuje uvedení pevného disku stejného výrobce a stejné série a vše bude v pořádku (ne pravdivé). někdo se nekuší vůbec a pracuje s hlučným cílem :). Zatímco jsem napsal článek, vstoupil zajímavý nápad, snižuje rychlost otáčení hardwaru fanoušků, t.E. Omezit odolnost proti výkonu (toto řešení bude zpracováno a není to ani špatné)

Návrat do našeho baranamu. V klientském prostředí byl nainstalován takový disk: Seagate ST31000528AS 1TB firmware AP24. Ale instalovali jsme takový: Seagate ST31000528AS 1TB firmware CC44. Model v modelu a pouze firmware se liší, ale stále se animář nerozpoznal nový disk a předložil příkaz do chladicího disku ventilátoru v plném rozsahu!

Fáze: 1) Demontáž a výměna disku. Jak rozebrat IMAC viz webové stránky IFIXIT.com. Když začnete instalovat nový pevný disk, nepřipojujte kabel teploty snímače. není třeba! Jen to dostat z Aimaka a dát na polici (ano, ano. Jak čelisti 🙂

Úplně sbírání Aimak, otočte ho a trochu pracovat. Po 20-30 minutách uslyšíte rostoucí hluk ventilátoru, tím pochopíte, že problém je opravdu.

2) Stáhněte a nainstalujte dva programy: ISTAT (ke stažení) a SMCFancontrol (ke stažení). Istat Dodávka pro pohodlí a základní operace budou provedeny v SMCFancontrol. Nezapomeňte dát zaškrtnuto Autorun:

3) Poté, co IMAC začal dělat hluk, je nutné zjistit, který ventilátor je hluk a programově omezuje maximální rychlost otáčení. Chcete-li to provést, přejděte na terminál a zaregistrujte se zde následující příkaz: / Obsah / zdroje / SM C.F (Například mám tuto adresu: / Aplikace / SMCFancontrol.App / Contents / R Esources / SMC.F). Chápeme tedy, který fanoušek se otáčí příliš rychle ve srovnání s jinými fanoušky.

Helpmymac

Úkol: Klient přinesl IMAC10.1 21.5 palců. Je nutné vyměnit HDD.

Problém: Na novém IMAC 21.5 a 27 palců namísto externího snímače teploty pevného disku se na samotném disku používá speciální Inteeis. Na tom je spousta věcí, zřejmě a teplotní informace. Při výměně pevného disku je ventilátor, chladicí kotouč se začíná otáčet rychlostí 6000 ot / min., způsobené tím, že počítač není správně definovat teplotní senzor na novém tvrdém.

Ale jaká rozhodnutí o této otázce jsem našel v síti a nejen:. někdo doporučil zavírání kontaktů senzoru (neměl jsem riskovat experimentování na klientském prostředí). někdo prostě nabídl, aby vypnul ventilátor (zajímavé rozhodnutí samozřejmě. ale je to vandalismus). Nainstaloval jsem externí teplotní senzor z předchozího modelu IMAC a řešil tak problém. někdo doporučuje uvedení pevného disku stejného výrobce a stejné série a vše bude v pořádku (ne pravdivé). někdo se nekuší vůbec a pracuje s hlučným cílem :). Zatímco jsem napsal článek, vstoupil zajímavý nápad, snižuje rychlost otáčení hardwaru fanoušků, t.E. Omezit odolnost proti výkonu (toto řešení bude zpracováno a není to ani špatné)

Návrat do našeho baranamu. V klientském prostředí byl nainstalován takový disk: Seagate ST31000528AS 1TB firmware AP24, Ale instalovali jsme takový: Seagate ST31000528AS 1TB firmware CC44. Model v modelu a pouze firmware se liší, ale stále se animář nerozpoznal nový disk a předložil příkaz do chladicího disku ventilátoru v plném rozsahu!

Fáze: 1) Demontáž a výměna disku. Jak rozebrat IMAC viz webové stránky IFIXIT.com. Když začnete instalovat nový pevný disk, nepřipojujte kabel teplotního čidla. ne! Stačí se dostat z Aimaka a dát na polici (ano, ano. jako čelist 🙂

See also  Kde by měl vyhodit ventilátor na procesoru

Úplně sbírání Aimak, otočte ho a trochu pracovat. Po 20-30 minutách uslyšíte rostoucí hluk ventilátoru, tím pochopíte, že problém je opravdu.

2) Stáhněte a nainstalujte dva programy: ISTAT (ke stažení) a SMCFancontrol (ke stažení). Istat Dodávka pro pohodlí a základní operace budou provedeny v SMCFancontrol. Nezapomeňte dát zaškrtnuto Autorun:

3) Poté, co IMAC začal dělat hluk, je nutné zjistit, který ventilátor je hluk a programově omezuje maximální rychlost otáčení. Chcete-li to provést, přejděte na terminál a zaregistrujte se zde následující příkaz: / Obsah / zdroje / SM C.F (Například mám tuto adresu: / Aplikace / SMCFancontrol.App / Contents / R Esources / SMC.F). Chápeme tedy, který fanoušek se otáčí příliš rychle ve srovnání s jinými fanoušky.

Uvidíte něco takového, tento screenshot je vyroben na mém notebooku a nemá žádné problémy s rychlostí otáčení fanoušků, takže je to obrázek pouze pro obecný koncept:

Najděte chladič, který se točí na maximum Revs a zaregistrujte následující příkaz v terminálu (tento příkaz nastavuje rychlost otáčení na konkrétní ventilátor): / Obsah / zdroje / SM C.K.W

Díváme se na předchozí obrázek, například musíme snížit maximální rychlost ventilátoru rotačního ventilátoru # 1: potom = F1MX (F1 = ventilátor # 1, mx = maximum)

A budeme úkolem, dobře, například 3000 ot / min. Proč 3000 rpm? Protože rychlost otáčení ventilátoru chladicího pevného disku, obvykle nepřesahuje 2500 otáček za minutu, respektive 3000 je s okrajem.6200 = 60E05600 = 57805000 = 4E204800 = 4B004000 = 3E803600 = 38403000 = 2EE02500 = 2710

A náš tým získává následující formulář: / Obsah / zdroje / smc.K f1mx.W 2e0(Mám tento tým takto: / Aplikace / SMCFancontrol.App / Contents / R Esources / SMC.K f1mx.W 2e0)

Jeden poslední fáze zůstala po restartu všechna parametry. V souladu s tím je nutné provést tak, aby tento příkaz byl předepsán automaticky během systému.

4) Napište malou aplikaci, která při načítání systému omezí maximální rychlost otáčení ventilátoru. Pro automatizátor ReapProach, pokud nevíte, kde ji najít, jen napsat do vyhledávání. Dále, v Automobilu, proveďte následující kroky: Vlastní nástroje spustit shell skript a napsat na místo kočky, příkaz, ke kterému jsme přišli v předchozím odstavci:

Další, uložit jako a uložte jej jako aplikaci, například na ploše (zavolal jsem aplikaci HelpMymac.Aplikace).

5) Poslední etapa. Při načítání automatického začátku naší aplikace. Chcete-li to provést: System Preferences Účty Přihlášení položek Stiskněte tlačítko Plus a přidejte naši aplikaci na AutoLoad. Ano, nezapomeňte před naši aplikací zaškrtnout.

P.S. Pokud má někdo nápady, jak sloučit firmware ze starého disku a nalít ho na nový (pokud je to možné vůbec) nebo něco jiného, ​​odpiste. lidé na vás nezapomene 🙂

Jak snížit rychlost ventilátoru IMAC

Využití pevného disku v IMAC v polovině roku 2010, neměl jsem podezření, že jsem se setkal s jedním problémem. Řeč o ventilátoru, který po vypnutí pevného disku pracovalo na maximum (6000 ot / min).

Důvodem je firmware pevných disků, které Apple nastaví do svých počítačů. Při výměně disku do nového, systém nestanoví přítomnost tohoto firmwaru na nový disk a “myslím”, že disk není vůbec připojen a spustí ventilátor pro maximální rychlost.

Po vědomi skutečnosti, že nemohu tolerovat tento neuvěřitelný hluk po dlouhou dobu, mohl bych jen Google. První nástroj, který jsem doporučil vyhledávač, bylo nazýváno SMCFancontrol. Bohužel, ona nevyřešila můj problém.

Výstup byl nalezen po instalaci a získání licence malý program s názvem HDD fan Control. Ihned po instalaci nástroje snižuje rychlost otáčení ventilátoru chladicího HDD na obvyklé 1000 otáček za minutu. Ovládání ventilátoru HDD je umístěn v systémových nastaveních, odkud můžete změnit všechny druhy parametrů otáčení ventilátoru vašeho IMAC.

Navzdory okamžitému určení může nástroj zvýšit rychlost otáčení ventilátoru v závislosti na teplotě média instalovaných vás namísto nativního HDD. Jako vývojář řízení ventilátoru HDD, principní rozdíl, ve kterém disku budete používat ne. nástroj je stejně dobře spolupracovat s jakýmkoliv dopravcem.

Developer navíc prohlašuje, že jeho nástroj je používán v servisních střediscích Apple přímo specialistou společnosti. To dokazuje vysokou spolehlivost užitečnosti a její nepostradatelnost v případě podobných situací. Pokud jste změnili média ve svém IMAC, pak je ovládání ventilátoru HDD přesně to, co po instalaci nového SSD / HDD přijdete.

Frantsouzov

Můj oblíbený Aimak v roce 2009 Po několika letech operace začal pomalu zpomalit, zejména to bylo patrné, když jsem odnesl intervalovou fotografií (hadice). S dávkovým zpracováním fotografií a videa se počítač stal “sotva naživu”.

Vzhledem k tomu, že nákup nové věci v mých plánech nebyl zahrnut, první myšlenkou bylo jen zvýšit RAM.

Nicméně, jak je známo, flotila se pohybuje rychlostí pomalejší lodi. V tomto případě byl “láhev” celého systému pevný disk, který se prostě nevyrovnal s nákladem, protože byl počítač velmi pomalu pracoval.

Technický příspěvek pro Mascodes, většina fotografií se provádí na iPhone. Celá “operace” trvala asi půl hodiny, a ve skutečnosti neexistuje naprosto nic složitého, co je nejdůležitější. přesnost.

Vlastně, hrdina příběhu. IMAC 27 “koncem roku 2009 (model 11,1), 2.66 jádro I5.V online obchodě, vhodná provozní paměť pro ji byla zakoupena, adaptér pro instalaci pevného disku namísto jednotky DVD (tzv. “Optibay”), pole, aby se tato jednotka k externím a připojit k USB, a Sada šroubováků s různými sloty.

Ve skutečnosti, pevný disk sám. Vzhledem k tomu, že jsem se rozhodl vzít s sebou do budoucna, zastavil jsem se na modelech série Intel 520, které jsem slyšel mnoho lichotivých recenzí. Kapacita. 240 GB, to je více než dost pro operační systém, nainstalované aplikace, stejně jako pro některé “pracovní prostor”. Těžké soubory, s nimiž v současné době pracuji, jsou také na něm.

See also  Popálení od laserového odstranění chloupků, co dělat

Začněte se rozhodl s RAM. Odšroubujeme tři šrouby, vyjměte víko na spodním konci monobloku a přidejte nové paměťové pásy.

S 16 gigabajty RAM, stroj začal pracovat rychleji, ale stále není dost.

Příprava na aktualizaci. Především je nutné uvolnit místo na vestavěném pevném disku v 1TB tak, aby celý systém zapadl na 240-gig SSD.

Na externím pevném disku připojeném přes firewire noste největší objekty z interního. IPHOTO knihovna (200GB), video soubory a projekty IMOVIE a FINAL CUT, hudba (více 80 GB) a hlavní složka s fotografiemi (350 GB). Obecně platí, že po tom všem, pouze 100 GB soubory zůstaly na vnitřním disku, což je stačeno migrovat na SSD.

Používám stroj automatického archivačního systému. velmi pohodlná věc, která mi už pomohla. Vytvořit zálohu na třetí pevný disk připojený přes USB (používám jej výhradně pro zálohování).

imac, hluk, ventilátor, nahrazení

No, vše, kopie všech dat, které máme, nástroje. také. Je čas začít provoz.Vezmeme si sucker z telefonu držáku automobilu, zaplavíme ho na okraji obrazovky.

A pak opatrně, bez Jerks, vytáhněte ji na sebe. Sklo, udržované na silných magnetech, odchýlí se od systémové jednotky při určitém úsilí. Hlavní věc. Neotáhněte ostře, abyste ji nepoškodili.

Zakoupený šroubovák odšroubování 8 šroubů. 4 kusy vlevo a vpravo od matrice.

Používáme šroubovák jedním okrajem matice pro zvednutí. Pak podporujeme zvednutý prst s prstem a používat šroubovák z druhého okraje.

RIMMING MATRIX. Malá smyčka vedoucí k ní musí jednoduše vytáhnout na konec, uvízl ve základní desce. A to bude snadno vyjít z hnízda.

Originální měření pevného disku 3,5 “. Fucked dvěma šrouby. Odšroubujte je.

Odpojte tři smyčky (jeden z nich. Teplotní senzor) a dostat pevný disk venku.

imac, hluk, ventilátor, nahrazení

Nyní je čas na DVD Drive. Věnujte pozornost černému náměstí napravo od štítku. To je další teplotní senzor. Úhledně ho dodržuje hřebíkem a ušetřit jej z povrchu. Dále odšroubujte 4 šrouby (dva jsou viditelné na obrázku, další dva. Ve vzdálené části pohonu) vypneme vlak a vytáhni jízdu.

A tady He. Stojany v černé skříni. Odšroubujeme další 4 šrouby na bocích, abychom vytáhli pohon z pouzdra.

Vložte jej do zakoupeného adaptéru.

A pokud “šum” právě zakažte ?

Jako polo-měření se někteří uživatelé odstraní hluk snižovat frekvenci chladiče s programem nebo zcela odpojit ventilátor. Pouze to nefunguje. Tyto akce povedou k rychlému poklesu zdrojů hdd, tak chladiče. Následně bude následně pozorován v počátečních poruchách, při načítání a v práci programu, včetně po jeho aktualizaci.

Vznik takového problému je lepší oznámit okamžitě. Pro ty, kteří chtějí neriskovat a učinit vše lépe a rychle, je nejvíce vhodnější kontaktovat specializovanou službu. Průvodce paralelně s nahrazením disku okamžitě instalujte tepelný senzor. Jako další volba může být navržen výběr kompatibilního HDD z “dárce”. V posledně uvedeném případě však bude životnost disku kratší v důsledku stávajícího opotřebení.

Instalace tepelného senzoru to udělá sami

Zkuste nainstalovat tepelný senzor může a sami. Nejpočetnější řešení bude použití modelu 2N3904. Místa jeho přímé připojení. 1. a 4. kontakty konektory. Ručně padají. Nebo pro tyto účely si můžete zakoupit speciální adaptér, pokud ne pod rukou pájení.

Po upevnění kontaktů je samotný tepelný senzor upevněn na pouzdru HDD.

Článek je prezentován výhradně pro informační účely!

Jaká je příčina hluku?

Vzhled hluku může mít různé důvody. Prach, spadající do pouzdra, usazuje se na radiátoru. Procesor pod zatížením (Hry, Heavy Aplikace) začne přehřátí, protože tento prach interferuje normálním chlazením. Procesor “Žádosti” více vzduchu, ventilátor začíná točit silnější, zesílení hluku. Situace s každým týdnem je zhoršena a vzácný hluk se vyvíjí do konstantního hučení. Fanoušci jsou hlučné nejen na procesoru, ale také na grafické kartě (za předpokladu, že není integrovaná grafika).

Ale možná Nepřímé příčiny hluku:

 • Potřeba aktualizovat tepelnou pastu;
 • selhání práce, když je macbook chladič hluk;
 • špatně spouštění teplotní senzor;
 • selhání softwaru operačního systému;
 • Špatný chladicí systém.

Některé problémy se mohou snažit vyřešit sami. Ale protože technika je poměrně drahá, bude správně obrátit na servisní inženýry s rozsáhlým zážitkem, který bude moci problém rychle odstranit.

Pokud to všechno nepomohlo

Chladicí systém začíná pracovat pro opotřebení nejen kvůli přímému manželství fanoušků. Možná vadný procesor nebo grafický jádro. Pak se zahřívají rychleji a fanoušci začínají dříve.

iMac Fan Too Noisy Constant High Speed Fix SSD Hard Drive Upgrade Loud Noise Apple 21 5 27

Mimochodem, unavená baterie může také spustit chlazení tolik. Například náš autor, Jura Andreyev, nahradil baterii Kosychnaya pod zárukou a jeho MacBook Pro zastavil hluk. Čip pracuje pouze s PCT notebooky, “Gray” bude muset opravit na vlastní náklady.

V každém případě, pokud výše uvedené tipy nepomohlo, stojí za to, že by bylo možné připsat Mac na službu. Pro diagnostiku nebere takové velké peníze, ale je tu šance, že problém je vyřešen malou krví.

Do záložek

| Denial of responsibility | Contacts |RSS