Instalace buržoazní pece v dřevěném domě

Co dát buržitog

Bohužel, pohodlný, ale velká ruská trouba v malém zahradním domě se nehodí. Dokonce i multifunkční vytápění a kuchyňský souprava může být Velic. Optimální řešení. nastavení sporáku bourgearies v zahradním domě. Ocelová trouba nevyhovuje doma s trvalým ubytováním, ale pro malou sezónní chatu. docela.

Malá historická exkurze

Zpočátku se “buržoazní” nazývá ocelovou pecí určitého designu, jejichž tvorba musela být dramatická pro naše země občanské války. Není známo, že někteří z ruských inženýrů přišli s velmi jednoduchou, ale velmi efektivní ocelovou peci, relativně snadno vyrobenou metodou řemesel z více či méně dostupných materiálů. V době “vojenského komunismu”, poté, co městská ekonomika s centralizovaným vytápěním ve velkých městech se zhroutil, tento malý pahýl, který by mohl být instalován téměř kdekoli v bytě “Bourgois” byt, zachránil mnoho životů. Mimochodem, prohlášení, že jeho jméno je sporák přijatý kvůli nadměrné spotřebě palivového dříví, je hloupá legenda, narozená v internetu. Ve skutečnosti je Burzhuyka velmi ekonomická pro jeho typ. V podmínkách nejzávažnějšího deficitu uhlí a držák na palivové dřevo headsetu Wasle Gambas měl příležitost přežít hroznou zimu pomocí drahých nábytku jako palivového dříví. Jméno pece identifikoval skutečnost, že zpočátku dostala šíření do “bývalého” prostředí, který nezmizel ze země inženýrů, zaměstnanců, intelektuálů. To je podle pojmů proletariátu, “buržoazní“.

Zařízení a princip práce Bourgefeog

Dnes je termín “buržitog” používán, který je to, co je hodně. Často jsou všechny ocelové pece takzvané. Věříme však, že stojí za to jen ty pece, které zdědily hlavní konstrukční rysy a vlastnosti předem. V moderní verzi má burzhuyka častěji horizontální výkon, je vhodnější pro pokládání palivového dřeva s plnou velikostí o délce asi 40 cm, a také je vybavena směsí a roštem, což usnadňuje a činí více Přesná regulace průtoku vzduchu a spalovací frekvence paliva.

Zařízení a princip práce Bourgefeog

Účinnost buržitelné pece je do značné míry určena přesným výpočtem poměru objemu pece a průměru komínu. Trubka se trochu zúží (moderováním, jinak kouř nalil do místnosti), z důvodu toho, že významná část plynů není okamžitě vytažena, ale nejprve dělá několik otáček uvnitř ohniště. To přispívá k úplnějšímu spalování paliva. Při výpočtu následujícího podílu se používá: Průměr komína v mm by měl být 2,7 násobek objemu pece, měřeno v litrech dnes, termín “buržitog” je používán, kdo je to, co je to hodně. Často jsou všechny ocelové pece takzvané. Věříme však, že stojí za to jen ty pece, které zdědily hlavní konstrukční rysy a vlastnosti předem. V moderní verzi má burzhuyka častěji horizontální výkon, je vhodnější pro pokládání palivového dřeva s plnou velikostí o délce asi 40 cm, a také je vybavena směsí a roštem, což usnadňuje a činí více Přesná regulace průtoku vzduchu a spalovací frekvence paliva.

See also  Instalace kotle nepřímého vytápění v podkroví

Základní model Ermak 12-PS (2012) s možností konfigurace vyměnitelnými možnostmi. Objem vytápěné místnosti, kostka.M 6-12 Napájení (nomin.), kW 12 hmotnost, kg 52 kapacita ohřívače, kg 40 Hloubka pece, průměr 500 komínů, mm 115 celkové rozměry, dhshv, mm 595x395x685 Doporučená kapacita nádrže. 35 vzdálený. až 60 litrů v Ermaku Modely pece oceli 6 mm tlustý, a pro výrobu jeho skříňových a plynových potrubních systémů, ocel 4 mm aplikované, lemované až 6 mm v místech nejvyšší tepelné zatížení. Kamenka Kamenka “Ermak” má kompaktní, tuhou konstrukci, s vyvinutým systémem přenosu tepla. Kompaktnost šetří prostor v parní lázni, tvrdost eliminuje vzhled deformací produktu při zahřátí a velká oblast přenosu tepla poskytuje dobré vlastnosti výkonu. “Transformátor pece”. první pec, vytvořená na základě konceptu “Free transformace”, se schopností změnit funkčnost. Pec pro majitele malé ruské lázně nebo finské sauny s dvojicí 6-12 m3

48 000 (cena s výstupem trubky přes střechu).

Bezpečnostní doporučení

Pro takové pece se doporučuje používat suché dříví a lampy. Chcete-li zapálit burzhuyk, musíte otevřít dvířka pece, stáhnout požadované množství paliva a zapálit. Poté, co se palivo otáčejí, můžete nastavit jeho výkon otevřením popela. Čištění přístroje z popela může být v chladném stavu, je odstraněna vnitřní box a celý obsah spadá do koše. Když je pec poprvé spálena pece, pak je možné vůni hořící barvy, ale při následné použití, to nebude opakováno.

Co je třeba dodržovat, aby bezpečně provozoval Bourgeari:

 • Montáž pece musí být nutně provedena na bázi nespálení;
 • Všechny položky a snadno hořlavé povrchy by neměly být blíže než 70-80 cm od sporáku;
 • Neuvádějí najednou více než tři kilogramy paliva v burzhuyku;
 • Dveře pece by měly být vždy v uzavřeném stavu, s výjimkou doby nakládání palivového dříví;
 • Je zakázáno pracovat pece, když je vadný s výfukovým potrubím;
 • Je nemožné ponechat pracovní troubu bez dozoru na dlouhou dobu nebo s malými dětmi;
 • Je zakázáno se dotknout tělesa pece v pracovním stavu nebo bezprostředně po splacení plamene v něm, celý povrch se zahřívá na velmi vysokou teplotu;
 • Nemůže odejít nebo udržovat v blízkosti pracovních kamenových hořlavých předmětů a materiálů.

Při dodržení všech pravidel bude buržovinek dlouho.

Typy nadací

Mezi známými typy základových důvodů pro uspořádání pecí jsou vhodné:

Každý typ má své vlastní vlastnosti. Betonové kolony jsou vhodné jak pro silnou kovovou peci a masivní cihlový krb. Množství podpěr je vybráno na základě celkové hmotnosti struktury a stavu půdy v místě instalace. Pro jejich uspořádání v podlaze se provádějí otvory požadované velikosti a po instalaci sloupců je na nich naskládán rám svařovaných kovových kanálů.

See also  Jak udělat krb s litinou pece

Stuha nadace jsou postaveny podle klasického schématu. Podle techniky, když jsou konstruovány kolem obvodu nosné konstrukce, je prvě vyroben bednění, ve kterém je kapalný beton naplněn. Všechny ostatní operace se provádějí stejným způsobem, jaký je popsán v předchozím případě.

Důležité! Stuha báze by neměl mít spojení se základem dřevěné budovy, protože v důsledku malé hmoty v zimě může být vytlačena z půdy.

instalace, buržoazní, pece, dřevěném

Monolith se používá hlavně při instalaci krbových pecí typu na chalupách. Jeho tloušťka může dosáhnout 15-20 cm, což je dost, aby vydržel vypočtený tlak na nadaci.

Nějaký z typů nadace založené výše po vyplnění musí mít za určité časy. Pro instalaci pece na to může být spuštěna přibližně 28-30 dnů.

Přípravná fáze

Při vývoji projektu Banner by se měl okamžitě rozhodnout, která pec bude instalována v parní lázni. Pokud nemáte v plánu uspořádat nadaci pro sporák, musíte posílit design podlahy.

POZNÁMKA: Základna pod topným tělesem je položena ze dvou vrstev cihel, použije se také lupový žáruvzdorný materiál, je povolena tepelně odolná dlažba (namísto tradičního ocelového plechu). V důsledku toho, při výpočtu zatížení na podlaze na hmotnost samotného trouby je nutné přidat základní hmotnost. Stejně jako hmotnost celkové nádrže s vodou, pokud je instalována na projektu.

Pokud získaná hodnota nepřesahuje 400 kg, je dovoleno instalovat podlahy na LAGS instalované v přírůstcích 600 mm, pokud jejich rozměry jsou:

Pokud jsou zpožděny s krocítem 1000 mm, pak jsou jejich doporučené rozměry:

S celkovou hmotností sporáků se základnou a nádrží nad 400 kg je nutné zvýšit část zpoždění nebo je instalovat menší krok. Doporučují se, aby byly vyrobeny z lepeného dřeva. je odolný vůči deformacím a vlhkostí, je schopen vydržet zvýšené zatížení.

Bude nainstalovat židli v parní lázni, kde se podlaha již zažívá, musíte spočítat, zda zvýší zatížení. Pokud podlaha není dostatečně trvanlivá, je přepracována nebo vyříznuta otvor a vypněte samostatný základ pro kamna na dřevo.

Instalace pece na podlaze

Jak již bylo zmíněno, kovová nebo litinová pec v dřevěném domě může být instalována a bez předběžného naplnění základu, pokud jeho hmota spolu s čelním materiálem nepřesáhne 750 kg.

Podle stavebních standardů je dovoleno instalovat krb na dřevěnou podlahu, pokud to nemá směřující. Pro montáž ve druhém patře budovy musí být nosné konstrukce předem posíleny kanálovým nebo kovovým rohem.

See also  Možnosti instalace split systému v bytě

Pro ochranu dřeva před požárem pod pecí umístěným plechem nebo cihlovou vrstvou. Tento proces nepředstavuje žádné další potíže.

V pokynech pro topná zařízení je jejich instalační technologie vždy podrobně popsána a doporučení pro připojení k komíni.

Ochrana dřevěných zdí z ohně

V takové situaci mezi krbem a stěnou by měla být umístěna další cihlovou stěnu nebo stěnu sádrokartonu, lemované minerální vlny a hliníkovou fólií u boku sousedící s krbem.

Nezbytný prvek pro zajištění bezpečnosti dřevěného domu je vhodným komínem. Vhodné, T.E. Vyrobené z nehořlavých prvků, odolných vůči velmi vysokým teplotám po celé délce: teplota kouře z komínu může dosáhnout 500 ° C a zapálením sazí více než 1000 ° C. Komín musí být také vhodné, ne méně než 14 cm x 14 cm v průměru (§ 15 cm pro kulaté komíny) a výšku alespoň 4 m. Objednejte si sendvičový komín. Pokud je střecha pokryta hořlavým materiálem (slámy, dřevo), komín by měl provádět nad střechou nejméně 60 cm (30 cm v případě nehořlavé střešní krytiny). V případě dlaždic a brčka stojí také za krytí komínu šumivosti.

Stavební proces

Nadace pro pec kvůli jeho malé hmotnosti není nutná, ale musí mít základ. Provádí se velmi jednoduchá:

instalace, buržoazní, pece, dřevěném

Montáž Hřebenáče Na Plechovou Střechu

 • Na podlaze, řez materiálu s hydroizolačními vlastnostmi 78 × 53 cm šíří. Vodotěsný, gumárenový, pergamin nebo film z běžného polyethylenu.
 • Dále, žebrání dobře sušeného písku a roll to tak, aby se ukázalo být vrstvou 1 cm tlusté.
 • 12 Cihly (první řádek) jsou položeny na písčitém paprsku bez upevnění, jejichž horní plochy jsou potřebné použití úrovně pro instalaci v přísné horizontální poloze.

Další pořadí výstavby cihlových kamen bez založení téměř žádné odlišné od tradiční technologie:

Schéma umístění pece bez založení.

Deska nemůže být položena na hlíňkový roztok, protože koeficienty tepelné roztažnosti v hlíně a litin se značně liší.

Pec schne asi 2 týdny, zatímco dveře pece a přemýšlely by měly být otevřené. První extrakt je lepší dělat papír nebo čip.

instalace, buržoazní, pece, dřevěném

Pokud se okamžitě začnete s palivovým dřevem, který se nepodařilo konečně osušit, roztok může prasknout kvůli prudkému teplotním rozdílu.

Taková situace je extrémně nežádoucí, protože vzduch projde prasklinami v peci a pec se stane velmi nehospodárným. Také za určitých okolností mohou být zabaveny v kouři.

Tato stránka používá akizmet k boji proti spamu. Zjistěte si, jak jsou vaše komentáře zpracovány.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS