Jak naostřit nůž a síť mlýnku na maso

Jak naostřit nůž na mlýnek na maso

Grinder masa. pohodlné a praktické spotřebiče pro domácnost. S jeho pomocí je příprava mletého masa, bramborových kaší, řezání zeleniny a ovoce velmi zjednodušeno. V domácích kuchyních existují manuální i moderní elektrické modely. Přes rozdíly je princip jejich práce stejný. broušení produktů pomocí speciálních nožů. Během provozu čepele zařízení může být samozřejmě nudné a pak práce mlýnku na maso bude obtížné.

Akce mlýnku na maso je založena na práci dvou nož. V závislosti na typu produktu je řezačka řízena ručně nebo pomocí motoru. Mřížka (nebo síť) zůstává nehybná. Při broušení i tak měkkého produktu, jako je maso, mohou být nože nudné. Včetně koncových šlach a kostí. V tomto případě mlýnek na maso začne žvýkat produkt a nakonec jej přestane brousit. Život lopatek navíc závisí na frekvenci a trvání použití mlýnku na maso. Nože vyrobené z nízkograduálního kovového selhání zvláště rychle.

Pro hostitelku je signálem špatného ostření čepelí nízkou kvalitou mletého masa, zvýšení doby jeho vaření a okraje křížového nože vyhlazené k dotyku.

Důrazně nedoporučujeme ostření nožů na vlastní pěst. Abychom zařízení nepoškodili, doporučujeme vám kontaktovat servisní centrum nebo mechanický dílnu.

Kromě toho mohou být neúspěšné nože jednoduše nahrazeny novým. Abychom však zachránili, stejně jako pokud je naléhavě nutná mlýnek na maso, můžete se uchýlit k následujícím metodám ostření nožů doma.

Způsob, jak si naostřit nůž na mlýnek na maso

Získejte jeden nejúžasnější článek jednou denně. Připojte se k nám a vkontaktte.

Mlýnek na maso. Jeden z nejpopulárnějších domácích spotřebičů v kuchyni. Kvalita zařízení závisí na soudržnosti jeho prvků. Postupem času však nůž v mlýnku na maso otupuje a přestává fungovat na správné úrovni. Nespěchejte přenést zařízení do servisního centra. Problém můžete vyřešit sami. jak? Nyní vám to řekneme a vyzbrojíte se s brusným papírem, broušením, souborem nebo plochým strojem.

Proč je čepel nudná?

Dříve nebo později se všechny věci stávají bezcenné. To se děje u nožů na mlýnek na maso.

Příprava na ostření nože

Existuje mnoho způsobů, jak nezávisle naostřit nůž na mlýnek na maso, ale všichni sjednocují pravidla přípravy. Nezanedbávejte tato doporučení tak, aby broušení je vysoce kvalitní a čepel trvá déle.

Je lepší naostřit ručně. Při používání elektrotechniky může být kov znovu zvolen. Kromě toho nebudou moci vybrat ten pravý úhel ostření vždy.

Pracovat na plochém a hladkém povrchu. Čím jednotnější prvky se zapadají do sebe, tím lepší je výsledek.

Pokud je část zahřívána, neponořte ji do studené vody. Musí přirozeně vychladnout.

Je nutné vrátit svou dřívější ostrost na kulaté i zkřížené nože.

Před broušením a osušením čepele důkladně omyjte.

Smirkový papír

Pomocí broušené kůže můžete brousit a brousit dřevěné, kovové, plastové, skleněné a keramické povrchy. Tento produkt je téměř v každém domě a snadno oživuje čepel dmychadla.

Vlastní papír má různé značení granularity. Pro nůž jsou masové brusky nejvhodnější produkty řady P120, P150 nebo P180.

Umístěte broušenou pokožku na plochý, tvrdý a rovný povrch (podlaha, stůl atd.D.). Pak materiál hojně navlhčete vodou. Je důležité zajistit, aby brusný papír neklouzl. Skleněná nebo zrcadlová povrch je pro to nejvhodnější. V první fázi by mělo být zpracování čepele prováděno s hrubým brusným papírem. P120.

Položte nůž na řeznou stranu na broušenou kůži a s hladkými posuvnými pohyby utáhněte čepel. Pokud je nůž oboustranný, je nutné brousit povrch čepele po dobu 2-3 minut na každé straně.

Dále musíte nahradit brusný papír jemným přepracovaným a znovu opakovat všechny akce. Nejprve použijte materiál se značkou P150 a poté. P180. Trvání postupu závisí na stavu prvku.

Po domácím broušení získá nůž svůj původní vzhled. Dále můžete obnovit povrch mříže.

naostřit, mlýnku, maso

Poznámka! Pokud chcete rozšířit ostrost čepelí, po mletí produktů nevymyjte tukovou vrstvu. Stačí opláchnout prvky mlýnku na maso v horké vodě bez přidání myčky nádobí.

Brusný kámen

Vezměte nový broušený kámen a použijte jej pouze k zaostření nožů /

Abrazivní materiál vykonává stejné funkce jako brusný papír. Dokonce i začátečník se tímto způsobem dokáže vyrovnat s ořezáváním čepele.

Budete potřebovat byt a bez prohlubování brusného kamene, pěnové houby a malou nádobu s vodou.

Zvlhčte si abrazivní nástroj vodou dobře.

Vezměte nůž a hladce a s lehkým tlakem naostřte čepel na horní části brusného kamene. Průměrně broušení trvá asi 3 minuty, ale to vše záleží na stavu součásti.

Poznámka! Pokud plánujete trvale držet samostatně, doporučujeme, abyste si vzali nový kámen a používali jej pouze pro tento účel.

Plánování broušení

Pokud nemáte profesionální dovednosti v oběhu se strojem, je lepší zvolit jednodušší metodu /

Pokud máte speciální stroj pro zpracování kovového prvku s abrazivem, použijte těžké dělostřelectvo.

Zaujměte výhodnou pozici na straně jednotky a ne naproti.

Při práci se strojem postupujte podle opatření, nezapomeňte si dát ochranné brýle, rukavice a čelenku.

Brousit hladkými pohyby.

Ostření čepelí na plochém stroji. pečlivá práce. Pokud nejste specialista na manipulaci s tímto nástrojem, je lepší použít jiné metody.

Poznámka! Po ostření čepelí jakoukoli z uvedených metod je nutné umýt nůž k odstranění zbývajících abrazivních částic.

naostřit, mlýnku, maso

Ostření nožů na mlýnku na maso vlastními rukama

Je důležité si uvědomit, že dobře sharpenovaný rotující řezací nástroj může ušetřit spoustu času v procesu sekání masa v případě, že ruční zařízení ruční zařízení. Pokud se jedná o elektrickou jednotku, bude ušetřena elektřina, jejíž náklady se jistě zvýší v případě použití hloupého řezacího zařízení.

Pokud zjistíte, že váš nůž je přesto smeten, neměli byste být rozrušení a/nebo běžet do obchodu pro nové, protože tento problém je více než skutečně eliminován po dobu 20 minut (maximálně půl hodiny). Je důležité mít pouze ořezávátko doma nebo alespoň brusný papír, takže s vlastními rukama doma naostřte nůž na mlýnek na maso podle doporučení, která jsou zde uvedena zde.

Ale než začnete proces ostření nožů na mlýnku na maso, rozhodně stojí za pochopení důvodu jejich dmychadla, protože mnoho výrobců ujišťuje, že v procesu rotace jsou nože sami zvednuty o kovové mřížce.

Samotné maso je měkká látka, zatímco neustále obsahuje malou rozměrovou žílu a další kartinály, které v průběhu času přispívají k zaokrouhlení hrany v průběhu času. Jen tak se otupí. Dále zařízení místo řezání produktu začne zaseknout a pak jej úplně přestane zpracovávat.

Z tohoto důvodu byste měli zastavit práci a začít rozebírat zařízení pro následné ostření nožů bezprostředně poté, co najdete první známky nesprávné práce.

See also  Jak odstranit formy ve zvlhčovači vzduchu

Základní pravidla ostření

Předtím, než mráčka na maso zaostřuje nožem vlastními rukama, měli byste pečlivě prostudovat princip jejich práce, jinak bude mnohem obtížnější dosáhnout dobrého výsledku.

Měli byste začít tím, že pohyblivý nůž na mlýnek na maso vždy působí spárovaný s kovovým grilem (o kterém je údajně skrytý, i když je to pochybné), což je nehybné a má mnoho otvorů podél celé roviny. Měli by být tedy zaplaveni společně. Tato část se otočí spolu se šroubem a čepelemi (které jsou pouze čtyři kusy) a řezá potravinový produkt, který proniká otvory pod tlakem. Tímto způsobem je dosaženo určitého rozdílu v broušení v důsledku použití různých možností roštu, které lze vyrobit s většími nebo naopak malými otvory.

V pokynech pro různé modely mlýnku na maso, výrobci za ně volají nože odlišně: stacionární nebo pohyblivá řezací nástroj. Zde jsou hlavní doporučení, jak správně zatuchlé nože na mlýnek na maso:

 • Aby bylo možné kvalitativně vykonávat veškerou práci a dodržovat všechna základní pravidla, před spuštěním připravte všechny materiály předem, které budete potřebovat.
 • Pohled s pomocí husté kovové čáry povrch, na kterém se chystáte utáhnout nože: Připojte pravítko s koncem a ujistěte se, že lumen není pozorován. Položte na stůl kruh nebo papír a dobře jej opravte.
 • Pod brusným papírem bude nejlepší dát kousek plexisklu k dosažení lepší horizontální.
 • Na samém začátku čepele, spolu s leštěným povrchem roštu, je nutné namazat pomocí běžného slunečnicového oleje a nechat je několik minut je nechat na několik minut. Ty povrchy, na nichž se chystáte provádět proces ostření, je také lepší promazat. Pokud jej však přetáhnete pomocí speciálního ořezávátku, pak by se olej neměl používat. V tomto případě bude muset být navlhčena vodou.
 • Použijte dřevěný lis, abyste mohli rovnoměrně zpracovat celý povrch. Je nutné stisknout ve středu grilu nebo nože a provádět kruhové pohyby co nejpohodněji, stisknout strom, ale ne přehrát.
 • Během procesu ostření věnujte pozornost každé z tváří čepele, ujistěte se, že okraj jejich špičky je ostrý.
 • Poté, co provedete úplné ostření nože čtyř čepelí, vezměte bary, protože jeho okraje se během procesu práce opotřebovávají stejným způsobem.

Pomocí abrazivního kamene

Chcete.li naostřit nejlepší způsob, měli byste si koupit dobrý abrazivní kámen od Corundum. Průměr takového kamene je 180 mm a jeho velikost je v rozmezí 40 a 60 mikronů. Během procesu ostření položte kámen na rovnou plochu a navlhčete jej nebo neustále nalijte vodu z kohoutku, protože veškerá práce musí být provedena s účastí na vodě, aby kov měl příležitost neustále ochladit.

Postup pro ostření nože pomocí abrazivního kamene:

 • Aby byl ořezávačka dobře umístěna na stole a nepohybovala se podél, měla by být pod kamenem umístěna poměrně hustá záležitost. Dále si vezměte nudný nůž a začněte ho otáčet. Chcete.li dosáhnout nejlepšího kontaktu, použijte dřevěný lis.
 • Vyvíjejte tlak na střed nejvíce mobilního nože, zároveň na druhou stranu, který je v tuto chvíli zdarma, opravte na ořezávačku kruh.
 • Odstranění oxidačního filmu by mělo být prováděno podél celé roviny vašeho řezacího nástroje rovnoměrně. Je velmi důležité pečlivě zajistit, aby nedošlo k žádným zkreslením, protože kvalita práce, kterou jste provedli.
 • Nezapomeňte zaostřit gril po nůž. K tomu budete muset provést naprosto podobné akce, vizuálně opakovat předchozí proces.
 • Zkontrolujte otřelý povrch. Pokud svítí a vypadá hladce, udělali jste všechno správně.
 • Po tom všem musíte pouze zkontrolovat, jak se tyto údaje přizpůsobí, z důvodu, že během operace budou v těsném kontaktu. Mezi nimi by neměly být žádné mezery.
 • Teprve po provedení všech těchto bodů může být již plně shromážděna mlýnem na maso a zkontrolovat, jak naostřené části fungují ve skutečných podmínkách.

Chybí stroj

Způsob ostření na speciálním stroji je určitě nejpohodlnější, ale není zdaleka všechny uživatele, protože potřebuje určitou dovednost v práci s ním, a pokud nemáte tuto dovednost, měli byste být namočeni výhradně ručně. Takto proces ostření probíhá na speciálním stroji:

Metody

Vždy existuje na výběr, jaký způsob, jak tento problém odstranit:

Příjemnější, rychlejší a levnější s tím vypořádat se s tím doma.

Zvažte, jak správně naostřit nože ručně.

S pomocí abrazivního kamene

Určitě máte doma grind kámen, pokud ne, pak byste si měli koupit. Mimochodem, s některými moderními modely mlýnky na maso, je to zahrnuto, ale je zde také bezplatný prodej. Kámen by měl být nový pro nejlepší účinek nebo nebyl použit před zaostřením obyčejných nožů a jiných předmětů, jinak může být jeho povrch poškozen čipy a škrábancemi, které negativně ovlivní nože z mlýnku na maso.

Jeho granularita by neměla překročit čtyřicet. šedesát mikronů, pak neopustí zazubin a škrábance na povrchu. Dejte kámen na rovný povrch, je lepší položit hustý materiál, aby kámen neklouzl. A hojně sprejme vodou z stříkací pistole nebo namočte po dobu dvou až tří minut v nádobě s tekutinou. Je nutné neustále zajistit, aby se vlhkost z broušeného kamene nevypadala.

Nejlepší způsob, jak to udělat v dřezu pod proudem vody. Nebude tedy nutné neustále rozptylovat a zkontrolovat, zda je mokrý kámen dostačující k vychladnutí kovu.

Nyní vezměte nůž, položte na kámen, pevně stiskněte a otáčejte pohyby doleva a v kruhu do stavu, dokud řezací čepele nezískají rovnoměrný, hladký, zrcadlový povrch. Pro lepší stisknutí použijte dřevěný blok. Poté opatrně zkontrolujte, zda existují škrábance. Je důležité, aby ostření bylo rovnoměrné na všech čtyřech površích nože. Pokud jste stále viděli škrábance na řezné části, pak se broušeno jemným brusným papírem.

Pokud došlo k oxidačnímu filmu, pak s rotačními pohyby, pravidelně kontrolujte tak, aby byl vyčištěn rovnoměrně. To je nesmírně důležité, protože to ovlivňuje další provoz nože. Poté proveďte stejný ostřelovací algoritmus s nožem.

Když dokončíte práci, nezapomeňte připojit čtyřkolkově nůž k síti a zkontrolovat přítomnost mezery. Nemělo by to být.

Nyní musíte oba prvky dobře umýt pod proudem vody, abyste umyli malé kovové piliny, sestavili mlýnek na maso a posouvali kus masa. Okamžitě pocítíte rozdíl a pochopíte, zda jste se s naostřením dobře dařili. Pokud ne, opakujte celý postup znovu.

Pomocí ořezávače

Možná je to nejrychlejší způsob, jak naostřit nože, pouze pro každého vhodný. Vyžaduje to dovednost práce s tímto zařízením, a pokud jej nemáte, je lepší použít speciální kámen, bar nebo broušení papíru. Pro použití stroje je nutné aplikovat speciální goy (číslo čtyři) s malým abrazivem na hladkém povrchu brusného kamene a nechat jej úplně uschnout. Teprve poté můžete začít pracovat.

Spusťte zařízení a opatrně stiskněte nože do rotujícího kruhu. Úhel sklonu okvětních lístků by měl být přibližně sedmdesát až osmdesát stupňů, je důležité zde zachování úhlů. Neustále potřebujete monitorovat upravený povrch a nechat kov včas vychladnout, aby ho nespálil. S roštem proveďte stejný postup, ale abyste se vyhnuli poškození kůže prstů, použijte stejný dřevěný blok k tlaku.

Stojí za to opakovat, že tento postup pro ostření nožů je vhodný výhradně pro specialistu, který má v tomto případě zkušenosti. začátečník, s největší pravděpodobností, zkazí detail, který pak bude muset být zakoupen.

S brusným papírem

Nejjednodušší a finančně cenově dostupný způsob, protože brusný papír lze často najít v krabici s nástroji v jakémkoli domovu. Ale i když ne, pak nákup nebude obtížný v žádném nejbližším obchodě stavebních materiálů. Abrazivní část brusného papíru by měla být malá, aby nedošlo k poškození povrchu, jinak bude vyžadováno další broušení. Algoritmus akce je velmi jednoduchý a vypadá jako předchozí.

See also  Vlasy -Hadariální vysoušeč vlasů s rotujícím štětcem

Bezpečně opravte papír na rovnou plochu, je nejlepší ho přilepit na organické sklo nebo jinou položku. Zvlhčte nůž vodou, posouvejte proti směru hodinových ručiček, dokud se neobjeví hladký povrch. S druhým nožem udělejte totéž.

Pokud jsou řezací části velmi zrezivělé, pak pro uložení síly a zjednodušení procesu můžete použít vrták. Opravte nůž otvorem ve středu pomocí vhodného šroubu a pečlivě při nízkých rychlostech v reverzním režimu, vyčistěte rez od povrchu k jednotnému lesku.

Následné zpracování části pro dokončení manuální metody. Nezapomeňte si navzájem otřít oba nůž a zkontrolovat těsné přizpůsobení. Chcete.li to provést, stiskněte jeden nůž k druhému a rozrušte se, podívejte se na lumen, aby mezi nimi nebyla žádná vzdálenost. Je povolena mezera 0,05 milimetrů. Toto je přibližná tloušťka lidských vlasů. Pokud je mezera větší, nezáleží na tom, jak ostře jsou nože naostřeny. nebudou fungovat moc dobře. Proto stojí za to opakovat broušení.

Jak naostřit čtyři.lobed nože rukou

Někdy jsou ženy v domácnosti čelí takovému problému, že mlýnek na maso nemůže maso vůbec posouvat.

Samozřejmě, pokud vynaložíte více úsilí a trpělivosti, pak se ukážete jako někteří.

Celý tento proces však bude trvat hodně času. pak žádné kotlety nechtějí vyřezávat.

Chcete.li situaci opravit, musíte provést dvě jednoduché operace: naostřit řezací nůž a vyrovnat povrch mříže pomocí brusného papíru. Tato práce je snadná doma.

Za tímto účelem stačí připravit rovnoměrnou pevnou základnu (nejlépe vyrobenou z kovu), na které budou vyrobeny hlavní prvky mlýnku na maso.

Například kus ocelové desky. Můžete také použít běžné skleněné nebo mramorové desky.

naostřit, mlýnku, maso

Proces ostření nože na maso

Na rovném povrchu jsme vložili kus brusného papíru 20 (často používaný k broušení těla aut) a nejprve zobrazujeme rovinu kovového roštu mlýnku na ruce masa.

Ano, vyrovnání povrchu může nějakou dobu trvat. Jak se však říká: „Osobnost a práce. všechno se rozdrtí“.

Stejně tak odstraníme výmoly a nepravidelnosti na povrchu čepele řezného nože. Poté změníme 320. brusný papír na 000 a opakujeme stejné operace.

Výsledkem je, že dostaneme rovný povrch bez skořápek a výmolů. Díky tomu bude mlýnek na ruce opět řezat maso, jako nový.

Jak snadno a rychle si můžete vyostřit nože mlýnky na maso

Získejte jeden nejúžasnější článek jednou denně. Připojte se k nám a vkontaktte.

Tato metoda ostření nožů na mlýnek na maso je k dispozici absolutně všem majitelům. Pro jeho implementaci nebude vyžadovat žádné speciální nástroje ani speciální nástroje. Blady můžete začít téměř okamžitě. Tato metoda je vhodná jak pro mechanický mlýnek na maso, tak pro elektroniku.

Co potřebujeme?

Nejprve musíte pochopit, co přesně je potřeba pro ostření. Ve skutečnosti nic super zvláštního. Za prvé, trochu vody z jeřábu. Za druhé, bar pro bod obyčejných nožů nebo domácí ořezávátko z kusu dřeva a list brusného papíru. Takhle jen!

Smaot nože sami a bez SMS

První krok. Demontáž na mlýnek na maso a otočíme nože z něj upevňovacím prstenem. Pečlivě stanovíme všechny podrobnosti, abychom nic neztratili.

Pokud se podíváte na nože, které byly provozovány po dlouhou dobu, mohou snadno vidět klíšťata, žetony, rizika a další známky stárnutí. Trpí také čip kulatého nože. Začne problémy na tvářích otvorů. Při dlouhodobém provozu se v nožkách mohou také objevit vlnité vady.

Krok dva. bereme grind kámen (měl by být plochý) a houba (je v každé kuchyni), do které shromažďujeme vodu. Teď mokrý kámen. Poté vezmeme jeden z nožů, položíme ho na naostřený blok a začneme provádět reciprokační pohyby. Tlak by měl být malý. Trvání akcí závisí na stupni opotřebení. V nejhorším případě budete muset zaostřit 2-3 minuty. Také jednáme s kulatým nožem.

Krok tři. Umyjte všechny nože po přetažení pod proudem vody. To se provádí za účelem umytí zbývajících malých částí kovu.

A dál

Pokud dům nemá ořezávátko, může být vyroben z dřevěného baru a brusného papíru. Nejčastěji to není ani nutné to opravit, protože sám drží dokonale. Ale pro důvěru, můžete jej uvést do podnikání, například sešívačka.

Chtěl bych vědět ještě užitečnější a zajímavější? Co takhle se podívat na 12 nestandardních metod, jak používat víno na poslední kapku. Koneckonců, je to vždy užitečné.

Příprava na ostření

Před zahájením procesu ostření nožů je nutné je připravit a všechny požadované materiály. Před zahájením práce se ujistěte, že povrch ostřelovacího stolu je plochý. Pod ořezávačem by měl dát papír nebo kousek plexisklu.

Metody ostření nožů doma

S nezávislým oostřováním nožů můžete použít:

Ostření barem pro kuchyňské nože

Toto je nejjednodušší a nejpohodlnější způsob, jak vrátit masa na nože. Při tomto procesu se ujistěte, že jsou skryty všechny tváře čtyřčlenného nože.

Na rovnou plochu umístěte tyč. Položte na to mlýnek na maso a začněte ji rychle otáčet kruhovým pohybem rukou. Předpokladem je konstantní jednotný tlak na nůž. Obvykle 2-3 minuty stačí na ostření. A tak lze naostřit jak nůž mlýnky na maso, tak i gril.

Ostřelovací s brusným papírem

Tato metoda se používá, pokud farma neměla naostřenou bar nebo kámen. Všimněte si, že papír není opotřebovaný. Rovněž se nedoporučuje používat hrubý brusný papír. To může poškodit čepele.

Na výškový papír je umístěn na stole, můžete jej dát. Pro snadnou práci ji oviněte kolem malého dřevěného baru. Je důležité, aby to bylo více než nůž podle šířky. Upevněte papír pomocí bilaterální pásky, lepidla nebo sešívače nábytku.

Potom začněte otočit nůž s kruhovým pohybem ruky na povrchu papíru a pevně jej stiskněte. Na konci ostření může být ostrost zkontrolována dotykem nebo podle charakteristické nádhery kovu.

Ostřelovací kamenem

Můžete rychle a kvalitativně dát nožům pomocí speciálního brusného kamene vyrobeného z Corundum. Můžete si ji zakoupit ve stavebnictví nebo obchodech s domácností. Je také vhodný pro ostření obyčejných kuchyňských nožů.

Před použitím brusného kamene by měl být dobře omyl vodou s detergentem, důkladně sušeným. Nejlepší je pracovat s kamenem v rukavicích, aby se zabránilo řezům a škrábankám.

Princip ostření je stejný jako při používání brusného papíru nebo ořezávače. Nejprve, nůž a pak je rošt pevně přitlačen k povrchu korundového kamene a začne rychle provádět kruhové pohyby. Trvání takového broušení bude asi 2-3 minuty. Tváře dobře zpracovaných nožů se stávají brilantními.

Ostření

Tato metoda bude vyžadovat přítomnost drahého elektrického broušení doma, takže není vhodná pro každého. Kromě toho, když pracujete se strojem, jsou zapotřebí určité dovednosti, protože se jedná o traumatický nástroj.

Po jakémkoli ostření by se detaily mlýnku na maso měly umyt teplou vodou čisticím prostředkem, suchou ručníkem. Pečlivě se ujistěte, že nože nezůstají po dlouhou dobu mokré, může to vést k rezi.

Pro správný provoz je mlýnek na maso důležité, aby křížový nůž a mřížka pevně sousedily s sebou, přítomnost mezer není povolena. Za účelem ověření kvality ostření a nepřítomnosti poškození částí by měly být připojeny a otočeny vzhledem k sobě navzájem. Nože by se měly pohybovat s odporem.

Jak vidíte, ostření nožů na mlýnek na maso se provádí docela jednoduše a rychle. Nezapomeňte tento postup pravidelně provádět tak, aby zařízení fungovalo efektivně.

Jak naostřit nože na masa, aby se znovu vyrobilo mleté ​​maso bez problémů

Získejte jeden nejúžasnější článek jednou denně. Připojte se k nám a vkontaktte.

See also  Používání éterických olejů ve zvlhčovači vzduchu

Cokoli tam říkají, a každá hospodyňka dobře ví, že domácí mleté ​​maso vyrobené z vlastních rukou je lepší než to, co nabízejí v obchodě. Pouze proto, že se všechno dělá doma s láskou a duší! Je pravda, že někdy je proces výroby lahodného mletého masa v slepé uličce kvůli nečekaně nudnému nožům mlýnku na maso. Téměř každý majitel v takové situaci jednoduše naostří nůž, ale ať už to udělá správně?

Předtím, než se začnete ostření nožů na mlýnek na maso, stojí za to pochopit, proč se obecně otupují, protože maso je extrémně měkký produkt, zejména ve vztahu k dobré oceli. Ve skutečnosti neexistuje žádné maso, protože se nachází na kosti a šlachy. Během přípravy mletého masa se nyní a pak padají na nože a poškozují špičku. „Voda naostří kámen“ a pomalu, ale jistě, nože kuchyňského nástroje se stanou nepoužitelnými.

Kromě toho by mělo být pochopeno, že čepele mlýnku na maso neustále pracují ve vlhkém prostředí. Oxidace kovů se postupně vyskytuje a způsobuje rez, což také velmi negativně ovlivňuje závažnost nástroje. Ze všech výše uvedených otázek následuje otázka. jak správně naostřit čepele nožů na mlýnek na maso. Ve skutečnosti se ostření příliš neliší od ostření obyčejných nožů.

Nezáleží na tom, který mlýnek na maso na farmě: mechanický nebo elektronický. Nože a jeden a druhý potřebuje naostřit. Můžete to udělat s ořezávátko, ořezávátko nebo brusný papír. Zároveň stojí za to si uvědomit, že špatné, neopatrné a hrubé ostření způsobuje poškození nožů. Vzhledem k tomu je první věc, kterou musíte udělat, použít tuk při ostření. Slunečnicový olej bude nejlepší volbou.

Používáme plátno

Předtím, než se pokusíte zaostřit nože, masa s brusným papírem, měly by být dobře opraveny. Musíte to udělat pouze na plochém a pevném povrchu. Pokud jsou na nožkách patrné čipy a trhliny, pak jeden papír již není o. Bude je muset odstranit souborem. Leštěno nožemi na brusný papír před vzhledem homogenního lesku. Po zaostření byste měli určitě zkontrolovat nůž s roštem mlýnky na maso. mezi nimi by neměly být žádné mezery.

Používáme stroj nebo kámen

Nejlepší je použít stroj pro ostření mřížky a nože. Existují však i jemnosti. Nejprve byste měli použít disk, který má hladký abrazivní povrch, který před zahájením práce zpracovává speciální pastu. Při práci s mříží je velmi důležité používat dřevěnou svorku. to je nutné k ochraně prstů. Při ostření nožů je nejdůležitější věcí pozorovat úhel sklonu 80 stupňů. Rovněž stojí za to si uvědomit, že stroj velmi zahřívá kov.

naostřit, mlýnku, maso

Proces ostření nožů pomocí otřesného kamene nemá žádnou jasnou specifičnost na pozadí všeho uvedeného, ​​kromě toho, že se doporučuje, aby byla voda doporučena jako mazivo a čisticí prostředky přímo v době ostření.

Způsoby, jak naostřit nože doma

Bez ohledu na to, jakou metodu pro ostření jste si vybrali, musíte připravit potřebné materiály, s nimiž bude práce provedena. Správná organizace procesu rychle zaostří nože a nepoškodí je. Předchozí akutnost můžete vrátit sami, mít jeden z ostřelovacích produktů doma a asi 30 minut času.

Existuje několik způsobů, jak zaostřit nože na mlýnek na maso:

Všechny tyto metody nevyžadují zvláštní dovednosti a drahé zařízení. Můžete si zakoupit vše, co potřebujete v obchodech s domácností.

Na brusném kameni

Pokud nemáte absolutně žádné zkušenosti s ořezáváním nožů na mlýnek na maso, kupte si kororitní kámen ve specializovaném obchodě. Nejlepší možností by bylo, kdyby byl jeho průměr přibližně 180 mm a hodnota zrnu je od 40 do 60 mikronů.

Aktuální kámen je jednoduchý a cenově dostupný nástroj pro ostření nože

 • Ostření by se mělo provádět pod slabým proudem vody. Chcete.li to udělat, vložte kámen do dřezu a hojně navlhněte. Voda bude působit jako mazivo a vychladnout kov.
 • Opravte brusný kámen na pracovní ploše. Chcete.li to udělat, můžete pod ním dát hadr.
 • Vezměte řezačku a umístěte ji s čepelí do kamene.
 • Proveďte kruhové pohyby ve směru hodinových ručiček s jednotným tlakem na noži.
 • Pokračujte ostření, dokud nebude povrch prvku zcela lesklý.
 • Po dokončení ostření rotujícího nože proveďte podobné akce s síť s nožem. Chcete.li to udělat, položte to na kámen sousedícím s prvním nožem.
 • Po ostření obou nožů zkontrolujte hustotu kondice. Chcete.li to udělat, dejte je dohromady s příslušnými stranami a podívejte se na lumen. Neměly by být viditelné žádné mezery.
 • Nakonec opláchněte nože pod proudem teplé vody, aby se omyl abrazivu.
 • Sbírejte mlýnek na maso a zkuste to v práci.

Důležité! Zvažovaná metoda je účinná pro příliš nudné čepele. Pokud se nožům podařilo uklidit a jsou v zanedbaném stavu, pak to pravděpodobně nedá požadovaný výsledek.

Na stroji

To je velmi jednoduchý a rychlý způsob, jak se vyostřit nože. Ostrohování se provádí pomocí rotujícího ořezávého disku. Před zahájením práce na jeho povrchu se použije abrazivní pasta Goy, která při sušení a vytvoření hrubého povrchu na disku kvůli obsahu v jeho složení malých částic.

Chcete.li pracovat na ořezávátkoru, budete potřebovat malou obratnost

Důležité! Použijte pastu goi granularity 17-8 μm.

Ostření nože na stroji je následující:

 • Naneste abrazivní pastu na povrch stojanu a počkejte na jeho sušení. Teprve poté bude zařízení připraveno k práci.
 • Zapněte stroj. Disk se začne otáčet.
 • Jemně stiskněte síť nože na povrch disku. Zkuste rovnoměrně distribuovat tlakovou sílu.

S ostřením řezačky pomocí stroje mohou nastat potíže, pokud nemáte zkušenosti s prací se strojem. Musí být provedeno ve 2 fázích:

  Nejprve naostřte každou ze 4 nožů a nakloňte je o rotující disk v úhlu 80 °.

Je velmi důležité odolat úhlu sklonu ve srovnání se strojem rovnoměrně.

Je nutné vyostřit řezačku na stroji a pozorovat malé přestávky mezi fázemi. To je nutné, aby se kov nože vychlatil.

Smirkový papír

Jednou z nejlehčích a nejdostupnějších metod je použití brusného papíru. Určitě to bude u vás. V extrémních případech jej lze zakoupit ve stavebnictví nebo v obchodě s domácností. Náklady na tento produkt jsou několikrát nižší než náklady na ořezávátko nebo stroj.

Nepoužívejte mréka masa pro ostření nožů s velkým zlomkem zrna

Důležité! Pro ostření se nedoporučuje používat brusný papír s velkými zlomky zrn, protože to může výrazně poškodit povrch nože.

Proces ostření se tedy provádí v následující sekvenci:

 • Bojový list umístěte vodorovně na plochu. Pro pohodlí je vhodné mu poskytnout další fixaci.
 • V kruhovém pohybu ve směru hodinových ručiček začněte třít nůž, dokud nedosáhnete lesku a ostrosti čepelí.
 • Podobně sítí.

Důležité! Pohyby by měly být pouze kruhové a připomínající se otřesy povrchu.

Proces ostření nožů na mlýnek na maso doma je dost pro lidi bez zvláštních zkušeností a dovedností. Pouze ostrý nástroj a trochu volného času bude potřeba. Pokud si všimnete zhoršení ostrosti čepelí v zařízení, neváhejte s jejich zpracováním.

Přihlaste se k odběru našeho kanálu v Yandexu.Zen

Ahoj! Budeme známy, jmenuji se Yana Dmitrieva, vedoucí vzdělávání zahraniční ekonomické činnosti.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS