Jak odstranit houbu z gumy pračky

Jak čistit manžetu z plísní a zabránit vzhledu plísní na ní.

Chci mluvit o svých zkušenostech s bojem s běžným problémem, plísně na manžetě pračky. Vylévám bělost do horké vody (můžete mít také jiný chlor) Mám v ní velký hrnec, dal jsem manžetu a namočil na 4 hodiny. Dále jsem si oblékl rukavice a mechanicky vyčistil kometu houbou, pokud efekt nevyhovuje, opakuji postup. Účinek 96% je okamžitě vyčištěn, hlouběji s prodlouženým namočením. Pokud ji po mytí otřete, můžete jej použít jako prevenci formy v pračce. Každopádně, aniž by vyřešil všechny důvody jeho vzhledu, jako například: mytí při nízkých teplotách, nesprávná ventilace (ventilační díra není v horním bodě v místnosti) nebo ventil. Důl, neexistuje žádná trakce, nesprávná instalace a černá forma z kanalizace (nečistěte kanalizaci různými prostředky z blokády.) a další důvody, může se to znovu objevit. Pokud máte svůj vlastní způsob, jak tento problém vyřešit, napište o něm v komentáři.

Odpovědi 15

Není snazší vytočit 1-3 manžety, vložte je do pračky (nejlépe nahoře. načítání) a protahujte 90 stupňů., Přidávání bělosti.

Odstraňte gumu. Claudesh v povodí velikosti, osvětlení s bílou, ne nejlevnější a na jeden den odejděte! Odstraní všechno ! Doporučit!

Pokud je plíseň. Černá plaketa. Je to přesně to bělidlo. Citron je zde bezmocný. Bereme Whitener, bělost je mnohem méně účinná. Dosáhneme asi 100 ml na 2-3 litry vody. A ve studené vodě po dobu 2-3 hodin namáčení. Všechno odejde sám.

Pro líné (jako já) upevneme nádrž a bez odstranění manžety nalijte do bubnu 1-2 litry zázraku směsi. Dejte auto s poklopem. Ano, ano, na obličeji, vkládání měkkých těsnění do rohů. 1-2 hodiny a jak nové. Testováno na inErittech 33 a 45 cm., Kde vzít speciální manžetu „potěšení“.

Zajímavý způsob, jak to musíte zkusit. Namáčel jsem bělost, zaplavený v kanystru za 50 litrů. Rommario září

Tato metoda je vhodná pro každý zápach. Například v Samsungs, potrubí vodního plotu z přední části nádrže, pokud je položena na obličej, pak voda po 23. května ponoří pístový přijímač Zheka 23. května

Co ohrožuje

Přítomnost forem vede k řadě negativních problémů. Houba vytváří nepříjemnosti s každodenním používáním pračky a vyvolává nesprávné funkce.

Alergické reakce

Forma vytvořená v bubnu padá na oblečení a vytváří zdravotní riziko. Houba emituje mykotoxiny, které při interakci s kůží vedou k alergickým reakcím.

Oslabení imunity

Kontakt s plísní také vede k oslabení lidské imunity. V důsledku toho dochází k virovým onemocněním, zhoršuje se obecná studna, dochází k únavě.

Nepříjemný zápach

Vývoj houby způsobuje ostrý ošklivý zápach, který lze pociťovat při otevírání dveří nebo oddělení pro prací prostředek.

Nepříjemný zápach způsobuje nejen neustálé nepohodlí při používání pračky, ale také impregnuje oblečení, což vede k jeho kazení.

Citronová kyselina

Pokud není čas a touha rozebrat pračku a mechanicky odstranit plíseň, můžete použít takový populární lék jako kyselina citronová. Prostředí vytvořené touto látkou je pro houbu nepříznivé. Kyselina citronová pečlivě čistí povrch částí, zabraňuje tvorbě a šíření houby. Bude stačit k tomu, aby si vezme 300 g (standardní balíček), usínala polovinu do oddělení prášku, zbytek je přímo do bubnu a spustí pračku v režimu rychlého mytí, a ujistěte se, že je bez prádla.

See also  Jak odstranit měřítko z pračky

Pokud problém s kyselinou citronovou ztratí, měli byste vyzkoušet radikálnější způsob. Efektivně odstranit houbu pomůže řešení bělosti s octem. Chcete.li chránit ruce, použijte gumové rukavice. Plus této techniky je odstranění vápenného plaku, která, stejně jako plíseň, se může tvořit na vnitřních detailech pračky.

 • Alespoň jeden litr bělidla (nalitý do oddělení pro oplachování a prášek);
 • octa (přidáno v oplachovacím režimu);
 • gumové rukavice.

Jak vyčistit elastický pruh v pračce z plísní a vůně

Největší počet houby se hromadí mezi elastickými pruhy oddělujícími okénko od bubnu. Malé odpadky zde často zůstávají a voda se odpařuje po dlouhou dobu. Pračka můžete vyčistit z plísní a nečistot pomocí lidových receptů nebo pomocí domácích chemikálií.

Zařízení

Čištění stroje by mělo být pravidelné. Pouze v tomto případě lze omyté oblečení skutečně považovat za čisté.

Název produktu Přečtěte si více
Lidové recepty
Citronová kyselina Doporučuje se míchat kyselinu citronovou s pracího prášku v poměru 1: 2. Výslednou směs zřeďte vodou do stavu ve tvaru kaše a aplikujte na postižené oblasti. Po 24 hodinách umyjte produkt teplou vodou.
Síran měď Kapalina hojně navlhčí měkký hadřík. Prvky zařízení jsou otřeny látkou a poté se omyly teplou vodou přidáním mýdla.
Chemikálie pro domácnost
Bílý Rychlý způsob, jak se zbavit houby, je aplikovat bělost. Forma se „bojí“ chloru v jakékoli formě a zaostává za doslova před našimi očima. Z bezpečnostních důvodů je lepší používat rukavice a masku.

Rubber pečeť důkladně otřete. To platí zejména pro vnitřní část komponenty. Musí být vyčištěno měkkou ragní ránou na prstu. Umyjte dveře stroje. Můžete použít jakýkoli detergent: mýdlo, gel na mytí nádobí, stěrač. Provést mytí

Pro zaručené odstranění plísní je důležité provádět mytí cyklus při maximální teplotě bez předběžného zatížení spodního prádla. Pro nejlepší výsledek můžete do vody přidat trochu chloru. Zatuchlá vůně může být spojena s akumulací houby, zbytky prášku, gelu a klimatizace v zásobníku pračky

Vyhněte se takovému jevu umožňuje pravidelné namáčení prvku v teplé vodě přidáním chloru. Pokud se již objevily černé tečky, existuje několik způsobů, jak problém vyřešit

Zatuchlá vůně může být spojena s akumulací houby, zbytky prášku, gelu a klimatizace v zásobníku pračky. Vyhněte se takovému jevu umožňuje pravidelné namáčení prvku v teplé vodě přidáním chloru. Pokud se již objevily černé tečky, existuje několik způsobů, jak problém vyřešit.

Určitě v domácnosti „arzenál“ již existuje několik látek, které mohou překonat plísní houbu. Jak se zbavit plísní v pračce:

 • S octem. Tato kapalina se dokonale vyrovnává se sporáky. Octa by měl být nalije přímo do oddělení prášku a poté provést plný cyklus mytí. Pokud je houba slabá, pak mírně mírně otřete povrch zásobníku.
 • Peroxid vodíku a jedlá soda. Použití této kombinace nejen vyčistí zásobník nahromaděných nečistot, ale také bělící plast. Toto je snadný způsob, jak se vrátit k novinkou s domácím zařízením. Chcete.li provést postup, rozdrtejte 10 pilulek peroxidu a smíchejte prášek s 200 g. potravinářské sody. Nalijte výsledné složení do baru pro prášek a proveďte dlouhodobé mytí bez věcí při maximální teplotě s opláchnutím.

Instrukce

Existují metody místního odstranění plísní. Pro tohle:

 • Podnos musí být odstraněn a promyt pod proudem vody;
 • Naneste kyselinu citrosovou, octu nebo chlor na plast;
 • Jemně otřete látku měkkým kartáčem;
 • Důkladně omyjte složení z podnosu;
 • Otřete komponentu osušte a nainstalujte na místo.

Umyjte buben, podnos na prášek a gumu je poměrně jednoduchý. Je mnohem obtížnější zvládnout znečištění vnitřních prvků zařízení.

See also  Samočisticí funkce v haier pračky
Způsob Informace
Chemikálie Odstraňte měřítko a nečistoty umožňují promytí při vysokých teplotách přidáním octa, kyseliny citronové nebo zvláštních prostředků z měřítka.
Fyzické čištění Zahrnuje odstranění deseti. Je lepší neprovádět postup sám. Po extrakci se topné prvek čistí rukama pod proudem vody. Je přísně zakázáno používat ostré čepele nebo brusný papír.
Zbytkové čištění Extrahované deset po ručním zpracování lze vyčistit tak, aby svítilo citronovou šťávou. Prvek je umístěn do nádoby s citrovou šťávou, plátky ovoce nebo zředěnou kyselinou citronovou a ponechán po dobu 10-12 hodin, dokud není šrot zcela odrazen.

Efektivní metody

Můžete se zbavit vůně plísní v pračce doma pomocí improvizovaných prostředků. To je to, co to zkušené ženy dělají, takže neutrácejí úspory za platbu mistrům. Nejčastěji se používají dva recepty:

 • Plíseň můžete odstranit z těsnicí gumy roztokem síranu měďnice. Je hojně navlhčen a na den odešel. Poté se omyl koncentrovaným mýdlovým roztokem.
 • Další metoda poskytuje míchání octa a bělosti v poměru 1: 1. Potřebujete jeden litr každé složky. Směs se nalije do bubnu a zahrnuje dlouhé promytí při vysokých teplotách.

Takto se provádí čištění. Pokud oba recepty nejsou účinné, budou následné manipulace složitější. Mužská práce začíná. Pračka bude muset rozebírat a dezinfikovat detaily, soda nebo kyselina citronová je vhodná pro takový účel.

Vyzkoušejte ještě jednu metodu, vyčistěte stroj kyselinou citronovou pomocí praní. Chcete.li to provést, proveďte následující manipulace:

 • Odstraňte a opláchněte nádobu na detergenty od zbytků.
 • Otřete těsnění suchým hadříkem.
 • Vyčistěte těsnění uvnitř pomocí obyčejné sody, pro místa tvrdého
 • Nalijte balení kyseliny citronové do nádoby na zesílenou prášku a zapněte režim s vysokou teplotou.
 • Po skončení je elastický pruh znovu otřen suchým hadříkem, nádoba je odstraněna k opláchnutí a suchému. Nezavírejte dveře, dokud buben není zcela suchý.
odstranit, houbu, gumy, pračky

Vyberte čisticí prostředky

Pokud si všimnete, že elastický pás v pračce zčernal, nejprve najděte zdroj infekce s houbou. Zkontrolujte manžetu a pokud je tam nalezena infekce, pokračujte v čištění pomocí předem vybraného nástroje.

odstranit, houbu, gumy, pračky

Nevíte, jak odstranit plíseň z elastického pásma pračky? Většina hostesek používá následující prostředky:

Pokud se více zajímáte o to, jak vyčistit manžetu pračky z měřítka, použijte osvědčené produkty s pozitivními recenzemi. Tyto zahrnují:

Kde se nejčastěji objeví?

Abyste mohli detekovat houbu včas, musíte znát jeho oblíbená místa umístění:

 • pod gumovou těsnění kolem dveří nakládacích dveří;
 • podnos pro prací prášek a klimatizaci, stejně jako prostory pod nimi a kolem;
 • hadice podél, ve které detergenty vstupují do bubnu;
 • hadice odstraňování dutletní vody;
 • filtr.

Plíseň na těsnicí dásně pračky

Všechna výše uvedená místa, na nichž se nejprve objevuje plísňová plak, musíte pravidelně zobrazit. Pokud je detekována forma, je nutné okamžitě přistoupit ke svému zničení. Boj však nebude efektivní, pokud nezjistíte ani nevylučujete příčiny.

Co je nebezpečné?

Plíseň na různých površích pračky je problém nejen estetiku. Kromě nepříjemného oka a nechutné vůně je takové okolí značným nebezpečím pro lidské zdraví:

 • Spóry plísní houby se velmi rychle šířily. Pokud je tedy zjištěno, že těsnicí guma mírně zčernala, musíte okamžitě zahájit boj. Pokud se tak nestane, plak se objeví nejen na bubnu, ale také na vnějších površích stroje.
 • Vzhled plísní v jakékoli domácnosti není místním problémem. Spor se rychle rozšířili po celé koupelně a velmi brzy je najdete ve švech mezi dlaždicemi, na stropě a na stěnách.
 • Pokud má buben plíseň, věci namalované v autě nebudou voní s práškem nebo klimatizací, konkrétně plísně.
 • V pokojích, kde začíná plíseň, vždy smrdí vlhko.
 • Forling houba nejen voní nepříjemně a vzhled, ale také ničí strukturu věcí a detailů.
See also  Buben pračky se při otáčení netočí

Chemikálie pro plíseň

Samozřejmě můžete eliminovat plíseň z elastického pásma pračky pomocí speciálního chemického agenta. V současné době je jejich sortiment velmi široký. Ale nejúčinnější z nich by mělo být zvýrazněno. Četné recenze manželek tvrdí, že následující jsou následující:

 • Hg. Univerzální lék, který může zachránit nejen plísně, ale také eliminovat jeho nepříjemný zápach. Chcete-li to provést, naneste kapalinu na houbu, počkejte 2-3 hodiny a poté opláchněte jednoduchou vodou. Náklady na produkt jsou asi 400
 • Tiret. Toto je příklad levného, ​​ale zároveň efektivního znamená. Komplexní čistič pro pračky stojí asi 200 při odstranění plísní na těsnění, musíte houbu zvlhčit v roztoku a několikrát ji otřete infikovanou oblastí. Dále byste měli počkat 40-45 minut a poté produkt umyt jednoduchou vodou.
 • Blanidas. Tento lék na houbu by měl být připsán skupině profesionálních domácích chemikálií. Lze jej použít nejen k čištění technologie, ale také dlaždic, dlaždic v koupelně. Může účinně eliminovat znečištění a plísní houby. Jeden kanystr stojí asi 400 pro použití, je nutné navlhčit houbu nebo hadr domácnosti v tekutině, několikrát otřete plíseň. Počkejte 1-2 hodiny a poté odstraňte zbytek produktu s ubrousek navlhčenou v čisté vodě.
 • Dr. Beckmann. Další velmi efektivní lék za dostupnou cenu, která se může zbavit houby na pračce. Stojí to asi 300
 • Sarma. Pravděpodobně nejlevnější chemický lék na plíseň. Náklady asi 100 na odstranění malého množství houby, je ideální. Kromě efektivního čištění má také dezinfekční účinek.

Formy pro plíseň: Profesionální a domácí

Musíte si vybrat optimální nástroj k boji proti formě. Jak už víte, jak octa a kyselina citronová kyselina, zvažujeme možnost použití jiných lidových a továrních nástrojů.

Vhodné pro čištění všech povrchů z míst a znečištění, včetně bubnu z plísní. Na rozdíl od jiných prostředků je soda vždy po ruce nebo v nejbližším obchodě s domácností.

Bílý

„Bílá“ je legendární bělidlo, kterému v domácnosti v zemích CIS našli spoustu sfér pro použití. Dnes, když je jemnější a měkčí bělidlo, používá se k čištění povrchů „bělost“. Použijte tento recept:

 • Vezměte 1000 ml octa;
 • tolik „bělosti“;
 • Smíchejte tekutiny;
 • Nalijte do příkopu;
 • Spusťte režim „dlouhý“ a „horký“.

Prací prášek

Používá se hlavně jako preventivní. Složení klasického hromadného pracího prášku zahrnuje bělení, které dokonale zabíjejí houbu. Pokud vymažete věci s tekutými šampony a gely bez bělidla, použijte pro nečinné praní obyčejný levný prášek.

Kaneyo

Japonský.vyrobený nástroj k boji proti nájezdu, plísním a špínu. Vyrábí se v lahvích 0,55 litru. to stačí k čištění vůně bubnem až 9 kg.

Nagara

Další lék z Japonska. Vyrábí se ve formě tablet, má vysokou účinnost a liší se v dostupné ceně: 120 za 10 kusů.

Holandský prášek pro čištění praček z plísní. V balení 0,162 litrů. to stačí pro cm s kapacitou až 7 kg. Pokud máte načítání 8, 9, 11 nebo více kg, je lepší koupit 2 balíčky. Pro PCS.

Důležité! Odborníci mají sklon k odborné chemii a kategoricky nedoporučují používat bílé, kyseliny nebo „Coca-Cola“.

Vyberte si vhodnou „chemii“ a okamžitě eliminujte plíseň. je to nebezpečné pro vaše údaje o zdraví i automobilu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS