Instalace Maunfeld HOB v desce

Instalace Maunfeld HOB v desce

Ti, kteří kdysi narazili na podobnou práci, by měli vědět, že při instalaci varné desky není nic komplikovaného. Video o této práci, která je na konci článku. skutečný důkaz toho. Abychom zdůraznili všechny aspekty instalace, je užitečné podrobně rozeznat proces.

 • První, které byste měli vědět před instalací desky, jsou její rozměry, což vám umožní vyhnout se pravděpodobným chybám při měření. Chcete.li je udělat bez pomoci druhých, musíte ji dokončit a najít šířku a délku ruletou;
 • Označení na desce. Musí odpovídat charakteristikám varné desky;
 • Pomocí elektronické skládačky vyvrtejte díru, ze které začneme řezat. Aby se střih nevypamatoval. je lepší použít skládačku s malými zuby.

Normy a vzdálenosti

Vzdálenost mezi trubkou a varnou deskou se může lišit v důsledku použití flexibilního zapojení. Podle standardů by měla být na straně zdroje vytápění na umístění odpojovacího jeřábu uložena vzdálenost nejméně 20 cm. Pokud je dokončeno standardní kabeláž, pak je připojovací montáž umístěna na stejné úrovni s místem vložení do potrubí. S horním připojením by výška jeřábu překrývajícího se plyn měla být alespoň 1 z podlahy.5 m.

Když je plynová varná deska vložena do desky, takže vzdálenost k okrajům povrchu na každé straně by měla být nejméně 5 cm. Odborníci doporučují věnovat pozornost tloušťce desky, která by měla být více než 38 mm. Tenké mají slabé podpůrné schopnosti.

Varná deska je nainstalována pomocí speciálních upevňovacích prvků

Jak nainstalovat plynovou desku s vlastními rukama: Krok.by.krok stráže

Instalace plynové varné hodnoty obsahuje následující fáze:

 • označení desky a vypilo otvory;
 • utěsnění řezu a upevnění desky;
 • Příprava panelu pro instalaci;
 • připojení k plynové lince;
 • instalace a upevnění varné desky;
 • Testování těsnosti a výkonu.

Podívejme se podrobně každé z těchto fází.

Značení desky a vypila otvory

Před instalací studují pokyny pro zařízení pro zařízení. Označuje velikost řezu a popisuje proces značení. Je vyroben dvěma způsoby. Pro vytvoření obvodu je panel aplikován na desku a zakrouženo.

instalace, maunfeld, desce

Nebo použijte přesnější a spolehlivější metodu, výpočet a označování místa na hoře:

 • Na desce jsou hranice vnitřního prostoru kabinetu označeny, ve kterém plánují integrovat zařízení.
 • Poté najděte střed díry, ve které bude panel nainstalován. Chcete.li to provést, nakreslete diagonální linie z rohů povrchu.
 • Přes střed (průnik dvou úhlopříčků) se provádí paralelní a kolmá hrana linie. Označují rozměry technologie.
 • Přímé čáry jsou nakresleny na značkách. Získají tedy obdélník, který se rovná velikosti postaveného zařízení. Je kroucena značkou, vymaže další značky.

Potom ořízněte otvory. Proč vrtací otvory, které jsou širší než řezací plátno v rozích značky. Vkládají pilu elektrikáře a produkují pilu z rohu do rohu. Aby se zabránilo čipům, jsou okraje vloženy na maskovací pásku. A aby nespadlo a nezlomilo desku, je pevně upevněna svorky.

Rada. Po řezání zkontrolujte, zda je v díře dobrá deska.

Utěsnění řezu a upevnění desky

Aby se okraje desky nepasolily, jsou zdůrazněny, čištěny prachem a ošetřeny adhezivním složením. Sanitární silikon je vhodný pro dřevěnou sporák, který chrání okraje před vlhkostí. Používá se špachtlí. Chcete.li zabránit účinkům vysokých teplot, použijte termofolus nebo reflektor z hliníkové pásky. Po kterém je deformační deska upevněna na skříňce.

Příprava panelu pro instalaci

Pak je vložka připravena na vložení. Jicks jsou vloženy do technologických děr. Schéma jejich instalace je uvedeno v technické dokumentaci a přilepeno na dně techniky. Opravte vodovodní roh těsněním.

Připojení plynového vedení

Připojení panelu k plynové vedení se provádí ve dvou fázích. Nejprve je hadice připojena k plynovému potrubí. Flexibilní (Sylphon) rukáv je připojen pomocí instalatérského šoku nebo montáže. Na řezbu zranili lněné ve směru hodinových ručiček. Pak je rozmazáno plynovou pastou, aby se zhušťovalo spojení. Do hadicové matice je vložen těsnicí kroužek. Části jsou nejprve spojeny s rukama, po kterých je utažen plynovým klíčem.

Ve druhé fázi je hadice připojena k instalatérskému rohu namontovaným na panelu. Dříve prochází dírou v desce. Při montáži, navíjení a těstoviny se také používají.

K připojení varné a trouby se používají dva oční linky. Používání odpaliště v tomto případě není vítáno zástupci plynových služeb. Trvají na zapojení plynového potrubí. To snižuje počet závitových kloubů, zatímco se zvyšuje těsnost a bezpečnost. Řezání jeřábů jsou nainstalovány na obou vyhazovačích, samostatně pro troubu, samostatně pro panel. Pokud je odpaliště použito, pak se zachová jeden obecný jeřáb.

Odkaz. Všechny akce související s plynovým zařízením musí být koordinovány s plynovými službami. Tím se zabrání pokutám a změnám.

Instalace a upevnění varné desky

Instalační proužky, které jsou zahrnuty do soupravy, jsou připojeny k panelu a nainstalujte:

 • Řez je položen tmelem ze soupravy;
 • Vložte varnou desku a úroveň ji;
 • Upevňovací prvky jsou utaženy dole a drží se je na desku;
 • s nožem, odřízněte přebytek, vyčnívající těsnění.
See also  Instalace kotlů na pevné palivo

Poté zkontrolujte spolehlivost fixace a přejděte do uvedení do provozu.

Testování těsnosti a výkonu

Nejprve zkontrolujte těsnost sloučenin. Jsou pokryty mýdlovým roztokem, plyn je povolen a pozorován. Pokud řešení nebude bubbulovat, pak nedochází k úniku.

Podívejte se na oční linky na těsnost zaměstnance Gas Service. Vytvoří závěr a udělá známky v knize plynu. V něm uvede datum instalace nového desky, značky a sériového čísla. Před příjezdem se nedoporučuje používat sporák.

Po kontrole těsnosti připojení přejděte k proměnné zapínání hořáků.

Odkaz. Asi minutu od čepic nového vybavení opustí vzduch, pak plyn půjde.

Pro zapalování používáte zápasy (nikoli zapalovač) nebo speciální piezoelektrická zařízení. Pálení by mělo být jednotné, bez přerušení a záblesky. Barva plamene je namodralá, bez žlutých a červených záblesků, výška-ne více než 2,5 cm.

Po kontrole nainstalujte tyče pro nádobí a začněte ovládat zařízení. Pokud je technika vybavena elektrickým osvětlením, je připojena k síti.

Co odborníci doporučují při připojení desek?

ledna 2019, 09:00 30. října 2019 01:05 O příkazu k objednávce Liffere

Pravidla pro instalaci plynu a elektrických desek

Sada pravidel zohledňující při instalaci varné hodnoty se trochu liší od doporučení pro instalaci kuchyňské desky jakéhokoli typu. Dříve byste se měli seznámit s požadavky a doporučeními výrobce v pokynech připojených k produktu.

Důležité! S nepoplněním pokynů je výrobce osvobozen od odpovědnosti za nesprávný provoz zařízení nebo jeho rozpadu.

Plynové desky

Při připojení plynového vybavení vždy přitahují licencovaného specialisty. Alespoň pro provádění kontroly provedené práce.

instalace, maunfeld, desce

Nábytek v kontaktu s varnou deskou, by měl být vyroben z nevznesených materiálů. Opevněné vrstvy a opravy lepidla by měly být rezistentní.

Zařízení nelze nainstalovat přes chladničky, mytí, myčky nádobí a další podobné vybavení.

V případě instalace vložky přes troubu musí mít funkci nucené větrání.

Elektrické desky

Při instalaci varné desky nejsou řezy v desce nižší, než je uvedeno v integračním schématu, aby se zabránilo deformaci struktury s přirozenou expanzí v důsledku vytápění.

Připojení varné sítě do sítě se provádí při instalaci samostatné vidlice a samostatného zásuvky, podle technických údajů v provozních pokynech. Není dovoleno spojit varnou desku a například troubu s jednou vidličkou v jedné vývoji.

Nedoporučuje se nainstalovat varnou desku přes myčku nádobí. Tato kombinace vede k nesprávnému provozu myčky nádobí kvůli teplu, které se uvolňuje během práce v hotelu. Elektrické prvky vary často selhávají kvůli kondenzaci vytvořené myčkou nádobí.

Pokud se prostor pod deskou používá jako skříňka, pod spodní linií panelu je nainstalována dělicí membrána tepelného materiálu s těsněním azbestového vlákna.

Pozornost! Při instalaci kapoty přes plyn, elektrickou nebo kombinovanou varnou desku je udržována minimální vzdálenost 650 mm k varnému vložce podél svislé ose.

Připojení k síti

Chcete.li připojit vestavěnou vložku do sítě, stačí zkontrolovat přítomnost napětí a připojit vidličku k výstupu. Při přípravě na instalaci je nutné se ujistit, že průřez vodičů odpovídá připojenému elektrickému energii, který má postavený panel. V opačném případě je nutné nakreslit samostatnou rybářskou linii pro zastřihovač od úvodního štítu do desky. Pak nemusí být instalace zásuvky vyžadována. Mluvili jsme více o propojení panelu HOB v samostatném článku, s nímž

Vestavěná varná hodnota může být připojena k samostatné linii za předpokladu, že na distribučním panelu je poskytnut samostatný jistič pro desku, s vhodnou nominální hodnotou. Pokud je napájecí zdroj 380 V jako dům, to je 4 dráty, při připojení elektrického sporáku by měla být zatížení fází rovnoměrně distribuována.

Zjistíte se o připojení panelu Electric Hob

Tato technologie je nainstalována vestavěnou varnou deskou a připojením k elektrické síti vlastními rukama. Doufáme, že naše pokyny k kroku.prostřednictvím.a videa poskytnutá videem vám pomohla provést instalaci bez zapojení Master!

instalace, maunfeld, desce

Jak nainstalovat indukční varnou desku s vlastními rukama: Step.by.krok průvodce

Doporučuje se svěřit instalaci indukčních desek na specialistu. Někdy se to provádí sám. Nejprve se provádí přípravná práce: Velikost panelu a povrchu je určena tam, kde bude technika postavena (měla by být širší a delší než zařízení pro domácnost), označuje ji ji.

Důležité! Vzhled kuchyně závisí na přesnosti značení. Chyba 0,5 cm povede k nákupu nové deformace.

Označení se používá dvěma způsoby: Naneste panel a zakroužkujte jej značkou nebo vypočítejte a označte místo upevnění. Druhá metoda je spolehlivější:

 • Nejprve jsou hranice vnitřního prostoru kabinetu označeny na desce, nad ní. Na tomto místě budou prováděny práce. Štítky se aplikují tužkou, poté je později vymazat. Buď první maskovací páska lepicího papíru a označena na ní.
 • Určete střed díry, kde bude technika nainstalována. Nakreslete diagonály obdélníku vytvořeného předními a zadními částmi desky a hranicemi skříně. Jejich křižovatka je centrum.
 • Prostřednictvím křižovatky se provádí paralelní okraj desky a kolmé linie. Rozměry panelu jsou na nich označeny. Jsou uvedeny v pokynech pro zařízení nebo měřeny nezávisle. Pro následné pohodlí instalace se tyto ukazatele zvyšují o 1-2 mm.
 • Přímé čáry, paralelní a kolmé k okraji desky jsou nakresleny podle značek. Získejte tedy obdélník, který se rovná velikosti technologie.
 • Zkontrolujte, zda je pozorována vzdálenost mezi značkami a okolními předměty, což je uvedeno v obslužných pokynech. Pak jsou hlavní linie zakrouženy značkou a přebytek je vymazán.

Poté ořízněte přistávací díru. Chcete.li to provést, použijte frézovací stroj nebo elektrikáře. První dělá lepší sekci. Chcete.li získat rovnoměrnou a ne rozpadající se hranu s elektrickou skládačkou, vezměte si jemnou pilu. Postup je následující:

Po řezání je panel vložen do díry. Pokud šla bez úsilí a uzavřela povrch, pak se vše dělá správně.

See also  Instalace kotle nepřímého vytápění v podkroví

Potom přistávací otvor utěsňuje, aby chránila desku před vlhkostí: nanesena tenkou vrstvou akrylového tmelu na koncích díry. Na horním povrchu je pevná těsnicí páska, která je součástí techniky. Je přilepeno kolem obvodu díry s jedním kusem. V rozích je těsnění přilepeno otočením. Konec a začátek je spojen způsobem, bez mezery a ohromující.

Nainstalujte elektrickou zásuvku pod úrovní povrchu. Musí mít uzemnění.

Po přípravných pracích začnou instalovat zařízení:

 • Panel je vložen do díry a zarovnán.
 • Pouzdro je připojeno k desce uvnitř skříně se speciálními deskami, které přicházejí se zařízením.
 • Instalace se provádí tak, aby neexistovaly žádné mezery. Nadměrné těsnění jsou odříznuty duchovním nožem.
 • Zařízení je připojeno k síti a zkontrolujte jeho provoz.

Pokud panel nemá napájecí kabel a jsou nainstalovány pouze terminály, které se připojí k externímu kabelu, proveďte následující:

 • Odstraňte ochranný kryt zezadu.
 • Víko prochází externí kabel.
 • Šňůra je spojena s terminály se zaměřením na obvod, který přichází s.
 • Pokud existuje svetr, který spojuje nulu a uzemnění, je odstraněn.
 • Víko je zašroubováno na místo.

Instalace indukční desky na troubě

Klasické uspořádání varné desky indukční povrchu. nad troubou. Aby jeho práce neovlivnila kvalitu fungování panelu, sledujte určité podmínky.

Při výběru trouby věnují pozornost tomu, že má povinný systém chlazení a větrání. Je zabudován do kabinetu, jako je varná deska. Mezi nimi zanechávají mezeru alespoň 1 cm, aby zabránili přehřátí technologie.

Odkaz. Někteří výrobci doporučují zanechat mezeru nejméně 2 cm. Tyto informace jsou uvedeny v technické dokumentaci pro zařízení.

Práce magnetického pole je ovlivněna objekty vyrobenými z feromagnetiky. Pokud trouba obsahuje takový materiál, je umístěna ve vzdálenosti 3 cm od panelu. tam již chybí pole.

Další instalace HOB se prakticky neliší od instalace panelu nad deskou:

 • Na povrchu skříně, kde je postavena trouba, vytvořte označení panelu.
 • Vystřihněte díru elektrickou skládačkou.
 • Utěsnění přistávací díry.
 • Nainstalujte si varnou desku a opravte ji speciálními deskami.
 • Trouba je nejprve připojena k elektrické síti, poté v desku. Sekvence je způsobena bezpečnostními předpisy.
 • Provádějte provoz zařízení.

Chcete.li správně nainstalovat zařízení, prostudujte si provozní pokyny, ve kterých je podrobně popsána posloupnost akcí pro konkrétní model.

Nainstalujte HOB: Úplný praktický průvodce

V tomto článku budeme hovořit o kuchyňských spotřebičích a o tom, jak je zabudován do kuchyně.

Pokud asi před deseti lety, z deseti nainstalovaných kuchyňských sad, maximálně polovina z nich obsahovala varnou desku (zbytek byl s nezávislým plynovým sporákem), nyní téměř sto procent sad, je plánováno na instalaci.

Tento proces tedy lze popsat v určité sekvenci.

Nejprve musíte pro tuto techniku ​​vzít pas a zjistit, jakou velikost by měla být vyříznuta otevření. I když najednou z nějakého důvodu nebude pas v blízkosti, můžete vždy měřit část panelu, která by měla být nařezána do desky.

Poté je třeba provést následující akce:

 • Namontujte na desku a udělejte na ni označení
 • Přeneste rozměry havarovaného panelu na desku
 • Vytvořte minimum, jednu díru (s průměrem 8-10 milimetrů) poblíž každé strany řezu výklenku
 • Vyřízněte samotný výklenek
 • Zpracovejte vnitřek řezaného výklenku silikonem
 • Nainstalujte desku na spodní základnu kuchyňské sady
 • Nalepte lepivou pásku na vnitřní straně vybudovaného panelu (nebo nalepte plastinenek na desku).
 • Naneste silikon na desku
 • Vložte vložku do výklenku řezu
 • Opravte to speciálními úchyty

Od samého začátku tedy musíte dát stůl na spodní základnu kuchyně, abyste jej mohli zkrátit na správných místech v případě nerovných stěn, a v případě potřeby vytvořit otvory pro všechny druhy plynových trubek. Jedním slovem, připravte desku pro instalaci na dně kuchyně.

Poté, zevnitř krabice, ve které bude stavěna varná deska, musíte udělat značení (jednoduše, s tužkou podél jejích vnitřních tváří, abyste zvýraznili svou vnitřní část pro další označení pro řezání).

Poté je třeba dát stolní tok na přední stranu (zdola nahoru) a místo, které jsme označili, označte ji ve velikosti pod vložkou (označte ji ve velikosti, která by měla být v pasu k panelu, nebo,,, které lze měřit ručně).

Nyní, aby se snížil požadovaný výklenek ve značkách, je nutné poblíž každého údajného řezu (z jeho vnitřní strany), vytvořte otvory, aby do ní vložili pilu elektrikáře.

Vyřízněte samotný výklenek. Při řezání musíte být elegantní.

Когда все грани уже почти вырезаны, саму вырезаемую часть столешницы нужно либо поддерживать снизу, либо приклеить липкой лентой к столешнице, так как она, под своим весом может отколоться, вырвав с лицевой части столешницы пластик (и, таким образом, испортив всю столешницу).

Nyní musí být vnitřní část samotného výřezu ošetřena silikonem (jedna z bariér, která chrání před vlhkostí).

Až se to vše udělá, musíte znovu nainstalovat stůl na spodní základnu kuchyně (do této chvíle by samozřejmě měl být dřez na něj naříznut, pokud je samozřejmě poskytnut) a opravit jej, opravit, Ačkoli to může být opraveno poté, co může být nainstalován po jeho instalaci po jeho instalaci.

Dále se musíte držet na vnitřní části postaveného panelu, speciální lepicí pásky, která také slouží jako hydraulická bariéra.

V některých modelech neexistuje žádná taková lepicí páska, ale existují speciální plastinenek, nakrájené na nakrájenou na určité pruhy. V tomto případě je tento plastinenek nalepený na desku přímo poblíž výřezu, a když je vložka vložena do samotného výřezu, odřízne část tohoto plastinenu, který lze jednoduše odříznout nožem a odstranit.

See also  Instalace dvou kotlů ve stejném domě

Ale v našem případě (s lepivou páskou) místo plastolínu použijeme silikon na desku.

Po nanesení silikonu musíte vložit varnou desku do výklenku připraveného na ni a opravit ji na desku se speciálním upevňovacím prvkem.

Když je nainstalován, jemně to rozmazávám z vnějšku silikonem (upevňovací prvky nejsou dokonalé a na některých místech nemůže panel špatně tlačit na desku), která je zmrazená, tvoří další hydraulický křík (čím více takových Hydrauličtí pracovníci. čím lépe).

Zde je takový poměrně jednoduchý algoritmus pro instalaci techniky, kterou zvažujeme na desce.

Ano, nezapomněli jste, že trup v krabici, v tomto případě by měl být umístěn uprostřed krabice a být 10 milimetrů posunuto o 10 milimetrů (aby se zaručila, že varná deska se obvykle „stane“ do pracovní desky (Zejména to platí pro desky, tlusté 28 milimetrů)).

Přirozeně, pro snížení takové techniky, musíte ji nejprve koupit.

No, na tom skončím. Pokud v komentářích není něco jasného (formulář je umístěn níže, podle článku).

Krok.by.krok pokyny pro instalaci

Pro instalaci elektrických zařízení.v zařízeních je vyžadována elektrická mrkev 220 V. Před instalací náhlavní soupravy je vhodné jej nainstalovat předem a vybrat si nejvhodnější místo. Elektrická zásuvka by měla být umístěna pod technikou postavené. Díky pozorování tohoto pravidla se vyloučí, že je vyloučen sprej vody a tuku v procesu vaření.

Nástroje

Chcete.li vložit novou sadu nábytku, budete potřebovat sadu nástrojů pro výrobu otvorů v případě a desku:

 • vrtat;
 • elektrikář;
 • Stavební nůž;
 • ruleta;
 • Sada šroubováku;
 • plynový klíč;
 • Passatigi;
 • měření napětí v elektrické síti.

Upevňovací prvky

Konfigurace zahrnuje spojovací prvky, jsou připojeny v souladu s pokyny. Instalace na desku se provádí po přípravě otvorů. Upevňovací prvky HOB jsou produkovány v následující sekvenci:

 • Položili pečeť.
 • Nainstalujte varné desku, měla by být založena na desce.
 • Ve spodní části se utahovače utahování.
 • S pomocí nože jsou vyčnívající části těsnicího materiálu odříznuty.

Příprava panelu pro instalaci

Panel Hock by měl být rozbalen před instalací a zkontrolovat přítomnost všech upevňovacích prvků. Elektrický panel může být připojen k síti pro kontrolu jejího výkonu.

Počet desky a řezací otvory

V deformaci musíte v souladu s rozměry vybudovaného zařízení snížit otevření. Podrobnější pokyny jsou připojeny k výrobci. Doporučuje se provést rozložení kartonu, pokud není zahrnuto do soupravy.

 • Rozložení je nainstalováno na povrchu stolu a zakrouženo tužkou. 1-2 mm mezi částí přistávacího sboru a okrajem stolu je mezera, kterou mezi nimi musí být pozorována.
 • Pro důkladné označení musíte připravit tužku a pravítko. Pokud je deformační deska vyrobena z lisovaného piliny a horní vrstva je zdobena umělým kamenem, nedoporučuje se otvor blíže než 5 cm k okrajům. Jinak se tenké oblasti rychle zhroutí.
 • S pomocí vrtáku je v rozích označené zóny vyvrtána díra. Vhodný vrták po dobu 8-10 mm. Během provozu by měl být nástroj udržován kolmý na povrch.
 • Doporučuje se nainstalovat trysku určenou pro strom na elektrické skládačce. Díky malým zubům se pily ukázaly bez žetonů. Plátno nástroje je vloženo do připravené díry a pily podél značkovací linie. Skládačka by měla být pevně přitlačena k povrchu.
 • Pak se snaží o integrovanou techniku. Měla by bez problémů vstoupit do připravené díry, řekněme malou mezeru. Pokud díra není dostatečně velká, okraje jsou řezány na požadovanou velikost.
 • Konce slotu by měly být chráněny před expozicí vlhkosti. Proto jsou v přípravné fázi namazány stěny řezu pomocí tmelu. Pro doplnění ochrany se doporučí lepidlo s tepelným odrazovací páskou nebo fólií. Poté je tmel dodržuje.

Instalace panelu

Pro připojení varné desky do desky je pečlivě vloženo do připravené díry a křižovatka je namazána silikonovým tmelem. Bez silného lisování je technika postavena obklíčena před okraji okrajů k povrchu stolu.

Během instalace stiskněte na povrch pečlivě, zejména pokud je vyroben ze skla. Zvláštní pozornost by měla být věnována rovnoměrnosti umístění deformace. Jinak, pokud jsou na povrch položeny těžké předměty, vytvoří se trhliny.

Posledním krokem instalačních prací je upevnění panelu pomocí speciálních kompletních svorek. Upína jsou připojeny na dně, takže případ je opraven. Herecký tmel by měl být odstraněn. Pokud je instalace trouby nainstalována poblíž, musí být mezi zařízeními položena tepelná izolační vrstva. Mezera mezi nimi by měla být nejméně deset centimetrů.

Připojení panelu

Zařízení mohou být plyn a elektrická, takže metody jejich instalace se také liší.

Spojení plynové desky

Před instalací nábytku je k plynového potrubí připojena flexibilní hadice. Hadice Sylphon se nedoporučuje být připojena přímo k plynovému ventilu. Docking se provádí pomocí instalatérských jednotek nebo trysek pro připojení.

 • Před připojením plynové hadice je na řezbu navinuta vlákno zkrouceného prádla. Navíjení je vyrobeno ve směru hodinových ručiček.
 • Po navíjení je lněné vlákno mazáno speciální pastou pro plynové vybavení.
 • Dále je matice flexibilního přívodu plynu zkroucená, měla by být zpřísněna plynovým klíčem. Prvek je zkroucen ke zastávce, ale bez zbytečného úsilí. Uvnitř těsnicího těsnění.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS