Jak dlouho trvá doplnění klimatizace

Pokud je nutné doplňovat klimatizaci pro domácnost: normy, frekvence

Určete: zda je nutné doplňovat klimatizaci doma, může její majitel dobře. Zvláštní znalosti a vybavení k tomu nejsou nutné. Existují dvě hlavní rysy, které Freon v systému nestačí. O nich a také o tom, jak doplňovat klimatizaci doma,

Obzvláště pozorný by měl být majitelé, kteří uložili instalaci. Pokud to bylo provedeno jediným řemeslníkem a ne mistrem od specializované společnosti, pravděpodobnost nízké kvality se výrazně zvyšuje.

Pochopte tedy: zda nějaký uživatel klimatické technologie může doplnit klimatizaci.

Poplácení klimatizace. Všechny jemnosti a nuance

Klimatizace, stejně jako jeho pokročilejší verze, kontrola klimatu, vyžaduje včasnou údržbu. Jsou chvíle, kdy se bez toho nemůžete dělat. deštivé deštivé počasí okamžitě zamočí sklo zevnitř.

Motoristé jsou rozděleni do dvou typů: Nelze ukončit.na klimatizaci a ti, kteří bez něj nevidí smysl života. Mnozí však zapomínají, že klimatizace, jako je kontrola klimatu, vyžaduje včasnou údržbu.

doplnění, klimatizace

V horkém počasí můžete udržovat požadovanou úroveň chladu v kabině pouze pomocí klimatizace. Kromě toho jsou chvíle, kdy se bez něj nemůžete dělat. surové deštivé počasí okamžitě fouká sklo zevnitř. Pokud „byt“ nefunguje hadr, bude muset mít hadr.

Budeme mluvit o tom, jak klimatizace funguje, jak ji doplňovat vlastními rukama a jak prodloužit jeho život.

Ve většině moderních vozů je klimatizace poměrně jednoduchá: kompresor, kondenzátor a výparník. Pro všechny tři části cirkuluje chladivo. Gaz Freon. Kompresor jej komprimuje, čímž se zvyšuje teplotu. Hot Freon vstupuje do kondenzátoru, kde se ochladí a vezme tekutý agregovaný stav.

Poté chladivo vstupuje do obvodu s vysokým tlakem, stříká a vstupuje do výparníku, kde dochází k procesu chlazení. On, jak to bylo, bere teplo ze vzduchu. Proces jde v kruhu. Freon vstupuje do kompresoru ve formě studeného plynu.

Navzdory skutečnosti, že mluvíme o uzavřeném systému, dochází k úniku Freon stále. V procesu za rok může klimatizace ztratit až 15% chladiva. Odborníci doporučují doplňování klimatizace každé tři roky, pokud systém nebyl depresurizován. Kromě toho je nutné zajistit, aby koroze nezničil kondenzátor.

Dnes se ve všech autech používá stejné chladivo. Freon R134A. Začalo to být používáno po roce 1992, dříve používané chladivo R-12, které ničí vrstvu ozonu a poškozuje zdraví.

Zjistěte, kolik Freon potřebuje pro váš model automobilu, můžete pod nálepkou pod kapotou. Označuje typ chladiva, nominální hmotnost v gramech a požadované množství oleje. Tyto informace lze také poučit z pokynů pro auto nebo prodejci.

Neměli byste věnovat velkou pozornost množství, řekne vám pouze o tom, kolik prostorů s plynem musíte koupit. Pokud klimatizace doplňuje doplňování, má systém stále určité množství plynu. Zjistěte přesně, kolik, bez speciálního vybavení nemůže být. Proto budete muset navigovat podle svědectví manometru.

Teď trochu víc. Ve skutečnosti budete potřebovat trochu víc než válec s freon a manometr. Speciální sady se prodávají v obchodech s automobily, včetně, kromě tlakového měřidla a válců, hadic a adaptérů. Ale to vše lze sbírat samostatně.

Před postupem se musíte seznámit se všemi nuancemi. Čerpání plynu se provádí na dálnici s nízkým tlakem. Je označen „L“ (nízká) a/nebo modrým uzávěrem.

Před sundáním čepice z montáže musí být otřen, jinak může do systému spadnout nečistoty a prach. Kompresor s tím nebude spokojený. Okamžitě proveďte rezervaci, že celý postup je třeba provést s běžícím motorem, který provozuje přibližně 1 500 ot / min., aby kompresor mohl čerpat plyn.

See also  Rozdíly Split systémy z klimatizace krátké

Na ovládacím panelu Kondem zahrnujeme recirkulaci vzduchu podél kabiny a maximální revoluce ventilátoru. Pokud jsou splněny všechny podmínky, musíte otevřít jeřáb s nízkým tlakem s válcem připojeným k němu s manometrem otočným vzhůru nohama. Nyní probíhá doplňování klimatizace.

Jak zjistit, že ne všechno je v pořádku s klimatizací?

Nejběžnějším důvodem ze slov klientů Koshlyakova. zastavil se studený nebo těžce chladný. Zde může existovat mnoho důvodů: vadné zapojení, zlomená spojka, je čas změnit těsnicí kroužky, poškození systémových zkumavek.

Kontrola klimatizace je celý systém sestávající z klimatizace, topného systému, filtračního systému, speciálních senzorů umístěných na různých místech a také elektronickou jednotku pro kontrolu klimatu. Proto je v případě jakéhokoli systému systému diagnóza rozpadu časově náročnější. Jeden senzor může selhat a systém již nesprávně udržuje teplotu a foukání v kabině.

Cena systému, značka Freon, další pracovní diagnostika bez doplňování. z 500 ovlivňuje cenu.

 • Cena samotného chladiva.
 • Diagnostika.
 • Eliminace úniků (výměna opotřebovaných/poškozených částí).
 • S vážným rozkladem. náhrada kompresoru.
 • Náklady na doplňování doplňování.

Chcete.li doplnit model domácnosti a průmyslového modelu, potřebujete přístup k externí jednotce.

V některých případech se doplňování doplňování provádí pomocí auto.ITEMS nebo průmyslových horolezců.

Příčiny úniku freonů

Systém rozdělení zahrnuje pár bloků spojených s stopou Freon z měděných trubek. Pro jejich spojení se používají ořechy a sloučeniny válců, někdy slouží jako únik freonů, s nedostatečným zhutněním během instalačního procesu. V klimatizaci se mohou vyskytnout fistula a praskliny v důsledku vibrací s fungováním ventilátoru a kompresoru, kvůli kterým mohou být trubice uvnitř zařízení roztřepeny. Slouží také jako zdroj úniků. V místech pájení vnitřních detailů se někdy někdy objeví úniky. V některých situacích nemůže pán okamžitě určit místo úniku, takže k identifikaci problému používá krimpování s dusíkem.

Jak doplňovat klimatizaci v autě vlastními rukama

Před zahájením palivosti klimatizace si musíte zakoupit vhodné vybavení a nástroje a také se seznámit s krokem.krok krokem.

Nezbytný nástroj pro doplňování doplňování

Dnes se tetraftoremethan s označením R134A používá k doplňování jatečně upravených těl, ale ze zvyku se mnozí nazývají tuto látku freon. Chladivo vážící 500 g (láhev) bude stát asi 1 tisíc. Pro auto s malým objemem motoru bude stačit jedna láhev a pro více objemné může být vyžadováno několik sprejových plechovek. Oblékání může být provedeno jedním ze zařízení:

Specializované služby pro tankování těsnění používají speciální stanice, ale pro opravu domů je takové vybavení příliš drahé

První možnost pro obyčejného motoristy zmizí, protože takové vybavení je poměrně drahé. nejméně 100 tisíc. Pokud jde o sady, možnost sestávající z následujícího seznamu je považována za nejúplnější:

Pokud mluvíme o jednom čase, pak to zahrnuje láhev, hadici a tlakový rozchod.

Jednoduchá sada pro doplňování doplňování kariéry zahrnuje láhev, manometr a spojovací hadici s adaptérem

Pro toto a předchozí verzi doplňování doplňování budou také vyžadovány armatury a adaptéry. Sada jednoho času má nízké náklady, ale je podřadná spolehlivost vůči opakovaně použitelnému. Které z možností, pro které se chcete rozhodnout, je rozhodnout o majiteli.

Opatření preventivní

Při práci s Freonem není nebezpečí, pokud pozorujete jednoduchá opatření:

 • Použijte brýle a tkaninové rukavice, abyste se vyhnuli vstupu do látky na kůži a v očích.
 • Pečlivě sledujte těsnost systému a ventilů.
 • Pracujte na provádění na ulici nebo v otevřené místnosti.

V případě chladiva na kůži nebo sliznici ho musíte okamžitě umýt vodou. Pokud existují známky udušení nebo otravy, musí být člověk po dobu nejméně půl hodiny převezen na čerstvý vzduch.

See also  Jak vytvořit cukrovou pastu pro epilaci

Popis postupu

Bez ohledu na značku vozidla zahrnuje postup doplňování klimatizace: následující kroky:

  Vyjměte ochranný uzávěr z montážní linie nízkého tlaku. Pokud je na vstupu detekován odpadky, vyjměte jej a také vyčistěte uzávěr. Není dovoleno vstoupit do systému ani nejmenších částic odpadků a nečistot. Jinak existuje vysoká pravděpodobnost rozpadu kompresoru.

doplnění, klimatizace

Vyjměte ochranný uzávěr z portu linie s vysokým tlakem a zkontrolujte, zda v něm jsou odpadky a jakékoli další kontaminanty

Kontrola kvality klimatizace

Na konci čerpací stanice se doporučuje zkontrolovat kvalitu provedené práce. Za tímto účelem stačí aktivovat klimatizaci a pokud vzduch okamžitě zchladne, pak se práce provede správně. Následující body označují nesprávné fungování systému po tankování:

  Vznik cizích pachů z deflektorů. V tomto případě možná budete muset vyměnit filtr salonu;

Na první pohled se může doplňování paliva klimatizace auto vypadat jako složitý postup. Pokud se však seznámíte s pokyny kroků kroků a během práce dodržujete opatření, pak se s tímto procesem dokáže vyrovnat téměř každý motorista. Pokud nedochází k sebevědomí, pak je lepší kontaktovat automobilovou službu.

Tipy konečně

Nezávislé doplňování systému rozdělení systému s největší pravděpodobností nepřinese velké vítězství finančně, pouze morální spokojenost a zkušenosti, které budou užitečné v budoucnu. Chcete.li nedělat chyby, poslouchejte následující doporučení:

 • Věnujte velkou pozornost vyhledávání úniků a vysávání. Je lepší trávit čas předěláním válcovaných spojení měděných trubek, než opět ztratit Freon.
 • Udělejte si čas a nezapomeňte zavřít ventily ve správné sekvenci.
 • Přísně vyžaduje očištění hadic ze vzduchu. vlhkost a kyslík vstupuje do obrysu.
 • Před vypnutím hadic z klimatizace zavřete ventil válce a zbytek potrubí uvolněte manometrickou stanici.

Mistr chladničky provede postup plnění ne více než hodinu, měli byste přidělit dvakrát tolik, než děláte práci. Podívejte se na pokyny ke stažení freon značky R22, uvedené v posledním videu.

Jak často potřebujete doplňovat klimatizaci?

Podávání klimatizace zahrnuje řadu určitých opatření. Mezi nimi je doplňování vybavení, které má frekvenci regulovanou výrobcem. Řada situací však vyžaduje neplánované odvolání pro odborníky. Může to být způsobeno vlivem různých provokačních faktorů. A často mluvíme o nedbalosti uživatele. Zkusme se vypořádat s aspekty paliva klimatického vybavení a také hovořit o řadě souvisejících nuancí, které vyžadují největší pozornost.

Kdy přemýšlet o doplňování doplňování

Důvody nouzového doplňování systému se mohou velmi lišit. Nejprve by to však mělo být zamyšleno za přítomnosti takových znaků:

 • Klimatizace funguje, ale účinnost chlazení ponechává hodně žádoucí. Chyba nedostatku chladiva v systému;
 • Pokud bylo zařízení přeinstalováno. Při demontáži dochází k částečnému odpařování chladiva. Ale doplňování tankování po umístění jednotky na nové místo vám umožní tento problém zcela vyřešit;
 • Spojení armatur a zkumavek jsou pokryty ledem a hoarfrostem. Na externím modulu je někdy pozorována poleva. Je to všechno o zvýšeném zatížení kompresoru při komprimaci malého objemu freon. V tomto případě se komponenty opotřebovávají neuvěřitelně vysokou rychlostí. A to je hlavní nebezpečí nedostatku Freonu v systému;
 • Pokud byl externí modul opraven. Navíc se tato záležitost nemusí omezit na jen tankování systému. Může být vyžadováno vypustit vše, co je k dispozici v obvodu chladiva a úplné doplňování klimatizace.

Většinou nedostatek Freonu v systému naznačuje významné snížení výkonu klimatizace. Provoz jednotky v jakémkoli režimu nepřináší požadovaný výsledek a chlazení nedosáhne požadované úrovně teploty. Pokud ano, měli byste okamžitě zkontrolovat objem stávajícího chladiva. Výrobci velmi často označují tento parametr v technické dokumentaci pro zařízení. Tam najdete také objem freon, který je vyžadován s tankováním na jednom čase. Často mluvíme o 5-10 g na 1 sq. M Prostory.

See also  Proč systém rozdělení proudí do domu

Ale co může být způsobeno odpařováním Freonu? Problém může být způsoben různými faktory. Nejčastěji o nich mluvíme:

 • Křehké spojení trubek. Pokud je linie dálnice provedena s porušováním technologie, pak je únik jen otázkou času. Navíc se takový problém neprojeví okamžitě, ale až po určitém období. S krátkým freonem asi 15-18 %začíná účinnost zařízení výrazně snižovat. V tomto případě by mělo být doplnění doplňování prováděno co nejdříve;
 • Přirozené odpařování. Tento proces je zcela obyčejný jev. Je to asi 5-8 % chladiva po celý rok.

Před začátkem čerpací stanice stojí za to zjistit typ Freon, který se používá v systému. Koneckonců, chladivo může být nejen jeden.komponenta, ale také mít vícesložkový základ. V prvním případě je možné provést úplné nebo částečné doplňování doplňování uživatele. Druhou otázkou je výhradně o úplném tankování s předběžným vypouštěním zbývajícího Freonu.

Pokud hovoříme konkrétně o frekvenci doplňování doplňování, pak toto období závisí na typu použitého zařízení. Rozdělené systémy a více-spisovací systémy by měly být doplněny nejméně 1krát během roku. Je vhodné to provést před začátkem nové sezóny.

Návrh mobilních a okenních klimatizace eliminuje tankování. Je možné pouze plné doplňování doplňování. Navíc je docela možné se omezit na své chování 1krát za několik let. Frekvence tankování průmyslových klimatizace přímo závisí na typu specifického vybavení a intenzitě jeho provozu.

Neměli byste spěchat s tankováním. Ale váhání s ní je nežádoucí. Koneckonců, především kompresor selže. Jeho oprava bude stát poměrně drahá a bude vyžadovat zapojení významných zdrojů.

Proč by se neměli doplňovat

Odpověď na tuto otázku je zcela zřejmá. Koneckonců, zjevná jednoduchost procesu je klamná. A provádět vysoce kvalitní doplňování bez určitých zkušeností a vhodných nástrojů je téměř nemožné. Pokud je pokus neúspěšný, pak vše může skončit nesmírně nepříjemné. Následná oprava klimatického vybavení bude stát poměrně významnou částku.

doplnění, klimatizace

Z tohoto důvodu by měli být odborníkům důvěryhodni. Kvalifikované doplňování klimatizace jakéhokoli typu a formátu je k dispozici vše, co je nutné. Služby jsou levné a každý si je může dovolit. A bez výrazného poškození osobního rozpočtu.

Neexistují žádné přísné normy týkající se samotné čerpací stanice. Objem rafinovaného chladiva by se měl rovnat objemu freonu, který byl ztracen během operace. Pokud mluvíme o úplném tankování, pak doporučení výrobce o optimálním pracovním tlaku jsou uvedena v pokynech pro instalaci klimatu.

Kontaktujte naši společnost a my vám pomůžeme! Zavolejte na telefonní číslo 7 (495) 151-09-99, nebo napište na objednávku@cc-online poštou.ru

Užitečné tipy pro péči o klimatizaci

Následující doporučení pomohou řádně sloužit klimatické práci:

 • Čištění filtrů a prachového ventilátoru, jednat opatrně, nepoužívejte sílu. Křehké části se snadno deformují a nepodléhají opravě.
 • Nepovolujte přímé sluneční světlo na vnitřním bloku. Signál z dálkového ovládání je zkreslený, systém na něj neodpovídá. Elektronika se může zlomit.
 • Při zapnutí zařízení zavřete okna. Ochlazení ulice, zařízení pracuje pro opotřebení.
 • Pravidelně prohlédněte externí blok, zda není poškozen. Pokud existuje podezření, které Freon následuje, rozmazajte klouby pěnovými sloučeninami. Bubliny ukážou, kde vyjde plyn.
 • V přízemí chráňte vnější část rozděleného systému roštem.
 • Nezapněte klimatizaci za mrazivého počasí.
 • Nepoužívejte vadné vybavení, zavolejte Master.

Články, videa, kde odborníci podrobně hovoří o péči o klimatizaci, hledejte servisní centra na webech.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS