Indukční varná deska, kterou pokrmy používají

Výběr a provoz jídel pro indukční desky, důležité nuance

Pro kamna

indukční, deska, pokrmy

Aby se moderní hospodyňka stala skutečným kulinářským kulinářským uměním, kromě stolní knihy je vhodné používat kuchyňské náčiní na vysokou kvalitu. Při výběru inventáře stojí za zvážení vlastností var. To je obzvláště důležité, když jsou zakoupena jídla pro indukční destičky, které mají své vlastní funkce provozu. Výrobci nabízejí výrobci v širokém cenovém rozpětí a obrovském sortimentu, který učiní nejlepší volbu.

indukční, deska, pokrmy

Indukční desky: Co to je?

Indukční deska vypadá jako pravidelná elektřina se skleněným povrchem. Rozdíl je v tom, že pod hořáky nejsou topné prvky, ale elektromagnetické cívky, které vytvářejí magnetické pole, což vede k tvorbě indukčních proudů vírů. Působí na elektrony ve spodní části nádobí, zahřívají v ní i její jídlo. Jinými slovy, nádobí se zahřívá, ne kamna.

Výhodou takové varné desky je velmi rychlé vytápění. Není třeba čekat, až bude pánev horká. to se děje během několika sekund. Voda v pánvi se vaří na indukci třikrát rychleji než na plynovém sporáku. V souladu s tím je rychlé vaření utraceno jeden a půlkrát méně elektřiny než na elektrickém sporáku. Je také bezpečné vařit na indukci, protože jakmile odstraníte nádobí ze sporáku, proces vytápění se zastaví. takový sporák nebude vyhovovat a dítě nebude spálit nedbalostí.

Je snazší se o takový sporák starat. I když mléko uteče, stačí otřete povrch tak, aby byl čistý. Hlavní věcí je odstranit znečištění, jakmile jste si je všimli, po vypnutí hořáků. Je pravda, že byste neměli používat abrazivní agenty, jinak se mohou objevit škrábance. Další plus. protože samotný sporák se nehřeje, místnost není horká, i když vaříte několik jídel současně.

Jaký model vaše peníze ušetří

Odpověď na tuto otázku bude sestávat z několika aspektů.

 • Prvním je náklady na akvizici. Pro indukci bude muset zaplatit výrazně více. Elektrické se od sebe liší v ceně. Modely se smaltovaným povlakem nebo nerezovou ocelí levnou, skleněnou. dražší. dražší.
 • Druhý aspekt. cena opravy. Pokud se indukce zlomí, bude její oprava stát výrazně více.
 • Třetím bodem je operace. Opět si vzpomínáme na sekvenci vytápění potravin na každém z modelů. Elektrická: Vytápěcí prvek. povrch sporáku. nádobí. prostředí. jídlo. Indukce: cívka. spodní část nádobí. jídlo. Druhý řetězec je mnohem kratší. Účinnost této desky dosahuje 90%. To znamená, že téměř veškerá elektřina je zaměřena přímo na vaření nebo vytápění potravin. To znamená, že proces je aktivnější, což znamená, že se utratí méně KW, méně částka v potvrzení bude menší. Pro srovnání je účinnost elektrického sporáku přibližně o 30% nižší. Například na takové desce se bude vařit litr vody za asi 10 minut. Na jejím konkurenta. za 5 minut.
See also  Lze použít pánev pro indukční desky

Jak zjistit, zda jsou vhodná jídla pro indukční sporák?

Metoda 1, Elementary. Pokud si vyberete jídla v obchodě, hledejte značení o možnosti pracovat s indukčními deskami. Většina hrnců a pánve má zvláštní označení. Zde jsou hlavní.

Vidíte na balení nebo povrchu samotnou spirálovou ikonu. neváhejte si koupit.

Metoda 2, experimentální. Že pokud jste si právě koupili indukční sporák a chcete zkontrolovat, zda jsou dostupná jídla vhodná? Bereme magnet z ledničky (nebo jakékoli jiné), zkuste připojit k nádobí. Pokud to „holí“, lze jej použít. Vezměte prosím na vědomí, že pro správnou práci s indukční kamnem má tloušťka dna nádobí zásadní význam. Je žádoucí, že je to alespoň 2 mm.

Základní požadavky na jídla

Výrobci honovacích povrchů doporučují použití kovových květináčů a pánví, které splňují všechny požadavky. Nádobí musí mít byt, dokonce i dno, aby se zajistilo nejlepší přenos tepla. Pokud je dolní část subjektu deformována, samotný hořák přehřívá konformu. Dokonce i drobné vzduchové vrstvy mezi povrchem a dnem pokrmů snižují přenos tepla. Neměly by existovat zlomené ikony výrobce, reliéfní vzory, jiné drsnosti.

Spodní část nádobí by měla mít minimální koeficient odrazu. Výhodné jsou matné tmavé povrchy. Měl by být dostatečně hustý, aby vyloučil deformaci pod vlivem vysoké teploty. Pokud tloušťka dna nestačí, je pravděpodobnost výchylky vysoká, což povede ke snížení hustoty dna dna k povrchu elektrické kamny.

Aby se zabránilo přehřátí, měly by být nádobí a hořák o jeden průměr. Z odkryté části prvku je teplo velmi špatně propuštěno. Pokud hrany spodní části hrnců půjdou za hořák, není energie pro úplné oteplování dost.

Výrobci desek a skleněných povrchů doporučují používat hrnce a pánve s konkávním dnem. Tento design poskytne pevné a efektivní využití tepla.

Pravidla pro výběr

Při nákupu nádobí pro indukční desky se mohou objevit zcela oprávněné pochybnosti o kompatibilitě produktů s povrchem varů.

Jít do obchodu se doporučuje vzít si s sebou magnet, který bude schopen zkontrolovat vlastnosti dna vašich oblíbených kontejnerů.

See also  Je možné ukládat sýr v mrazničku

Kromě toho je důležité si uvědomit další nuance, kterým musí vybrané hrnce odpovídat.

 • Hlavním bodem bude tloušťka dna. Můžete si zakoupit produkt s tenkou deskou níže, ale existuje vysoká pravděpodobnost, že během provozu je dno deformováno z vysokých teplot. Taková jídla v procesu přípravy budou produkovat příliš mnoho hluku. Je možné, že se může zhoršit chuť produktů.
 • Použití jakýchkoli surovin je povoleno jako materiál pro stěny, takže si můžete vybrat všechny své oblíbené modely, hlavní věc je, že dno je vlastní feromagnetickými vlastnostmi.
 • Výrobky s vysokou kvalitou od výrobců, určené pro indukční desky, budou nutně označeny ikonou signálu. Produkt může mít také indukci nápisu, která výrazně usnadní výběr kupujícího.

Adaptéry pro nádobí

Není nutné zahodit nádobí, pokud nespadne pod popis. A také nemůžete odmítnout svou oblíbenou kávu v malém Turku. Jsou v prodeji adaptéry nebo adaptéry. Jedná se o speciální disky, které mají potřebné vlastnosti pro kontakt s indukčními deskami, sestávají ze správných slitin a mají optimální tloušťku. Různé ceny. v závislosti na materiálu, výrobci, průměru a designu. Ale budou stát stejně levnější než sada dobrých nových jídel.

A pokud existuje alespoň jedna pánev na skladě, pak může být Jezva umístěn přímo na něj. Je pravda, že nápoj se bude vařit pomalu.

Abychom nevynakládali peníze navíc, má smysl vyzkoušet dostupné květináče a pánve pro jejich kompatibilitu s tímto typem desek. Například litina bude určitě zelené světlo. Je však třeba si uvědomit, že tento materiál je těžký a křehký. Proto, pokud je produkt zrušen, může zlomit a poškodit desku. A také se zahřívá na dlouhou dobu, ale dobře drží teplo.

Smaltovaná jídla nebo nádobí z nerezové oceli mohou být také vhodné, pokud má silné dno a je magnet. Ale obvykle nezbytné parametry dna jsou položeny ve speciálních pokrmech pro indukční desky. Proto, pokud existují pochybnosti, zpočátku následujte, jak se jídlo chová na „oheň“: na tenkém dně jídlo rychle hoří.

Emali má nepříjemnou funkci: Snadno se rozpadne. Pokud k tomu dojde, nádobí nelze položit na sporák.

indukční, deska, pokrmy

Pravidla pro použití

Indukční desky lze použít i pro přípravu kávy v JZES. V tomto případě však bude nutné použít adaptér (někdy se nazývá v závislosti na zdroji, podložce nebo adaptéru). Bez speciálních adaptérů můžete používat pouze pokrmy s dnem, ne 0,12 m již. Na samostatných indukčních destičkách je dovoleno dokonce dát nádobí o šířce 0,09 m.

See also  Jak změnit jazyk robota vysavače

Konečné pokyny k tomuto tématu však lze získat pouze v technické dokumentaci. Nepřijatelný:

 • Používejte nádobí s propíchnutým okraji a mechanickým poškozením;
 • Nasaďte indukční sporák příliš těžké nádoby;
 • Povolit nepřesnost při manipulaci s litinovým příslušenstvím.

Hlavní doporučení pro péči o jídla pro indukční ložiska jsou velmi jednoduchá. Je nutné vyhodnotit všechny prostředky na sanitární a environmentální bezpečnost. Nejlepší je umýt nádobí rukama a nedůvěřovat této manipulaci s myčkou nádobí. Práškové sloučeniny by měly být používány s opatrností.

Abrazivní částice někdy velmi poškozují povrch (zvláště špatné, pokud jsou nádobí vyrobeny z hliníku nebo mají teflonový povlak).

 • Pro mytí použijte pouze horkou vodu;
 • Nejprve namočte nádobí ve vodě, aby se změkčilo horní vrstvu nečistot;
 • bojovat s tukem pomocí octové aditivy;
 • Nejprve omyjte nejprve méně kontaminované pokrmy a poté více ucpané;
 • Nelijte studenou vodu do horkých jídel (a naopak);
 • Minimalizujte použití ocelových kartáčů nebo tvrdých žínků, stejně jako kovové škrabky.

Rysy jídel

Chcete.li vařit jídlo na indukčním sporáku, můžete použít jakákoli jídla vyrobená z běžné oceli. Účinnost a úroveň účinnosti užitečného jednání z takového použití však může být nízká. Navíc operační zatížení vyvíjená na sporáku během pracovního procesu může překročit standardizovaný stupeň, což zkrátí dobu nepřetržitého provozu zařízení.

Jídla vhodná pro vytápění pomocí magnetické indukce jsou vyrobeny z oceli různých značek. Tento materiál má ferimestic vlastnosti, což mu umožňuje co nejlépe reagovat na účinky magnetického pole.

Zvláštní vlastnosti oceli vytvářejí překážku pro magnetické toky. V důsledku tohoto odporu se vyrábí energie, což způsobuje, že kovové molekuly provádějí rychlé vibrace, což vede k zahřívání materiálu.

Jídla vyrobená z keramiky, skla nebo plastu mají na indukčním sporáku velmi nízký koeficient vytápění. Důvodem je skutečnost, že tyto materiály snadno chybí magnetické pole, které vylučuje faktor vystavení druhému na jejich molekulárních strukturách. Dochází k zahřívání, ale jeho stupeň je tak malý, že prostředí absorbuje teplo dříve než zvýšení teploty.

Pro zvýšení účinnosti vytápění pomocí indukční kamna se doporučuje použít speciální pokrmy označené odpovídajícím značením. Umístění značky značení se může lišit v závislosti na modelu a návrhu nádobí.

indukční, deska, pokrmy
| Denial of responsibility | Contacts |RSS