Jak nahradit nebezpečí na pračce

V pračce. kde je šek, výměna

Pro úplnou nezávislou práci jsou pračky vybaveny množstvím uzlů, které pracují vzájemně provázané. Kontrola těmito uzly provádí řídicí jednotkou. Tato jednotka zapne, vypne potřebné uzly a ovládá jejich provoz během celého programu.

Takové uzly jako vypouštěcí čerpadlo, elektrodelap a ohřívač mají povolený a vypnutý stav, ale motor musí vyvinout a udržovat různou rychlost v závislosti na programu. Ve fázi mytí otáčí buben pračky s frekvencí asi 50 otáček za minutu a na desítkách desítek časů rychlejší.

Ovládání motoru ovládá elektroniku a pomáhá tomu v tomto motoru instalovaném na motoru.

Nouzové otevření dvířek u pračky Bosch

Tachogenerátor v pračce je navržen tak, aby vysílal stávající otáčky motoru do elektronického modulu, který je upraví a udržuje se v požadované rychlosti otáčení.

Nastavení rotoru motoru pračky Stroj se provádí modulem nastavením proudu pro výkon motoru.

Jaká je šarže a princip jeho práce

Toto zařízení vypadá jako malý kolejový kroužek s párem drátů. Nachází se na hřídeli elektromotoru. Když se ta druhá otáčí, tachner je přístupný napětím, na kterém ovlivňuje elektromagnetické pole. Pak v souladu se zvýšením počtu otáček se napětí zvyšuje.

To vytváří odolnost nezbytnou pro měření rychlosti otáčení motoru elektromotoru přes sílu napětí. Pak se na modul správy přijímají všechny daty.

pračce

Tak, s pomocí tachogenerátoru, je řízen počet otáček v pračce.

Jak pochopit, že kapela zlomila

Detekce poruchy pračky je poměrně snadná, protože většina jeho funkcí je narušena. Rozpad tachogenerátoru lze však odlišit od ostatních s řadou následujících značek:

 • Náhlá ostrá změna rychlosti rotujícího hřídele;
 • Příliš vysoká rychlost otáčení při mytí, která je občas překračuje obvyklé;
 • Velmi nízký počet revolucí bubnu během lisu nebo nepřítomnosti (buben se neotáčí);
 • Po práci pračky, věci zůstávají špatně lisované nebo zcela mokré.
See also  Hrad na pračce je zapnutý

O poruchách

S vědomím, že nádrž se nachází na motoru pračky, není těžké odhadnout rozbití tohoto prvku podle charakteristických rysů.

Nejjasnější funkce by měly být připsány:

 • Významné změny rychlosti oběhu zavazadlového prostoru.
 • V době stlačení praní prádla mechanismu se snižuje.
 • Během doby promývání je rychlost otáčení ložního prádla v nádrži vyšší než obvykle.
 • Po absolvování pracovního cyklu zůstává lněné mokré, špatně stlačené.

Pokud je přítomen jeden nebo více známek, je nutné se ujistit, že závada špičky a motoru.

Oprava tachogenerátoru

Příznaky vadného Tancteru

Pokud pračka se rozbije, pak se začíná chovat následovně. T. na. Počet otáček není řízen, pak stroj začne otáčet buben špatnou rychlostí. Během mytí může být obrat příliš velký, a během lisu, naopak, otočení nejsou zvednuty. Stroj nesmí tisknout spodní prádlo vůbec. Takové “závady” naznačují, že jeden z důvodů jejich vzhledu může být tip. Chcete-li zkontrolovat tacogenerátor pračky, musíte se k němu dostat.

Tachogenerátor pračky je umístěn na hřídeli motoru, který je instalován v dolní části podložky. Chcete-li se dostat do motoru, budete muset odstranit zadní stěnu stroje. Chcete-li to udělat, odšroubujte šrouby, které upevňují tuto stěnu a vyjměte jej. Motor je dole a spojený s pásem s kladkou, uvidíte ho okamžitě.

Dávka je na zadní straně motoru na hřídeli. Chcete-li zkontrolovat nebo vyměnit, bude nutné odstranit motor, tento postup je popsán v motoru pračky.

Známky selhání Tanetu

S vadným senzorem, řídicí bloky neobdrží data na otáčky motoru nebo je dostat nesprávně. Rozpad tichogenerátoru pračky povede ke špatnému provozu celého zařízení obecně.

pračce

Při poruše se tento detail spustí stroj:

 • Otočte buben v režimu praní s nesprávnou rychlostí. Přerušitelný obrat znamená nerovnováhu nádrže, silné vibrace a posunutí celého produktu na základě základny, na kterém je instalován.
 • Tlumiče a ložiska jsou vystaveny silnému zatížení. V případě stroje funkce rozpoznávání funkce funkce rozpoznávání zařízení zastaví program a zvýrazňuje kód poruchy na displeji;
 • Když je signál naplněn na elektromotor, začne rychle získat hybnost. Stroj zažívá nádrž v případě. U strojů s řemenovým pohonem je pás plevel až do útesu;
 • V pračkách vybavených moderním měničovým motorem se objevuje zvyšující se squeak, ale buben se může dokonce začít pohybovat.
See also  Jaká je třída receptury v pračce

Princip akce Tanet

Sálový senzor je malá cívka. Když se motor otáčí, uvnitř cívky pod vlivem magnetu se napětí vytvoří v závislosti na rychlosti elektromotoru, změní se. Měřicí napětí, snímač odešle zprávu hlavnímu modulu.

Kde je šarže v pračce? Samozřejmě, na hřídeli elektromotoru. to umožňuje efektivně provést specifikované funkce.

Princip operace

Externě, vsádka je kovový kroužek se dvěma dráty připojenými k němu. Je připojen k otočnému motoru elektromotoru. Vzhledem k rotaci druhé, napětí je přiváděno do tachogenerátoru, který je vytvořen pod vlivem elektromagnetického pole. Napěťová síla přímo závisí na rychlosti otáčení hřídele: tím rychleji se otáčí, tím více je napětí.

Tachogenerátor je uveden v pračce přesně za účelem měření otáček motoru. je vypočtena síla napětí. Informace z visí vstupující do elektronického řídicího modulu.

pračce
Tags:
| Denial of responsibility | Contacts |RSS