Jak čistit trysky v myčce nádobí

Jak vyčistit trysky myčky nádobí

Vítejte. Dnes se s problémy podíváme na myčku nádobí. Zejména níže uvedená nádobí jsou špatně omytá. A na dveřích zbývá hodně špíny. A přesto je spoušť poškozen a detergent neopouští dávkovač. Ukážu vám, jak udělat pár kroků, abych to všechno napravil a ujistil se, že všechno funguje tak, jak by mělo. První věc, na kterou se můžete podívat, je horní postřikovač. To může být důvod problému, soudě podle zbytků nečistot, které se neomyly. Je docela snadné jej odstranit. Po malém vyšetření. Jen to otočte. takhle. Při bližším zkoumání je jasné, že montážní držák vyskočil a nyní voda neprochází postřikovačem, únik je poměrně velký. A možná spojení není tak husté, jak by mělo. Abychom vyřešili problém, otočíme tento šroub a odstraníme držák a pak se znovu podíváme na postřikovače. Při rozebírání postřikovače se ujistěte, že si pamatujete místo, kde je připojeno, abyste jej mohli snadno nainstalovat zpět. Dobrý nápad se ožení s místem s ostrovem nebo něčím podobným, nebo si jen vytvořte štítek, abyste se ujistili, že vše bude shromažďovat hned zpět. Zdá se, že po krátkém zkoumání postřikovače byl nalezen pravděpodobný problém. Na obou koncích byly v trysce bahenní ložiska a v některých těchto dírách byly také blokády. Pomocí pouze tenkých otvorů a segmentu drátu jsem byl schopen odstranit blokády a vyčistit otvory. A pak v dřezu pod proudem vody můžete konečně umýt odpadky. Dodáváním vody do postřikovače můžete vidět, jak proběhlo čištění, některé z těchto snot stříká vodu špatně. Toto je držák poté, co je odstraněn z auta. Můžete vidět, je tu hodně spodiny. který může narušit tok vody do postřikovače. Pohybujeme se, používáme kleště nebo tenké otvory a vodu zpod jeřábu, abychom vše v pořádku. To vše vyšlo z trubice, držáku a detailů, které se připojují ke spodní části postřikovače. V myčce nádobí se to všechno shromažďuje docela jednoduše. Zdá se, že hodně nečistot padlo do postřikovače, když je sprejovač spojen, vyvstávají otázky, když myčka nádobí čistí vodu. Budeme tedy shromažďovat vše a vypořádat se s dalšími otázkami. Dalším bodem, který stojí za kontrolu, takže mýdlo na myčku nádobí je dobře mýdlo. Postřikovače na různých úrovních by se měly snadno otáčet. Před rozebráním a shromažďováním je zjistěte, zda se postřizovač spodního okraje koše týká. Zkontrolujte to tím, že zasáhnete okraj postřikovače, dotyk lze otočit a nastříkat účinností postřiku. Nyní jsme se shromáždili. Zdá se, že postřikovače se dobře otáčí. Odstranili jsme plaketu, která byla tady, a tady, a vyčistili jsme hodně špíny. Stroj by měl lépe stříkat vodu a čistit naše jídla. Díky za sledování, dejte mi vědět, zda bylo video užitečné. _

čistit, trysky, myčce, nádobí

Zpočátku se může zdát, že myčky nádobí nepotřebují zvláštní péči, protože externě vypadají po nějakou dobu čistě. Ve skutečnosti však s každým cyklem praní jsou pracovní části nevyhnutelně kontaminovány srážením tvrdé vody, zbytky jídla a detergentů. Měřítko a plak tuku postupně vede k poruchám nebo neúčinné práci. Čištění myčky nádobí (dále jen PMM) je hlavní podmínkou pro jeho dlouhodobý provoz.

Pojďme zjistit, jak vyčistit myčku nádobí v pouhých 7 jednoduchých krocích doma. Mějte však na paměti, že se jedná o příklad úplné sady postupů, který samozřejmě nemusí být vždy plně splněn. Kromě toho by některé postupy měly být prováděny pravidelně a některé. pouze v případě problému.

Manuální nebo automatické čištění

Nic komplikované: Kupte si čisticí prostředky, spusťte cyklus dřezu a myčka nádobí jiskří s čistotou. Ale nezapomeňte na fyzické čištění. V článku se naučíte, jak ručně a automaticky vyčistit myčku nádobí.

Jak čistit PMM od zbytků potravin

Výrobce naznačuje v pokynech provozních pravidel zařízení. Důležitým bodem je odstranění zbytků potravin ze zařízení před načtením do kamery. Žádný prášek nemůže odstranit odpadky ucpané v odtokovém filtru. Proto musíte reprezentovat sled práce.

 • Rozdrťte uzavřený ventil a vypněte myčku nádobí ze sítě.
 • Otevřete dveře fotoaparátu, vyjměte všechny koše.
 • Chcete.li odstranit tuk a nečistoty z košů, namočte je do koupelny s detergentem.
 • Vyjměte horní a dolní postřikovač a opláchněte trysky pod tekoucí vodou. K odstranění nečistot v otvorech můžete použít párátko.
 • Odstraňte drenážní filtr a za ním kovovou síť. Umyjte detaily pod jeřábem měkkým štětcem.
 • Vyjměte víko z sezení filtru, abyste se dostali do čerpadla.
 • Prohlédněte si oběžné kolo v době zablokování.
 • Odpojte hromadnou hadici.
 • Odstraňte mřížku filtru. Pokud je velmi ucpaná rez a kapkou, vložte jej do roztoku kyseliny citronové po dobu 10-15 minut.
 • Bunker můžete umýt do zdi houbou s detergentem. Jen nepoužívejte manuální mycí gel, jinak se při spuštění automobilu příliš pění.

Je zakázáno používat abrazivní prášky, houby tvrdých kovů k čištění buněk z nerezové oceli komor.

čistit, trysky, myčce, nádobí

Jak bojovat

Nejčastěji se tvoří přebytečnou vlhkost. Abychom se vyhnuli vzhledu plísní, stačí k tomu, aby bylo možné uvést jednoduchá pravidla:

Chcete.li umýt nádrž PMM z plísní, budete potřebovat další prostředky, například domov. Jak opláchnout kameru:

čistit, trysky, myčce, nádobí
 • Zvlhněte hadr peroxidem vodíku.
 • Otřete všechna plesnivá místa.
 • Odjeďte na 1,5–2 hodiny.
 • Nyní si nasaďte rukavice a znovu.odizněte prostory plísní „bílé“.
 • Opláchněte auto teplou vodou nebo spusťte cyklus krátkého dřezu.

Jak se zbavit měřítka

Stupeň tuhosti vody přímo ovlivňuje rychlost tvorby měřítka v myčkách nádobí. Lime Plaque se usadí na vnitřních detailech stroje, což vede k rozpadu. Pro změkčení vody se doporučuje používat speciální sůl. Jeho komponenty přitahují těžké nečistoty.

Kyselina citronová můžete použít kyselinu citronovou kyselinou. Nalijte 200 g do kompartmentu detergentu, spusťte cyklus myčka. Opakujte jednou za šest měsíců. Přečtěte si více o boji proti trochu v samostatném článku.

Pokud jste dokončili ruční čištění, pak je čas na zahájení automatického promytí a seznámení s čisticími výrobky v obchodě.

Odstranění měřítka „lidové“ znamená

Nejběžnější prostředky, které lze nalézt v nejbližším obchodě s domácností nebo v lékárně, jsou přijata do provozu.

See also  Kde vložit tablet do myčky nádobí

Čištění kyselinou citronovou

Používání kyseliny citronové jako čisticí prostředky: Vezměte 200 g, nalijte ji na dno násypky, zapněte standardní režim promývání a marně říďte stroj. bez nakládání jídel. Počkejte na střed cyklu, zastavte dřez po dobu 20 minut a poté pokračujte v programu.

Metoda slibuje vynikající výsledky, ale buďte opatrní: uvnitř struktury existuje riziko zničení těsnění. „Limonka“ by měla být používána velmi zřídka, pouze pokud nezly žádné jiné alternativy.

Důležité! Padající kyselinu v PMM, nejprve ji otřete stěny. Nechte 5 minut a poté nainstalujte nejdelší cyklus mýdla.

Boj octa

Můžete se také zbavit plaku pomocí octa. Nejedná se také o nejbezpečnější nástroj, ale existuje způsob a jeho účinnost byla prokázána. Jednat takto:

 • Změřte 2 šálky octa;
 • Nalijte na dno násypky;
 • Nasaďte si rukavice, vezměte si houbu a otřete octem vnitřní povrch nádrže;
 • Spusťte dřez;
 • Zastavte cyklus asi ve středu a nechte stroj půl hodiny;
 • obnovit program;
 • Na konci cyklu říďte stroj v expresním režimu, abyste úplně umyli octa ze systémů.

Bura z měřítka

Metoda je vhodná pro odstranění vrstvy měřítka ze stěn násypky, dveří a myček nádobí. v průběhu času se v průběhu času vyrůstá solný plak „.

Naneste trochu hnědé na měkkou vlhkou houbu a opatrně zakryjte povrch tenkou vrstvou, ale nečistěte a nezkoušejte, jen naneste vrták bez jakékoli manipulace. Nechte PMM po dobu 20 minut, poté vyberte jakýkoli program s maximální topnou vodou a spusťte stroj.

Na konci cyklu zkontrolujte a opláchněte filtr a také zkontrolujte povrchy: ať už byl vrták z nich omyl. Pokud si všimnete zbytků, otřete stěny houbou a znovu spusťte nečinný režim.

Peroxid soda: Měřítko zmizí

Kombinace obyčejné potravinové sody s tak jednoduchou složkou, jako je peroxid vodíku, odstraníte plak z topného prvku a umyjte měřítko ze stěn bunkru PMM. Jednat takto:

Důležité! V případě potřeby kapejte malý éterický olej do složení příjemného vůně v bunkru. Bude nejprve ostře cítit, ale po druhém mytí se všechno normalizuje.

 • Rolte míč z výsledné hmoty a naložte ji na dno násypky;
 • Spusťte nečinný dřez výběrem dlouhého programu;
 • Opláchněte filtr;
 • Opakujte program.

Preventivní čištění filtrů

Kombinovaný filtr drsného a tenkého čištění je nainstalován ve spodní části pracovní komory každé myčky nádobí. Je nutné je pravidelně čistit z mastných a zbytků potravin. S každodenním provozem vybavení to musí být provedeno asi jednou týdně. Pokud prvky filtru nevyčistíte, shromážděné odpadky způsobí nepříjemný zápach a ostré zhoršení kvality mytí nádobí.

Po vypnutí myčky nádobí vyjměte spodní koš a otřete hadrem zbývající tekutiny a nečistoty na dně. Filtr je umístěn v blízkosti postřikovače, aby byl extrahován, musíte otočit o 90 stupňů nebo jej jednoduše vytáhnout (záleží na konkrétním modelu). Pokud jsou pod sklem filtru zbytky, musí být odstraněny. Nebude zbytečné zkontrolovat, zda se oběžné kolo čerpadla volně otáčí. Jeho práci mohou blokovat odpadky a cizí předměty.

Všechny prvky vypouštěcího filtru jsou promyty v teplé vodě s produktem rozpustným tukem. Pokud existuje stupnice na tenké čisticí síti, lze použít kyselina citronová. Nakonec prvky osušte a vraťte je na místo.

Jak vyčistit odtok v myčce nádobí

Co.author (s): Chris Willatt. Chris Willatt je majitelem a zakladatelem Alpine Maids, úklidové služby v Denveru v Coloradu. Alpine Maids získala cenu za nejlepší úklidové služby v Denveru v roce 2016 a má více než pět let v řadě hodnocení A v seznamu Angie. Chris získal bakalářský titul na University of Colorado v roce 2012.

Počet zdrojů použitých v tomto článku: 7. Jejich seznam najdete ve spodní části stránky.

Počet pohledů na tento článek: 30 656.

Švestka v myčce nádobí může ucpat kvůli hromadění plýtvání potravinami, tukem a odpadky. Pokud se voda přestala sloučit z myčky nádobí, může tato skutečnost znamenat zablokování odtokového potrubí nebo odtokových filtrů. Pro čištění odtoku v myčce nádobí je nutné odstranit blokování z odtokové hadice, vyčistit odtokovou trubku a omyt filtry. Chcete.li zabránit, postupujte podle pokynů pro správnou péči o myčku nádobí.

Odšroubujte filtr. Zjistěte, jak správně odpojit filtr, zkontrolujte, jak se umyvadlo nádobí najdete v provozní příručce. Filtr je obvykle připojen čtyřmi šrouby. Chcete.li se dostat do filtru, nejprve musíte odstranit spodní gril.

Vraťte filtr na místě. Vezměte šroubovák a upevněte omytý filtr zpět. Nejprve vložte všechny šrouby a teprve pak je otočte. Pokud tedy šroub náhodně spadne na dno myčky nádobí, nemusíte odšroubovat všechny šrouby, abyste ho získali. [4] X Zdroj informací

Odstraňte spodní mříž. Chcete.li vyčistit odtok v myčce nádobí, nejprve z ní musíte odstranit spodní gril. Otevřete tedy přístup k odtoku, vodovodům a filtru. Před zahájením čištění vypněte myčku nádobí z energie.

Odpojte jímku a filtry. Pomocí šroubováku odpojte jímku a filtr, které jsou obvykle umístěny ve spodní části myčky nádobí. Zjistěte, jak najít a odpojit filtr, zkontrolujte u uživatelské příručky. [5] X Zdroj informací

Odstraňte zablokování pomocí narovnaného drátového věšáku. Když odpojíte filtr a jímku, uvidíte odtok. Odstraňte zablokování pomocí narovnaného drátového věšáku nebo kabelu pro čištění potrubí. [6] X Zdroj informací

 • Jako možnost můžete k čištění blokád používat zařízení obchodu, ale mohou obsahovat nebezpečné chemikálie, které zůstanou v myčce nádobí.

Neomyjte směs po dobu 10-15 minut. Soda s octem bude vyčištěna zablokováním, která by se mohla vytvořit v odtokové trubce. Po 10-15 minutách nalijte horkou vodu do odtoku a opláchněte trubku ze směsi a zbývajícího odpadu. [8] X Zdroj informací

Vraťte všechny části myčky na místo a spusťte cyklus dřezu. Po třídění blokování vraťte filtr a jímku do myčky nádobí a spusťte cyklus dřezu. S vyčištěným odtokem již nebude voda na dně zařízení sestavena.

Odpojte myčku nádobí od sítě. Než budete vyčistit blokádu v myčce nádobí, nezapomeňte jej vypnout od energie. Chcete.li to provést, stačí odstranit vidličku z výstupu, vytáhněte pojistku na elektrický štít nebo otočte odpovídající spínač. [9] X Zdroj informací

Sledujte uživatelskou příručku. Uživatelskou příručku myčky nádobí je třeba říci, jak najít a odpojit hadici od myčky nádobí. [10] X Zdroj informací

Mechanické čištění ve stádiích

Frekvence zpracování produktu závisí na intenzitě jeho provozu. Pokud PMM umývá nádobí denně, doporučuje se čistit dvakrát měsíčně. Kromě zbytků potravin se uvnitř tvoří měřítko, protože přívod vody obvykle vstupuje do přívodu vody.

Sbor s těsněními

Dveře, košík a všechny vnitřní povrchy se doporučuje, aby byly otřeny okamžitě po omytí nádobí. Periodická dezinfekce prostoru neublíží, pokud použijete prostředky, které jsou doporučeny pro myčky nádobí. Nejlepší zařízení mimochodem najdete v odpovídajícím hodnocení PMM.

See also  Knot v plynovém kotli nespaluje

Stav spodního okraje dveří a kloubů by měl být úzce kontrolován, protože tyto části se prakticky nemyjí během provozu zařízení a nečistoty se tam hromadí. Pokud guma není příliš kontaminována, je mírně mírně otřen a zvlhčí si hadr s mýdlem (někdy je starý zubní kartáček schopen pomoci). Kapalina nelze stříkat stříkací pistolí, aby se nezachytila ​​kabeláž.

čistit, trysky, myčce, nádobí

Pozornost! Některé ženy v domácnosti používají domácí prostředky k odstranění tuku. U těsnění je však nežádoucí je použít. elastický pás bude po zpracování s kyselinou silnou.

Po dokončení programu otevřete kompartment sloužící pro umístění detergentů, dobře jej opláchněte, osušte jej. Košík by měl být nejprve navlhčen teplou vodou, poté jej umyl mýdlem, pomocí tvrdého kartáče. Štěstí, pokud je jednotka funkčně poskytována nezávislé čištění. Před vrácením krabice musí být omyt zpět pomocí tekoucí vody a poté ji otřete.

Filtry bláta

Při čištění myčky nádobí nesmíme zapomenout, že filtr je umístěn uvnitř systému. Jeho lokalizace je ve spodní části fotoaparátu, poblíž oběžného kola postřikovače. Этот элемент требует регулярного промывания. Рекомендовано чистить узел после каждого 5 сеанса мойки.

 • Prvním krokem je vypnout stroj z elektřiny.
 • Далее нужно извлечь нижнюю корзину, в которую размещают посуду, вытереть в ней остатки жидкости. Когда на самой сеточке заметна грязь, ее также удалить.
 • Filtr by měl být otočen proti hodinky. Některé stroje mají jeho odstranění odstraněním.
 • Ujistěte se, že uvolněná díra neobsahuje nečistoty. Když je přítomen, vyjměte ji houbou.
 • Otestujte rotaci oběžného kola, nejprve odšroubujte šroub a poté odstraňte kryt krytu.
 • Opláchněte všechno teplou mýdlovou vodou, abyste rozpustili tuk. Při závažné kontaminaci zvlhněte povrch kyselinou citronovou.

Kromě filtru pravidelně vyčistěte sítě umístěné na ubytování zařízení v místě přistoupení k hadici přijetí.

Čištění trysek postřikovačů

Navzdory snížení pravděpodobnosti znečištění filtrem procházejí jednotlivé cizí částice jemnou pletivou jemnou. Когда на них откладывается взыыы кооыыы к кэо забивает отвери. Z tohoto důvodu je jejich periodické čištění nutné.

 • Vyjměte horní koš.
 • Po vytahování západků odstraňte kolébku.
 • Podobně přicházejí s dolním boxem.
 • Tuková rovina jsou odstraněna na detailech, opláchněte otvory s vodou.

Když se objeví potíže s extrakcí zapojení, pomůže pokyny připojené k zakoupenému vybavení, což velmi pečlivě naznačuje, jak a jak vyčistit detaily myčky nádobí.

Odstranění bahna z košů

Není snadné umýt plastový plastový plastový plast plastu. K usnadnění práce se používají speciální léky.

 • Vložte koše do povodí.
 • Nalijte vroucí vodu, nalijte doporučený nástroj.
 • Počkejte asi hodinu, když se voda ochladí, odstraňte zbývající tuk měkkým kartáčem.

Čištění „mrtvého“ prostoru dveří a jeho těsnění

Konstrukce stroje neumožňuje účinně odstranit plak ze spodní části dveří, depozity se tam postupně hromadí. Tuto oblast pravidelně otřete mokrou houbou, poté ji otřete a opláchněte octem. Když guma není pokryta tukem, nebuďte příliš líní na to, abyste ji otřeli látkou. Vyjměte přilnavé komponenty štětcem.

Dezinfekce fotoaparátu

Chcete.li efektivně čistit myčku, ošetřte svou vnitřní povrch kuchyňskou houbou. Eliminovat nepříjemný jantar pomůže nechat dveře v otevřeném stavu v mezerách mezi dřezy.

Jak vyčistit myčku nádobí

Wikihow pracuje na principu wiki, což znamená, že mnoho našich článků je napsáno několika autory. Při vytváření tohoto článku o jeho úpravách a zlepšování pracovalo 41 lidí (a), včetně anonymně.

Počet pohledů na tento článek: 58 809.

Mnoho z nás často nemyslí na potřebu čištění myčky nádobí. Nakonec, pokud se destičky stanou čistými, pak se myčka také čistá? Bohužel, malé odpadky a kousky, které se v průběhu času hromadí, zhoršují jeho výkon. Pokud je vaše myčka již čas na čištění, začněte s krokem 1 popsaným níže.

 • Limonádový nápoj. (Neberte ty, kteří mají bohatou barvu, protože mohou opustit barevné skvrny. Není třeba přidávat cukr.)
 • Citronová šťáva
 • Myčka.
 • Pokud jsou otvory velmi malé, vezměte tenký drát a ohněte jej do háčku na jedné straně. Protahujte nejvzdálenější dírou od středu. Pokaždé, když to uděláte, získáte malý kousek odpadu.
 • Jako možnost můžete na konci kolotoče vyvrtat otvor většího průměru. Zablokovat zablokování s volánem a poté zašroubujte do otvoru šroub z nerezové oceli.
 • Nezapomeňte na dno dveří a pod ním! V některých myčkách nádobí je to slepá zóna, kde se voda nedostane a odpadky se tam mohou hromadit. Otřete toto místo hadrem zvlhčeným v octě. Pokud je něco zaseknuto, použijte štětec.
 • Pokud by v myčce nádobí byly tuky a plísně, nechte ji na chvíli úplně otevřené, aby po každém pracovním cyklu úplně zaschlo.
 • Nepoužívejte bělidlo ani nástroje, pokud jsou dveře a vnitřní stěny myčky nádobí vyrobeny z nerezové oceli.
 • Použijte lék k odstranění rezavých míst, která vám neublíží myčce nádobí, ale nejprve se zeptejte profesionála. jak se tam dostali? [2] X Zdroj informací
 • Pokud koše drátěných košů v praskání myčky nebo padá, vezměte si speciálně vyrobený tmel pro nádobí pro nádobí. Vytáhněte průvodce a také je zkontrolujte zdola. Pokud je poškození příliš silné nebo existuje mnoho (ne jen pár čipů, ale celá parta), zkontrolujte, zda můžete nahradit celou polici celý. Obchody na internetu prodávají širokou škálu náhradních dílů a je to vaše, které nemusí být obtížné najít.

Nainstalujte všechny díly zpět do myčky nádobí. Bezprostředně po mřížce, filtru, karusely a všechny vnitřní části jsou vyčištěny a malé detaily se smíchají, nainstalujte je zpět tam, kde by měly být. Nebo jděte do další části. pokud je vaše myčka v žalostném stavu, můžete odstranit jeho dno a dělat vážné podnikání.

Zkontrolujte spodní část myčky kolem odtoku. Kolem toho by měla být mřížka nebo gril, pod karuselem. Špinavá voda tam jde. Podívejte se na odpadky, které toto místo získalo. Odstraňte nahromaděné tvrdé kousky, zejména kousky papíru, fragmenty rozbitých desek, malých oblázků atd.D. Pokud se vám zdá, že něco dopadne, budete muset trochu rozebrat detaily, abyste odstranili všechny odpadky.

 • Jakmile jste tuto část demontovali, nezapomeňte si pamatovat, co a odkud jste vzali. Fotografujte proces a složte části na spolehlivé místo v pořadí, ve kterém je střílíte. Při sestavování tedy nebudete mít otázky.

Vytvářejte vstupní díru filtru kusem lepicí pásky. To je nutné, aby se do něj nedostalo odpadky, které vyčistíte. Chcete odstranit odpadky z myčky nádobí a ještě více ucpat jejich trubky.

Čistě takto: Naučte se správně vyčistit myčku nádobí

Houzz přispěvatel. Antropolog stylu, spisovatel a fotograf na volné noze s vášní pro design a život se stylem. Připojte se ke mně na dobrodružství na thismericanhome.Blogspot.com, a následujte mě na Houzzu! www.ThisAmericanhome.Blogspot.com

See also  Recmond RCM 1521 Kávovar Jak používat

Přiznejte to, zřídka jste zapojeni do tohoto nudného okupace. čištění myčky nádobí. Ano, a zdálo by se, proč umyjte zařízení zevnitř, které opláchne nádobí (a zároveň sám). Pokud si však vzpomínáte na existenci pokynů pro myčku nádobí, určitě to řekne: Čištění myčky nádobí je zobrazeno každé čtyři až šest týdnů. Pravidelné promytí myčky nádobí snižuje tvorbu vápencového plaku, odstraňuje mýdlový plak a částice potravy (které snižují účinnost stroje a ucpávají trysky trysek, které dodávají vodu pro mytí nádobí). Shrnutí: Čistá myčka nádobí. čistá nádobí.

jeden. Voda by měla být horká, aby se umyla a dezinfikovala nádobí uvnitř myčky nádobí, vyberte režim asi 50 ° C. Jak vyčistit myčku nádobí, pokud vaše auto nemá samostatný regulátor pro výběr teploty, ale existují pouze předinstalované režimy?

Clyde Yankees, který opravuje vybavení domácnosti po dobu 25 let v Clyde The Appliance Guy, v tomto případě radí „pravidlu s velkým prstem“ pro testování teploty vody: „Pokud tam můžete držet prst po dobu déle než dvě sekundy, musíte se zvýšit teplota”.

Vyčistěte filtr po celá léta požadavky spotřebitelů přiměly výrobce, aby vytvořili klidnější myčky nádobí.

V minulosti byly myčky nádobí vybaveny součástí zvanou Griner. zpracoval jídlo a provedl funkci nádoby s odpadky (ale produkoval asi stejný). Jídlo padlo do vrtulníku a zpracováno a poté bylo vylučováno špinavou vodou.

Nové modely místo brusky používají odstraněný válcový filtr umístěný ve spodní části stroje. Když se jídlo vyplaví z nádobí, ve filtru se shromažďují velké částice, aby se zabránilo blokování švestky, a to je klidnější proces.

Problém je v tom, že velké částice zůstávají uvnitř, dokud se filtr nevyčistí. Opuštěné filtry mohou být ucpané velkými kousky odpadu a mohou dokonce začít cítit. Pokud to voní špatně z myčky nádobí, možná je tomu tak.

Jak najít filtr pro mnoho myček nádobí, odstranění filtru vyžaduje velké úsilí, než jen otočení proti směru hodinových ručiček. Někdy není vůbec zřejmé, kde se v zásadě nachází. Protože existuje mnoho modelů, je nejlepší získat pokyny výrobce. papír nebo online.

Jakmile jste přišli na to, kde hledat a co dělat, ujistěte se, že jste odstranili desku ve formě otevřeného kruhu zevnitř filtru a opláchněte ji pod kohoutkem. Poté filtr vrátíte na místo. Pokud není na svém místě správně opraveno, mohou částice potravin sát a ucpat trubky.

Lucynda z Institutu Whirlpool Institute of Home Science doporučuje zkontrolovat záznam jednou za měsíc, pokud máte sklon nechat jídlo na talířích. Pokud si umýt nádobí před naložením myčky, bude stačit k čištění jednou za tři měsíce. “Pokud si všimnete, že s obvyklými akcími nejsou vaše jídla úplně umytá, jsou na něm kousky jídla, nebo je to mastné na dotek, znamená to zkontrolovat filtr,” říká.

Clyde doporučuje vyčistit filtr každý týden, pokud je zařízení používáno denně. “Čistič a volnější nadbytečné odpadky budete obsahovat svůj stroj, tím déle to vydrží,” říká Pokud ji necháte skrýt se špínou, zlomí se. “.

Zkontrolujte vnitřní část nosiče, které budete muset odstranit spodní koš a kontejner, abyste se dostali do filtru, je to skvělý okamžik pro prozkoumání střev do myčky nádobí. Jakmile je koš odstraněn, zkontrolujte spodní část stroje, zejména oblast vedle odtoku, kde se může hromadit odpadky.

Nepoužívejte kapaliny přívod vody říkají, že stroj můžete zevnitř otřen hadrem nebo houbou, ale ujistěte se, že nemají běžné kapaliny na ruce nebo mytí nádobí. I malé množství mýdla zbývajícího na houbě může vyvolat vzhled pěny uvnitř myčky nádobí. Pěna může oslabit těsnění uvnitř filtru a dalších komponent a způsobit únik.

Místo toho vytvořte pastu vyrobenou ze suchého prášku pro myčku nádobí nebo použijte tekutinu pro myčku nádobí.

Boj s bílými pruhy obarvenými vápníkem uvnitř myčky nádobí? Jedná se o akumulace tvrdé vody, známé také jako vápencový plak. vypadají jako bílý sediment. V průběhu času mohou takové shluky ucpat díry v tryskách myčky a součástí filtru. Bílý ocet může pomoci odstranit plak (více informací viz odstavec 10).

Používejte produkty s vysokou kvalitou pro mytí chemie kvality ušetří nádobí a myčka nádobí čisté. Lucinda říká, že tři v jedné práci fungují lépe. To jsou pilulky, které jste vložili do stroje. Hledejte balení s různými tekutinami a různými barvami. Produkují různé komponenty v různých časech během promývacího cyklu a přidávají enzymy a pomocné oplachování.

“Nejsem fanoušek prášku,” říká Clyde Dávám přednost gelům nebo baleným tabletům “. Levnější mycí nástroje se rozkládají déle a rozpusťte se ve vodě. Riskují hromadění uvnitř detailů stroje a v motoru.

Ujistěte se, že se dostane do myčky nádobí, doporučuje se čistit a dokonce opláchnout před odesláním do myčky nádobí. Přinejmenším zkontrolujte talíře na párátky, kosti, kosti z oliv a ovoce, papírové štítky přilepené na břehy nebo lepivé cenovky zbývající na zakoupených deskách. “Papír v kombinaci s vodou vytváří papírovou síť uvnitř filtrů a ucpává je,” říká Lucinda.

Pokud najdete rozbité skleněné pokrmy v psací stroji, sbírejte všechny fragmenty a kousky, které skončily v myčce nádobí. Pokud je sklo dostatečně malé, může se dostat do systému.

osm. Použijte všechny možnosti stroje „Od zákazníků často slyšíme, že zvládli pouze jeden univerzální režim a nepoužívají všechny možnosti a různé cykly,“ sdílí Lucinda. Výrobci však nic nezkoušeli a například vyvinuli samostatnou možnost pro hrnce a pánve. Ona je speciálně naladěna na odstranění velkého znečištění. Nebo si pak nestěžujte, že myčka nádobí nemykala pánev na univerzálním režimu. Speciální cykly a možnosti fungují lépe než „obecný cyklus“ “.

Jak se vyhnout problémům

Dodržování pravidel provozu můžete zabránit problémům. Co musíme udělat:

 • Vyčistěte zařízení ze zbytků potravin.
 • Pravidelně vyčistěte myčku nádobí.
 • Dvakrát měsíčně vyčistěte drenážní filtr, jednou za šest měsíců. objem.
 • Rozptyl. Použijte speciální sůl.
 • Po cyklu promývání osušte bunkr.

Takže můžete odstranit problémy s vlastními rukama a také zabránit jejich vzhledu. Video vám pomůže:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS