Jak šít pletené oblečení na pravidelném psacím stroji

Následující sny. Udělám mé sny

Formy od smyvaty. Blog o vyšívání, viktoriánské éry a lahodné jídlo. Blog by Smily o ručně vyráběné věci, viktoriánské čase a chutné jídlo.

Já zbožňuji pletené oblečení! Je to měkké, pohodlné, krásné, dobře vymazané a není nutné železo. Obecně, samostatně solidní výhody!

Ale při šití na běžném šicím stroji jsem opakovaně vznikl s napětím. Tkanina buď natažená, nebo naopak, začala vrásčitou. O vytvoření dokonalého švu od prvního času nebyl žádný projev!

Takže to pokračovalo přesně, dokud jsem nečetl radu používat papír v některých britských blogů. Ten papír, který je vložen do boxů. Nejsem si ani jistý, jak se nazývá. Měkké, tenké, ale ne trasování a ne cigareta. Tato práce vytváří skutečné zázraky!

pletené, oblečení, psacím, stroji

Tato metoda může být šití absolutně libovolné švy na absolutně jakákoliv pletená tkanina. Včetně léčby krku. A poslední položka je pravděpodobně nejpříjemnější. 🙂

pletené, oblečení, psacím, stroji

Tady je, náš Spasitel! Našel jsem se v obyčejném obchodě s obuvi, kde jsem požádal o sbírání papíru za pár dní. Obvykle to jen hodí.

Pod hadřík podél požadovaného směru švu. Lepší, pokud bude papír 1-2 cm 1-2 cm na obou stranách švu.

Snižte jehlu přímo u hadříku a papíru. Šijeme přímo oběma vrstvami malého klikatého, takže hadřík šetří příležitost natáhnout.

Zpětný pohled. Nyní se papír snadno odtrhne. Malé částice, které mohou být šití pod stehem, zmizí během prvního praní.

Nemám ukázaný v příkladu šatů na modelu, protože je to dar, a zatím dosud nedostal, ale ukážu Andreyku v pleteném svetru, šitým stejným způsobem. A také krk tenké dresové šaty.

Velmi se mi líbí Jersey oblečení! Je to měkké, pohodlné, pěkně vypadající, snadno mytí a nepotřebujete to žehlení. Pouze výhody, není to?

Ale Šití trikot NA A Jednoduchý Šití Stroj Umět být A Bit Složitý. Měl jsem problémy s přílišným napětím, nebo příliš méně, neřekl o mučení s úhlednou vazbou krku!

To vše se stalo až do čtení jednoho komentáře v blogu Británie říká o papíru. Že Papír Ony použití V Obuv Krabice. I don ‘ T Dokonce Vědět Jak TO JE Volala. Tenký , Měkký Ale Není flimsy Nebo Trasování Papír. TO JE Nemovitý Zázrak !

Tento způsob můžete použít pro libovolné švy na jakékoli elastické tkanině, včetně vazby krku. Poslední důvod, proč se mi líbí nejlepší. 🙂

Tady je papír! Našel jsem můj v obchodě shoe. Požádal jsem tam, abychom mi během několika dnů držel papír. Obvyklé.

Dejte si kus pod tkaninou podél svého švu. Je lepší mít 1-2 cm papíru z obou stran švu.

Dejte si jehlu stroje přes papírové i látkové vrstvy dohromady. Šijte s malým cikcakovým stehem, aby se tkanina strie.

Zde je, jak se bude podívat z obou stran. Stačí odstranit papír ze švu. Pokud se některé kusy zásobníku pod, budou vymyty během mytí FIRT.

Nemůžu vám ukázat šaty celkem, protože je to dar a ještě nedostal. Ale tento Andrewův svetr a moje šaty krk jsou také šité s papírem.

Jak šít pletené oblečení na domácí šicí stroj

Řádky položené v puškách pletených odečtení při protahování? Stehy vypadají nerovnoměrně a vrstvy materiálu “jdou vlny” nebo posunuty relativně po sobě po prošití na šicím stroji pro domácnost? Chápeme, proč se to stane, a řekněte vám, co dělat, abyste se vyhnuli vzhledu těchto problémů.

See also  Kolik prášku musí usnout ve stroji

Pletené oblečení. materiál, který má vysokou elasticitu. Chcete-li s ním pracovat, použijte dávkovač stroj a overloc, což může provádět jednorázové nebo multi-sentimentální řetězové švy vytvořené v důsledku vazby opěrek závitů. Takový šev je při řezání poměrně snadno kvetoucí, ale může se roztáhnout, a pak se vrátit do původní polohy.

Šicí stroj pro domácnost je schopen vytvářet pouze kyvadlové stehy, které jsou tvořeny prokládáním dvou závitů: horní jehly a dolní raketoplán. Takové švy nejsou téměř foukané, ale jsou tahové. Proto šití pletenin s konvenční přímkou ​​linií navrženou pro beolovat neelastické tkáně, nesprávné. Pro tyto účely by měly být použity speciální “pletené” švy, které vydrží lehkou:

Docela odolný, elastický šev, který je ve většině domácích strojů s šířkou otevírání jehly 5. 7 mm. Na klikatá spojovací linka vypadala elegantní, délka a šířka švu na pleteném oděvu by měla být snížena na 1,5. 2 mm.

Ve srovnání s klasickým klikatým je tato volba trvanlivější a elastická, protože tvorba švu vyžaduje více jehly vpichů. Občasný klikatý se používá k tepelnému tahovému pletení: mikrovlákna, bifxy, jakož i pro šicí guma na prádlo a plavky. Délka a šířka přerušovaného klikatého by měla být konfigurována na vzorku, aby se dosáhlo správné rovnováhy mezi vzhledem švu a jeho funkčností.

Perfektní volba pro pokládání dokončovacích a upevňovacích švů. Z vnějšku vypadá jako dvě paralelní rovné čáry, az nesprávného. jako cikcak, který dává švu nezbytné (ale méně než to plné klikaté) elasticity, a upevňuje stehy mezi sebou.

Pro šití pletenin byste měli zvolit pouze ty dvojné jehly, které mají vhodné označování a jsou vhodné pro práci s elastickými tkáněmi. Standardní šířka klikaté ve většině vozů je 5 mm, proto můžete použít dvojité jehly o šířku 2,5 až 4 mm.

pletené, oblečení, psacím, stroji

Obrys pletené (elastický) steh

Externě vypadá jako přímka, jejichž stehy jsou umístěny s trochou, sotva znatelného zkosení. Takový šev funguje dobře, když jsou svislé čáry zahřívány. Při křížení horizontálních sekcí může být materiál deformován. Chcete-li minimalizovat další strečink, musíte povolit stroj propagovat samotný web, což ovládá pouze směr pohybu, ale ne rychlost jízdy.

Как сшить БОРТИК КОСУ из трикотажа. Как наполнить косу без трубы. Braided crib bumper. Babynest

Ve většině overlocks a nesouvisející stroje existuje funkce diferenciálního krmiva tkaniny, díky kterému může materiál mírně protáhnout nebo zmenšit v závislosti na úkolech. Zjednodušuje proces propagace pleteniny pod jeho tlapkou a snižuje riziko přistání na skládaných vrstvách vzájemně k sobě.

V domácích šicích stroji pro krmení tkaniny je zodpovědná ozubená kolejnice, která podporuje tkaninu směrem k jehlu. Když se dvě nebo více vrstev materiálu zahřívají, spodní se pohybuje rychleji než horní, v důsledku kterého se na pleteném prostoru vyskytuje malá, ale hmatatelná přistání, jehla prochází stehy a roztrhněte závitu.

Řešení tohoto problému. použití speciálních tlapek. Nenechají jen sklouznout podél horní vrstvy materiálu a tlačit ho synchronně s ozubenou kolejnicí. Existují různé možnosti, které jsou vhodné pro nejmodernější šicí stroje. Nejlepší je horní dopravník, jehož použití činí dodávku tkáňové jednotky a umožňuje přetlakovat pletené materiály v přímém směru bez hezké značky. Alternativou k takovému zařízení je pěší noha vybavená silikonovým překrytím, který snižuje riziko stehů a zjednodušuje proces propagace materiálu.

Pro šití pletenin jsou vhodné pouze speciální jehly se zaobleným okrajem, které neprochází z vláknitého materiálu a šíří je do stran, při zachování integrity plátna.

Budeme analyzovat klasifikaci takových jehel na příkladu produktů německé společnosti SCHMETZ:

See also  Popálení od laserového odstranění chloupků, co dělat

Jersey. jehly pro 100% bavlněný nebo nízkoenergetický materiál s menší (až 10%) m polyesterem;

Stretch. Chcete-li pracovat s dutým vyhlazováním, Kaškorskem, ribanem, zápatí, která je více než 10% polyesterových a / nebo elastanových vláken;

Super Stretch. pro dobře natažený kotel se spoustou elastanu (bifex, lněné mřížky).

Stretch Twin jehly. Dvojité jehly pro práci s pružným dohledem, Cashkore, Riban, Druhý.

Nákup jehel, věnujte pozornost nejen do abecedního štítku, ale také na numerickém notaci uvedeném na obalu. Možnosti s číslem 90 jsou vhodné pro šití husté pletené oděvy nebo stopu s obalem, 80. pro třídušovou smyčku, ředění a husté bifxy. 75. pro sulfurový stroit, mikrovlákno, síťovina, pletený guérie a jiné tenké tkáně.

Před zahájením šití byste měli zkontrolovat kvalitu řady stroje na vzorku: Nastavte vhodné napětí jehly a kyvadlové vlákny, oslabte tlak přítlačné nohy, nastavte rychlost šití (mělo by být pomalé a stisknutí pedál. hladký).

Nepoužívejte tlusté, volné bavlněné nitě nebo závity určené pro dekorativní lemování. Nejlepší volbou v případě pletení je tenká vysoce kvalitní syntetika, která nebude deformovat vlákna materiálu.

Před zahřátím pletenin na auto potřebujete předtím volný čas nebo jezdit je s kolíky přes budoucí šev, aby se zabránilo posunutí vrstev tkaniny. Zanedbávat toto pravidlo může pouze v případě, že máte speciální nohu. horní dopravník.

Jehly pro krejčovské pletené tkaniny

Standardní jehly, které jsou vhodné pro většinu ostatních tkání, mohou poškodit pletené látky. Zpravidla, v procesu šití může neintané detekovat přestávky nebo utahování.

Knitadové jehly Šicí.

Zvláštní jehly s příslušným označením pomohou vyhnout se takovým momentům:

Jersey pletené jehly

Výše uvedené jehly mají zaoblený bod, který vám umožní provádět čistou čáru bez vad.

Jehly pro práci s pletencem, stejně jako standardní, se liší velikostí. Musíte si vybrat délku a tloušťku nástroje v závislosti na hustotě plátna. Při výběru jehly dodržujte informace uvedené v tabulce.

Hustota webu Číslo jehly
Tenké pletené (gauč hladký, vafle). 70/9
Tkanina střední hustoty (dále, riban, velur). 80/11
Husté a objemové plátno (blokování, vrchol a capitronyonia a další). 80/11, 90/14

Poznámka! Před provedením polotovarů z pleteniny se doporučuje provést zkušební linku na kusu tkaniny a nastavit napětí závitu.

Pletený šev na šicím stroji

Jak flash pletené oblečení na obvyklém šicím stroji? V tomto procesu se používá několik odrůd švů, z nichž každá je připravena řešením jeho úkolu. Zvažte podrobněji, jak provést pletené tričko na psacím stroji. Potřebuješ:

  • Léčte dno klikatý;
  • Pečlivě odřízněte nadměrnou hmotu před zahájením počátečního švu;
  • Poslat okraj do centimetrů, upozornit nebo brousit na kolíků;
  • Flash Line Double jehla z přední strany.

Pokud potřebujete šít dvě plátno, použije se přímka. Je vhodný, pokud věc moc nemá moc. Je lepší použít pro šití speciální nohy. Sada kroků 1,5-2 milimetrů. Jak správně šířit pletené oblečení na běžném šicím stroji tak, aby při napínání materiálu, nitě nespěchaly? Použijte úzký klikat, půl milionu šířky. Pokud ji blikáte o 1,5 cm od okraje, řádek se rozsvítí být odolný a elastický.

Při použití nestrazovacího materiálu nevyžaduje speciální zpracování hran, můžete použít dvojitý řádek s jednou jehlou. Je to přímý nebo klikatá. To se děje takto:

  • Odhadují se dvě části produktu.
  • Na lepicí linii jsou sešité.
  • Zkrácení směrem k okraji 3 milimetrů, druhý řádek je šití.
  • Na jeho hranici je nadměrná hmota odříznuta.

Jak šít na obvyklém šicím stroji s pozitivním švem, pokud není žádné overlock? Musíte se snažit, aby tento klikatý šev:

  • Pokud neexistuje žádná speciální noha, vložte nahoře a spodní část materiálu pásu.
  • Udělejte klikatý šev ve vzdálenosti 3 mm od okraje, záleží na boční straně později.
See also  Voda byla vysazena v kotli, co dělat

Vzhledem k tomu, pletené plátno je velmi dramatizováno, na ramenní linii, na kalhotách, v místě krok za krokem je vhodné provést stabilizační švy:

Příprava tkaniny k jasnosti.

Pokud vaše pletené oblečení obsahuje přírodní vlákna, je nutné držet rozpad. Namočte ji do teplé vody, a pak úhledně vyschněte v rozložené formě. Bavlněné pletené oblečení je lepší umýt dva nebo třikrát, protože může dát více smrštění.

Pokud vaše pletené kletení na hladkém povrchu, rozkládají ho na tenké deky nebo jiné měkké tkáně. Malovat detaily v jedné vrstvě. Směr podprocesového podprocesu odpovídá vertikálním řadám smyčky na přední straně pleteniny. Umístěte detaily v jednom směru, protože pletené prokládání může být změněno v barvě v závislosti na úhlu pohledu.

Ujistěte se, že tkanina se neskrývá před pracovním povrchem, jinak se směr kapitálu může posunout.

Jak připravit hadřík pro řezání?

Pokud používáte syntetické nebo protáhnout pletené oblečení, není třeba se speciálně připravit na řezání. Dávají minimální smršťování, takže se můžete omezit na jednotný žehlicí hadřík parní žehlička.

Ale přirozený pletený oděv poskytuje znatelné smrštění a potřebuje fázanou přípravu. Nejprve posuňte tkaninu ručně nebo v psacím stroji v jemném režimu s jemným spřádáním na minimálních otáčkách. Sušit hadřík v plně rozložené formě, chrání ho před přímým slunečním světlem. Poté opakujte postup mytí a sušení. Na konci označte hadřík pozorováním jednoduchých pravidel:

Skládací materiál s vnitřkem nebo přes tenký ústup;

Netahujte tkaninu tak, že je v rychlejší. plátno může jít podle vln a bublin;

Jsem hladký bez ostrých pohybů a nenosím železo na materiál. jemně ho narovnejte svou dlaní a pak pečlivě projděte železo na konkrétní oblast;

Nedělejte hladké mokré pletené oblečení. ztratí svůj tvar a stává se méně elastickými.

Když je tkanina připravena, můžete se pohybovat přímo do řezu.

Jak řezat pletené oblečení?

Cena neúspěšného řezání pletenin je rozmazlený web a nekvalitní konečný produkt. Chcete-li tomu zabránit, postupujte podle klíčových doporučení:

Pokládání hadříku na pracovním povrchu, není třeba ji protáhnout v příčném směru. A neumožňují zavěšení jeho jednotlivých částí.

Ujistěte se, že podložka podloží ve směru přesně shodující se sloupcovacími sloupy plátna.

Spodní okraje detailů vzoru by se měly dívat v jednom směru. To je důležité, protože v důsledku strukturálních vláken vazebních vazeb se nazývají nádech pleteného oděvu v různých úhlech.

Zamkněte vzor s malými segmenty obrazu Scotch. Jehly a piny používat se nedoporučuje kvůli specifikům tkaniny. mohou zanechat neposkytující stopy z punkcí nebo poškození plátna.

A bezpečně zajištění všech detailů vzoru, kruh s tenkou mělkou nebo speciální tužkou. A pak vyříznout pomocí nůžek Porto, s přihlédnutím k dávkám. 1-1,5 cm na každé straně.

Pokud je pletenin příliš kluzká, neměli byste ho namalovat do dvou vrstev. posouvá se a dostanete asymetrické části. Je lepší tak učinit: Vystřihnout první polovinu části, nedosahovat ohybu, a pak pohybovat vzor na druhou stranu a vystřihnout stejnou sekundu.

Jak si vybrat jehlice pro přizpůsobení pletenin na domovním autě

Pletené jehly, stejně jako obyčejné, liší se tloušťkou, musí být vybrány podle hustoty materiálu. Mají minimálně dva typy v rezervy: fond a důkladný. Před přijetím podrobností o produktu se ujistěte, že provést zkušební linku na kusu a nastavit napětí závitu.

Jehly pro pletení jsou vhodné pro futur a podobné elastické materiály.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS