Jak dát vzduch z kotle Aristonu

Oprava řídicí jednotky kotle Aririson v případě chyby 104. nedostatečná cirkulace

Jakmile můj plynu dvojitý obvodový kotle Ariston CLA 24 FF, opět požadoval naléhavé, provozní zásah. Důvodem bylo jeho následující chování.

Kotel, v režimu vytápění se zapne, zapíná a po několika sekundách, takže strašné zvuky rychlého vroucí vody v tepelném výměníku s některými mechanickými hodinami se vypne a přejde do nouzového režimu s kódem chyby 104.

Tlak v kotli pomalu spadá, je nutné periodicky přidat vodu do kotle.

Nejprve zvážit případy, kdy tlak poklesne po celou dobu. Jedná se o poměrně častý problém. projevuje se v tom, že tlak v topném systému je pomalý, někdy během několika dnů / týden snižuje.

Existují dva důvody, proč se to může stát:

První je spojena s úniku chladicí kapaliny ze systému, zvažte, než je nebezpečné a jak hledat únik. Druhá bude spojena s expanzní nádobou, ale existuje celá kytice, nejen snížení tlaku

Způsoby, jak odstranit tekutinu

Stačí otevření mixéru nebude schopen vypustit veškerou vodu, protože chladicí kapalina ve zdi a podlahových konstrukcích je dodávána přes horní část pod tlakem. Bez tlaku přes trysku bude uvolněna pouze.

Před čímwem vzduchu z ohřívače vody vzniká otázka: Jak snížit vodu?

Existují tři způsoby, jak plně vypustit kapalinu:

Přes bezpečnostní ventil

Uživatel musí vyrábět následující operace:

 • Překrývající se.
 • Odhalit mixer.
 • Nádrž nádrž (kbelík) pod výtok pojistného ventilu.
 • Počkejte na výstup.

Prostřednictvím samostatného jeřábu

V případě zalévání pojistného ventilu nebudou moci používat. Proto se sestup provádí speciálním jeřábem, který je umístěn během páskování jednotky. Dodávka studené vody je vypnuta. K jeřábu spojuje hadici (trubka). Otevře se ventil, obsah proudí do kanalizace. Tímto způsobem se vyrábí rychlý odvod vody ze zásobníku.

Přes vstupní hadice

Studená voda se překrývají, vypustí mixérem. kolik to dopadne. Nutnost nahradit kapacitu a odšroubovat vstupní hadici. Dále, opatrně odšroubujte ventil pro přívod studeného vody a svírejte hadici teplé vody. Zbytky vody se začnou vylévat.

V závislosti na objemu zásobníku se celý postup může protáhnout minuty až čtyřicet. Pro urychlení postupu kompresor pro stahování vzduchu do nádrže a vytvoření zvýšeného tlaku je někdy připojen k jeřábu.

Zařízení a umístění expanzní nádoby baxi

Expanzní nádrž baxi eco čtyři 24. tank kulatý tvar červené barvy, který se nachází na zadní stěně kotle. Vestavěný expanzní tank Bucki s objemem 6 litrů je rozdělena do dvou částí elastické membrány, jedna část se spojuje s topným systémem, druhý. čerpaný vzduchem. Při zahřívání topného systému se proto zvyšujícím se objemem tekutiny překonává membránovou odolnost a vyplňuje uvolněný objem nádrže, a když se ochladí, membrána má tendenci se pohybovat do původní polohy a tlačí kapalinu zpět do topného systému. Tímto způsobem zůstává tlak v topném systému v procesu téměř beze změny.

V této situaci musíte nejprve určit, kde je vzduch pořízen v trubkách. To podporuje 2 značky:

Když je zjištěna přibližná umístění korku, projdeme trubkou nahoru, na nejbližší automatický nebo ruční ventil. Pak se trochu setkání palivové baterie vaří vzduchem přes toto zařízení. Odstranění z baterie se vyskytuje stejným způsobem.

Tato standardní metoda bohužel není vždy platná. V extrémním případě se můžete pokusit zmáčknout vzduch z nepříjemného místa, zvýšení teploty a tlaku v systému na hodnoty blízké maximum. Dále působí podle standardního schématu, často zástrčka se pohybuje z místa a stále spadá do resetovaného ventilu. Ale pokud to nepomohlo, budete muset prasknout vzduch přes nejbližší odnímatelné připojení. Mělo by být provedeno extrémně jemně tak, aby nebylo spalovat a nepřplnit celý dům.

Rada. Pokud nejsou žádné odnímatelné křižovatky na potrubí, stejně jako v sítích polypropylenu, je snazší vyprázdnit celý systém nebo její část a správně vyplňte znovu. V procesu to nebolí najít příčinu dopravní zácpy.

Jak odstranit vzduch z topného systému. tipy a doporučení

Vynucení radiátorů může významně ovlivnit cirkulaci vody, snižovat účinnost celého topného systému jako celku a příčiny rychlé cesty z jeho prvků.

Jak zabránit dopravní zácpy, jak odstranit, strip vzduchu z topného systému, a proč je podobný problém vůbec. O všem v pořádku.

V srdci ohřevu vody doma. cirkulace chladicí kapaliny v uzavřeném okruhu. Horká voda se pohybuje přes trubky, radiátory, dává jim své vlastní teplo a vrací se k kotli, aby se znovu zahřáli.

Vzhled vzduchového dopravního zácpa v systému však vytváří překážku pohybu vody:

 • Radiátory se zcela nezahřívají. Účinnost baterie je významně snížena, některé z jeho míst nebo je vše, co může zůstat mírně teplé, zatímco jiné radiátory jsou horké.
 • Tlakové kapky. Často se týkají poklesu ukazatelů pro manometry.
 • Rychlost chladicí kapaliny zpomaluje. Od rychlosti vody v trubkách, teplota v domě přímo závisí. Pro zvýšení rychlosti, dokonce navázat oběhové čerpadlo, které urychluje umělé chladicí kapaliny. Ale pokud je letecká dopravní zácpě. vážně zasahuje do pohybu.
 • Zdá se, že hluk, srazí, hromadný. V domě s odděleným systémem jsou cizí zvuky, které mohou obtěžovat, zasahovat do spaní.
 • Zrychlení korozních procesů. Kovové povrchy neustí, zatímco jsou ve vodě. Při kontaktu se vzduchu, vnitřní povrch baterie nebo trubky se začíná velmi rychle poškodit (zejména hliníková zařízení). To vede nejen na selhání radiátorů, ale také kontaminace nosiče měřítka podle stupnice a jiných nečistot.
 • Poškodit pumpa. Pokud má systém oběhové čerpadlo, vstup do vzduchu, přispívá k nejrychlejším způsobem mimo zařízení. Také měřítko obsažené v filtrech ucpávek chladiva a nevyhnutelně proniká pracovním mechanismem čerpadla.
See also  Jak vypustit vodu z ohřívače vody AEG

Proč je topný systém dodán?

 • Nejčastěji, když se konektory vyskytnou, ukazuje se, že někde vytvořil malý průtok. Není viditelné pouhým okem, protože malé množství vody může mít čas zaschnout na povrchu trubky. Efektivnější způsob, jak identifikovat úniky. kontrola systému tepelného obrazu.
 • Vzduch nevyhnutelně spadá na stupeň plnění chladicím prostředkem. Poté, co byl systém naplněn, je důležité několikrát snížit vzduch.
 • Corks by se mohly vytvářet během opravy.
 • I když systém nebyl opraven v čase, kyslík se uvolňuje z vody, který se hromadí v horních bodech potrubí.
 • Únik může být tam, kde je to nejméně čeká na to. v letadle, zejména moderní automatické modely pracující v nízkodobě kvalitním chladivu podléhají tomu.

Jak odstranit vzduchový doraz z topného systému?

Zvažte, jak jej řídit správně, odstraňte vzduch z topného systému.

Prvním krokem je určit umístění této zástrčky. Na dotek můžete zkontrolovat jednotnost trubek a radiátorů.

Pokud je obtok (tenčí trubka. jumper), musíte porovnat teplotu na něm a chladič.

Pokud je horký, ale neexistuje žádný radiátor. vzduch je v něm. Pokud jsou stejně špatné devbit. problém celé stoupačky.

Zkontrolujte svůj odhad, můžete, pokud jemně klepat kovový objekt na povrchu nahoře a dole baterie. Tam, kde je vzduch, zvuk bude více vyzvánějící.

 • Crane Maevsky. Speciální klíč, který jde s jeřábem, nebo naděje, odšroubovaným bradavkovým jeřábem. Vzduch půjde s charakteristickou syčení. Chladič začne “plivat” vzduchem se vzduchem a pouze tehdy, když čistá voda běží. může být uzavřená bradavka.
 • Bez jeřábu Maevského. Na některých bateriích starého vzorku nejsou žádné větrací otvory a je zde pouze zástrčka, nalil barvu a v něm šroub. Práce s touto volbou bude více. Bude to nezbytné, vhodné ve velikosti nebo nastavitelném klíči a kbelíku s hadříkem. Před zahájením kroucení musí baterie překrývat přístup chladicí kapaliny (aby se chránilo v případě rozpadu závitu, pak horká voda spěchá proud do domu).

Pokud je barva saje, může být nalita malým množstvím petrolejů, ztratit se kartáčem po celou dobu obvodu a počkat 20 minut.

Vyplnění systému s posunutím vzduchu

Tento problém je věnován celé sekci, protože je často možné provést vzduch během nesprávného provedení této operace v síti potrubí. Postup je poměrně jednoduchý, pokud je odstranění vzduchu vyrobeno ze systému s otevřenou expanzní nádrží v horním bodě. Zde je docela možné vyrovnat sám. Vyplnění ze spodní části spodního bodu, kde v každém řádně navrženém systému je připojen k instalatérství přes řezací baterie.

Chcete-li udržet vzduch z otevřeného systému topení, musíte připojit dlouhou hadici. Pokud je kotel vybaven bezpečnostní skupinou, je lepší jej odříznout od systému pomocí vhodných armatur. Poté je nutné otevřít krmení kohoutku ne více než 1/3 tak, aby tlak z vodovodního potrubí byl malý a všechny prvky systému byly naplněny vodou postupně.

Důležité. Pokud je chirurgie pod velkým tlakem z kohoutku, pak se v chladicím prostředku objeví mnoho rozpuštěného kyslíku, následně odstranit vzduch ze systému bude mnohem obtížnější.

Motabilní ventil překrývá, když voda proudí z hadice. Potom, užíváte nástroj, musíte projít všemi radiátory, uvolňováním vzduchu pomocí jeřábů Maevského. Pak pomalu otevřete jeřáby, které řezané kotle. Jak ji vyplní automatickým vypouštěcím ventilem vzduchu, namontovaný v bezpečnostní skupině bude syčivý zvuk. Na konci přidejte do vodního systému tak, aby úroveň v nádrži činila 2/3 jeho objemu.

Když je vzduch sestoupen, je nutné ignorovat nebo zapnout kotle a ujistit se, že všechny radiátory se rozpadají rovnoměrně. Ti z nich, kteří zůstali studené, musí předat postup pro lámání. Při práci systému a hladiny vody v nádrži musíte pozorovat během týdne po spuštění.

Správně snížit vzduch ze systému uzavřeného typu, je žádoucí použít služby asistenta. Postup se liší od předchozí skutečnosti, že jedna osoba vyplní potrubí a monitoruje svědectví tlakoměru, a druhá doporučuje vzduch z baterií, jakmile tlak dosáhne 2 bar. V tomto okamžiku je krmení vypnuta, a zatímco asistent pracuje s jeřáby Maevského, první osoba periodicky doplňuje systém z vodovodního potrubí, když tlak v něm spadne.

Pro referenci. V uzavřeném topném systému odstraňte vzduch pomáhá membráně expanzní nádoby pod tlakem. Když vzdušný dopravní zácpa jde do atmosféry, jeho místo zaujímá chladicí kapalinu, mačkaný membránou.

See also  Jak nastavit teplotu na termyxové ohřívači vody

Nejčastější důvody, proč tlak poklesy v plynovém kotli

Krmivo pro poruše (náplň)

Umístění kohoutku krmení ve stěnových plynových kotlích. Přesné umístění jeřábu ve vašem modelu specifikuje v návodu k použití. Nejčastější, známý mnoha majitelům je důvodem mezi obvodovými modely, zejména s plastovým, nespolehlivým palivovým kohoutkem. Může být volně uzavřen nebo vadný. Potom je topný okruh sdělován systémem přívodu vody, kde je tlak obvykle vyšší, tlak je vyrovnán mezi dvěma systémy. Nicméně, jakmile se otevře teplá voda Fauče, tlak klesne rychle.

vzduch, kotle, aristonu

Pokles je pozorován pouze u TUV, je to za to, že můžete definovat poruchu, jakmile je to jeřáb horké vody zavře, tlak je dramaticky obnoven až do předchozích hodnot.

Porucha krmivního jeřábu je nebezpečná nejen možným poškozením systému, ale také vede ke zvýšené oxidaci vnitřního povrchu trubek, rychlé sedimentace uvnitř trubek a cívku tepelného výměníku solného kotle v budoucnost vedoucí k úplnému ucpání.

Únik tepla

Opatrně zkontrolujte armatury. Únik může být nejen přes kohoutek krmení, ale také v místech připojit trubky a trubky, topné radiátory, expanzní nádoba. Pokud je tedy, pokud je nízký tlak během provozu kotle pozorován neustále, a nejen při použití TUV je nutné zkontrolovat celý systém pro těsnost. Je nutné odstranit obličejový kryt kotle, zkontrolujte všechny uzly uvnitř ní, i když voda nejí z uzavřeného kotle.

Systém je obvykle testován na těsnost na začátek topné sezóny, ale není možné vyloučit opotřebení těsnění a těsnění, možnou korozi kovu, oslabení spojovacích armatur a t.D. Během provozu topného systému.

Dostupnost leteckého provozu

Příčina vzniku vymáhání v systému může být různými faktory: sání vzduchu přes únik, nesprávný výplň kontury chladicí kapaliny a jejich uvedení do provozu, vysokou teplotu vody (více než 85-90 ° C) vede ke zvýšenému uvolnění vzduchu. Charakteristickým znakem křeče je často přerušeno přenosem tepla na libovolnou sekci systému (po letecké dopravní zácpě).

Problém je však snadno vyřešen. Stačí udržet vzduch přes světový ventil bezpečnostní skupiny nebo jeřábu Maevského na radiátorech.

Problémy s rozšířením Baku

Tlak v expanzní nádobě plynového kotle odpovídá tlaku v celém systému a závisí na modelu kotle. Normální pracovní hodnoty, jak jsme řekl dříve, jsou ukazatele 1,5-2 bar. Některé modely pracují normálně při 1-1,2 baru.

Uvnitř uzavřených expanzních nádrží jsou rozděleny do 2 oddílů: chladicí kapaliny a vzduch. Jsou rozděleny speciální membránou, která při rozšiřování ohybu chladicí kapaliny zvyšuje objem komory chladicí kapaliny a snižuje objem vzduchové komory. Zpočátku, když systém začíná, namontujte membránu ve správné poloze a nastavte tlak v systému, vzduch se vstřikuje do nádrže přes bradavku shora.

Postupem času může projít vzduch z fotoaparátu expanzní nádoby, protože tlak na membránu nevypadá, nádrž nedrží optimální tlak.

Vyměňte bradavku odděleně je obvykle nemožné, takže je požadována celá nádrž. Před ním stojí za to ujistit, že zbytek systému je utěsněn a vzduch se nalije přes vsuvku expanzní nádrže. Otázka: 1 500-6,000

Praskliny na výměníku tepla

Microkraky na výměníku tepla je obtížné si všimnout, čím více vody uniká venku rychle se odpaří a vysychá s ohledem na vysokou teplotu prvku. V mnoha modelech nástěnných kotlů je výměník tepla umístěn v uzavřené spalovací komoře, přístup k nim lze získat odstraněním předního krytu.

Pokud tlak vody klesne v dvojitého okruhu plynu, nezapomeňte věnovat pozornost sekundárnímu výměníku tepla, je umístěn vedle primárního. Některé modely jsou vybaveny hořkým výměníkem tepla představujícího jeden prvek. Menší odtlakování je řešeno tím, že zblízka nebo poškození svařování, s vážnými úniky bude muset vyměnit výměník tepla.

Porucha resetovaného ventilu

Princip provozu pružinového pojistného ventilu určeného pro systém individuálního vytápění. Rozrušený (bezpečnostní) ventil je v rámci bezpečnostní skupiny nebo je nastaven odděleně, je nutné proudí nadměrný tlak v topném systému. Princip jeho práce je: pružinové lisy na závěrce, který překrývá proud chladiva, ale jakmile tlak překročí přípustné hranice, pružina je stlačena, otevírají závěrku a uvolňuje přebytečný vzduch nebo chladicí kapalinu.

Po 7-10 cyklech se pružinové vypouštěcí ventily selhávají s ohledem na opotřebení pružiny, které již nevodí dřívější tlak: skočí nebo snižuje. Současně existuje stálý průtok.

Demontáž a oprava resetovaného ventilu se nedoporučuje nezávisle, je lepší pouze nahradit mechanismus. Problémová cena je pouze 500-900

Nesprávný provoz řídicích a měřicích přístrojů

Pokud všechny předchozí možné důvody pro detekci selhalo, promyje se v tlakoměru. Někdy může být stanovena porucha, když tlak podle zařízení poklesl na 0, který se zřídka děje v paměti alespoň statický tlak chladicí kapaliny. Nejlepší cesta ven, jak jsme již napsali dříve, je instalace přídavného tlakoměru na kotli. Pokud nebylo produkováno, diagnostikovat problém je nezávisle obtížné, musíte zavolat mistry.

Tlak je neustále skákat do nového plynového kotle po počátečním spuštění

Pokud se tlak neustále mění, když je zařízení nejprve spuštěno. to je norma, dostatečné množství vzduchových hmot může být přítomno v obvodu, který v přítomnosti vhodných spoušťových ventilů bude brzy vyjít a ukazatele jsou normalizovány.

Jak nahradit sekundární výměník tepla v plynovém kotli

Sekundární výměník tepelného kotle Ariston

Změní IT elementární, dobře, alespoň v kotli Aristonu. Pro odstranění budete potřebovat koncový klíč jako hvězdičku. Kompletní s novým výměníkem tepla šel čtyři těsnění a dvě upevňovací nabídky.

See also  Jaké ohřívače k ​​instalaci v soukromém domě

Před vyjmutím starého výměníku tepla musíte překrývat všechny přívodní jeřáby vody v kotli, vypusťte vodu z kotle přes vypouštěcí ventil.

Otevřete kotle, najdeme ve své hloubce umístění sekundárního výměníku tepla a jeho místo připojení. dva šrouby, odšroubované, šrouby lze akualizovat, takže s nějakým úsilím. Láhve jsou zde sledovány fotografie níže. Šrouby jsou pouze dva. Třetí fotky, pohled je větší.

Zkroucený?. Odstraňte, zkontrolujte, zda gumové kroužky (těsnění) nezůstávají v připojovacích místech, akumulují je.

Připravujeme nový výměník tepla, nainstalujte nové těsnění, sbírejte v opačném pořadí. Dále nezapomeňte: zavřít jeřáb, přes kterou byla voda sloučena, otevřete vrtné jeřáby a naplňte kotle vodou přes krmení kohoutku na požadovaný tlak 1.2.jeden.5 bar. V žádném případě! Nesnažte se zapálit kotle bez naplnění vodou!

Ujistěte se, že kdekoli nic nefunguje Zahájení.

Přidání! Po naplnění kotle nebude nadbytečný. Chcete-li to provést, zapněte kotle a na ovládacím panelu stiskněte tlačítko ESC na chvíli více než 5 sekund. Zapněte režim Purge po dobu 6 minut Čerpadlo řídit vodu bez osvětlení hořáku. Akumulovaný vzduch prochází vzduchem letadlem. Vypněte režim Purge je násilně kliknutím na ESC.

To je vše! Doufám, že vám tyto informace pomohou při řešení tohoto problému. A vaše zpětná vazba a přání bude sdílet článek bude nejlépe díky pro mě!

Stisknutím tlačítek sociálních sítí vám můžete rychle informovat o těchto užitečných informacích! Tlačítka jsou poněkud nižší, téměř před komentářem stuhy. dík!

Chyba H 45, Problémy s DHW, bezpečnostní ventil a senzor NTCS

304 myšlenek na “roste tlak v kotli. Dvojitý obvod měděného plynu. Opravit část 2 “

Od roku 2010 máme dvoukolový kotel, protože vaše stránky úspěšně nalezeny! Existují otázky, také nějaký tlak vzrostl.

Vynikající lara! Přijdou otázky, pokusím se pomoci.

Rostoucí tlak v plynovém kotli Weston Quasar Co by mohlo být důvodem

Ahoj, Leonid! Bohužel se Weston kotle neměly případy, ale s ohledem na to, že jsou všechny zásadně podobné, je pravděpodobné, že pravděpodobně přeskočí podavač, ruční nebo automatický (který je používán s vámi) nebo jiný možný důvod pro vadný výměník tepla).

Měď 2x kont.Ferril Domin C30 v Explu.Od roku 2007. Postižený tlak.Cca cca.1 bar bez změny. Vč.na Otopl.lis.Roste až 2x a více bar, v závislosti na teplotě t.E.Zejména tempo.Čím větší je pruh. Kdyby bylo potíže.Crane Feed pak stiskněte.neustále roste, ale s plným. Kotle je narušen.na 1 bar a nemění se vč.kotel. T.o.příčina v jiném?

Запуск котла Ariston

Valery Vasilyevich jeřáb krmení docela pravdu se neděje jako sekundární výměník tepla. Jste s největší pravděpodobností problém s expanzním tlakem, viz tento článek. Tlak v obou obvodovém kotle je upuštěn, zvyšuje to, co má dělat

Dobrý den, mám dvoulutý kotel Wisman 100, mám takovou záležitost, otočím kotel pro ohřev domu a v topném systému je zvýšení tlaku, když topení není zahrnuto 1 atmosféra, Zapínáme zahřívání na 40 stupňů a tlak vzrostl na 2 atmosféry, teplo do 2 6570 stupňů, tlak vzrostl na 3 atmosféry. Co by to mohlo být?

Ahoj, Nikolai! Bohužel jsem neměl zkušenosti s komunikaci s kotlovými píšťalkami. Ale podle vašeho popisu je velmi podobný, že důvod v expanzní nádoby. Je třeba zkontrolovat tlak v něm a pokud je nutné čerbit na požadovanou úroveň. Více o tom je napsán v jiné poznámce http: // blogvp.RU / Kotyol-gazovyj-dvexkonturnyj-natennyj-Remont-gazovogo-Kotla.html I když se jedná především o snížení tlaku v systému, ale při určité úrovni tlaku v Běloruské republice, kotle může vést, protože jste popsali. Věnujte pozornost “druhé fázi”

Dobré odpoledne a nemůže růst tlak kvůli přeskakovacímu ventilu ventilu ventilu. Mám od 1 do 3 denně. A jak zkontrolovat výměník tepla, aby se ujistil, že je to kvůli tomu?

Ahoj Paul. Samozřejmě, pokud dodaný ventil projde, pak bude. A jak zkontrolovat sekundární výměník tepla? Vzhledem k tomu, že pistole může být velmi malá, pak je možné zkontrolovat pouze pod tlakem. Pravděpodobně nejjednodušší způsob, jak odstranit výměníku tepla (předběžná lámání k kotle ve všech jeřábech a vypouštěcí vodě) je odstraněn snadno. Z toho také sloučit zbytky vody, a pak najít to, co jsou dva ze čtyř otvorů jeden kanál (jednoduše je foukání) a vyplnit tento kanál vodou. Pokud je píštěla ​​poměrně velká, voda se pomalu propláchne zplněným kanálem do kanálu prázdné, pokud je píše malá, pak bude muset být zachována k vytvoření tlaku. Ale neudělal jsem nic, právě jsem vytáhl krmné jeřáb, nepomohl, podíval se na režim hydrauliky, pochopil jsem, kde by voda mohla proudit do CO, a šel koupit sekundární výměník tepla. Vzpomněla jsem si všechno v pořádku. Pokud se to stalo v topné sezóně, můžete v době hledání druhého vyhledávače přirozeně bez odstranění z kotle, jen překrývání jeřábu přívodu vody do kotle, tlak přestane pěstovat, topení zůstane tam, vytápění bude jen tum.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS