Čištění a mazání péče o šicí stroje

Výuka a metodologická příručka na téma: „Technická péče o šití na pracovišti“ Výuka a metodologická příručka k tématu

Jeden z důležitých požadavků na správný provoz šicího stroje. Toto je včasné mazání komponent a mechanismů se speciálním šitým olejem, jehož značka je uvedena v operační příručce pro šicí stroj. Mazání a čištění šicího stroje by mělo být prováděno pravidelně, alespoň jednou za šest měsíců. Péče o šicí stroj zahrnuje nejen pravidelné mazání a čištění, ale také správné skladování, použití šicího stroje pro šití textilů, pro které se vypočítává.

Téma: „Technická péče o vybavení na pracovišti“

Účel práce: Studium technik pro technickou péči o šicí stroj pomocí příkladu Aurora A-8700

Nástroje, zařízení, zařízení: Pokyny pro ochranu práce; Aurora A-8700 šicí stroj; šroubovák; štětec; materiál; nůžky; Sešívačka.

 • Ermakoa a.S. Vybavení šicích podniků: učebnice pro začátek. Prof. Vzdělání-m. Publishing Center “Academy”, 2004
 • V.I. Franz. Zařízení pro výrobu šití: učebnice pro začátek. Prof. Vzdělání-m. Publishing Center “Academy”, 2002
 • ALE.S. Ermakov. Workshop o vybavení šicích podniků: učebnice pro začátek. Prof. Vzdělání-m. Publishing Center “Academy”, 2005
 • Seznamte se s pokyny pro ochranu práce.
 • Studujte informace o čištění stroje.
 • Vyčistěte auto:
 • Odstraňte jehlou desku a vyčistěte prach dopravníku z prachu;
 • Namontujte jehlou desku zpět a ujistěte se, že je nainstalována správně;
 • Vyjměte čepici cívky a otřete prach z chlopně čepice;
 • Vyčistěte sběr oleje;
 • Vraťte auto do normálu.
 • Doplňte horní a dolní nit.
 • Proveďte ovládací šev.
 • Na konci práce odstraňte pracoviště.

Pro udržení automobilu v pracovním stavu a prodloužení jeho životnosti je nutné provádět následující operace pro čištění vozidla denně.

Před čištěním vždy vypněte auto. Vezměte prosím na vědomí, že motor se stále otáčí kvůli své vlastní setrvačnosti a po vypnutí napájení. Před zahájením práce počkejte na úplné zastávce motoru. Pokud je pedál náhodně klikne, může nevyužitý stroj vydělat, což může způsobit zranění.

Během mazání stroje nezapomeňte použít ochranné brýle a rukavice k ochraně vašich očí a kůže před kontaktem s olejem, jinak může dojít k zánětu.

Navíc vniknutí oleje do těla způsobuje zvracení a průjem. V žádném případě to nebere dovnitř!

Odstraňte dva šrouby (1) a odstraňte jehlou desku (2).

S měkkým kovovým kartáčem vyjměte prach ze zubů dopravníku (3).

Umístěte jehlou desku na místo (2) a zajistěte ji šrouby (1).

Pomalu otočte setrvačník a ujistěte se, že při snižování jehly prochází středem díry v jehly (2).

Uvolněte šrouby (1) a změňte polohu jehly (2).

Otočte setrvačník, zvedněte jehlu přes jehlou desku (2) a zkontrolujte, zda je špička jehly roztrhaná.

Otřete prach ze zámku (5) čepice cívky měkkým hadříkem a ujistěte se, že západka (5) čepice cívky není poškozena.

Vyjměte cívku (4) Bobbin a vyčistěte čepici cívky kouskem látky.

jedenáct.Vložte cívku do čepice (4) a vložte čepici (4) zpět do stroje.

12.Vyčistěte olejový dřez (6) kousek látky.

Pokud hladina oleje klesne pod nízkou značku, přidejte mazací olej.

Použijte pouze mazivo Nisseki Sewing Maziva, doporučené Aurora.

Pokud je mazivo znečištěno, vyjměte šroub (7) olejového uzávěru a vypusťte olej.

Odstraňte nečistoty z magnetické desky (8) a z olejové nádrže (9).

Vraťte auto do normální polohy.

Ujistěte se, že horní vlákno je správně opraveno.

tipy pro správnou péči o šicí stroj

Šicí stroj. Toto je hlavní asistent jehly, kteří by měli být v každém domě jakékoli ženy. Existuje mnoho důvodů pro nákup šicího stroje. Bez ohledu na to, zda stroj často používáte nebo ne, správná péče zajistí dlouhou životnost pro vašeho asistenta.

Šicí stroj. Poměrně jednoduchý úkol. Nevyžaduje od vás velké úsilí a překonávání obtíží. Postupujte podle níže uvedených tipů a uvidíte, že kočár šicího stroje je velmi jednoduchý.

Jakmile je šicí stroj doma, první, budete chtít. To se samozřejmě naučte používat. Až se s ní naučíte pracovat, měli byste se o ní dozvědět něco navíc. Tato znalost rozšiřuje životnost šicího stroje a umožňuje vám snadno s ním pracovat bez rozmarů. Je tedy lepší strávit trochu času a naučit se to správně starat.

Když nepoužíváte stroj, zakryjte jej. Prach může způsobit mnoho problémů při provozu stroje. Kryt nebo pouzdro zabraňuje prachu z různých částí stroje.

Odpojte stroj od sítě

Nezapomeňte vypnout stroj z sítě, když pro něj nepracujete. Existuje vysoká pravděpodobnost skoku napětí, který může poškodit stroj. Odpojení od sítě si to zachová. Měli byste vědět, že záruka se nevztahuje na problémy spojené s poškozením zdroje energie.

Změňte jehly včas

Je také nutné změnit jehly včas. Podle technologie by jehla by měla být změněna každých 6 hodin, pokud používáte stroj pro osobní účely a každé 4 hodiny, pokud šití ve výrobě. Pokud nepovažujete za nezbytné změnit jehly tak často, buďte opatrní. Neslyšící klepání a průchod stehů. První známky zasténání jehly. Výměna jehly vás ochrání před špatným šitím a dalšími problémy s šitím.

Vyberte jehlu v závislosti na cílech šití

Musíte použít správný typ jehly pro různé materiály, pokud chcete, aby vaše šití bylo vysoké kvality. Jehla musí odpovídat použité látce. V našem článku „Jak si vybrat jehly pro šicí stroj?„Různé typy jehel a jejich účel jsou podrobně popsány.

Správně vyberte vlákna

See also  Šicí stroj Jack F4 Chyba E1

Je také důležité zvolit správná šití. Pokud si myslíte, že můžete ušetřit na vláknech nízké kvality, mýlíte se. Problémy vás nenutí čekat. Nízko kvalitní vlákno může snadno poškodit čepici cívky. Vlákno může být roztrhané, „chlupaté“, přetrvávat ve vláknech nebo v uchu kvůli rozdílům v tloušťce a t.D. Dokonce i dokonale vyladit stroj, nemůžete získat perfektní linii se špatnými vlákny.

Vyberte si dobrou cívku

Při odchodu a při práci s šicím strojem věnujte pozornost cívce. Dobrá cívka poskytne hladkou a bezvadnou linii. Následující body jsou důležité:

 • hladké, dokonce i okraje bez čipů
 • Světelná rotace raketoplánu. Pokud se vlákno těsné, můžete použít regulátor napětí dolního vlákna. Toto je šroub na čepici cívky (viz. rýže. níže)

Použijte běžné barvy nití

Pokuste se omezit barevné schéma vláken v primárních barvách a několika odstínech. To zabrání časté změně vláken a jejich neustálému odmítnutí do šicího stroje.

Pokud stroj najednou přestal fungovat

Musíte vědět, že pokud se stroj najednou zastaví, nemusí to nutně zlomit. Možná je to něco jiného. Možná je látka příliš silná, silná napětí. Příliš malá velikost stehu může vést k řezání vlákna.

Mazání stroje. Toto je jedna z nejdůležitějších věcí, které je třeba pravidelně provádět. Dává mnoho výhod. To pomáhá vyhnout se útesu vláken, průchodu prutů, zvyšuje délku života částí atd.D. Je nutné stroj vyčistit před mazáním tak, aby na něm nebyly žádný prach a jiné malé částice. (Přečtěte si více v našem článku „Jak se starat o šicí stroj, aby vám sloužil po dlouhou dobu“).

Dobře znát svůj šicí stroj

Musíte dobře znát svůj stroj ve všech aspektech. To je velmi důležité, pokud chcete, aby fungovala bezchybně a hladce. Pomůže vám také vyřešit jakékoli problémy s tím. Poté, co jste to studovali, můžete vyřešit téměř všechny problémy velmi rychle. V dnešní době existuje na trhu mnoho typů šicích strojů, všechny mají různé funkce. Před zakoupením tohoto nebo tohoto modelu je musíte prostudovat.

Poslouchejte svůj stroj

Je také velmi důležité poslouchat váš stroj. Poté, co jste peníze utratili, musíte pochopit, co dělá. Musíte pochopit každý zvuk vydaný strojem, abyste zabránili různým poškozením. Poslouchejte a pochopte, co říká váš stroj a budete s ním mít nádhernou alianci!

Jak namazat šicí stroj

Pro tyto účely se doporučuje používat domácí strojový olej. Je docela tekuté, aby bylo možné proniknout do hustě sousedních uzlů. Druhá výhoda. tato látka už dlouho nevysune, což je vhodné pro mazání před „zachováním“ (odesílání pro dlouhodobé skladování). No, a co je nejdůležitější. i když to trochu přehnáte, přebytek, který padá na látku, lze snadno odstranit.

ODKAZ. Semovary se zkušenostmi, zejména ti, kteří neustále používají mechaniku, mohou někdy radit petrolejové nebo rostlinné olej jako alternativy. Tato možnost je přípustná pouze ve formě jednorázového akce a pouze tehdy, pokud je konstantní pracovat s šicím strojem s mechanickým pohonem (neměli byste zesměšňovat elektrické. nebudou to stát).

Použití těchto látek je nouzovým opatřením v situaci, kdy existuje akutní potřeba mazání, ale domácí olej není po ruce. Faktem je, že zelenina je náchylná k sušení, k němuž dochází mnohem rychleji. Proto je zakázáno pro použití ve šicích strojích s elektrickým pohonem. při vysokých rychlostech se uzly zahřívají. Kromě toho se tento olej shromažďuje velmi dobře a drží prach. A nejde o estetickou stránku otázky. špína zkazí uzly, což vede k jejich opotřebení. Petrolej je příliš kapalný na to, aby poskytl účinek dlouhého hraní. A po jeho použití není možné opustit šicí stroj bez dozoru. bude rez. Při odesílání pro dlouhodobé skladování to zcela selže. Pokud končí domácí olej z domácnosti a z nějakého důvodu neexistuje způsob, jak jej koupit, nejasnější bude odvolání pro majitele automobilu. Ve své garáži je obvykle snadné najít oceněnou láhev se značkou SAE. Po tomto označení čísla označují viskozitu oleje.

ODKAZ. Pro šicí stroj je optimální používat SAE-10W nebo SAE15W-jsou docela tekuté. Ale i když se značení liší od doporučeného, ​​bude to stále lepší než použití „lidového“ rostlinného oleje nebo petroleje.

Jiné možnosti

Automobilový olej a WD40 nejsou vhodné pro použití.

Před mazáním je nutné studovat složky oleje nebo mazání a také připravit stroj. Příprava zahrnuje čištění, výběr nástrojů a vybavení, jakož i další podrobnosti/náhradní díly, které mohou potřebovat. Vždy si přečtěte uživatelskou příručku, protože mnoho modelů má svá vlastní jedinečná nastavení a varování. Pokud nemáte příručku, podívejte se na internet na webových stránkách výrobce nebo dokončením vyhledávání značky a modelu. Pokud průvodce pro váš model naznačuje, že stroj nevyžaduje mazání, nemusíte jej mazat.

Synopse lekce „Péče o šicí stroj“ Plánování do lekce technologie (6. třída) na toto téma

Zařízení: Šití stroje s manuálním pohonem; tabulky „Schéma šicího stroje“, „Tvorba raketoplánu“; sady služeb (šroubováky a kartáče); oleje; strojové jehly; vlákna; nůžky; Vzorky řady stroje s vysokou kvalitou.

 • Kontrola připravenosti studentů na lekci, vzhled, účast.
 • Téma zprávy a porozumění lekci.
 • Pracovat v notebooku. Zapište si číslo, téma a domácí úkoly.

Ústní průzkum nezávislých písemných prací v noteboocích.jeden. Jaká je péče o šicí stroj?2. Jaký typ oleje je tuk šicího stroje?3. Proč nelze namazat zeleninou nebo máslem, což se může stát stroji?4. Jaký je název nástroje pro odšroubování spojovacích prostředků?5. Než vyčistit uzly šicího stroje? 6. Proč nechodí o péči o šicí stroj?

Šicí stroj vyžaduje pečlivý přístup, systematickou a pečlivou péči o něj. Postarejte se o mechanické poškození, prach a rzi. Včasné čištění a mazání poskytuje snadné pohyb, bezhlučnost, zvyšuje životnost vybavení. Mazání by mělo být provedeno pouze na určitých místech, kde dochází k tření, což vede k předčasnému opotřebení podrobností o porušení spojení mezi nimi a nakonec k problémům při provozu stroje a jeho kazení. (Učitel ukazuje stůl maziva šicího stroje). Nástroje pro čištění, mazání a výměnu jehly: šroubováky, kartáče, oleje strojovým olejem. Nos Maslenka je hluboce vložen do otvorů a kape 1-2 kapky. Chcete.li vytvořit uniformu maziva a detaily jsou lépe otřeny, musíte na sobě několikrát několikrát otočit mulené kolo.

See also  Jak vypnout časovač na troubě Bosch

Nahrazení naple. Dlouhá drážka chrání vlákno před útesem, když jehla sestupuje do tkaniny, nit je skrytá v drážce, aniž by se kontaktovala s látkou. Vlákno do jehly je vždy doplňováním z dlouhé drážky. V šicích strojích s manuálním pohonem je jehla nainstalována v držáku jehly, takže by se dlouhá drážka dívala směrem k stojanu na rukávy.

Čištění mechanismu textilního motoru. Deska jehly je odstraněna pro čištění převodového stojanu a uvolňuje dva šrouby na desce.

Sada raketoplánu je rozebrána podle schématu na plakátu umístěném na desce. Podrobnosti by měly přísně trvale rozkládat na stole, což usnadní jejich instalaci během montáže.Při provádění těchto úkolů je nutné pozorovat PTB při práci se šroubovákem, být opatrný a opatrný, protože čepel šroubováku je velmi akutní.

IV. Praktická práce (podle instruktážních map. dodatek 1 a 2)

 • Vyjměte jehlu z jehlového držitele šroubovákem, nalepte ji do jehly.
 • Vyčistěte mechanismus převodového stojanu.
 • Demontáž, čistě, mastnota a sestavte sadu raketoplánu.
 • Podle mazacího schématu šicího stroje na plakátu proveďte tuto operaci a nezávisle určují mazací místa uvedená na plakátu „mazací schéma“.
 • Vložte novou jehlu do držáku jehly. Flash in nečinný pohyb.
 • Montane Control. Jedna skupina rozebírá, čistí, promazává a shromažďuje uzly šicího stroje, nainstaluje novou jehlu a druhou skupinu doplňující tento šicí stroj a provádí model strojového stehu. Je tedy kontrolován. Je sestavení uzlů správně.

Konsolidace studovaného materiálu. Odpovězte na otázky:- Jaká je význam včasné péče o šicí stroj?- Jak ovlivňuje mazivo tření?- Proč nelze namazat rostlinným olejem?- Jak se jmenuje olej, což jsou mazané šicí stroje?- Jaké části šicího stroje musí být namazány?- S kým můžete sdílet, když se dnes vrátíte domů v lekci znalostí?

Analýza lekce.Učitel analyzuje práci studentů v lekci a zaznamenává správnost organizace pracoviště, dodržování pravidel TB, výsledek praktické práce, vydělené chyby.

Sloupné podpisy:

Machine Studies Vývoj lekcí o technologickém stupni 6 učitele Ivanova n.S. 247 School of Krasnoselsky District St. Petersburg 2008-2009

Lekce1-2 “Šití stroje Regulátory. Regulátor délky stehů, regulátory napětí vláken. Struktura jehly, lekce instalace 3-4 “vady linky. Problémy v práci šicího stroje. Péče o šití, mazání, čištění.““

Lekce1-2 “Šití stroje Regulátory. jeden. Délka stehu 2. Regulátor napětí horního vlákna 3. Regulátor napětí nižšího vláken 4. Struktura jehly stroje, instalace 5. Vady linky. 6. Šicí péče o auta “

Regulátor šití stroje Regulátor délky stehu regulátoru horního vlákna dolního vlákna (na dutině blooperu)

Řídicí prostředky šicí stroje Regulátoru Délka stehů Zpětná šířka Šířky ZIG-ZAG-RFUM

jeden.Šití šicí stroj na délku stehu 2-s. PMZ Central Slot páka páky regulátoru boční slot šroubové šroubové stupnice s divizemi 1 2 5 4 2 3 3

Regulace délky stehu l = 0 mm stroj nešil l = 4 mm sestavovací formace L = 2, 5 mm pro tenké tkaniny l =.2,5 mm reverzní auto

2.Verkhny regulátor napětí vlákna Gaika Spring Workshop

2.Regulátor napětí horní nití šicího stroje 2. stupně PMZ mluvící spřádací kompenzační pramena je podváděcí pračka

Opakujeme zařízení čepice Bobbin. Složky seřizovací šroubové uzávěry Bloper Placid Slop, Settail 4 5 6 6 6 6 6 6 4 5 5 6 3 4 5 6 1 2 3 4 5 1 2 3 4 5 6 6 6 6 6 6

Regulátor napětí spodního vlákna je upraven šroubem, který tlačí pružinu k krytu blooperového uzávěru

čištění, mazání, péče, šicí

Opakujeme strukturu jehly stroje 1 2 3 4 7 6 5 Blade Ushko Krátká drážky baňky Bald Rod Long Grooves Správná odpověď: 2,5,6,7,3,4,1

Přiřazení částí špičky jehly. Pro propíchnutí uší uší. pro vlákno baňky. k opravě jehly ve spojení s převodem, dlouhá drážka. vlákno z poškození je krátká drážky. tvoří smyčku pro zachycení vlákna Shuttle Rod. Vytáhnout vlákna z raketoplánu

Pravidla pro instalaci jehly otočením mušky Zvedněte jehly do horní polohy, uvolněte šroub vložte jehlu, dokud nezastaví dlouhou drážku ze strany nitronového pravítka, aby se šrouboval

Zkontrolujte se ve zvířecích vláknech původu: Capron, bavlna, azbest, přední strana v hladké tkanině je určována nepřítomností uzlů, drsnost vlněných tkanin má dobré zaprášené tkaniny. Hedvábné tkaniny jsou špatně zahalené, strojový steh je umocněn Ve strojové jehlu ve stroji. Jehla je vložena ze strany filamentoru, tloušťka vlákna pro šití nezávisí na počtu jehly a tloušťce látky do dlouhé drážky jehly “ Skryté “Dolní vlákno jednoho z důvodů jehly je zakřivená tyč 1 2 3 4 5 7 8 9 10 10

Domácí tkanina X/B 5ks. 10×10 bílá vlákna 5 pro práci na vyšívání Koupit rámeček Opakujte strukturu šicího stroje

Lekce 3-4 “Defects String. Problémy v práci šicího stroje. Péče o šití, mazání, čištění.““

Problémy při provozu šicího stroje způsobeného vadou jehly, její instalační vada je důvod pro vzhled prasknutí vady vláken podél linie švu, utažení průchodu jehlového válcového průchodu stehů neodpovídá K typu tkaniny jehly se horní vlákna rozbije a prochází stehy jehel zakřivené nepřítomnosti IGLA. Závity jsou nesprávně nainstalovány jehlou jehlou není nainstalováno na zastávku, nízko

Dva minutová čára je vytvořena v důsledku propojení jehly (horní nebo cívka vlákna) a kyvadlového dole (dolní nebo bastard) propletení je odolnější a linie je krásnější, pokud napětí horního a Při provozu šicího stroje dochází rovnoměrně spodní vlákna s nesprávným napětím

Vzorek poruchy příčiny výskytu. Správná čára je správná smyčka stroje silné napětí horní nebo slabé spodní smyčky silného napětí dolního nebo slabého horního těsného silného napětí horního a spodní vlákna slabá linie horní a dolní nití

See also  Jak dát sušící stroj na mytí

Péče o šicí stroj maziva šicího stroje pro domácnost: a) Zobrazit b) Pohled zdola

Přebytečný strojový olej vede ke znečištění tkáně

Péče o šicí stroj během každodenní práce, namažte auto 1 čas týdně čistěte auto na konci práce, nenechte auto vstup bez tkaniny na konci práce, položte látku pod nohu. Aby se zuby textilního motoru nezastavily, když hluk elektrického motoru, klepečení, těžký pohon stroje zastaví práci, zjistí důvod poruchy

V 6. stupni, pro výrobu produktu budeme potřebovat milimetrový papír 2 listy (40×60 cm), malý krejčí špendlíky na míru (bez plastových kuliček na konci) centimetrovou pásku, tkaninu šířky proudu; 0,50 m; Délka je stejná. Délka gázy sukně10cm pro horečku 0,5 m blesky je tajná, v barvě tkaniny nitě 3 cívky 5ll v barvě tkaniny Adhesivní pavouk Web 2-3 metry netokopřiveného domácího úkolu domácí úkol

Literatura: Učebnice „Technologie“ třídy 6 upraveno v.D.SIMONENKO lekce plánuje 6 třídy „Technology“ autor-kompilátor a.V.Technologie Bobunova.6. třída. Možnost pro dívky: b2ch Saratov “Lyceum”, 2006, Mezhueva Yu.V. „Jak šít krásné“ m.: World, 1990

Jak se starat o šicí stroj. Pořadí čištění

Správné, složité čištění stroje pomůže ušetřit jeho díly. Čisté vybavení navíc funguje rychleji, efektivněji a přesněji. Při šitích výrobcích jsou znečištěny roletové kompartmenty. Do něj spadají oříznuté vlákno, zbytky materiálu, villi a další malé prvky. Rogue funguje pomaleji, je těžší se pohybovat. Specialisté čistí mechanismus raketoplánu měsíčně. Během čištění existuje určitá sekvence akcí:

 • Připravte nástroj. Budete potřebovat štětec nebo kartáč z tvrdé hromady, kus měkkého materiálu.
 • Je vhodné seznámit se s pokyny pro auto porozumět algoritmu demontáže a montáže.
 • Pokud technika funguje z výstupu, musíte odstranit šňůru a nechat ji vychladnout.
 • Jehla a upínací tlapka jsou odstraněna. Nyní se můžete dostat na raketoplán. Měl by být otevřen v souladu s pokyny. Pak je cívka s držákem odstraněna.
 • K zpracování cívky se používá kartáč s tvrdým villi. Odstraňuje látku, prach, víčka a další odpadky. Poté, co je zařízení otřeno měkkým hadříkem.
 • Dolní dopravník je vyčištěn. Zvláštní pozornost je věnována zubům.
 • Po vyčištění raketoplánu. Svislé raketoplány jsou někdy mazané, vodorovné nepotřebují mazání.
 • Mechanismus držáku cívky je nainstalován na stejném místě podle pokynů.
 • Jehla se vrací. Během těchto akcí můžete změnit jehlu.
čištění, mazání, péče, šicí

Někdy řemeslníci doporučují čištění vnitřních povrchů průvodce zařízení, ale taková příležitost není na všech strojích.

Šicí stroj

Po koupi šicího stroje nezapomeňte, že potřebuje pravidelnou péči, přiznejme, jak to udělat.

Čištění je jedním z nejdůležitějších kritérií pro péči o stroj. V mechanismu psacího stroje se vždy shromažďuje i s pečlivou péčí, prachem, částicemi nití a látky. Komplikují provoz šicího stroje od času. Aby všechno fungovalo perfektně, musíte pravidelně čistit. Bez ohledu na to, jaké je vaše auto, Janome, bratře, juki- kterýkoli z nich vyžaduje pravidelnou péči.

Před čištěním nezapomeňte vypnout stroj ze sítě a odstranit jehlu pro čas čištění. Dále je nutné vyčistit všechny detaily stroje štětcem, pinzetem, jehlou. Nečistoty a olej lze odstranit látkou.

Aby váš stroj dobře fungoval a nevydává hluk, je třeba jej pravidelně mazat, pro to musíte použít olej speciálně navržený pro váš stroj a který z nich si můžete přečíst v pokynech. Jak často mazání stroje závisí na tom, jak intenzivně používáte jeho práci. Teprve po důkladném čištění můžete použít tuk.

Poté, co jste udělali mazivo, doporučuji vám, abyste si vzali kousek hadru a položili ho pod nohu, spusťte jehlu a nechte ji stát několik hodin, takže přebytek je absorbován do tkaniny.

Konfigurace šicího stroje

Před zahájením práce se musíte připravit.

Poté musíte správně vyplnit vlákna. To je velmi důležité, protože kvalita stroje na něm závisí. Při nesprávném tankování se stroj může zlomit a bude vyžadovat další použití opravy. Nyní můžete začít pracovat.

Pozor: Všechny materiály/články (včetně jakýchkoli textů a grafických prvků) zveřejněné na tomto webu jsou výsledkem práce a vlastnictví tvůrců webu. Kopírování, včetně částečného, ​​je možné pouze označovat odkaz na zdroj 721179

Problémy s šicí strojem

Blikání spodního vlákna. z příliš velkého napětí nebo nesprávně vloženého čepice. Vlákna byla zabalena nesprávně na cívku. Kurz kurzu je kontaminován nebo není namazán. Čepice cívky je ucpaná.

Horní nit je zmatená. vlákno má příliš slabé napětí nebo je nesprávně zastrčené. Tloušťka vlákna neodpovídá počtu jehly.

Tkanina nepostupuje. pokud jsou zuby příliš nízké nebo naopak, jsou zvednuty příliš vysoko. Slabý tlak tlap. Hodně prachu shromážděného pod deskou jehlou.

Vlákno tvoří smyčku. pokud je vlákno správně vyplněno. Slabé napětí horní nebo dolní nití. Tloušťka vlákna neodpovídá počtu jehly.

Nerovnoměrná čára. Pokud šroub v čepici není dostatečně pevně těsný. Pušky šroubu byly ucpané. Zigzag mechanismus nebo dekorativní linie není úplně vypnutá.

Materiál se „shromáždí“. pokud je to nedostatečné nebo příliš silné napětí jednoho z vláken. Slabý nebo silný tlak tlapky. Jedina tlapky se vyvinula. Příliš mnoho zvedání zubů. Držák jehly je příliš krátký.

Těžký průběh auta. Staré mazivo zahušťovalo. Auto je špatně namazáno. Vlákna mezi rukávem a setrvačníkem automobilu byla navinutá.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS