Instalace kotlů na pevné palivo

Tvrdý pevný topná kotle v soukromém domě

Správnost pávání kotle na pevné palivo ovlivňuje účinnost jeho práce a operační období. Proto při výběru optimálního schématu je nutné vzít v úvahu hmotnost nuancí a funkcí. V tomto případě bude zařízení fungovat efektivně a po dlouhou dobu.

Existuje velké množství spojovacích kotlů, které jsou vhodné pro různé podmínky použití. Pro každý domov je vyvinut individuální projekt, který označuje důležité pozice systémů, s přihlédnutím k regulovaným požadavkům.

Uzavřený systém

Pokud chcete uspořádat cenově dostupné, ale spolehlivé vazebné schéma pevného kotle s kotlem, může se uzavřená verze stát nejvhodnějším. Funguje to kvůli rozdílu v hustotě chladicího a horkého chladicí kapaliny a má následující výhody:

 • Jednoduchost a dostupnost instalace obrysu.
 • Nedostatek obtíží při nezávislé údržbě.
 • Dlouhá životnost.
 • Ochrana potrubí před korozními procesy.

Nevýhody zahrnují neschopnost sledovat teplotu a snižovat účinnost v důsledku přirozeného oběhu chladicí kapaliny.

Uzavřené napětí kotle na pevné palivo s nádržskou baterií zabraňuje negativním účinkům kyslíku a zbavuje majitele, aby budovali potřebnou neustálou monitorování objemu vody. Při uspořádání takového systému je třeba dodržovat taková pravidla:

 • V nádrži by se mělo nejméně 10% objemu chladicí kapaliny přizpůsobit.
 • Na napájecí trubce musíte nainstalovat bezpečnostní ventil.
 • Horní bod zařízení je dodáván s leteckým dopravcem.

Prvky ze skupiny bezpečnosti, které zahrnují vzduchový odvětrávání a ventil, se navíc kupují. Pouze vlajkové kotle je mají v základní sadě. Úkolem bezpečnostního ventilu je zlikvidovat chladicí kapalinu, když jsou ukazatele tlaku vyšší než přípustná úroveň. Normální hodnota je 1,5-2 atm. Provoz nouzového ventilu nastává, když je značka dosažena ve 3 atm atm.

Kotel na pevném palivu s instalací čerpadla je také vazen. Tato možnost je charakterizována vysokým přenosem tekutiny tepla, což zvyšuje hodnoty účinnosti a činí systém energetiky efektivní. Spotřeba energie pro zahřívání tekutiny je snížena a potřeba instalovat potrubí s velkým průměrem je vyloučena, protože hydraulická odolnost je překonána kvůli provozu čerpadla. Jak se chladicí kapalina nevypařuje, t.na. je v uzavřené membráně. Uzavřená verze poprušení chrání zařízení před korozí a zvyšuje jeho provozní období.

instalace, kotlů, pevné, palivo

Z minusů se rozlišuje závislost systému na zdroji elektřiny a vysokých nákladů na instalaci. Zároveň nebude možné vykonávat práci na instalaci vlastními rukama.

Otevřený systém s přirozeným oběhem

Doba trvání prodloužených spalovacích kotlů (KDH) s. Schéma vazeb je zvláštní poptávka. Důvodem je skutečnost, že i při ostrých skocích teplotních hodnot nebo tlaku je zařízení i nadále fungovat bez ztráty těsnosti. V tomto případě účinnost práce nezávisí na zdroji napájení, protože materiál pevného paliva je ponořen do kotle.

Z nevýhod otevřeného obvodu připojení kotle na pevné palivo zdůrazňují:

 • Pronikání vzduchu do potrubí, což přispívá k rozvoji koroze na jejich vnitřní povrch. Pro ochranu systému před negativními účinky kyslíku je minerální olej umístěn do expanzní nádrže.
 • Rychlé odpařování chladicí kapaliny, takže jeho dodávka musí být neustále doplňována.
 • Nerovnoměrné rozdělení teploty v různých bodech obvodu.
instalace, kotlů, pevné, palivo

Ale navzdory řadě nevýhod je otevřené schéma pro instalaci kotle dřeva nebo pelety populární. To je odůvodněno jednoduchostí jeho uspořádání a cenově dostupnou cenou.

Schéma stanoví přítomnost následujících prvků:

 • Teploměry. Kromě senzorů vytvořených výrobcem musíte nainstalovat další zpracovatelské a krmné trubky.
 • Zpětný ventil.
 • Expanzní nádrž.

Při páskování polypropylenu musíte umístit vstup do trubek 0,5 m pod umístění radiátorů, abyste zajistili volný oběh chladicí kapaliny. Rovné (krmivo) a opak trubek jsou upevněny v určitém úhlu. Je také nutné provádět některé výpočty k posouzení hydrodynamické odolnosti ze všech stran a pokusit se snížit počet vyztužených prvků.

Efektivní a nepřetržitý provoz zařízení závisí na instalačním místě expanzní nádrže. Je umístěn v nejvyšším bodě topného okruhu.

Povinný systém oběhu

Označování závěsu kotle nebo jakéhokoli jiného modelu je nutné zvážit verzi schématu s nuceným oběhem vody. Poskytuje instalaci čerpacího zařízení na napájecím potrubí nebo návratu, kvůli kterému se zvyšuje intenzita tekutiny. S přirozeným oběhem je tedy rychlost pouze 0,1-0,3 m/s, a pokud existuje čerpadlo. 0,7-1 m/s, což přispívá ke vzniku mnoha výhod:

 • Schopnost snížit průměr trubek.
 • Zkrácení v době topných radiátorů, nedostatku setrvačnosti.
 • Pohodlné možnosti položení potrubí, velká délka dálnic, s výhradou optimálního tlaku.
 • Minimální svahy stop, protože pohyb se provádí v důsledku provozu čerpadla.
 • Možnost instalace rozšiřujícího nádrže v kotle.

Existují i ​​jiné výhody, včetně možnosti interakce s teplým podlahovým systémem. Z nedostatků se rozlišuje energetická závislost, t.na. Čerpadlo pracuje na základě elektrické energie.

Pro ochranu zařízení před vypnutím nebo explozí je nutné vybavit bezpečnostní skupinu, která zahrnuje bezpečnostní ventily, nepřerušená jídla a generátory.

Mezi další minusy nucených schémat patří periodický šum. Takové nedostatky jsou však blokovány širokým výběrem schémat vytápění, které zahrnují:

See also  IMAC hluk ventilátor po nahrazení HDD

Vazba kotle se třemi směrovými ventilmi: objednávka a schéma.

Protože kotle na pevné palivo nefungují neustále, ale pravidelně, jsou neustále vystaveny vlhkosti ve formě kondenzátu, což vede k korozním procesům. Ochlazená voda z návratu se přenáší do výměníku tepla a usazuje se na jeho stěnách. Chcete.li zabránit negativním důsledkům, můžete použít třícestný ventil.

Uspořádání kotelny

První otázka, která musí být vyřešena na touhu nainstalovat v jeho dřevěném domě kotel s pevným palivem, je otázka přidělování speciální místnosti: svorka, kotel, kotelna, nebo, jak správně z pohledu kompilátorů regulačních dokumentů, mini-kolena.

Správně sestavený systém vytápění je klíčem k pohodlí ve vašem domě

U kotlů na pevné palivo nejsou požadavky na uspořádání prostorů tak těžké jako u generátorů tepla na kapalném palivu nebo plynu. Existují však omezení a pravidla, na nichž závisí účinný, dlouhodobý, nepřetržitý provoz zařízení a vaše bezpečnost.

Samostatná místnost

Nejlepší možností je plánování umístění pece ve fázi navrhování domu. To však není vždy možné: stává se, že generátor tepla je namontován již v hotovém domě nebo během rekonstrukce starého bydlení.

Místnost pro instalaci kotle musí být nerezidentské. Nedoporučuje se jej uspořádat a sousedit s obývacími pokoji, stejně jako pod schody a v podkroví. Pokoj v peci nelze použít jako spíž, svírající věci a předměty, které nesouvisejí se zařízením kotelny. Kotelna. Foto z webu Klass.Photolandiya.Ru pro jednotky s celkovým výkonem (pro potřeby vytápění a přívodu horké vody) lze na libovolné podlaze umístit méně než 150 kW. Pokud je kapacita topného zařízení od 150 do 500 kW, kotelna může být umístěna pouze na první, v suterénu nebo v suterénu a ještě lépe. v samostatném rozšíření hlavní struktury, zejména pokud se jedná o dřevěný dům.

Prodloužení pro kotelnu je uspořádáno ze strany neslyšící zdi, zatímco vzdálenost k oknu a dveřím by měla být alespoň 1 m. Pro výstavbu a povrch této pomocné místnosti se používají neslučitelné materiály. schopné odolat palbě po dobu nejméně 45 minut.

Základ kotelny by neměl být spojen se založením hlavní struktury. V rámci instalace kotle můžete (doporučit) nalijte další pódium s výškou 150-200 mm. Oblast mola by neměla být více než 50 mm širší než velikost generátoru tepla.

Samostatný mini-plech. Fotografie z econetu webu.ru

Přemýšlejte o verzi zařízení samostatné kotelny. To může být vhodné z estetického hlediska a také efektivnější pro bezpečnostní úvahy a zjednodušení konstrukce. Kotlové místnosti umístěné odděleně od domu jsou plné (ubytování veškerého vybavení) a výhradně pro umístění kotle a kotlů, čerpadel, automatizace atd. Takové návrhy se nazývají modulární mini-varing.

Když na velikosti záleží

Optimální velikost kotelny závisí na zvoleném kotli a dalších zařízeních s přihlédnutím k pohodlné údržbě. Ale jeho plocha by měla být nejméně 7 m² a kanálu. 15 m³. To je pro kotle až 30 kW. Pokud je zařízení silnější, přidejte další 0,2 m³ pro každé kilowatty energie. Výška stropů v peci. nejméně 2,5 m.

Kolik zdůrazňuje místa pro instalaci samotného kotle, závisí na jeho typu a modelu. Pokud se pelety používají jako palivo, pak je nutné vzít v úvahu rozměry násypky a také způsob načtení.

Nezapomeňte vzít v úvahu rozměry bunkru pro palivo

Pro bunkr navržený pro 400–600 litrů je potřeba na výšku zásoba prostoru. Pro načítání musíte poskytnout malé stabilní schodiště, protože zvedání těžkých sáčků nad hlavou je nepohodlné.

U kotlů na pilinách nebo Luzgě způsob dodávky palivových záležitostí: oběh nebo šroubová heener zabírá více místa než pneumatické krmivo. Kromě toho mají kotle na odpadu na dřevo vysoké palivo a krmivo se vyskytuje nahoře. Výška stropů by tedy měla být větší než standard.

Není třeba ukládat kotel blízko stěn, měl by existovat volný prostor pro servis a opravy. kolem něj nejméně 500 mm. Pokud jsou použity 2 kotle, pak vzdálenost mezi nimi zůstane alespoň 1 m.

Před přední stranou zařízení by měl být 2 m volného prostoru. V pasu kotle výrobce nutně označuje požadavky na instalaci. Možná existují zvláštní doporučení týkající se vašeho modelu, takže si přečtěte pokyny.

Na našem trhu, kde jsou prezentovány návrhy velkých internetových obchodů, si můžete pro svůj domov vybrat vytápěcí zařízení. Přijďte do výběru kotlů na pevné palivo.

O oknech, větrání dveří atd

V koteři musí existovat úvodní okno pro nouzové větrání a denní světlo. Jeho velikosti jsou také regulovány. Oblast okna se vypočítá takto: Pro každý metr krychlový kotel by měla být účtována 0,03 m² zasklení.

V kotle musí být okno. Foto z webu Teplius.ru

V koteři, bez ohledu na to, zda je v technické místnosti uvnitř domu, nebo ve zvláštním prodloužení, je nutné provést samostatný vchod přes ulici. Během provozu kotle by se dveře neměly uzavřít do zámku. Doporučuje se nainstalovat dveře ne 800 mm.

 • Dveře by se měly otevřít z domu do kotelny;
 • Mělo by to být vzduchotěsné a nenechat plyny do obytných prostor;
 • Dveře by měly vydržet oheň po dobu 15 minut bez ztráty integrity a vlastností izorující teplu: Vyberte si kov nebo obývaný kovem.

Práce kotle v gravitačním systému vytápění

Nejjednodušší instalační schéma kotle na pevné palivo poskytuje připojení k gravitačním systému vytápění.

Schéma instalace kotle na pevné palivo

Zde jsou přívod a reverzní potrubí připojeny přímo k výstupnímu potrubí instalace topení. Na výstupu z kotle je namontována bezpečnostní skupina, která zahrnuje vzduchový větrací otvor, manometr a bezpečnostní ventil. Mezi sbírkou skupiny bezpečnosti a odchodem z jednotky by nemělo dojít k žádnému zamykání. Nad topným systémem je umístěna rozšiřující nádrž. V domě jednoho storu je logické umístit nádrž do pece do dvoustóru.do podkroví.

See also  Jak nainstalovat jehlu na šicí stroj

Dané instalační schéma kotle na pevné palivo je podmíněno zobrazeno, takový systém funguje lépe, pokud je jednotka pod úrovní topných baterií. Někdy za tímto účelem se v podlahové obr. Hlavní výhodou takového systému je autonomní práce, která nezávisí na dodávce elektřiny. Klasické kotle na pevné palivo s nižším pálením bez sady automatizace a kompresoru jsou pro to dobře vhodné.

Pracovní schémata topného systému s pevným palivovým kotlem

© 2015–2022ooo “Teplostroy” Všechna práva jsou chráněna výstavbou jednotlivých domů. Objednejte si nadaci pro domov.

Společnost „TEPL Stroy“ se zabývá návrhem a výstavbou jednotlivých domů, dodávky a instalace inženýrských systémů. Jaký druh topného systému si vybrat: palivové dříví, plyn, elektřina? Vytápění na klíč. Projekt, teplá podlaha, kotelna.

Naše web používá cookies ke zlepšení práce a zvýšení účinnosti webu. Pokračováním v práci s webem souhlasíte s používáním cookies a zásadami ochrany osobních údajů.

Rysy provádění a složení práce

Instalace kotle pracujícího na spalování pevného paliva nevyžaduje povolení od orgánů pro kontrolu státu.

Každý kotel na pevné palivo má poměrně velké celkové rozměry a hmotnost. Proto je možná pouze instalace podlahy, vyžadující přípravu spolehlivé základny nadace. Bez ohledu na rozmanitost pevného paliva bylo vyvinuto zařízení, postup pro jeho instalaci bude vždy následující:

 • Výběr místa pro instalaci zařízení pro kotle a vývoj projektu náčrtu
 • Příprava na instalaci. Osvobození a nadační zařízení
 • Organizace efektivní výměny vzduchu za možnost dodávky vzduchu pro spalování
 • Instalace jednotky s pevným kotlem pro topnutí
 • Instalace pomocného vybavení a instalace potrubí
 • Shromáždění a spojení komínů
 • Připojení systému vytápění a zahájení zkoušky

Kromě toho budete muset přemýšlet o umístění a vybavit místo pro dočasné skladování paliva.

Instalace práce na vytápění doma

Instalace Ceny topných radiátorů za bod (radiátor, podlahový konvektor)

(Včetně připojení k stoupačce nebo sběrateli distribuce)

Instalace komína (uvnitř kotle, od kotle po stacionární komín)

Instalace a páskování bezpečnostní skupiny

(Sestaveno s manometrem a leteckou dopravkou)

(Včetně bahna, kontrolního ventilu, uzamykací kohoutky, kip)

Instalace chladických topných hřebenů (nebo teplých podlah) 1 obvod.

(Včetně instalace sběratelského kabinetu)

(DU 32, izolace je zahrnuta do nákladů na práci)

Instalace rozšiřujícího nádrže s přívodem pro vytápění/voda až do 100 litrů

Pyrolýza a kotle prodlouženého pálení

Typická schémata páskování kotlů na pevné palivo

Názor, že kotel na pevné palivo je morálně zastaralá jednotka pokrytá bahnem a sazemi, je chybný, není tomu tak?

Obtížnost kontroly procesu spalování v kotlích tučného paliva vede k velké setrvačnosti topného systému, který negativně ovlivňuje pohodlí a bezpečnost během provozu. Situace je také komplikována skutečností, že účinnost agregátů tohoto typu přímo závisí na teplotě chladicí kapaliny. Pro efektivní provoz zahřívání by se páskování mělo poskytnout teplotu tepelného činidla do 60. 65 ° C. Samozřejmě s nesprávnou integrací zařízení bude takové vytápění na „přes palubu“ plus velmi nepříjemné a neekonomické. Kromě toho plnohodnotný provoz generátoru tepla závisí na řadě dalších faktorů. typu topného systému, počtu obrysů, přítomnosti dalších spotřebitelů energie atd. D. Nejběžnější případy jsou následující. Pokud žádný z nich nesplňuje vaše požadavky, pak znalost principů a vlastností struktury topných systémů pomůže při vývoji jednotlivého projektu.

Otevřený systém typu s přirozeným oběhem v soukromém domě

Nejprve je třeba poznamenat, že systémy otevřených gravitačních typů jsou považovány za nejvhodnější pro kotle na pevné palivo. Důvodem je skutečnost, že i v nouzových případech spojených s prudkým zvýšením teploty a tlaku zůstane topení s největší pravděpodobností vzduchotěsné a efektivní. Je také důležité, aby funkce topného zařízení nezávisí na dostupnosti napájení. Vzhledem k tomu, že kotle pracující na palivovém dříví nejsou nainstalovány v megacitách, ale v regionech odstraněných z výhod civilizace se vám tento faktor nezdá být tak nevýznamný. Toto schéma samozřejmě nemá postrádání nedostatků, z nichž hlavní jsou:

 • volný přístup k kyslíku do systému, který způsobuje vnitřní korozi potrubí;
 • potřeba doplnit hladinu chladicí kapaliny v důsledku odpařování;
 • Nerovnoměrná teplota tepelného činidla na začátku a na konci každého obvodu.

Vrstva jakéhokoli minerálního oleje o tloušťce 1. 2 cm, nalita do expanzní nádrže, zabrání kyslíku vstoupit do chladicí kapaliny a snížit rychlost odpařování tekutiny.

Navzdory nedostatkům je gravitační schéma velmi populární díky své jednoduchosti, spolehlivosti a nízkým nákladům.

Instalační schéma jednotky pevného paliva v systému vytápění otevřeného typu

Při rozhodování o instalaci tímto způsobem si uvědomte, že pro normální cirkulaci chladicí kapaliny musí být vstup kotle pod ohřejícími radiátory alespoň 0.5 m. Trubky krmiva a návratu by měly mít svahy pro normální oběh chladicí kapaliny. Kromě toho je důležité správně vypočítat hydrodynamickou odolnost všech větví systému a v procesu návrhu se snaží snížit počet uzavřených a regulačních vyztužení. Správná provoz systému s přirozeným cirkulací chladicí kapaliny také závisí na instalačním místě expanzní nádrže. musí být připojen v nejvyšším bodě.

Uzavřený systém s přirozeným oběhem

Instalace na obrácené linii expanzní nádrže typu membrány se zabrání škodlivým účinkům kyslíku a uvolní potřebu ovládat úroveň chladicí kapaliny.

Design expanzní nádrže na membránu

Při rozhodování o vybavení gravitačního systému zapečetěnou expanzní nádrží zvažte následující body:

 • Kapacita membránové nádrže by měla obsahovat nejméně 10% objemu celkového chladicí kapaliny;
 • Na potrubí musí být nainstalován bezpečnostní ventil;
 • Horní bod systému by měl být vybaven leteckou dopravou.
See also  Venkovní ventilátor pro domácnost neotáčí lopatky

Další zařízení, která jsou součástí skupiny zabezpečení kotle (bezpečnostní ventil a letecká dopravce), budou muset být zakoupena samostatně. výrobci velmi zřídka vybavují jednotky podobnými zařízeními.

Bezpečnostní ventil umožňuje vypouštění chladicí kapaliny, pokud tlak v systému překročí kritickou hodnotu. Normální pracovní ukazatel je považován za tlak z 1.5 až 2 atm. Nouzový ventil je nastaven na 3 atm.

Další informace o tomto systému se dozvíte z našeho dalšího článku: https: // aqua-rmnt.com/otoplenie/razvodka.otopitelnoj-sistemy/Zakrytaya-sistema-asostopleniya.html.

Rysy systémů s nuceným pohybem chladicí kapaliny

Za účelem sladění teploty ve všech oblastech je cirkulační čerpadlo integrováno do uzavřeného topného systému. Protože tato jednotka může poskytnout nucený pohyb chladicí kapaliny, požadavky na úroveň instalace kotle a dodržování svahů se stanou neplatnými. Neměli byste však opustit autonomii přirozeného vytápění. Pokud na výstupu kotle nainstalujte obtok, nazývaný bypass, pak v případě vypnutí elektřiny bude oběh tepelného činidla poskytnout gravitační síly.

Použití BYPA vám umožní v případě potřeby přejít na přirozenou metodu cirkulace chladicí kapaliny

Elektrické čerpadlo je nainstalováno na návratové lince, mezi rozšiřující nádrží a vstupním montáží. Vzhledem ke snížené teplotě chladicí kapaliny pracuje čerpadlo v jemnějším režimu, což zvyšuje jeho trvanlivost.

Instalace oběhové jednotky při návratu je také nezbytná pro bezpečnostní účely. Při vroucí vodě v kotli je možná pára, jehož vstup do odstředivého čerpadla je plný úplného zastavení pohybu tekutiny, což může vést k nehodě. Pokud je zařízení nainstalováno u vchodu do generátoru tepla, bude schopno zajistit oběh chladicí kapaliny, i když dojde k nouzovým situacím.

Price Pris za instalaci vytápění v soukromém domě

Vybavení kotle. Instalace kotlů:

Uvedení do provozu (pelety)

 • Tento typ zařízení lze nainstalovat pouze v místnostech vybavených ventilačním systémem s vysokou kvalitou. Podle bezpečnostních požadavků by se do hodiny měl vzduch v koteři třikrát změnit. Také pro provoz zařízení na pevné palivo je přítomnost komína povinná.
 • V místnosti, kde je kotel umístěn, nelze uložit výbušné předměty a hořlavé látky.
 • Je důležité sledovat hladinu vody v expanzní nádrži a v systému. Pokud se to sníží, je nutné zavést část chladicí kapaliny. S nedostatkem tekutiny a ještě více, když je pěna z korozních trubek, mohou být teplotní senzory vystaveny, což povede k odmítnutí systému nastavení a bezpečnosti.
 • Je důležité udržovat teplotu v kotli, která nevede k vroucí vodě a vzhledu páry. Když je chladicí kapalina zahřívá více než 90 stupňů, zvyšuje se riziko hydraulické lodi. Můžete zjistit, že voda přehřátá charakteristickým klepnutím.

Připojení kotle na pevné palivo s vytápěním

Správná instalace kotle není vše, co je požadováno. Důležité je připojení dalších prvků topného systému. Na prezentaci je nainstalována ochranná skupina a pak odpaliště vedoucí k obtoku. Senzor se přepíná při teplotě při čísle 55 ° C. To je nutné, aby se zabránilo vzhledu kondenzátu. Připojení kotle na pevné palivo s topným systémem s přirozeným oběhem je poměrně jednoduché. Potrubí napájení a zpětného potrubí je připojeno k odpovídajícím výstupům kotle.

Musíte také nainstalovat ochrannou skupinu: vypouštěcí ventil, vzduchový větrací otvor, manometr. Takové systémy zahrnují přítomnost expanzní nádrže. Potrubí jsou namontovány se sklonem pro dobrou gravitaci. Tento typ topného systému umožňuje být nezávislý na napájení, ale v nepřítomnosti automatizačních systémů závislých na energii závislé. Systémy nuceného oběhu se vyznačují přítomností bypassu a třísměrným ventilem. To pomáhá zabránit tvorbě kondenzátu v peci nebo prasklinách v litinových sekcích, když vstoupí voda s nízkou teplotou.

Výše uvedená zařízení zajišťují podložku horké vody na zpáteční potrubí, aby se zajistila požadovaná teplota při vstupu kotle. Takové systémy často používají nádrže k přípravě horké vody, jako jsou nepřímé topné kotle.

Mají cívku, podél, kterou voda zahřívá proudem kotle. V systému jsou obrysy ohřívače vody a zahřívání umístěny paralelně. To se provádí za účelem zajištění vytápění vody pro horkou vodu pomocí chladicí kapaliny s maximální teplotou. V případě, kdy neexistuje způsob, jak regulovat intenzitu výroby tepla, použije se nádoba na vyrovnávací paměť, která se často nazývá akumulátor tepla. Je připojen k kotli, takže nadměrné teplo je zaměřeno na vytápění vody v maximálním režimech provozu a poté byla nahromaděná energie vynaložena na přívod teplé vody nebo zahřívání.

Systém uzavřeného vytápění

Připojení kotle na pevné palivo do uzavřených systémů je zakázáno řadou právních předpisů, ale je to možné a charakterizované zvýšenými požadavky na použité zařízení.

Kotel by měl mít vhodné charakteristiky síly a projít nezbytnými testy. Předpokládá se, že jediným způsobem je použít dva obrysy. Jeden by měl být otevřený, ve kterém bude přítomna expanzní nádrž, a druhý, který zahrnuje vytápění radiátoru a membránovou nádrž, bude již uzavřena.

V tomto případě musí na přívodním potrubí přítomnost zařízení, která chrání kotel před vodou s teplotou nad 100 ° C. Je také důležité, aby automatizace regulovala intenzitu spalování paliva omezením přísunu vzduchu.

OTEVŘENO

Tento typ systému je nejvíce charakteristický pro zařízení na pevné palivo. Důvodem je vysokou bezpečnost, protože s prudkým zvýšením teploty eliminuje expanzní nádrž přebytečná voda a tlak a obrysy nadále fungují dále.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS