Jak eliminovat úniky v litinovém kotli

Tekoucí voda z plynového kotle: Co dělat, pokud zařízení proudí zařízení

Pokud navzdory prevenci a jiná opatření, únik stále vznikl, první věc by měla být zajištěna, že těsnost kotle je rozbitá, a nikoli trubky v těsné blízkosti. Nezapomeňte, že oprava kotle ve většině případů vyžaduje použití svařovacího zařízení a přítomnost speciální tolerance, takže kategoricky nedoporučujeme pracovat sami.

Druhá věc, kterou je třeba udělat, je vypustit vodu ze systému. Potrubí obsahující vodu je nemožná. Vyplněním těchto akcí můžete zavolat nouzovou brigádu. Kdo volá? Samozřejmě, v !

Kotel topení probíhá, co má dělat?

Pro vytápění soukromého domu se používají topné kotle. Stává se, že se tlak snižuje v tomto zařízení a netěsnosti se narodí. Ať už nazývají Mistr do domu, když teče topné kotle? Co dělat s kapalným zbytkem v systému? Sloučte ji úplně, nebo odstranit únik vlastním rukou non-stopového systému? Chcete-li odpovědět na tyto otázky, je nutné znát příčiny nepředvídané situace.

Как зажечь газовый котел с автоматикой Eurosit630

Pokles tlaku v kotli je způsoben únikem, který je v uzavřeném okruhu topného systému a v topném přístroji. Tento problém může vzniknout v důsledku příčiny:

 • Skryté úniky. Může nastat v uzavřeném vedení a ve vnitřních trubkách kotle. Probíhá v důsledku příčiny: korozi, špatný proces kvality výsadby trubek, oslabení sloučeniny nebo pronikání topných sítí při provádění opravárenství. V podstatě se vyskytuje většina skrytých netěsností na polích trubkových spojů.
 • Memořská porucha membránové tkaniny v topném kotli. Docela vzácná příčina, přičemž decistuje spoustu starostí.
 • Trhliny nebo píštěle na výměníku tepla kotle. Díky dlouhému provozu topného zařízení nebo pokud je splněna varovat.
 • Ne až do konce uzavřené lomu skládací kapaliny do systému odpadních vod.

Jak zjistit, že tok kotle?

Únik chladicí kapaliny snižuje hydraulický tlak v topném systému. Pojďme okamžitě říci, že tlak se může také změnit z jiných důvodů, například v důsledku změny hustoty vody. Pokud je však šipka tlakoměru tvrdohlavě snížena dolů nebo displej zobrazuje oznámení o nedostatku vody v systému, je nutné zkontrolovat, zda neexistuje únik.

Kontrola problémových oblastí: První ze všech odnímatelných spojích, včetně jeřábů. Ale ne vždy místo úniku může být určeno vizuálně, protože chladivo nemusí nutně proudit nepřetržitě, nalévá pohlaví. Nejčastěji odkapal. Nalezení na horkých povrchech, kapky se odpařují.

Proto je nutné věnovat pozornost nejen na mokré místech, ale také na stopách flopů, korozi. Искать места утечек лучше с фонариком, труднодоступные участки осматривать с помощью зеркала. V případě případných netěsností dejte ubrousky. Их намокание будет служить подтверждением, что здесь имеется утечка теплоносителя.

Обязательным элементом системы отопления является манометр, измеряющий гидравлическое давление, падение давления может говорить об утечке теплоносителя

Pokud pouze tlakový pokles indikuje proudění, nemusí být v kotli, ale v jiných prvcích topného systému, včetně radiátorů, které jsou také předmětem ověření.

See also  Který kotel je potřeba pro 150 čtverců

Je možné jej provádět následovně: voda je vypuštěna z obrysu a vzduch je injikován kompresorem. Vyjde z místa úniku s charakteristickým hlukem. Pokud jsou trubky položeny pod dlažbou nebo v betonových podlahách slyšet zvuk venkovního vzduchu, budete muset použít fononendoskop. Také v tomto případě lze hledat úniky provádět pomocí tepelného obrazu.

Místa výskytu toků vody

Úniky mohou nastat v celé vodě. Pokud proudí dvojitou plynový kotle, může být problém v následujících uzlech:

Úroveň složitosti nadcházejících oprav závisí na místě vody.

Nejjednodušší způsob, jak odstranit úniky v místech odnímatelných spojů. Obtížnější opravit tekoucí potrubí uvnitř zařízení. Nejvíce časově náročného procesu je oprava nebo výměna tepla.

Jak eliminovat úniky v litinovém kotli

Dvojitý obvodový kotel je vybaven tryskami pro přidání 4-trubek, pro které je přepravována voda. V případě nedostatečného utěsnění míst jejich sloučeniny dochází k úniku chladicí kapaliny, studené nebo horké vody

Eliminovat úniky potřebují tak rychle po jejich výskytu. Ztráta chladicí kapaliny může vést k automatickému odstavení kotle.

Pokus o kompenzaci ztráty chladicí kapaliny s periodickým diválkem nové části plné pluhy zrychleným opotřebením kotle. Voda je nasycena kyslíkem, což urychluje korozi kovových složek, což snižuje životnost tepelného zařízení.

Výměna sekcí v kotlích KFM, Universal-RT

V průběhu času je výměník tepla nosí, korozi a měřítko. Jeho úplná výměna výměníku tepla je však nevhodná, protože jsou obvykle jednotlivé sekce v pořádku, je nutné vyměnit litinovou část kotle, ve kterém se objeví trhlina. Oprava sekce nedává požadovaný účinek. v důsledku konstantních teplotních prodloužení litiny svařovaného švu po krátkou dobu se zhroutil.

V některých případech může být trhlina detekována pouze při diagnostice kotle. Proto se specifická technika používá s trhlinou, která zvyšuje zničení. Zároveň, pokud nechcete, aby byl kotel zcela mimo objednávku, musí být problém okamžitě řešen po detekci.

Jak vyřešit problém ovlivňuje materiál potrubí?

Závěrečná odolnost a trvanlivost se liší trubky z kovu. Prakticky jedinou nevýhodou. korozní expozice. To je přesně to, co je důvodem výskytu netěsností v obvodu.

Méně často, ale jiná potrubí jsou mimo řád: plast, polypropylen (hlavně v místech závitových nebo montážních párování).

Kovové trubky jsou v těsnění nejsložitější, protože elektrické svařování se pro ně nevztahuje. Po takovém dopadu se aktivují korozní procesy.

Jak eliminovat úniky v litinovém kotli

Plastová trubka je dostatečná pro připojení v problému zóny a všechny manipulace mohou být prováděny pod tlakem vody. Hlavní věc není přeskupit s potěrem, jinak plast bude prasknout, a pak budete muset změnit celou trubku.

Polypropylenové potrubí je snadno opraveno pájením odděleného fragmentu z kovových plastů. vložek. V posledně uvedeném případě, pokud dojde k poškození poškození, bude vinutí pásky nebo léčby lepicí kompozicí (polyuretan, epoxy).

Akce, které eliminují úniky s kapalným tmelem

Postup pro použití kapalných tmelů pro opravu domácího topení systému se může zdát spíše složité. V některých případech se banda těsnicí kapaliny stává příčinou částečné blokování a brání pohybu chladiva. Proto, aby nepoškozovaly topné zařízení z důvodu jeho nezkušenosti, je lepší pozvat specialisty. V každém případě musíte prozkoumat pokyny pro použití specifického typu tmelu pro topné baterie a přísně následovat.

Jak eliminovat úniky v litinovém kotli

Tím, že rozhodnutí použijete kapalný tmel pro odstranění problému v topném systému, musíte se ujistit, že:

 • Důvodem poklesu tlaku je přesně únik chladicí kapaliny, a není spojen s poruchou expanzní nádoby;
 • Vybraný typ těsnicího materiálu pro topné systémy odpovídá typu tepla v tomto systému;
 • Těsnící tmel je vhodný pro tento topný kotel.
See also  Jaký stabilizátor je potřebný pro obohacení kotle

Při použití kapalného tmelu pro trubky a topné baterie je důležité dodržovat správnou koncentraci. V průměru se jeho hodnoty pohybují od 1:50 do 1: 100, ale je žádoucí určit koncentraci přesněji, protože tyto faktory mohou ovlivnit účinnost úniku, jako je:

Pokud objem nepřesahuje 80 litrů, bude k dispozici 1 litrový tmel pro vyplnění topného systému. Ale jak více akcií objemu vody v systému? Je nutné vypočítat, kolik metrů potrubí a jaký průměr byl položen v domě, a pak zadejte tato data do některého z online kalkulaček. Získaný objem potrubí, musíte přidat pasové vlastnosti všech radiátorů a kotle.

Příprava topného systému

 • Demontujte nebo odřízněte jeřáby všechny filtry tak, aby si nepůjčili s viskózním roztokem pro topné systémy;
 • Odšroubujte jeřáb Maevského z jednoho radiátoru (nejprve v průběhu pohybu chladiva) a připojte čerpadlo k němu (např. “Kid”);
 • Spusťte topný systém a dejte jej teplu po dobu jedné hodiny na teplotu 50-60 ° C při tlaku alespoň 1 bar;
 • Otevřete všechny jeřáby na potrubí a radiátory pro volný průchod skrz těsnící tmel;
 • Odstraňte vzduch z celého systému, včetně radiátorů a cirkulačního čerpadla.

Příprava tmelu

Sloučení ze systému do velkého kbelíku asi 10 litrů horké vody, z nichž většina z nich nejvíce používá k přípravě roztoku tmelu, a několik litrů odejde na následné promývání čerpadla;

Zatřepejte nádobu (láhev) těsnicímánem pro radiátory a topné trubky, pak nalijte její obsah v kbelíku; Opatrně opláchněte teplou vodu k nádobce tak, aby byla veškerá sraženina, která zůstala v ní v připraveném roztoku.

Roztoky tmelů pro topné systémy musí být připraveny bezprostředně před použitím tak, aby tekutina v kontaktu s atmosférickým vzduchem.

Nalít tmel

Kapalný tmel pro topné systémy by měl mít čas míchat s chladicím chladicím chladicím prostředkem před dosažením kotle, takže je podrobnější přivádění krmení:

 • Zavést roztok tekutého tmelu pomocí čerpadla;
 • Čerpání zbývající horkou vodu přes čerpadlo tak, aby absolutně celé semeno semeno je v systému;
 • Znovu uvolněte vzduch ze systému;
 • Zvedněte tlak do 1,2-1,5 bar a podporujte systémový cyklus systému po dobu 7-8 hodin s teplotou 45-60 ° C. Toto období je zapotřebí pro úplné rozpuštění tmelu v chladivu.
 • Autoservis
 • Odchod inženýra během pracovní doby od 8:00 do 22:00
 • V malém betonovém kruhu 2000
 • Tarif při opuštění objektu za malý betonový kroužek, pro km. V obou směrech 30
 • Podívejte se na dovolenou × 1.5
 • Odlet off-lhůta od 22:00 do 8:00:00 × 2
 • Diagnostika
 • Diagnostika poruchy (až 2 pracovní doba) 2000
 • Diagnostika poruchy (více než 2 hodiny) 1500 za hodinu
 • Výměna / montáž plynových a palivových výztuží a spotřebičů
 • Čištění, výměna elektrody s mezery 1000-2000
 • Čištění, Výměna fotobuňky 1000-2000
 • Výměna palivového stroje, správce spalování 1000-2000
 • Výměna ventilátoru 1500-3000
 • Výměna servopohonu hořáku (bez konfigurace) 3000-5000
 • Výměna transformátoru 3000-4000
 • Náhradní tryska od 3000
 • Výměna palivového filtru od 5000
 • Výměna palivového čerpadla Dieselový hořák z 5000
 • Instalace snímače hladiny paliva
 • Čerpací palivová linka
 • Výměna / montáž vodovodního zesílení a spotřebičů
 • Cirkulující čerpadlo z 3000
 • Skupina čerpadla z 3000
 • Motable topení s čerpadlem od 1500
 • Bezpečnostní skupiny od 3000
 • Automatické odvzdušnění od roku 2000
 • Servo Mixer 3000
 • Distribuce hřeben od 5000
 • Instalace hrubého filtru od 4000
 • Čištění hrubého filtru od 600
 • Přepracování inženýrského systému pro 1 bod od 3500
 • Výměna stěny nástěnného kotle z 3000
 • Výměna primárního výměníku tepla stěnového kotle od 4000
 • Výměna sekundárního tepelného výměníku nástěnného kotle od 4000
 • Všeobecné
 • Opravy, výměna, instalace a uvedení do provozu automatizace
 • Náhradní elektronická deska 3000
 • Výměna ovládacího panelu z 3000
 • Výměna termostatu 3000-5000
 • Výměna termočlánků z 3000-5000
 • Výměna termostatu 2000
 • Instalace, uvedení do provozu automatizace závislá na počasí od 7500
 • Instalace, spouštění automatizace závislých na počasí až 3 topné obvody od 7500
 • Instalace, uvedení do provozu automatizace závislá na počasí až 5 topných obvodů od 8500
 • Montážní regulátor od 6000
 • Nastavení automatizace závislých na počasí od 5000
 • Nastavení automatizace závislých na počasí z 5000
 • Připojení dalšího kotle automatického modulu od 3500
 • Nastavení venkovního snímače teploty, regulátor místnosti (ne na. Montážní kabel) 2000
 • Instalace teplotního čidla 1000
 • Nastavení snímače teploty úniku 1000
 • Nastavení potrubí senzor od 1000
 • Nastavení snímače teploty tělesa kotle od 1000
 • Instalace senzoru kotle od 2500
 • Instalace a nastavení servo od 2500
 • Instalace a připojení stykače relé z 2500
 • Instalace dalšího automatizačního modulu od 3500
 • Výměna dalšího automatizačního modulu podobného instalované 2000
 • Výměna dalšího modulu automatizace, ne podobný instalaci z 2500
See also  Elektrický kotle připojujeme k teplé podlaze

Oprava odpadních vod v bytě v horním patře

Chcete-li eliminovat trhliny, které potřebujete k tomu, aby se svorky a gumové vrstvy. Jako svorka můžete použít drát, lepší měď. Taková oprava litinových trubek znamená dvě fáze. Na přípravné fázi vyřízněte potřebný kus pryže ze staré automobilové komory, pneumatik. V hlavní fázi je nutné ukládat vrstvu pryže na trhlinu a upevnit ji svorkou na potrubí.

Ujistěte se, že pneumatiky zcela zakryly trhliny a škodlivé plyny nespadají do vašeho bytu. První volba opravy je možná, pokud pouze trubka litinová trubka prasklá v posledním patře, kde se nachází vzduchová zóna vašeho potrubí. V tomto případě vzrostou plyny nahoru a všechny fekální masy budou klesnout. Pro nájemce dolních pater byste měli zvolit jinou metodu opravy z následujících.

Jak eliminovat úniky v litinovém kotli
| Denial of responsibility | Contacts |RSS