Jak dát jehlu v šicím stroji

Jak vložit jehlu v šicím stroji: Jak je jehla uspořádána, typy jehly, důsledky nesprávné instalace jehly.

Otázka správné instalace jehly v šicím stroji se znepokojuje většinu začínajících jehličnanů. A to je docela srozumitelné, protože důsledky chyby budou roztržené nitě, zkažený materiál a v marném strávit čas. Takže to nevzniká, a práce pro psací stroj přinesl potěšení, musíte znát několik jednoduchých pravidel pro práci s jehlou a jeho designem. Pomůže nahradit rychle a efektivně nahradit a pokračovat v angažování do lásky.

Šicí stroje mohou být domovem a průmyslovým. Kromě jména se vyznačují rozměry, počtem funkcí a struktury. Pro každé zařízení je nutné vybrat správnou jehlu, jinak bude stroj pracovat špatně nebo nebude šít. Výběr jehly by měl být proveden v závislosti na zařízení, tloušťce tkaniny a nití, které budou použity. Navzdory rozdílům je struktura jehel pro šicí stroje stejné, a to:

 • USHO, díra, ve které se nit provádí. může pokračovat do drážky různých délek: krátký a dlouhý;
 • Rod je hlavní částí jehly;
 • Horní část jehly, mající plochou část na jedné straně. lysk.

Zařízení domácí šicí stroje může také lišit v závislosti na modelu. Chcete-li změnit jehlu na konkrétním vybavení, musíte vědět, jak dát novou část místo staré. Pomocník v tomto případě může být typ zařízení zařízení a modelu stroje. Pro zařízení s přímkou ​​linií musí být vlákno vlevo dole pro doprava, pro zařízení, které šije klikatý vpředu, což pomáhá určit, kde přesně hladká strana je na základně jehly. Chcete-li vložit jehlu do ručního psacího stroje “Podolsk”, musíte zvýšit jehličkový produkt v nejvyšší poloze a nainstalovat novou položku tak, aby jeho plochá část je vpravo.

Při výměně jehel je důležité je vložit, dokud se nezastaví tak, že se během provozu nevypadne a nikdy se nerozbil. Pro plnou fixaci poskytuje jehlou speciální šroub, který ji spolehlivě upevňuje na svém místě. Pokud bylo vše správně nainstalováno, pak bude během provozu typu švu rychle a krásné.

Někteří výrobci vyvinuly jejich techniky náhrad jehly. Společnost Brother tedy dokončí své vybavení se speciálním šroubovákem, což vám umožní odšroubovat staré a dát novou jehlu, jeho plochá část bude umístěna sama o sobě.

Chcete-li zpřísnit nový detail, stojí za to použít šroubovák, který bude dobře hodit. Pokud po opravě práce existují selhání v práci šicího zařízení, stojí za to znovu přečíst instrukce a zkontrolovat správnou instalaci nové jehly.

See also  Co je to noha v šicím stroji

Jak jehla funguje

Na začátku pohybu se jehla s doplněnou nití pohybuje dolů. Pokud jde o tkaninu, pak ji propíchne. V extrémní poloze v dolní části jehly zatlačí závit, který prochází oba okapy. dlouhé a krátké.

Volba jehlů závisí na tloušťce tkaniny

jehlu, šicím, stroji

Když dojde k návratu, část, která je ve velkém Groove, neuskuteční tření a zůstává poměrně volná. Tam, kde vlákno prochází krátkou drážkou, je pod tlakem mezi hadříkem a jehlou. V důsledku toho, kvůli tření, zpomaluje. Kvůli tomu je smyčka založena, kterou raketoplán zvedne. Tak tvořené stehy.

Druhy jehel pro průmyslové stroje

Pro domácnost modely šicích strojů, jehly jsou vybrány se zaoblenou baňkou, liší se od domácích zařízení. Existuje mnoho firem, které nabízejí velký výběr pracovních nástrojů pro různé vybavení, včetně průmyslových strojů:

Každé zařízení potřebuje určité jehly s jeho značkami. Při výběru nástroje je nutné jej vzít v úvahu. A to:

 • Vyšívací jehly (H-E) má široké ucho a zvýšenou drážku, používá se pro tlusté nitě, včetně vlny;
 • Jehla pro Queening (Quilting) je tenká a špička je mírně zaoblená, díky které jsou tkáňové nitě úhledně přesunuty, a neporušují se a švy samotné nejsou zpožděny;
 • Jehla určená pro metalizované nitě má dlouhé ucho, ve kterém jsou nitě vyškoleny;
 • Jehla s pružinou se používá pro vyšívání, slouží jako tlapka stroj;
 • Dvojité jehly slouží k vytvoření dvojitých stehů, pokud jsou vloženy závity různých barev, pak můžete získat dekorativní dokončovací šev.

Můžete určit požadovanou jehlu v barvě. Pokud potřebujete pracovní nástroj pro overloc, je indikován černým, pro vyšívání. růžové-fialové zbarvení, Quilling. žlutá. Totéž platí pro tkaniny, pro dres. oranžová, kůže. béžová, ale pro džíny používané modré.

Jak opravit šicí stroj?

Šicí stroj. užitečná akvizice, pokud jej můžete použít správně. První a jednoduchá věc je nutná pro zahájení práce. zjistit, jak opravit nit šicí stroj. Nezkušenými uživateli je obtížné se naučit, jak zvládnout s cívky a napínače od poprvé, ale s ohledem na radu pokročilejších vlastníků, pak bude vše určitě.

Ruční šicí stroj: Jak opravit

Při nastavování ručního stroje je důležité zvolit správnou jehlu a počet závitů pro jeden nebo jiný typ tkaniny, stejně jako nastavit napětí závitu, jinak bude trpět kvalita řádků. V opačném případě by tankování ruční šicí stroj neměl způsobit potíže, které můžete ujistit, že pokyny pro doplnění “Seagull” psacího stroje:

 • Otočte rukojeť tak, aby mechanismus, který přitahuje nitě, se ukázalo být nahoře.
 • Jehlu zastavit vložení do držáku. Plochá strana musí být otočena na tyč, na kterém se nachází tlapka.
 • Pomocí šroubu musíte upevnit jehlu.
 • Naviják s nitě pro instalaci na zamýšlené tyči.
 • Závit pro otočení třecí podložky a nitenastor.
 • Vložte závit do nitenaster, upevněte držák jehly.
 • Závit pro otočení jehly USH (bude to horní závit).
 • Bob.
 • Zlomil se do čepice. Vlákno by mělo být venku.
 • CAP Vložit zpět do zvuku Charakteristik.
 • Chcete-li vytáhnout závit, musíte otočit stroj rukojeti pro napětí.
 • Obě nitě (a horní a dolní) vyplňují pod tlapou.
See also  Horní podprocesy na šicím stroji

Jak správně nastavit napětí závitu:

 • Použijte šroub, který je na víčku. Silnější Šroub je dotažen. čím více vlákno.
 • Nastavte napětí pomocí regulátoru, který je umístěn na páku zvedající tlapku.

Nastavení pravidel pro moderní stroje

Moderní domácí auta jsou dobře promyšlené designéry. Uživatel vyžaduje minimální pochopení principů šití upravit následující parametry a bezpečně pracovat se zařízením:

Nastavte parametry stehu

Dokonce i nejjednodušší modely elektrických domácích strojů mají dobrý výběr linií určených pro šití v různých technikách. Výběr režimu závisí také na použité tkáni. Master může ručně nastavit délku a šířku stehu, aby získal nejlepší kvalitní linku.

Pozornost! Pro tenké a jemné tkáně musí být krok hřiště kratší.

V uživatelské příručce je obvykle popis způsobů provozu, dodržování určitých operací na úkoly, typy tkání. Pro některé materiály a režimy je nutné změnit šířku šití a rovnoměrné jehlu.

Typy linek v moderním elektromechanickém šicím stroji

Instalace jehly vzhledem k raketoplánu

Takže během práce švu, hladký, bez přeskakování, musí nastavit formulaci jehly vzhledem k raketoplánu. Tato úprava má v zásadě klikatá při práci.

Pracovní jehla se normálně stoupá z dolní polohy o 1,8 mm, by se měla scházet v bodě lesku. Tato pozice můžete upravit pomocí klíče, oslabovat šroub, upevnění v tomto okamžiku setrvačníku.

jehlu, šicím, stroji

Pokud tento parametr nemůžete upravit nezávisle, musíte kontaktovat službu.

Nastavení jehlového produktu a napínače

Breaking, Sagging a Looping Pracovní závit. poměrně populární problém. V tomto případě stroj vytváří přeskočí v řadě nebo sešíjí nerovnoměrné. Problém spočívá v regulátoru napětí: napínač může posunout nebo vypadnout vůbec. Jehlový produkt v tomto případě jde do horního bodu spolu s jehlou.

Pro vyřešení problému je nutné oslánět šroub a instalovat čepel jehly tak, aby drážky vytvořily správnou polohu.

Nastavení stupně napětí pracovního závitu

Tento parametr ovlivňuje kvalitu linky: jak ho hladké, bez svorek nebo klesající. Pokud je napětí příliš silný, je nutné vybrat menší počet na kolečko. Je nutné postupovat postupně, kontrola účinku každého kompenzace knoflíku na lince.

Dolní polovina polovina by neměla jít nahoru. Pokud se nastavení napětí horního vlákna nepomůže, měli byste dělat dno.

Nastavení stupně napětí spodního závitu

Zkontrolujte správnost této úpravy může být odnímatelná kyvadlová doprava. Pokud se bobbin vložil do něj se nepohybuje, když je celý design zavěšen pro nitě běžící z cívky, musíte napětím uvolnit napětí. Pokud je naopak cívek příliš odvíjející se, napětí musí být zvýšeno.

Pro zvýšení napětí musí být nastavovací šroub vytažen pomocí nástroje ve směru hodinových ručiček, pro oslabení. proti. Zde si také musíte jednat pomalu, ve fázích, kontrolovat úpravu po každém kroku.

Nastavení polohy ozubené desky

To odpoví pohyb tkaniny při práci. V okamžiku, kdy jehla přadržení materiálu, horní část zubu by měl být na stejné úrovni s pracovním povrchem. Pokud je tento parametr upraven nesprávně, tkanina stojí na místě, nebo naopak, táhne a rozbije, řádek padá nerovnoměrně.

See also  Jak rozdělit džíny na šicím stroji

Poloha opravy baru jednoduše. Chcete-li to provést, je nutné zvednout tlapku a posunout kolejnici tak, aby trvalo správná poloha (obvykle tento okamžik je podrobně popsán v uživatelské příručce). Setrvačník v tomto okamžiku by se mělo přesunout sám.

Výška ozubeného prkna

Stává se, že horní bod zubu je málo zvýšen nad povrchem. To může být opraveno. Stroj, který potřebujete zpátky. Šřikovací šroub mírně nastavte výšku zubu. Je-li správně nakonfigurován uprostřed desky, měly by být zobrazeny pouze zuby. Před detaily by měly být zvýšeny ve vztahu k zadní části 0,5 mm. V případě potřeby můžete dát těsnění.

Nastavení stupně tlaku tlapky

Tento parametr závisí na kvalitě linky a pohodlí při práci. V jednodušších modelech jsou tlakové tlapky regulovány šroubem, který je na držáku. Ve vyspělých modelech je tento šroub chován na těle. Je nutné s ním pracovat v souladu s uživatelskou příručkou pro konkrétní model stroje.

Overlock

Dokonce i zkušené majitelé často způsobují potíže s tankováním overlock. Komplexnost zde je, že pokud je nesprávná, aby se doplní a přeskočila alespoň jeden odkaz, pak přejet vlákno, respektive. za vzniku zbytečných smyček.

Důležité! Pro vyplnění nití v Overlocku bude nejlepší volba odkazovat na diagram pro váš model. Takové schémata naleznete bez obtíží na internetu.

JAK NAVLÉCT ŠICÍ STROJ // Šijeme s MeChic // začínáme s šitím

 • Závit by měl projít všechny smyčky, nezapomeňte ležet mezi talíři jeho napínáku. Existují případy, kdy se objeví a zůstane shora. pak je třeba se vrátit zpět.
 • Pokud je vlákno doplněno správně, a overlock šije smyčky, je možné, že nečistoty ucpané mezi deskami. V tomto případě musíte vyčistit bodovací prostor.
 • Pro plnění overlock je vhodnější používat pinzety, protože není vždy možné se dostat na správné místo ručně.

Důležité! Při doplňování 4-line overlow, je třeba mít na paměti, že pro jehlaby se používají dvě levé napínače. Zbývající dva používají podprocesy smyčků. Zároveň je levý levý napínač určen pro levou jehlu pro vpravo. další.

Pass Stitches

Důvody pro průchod stehů při výměně jehly jsou následující:

 • zakřivená jehly;
 • Upevněná hrana;
 • Na přístroji je rust;
 • není boční vložena jehlu;
 • Nedodržovací zařízení typu shody nebo tloušťka tkáně.

O provozu zařízení může ovlivnit jednoduchou manipulaci s instalací jehly. Pokud problémy s nástrojem vznikly nebo z nějakého důvodu je nutné opravit části šicího stroje, nejlépe se nezapojit do amatérské služby, ale kontaktovat servisní služby pro opravu a diagnostiku takových agregátů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS