Instalace dvou kotlů ve stejném domě

Jak připojit dva kotle do jednoho systému, paralelní připojení topných kotlů

Schéma připojení plynového kotle může být spuštěna a cirkulovat. V prvním případě chladicí kapalina prochází gravitací a zanechává topná kotle. Ve druhém případě se používá speciální čerpadlo, které poskytuje nucený pohyb chladicí kapaliny. To poskytuje rychlé a jednotné vytápění.

V prvním případě se používá diagram připojení jednoho prsu, příklad lze zobrazit v rýži. 2. Toto je sekvenční spojení, které má jednu nevýhodu. Pokud se teplota v jedné části systému snižuje, pak se automaticky začne snižovat zbytek. Tento obvod umožňuje, aby chladicí kapalina cirkulovala na obvodu sama o sobě, to znamená, že čerpadla již nejsou vyžadována. To vám umožní snížit snížení instalace, ale vnější pochází z kotle s vyšším tlakem, než je to možné u systému o dvou prvcích.

Schéma s jedním prvotlem s kotlem se často také nazývá Leningradskaya, doporučuje se pro něj používat ocelové trubky, i když jsou dnes docela úspěšně nahrazeny plastu. Radiátory musí být ocel nebo litinem, což nám umožňuje zajistit absenci velké tepelné ztráty. Hliník se téměř nepoužívá, protože tepelné ztráty, když se pohyby chladicí kapaliny budou významné. To je obzvláště jasně viditelné v domě dvoustónů. Pokud se používají hliníkové radiátory, pak, když je voda zvednuta z prvního do druhého patra, dochází k rychlému chlazení, tj. Kvalita tepla zdaleka není nutná. Mnozí doporučují instalaci dvou kotlů, jednu pro každé patro nebo křídlo velké budovy, ale je lepší zajistit další schéma topení. Bude to mnohem levnější.

V systému s jedním prvotlem je voda dodávána radiátorům zdola nahoru, ale prochází v kruhu, tvrdě se ochladí, takže poslední odkazy v tomto řetězci mají teplo velmi nízké. Chladicí kapalina je vrácena do kotle již chlazeného.

Dva kotle topných plynů v domě

Pohodlí velkého domu do značné míry závisí na správné organizaci systému vytápění. Potíže se přidávají jako fyzické odstranění vyhřívaných místností rozptýlených podél podlah, s různými funkcemi a vyžadujícími různé teplotní podmínky, jakož i různé použité roztoky (radiátory, teplé podlahy).

Použití dvou (nebo ještě více) kotlů pro vytápění významně zvyšuje spolehlivost systému, dává důvěře majitele domu a větší pohodlí v nouzových situacích. S nucenou zastávkou jednoho z kotlů bude systém i nadále fungovat a poskytne alespoň 50% vypočítané kapacity. Ačkoli taková „spokojenost“ bude stát o 30–40% více. Dva kotle jsou vhodné, pokud jde o to, že každá služba může být prováděna bez zastavení celého systému. A samotné náhradní díly pro nižší energetické jednotky jsou dostupnější a levnější.

Výhody spárovaného systému stojí za zmínku o zvýšení obecného zdroje kotlů. Cvičení koneckonců ukazuje, že pouze malá část vytápění kotle pracuje se zatížením více než 50%. Průměr pro vytápění je zatížení v našem klimatu není více než 30-40%. Pokud kotel dlouho pracuje po dlouhou dobu, vede to ke snížení jeho pracovního zdroje. Spotřeba energie v ideálním případě by měla odpovídat úrovni asi 80% maxima. V tomto případě může být nejlepším řešením kaskádové spojení několika „malých“ kotlů místo jednoho mocného. Pomocí takového spojení je vyřešen problém optimálního poměru kotelny a požadavků domu v teplu.

See also  Výměna počátečního kondenzátoru ve Split System

Kaskáda kotlů zajišťuje provoz kotelny v požadovaném rozsahu výkonu, bez ohledu na roční období. Princip provozu takového schématu je jednoduchý. Celkové požadované zatížení je rozděleno mezi dva, tři nebo více nezávislých kontrolních kotlů. Každý z nich je určitým „krokem“ v celkovém výkonu kotelny.

V určité době jsou do práce zahrnuty pouze ty kotle, které jsou v současné době nezbytné a žádné další. V tomto případě se teplotní podmínky budovy zlepší pouze stabilnější a pohodlnější. Kaskáda snadno vyrovnává vliv náhlé spotřeby, když je jedna z topných obrysů nekonzistentně (například pro vytápění bazénu, vany, skleníky atd.). S prudkým zvýšením zatížení se další kotel jednoduše zapne. To poskytuje jejich práci v jemnějším režimu.

Připojení kotlů s kaskádou pomocí elektronické kaskádové jednotky je komplexní řešení a má větší účinnost. Řídicí jednotka kaskády optimalizuje provoz systému a poskytuje začlenění v závislosti na požadované síle pouze požadovaného počtu kotlů. Při práci s modulovanými hořáky se snaží kontrolní jednotka kaskádové zajistit provoz kotlů v optimálním režimu sníženého výkonu. Tento blok poskytuje střídavý provoz všech kotlů a zaručuje, že každý kotel bude fungovat ve stejném počtu hodin.

Několik kotlů často spolupracuje na jednom topném systému prostřednictvím hydraulického separátoru („šipka“). Tím je zajištěno, že hydraulická a teplotní rovnováha primárních (kotlů) a sekundárních (zatížení) obrysů.

Schéma s hydraulickou šipkou umožňuje připojit jakýkoli požadovaný počet kotlů a topných zón nebo tepelné zatížení. To znamená, že bez velkých obtíží lze připojit vysokoteplotní topnou zónu (radiátory), nízká teplota (teplá podlahy) a kotel pro horkou vodu.

Takové schéma vám umožňuje co se dívat bez použití dalších komplexních bloků kaskádové regulace a nesnižuje teplotu chladicího ruchu v topném systému s vrcholem (na žádost kotle) ​​potřeba horké vody.

Podle zjednodušeného obvodu lze připojit dva topné kotle bez dalších zařízení a bloků. A použijte postavenou automatizaci kotlů závislé na počasí a automatizaci priority hydraulického čerpadla pouze jeden z kotlů. Při organizaci takového schématu by měla být věnována pozornost skutečnosti, že každý kotel by měl samostatně zajistit nezbytný cirkulace chladicí kapaliny v celém topném systému. Pokud to není možné, budete se muset vrátit do obvodu s hydraulickou brokovnicí a samostatným čerpadlem v sekundárním obvodu topného systému.

Uspořádání topného systému s akumulátorem tepla

Použití takového prvku ve schématu se dvěma kotly v jednom vytápějícím systému má několik funkcí v závislosti na nainstalovaných jednotkách:

instalace, dvou, kotlů, stejném, domě
 • Akumulátor tepla, plynový kotel a topná zařízení tvoří jediný uzavřený systém.
 • Kotle tuhého paliva pracujícího na dřevě, peletách nebo uhlí, tepelné vodě, tepelná energie se přenáší do akumulátoru tepla. On zase zahřívá cirkulaci chladicí kapaliny podél kontury uzavřeného topení.

Abychom nezávisle vytvořili schéma topení se dvěma kotly, je nutné zakoupit následující:

 • Kotel.
 • Akumulátor tepla.
 • Rozšiřující nádrž odpovídajícího objemu.
 • Hadice pro další odstranění chladicí kapaliny.
 • Řezání kohoutků v množství 13 kusů.
 • Čerpadlo pro nucenou cirkulaci chladicí kapaliny v množství 2 kusů.
 • Třícestný ventil.
 • Vodní filtr.
 • Ocelové nebo polypropylenové potrubí.

Takové schéma je charakterizováno prací v několika režimech:

 • Přenos tepelné energie z kotle pevného paliva prostřednictvím akumulátoru tepla.
 • Vytápění vody s pevným palivovým kotlem bez použití tohoto zařízení.
 • Získání tepla z plynového kotle připojeného k plynovému válci.
 • Spojení dvou kotlů současně.

Používání TT Kotlov dlouho hořící

Ne každý majitel domu má technickou schopnost propojit výkonné elektrické vybavení, které zahrnuje kombinované a čistě elektrické kotle. Důvodem je omezení vyhrazeného limitu energie na soukromý dům. Velikost limitu závisí na propustnosti místních sítí napájení, které samotný majitel Country Cottage nemůže zvýšit.

See also  Nastavení topných radiátorů v soukromém domě

Při absenci zemního plynu na místě nebo za vysoké náklady na přistoupení na dálnici existuje pouze jedna cesta ven. kupte si kotel na palivovém dříví a uhlí nebo si ho udělejte sami. Doba trvání práce od 1 načítání na konvenčním TT Kotl je 3-6 hodin, díky čemuž majitel pracuje poblíž s Stokerem. Pohodlný interval mezi palivovými záložkami je nejméně 8 hodin a ne každý topení poskytuje tolik.

Nejnovější pyrolýzní kotel se zvýšeným objemem paliva Atmos D30

Potíž je v tom, že každý výrobce semen nazývá své produkty s kotli s dlouhým pálením, aby prodal nevědomému uživateli. Správnou jednotku najdete mezi jinými generátory tepla podle následujících značek:

 • Se stejným výkonem je kotel s velkým okrajem zdvihu vybaven zvýšeným objemovým palivem (od 100 l) a liší se velikostí;
 • Pas označuje dobu pálení z 8 hodin (na dřevě);
 • Pro pohodlí je jednotka vybavena dalšími nakládacími dveřmi.

Podrobné informace o generátorech tepla tohoto typu a doporučení pro jejich výběr jsou zveřejňovány samostatným tématem.

Dvě.palivové topné kotle

Ve snaze získat vysoké ukazatele topného systému, zabránit přerušení napětí v síti a při provozu jednotky, mnozí se obracejí na instalaci dvou kotlů.spaliny. Navzdory velké velikosti a pevné hmotnosti fungují kombinované kotle správně pomocí různých typů paliva a minimálních nákladů na údržbu.

Schéma, ve kterém se plyn a palivové dříví používají pro vytápění chladicí kapaliny, je považováno za nejoblíbenější a nejpohodlnější, protože funguje s otevřeným vytápěcím systémem. Pokud se snažíte nainstalovat uzavřený systém, doporučuje se vložit další obvod pro topný systém do univerzálního nádrže na kotle.

Výrobci topných kotlů vyrábějí několik typů dvou kombinovaných kotlů:

Kotel a elektřina pevného paliva

Jedním z finančně oprávněných a funkčně pohodlných kombinovaných kotlů je kotle na pevné palivo s elektrickým ohřívačem, který vám umožní ovládat a upravovat teplotní režim v domě v domě. Díky použití vytápění mají takové kotle řadu výhod a pozitivních charakteristik. Zvažte podrobněji princip provozu topného systému kombinovaného kotle.

Kombinovaný kotle pracuje pouze na jednom typu pevného paliva. Voda v obvodu se začíná zahřívat při spalování nabitých surovin. Jakmile palivo spálilo, termostat je spuštěn a elektrické ohřívače jsou vypnuty, voda se začne ochladit. V důsledku snížení teploty se místo zahřívání automaticky zapne. Proces vytápění a chlazení je cyklický, takže dům je neustále udržován pohodlnou teplotu.

Pro optimalizaci provozu obrysů nabízí výrobci používat tepelné baterie v topných systémech. Navenek, jsou to kontejner s objemem 1,5 až 2 metry krychlového. Princip provozu: Prostřednictvím kontejneru baterie prochází potrubí obvodů a zahřívá stávající vodu. Po skončení kotle dává horká voda pomalu tepelnou energii topnému systému. Díky bateriím je teplotní režim po dlouhou dobu stabilní.

instalace, dvou, kotlů, stejném, domě

Shrnutí je třeba poznamenat, že ke snížení nákladů na vytápění soukromého domu, zajištění nepřetržitého a stabilního provozu vytápěného systému, je instalace dvoufuelského kotle optimální a osvědčená možnost.

Krátce o hlavní věci

Nejlepší řešení pro efektivní a pohodlný provoz je páskování dvou kotlů v topném systému soukromé rezidenční budovy. Toto rozhodnutí zajišťuje společnou činnost dvou jednotek a také jejich dočasná zaměnitelnost v případě selhání jednoho z kotlů. Připojení lze provádět podle sekvenčního, paralelního schématu, kaskády nebo pomocí složitých technických řešení. Pro rychlou rovnováhu uzavřené sítě je uspořádána hydraulická puška, která vám umožní upravit tlak, rychlost chladicí kapaliny a teplotní parametry v každém uzavřeném topném obvodu.

See also  Instalace ventilátoru na Raspberry PI 3

A jednoho dne jste museli nainstalovat dva kotle do topného systému soukromého domu? Jaký druh vazebného schématu pro to byl vybrán a zda se v tomto procesu potýkali s jakýmikoli obtížemi?

Paralelní připojení kotlů. výhody a nevýhody

Hlavní kotle, které jsme zkoumali výše. Nyní zvažte připojení záložních kotlů, které by měly být v systému jakéhokoli moderního domu.

Pokud jsou záložní kotle připojeny paralelně, pak má tato možnost své výhody a nevýhody.

Výhody paralelního připojení záložních kotlů jsou následující:

 • Každý kotel může být připojen nezávisle a odpojen od systému vytápění.
 • Každý generátor tepla můžete nahradit jakýmkoli jiným zařízením. Můžete experimentovat s nastavením kotlů.

Nevýhody paralelního připojení rezervních kotlů:

 • Budeme muset více pracovat s kotlem kotlů, pájecí polypropylenové trubky více, vařit ocelové trubky více.
 • Výsledkem je, že více materiálů, potrubí a armatur a zamykání ponechá více.
 • Kotle nebudou moci spolupracovat v jednom systému bez použití dodatečného vybavení. hydraulické střelby.
 • I po použití rozsahu hydraulického střelby potřeba komplexního nastavení a koordinace takového systému kotlů teplotou přívodu vody do systému a dodávkou vody z návratu do kotlů.

Uvedené výhody a nevýhody paralelního připojení lze použít na připojení hlavního a záložního generátoru tepla a na připojení dvou nebo více záložních generátorů tepla na jakýkoli typ paliva.

Uzavřený systém s akumulátorem tepla

Není třeba připojit zařízení podobné expanzní nádrži, protože plynový kotel připojený k síti nebo válci již obsahuje rozšiřující nádrž bránice a také bezpečnostní ventil.

instalace, dvou, kotlů, stejném, domě

Chcete.li toto schéma správně vytvořit, potřebujete:

 • Připojte jeřáb a potrubí k přívodnímu zařízení plynu, který se přiblíží k topným radiátorům.
 • Na tuto trubku položte cirkulační čerpadlo před vytápění zařízení.
 • Připojte topární zařízení vlastními rukama.
 • Vezměte si z nich trubku, která se přiblíží k kotli. Na jeho konci, na krátkou vzdálenost od plynové jednotky, která je poháněna plynovým válcem, musíte klepnout.
 • Dvě zkumavky, které se přiblíží k akumulátoru tepla k zásobování a zpětným řádkům. První musí být připojen před cirkulačním čerpadlem, druhý. bezprostředně po radiátorech. Řezání kohoutků nasadí obě potrubí. K těmto trubkám jsou připojeny dvě zkumavky, které byly nařezány do otevřeného systému před vchodem a po opuštění akumulátoru tepla.

Konečný závěr

Praxe ukazuje, že systém slepé uličky pro slepé uličky je vhodný pro vytápění nejprůměrnějších obytných budov. Technické řešení je zaujato jednoduchostí a přijatelnými náklady na instalační práci. Kolektivní a projíždějící kabeláž bude stát více. cena vybavení a délka řádků hraje roli. Podívejte se na diagram se smyčkou Tichalmana. Distribuční potrubí stejného průměru projdou celý obvod budovy.

Samostatný konverzace je dvouproucovací vytápěcí systém s přirozenou cirkulací vody. V podmínkách častých přerušení elektřiny je lepší riskovat a ne pronásledovat krásu interiérů, ale namontovat vytápění závislé na výkonu závislé. Vysoké počáteční investice jsou kompenzovány teplem a nízkou spotřebou elektřiny.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS