Jak nainstalovat vytápěnou ručníku v koupelně

Instalace ručníky v koupelně

Pokud má byt koupelnu, pak v něm téměř určitě ručník. V takovém slova, instalatérskému zařízení, vyrobeném ve formě hada, pro které teče horké vody, a na samotné sadě, různé věci jsou zavěšeny pro sušení. Nebude v koupelně jen v případě, že ho vlastník odstranil. A pokud nové nájemci u vchodu do bytu nezjistí, pak to určitě nainstalují. Instalace ručníky v koupelně. proces není příliš složitý, ale vyžaduje přísné provádění stavebních standardů a pravidel (Snips) a dokonce i znalost a dovednosti práce s instalatérským vybavením a nástroji.

Tento jednoduchý populární produkt má mnoho odrůd. Existují sušičky vody, elektrické a kombinované, jednoduchý tvar ve formě jednoho držáku a komplexních objemových zařízení. Jsou sušeni nejen ručníky, ale jakékoli jiné věci, které potřebujete k suchu. Je-li diskutována instalace sušičky v Rusku, pak je rozumnější zvolit vydávané domácími výrobci a relevantní pro ruské regulační dokumenty.

Vyhřívané železniční kolejnice se liší podle jejich vzhledu. Klasický a nejoblíbenější je had. Lesy na skutečnosti “narození” jsou mladší, ale velmi pohodlnější a produktivnější. Rohy jsou podobné žebříku, ale ekonomicky využívají místo malé koupelny.

A učinit je z různých materiálů. Lepší než jiné výrobky pro přenos tepla. Ocel, zejména vyrobená z nerezové oceli, stojí více, ale spolehlivé. Měď se liší vzhledem, ale mají velmi vysoký přenos tepla. Nedávno se na trhu objevily keramické vytápěné ručníky na trhu, nadřazené předchůdcům ve všech ukazatelích, včetně ceny.

Možnosti vody

Možnosti vody jsou ty, na kterých teče teplá voda z horkého vodovodu nebo zásobování tepla. Jsou napojeni na stoupač s horkou vodou, vstupují do koupelny a pak opustit znovu ve stoupačce. Ne tak dávno, vyhřívané ručníky byly vyrobeny z tloušťky z galvanizované ocelové trubky a nyní jsou vyrobeny z nerezové oceli.

Elektrické modely

V elektrické vytápěné ručníky kolejnici může být chladicí kapalina nejen voda, ale také další kapalina (například olej), která se zahřívá s pomocí tepelného a tepelného ohřívače (deset). Používají se v těch domech, kde neexistuje centralizovaná dodávka teplé vody.

Kombinované modifikace

V kombinovaných modelech, toky vody, které mohou být v případě potřeby zahřívána elektřinou.

Typy ručníků kolejnic

Často v domech je místo pro sušení ručníků nebo některých typů oděvů, kde konstantní vytápění poskytuje rychlé odstranění vlhkosti ze všeho, co se nachází na něm. Je pohodlné ve velkých rodinách s malými dětmi, kde jsou čisté věci vyžadovány velmi často. A v chladné sezóně slouží jako další zdroj tepla. Proto je jeho účinná práce velmi důležitá.

Podle typu použité energie se rozlišuje několik typů vytápěných ručníků kolejnic. Pro tuto funkci naleznete méně často v domech. Je účinný při použití a pracuje z konvenční elektrické zásuvky. Instalace elektrické vytápěné kolejnice se liší od instalace lampy nebo jiného elektrického spotřebiče. Pokud však takové zařízení dáte v koupelně, musíte zvážit všechna bezpečnostní opatření. Například, tak, aby to voda nespadla.

Nejčastěji v domech používají vyhřívané sušičky připojené k topnému potrubí. Jejich principem provozu je jednoduchý: horká voda se zvedne topnými trubkami a bateriemi v vícepodlažní budově, což zajišťuje teplo každého stejně. A v opačném směru tato voda sestupuje trubkou s různými ohyby, které tvoří vytápěné ručníky v každém bytě v stoupání. To zajišťuje racionální výdaje tepla.

See also  Zpracování chladničky v Sainpinu v LPU

Vzhledem k tomu, že topný systém není určen pro jednu rodinu, veškerá změna v ní ovlivní ostatní uživatele. Proto musí správné přeinstalování vytápěného ručníku železnice nejen účinné v konkrétním bytě, ale také bezpečné pro zbytek.

Tam jsou vyhřívané kolejnice ručníků tzv. Kombinačního typu, kombinující vodu a elektrické topení. V případě potřeby můžete připojit některý z nich. Tato volba je vhodná, protože vytápěná železnice ručníky bude účinně pracovat i v období odpojovacího topení.

Vybavení. ručníky a osušky

Obecné požadavky na instalaci instalatérského zařízení

Ceny připojení jsou regulovány v SNIP 2-04-01-85. Základní pravidla:

 • Armatury neobviňují průchod dálnice. Průměr stoupačky by měl být roven průměru serpentinových kanálů.
 • Upevnění ručníky v koupelně se provádí s povinným vložením obtoku. Jumper podporuje hlavu chladicí kapaliny ve všech stoupačích a oddělení toků přispívá k uchování teploty vody v následujících teplotách vody. Bypass poskytuje schopnost provádět aktuální opravu sušičky, takže systém provozu.
 • Na obchvatu a celková stoupačka je zakázána instalací uzavíracích ventilů. Tyto akce zhoršují cirkulaci, přispívají ke snížení teploty chladicí kapaliny.
 • Optimální výška sušení je 120 cm.
 • Hraniční vzdálenosti od povrchu stěny k radiátoru: 4 cm. v průměru cívky na 2,5 cm, 6-7 cm. při průřezu trubek více než 2,5 cm.
 • Montáž jeřábů na vytápěné železniční kolejnici v koupelně se provádí na vstupu / vývodu z cívky na obtok.

Instalace elektrického vytápěného ručníku

 • Instalace elektrického vytápěného ručníku v koupelně je vyrobena v souladu s příslušnými pravidly TB pro mokré místnosti;
 • Vybere místo instalace. Stupeň chráněnosti z vlhkosti je také zohledněn a pohodlný snadný přístup pro údržbu a opravu;
 • Optimální vzdálenost elektrické věže z podlahy je vyrobena z ne více než 225 cm, vzdálenost od jeřábů sprchy alespoň 60 cm na ochranu proti šploucháním. Vzdálenost od povrchu koupelnových předmětů je nejméně 75 cm;
 • Umístěte místo instalace ohřívače, připojte elektrickou elektrárnu na stěnu a proveďte konečnou značku;
 • Materiál stěny vyberte nástroj pro upevnění, například vrták, vrták, hmoždinku;
 • Pro stěny sádry má vrták o průměru 8 mm, kovové hmoždinky na 32 mm a šroub o průměru 4 mm;
 • Pro betonové blokové stěny jsou cihely zvoleny vrtačku s průměrem 6 mm, plastová hmoždinka je 8 mm a šroub s průměrem 8 mm.

Instalace a připojení elektrolotriera:

 • Stacionární zásuvka je řezána v souladu s normou NFC-15-100;
 • Elektrická sušička by neměla být umístěna přímo nad zásuvkou. Odolnost je odolnost na 20-25 cm;
 • Instrukce investovala do továrny. Připojení je přísně v souladu se schématem. Jasné dodržování fázového spojení a neutrální musí být;
 • V připojovacím poli připojte všechna připojení, včetně softwarového bloku.
 • Zrychlení se používají pouze pro sušení rostlin. Nelze sušit na elektrickém topení segmentu plastu, kartonu, plastů;
 • Proveďte sezónní a všeobecné čisticí segmenty z prachu a nečistot. Zakažte z sítí, chladte ohřívač, otřete suchým hadříkem.

Správné řízení programových bloků:

 • Softwarový blok umožňuje pracovat v různých režimech. Indikace nastavení se zobrazí na obrazovce zobrazení;
 • Pro provoz se používají ručně nastavitelné termostaty. Režimy jsou vybrány a zobrazeny pomocí tlačítek. Podsvícení na obrazovce zobrazuje vybraný režim a jeho parametry.
See also  Jak nainstalovat tlapku na šicí stroj

Squeeze Place

Typicky je ohřátá ručníková kolejnice připojena k horkému potrubí. Méně. řez do obrysu topení. To se nedoporučuje to udělat, protože se had zahřeje pouze v období topení roku.

Nákup zařízení nutně si všimne, že průměr jeho trysky byl stejný jako průměr podmořského potrubí.

V opačném případě se během instalace budou muset adaptéry použít, a to jsou další spoje, které zvyšují pravděpodobnost úniku a méně estetického vzhledu.

Materiály a nástroje pro montáž vytápěného ručníku

Kromě toho mohou být nádoby, pokud je vytápěná ručníka vložena do systému s přirozeným oběhem.

Typy sušiček ručníků

Takže všechny nástěnné koupelnové ohřívače jsou rozděleny do 3 odrůd:

 • Elektrická síť Provoz 220 voltů. Existují 2 typy. s topným kabelem uvnitř kapalné chladicí kapaliny a deset. Obě možnosti jsou připojeny stejně.
 • Vodní vytápěné kolejnice se připojují k systému přívodu horké vody nebo vytápění.
 • V kombinovaných obvodových zařízení je přenos tepla organizován ze 2 zdrojů. elektřiny a sítě TUV.

Poznámka. Spojené sušičky je poměrně jednoduché. Ohřívač se skládá ze dvou samostatných obvodů. elektrických a vodou, které jsou schopny pracovat současně nebo střídavě. V souladu s tím ceně univerzálních vyhřívaných ručníků v 1.5-2krát vyšší.

Odrůdy ohřívačů pro sušení prádla a ručníků

Princip elektrických spotřebičů je následující: Deset nebo kabel se zahřívá na předem určenou teplotu, pak je termostat odpojen. Po ochlazení trubicového pouzdra o 3-5 ° C se automaticky obnoví topení. V sušičkách fazole naplněných nemrznoucí tekutinou, výtok vzduchu přes jeřáb Maevského.

Sušičky vody jsou jednodušší. zahřívají na teplotu nosiče tepla. Pouzdro je vyrobeno z nerezové nebo černé lakované oceli, méně často. od mědi. Forma. ve formě žebříku, cívky, ve tvaru písmene E. Vzhledem k tomu, že zvažujeme čistě instalaci vytápěné železniční lišty, tvar a materiál velké role nehrát, hodnota má pouze způsob, jak se připojit nebo nižší.

Instalační pokyny krok za krokem

Odpojte přívod vody a nainstalujte dvě jeřáby na stoupačku. Jeden na vchodu, druhý do výstupu vody z vytápěného železnice. Zároveň mějte na paměti, že jeřáby by měly být na úrovni přívodních trubek, neumožňují vzhled kolen. Zmínili jsme o této typické chybě. Jeřáby by neměly měnit průměr stoupačky v menší straně, vzdálenost mezi nimi by měla být rovna nebo vyšší než rozměry zařízení.

Praktické rady. Jeřáby v připojovacích místech potrubí do stoupačky se doporučují pouze v případech, kdy po uzavření zásobovacích sítí mají k nim přístup dekorativní prvky.

Stoupáři ve většině případů jsou uzavřeny sádrokartonovými deskami, budou muset dělat speciální revizní dveře. Práce je poměrně složitá. Pokud nemáte možnost přístup k kohoutkům na stoupačce, pak tam nemají být povoleny, ale pro připojení přímo na výstupu v blízkosti vytápěného ručníku. Tolik jednodušší a pohodlnější, můžete rychle zavřít jeřáb v případě nouzových situací. Dnes v realizaci jsou malé jeřáby s krásným designem, můžete si vybrat takové možnosti, které negativně ovlivňují vzhled. Kromě toho jsou ventily umístěny za svislými trubkami vytápěné kolejnice ručníky a jsou téměř úplně blikány.

Proveďte uspořádání potrubí, proveďte práci kvalitativně, nepochopte několik dalších minut času, chyba pak bude muset opravit mnohem déle.

 • Na zdi strávit vodorovné čáry na úrovni jeřábů, v budoucnu by měla být pevná potrubí. Linky nakreslete úroveň, všichni musí být přísně horizontální. Funkčnost vytápěného ručníku kolejnice závisí na kvalitě značky.
 • Označte polohu přístroje a nakreslete na stěnu dvě svislé čáry podle jeho rozměrů. V této fázi můžete stále změnit polohu vytápěného ručníku, vyberte nejvhodnější místo pro něj. Ale nezapomeňte, že se doporučuje změna vodorovné polohy přívodního potrubí a vypouštění vody. Pokud to musíte udělat, alespoň neumožňují koleno, nechte rozdíl ve výšce hladký, umožní letecké bubliny vidět. V extrémních případech pýchejte instalaci jeřábu Maevského pro vzkvétání vzduchu. Ale postupy nedoporučují instalaci velkého počtu dalších armatur, než je více, tím vyšší je pravděpodobnost, že určitý prvek selže nebo dává únik. Velikost obvodu ohřátého ručníku se zobrazí na obalu.
See also  Hyundai H Pac09 R10E mobilní vzduchová sestava

Jeden ze dvou jeřábů, ke kterým bude vyhřívaný ručník kolejnice

Laserová úroveň linka kreslí značku. Oddělte vytápěnou železniční kolejnici na obalu

Zajistěte stavební svorky na obrysu zařízení. Jsou fixovány plastovými hmoždinkami. Pomocí rohu nastavte výšku svorek, bude vzdálenost vytápěného ručníku ze zdi. Doporučené vzdálenosti jsou uvedeny v pokynech výrobce a závisí na průměru trubky. Počet svorek nejméně čtyři, pokud existují obavy v síly vnitřních oddílů, pak dejte více upevňovacích prvků. Svorky by měly být vybaveny vytápěnou ručníkou kolejnicí.

Opravte ručníku na svorkách, podívejte se na to. Pokud jsou odchylky od horizontální, pak opravte polohu, upínací svorky to umožňují bez problémů. Upozorňujeme, zda se shodují se střediska vstupu a výstupu s taženým schématem.

Zkontrolujte polohu úrovně ručníky

Důležité. Během předehřívání vytápěného ručníku kolejnice zohledněte stav stěn.

Pokud jsou plánovány, musí být dokončeny dále, pak zvýšit vzdálenost mezi hrubou stěnou a zařízením na tloušťce povrchu. Pro omítání a další malování je zvýšení minimální, pro dokončovací povrchové desky sádrokartonové desky.

Pokud je zapojení skryté, pak na nakreslené čáry, které potřebujete k mrtvici. Současně připravte vybrání pod zásuvkou napájení.

Na připravených místech vložte plastové trubky, připojte jeden konec k kohoutkům instalovaným na stoupačce a druhý na spojovacími růžičky vytápěného ručníku. Pro utěsnění sloučenin použijte fum pásku, má vynikající výkon ve všech ohledech. Kromě toho, na rozdíl od tradičního balíčku pro utěsnění, fuma páska není nutná k zpoždění hodně. A všechny moderní armatury jsou vyrobeny z křehkých slitin a reagují velmi negativně k velkému úsilí.

Udělejte si vybrání pod montážními zásuvkami potrubí. Jsou upevněny ke stěně, upevňovací prvky musí být prohloubeny do zdi. Řez na povrch a vyhoďte obrys, zvýšit jeho velikost několika centimetrem. Pomocí pedorátoru proveďte čisté vybrání. Nepřišej, někdy zkuste na vývody a řídit tak hloubku instalace.

Důležité. Nezapomeňte vzít v úvahu tloušťku dokončovacích stěn stěn.

vytápěnou, ručníku, koupelně

Hloubka otvoru by měla být taková, že po výzdobě stěnách v koupelně na povrchu byl pouze konec závitové části výstupu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS