Indukční varná hodnota se při zahřívání vypne

Proč je varná deska vypnuta

Tento systém automaticky rozpoznává průměr pánve a zahrnuje odpovídající obvod: velký nebo malý, automaticky rozpoznává průměr pánve a zahrnuje průměr pánve a obsahuje odpovídající obvod: velký nebo malý, automaticky a zahrnuje odpovídající obvod a zahrnuje odpovídající obvod a zahrnuje odpovídající obvod:.

Boosterfunkce intenzivního vytápění. Síla topné zóny se výrazně zvyšuje o určitou dobu a poskytuje vysokou rychlost varu. Interval času, pro který musíte zvýšit sílu, si vyberete sami sebe, v závislosti na tom, kolik vody je nutné vařit.

Bratsensor (Siemens) Senzor smažení ovládá provoz topné zóny a prostřednictvím zvukových a vizuálních signálů vás informuje o dosažení požadované teploty. Formulář s kontrolou teploty poskytuje optimální spolehlivost: zabránění zapalování tuku a poškození pánve v důsledku přehřátí.

Patentový kabát kochsensoru (Siemens) pro vaření Kochsensor nepřetržitě měří teplotu na pánvi. Topné zóny fungují, dokud nedosáhne dané teploty, po které je teplota udržována v optimálním režimu. Po dosažení topné zóny je slyšet zvuk a vizuální signál a vaření pokračuje v automatickém režimu. Nemusíte ovládat a regulovat nic jiného.

Okospeded Plus (Kuppersbusch) High.Tech topné prvky OkosPeed plus zkrátí dobu vytápění na několik sekund, což pro vás šetří nejen čas, ale také elektřinu, ale také elektřinu

indukční, varná, hodnota, vypne

PowerBoost (SIEMENS) Pomocí funkce PowerBoost lze sílu jakékoli topné zóny zvýšit asi o 50%.

Stopsensor (Siemens) Perfektní bezpečnostní funkce v případě nepředvídaného rušení. Pokud potřebujete naléhavě opustit kuchyň, pak jsou všechny funkce vary při stisknutí klíče Stopsensoru přerušeny na tři minuty. Pokud je během této doby znovu stisknut klíč, bude provádění funkcí pokračovat v souladu s dříve vyrobeným nastavením. Jinak je varná deska po této době odpojena.

Super-Blitz Gright (Siemens) Super-Blitz Ultra-rychlé topné hořáky jsou zahřívány ještě rychleji než tradiční hořáky.

TempControl (Siemens) pomocí funkce TempControl s vysokou přesností, aby se zachovala jakoukoli požadovanou teplotu. V tomto případě je tato funkce aktivována po dosažení správné teploty, zbytek nastavení dochází automaticky.

Vario-line (Kuppersbusch) Séžová zařízení nabízejí schopnost harmonicky kombinovat různé typy vaření. Kromě vyhledávací desky v této sérii je zde postavená.v profesionálním smažném a skleněném grilu.Postaveno.V plynových deskách navíc přináší vaření profesionalitu. Přítomnost indukčních desek poskytuje dokončení řady vario-line.

Wok obsahuje zpravidla, jedná se o výkonný hořák se třemi obvody, který má 3 typy vytápění: výkonný, normální, ekonomický.Vhodný hořák vám umožní skutečně projevit výhody velké litinové pánve Wok.

Automatická funkce vaření průběhu určité doby pracovní oblasti bude fungovat v plném výkonu a poté nezávisle přepnout na nastavenou úroveň vytápění

Kuppersbusch Hobs (Kuppersbusch), dvě samostatné vary, pokud je to nutné, zapnou se dohromady a vytvořte jednu varnou desku, oválný tvar

GAZ-kontrolní plyn je bezpečnostní systém, který automaticky zastaví dodávku plynu, pokud plamen z nějakého důvodu vyjde.

Hagline hořák, halogenový topná halogenový hořák má vysoký výkon, okamžitě se zahřívá a rychle se ochladí. Po zapnutí poskytuje maximální vytápění okamžitě, a proto se doba varu zkrátí. Vytápění je zajištěno s vysokou teplotou spirály sjednocenou s halogenovou lampou.křemenná plynová trubice. Lampa svítí zářivě červeným světlem a uvolní velké množství tepla, které je rovnoměrně distribuováno na dně nádobí s minimálními ztrátami elektřiny. Vzhledem k tomu, že halogenový hořák získává plnou moc doslova bezprostředně po zapnutí, nejlepší způsob, jak vařit vodu, vyrábět hranolky nebo smažit maso dobře, aby nenašli. Pokud jde o rychlost vytápění, je takový hořák srovnatelný s plynem.

„Dvojitá koruna“ hořáku „Double Crown“ je plynový hořák, který na rozdíl od standardního hořáku má dvě řady plamene. Hořák s dvojitým plynem má větší výkon ve srovnání se standardním hořákem plynu, který vám umožní připravit jídlo dvakrát tak rychle. Na takových hořáků se spodní část nádobí zahřívá rovnoměrněji, voda velmi rychle vaří. Dvojitý obvod a tříkruhový hořák, topná zóna

See also  Indukční sporák se zahřívá nebo ne

Dvojitý okruh konformní s variabilní zónou topení, což jsou dva soustředné kruhy s různými průměry. Při použití hořáku s dvojitým obvodem můžete podle výběru zapnout oblast vytápění většího nebo menšího průměru vhodného pro velkou pánev nebo malou pánev. Oblast hořáku se mění lehkým stisknutím tlačítka dotyku nebo jednoduchým otočením regulátoru. V některých modelech elektrických desek jsou nainstalovány speciální senzory (viz. Autofokus), ovládání velikosti nádobí. Hořák s variabilní zónou topení funguje pouze v části, kde umístíte pánev nebo pánev. Dvojitá okruhová hořáky mohou ušetřit elektřinu kvůli možnosti výběru topné zóny v souladu s průměrem dna pokrmů.

Domino Domino je modulární série postavených desek vyrobených ve stejném stylu designu, které vypadají jako jediný architektonický soubor. Domino Hbooly jsou úzké moduly, které lze spolu kombinovat na jednom stole, spojující se do modulárního systému. Modulární deska se shromažďuje z různých komponent, jako je dům od návrháře. Elektrická varná deska je připojena k plynu. Přidávají gril, fritézu, konkávní hořák wok (viz viz. Wok Burner) Pro přípravu orientálních jídel, stolní kapoty, vestavěnou kuchyň, stojan pro horké pokrmy nebo stojan na stojan. Prvky modulárního systému série Domino lze nainstalovat samostatně a kombinovat. Za tímto účelem slouží speciální spojovací skokany. Kromě toho mohou být povrchy dominu kombinovány s konvenčními deskami. Série Domino je navržena speciálně pro malé kuchyně, zatímco poskytuje individuální přístup k organizaci pracovní oblasti v kuchyni a umožňuje vám uspořádat prostor v souladu s vašimi kulinářskými preferencemi.

Typy poruch a způsobů, jak je eliminovat

Vzhledem k vysoké spolehlivosti elektronických komponent se řídicí prvky zcela zřídka selhávají. Spotřebitel čelí nejčastěji malým nevýznamným poruchám, které jsou zastoupeny v takovém seznamu:

 • nedostatečná vytápění;
 • Jedna z palebné síly se nezapne;
 • Pár palivového dříví nefunguje;
 • Deska se nezapne ani se nezapne;
 • Panel bzučí během operace atd.

Tyto poruchy se někdy mohou objevit v důsledku nesprávného provozu elektrického sporáku.

Nesprávná operace

Nedostatečná kapacita vytápění krbu může být s nesprávným umístěním nádobí na varné desce, nebo když je jeho průměr menší než 70% topné zóny. Problém může také vyvolat uvolněné přizpůsobení spodní části pánve (pánve nebo konvice) na povrch sporáku.

Nezahřívá jedno nebo více palivového dříví kvůli nesprávné sekvenci inkluze. Podle příručky pro pokyny musíte, aby se panel povolil, nejprve použít senzory požadovaný hořák a poté nastavit požadovanou úroveň výkonu. Kromě toho by nádobí nainstalované na topném prvku měly mít feromagnetické vlastnosti.

Indukční povrch nebo deska může při odhalování nadměrného výkonu ohřívače vydávat hluk, pokud jsou nainstalována jídla s tenkým dnem nebo naopak naopak několik vrstev kovu a také kvůli malým rozměrů umístěno na velkém hořáku.

Ohřívače jsou spontánně odpojeny z následujících důvodů:

 • Pokud do 10 sekund. Od chvíle, kdy byl uživatel zapnutý, nebyla na ovládacím panelu provedena ani jedna akce (výběr varné hodnoty, instalace napájení atd.);
 • Když hořáky pracují nepřetržitě déle než 2 hodiny;
 • V důsledku časovače, na kterém byla nastavena doba vypnutí.

Přehřátí vary může být způsobeno jeho znečištěním nebo přítomností vlhkosti.

Technické poruchy

Nejprve se musíte ujistit, že vzhled poruch není výsledkem hrubé chyby uživatele, kterou lze odstranit bez uchýlení se k opravě. A teprve potom byste měli přistoupit k hledání příčin, které způsobily konkrétní poruchu. Je třeba si uvědomit, že před opravou indukčních desek a desek musíte odstranit zástrčku síťového šňůry z výstupu napájení napájení.

V mnoha případech dochází k poruchám v důsledku poškození síťového napájecího kabelu. Jakákoli oprava tedy začíná kontrolou její integrity. Zpočátku by měla být stav šňůry vizuálně zkontrolován a poté. pomocí multimetru (tester). Po zajištění toho, aby byl kabel dobrý, můžete se pohybovat. zkontrolujte výkon pojistek a stavu kontaktů v terminálových polích.

See also  Vypne horkou vodu v obou obvodovém kotli

Identifikované vady musí být odstraněny (nahrazeny pojistkami, vyčistěte kontakty, změňte podrobnosti, které se rozbily a t. D.). A rozhodnutí dále pokračovat v nezávislé opravě by mělo být učiněno teprve po zahájení samostatného programu (samo.diagnóza) elektrického sporáku nebo varná hodnota.

Rada! Když se na zobrazení ovládacího panelu objeví chybový kód, který naznačuje, že deska (HOB) byla mimo provoz, odborníci doporučují 30 sekund. Odpojte produkt od napájecí sítě a poté se připojte. Pokud je chybový kód znovu zobrazen, pak je zpráva o poruchu pravdivá.

Proč je indukční sporák během vaření vypnutý?

Na rozdíl od skleněných panelů je vyžadováno indukční chlazení. Výrobce proto zajišťuje funkci přehřátí. Lze jej aktivovat z následujících důvodů:

Termostat přenáší hodnoty transcendentální teploty do řídicího modulu (300 stupňů Celsia).

Pokud jste se již pokusili vypnout napájení po dobu 30 minut a problém nevyřešil. kontaktujte servisní středisko Miele.

Po zahřátí existuje spojení mezi řídicí jednotkou a hořáky.

Dalším důvodem je běžný důvod, jaký je sama o sobě odpojena varná deska je ztráta komunikace s kontrolní jednotkou.

Oxidace kontaktů ve sloučeninách indukčních pout;

výskyt chyb v dočasné paměti Eeprom.

Mistr bude muset demontovat varnou desku a najít příčinu poruchy. Tato oprava se provádí doma.

Demontáž a opravy

Všechny důvody, proč je indukční varná deska „má pravou“ nefungovat:. Za prvé, odpojte desku od napájení (i když jste si jisti sami jako hlavní elektrika).

Pak musíte pečlivě odstranit ozdobný povrch, abyste získali přístup k vnitřkům. Bez ohledu na značku výrobce vypadají přípravné indukční desky takto:

Provádíme externí inspekci. Jakékoli stopy sazí, změna barvy komponent, stopy teploty běženého na kovu, by měly být podezřelé. Problém je třeba hledat s vnějšími projevy.

Pokud není nalezeno nic podezřelého, jednáme podle algoritmu „od jednoduchých po složité:

Tip: Proces opravy výrazně zjednoduší, zda je vaše likvidace základním diagramem elektrické části. Lze jej stáhnout na specializovaných opravných stránkách nebo na portálu výrobce.

Nezáleží na tom, že to může být v angličtině (s největší pravděpodobností je). Každý začátečník, který ví, jak číst schémata, to snadno zjistí.

Nebude zbytečné fotografovat každý krok, zejména před demontáží každého uzlu. Následně při sestavování nebudete dělat chyby.

 • Zkontrolujte energetickou skupinu: kabel, kontakty, blok pojistek. To vyžaduje multimetr.
 • Pečlivě prozkoumejte spirály indukčních cívek. Neměly by mít trhliny, dotyky mezi zatáčkami, zahraniční vodivé předměty.
 • Spolu s cívkami kontrolujeme teplotní senzory. Je docela obtížné je zkontrolovat bez elektrického obvodu, ale pracují na principu termoresistoru. Po zahřátí by se měl odpor změnit (multimetr se znovu hodí).
 • Poté testujeme obslužnost spojovacích vodičů z indukční cívky k generátoru. Zkontrolujte řetězy multimetrem.
 • Kontrolujeme kontrolní desku. Často se na něm objevují trhliny (s expozicí teploty), které vedou k přerušení současných cest. K tomu potřebujete výkonnou lampu (pro lumen) a zvětšovací sklo.
 • V případě generátoru extrahujeme potenciálně problémový oheň. Zkoumáme základnu prvků. Spalované rádiové komponenty zpravidla lze okamžitě vidět.
 • Когда по причине обгора někdo.
 • Pokud je identifikován elektronický prvek, není nutné hledat přesně stejné (výrobce nezáleží). Může to být příliš drahé nebo vzácné. Na internetu jsou databáze v rádiových komponentách: „Datový list“. Na těchto zdrojích si můžete snadno vybrat analog.
 • V přítomnosti stejného palivového dříví můžete nahradit deskou generátoru, abyste našli vadný prvek vyloučením. Určitě budete vědět, co selhalo: Kontrola nebo naviják indukčnosti.
indukční, varná, hodnota, vypne

Diagnóza poruch a chybových kódů

Navzdory vysoké spolehlivosti indukčních panelů se může spotřebitel setkat s vadami, aby eliminoval, které musíte dříve diagnostikovat a identifikovat příčinu jejich výskytu. Aby se tento proces usnadnil, přední výrobci vybavují své výrobky systémy samo.diagnostiky, které jsou schopny nezávisle naznačovat příčinu poruchy indukčních destiček (HOLS) a informovat majitele, zobrazovat odpovídající kód chyb v informačním zobrazení ovládacího prvku ovládacího prvku panel.

See also  Jak odstranit oběžné kolo z vysavače

Bohužel v současné době neexistuje jediná klasifikace poruch. Každý výrobce kóduje stejné poruchy různými způsoby (viz příklady. ve stole).

Uživatel může nezávisle začít opravit pouze tehdy, když ví, že ví, jak eliminovat poruchu. Jinak je lepší kontaktovat službu.

Žádné hořák nefunguje

Zapnutím sporáku nejprve vyberte pravý hořák. To se provádí pomocí dotykového panelu. Poté musíte vybrat požadovanou úroveň výkonu. Poté zkontrolujte, zda je velikost pánve nebo květináčů vhodná pro průměr hořáku a ujistěte se, že materiál, ze kterého je vyroben, odpovídá podmínkám indukčního vytápění (spodní část pánve by měla být kovová).

Pokud hořák sousedí, utáhněte lisové pružiny a tím eliminujte poruchu. Pokud žádná z výše uvedených akcí nepřinesla nezbytný výsledek, pozvěte Master zapojeného do opravy indukčních elektrických kamen, který nahradí blok konferencí.

Indukční HAB

Moderní modely s vysokým pokojem jsou nahrazeny starým a jednoduchým vybavením. Nejprve to zahrnují modely, které pracují na indukci. Ale ani oni nejsou v bezpečí před různými poruchami a poruchami. Některé z nich mohou být jednoduše a rychle opraveny sami doma. Mezi nimi:

 • Varná deska již není zapnutá. Spotřebitelé také čelí problému, že zařízení je po zahájení práce ostře odpojeno. Pokud osoba poprvé použije indukční panel, nemusí jednoduše znát některé rysy tohoto vybavení. Nepřihří se ani se rychle nezapne kvůli ochranné funkci, která funguje, pokud jsou vydávané pokrmy položeny na povrch. To platí jak pro jeho velikost, tak pro materiál. To znamená, že se nejedná o rozpis nebo porucha, ale jednoduše výrazný rys tohoto typu zařízení. Kromě toho se zařízení automaticky vypne, pokud odstraníte nádobí z jeho povrchu.
 • Kamna je špatně vyhřívaná, nebo tento proces trvá příliš mnoho času. Nejprve byste měli zkontrolovat, zda jsou nádobí správně vybrány. Indukční varná deska v 90% případů z tohoto důvodu nefunguje dobře.

Důležité: Pokud indukční panel přestal pracovat nebo fungovat nesprávně, měla by diagnóza poruch nejprve začít zkouškou pojistek, po kterém je v případě potřeby zkoumán celý řetězec pro přítomnost přestávek. Když jsou detekováni, měli byste nahradit spálený prvek novou součástí.

Opravujeme indukční sporák vlastními rukama

Indukční elektrická zařízení byla používána v metalurgii a svařování po dlouhou dobu. Navzdory zjevné složitosti zařízení se jejich výroba nevztahuje na vysoké technologie. Proto byl tento princip po dvě desetiletí široce používán v každodenním životě: zejména při vytváření elektrických kamenů.

Rozpis vybavení s takovým topení není velkým problémem, ale servisní centra však při každé manipulaci stanoví působivé cenovky. Pokud tedy v rádiu existují základní dovednosti, můžete opravit indukční sporák vlastními rukama. Naše recenze o tom řekne.

Kdy kontaktovat službu

Je obtížné eliminovat poruchy spojené s defekty v kontrolních vadách. Takové poruchy zahrnují:

 • selhání vysokorychlostních tranzistorů a dalších elektronických součástí;
 • Mikrokracty a mechanické poškození vodivých cest desky obvodu řídicího modulu atd.;;
 • Nestabilní provoz ventilátoru (pracuje s Jerks, nezapne se a/nebo se nevypne, atd.).

Důležité! Ventilátor se nevypne v případech, kdy je stanovena maximální kapacita vytápění palivového dříví, nebo teplota vzduchu kolem něj přesahuje 50 ° C. Ale nezapne se, pokud je nastavena minimální úroveň výkonu nebo je vzduch kolem zařízení zahřátá o méně než 50 ° C.

Pokud jsou detekovány poruchy, které nelze samostatně odstranit, je nutné kontaktovat službu Service a zavolat kvalifikovaného specialistu profilu, který má všechny potřebné náhradní díly. To umožní nejkratší možnou dobu k odstranění zhroucení a přitom udržuje neporušené a bezpečnost poměrně drahé jednotky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS