Jak často potřebujete doplňovat domácí klimatizaci

Pokud je nutné doplňovat klimatizaci pro domácnost: normy, frekvence

Při nákupu chladiva nestojí za to ušetřit, protože možnost špatné kvality může vést k selhání rozdělení systému. Nejlepší je takové techniky doplňovat dvakrát ročně. Pokud je vše provedeno správně, bude klimatizace fungovat správně a efektivně. Také tankování chladivem prodlouží životnost vybavení.

Nezávislé doplňování systému rozdělení systému s největší pravděpodobností nepřinese velké vítězství finančně, pouze morální spokojenost a zkušenosti, které budou užitečné v budoucnu. Chcete.li nedělat chyby, poslouchejte následující doporučení:

Věnujte velkou pozornost vyhledávání úniků a vysávání. Je lepší trávit čas předěláním válcovaných spojení měděných trubek, než opět ztratit Freon. Udělejte si čas a nezapomeňte zavřít ventily ve správné sekvenci. Přísně vyžaduje očištění hadic ze vzduchu. vlhkost a kyslík vstupuje do obrysu. Před vypnutím hadic z klimatizace zavřete ventil válce a zbytek potrubí uvolněte manometrickou stanici. Mistr chladničky provede postup plnění ne více než hodinu, měli byste přidělit dvakrát tolik, než děláte práci

Podívejte se na pokyny ke stažení freon značky R22, uvedené v posledním videu

Mistr chladničky provede postup plnění ne více než hodinu, měli byste přidělit dvakrát tolik, než děláte práci. Podívejte se na pokyny ke stažení freon značky R22, uvedené v posledním videu.

 • https: // dantex.RU/Články/Khladagenty-Dlya-Konditsiorov/
 • https: // Hoasenineer.ru/Kondicionování/obsluzhivanie/Zapravka-Mobilnjgo-Konditsionera
 • https: // konder.Su/servis/Zapravra-Konditsionerov/
 • https: // konder77.ru/Services/Konditsiony/Zapravka/
 • https: // sovet-impenra.com/venting/cond/zapravka-split-Sistemy.html
 • https: // otivent.com/Zapravka-Kondicionera-freonom

Péče o klimatizaci

Pro správnou provoz klimatizace Car je třeba dodržovat několik důležitých pravidel:

 • Je nutné postupně zapnout chlazení v plné síle v horkém počasí, na nějakou dobu snižovat přední dveře (3-5 minut) a ventilovat salon. Mřížky průvodce deflektorů na vzduchovém potrubí by neměly být směrovány na čelní sklo.
 • Pokud klimatizace není vybavena automatickou kontrolou klimatu, pak po dostatečném ochlazení kabiny je malý režim s průtokem do nohou zapnutý.
 • V případě přehřátí motoru se nedoporučuje zapnout chladič. Teplota chladicí kapaliny na palubní desce by neměla překročit 100 ° C.
 • Chcete.li rychle ochladit interiér, zapněte vnější tok vzduchu po dobu 10 minut, po kterém je recirkulace obnovena. Jinak mikroklima poskytuje zvýšenou vlhkost a tvorbu kondenzátu na brýlích.
 • Kompetentní provoz klimatizace je uzavřená okna a nahrazena vzduchové filtry včas.

Nejběžnější poruchy automobilové klimatické instalace se vyskytují v důsledku selhání kompresoru, tvorbou koroze na dálnicích a porušení těsnosti. Pro prevenci v zimě se doporučuje spustit jednou nebo dvakrát ročně v podmínkách garáže při plus teplotě. V létě monitorují vnější stav kondenzátoru (přítomnost nečistot, prach na zkumavkách radiátoru). Úplná diagnostika kondenzátoru se provádí ve specializovaných službách pomocí dodatečného vybavení.

Jak zjistit, kolik Freon by měl být v systému rozdělení?

V současné době existuje několik typů freonů nebo chladiva. V systému je tato plynná látka nejen pracovním prvkem klimatizace, ale také druhem maziva pro kompresor, který je v jakékoli instalaci.

Jakákoli rozdělená instalace se skládá ze dvou bloků. Jeden je vždy nainstalován mimo místnost a druhý uvnitř. Chladivo přechází z jednoho oddílu do druhého, podle kterého Freon, stejně jako elektrický kabel a drenážní systém, přímo cirkuluje. K přepravě trasy pro Freon se používá pouze malý průřez z mědi z mědi.

Množství Freonu v rozděleném systému přímo závisí na délce dráhy pro danou plynnou látku, jakož i na konzumaci energie kompresoru. Například standardní trasa pro klimatizaci je až 5 metrů dlouhá. I když si koupíte nový systém, zvýšením délky potrubí pro Freon, budete muset dokončit jeho doplňování v samotném systému. Proto neexistuje jednoznačná hodnota pro všechny systémy, které by se mohly řídit jejich doplňováním doplňování nebo plného doplňování.

See also  Jak dát jehlu v šicím stroji

Přímo v továrně jsou výrobci sami obvykle plní s ohledem na stávající délku trati. Stojí za zmínku, že v systémech klimatizace je délka měděných potrubí menší než 3 metry.

Ukazuje se tedy, že pro každý měřič měděné trasy v továrně jsou vyplněni do systému 0,15 kg chladiva. Navíc je k této hmotě přidána síla vytvořeného kompresoru. Pokud vezmete parametry v celkovém poměru, ukáže se, že výkonná instalace má freon asi 0,5 kg sám o sobě.

Přirozeně, v průběhu času, v každé instalaci je postupné odpařování freonu. Tento proces se zrychlí, pokud při instalaci systému byly provedeny chyby a klouby potrubí, přesněji, jejich spojení bylo špatně provedeno a plyn se postupně odpařoval levými trhlinami. V těchto případech je samozřejmě před zapojením do nového obvazu nebo tankování nutné eliminovat všechny dostupné nedostatky v systému.

Počet freon pro doplňování doplňování

O tom, kolik chladiva je nutné do instalace doplňovat a kolik freon je tam. tato data jsou obvykle označena výrobcem. Jsou označeny na kovové desce a samotná deska nebo jinými slovy Schildy je vždy na vnitřním případě rozděleného systému. Vytváření paliva klimatizace s ohledem na ukazatele uvedené zde.

Množství plynné látky, které musí být vylepšeno na klimatizaci, se obvykle počítá pomocí zařízení, jako je tlakový rozchod. Jeho pomocí, určete hodnotu tlaku v chladicím obvodu.

Jak se dozvědět o nedostatečných svobodných svobodách

Každý majitel musí vědět, jak zjistit, že systému postrádá chladivo, pomůže to včas doplňovat. Obvykle se uvádí následující faktory:

 • Klimatizace začala ochladit vzduch v místnosti mnohem slabší, i když funguje na maximálním režimu.
 • Instalace zcela zastavila ochlazení vzduchu v místnosti.
 • Na místech dokování trubek chladniček a ventilů se objevilo zavlažování, které je pro pouhé oko viditelné.

Toto jsou nejzákladnější fakta, která přímo říkají, že instalace nemá dostatek chladiva. Než začnete určit množství chladiva v klimatizaci pro doplňování doplňování nebo jeho plné doplňování. V současné době se pro rozdělené systémy používá několik typů různých značek.

Úplně první klimatizace a klimatizační systémy v místnosti byly doplněny freon značky R-22. Současně je tlak Freonu v klimatizaci při teplotě na ulici od 30 stupňů 4,5 baru. Vědci následně zjistili, že tento plyn velmi negativně ovlivňuje ozonovou vrstvu Země. Kromě toho se s ostrým snížením teploty stal systém s takovým chladivem velmi neúčinný v provozu.

Následně se začaly ochutnat nové modely klimatizačních jednotek a postojů modernějšími chladivami, které byly také v práci zcela bezpečné a nezhoršily stav ozonové vrstvy atmosféry. Takže dnes je nepravděpodobné, že na této plynné látce najdete alespoň jednu instalaci.

Servisní společnosti samozřejmě znají mnoho nuancí a různých faktorů, které by měly být brány v úvahu při tankování systému Freon. Ale pokud plánujete tuto práci dělat sami, určitě se hodí pro své zkušenosti a znalosti.

Jak doplňovat klimatizaci Freon

Algoritmus akcí při tankování většiny klimatických systémů je následující:

 • Otevřené zámky na kování klimatizace;
 • Odstraňte veškeré chladivo, které zbývá začít zavádět nový;
 • Zavřete zámky na kování, když tlak klesne na minimální hodnoty;
 • Umístěte kontejner s Freonem na stupnice;
 • Nainstalujte numerickou hodnotu 0;
 • Otevřete ventil na kolektoru na několik sekund;
 • Poté otevřete plynový ventil (podléhá snížení teploty v potrubí a tlak v systému roste);
 • Zavřete všechny ventily, když teplota klesne o 8 stupňů.

Chladivo v klimatizaci pro domácnost bylo rafinováno. Nyní může být zařízení povoleno a zaškrtnuto.

Jaké nástroje a materiály jsou potřebné pro tankování

Klimatizaci můžete doplňovat pouze tehdy, pokud existují speciální nástroje a zařízení.

Bude vyžadován majitel domu nebo auta:

 • Hadice.
 • Trysky.
 • Postavte se za doplňování doplňování.
 • Sám Freon v plynovém válci.
 • Měřítka pouzdra.
 • Manometrická stanice.
 • Benzínka.
 • Otvory pro otevření otvorů.

Důležité. Všimněte si, že aby se zabránilo situacím na volné noze, měl by být jakýkoli nástroj používán velmi pečlivě.

často, potřebujete, doplňovat, domácí, klimatizaci

Pokyny pro doplňování doplňování

Nejdostupnější metoda pro začátečníky již byla popsána výše. Po úplném dodržování všech požadavků na algoritmus akcí je zaručena, že bude fungovat po dlouhou dobu.

Mistři používají několik dalších způsobů, jak doplňovat klimatizaci.

See also  Podlaha ventilátoru FS 1238 Jak se montáže

Mezi nimi stojí za to zdůraznit následující možnosti:

 • přehřátí teploty.Pokud je rozdíl mezi ukazatelem na displeji a skutečnou teplotou vzduchu vycházejícího z klimatizace 8 nebo více stupňů, pak je nutný přidat Freon do systému rozdělení domácnosti. Master otevírá speciální ventil a přidává chlazení v malých porcích, než se teplotní rozdíl sníží na 5 stupňů;
 • Podle tlaku chladiva, když klimatizace funguje;
 • Kolik současného kompresoru spotřebovává.

Freon přidání jedné z výše uvedených metod je prováděno pouze profesionálem.

Technologie doplňování tankování pro hmotnost chladiva

Podstatou metody je úplná nahrazení freonu. starý plyn musí být snížen do atmosféry a místo toho se natočí čerstvá colad. Pro začátečníky je to nejpřijatelnější možnost. pouze zkušený mistr je schopen určit zbytek chladiva v systému a přesně doplňovat chybějící částku. Další metody čerpání, které popisujeme níže.

Připojení kolektoru s porty externího modulu

Rada. Před tankováním odstraňte problém, který způsobil ztrátu starého plynu. V ideálním případě by měl rozdělený systém podstoupit testovací postup s dusíkem čerpaným pod maximálním tlakem uvedeným v pasu produktu (obvykle 25-30 bar).

Předkládáme pokyny, jak doplňovat klimatizaci od Freon podle Scales:

často, potřebujete, doplňovat, domácí, klimatizaci
 • Volným způsobem vypusťte starý chladič do atmosféry. přes odšroubovanou trubici nebo cívku servisního portu. Uvolňte plyn pomalu, aby neztratil olej. V procesu vyprazdňování šestiúhelníku otevřete oba kohoutky skryté pod ochrannými ořechy.
 • Zavřete kohoutky a připojte levou hadici manometrické stanice (modrá) k cívce. Ujistěte se, že jsou také uzavřeny kolektorové ventily.

Důležitý bod. Freon R410A se nalije pouze do tekutého stavu, takže válec je umístěn na stupnicích nahoru. Během tankování je tok látky snadno vidět v pozorovacím okně sběratele. Pokud je nádrž vybavena sifonem nebo je pumpuje chladivo R22, nemusíte otočit válec.

V tomto procesu je důležité nezaměňovat posloupnost operací a náhodou neotevřít obrys doplňování doplňování. Minimální doba vakua je 20 minut, během stanoveného období čerpadlo vytáhne nejen vzduch ze systému, ale také vlhkost, která může poškodit kompresor. Jak doplňovat klimatizaci pomocí freon R410A, podíváme se na

Proč čistit klimatizaci

Zařízení je zahrnuto skrze sebe obrovské množství vzduchu. A ve městě je vždy nasycena prachem, částicemi kouře, sazem a dalšími špíny. Procházení vzduchu skrz sebe, je rozdělený systém neustále znečištěn.

Klimatizace také neustále produkuje kondenzát, který teče podél drenážní trubice k ulici. Pokud se kapalina setká s nečistotami ve své cestě, pak se dostane do hrudek. Zůstanou v klimatizaci. Nečistoty a vlhkost jsou ideální podmínky pro život bakterií.

Obzvláště důležité je na jaře vyčistit klimatizaci. Po dlouhou dobu se systém nahromadil hodně prachu a nečistot, který spadne do místnosti s přímým proudem.

Jak sami doplnit vybavení

Traknutí domácí klimatizace se vyskytuje v souladu s pokyny.

 • Vydání Freonu. Chcete.li se zbavit starého chladiva, otevřené zámky, které jsou v servisních kování. Po uvolnění chladiče jsou zámky uzavřeny.
 • Příprava válce. Na váhy je umístěn válec, otevírá se ventil. Zároveň se otevře klepnutí na kolektor. Vzduch je tedy k dispozici z hadice.
 • Příprava jednotky. V tuto chvíli je klimatizace 18 stupňů. Trubka s největším průměrem umístěným na vnějším bloku je odšroubována. Jeden konec manometru je připojen k díře. Druhý by měl být připojen k válci.
 • Otevření plynového ventilu na tlakovém měřítku. Když dojde k tankování, tlak se zvyšuje v klimatizaci a teplota se snižuje. Optimální tlak-5-8 barely.

Na konci čerpací stanice se plynný ventil překrývá. Dále je kohoutek uzavřen na válci s Colad. Abychom věděli, kolik chladiva je potřeba, válec je opět umístěn na stupnici.

Podlahová klimatizace tedy doplňuje. Doplňování okenního klimatizace vypadá poněkud odlišně-existují některé nuance. V tomto produktu je větev před vydáním Freonu pokousána. Pak je servisní port připálen na toto místo.

Před pájením je bradavka zkroucena z ventilu nebo portu, aby se těsnění nerozšiřovalo. Po instalaci servisního portu je zařízení vysáváno. Vydání starého chladiva trvá nejméně 15 minut. Dále je provedeno doplňování doplňování.

Silver pájecí, propan nebo hořák, jehož teplota by měla být přibližně 1 600-2 000 stupňů, je nutná pro pájecí měď

See also  Geely MK Chladicí ventilátor se nezapne

Je velmi důležité chránit místo, na kterém se pájení provádí, aby se nezkazilo prvky klimatického systému

Na konci doplňování paliva systémů je kontrolována funkce jednotky. Pokud jednotka fungovala, háčky nebyly vytvořeny na kohoutcích vnější jednotky, pak se množství stínu vypočítá správně. klimatizace je zdokonalena v souladu s technologií. Včasné doplňování doplňování. záruka dlouhodobého provozu bez poruch, opravy a výměny klimatického systému pro domácnost.

Co potřebujete k čištění

Chcete.li odstranit nečistoty z klimatické technologie, musíte postupně zpracovat části.

Filtry

Filtrační prvky pro čištění vzduchu jsou typ sítě a kapsy. Kapsy se mění při uplynutí data vypršení platnosti. Síťovák lze umýt, ale ne více než 6krát. Pak je třeba část vyměnit.

Jednat podle pokynů k zařízení:

 • Vyjměte víko vnitřního bloku, odstraňte filtry síťového.
 • Ponořte se do teplé vody, opatrně otřete měkkou houbou detergentem, opláchněte pod kohoutkem.
 • Pokud nečistota zůstane, přidejte kapku mycího gelu do velké nádoby s vyhřívanou vodou, ponořte části po dobu 30 minut.
 • Potom opláchněte studenou tekoucí vodou, nechte ji uschnout.

Nelze sušit vysoušečem účesu, část je deformována nad plynem. V létě se filtry s velkým zatížením na rozděleném systému promyjí 1-2krát měsíčně.

Chladič

Chladič. panel malých desek, který mění teplotu příchozího vzduchu. Krok.by.krok pokyny k čištění:

 • Chcete.li vytáhnout výměník tepla, vyjměte spodní kryt vnitřní jednotky.
 • Odstraňte prach štětcem nebo vysavačem.
 • Poté otřete vlhkým hadříkem.

Pokud po mechanickém čištění zůstane plak, domácí metody nepomůže. Zavolejte Master. Odstraní zaseknuté bahno pomocí parního čističe.

často, potřebujete, doplňovat, domácí, klimatizaci

Rotační ventilátor

Dlouhá šachta s podélnými čepelemi, která pumpuje vzduch do místnosti, se nazývá rotační ventilátor. Pokud je prostor mezi lopatkami naplněn nečistotami, zařízení se rozbije.

Nečistota se během rotace otřásá. Zbytky kontaminantů pečlivě odstraňují kartáč.

Drenážní systém

Kanály odstraňování kondenzátu jsou ovlivněny houbou. Šíří se tělem vnitřního bloku, vstupuje do místnosti se vzduchem. Masters rozebírá drenážní zařízení, čistěte horkou párou nebo dezinfikovanou speciální kompozicí.

Systém je foukán samostatně, pak je omyl na přístupných místech pomocí štětce a mýdla. Je nutné vyčistit paletu.

Externí blok

Pokud je tělo vnější části ucpané, pak je přenos tepla narušen, motor se přehří a zlomí se. Vyčistěte externí blok jednou ročně.

 • Odstraňte velké odpadky, prach.
 • Poté vyjměte ochranný panel, vyčistěte jej štětcem nebo vysavačem.
 • Ošetřte ventilátorové desky detergentem, otřete měkkým hadříkem.
 • Opláchněte mřížku radiátoru pod tlakem vody hadicí, mini-muses.
 • Zavřete elektrický blok filmem z vlhkosti.

Pokud často potřebujete čistit klimatizaci, pozvěte odborníky alespoň jednou ročně. Hluboko vyčistí zařízení se speciálním vybavením, odstraní problémy. To usnadní pravidelné čištění.

Jak je to doplňování doplňování

Nejprve specialista připraví systém. S pomocí dusíku nebo freonu způsobí, že se klimatizace očistí. To je nutné k jeho vypuštění. Pak je zkontrolována těsnost. Pokud je vše v pořádku, Master odstraní veškerý vzduch ze systému pomocí vakuového čerpadla a sběratele.

Klimatizace doplňování doplňování může nastat několika způsoby:

 • Stupněm tlaku. To bude vyžadovat instrukci k zařízení, kde bude označen optimální tlak uvnitř systému. K bloku je připojen manometrický sběratel a válec s Freonem. Doplňování doplňování se provádí v malých dávkách, dokud tlakový měřič neukazuje správnou hodnotu.
 • Podle mše. Používá se, když potřebujete zcela nahradit freon. Všechny chladivo se sloučí ze systému. S pomocí závaží se určuje hmotnost plynu ve válci. Poté hlavní čerpá Freon na dané parametry. Toto je jednoduchý a přesný způsob.
 • S pomocí pozorovacího skla. Specialista se dívá na Freon skrz sklo. Pokud jsou v chladivu bubliny, musí být zařízení kořeněno. Stahování trvá, dokud tok bublin nezmizí.

Poté, co dojde ke kontrole. Pokud se háček na kohoutcích externí jednotky neobjeví, systém je správně opraven.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS