Instalace ventilátoru na Raspberry PI 3

Instalace ventilátoru na Raspberry PI 3

Po instalaci Raspbičku na Raspberry Pi 3 se můžete připojit k Raspberry PI 3 pomocí SSH. Chcete-li to udělat, musíte znát AyPishnik vaší maliny pi 3. Musíte být schopni najít Aypishishnik na webových stránkách správy směrovače.

V mém případě, AyPishnik 192.168.2.6. Nahraďte to teď.

Nyní se připojte k Raspberry PI 3 pomocí SSH, následně:

Nyní zadejte své heslo Raspberry Pi 3 a klepněte na tlačítko ,

Instalace NextCloud na Raspberry PI 3:

Nyní aktualizujte APT paket Storage Cash s navazujícím příkazem:

Mezipaměť úložiště APT Storage musí být aktualizována.

Nyní nainstalujte Apache 2, PHP webový server, všechny potřebné knihovny a PHP nástroje s následným příkazem:

Všechny potřebné balíčky musí být instalovány v tomto kroku.

Nyní je třeba vytvořit nový konfigurační soubor virtuálního hostitele Apache 2 pro NextCloud.

Můžete vytvořit nový konfigurační soubor NextCloud.Konf s následným příkazem:

Nyní zadejte následné řádky a soubor uložte stisknutím tlačítka X, pak Y a potom stiskněte tlačítko ,

Virtualhost: 80 ServerDmin Webmaster @ localhostdocumentroot / var / www / www / NextCloudalias / NextCloud “/ Var / Www / Www / NextCloud /”

Adresář “/ var / www / nortCloud /” možnosti followsymlinkslowousride vše

Stenv Home / Var / Www / NextCroudSetEnv http_home / var / www / www / intextCloud

ErrorLog / NextCloud_Error_logcustomlog / NextCloud_Access_log Common VirtualHost

Nyní pro vás musíte udělat nejnovější databázi Mariadb a uživatel pro NextCloud.

Chcete-li to provést, při prvním přihlášení do konzoly MariadB pomocí následujícího příkazu:

Nyní proveďte novou databázi Mariadb NextCloud pomocí navazujícího příkazu:

Nyní proveďte nový uživatel Mariadb NextCloud, také nastavte heslo pro nového uživatele se následným příkazem:

POZNÁMKA. Nahraďte své_password_here na hesla, které chcete nainstalovat pro uživatele Mariadb NextCloud. Pro jednoduchost instalujeme pro následnou akumulaci v tomto článku.

Nyní přiřadit všechna nezbytná oprávnění pro Database NextCloud Databáze Mariadb NextCloud pomocí navazujícího příkazu:

Nyní proveďte následný příkaz aplikovat konfigurace:

Nyní ukončete konzolu Mariadb s následným příkazem:

Микрокомпьютер Raspberry Pi 3 b / Не запускается

Nyní přejděte do adresáře / var / www pomocí navazujícího příkazu:

Nyní stáhněte archiv společnosti NextCloud Zip s následujícím příkazem:

Nyní proveďte následný příkaz rozložení archivu NextCloud:

Nyní proveďte nový datový adresář pro NextCloud pomocí navazujícího příkazu:

Nyní změňte vlastník a skupinu souborů a adresářů v aplikaci NextCloud / na www-data s navazujícím příkazem:

Povolit konfiguraci webové stránky NextCloud.Konf s následným příkazem:

Nyní zakažte konfiguraci webové stránky pro Deflot 000-default.Konf s následným příkazem:

Nyní restartujte službu Apache2 s následujícím příkazem:

Nyní přidejte služby Apache2 a Mariadb ke stažení systému pomocí navazujícího příkazu:

DIY případ s aktivní chlazení pro maliny

Nedávno jsem napsal o mých zkušenostech pomocí pasivního souběhu pro RPI. Na tomto dobrodružství malé palce nebylo nadměrné. bylo potřeba pro její případ, z nichž hlavní “čip” je vestavěný chladič. Co se to stalo?

Něco takového, malé a roztomilé, podle mého názoru (fotografie ukazuje případ bez upevnění s deskou).

Případový design jsem se podíval na video na YouTube.

Takový model jsem se mi líbil tím, že není pevně uzavřeno (přístup k GPIO), snadno vyrábět a velmi pěkné. Ok, teď si myslíme, co dělat s chlazením. Z připojisů GPIO lze snadno napájet balíkem (někdy 12) chladičem z nějaké grafické karty, netbook nebo jiné malé velikosti.

Všechna se spojuje velmi jednoduché: jeden chladičový drát (obvykle červená) Připojujeme k 5V napájecímu kontaktu a druhý. k zemi (země). Hlavní věc není něco zaměňovat, protože je plná vraždou představenstva. Pokud je vše v pořádku, chladič začíná.

instalace, ventilátoru, raspberry

Pod ním jsem udělal díru a připojil se nahoru. Ukázalo se něco takového:

Tělo je téměř připraveno. Zůstává pouze pro montáž na desky na dně.Foto s mým upevňovacím, bohužel, ne. Vzhledem k tomu, že jsem byl esteticky ne příliš kvůli vznikajícímu “mimo kontrolu” superclaud 🙂 Nejzajímavější měření teploty. I citovat pod měřicí tabulkou, podobnou té, kterou jsem naposledy publikoval. V závorkách jsou měření minulých experimentů v přítomnosti pasivního chlazení. Výsledek mluví sám za sebe.

Co v balíčku

Po dlouhé době. ​​jen přes dva týdny, kurýr přinesl balíček s objednávkou. Zvažte více informací. Napájení s vidličkou typu s mikro-USB konektoru. Nárokovaný maximální proud. 2A při napětí 5 V. Zahrnutí testu s zatížením ve 2a. ukazuje některé snack napětí, ale v rámci povoleného napájení. více či méně upřímný. Sada tří měděných radiátorů v sáčku, pro pasivní chlazení. Všechny radiátory mají tvar quadtonu, dva chladiče s kolíky a boční délkou asi 12 mm a jeden byt se stranou asi 15 mm. Případ tmavého plastu s extrudovaným obrazem z malinových bobulí na krytu velikostí pouzdra. asi 90 až 65 mm, tělo rozebírá 5 dílů. všechny západky jsou drženy, žádné šrouby. S příslušenstvím je čas přestěhovat se na nejdůležitější malxpberry pi 3 model b malina pi 3 model b je přímý dědic na malxpberry pi 2 model b. Deska je plně kompatibilní s předchůdcem, ale je obdařena s více produktivitou a novými komunikačními nástroji: 64-bitový čtyřjádrový rameno Cortex-A53 procesor s hodinovou frekvencí 1,2 GHz na jednoznačku Broadcom BCM2837 čip; Vestavěný Wi-Fi 802.11n a Bluetooth 4.jeden. Kromě toho má procesor Architektura ArmV53, což znamená, že můžete použít svůj oblíbený operační systém: Debian Wheezy, Ubuntu Mate, Fedora Remix a dokonce i MS Windows 10. Specifikace Přečtěte si více CPU. Broadcom BCM2837, Arm Cortex-A53 Quad Core, 1.2 GHz Počet procesorových jader. 4 GPU. Videocore IV 3D RAM. 1 GB Storage. MicroSD síť obsahuje Ethernet 10/100 Wi-Fi 2.4G 150 MB / S video výstup. USB porty USB. 4 Možnosti bezdrátového připojení. Bluetooth audio výstup. 3.5 Jack 85.6 x 53.98 x 17 mm, 45 gramů v poli je dokumentace a rychlou instalační brožuru. mimochodem v angličtině, as jako balíček těsného hnědého papíru s počítačem. Na jedné z dlouhých stran počítače, Micro USB porty jsou umístěny pro napájení, plné velikosti HDMI portu, CSI-2 CAMERA port. pro připojení fotoaparátu přes MIPI INTETES, 3,5 mm audio konektor. Také na horní straně je modul procesor a Ethernet / USB HUB LAN9514-JZX na koncové straně 4 USB portu a ethernetového portu na druhé straně základní desky je 40 univerzální I / O kontakty (GPIO) Na druhé straně konce. je DSI displejový port pro připojení standardního zobrazení na spodní straně desky je paměťový modul LPDDR2 SDRAM SDRAM. EDB8132B4PB-8D-F a Micro-SD paměťová karta Konektor Měděné radiátory jsou nastaveny na USB / Ethernet Hub a procesor na jedné straně a na paměťovém čipu na straně druhé. Tento chladič je plochý. nezasahuje do instalace počítačové desky do pouzdra do pouzdra, vše je instalováno vynikající, žádné šroubové přípojky. sedí na plastových výstupcích. Všechny řezy na pouzdře přesně se shodují s počítačovými konektory, které mají spustit, potřebujeme externí monitor (TV) s HDMI vstupem, USB klávesnice bude vhodnější, pokud je myš a výživa. Monitor, klávesnice a myš. potřebujete pouze v době instalace, bude jen dostatek napájení.

See also  Možnosti instalace split systému v bytě

Chcete-li nainstalovat operační systém, první věc, kterou potřebujete ke stažení archivu s distribucí. odtud. Zatímco téměř jeden a půl gigabajtové archivy ke stažení, načíst nástroj pro formátování SD karty. SD kartu Formatter. Tato distribuce je mnohem kompaktnější. pouze 6 MB, takže bez ztráty času navazujeme program a po instalaci, vložíme paměťovou kartu do čtečky karet (máte také čtečku karet nebo pokud spustíte formátovač SD karty. V nabídce Možnosti je třeba nainstalovat “Nastavení formátu” v “ON” Čekání na dokončení načítání velké distribuce, otevřete výsledný archiv a rozbalte její obsah na čerstvě formátovaném USB flash disku. Dalším krokem je první spuštění Raspberry PI (USB flash disk s zaznamenanou distribucí, samozřejmě instalovat v něm). Omlouváme se za kvalitu několika následujících fotografií. z obrazovky televizoru 🙁 Při prvním spuštění se spustí nabídka pro výběr operačního systému. co nainstalovat, a dokonce i verze systému Windows 10 je k dispozici na seznamu pro Raspberry PI. V této fázi si můžete vybrat jazyk (v dolní části obrazovky). Ruština je a bude se připojit k síti Wi-Fi. Tlačítko Wi-Fi sítě Potřebuji Opation. Raspbian založený na Linux Debian. je reprezentován Dvě možnosti, lite a plné, s grafickým Inteeisem. Vybral jsem si plnou verzi poté, co můžeme klidně pít čaj s berany, instalace bude mít dobrý čas. Pravidelně měření teploty během instalace, maximum, které jsem viděl. 38 stupňů. Po dokončení instalace a restartování počítače je desktop desktop jedinou věcí, kterou jsem zde udělal. zapnuto SSH v nastaveních. za účelem řízení systému z desktopové počítače, už jsem udělal všechno ostatní přes terminál. Chcete-li ovládat malinu z desktopové počítače, budeme potřebovat jakýkoliv programový terminál, používám staré dobré uživatelské jméno a heslo putty ve výchozím nastavení. PI a malina. Použijte heslo pro změnu příkazu passwd. Doporučuji právo nainstalovat statickou adresu IP pro malinu. Současné adresy můžete zjistit pomocí příkazu IFCONFIG, kde ETH0 je Ethernet LO. to je místní Inteeis 127.0.0.1 wlan0 je wi-fi inteeis

A za účelem úpravy souboru s nastavením. zadejte příkaz sudo nano / etc / dhcpcd.Uvolnění a v souboru, který se otevře, spoje na konec přidejte požadované nastavení v závislosti na tom, které u nás použijeme. Chceme například použít adresu 192.168.0.222, maska ​​255.255.255.0, Adresa brány a DNS. 192.168.0.1 pro Ethernet Insert Interface ETH0 STATIC IP_ADDRESS = 192.168.0.222/24 Statické směrovače = 192.168.0.1 Static Domain_Name_Servers = 192.168.0.1 pro Wi-Fi Interface WLAN0 STATIC IP_ADDRESS = 192.168.0.222/24 Statické směrovače = 192.168.0.1 Static Domain_Name_Servers = 192.168.0.1 Pro opuštění editoru stiskněte klávesy CTRLX pro uložení změn. klikněte na tlačítko “Y” a potom zadejte

Malinové pi chlazení; Blew studený vzduch nebo sát horký vzduch?

Připojuji ventilátor k původnímu pouzdru RPI. Chtěl jsem použít ventilátor notebooku. Měl bych sát horký vzduch z RPI? nebo vyfoukat studený vzduch uvnitř pouzdra? Mimochodem, na Soc, LAN a USB čip je radiátor.

Jen v případě, že existuje nějaký zmatek: pokud jste chtít Udělej to, je to v pořádku, ale pokud neexistuje zvláštní důvod, proč vy potřeba Udělejte to na základě pozorované teploty vnitřního senzoru SOC, buďte opatrní, pravděpodobně nebude mít žádnou hodnotu pro PI sám.

Nezáleží na tom, že na tom neskutečně přesunete vzduch z jednoho místa na druhé. Chlazení. To je objem vzduchu, ne směr pohybu.

Teoreticky tahání vzduchu může vytvořit negativní tlak uvnitř pouzdra, který může být teoreticky prospěšný pro chlazení, ale ve skutečnosti se nestane, pokud váš ventilátor není reaktivní motor, což pravděpodobně bude mít velmi škodlivé vedlejší účinky. V případě a věci uvnitř.

Pragmatický problém v případech desktopů. Akumulace prachu uvnitř díky všech pohybujících se vzduchu. Nicméně, krmení vzduchu místo, můžete udržovat čištění kabiny, včetně filtru prachu na vnější straně ventilátoru. Pak potřebujete čas od času na vakuum prachového filtru. Pokus o použití filtrů naopak, pokud nemáte zvláštní příležitost, je nemožné; Pokud uvolníte vzduch, nakonec ji nasávají z nějakého libovolného trhliny, mezery nebo otvorů a prach pokrývá komponenty mezi nimi a výstupním ventilátorem.

V případě velikosti hiingu případu nebude akumulace prachu mnohem hádka. Jak jsem říkal, za normálních okolností, za normálních okolností, posuňte vzduch s ventilátorem, nejprve je to zbytečné, kromě toho, že slouží jako generátor bílého šumu.

jsem zmatený. Chcete vytvořit pozitivní tlak (jako při tlaku vyšší než mimo krabici) ke zvýšení konvekce správně?

@Antzi jsem si to nemyslel. Nejsem fyzik a byl to vtip založený na myšlence, že teplota klesne tlakem. Jsem vážně kladný tlak, který je obecně lepší pro počítačové skříně WRT a prach, i když to funguje strašně, ve skutečnosti). A pokud vážně zvažujete problém přehřátí, akumulace prachu jistě nepomůže, nestarají se o to, že pomalu přidá tepelnou izolaci.

Vždy chceš sloužit vzduchu do případu, a ne nasát vzduch z toho. Spoléháte na pokles tlaku, abyste uzavřel průtokový obvod pouzdrem a ventilátor může zvýšit tlak více, než může resetovat.

@Luaan souhlasí. Můžete také setkat se s problémy ve velké budově, pokud máte příliš mnoho fanoušků, kteří se snaží vytáhnout vzduch z pouzdra a nestačí, aby do něj čerpal vzduch. Rozhodující je vytlačování dostatečného vzduchu v pouzdru.

Protože horký vzduch má tendenci držet uvnitř případu, myslím, že to sání efektivněji. V každém případě se musíte ujistit, že kromě ventilátoru existuje dostatek cirkulačních otvorů.

Problém “Jams” spočívá v tom, že vzduch neříkne v celém sboru; V závislosti na konstrukci skříně a umístění ventilátoru se může vyskytnout s negativními, kladnými nebo oběma hodnotami.

Zkontroloval jsem to neoriginálním akrylovým pouzdrem a zdá se, že výsledky z dodávky studeného vzduchu do krabice jsou o něco lepší. Viz toto video s plánem: https: // youtu.Být / n6keyv-gezq

Odpověď: Musíte nasměrovat tok studeného vzduchu přímo do chladiče.

Obvykle se šipky aplikují na pouzdro ventilátoru, což indikuje směr otáčení lopatek a směr vzduchu procházejícího ventilátorem, když je zapnutý. Nainstalujte ventilátor tak, aby vzduch přejde přímo na horkém povrchu.

Kromě toho, v jakékoli takové situaci (pokud máte toku tekutin, který chcete použít k ochlazování horkých povrchů), ujistěte se, že posíláte nejrychlejší část proudu přímo v nejžhavějším místě. To by dalo nejlepší možný výsledek.

See also  Jak snížit rychlost ventilátoru napájení

Existují tři hlavní mechanismy přenosu tepla:

  • Tepelná vodivost. Když je energie přenášena v kolizích mezi částicemi (molekuly, atomy);
  • Konvekce tepla. Pokud je energie přenesena z jednoho místa na druhou pomocí pohyblivé tekutiny (vzduch, voda atd. D.) Jako vozidlo; Existují dva typy konvekce. Volný a nucený.
  • Tepelné záření. když je energie přenášena zářením nebo absorpcí elektromagnetických vln;

Když chceme vysílat teplo z horkého povrchu (například povrch chladiče nebo povrchu čipu) okolní vzduch s pomocí proudu vzduchu, vytvoříme stav nucené konvekce. To znamená, že průtok vzduchu “trvá” molekuly vzduchu nad horkou plochou a zobrazí je do vnějšího prostoru.

Obecně platí, že účinnost takového mechanismu pro přenos tepla závisí na rychlosti proudění vzduchu, která “trvá” horké molekuly a hodí je, protože čím více horkých molekul můžeme odstranit z povrchu, chladnější, že bude.

Musíme analyzovat distribuci rychlostí proudění vzduchu, které mohou být generovány na různých scénářech umístění ventilátoru. Chcete-li to provést, pojďme poprvé zavolat na stranu ventilátoru: “zadní” ventilátor. To je strana, do kterého je vzduch absorbován. A “přední část” ventilátoru. To je strana, kde vzduch fouká. Předpokládejme také, že chladič je připojen k čipu.

Porovnejme následující dva případy.

Pro scénář, kde je ventilátor připojen k horkému povrchu zezadu (takže nasává vzduch na horký povrch z boku chladiče, kolmá k ose ventilátoru a fouká absorbovatelné vzduch do vnějšího prostoru přes přední). rychlost proudění vzduchu v blízkosti horkého povrchu bude pomalejší než rychlost výstupního toku, který je foukán před ventilátorem.

Pro ventilátor, který je připevněn k horkému povrchu obličecí strany (takže se vysájí vzduch přes záda, pak ho hodí přímo na horký povrch, a pak vzduchové listy vzduchu přes stranu chladiče) maximální průtok bude přímo na horkém místě, poskytování optimálních podmínek pro chlazení.

Nastavení maliny pi pomocí raspberry pi os

Pokud se rozhodnete použít Raspberry PI OS, postupujte podle pokynů pro instalaci po restartu Raspberry PI.

Konfigurace dat: Vyberte si svou zemi, jazyk a časové pásmo.

Změna hesla: Ve výchozím nastavení “Raspberry”, ale mělo by být změněno pro jeho ochranu.

Zaškrtněte na displeji: Zaškrtněte políčko, pokud vidíte černé okraje na obrazovce.

Vyberte síť: Vyberte síť Wi-Fi a zadejte heslo. Tento krok můžete přeskočit.

Obnovte systém: Podívejte se na aktualizaci nebo přeskočte tento krok. Doporučujeme instalovat nejnovější verzi systému.

Po dokončení zobrazíte nastavení. Klepněte na tlačítko Restart (Restart) (doporučeno) nebo novější (později).

Je to všechno! Shromáždili jste a nakonfigurovali své malinové pi! V budoucnu budeme zveřejňovat více užitečných pokynů týkajících se malinových pi.

Komentáře: 10

Mike3

A bez radiátoru neměřil? Jaký je teplotní limit tam a co se stane, když je přehřátý? Je zajištěno nouzové vypnutí?

kspitfire8

Na jeho vlastní, bohužel, neměřil. Ale přítel se pokusil: Gigahertz nezačne vůbec, t.na. Vypnutí se spustí teplotou (85 ° C). Tento cut-off je registrován přímo v config.Txt v temp_limit steh. Jak jsem pochopil z oficiální dokumentace, je možné vyzkoušet přetaktování bez ztráty záruky a při dosažení frekvence se automaticky resetuje. V 900 let. 950 GHz ohřívá kus železa na přibližně 60-70 ° C v závislosti na stažení. 800 MHz Podařilo se nám “teplo” do 45. 50 ° С. Přehřátí během provozu nebylo pevné.

Mike3

kspitfire8

V konzole: vcgencmd opatření_temp nebo tak: Cat / SYS / Class / Thermal / Thermal_zone0 / TEMP Poslední tým zobrazuje Celsia v Milli

Mike3

Vyhrál to jen to. Už jsem si myslel, že termální imager, posuzování fotografie na http: // kspitfire.Blogspot.com

kspitfire8

Romannv5

V nastavení treme můžete povolit frekvenci teploměru a procesoru. A již v nastavení teploměru můžete nastavit teplotu turbo.

Serega0

Vargos8

Možná, že problém je jen já, ale. Nevidím velký smysl starat se o teplotu procesoru: pasivní chlazení je dost. Ale regulátor USB se ohřívá velmi silně a radiátor se vůbec neukládá

kspitfire8

Máte pravdu, dost pasivní. Ale chlazení se v mém stanovisku nestane moc. Je těžké to přehánět a nic hrozného nebude) a o regulátoru. možná byste měli uložit malý chladič z grafické karty na GPIO? Snažil jsem se, brzy budu popisovat mé experimenty.

Popis projektu

První otázka, která obvykle vzniká v myšlenkách od čtenářů takových článků. proč vypálit celou tuto zahradu, sbírejte nějaký druh konzoly, pokud si můžete stáhnout emulátor všech starobylých herních platforem na PC a hrát se bez jakýchkoliv tanec s tamburína. A ano, svým vlastním způsobem mají pravdu, pokud stále připojujete počítač k televizi ano, stále je stále bezdrátová gamepad. Ale pak princip konzoly hry mamingu. zhroutil se na pohovce, zapnutý a hrát si. Nikdy se nedělejme nikdy umírající CHOLIVAR PC VS CONSORE, obvykle rozumné lidi léčit to naprosto transparentní a ti, kteří opravdu milují hry mají v jejich arzenálním a silným hernímu počítači a konzole. Neoddejme se od tématem příběhu a zvážit hlavní složky, na jejichž základě budeme dělat naši retro konzoli. Jedním z nejoblíbenějších řešení v této oblasti je projekt Retropie. distribuce Debian OS se sadou emulátorů starých herních konzolí (NES, ZX spektrum, Atari, hra Boy, Nintendo 64, PSx), v kombinaci emulationStationStation Shell a reprodukční médium retroarch. To vše je instalováno na jednopodniku mikropočítače maliny pi. Zní to obtížné? A uvidíte, že ve skutečnosti je vše velmi jednoduché, nic pro pájení a program nebude muset programovat. V první řadě potřebujeme jednopodnikovou PC. Raspberry PI, jedná se o malou kreditní kartu, ústřední procesor je již integrován na něm a všechny I / O porty, které potřebujete. Existuje mnoho verzí této rady, poslední a nejvíce implantovanou verzi. Raspberry PI 3 Model B, vezmeme to jako základ naší konzoly. Raspberry PI může být zakoupena jak samostatně, tak jako součást případu s chladicím systémem, zde řešit v závislosti na rozpočtu. Ve skutečnosti, volba nabízená online konfiguračními obchody je prostě obrovská, což důrazně doporučuje koupit, s výjimkou jednomu deskového počítače, jedná se o sadu chladicích radiátorů, které jsou instalovány na nejvíce horkých komponentách desky. A budeme také potřebovat prakticky jakýkoliv gamepad s připojením USB, například, Dualshock 4 z vaší Playstation 4, nebo si můžete koupit téměř kdokoliv jako, dobrý v čínských nákupních oblastech jsou relativně levné. Dále se pokusím stručně projít charakteristikami jednorázového PC Raspberry PI 3 modelu B.

Jak jsem již napsal výše, Malx Pi 3 model B je jednopodniková mikropočítačová s rozměry 85x56x17 mm, který je prakticky srovnatelný s velikostí kreditní karty. Hlavními charakteristikami Raspberry PI 3 modelu B Platforma: Broadcom BCM2837 Procesor: 4 × rameno Cortex-A53, 1,4 GHz Video Supor: Broadcom VideoCore IV RAM: 1 GB LPDDR2 Síť: Ethernet (10/100/1000 Mbps) přes USB2.0 Wi-Fi: 2,4 GHz / 5 GHz 802.jedenáct.B / G / N / AC Bluetooth: Bluetooth 4.2 (LE) Trvalá paměť: Micro SD GPIO: 40 pinových portů: HDMI, 3,5 mm, 4 × USB 2.0, Ethernet, fotoaparát sériové rozhraní (CSI), zobrazení sériového rozhraní (DSI)

See also  Jak vložit vlákno do šicího stroje

Nechte si vyděsit skromnou velikost desky a nízkých hodinových frekvencí. Řešení softwaru a hardwaru na jeho základě s lehkostí Copet Copet s emulací i hry z první playstation a čtyři USB porty vám umožní připojit až 4 gamepads současně. “Srdce” naší konzole bude broadcom BCM2837 čip k dispozici v Raspberry PI. Obsahuje čtyřjádrový 64bitový procesor Cortex-A53 a má frekvenci hodin 1,4 GHz. Je možné zvážit malou kovovou obrazovku s reliéfní na fotografii Raspberry logo na fotografii. Pod touto obrazovkou je bezdrátový modul založený na CYW43455, který může pracovat na frekvencích 2,4 GHz / 5 GHz podle normy 802.jedenáct.B / g / n / ac a kombinuje Bluetooth 4.2. Jako regulátor mikroobvodu USB a Ethernetu, LAN7515 obsahující USB 2.0-Hub a Ethernet Controller, dává Raspberry PI 3 Model B rychlost pomocí Ethernetu až 300 Mbps (USB sběrnicový limit). Čtyři USB porty a port pro připojení Ethernet. RJ45. Na jedné straně desky vidíme: napájecí vstup. mikro usb; Plně velká HDMI, skrze který spojíme konzolu do televizoru; Kombinovaný analogový zvukový video výstup ve formě konektoru 3,5 mm. Pokyny pro desku uvádí, že zdroj je nutný k napájení 5V / 1500-2000mA, jakékoli nabíjení smartphonu je pro tyto účely velmi vhodné, vypočteno na výstupním proudu 2a. Na opačné straně. 40 vstupních / výstupních / výstupních kontaktů (GPIO), v kontextu retro konzole je nebudeme používat. Tyto porty slouží k připojení externích zařízení a senzorů. Například můžete vytvářet systémy pro inteligentní domov. Můžeme však potřebovat potraviny 5V, pokud chceme používat aktivní chladicí systém v našem projektu. Это напряжение можно взять со 2-го или 4-го пина GPIO. На нижней стороне платы можно увидеть модуль памяти LPDDR2 SDRAM — EDB8132B4PB-8D-F, емкостью 1 ГБ. В качестве «жесткого диска» используются карточки памяти стандарта micro SD, рекомендуется Class 10/UHS-I/UHS-II и проверенные бренды. I když jsem neměl žádné problémy as bezejmenným řemesel ze středního království, Raspberry Pi perfektně pracoval s nimi. Slot sám pro paměťové karty bez fixace, ale karta je poměrně spolehlivě a nespadá spontánně. Pro projekt je lepší použít mikro SD s objemem 16 GB.

Instalace Raspberry Pi v Nespi Pro bydlení. nové roucho pro retro konzoly

Nedávno, na těchto stránkách jsem zveřejnil článek v digestraci procesu “transformace” jednopodnikového mikropočítače maliny pi v retro konzole. V připomínkách k článku bylo zmíněno zajímavou možností instalace maliny do případu, velmi silně připomínající NES klasické mini. Nyní si můžu realizovat tuto příležitost a sdílet se čtenáři informace o budově. Nespi Pro.

Okamžitě sdílím odkaz na článek. Sbírejte retro konzoly na základě jednopodlokové mikropočítače. malxpberry pi 3 model b. Účelem projektu bylo vytvořit retro konzoly a na základě populárního malinového mikropočítače. Zvažte hezké roztomilé tělo, do které budeme instalovat naši malinku.

Nespi Pro je dodáván v konvenční krabici. Balíček obsahuje: bydlení sám; Pokyny pro instalaci malinové rady; malý křížový šroubovák; Sada spojovacích prostředků pro desku a bydlení.

Velikosti k případu 120x94x46mm, Hmotnost bez instalace 155g. Myšlenka tohoto trupu, s výjimkou dávání retro konzoly, je k přenosu USB2.0 porty, ethernetový port RJ45 na obličejové části případu. Stejně jako případ existuje indikace napájení a ovládací tlačítka. zapnutí / vypnutí. Výrobek je vyroben z vysoce kvalitního plastu s vynikající kvalitou odlévání. Neexistují žádné nedostatky a otřepy a cizí vůně inherentní v položkách. Na předním panelu jsou dvě ovládací tlačítka. zapnutí / vypnutí a resetování. V blízkosti můžete pozorovat LED dioda napájení. Vlevo. dva USB porty. Pod sklopným víkem jsou nainstalovány další další další porty USB a port Ethernet RJ45. Na zadní straně, hnízdo: HDMI; 3.5 Jack a Micro USB konektor pro napájení. Hnízdo pro Micro SD paměťové karty, umístěné na straně případu. Ze spodku, kromě slotů pro ventilaci, můžete pozorovat velmi zajímavý nápad. je to malý krytý prostor, kde uživatel může ukládat paměťové karty. Dolní a horní polovina pouzdra je upevněna pomocí samořezných šroubů. V horní části pouzdra je místo pro instalaci ventilátoru aktivního chlazení 20x20mm. Uvnitř případu jsou zaměstnanci desky pro přenos přístavu a integraci napájení. USB porty jsou k dispozici pro USB 2.0 HUB regulátor založený na čipu GL850G. Čip DS1307Z slouží jako hodiny v reálném čase a udržení její práce je nutné instalovat element bateriový prvek CR1220 (DL1220). V kontextu samotného projektu není tento prvek vyžadován. Konzola funguje perfektně bez reálného času. Uvnitř případu můžete nainstalovat Malinka následujících modelů. Raspberry PI 3 model b / 3b / 2b / b / a. Podrobnější fotografie “INSIDES” odstraněných pod spoilerem.

S integrací Malinka samotné v Nespi Pro žádné problémy. Raspberry Connect Adaptéry pro RJ45 a USB. Jemně položil všechny dráty tak, aby neinterferovali s uzavřením těla a upevňují poplatek za malinku se dvěma samozřejmě v balení. GPIO pins Připojte výkon pro maliny, jak je znázorněno na fotografii. Nyní strava jde kolem spínače a celé zařízení je napájeno samostatným konektorem Micro USB. V horním krytu skříně nainstalujte chladicí ventilátor. dostal z předchozích experimentů s malinka. Pro připojení ventilátoru na desce je odpovídající konektor. Nyní zůstane zavřít případ a opravit dvě poloviny. Jak vidíte port HDMI a 3.5 Jack, zůstal na svých místech, jak jsou vysazeny na malinové desce, a jiné přístavy byly převedeny. Stejně jako v předchozímu akrylovém případě extrahovat paměťovou kartu ze slotu, bude nutné použít pinzety. Příliš malá část ho odpuzuje mimo bydlení, prsty nejsou chytit. Nyní naše retro konzole se stydí, aby se na polici pod televizí. Vypadá to, že tento případ je docela stylový. Z vybavenosti. tlačítko napájení, nyní není třeba pokaždé připojit micro USB kabel do Malinke, aby ho začít. Explicitní nedostatky celého designu jsem si nevšiml. Vzhledem k tomu, že tělo a jeho prvky jsou vyrobeny velmi vysokou kvalitu, mám odvahu doporučit, aby si koupil ty, kteří chtějí sestavit konzoli na základě malinových pi.

Zboží je poskytováno pro psaní recenze u obchodu. Přezkum je publikován v souladu s.18 pravidel stránek.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS