Jak odstranit koberec z elektrického sporáku

způsoby, jak vyčistit kamna z tuku a sazí doma

Kamna spolu s lednicí a dřezem je středem kuchyně, ale dostane to pouze, protože téměř jakýkoli proces vaření je doprovázen stříkajícími horkými oleji a vroucí vodou. Někdy částice jídla padají na varnou desku a není třeba mluvit o důsledcích vařeného a spáleného mléka vůbec. A pokud znečištění v troubě není nápadní a může čekat na čištění, dokud inspirace nepřijde na hostitelku, pak se postarejte o čistotu varné desky, požití, paleb a úchyty denně, protože jejich stav závisí na tom, jak úhledná a úhledná kuchyně závisí bude. Pokusme se přijít na to, jak vyčistit sporák z tuku a sazí doma, abychom vynaložili minimální úsilí a získali nejlepší výsledek.

Každá hospodyňka ví, že je lepší odstranit jakékoli znečištění okamžitě, jinak, pod vlivem vysoké teploty (a pro varnou desku je nedílnou součástí), tuk ztuhne a vyschne a pak nebude snadné se vyrovnat s ním to. Avšak ani ti nejpřesnější lidé nejsou vždy schopni okamžitě odstranit znečištění, protože deska a mřížka se během vaření zahřívají a je nebezpečné provádět jakékoli manipulace. Co můžeme říci o těch, kteří jsou někdy líní nebo prostě čas na čištění povrchu! Pro udržení čistého sporáku stačí znát několik jednoduchých způsobů, jak ji vyčistit. Povrchy jsou samozřejmě odlišné. skleněná keramika, smalt a ocel vyžadují mírně odlišné přístupy, ale metody, které shromažďujeme, lze považovat za univerzální a použitelné na povrch jakéhokoli typu.

Poté, co si vybrali některou ze svých prostředků popsaných níže, nezapomeňte na bezpečnostní opatření a některá doporučení:

odstranit, koberec, sporáku
 • Pokud se předpokládá globální čištění desky (nejen povrchů, ale také ohnivzdorného, ​​pera a dalších prvků), je lepší vypnout zařízení z plynu a/nebo napájení;
 • Nejprve jsou mřížky odstraněny ze sporáku, poté jsou hořáky odstraněny, které musí být vyčištěny odděleně od varné desky. Pokud jsou kliky odnímatelné, pak je v této fázi také lepší je rozebrat;
 • Před procesem čištění z povrchu desky suchou houbou je nutné odstranit částice potravy, pokud existují;
 • Chemikálie pro domácnost a koncentrované roztoky kyselin mohou poškodit pokožku rukou, takže nezapomeňte nasadit rukavice;
 • Je lepší nepoužívat abrazivní jídla a kovové houby. jsou schopni poškrábat nejen smaltovou a skleněnou keramiku, ale také z nerezové oceli.

Prostředek na mytí nádobí

Tato metoda leží na povrchu a každá hospodyňka určitě sama vymyslela použití obvyklého pracího prostředku k čištění povrchu kamen. Pokud tuk není příliš starý, pak stačí zvlhčit houbu, kapejte na ní trochu praní, pěnu a naneste pěnu na kontaminovaná místa. Řešení mýdla je schopno změkčit i docela vážné kontaminanty. Je lepší nechat to po dobu 10-15 minut, pak omyt pěnou vlhkou houbou a otřete sporák suchou.

Ocet

Octa se dokáže vyrovnat s důležitějším a nekompetentním znečištěním. Nejpohodlnější je aplikovat jej pomocí postřikovače, ale můžete jednoduše pečlivě kapat na oblastech s tukem a půdou a distribuovat kapalinu houbou. Po aplikaci nechte ocet po dobu 15-20 minut tak, aby pronikl do kontaminantů a zjemnil je. Po takové manipulaci by se všechna místa měla doslova vzdálit od povrchu s mírným úsilím.

Citron nebo kyselina citronová

Princip působení je totožný s předchozí metodou, protože herecká látka tam, tak i tam je kyselina. Na kontaminovaných oblastech můžete spadnout s citronovou šťávou nebo je otřete plátkem citronu. Alternativou může být kyselina citronová, která je předem rozpuštěna v malém množství vody. Po nanesení produktu musíte počkat 15-20 minut a pokusit se pečlivě použít povrch sporáku s houbou. Při používání citronu s bonusem získáte příjemnou vůni.

Amoniak

Amoniak je také schopen efektivně očistit staré znečištění z desky. Ve sklenici vody je nutné zředit 1 čajovou lžičku alkoholu a použít výsledný roztok na povrch. Nechte znečištění namočit 10-15 minut. Pak lze snadno odstranit tvrdou stranu houby nebo úhledných pohybů pomocí zubního kartáčku kontaminace. Nevyvíjejte nadměrné úsilí, aby se povrch nepoškrábal.

Soda

Soda. univerzální čisticí prostředky, které přichází na záchranu a v procesu čištění var. Připravte si sodu gruel, nalijte prášek s malým množstvím vody. Výsledná látka je rovnoměrně aplikována na varnou desku a ponecháno po dobu 30 minut. Některé ženy v domácnosti dokonce trochu otřete, ale je nutné to udělat velmi pečlivě. Po přiděleném čase je soda pečlivě omytá vlhkou houbou, velmi kontaminovaná místa bude muset trochu otřena. Zbývá otřete talíř a užijte si její jiskřivý lesklý povrch.

Ponechání sodovky po dobu 25-30 minut je vhodné, když slušné znečištění. Doporučuje se složitější oblasti pro aplikaci více látek. Pokud případ není zanedbán, pak by měl stačit krátký útok sody trvající 5-10 minut. Pokud musíte sporák po neúspěšných kulinářských experimentech nebo bezohledných bývalých nájemníků umýt, pak může být pitoře použit dvakrát, pokaždé opakování výše popsaného postupu.

Octa soda

Pokud je deska velmi obarvená nebo provádíte obecné čištění a chcete, aby všechny povrchy jiskřily jako nové, pak je nejlepší použít osvědčený pár. soda a octa. Na povrch se aplikuje octa tabulka (koncentrace 6% nebo 9%). Můžete jednat s postřikovačem nebo nalít trochu tekutiny na povrch a distribuovat ji houbou. Deska by měla být mokrá, ale ne plavat v octě. Je nutné nalít sodu na vrchol. Co se nakonec stane, doufáme, že každý ví. Směs bude šít, protože komponenty budou reagovat. Musíme počkat, až reakce skončí, a omyjte povrch. Sporák bude zářit a doslova vrzání. Nezapomeňte si dát rukavice!

Rychlý

Nyní zvažujeme způsob, jak čistit troubu z tuku pomocí páry, kyseliny nebo normální myčka nádobí pro mytí nádobí. Metoda je vhodná pro mytí středních pecí.

 • Kyselina citronová, ocet 70%nebo běžná jídla;
 • Voda;
 • Hluboká plech nebo velká mísa;
 • Gumové rukavice;
 • Houba a mokrý hadr.
 • Odstraňte všechny zbytečné z trouby: Odstraňte a odložte pečení a vše ostatní, co je uvnitř, ale nechte tyče na místě. čisticí „vana“ to ani neublíží.
 • Zapněte troubu a nechte ji zahřát: Musíte zahřát troubu na 150-200 stupňů.
 • Nalijte vodu do plechu na pečení a zřeďte do ní kyselinu citronovou: zatímco se trouba zahřívá, nalijte vodu do misky nebo plech na pečení a rozpusťte v ní citlivost kyseliny citronové (10-20 g). Kyselina citronová může být nahrazena 1-2 lžičkou octové esence nebo malým množstvím tekutiny na mytí nádobí.
 • Položte plech s roztokem na spodní polici trouby: vložte plech s roztokem do vyhřívané trouby na spodní úroveň. Misku lze položit na dno.
 • Opusťte troubu po dobu 40 minut: Opusťte troubu po dobu 40 minut, a to, dokud se voda vaří a dveře kamery se „nedostanou“.
 • Vypněte troubu a nechte plech na pečení vychladnout: Když se voda vaří, vypněte troubu a nechte plech na pečení vychladnout asi 30 minut.
 • Vyčistěte troubu a mříž: Když se plech vychladne, vezměte vlhkou hadr a otřete stěny kamery a důkladně otřete mřížku. Podle potřeby použijte tvrdou stranu houby, stříkejte vodou, stejně jako sodu nebo stejnou kyselinu citronovou k odstranění starých skvrn tuku a sazí.
 • Vraťte plech a mříž na místo: Vu-Alya! Trouba znovu svítí a inspiruje kulinářské vykořisťování.
See also  Jak odstranit kryt z multicookerů Philips

způsoby, jak čistit skleněnou keramickou sporák, který jí neublíží

Získejte jeden nejúžasnější článek jednou denně. Připojte se k nám a vkontaktte.

Existuje mnoho speciálně vyvinutých nástrojů pro péči o skleněné desky. Obchody mají široký výběr za různé ceny. Tyto fondy však musí být stále zkontrolovány, protože ne všichni jednají dobře. Ale osvědčené lidové metody jednají bez selhání, nevyžadují zvláštní peněžní investice a zahrnují komponenty, které jsou téměř vždy doma. Novate redakční kancelář.RU nabízí několik životních hacků ze zkušených manželek v domácnosti, kteří pomohou odstranit i nejobtížnější znečištění bez velkého úsilí ze skleněné desky, a také udržovat její zářivý a atraktivní vzhled po dlouhou dobu.

Ocet

Ocet je nádherný přírodní a levný lék na očištění skleněné deskové desky. Rychle se vyrovná se znečištěním tuků a vápna. A ocet je obvykle vždy po ruce pro rychlé čištění. Měl by být použit pouze na chlazeném povrchu. Nejprve musíte zvlhčit znečištění octem, nechte je změkčit asi 5 minut a poté otřete vlhkou houbou, abyste je úplně odstranili. Pak je třeba skleněnou keramiku čistě a suché otře.

Okno a skleněné mytí

Nástroj pro mytí skla je také vhodný pro čištění skleněné deskové desky. / /

Stěrač obsahuje amoniak, který pomáhá nejen učinit čistotu, ale také dát talíři zářivý krásný výhled. Použití tohoto produktu je poměrně jednoduché: je nutné nastříkat produkt pro mytí oken na sporáku a otřete jej středně abrazivní houbou nebo měkkou hadříkem. Nakonec se doporučuje otřet povrch vlhkou ragrem z mikrovlákna.

Zubní pasta

Nástroj, který vždy jemně pomáhá odstranit nejběžnější znečištění. / /

Zubní pasta se dokonale vyrovnává s jemným znečištěním. Jeho složení, zejména pokud jsou těstoviny bělení, obsahují malé abrazivní prvky, které bez velkého úsilí odstraňují hromadění tuků, nečistot a půdu. Pro čištění desky je nutné aplikovat pastu v kontaminovaných oblastech, otřete houbou a poté důkladně omyt všechny stopy vodou a otřete ji osušte.

Melaminová houba

Melamine houba je vynikajícím asistentem v mnoha typech čištění. V kuchyni se také dobře vyrovnává. Je však nutné jej používat správně a přesně. Díky své porézní struktuře je melaminová houba mnohem lepší než obvyklé smazání jakéhokoli znečištění s menším množstvím tření. Abychom mohli začít, je nutné aplikovat čistič skleněného nebo mýdlového roztoku na skleněnou kamen a poté jej otřete houbou. Poté je vše důkladně omyt vodou a otřete obyčejnou houbou.

Prášek do pečiva

Navzdory skutečnosti, že všichni výrobci skleněných výrobků obvykle nedoporučují používat sodovku k čištění, ale tento nástroj je mezi manželkami v domácnosti stále docela populární. Po použití sody se povrch desky stává méně brilantním a je pokryt mikrozarapiny, které však nejsou ze strany nijak značně patrné. Je lepší nepoužívat sodu bez nouze, ale dobře se vyrovnává se silným starým znečištěním ve formě tuku a sazí, které nelze vyčistit jemnějšími prostředky.

Chcete.li použít sodu pro čištění skleněné.ceramické desky, měli byste s ní hojně posypat a dát látku impregnovanou do předem připraveného roztoku z horké vody a malé množství tekutiny na mytí nádobí nahoře. Aktivace čištění trvá 15 minut až půl hodiny. Poté, s látkou ležící na sporáku, jsou všechna znečištění čištěna z povrchu skleněné keramiky. Závěrečná fáze: Vymažte vše s obyčejnou vodou.

Každodenní péče

Než trávit čas za agresivní čištění, je lepší zabránit silným kontaminantům. / /

Aby skleněný kamnamický sporák zůstal vždy krásný a čistý, je lepší ji nepřivést k silným kontaminantům, ale pravidelně se o něj starat. Existuje několik účinných tipů. Po vaření musí být všechna obarvená místa otřena houbou s řešením mýdla: je vhodný konvenční nástroj pro mytí nádobí nebo speciální mytí desky. Kromě toho je používání mýdla pro domácnost považováno za velmi účinný životní hack, lze jej použít a ponechat na 20-30 minut, takže tuk a mlhy jsou lépe změkčeny, a poté jej umyjte.

Užitečná rada: Pro stabilní kontaminanty se doporučuje použít speciální krém nebo pastu pro sklo.ceramické povrchy. Čisticí houba by neměla být příliš tvrdá. A posledním krokem by měl být vždy důkladně omyl jakýmkoli nástrojem vodou a otřesením desky osušeně ručníkem nebo látkou.

Obnova a ochrana rozkvetujte před následným znečištěním

Obchody prodávají speciální nástroje k obnovení krásného vzhledu skleněné keramiky. Můžete však použít domácí léky, levnější a jednoduché. Pro tento účel je vhodný obyčejný dětský olej nebo ropná želé. Tenká vrstva vybraného činidla je aplikována na důkladně promyté a otřete suchým povrchem destičky a otřete měkkou látkou a kruhovým pohybem ruky.

Způsoby, jak čistit skleněnou keramiku

První takové desky byly propuštěny před více než třiceti lety. Během tak dlouhé operace se hostesky celého světa podařilo otestovat na panelech různé metody čištění. „Nejlepší nástroj“ si nemohl vybrat, ale nejoptimálnější způsoby identifikace.

Speciální nástroje

Každý výrobce skleněných panelů doporučuje své vlastní praní štítků. Výrobci chemikálií pro domácnost také spěchají, aby potěšili širokou škálou produktů.

Hlavní plus takových skladby je, že rozhodně nepoškodí křehký povrch panelu. Účinnost různých čističů je velmi odlišná v závislosti na výrobci a složení.

Při výběru produktu optimální péče musíte vzít v úvahu původ spotů. Jedno složení pomáhá odstranit bílý plak z vody a druhá k vyčištění panelu tuku.

Nalezení univerzální chemie, která se může stejně dobře vyrovnat se všemi typy znečištění, může být pouze v reklamě. Ve skutečném životě je snazší používat několik různých kompozic.

Typy čističů

Všechny stávající detergenty lze rozdělit na univerzální, které jsou vhodné pro všechny typy povrchů a speciální, navržené speciálně pro skleněnou keramiku.

Specializované nástroje jsou vhodné pro lepší čištění. Nejenže se dobře vyrovnávají s většinou znečištění, ale také chrání desku.

Složení nejvíce specializovaných produktů zahrnuje silikon, který po použití tvoří nejlepší film na panelu. Taková bariéra chrání povrch před malými škrábanci a zabraňuje vzhledu „uvíznutí“ znečištění.

See also  Adaptér na indukční sporák

Univerzální fondy dodatečné ochrany neposkytují. Jednoduše čistí určité typy znečištění kvůli složení chemie. Takové detergenty zůstávají v poptávce právě kvůli jejich univerzalitě.

Konstrukce HOLS je taková, že jsou (nejčastěji) nakrájeny na desku z jiných materiálů (porcelán, přirozeně dřevo, deska dřeva.vlákna atd.D.). Kromě toho má mnoho monolistů hliníkový kant. Univerzální sloučeniny vám umožňují odstranit znečištění ze všech povrchů stejného detergentu.

Opouštění produktů a v jejich konzistenci se liší. Denní čisticí prostředky se obvykle vyrábějí ve formě sprejů a kapalin s různými hustotami. Jsou méně koncentrované, ale aplikovány jednodušší.

Aby se odstranily vážnější kontaminanty, jsou vhodnější sloučeniny ve formě těstovin nebo gelu. S jejich pomocí můžete umýt spálené mléko, „prstoklad“ kaše nebo týdenní saze.

Cenové rozpětí kompozic čištění se výrazně liší. Najdete lék na 100 a 1000. Obecně jsou však univerzální skladby o něco levnější než vysoce specializované.

Seznam nejoblíbenějších čisticích prostředků pro skleněné desky lze přidat:

 • Produkty značky ampway. Čistič pece Amway. poměrně silný koncentrát, který se dokáže vyrovnat i se spáleným cukrem (čerstvý). Tento nástroj patří k Universal, ale nepřítomnost abraziv ve složení vám umožňuje používat jej pro skleněnou keramiku. Plány čističe pece Amway zahrnují vysokou účinnost, přítomnost speciálního štětce v soupravě pro aplikaci produktu, ekonomickou spotřebu a dlouhou životnost složení. K nevýhodám. poměrně vysoké náklady (asi 600), po dlouhou dobu působení (pro dobrý výsledek musí být deska nalita složením po dobu nejméně 40 minut) a neschopnost vyrovnat se se starým znečištěním;
 • Sanitární pro skleněnou keramiku. Sanita patří do rozpočtu, ale docela populární skladby. Tato značka produkuje detergenty pro skleněnou keramiku jak ve formě spreje, tak v silnější krémové formě. Hlavní výhody skladby: cena a rychlá akce (1-2 minuty). Nevýhodu lze připsat ne příliš vysoké účinnosti. Sanita se dobře vyrovnává s čerstvými skvrnami, ale stará mlha s ní nelze vždy odstranit i se škrabkou;
 • Hluk. Bagi Schumanit. inzerováno, ale spíše kontroverzní složení. Jeho náklady jsou srovnatelné se značkovými koncentráty (500–600), ačkoli to samo o sobě není koncentrát a jeho spotřeba je velmi významná. Dobře čistí, ale lépe se vyrovnává přesně s tukem (nájezdem, skvrnami), tento nástroj není příliš účinný proti jinému znečištění;
 • Skvělé keramiky topperrride. Toto složení podobné gelu patří do kategorie střední ceny. Tento nástroj pro skleněnou keramiku se docela efektivně vyrovnává se skvrnami, ale ve většině případů je práce navíc vyžadována škrabkou. Pět minut stačí, aby ho ovlivnil;
 • Unicum. Efektivní mastné tlustší ve formě spreje. Může nejen čistit sporák z uhlíkového vlákna, ale také umýt sklo v plynovém sporáku. Působí velmi rychle, výsledek je viditelný po 5-10 sekundách. Hlavní nevýhodou je velmi agresivní složení. S tímto nástrojem můžete pracovat pouze v rukavicích a respirátoru. Rovněž nestojí za to nechat toto složení na desce po dlouhou dobu, povrch může změnit barvu;
 • Mr Muscle Spray. odborník na kuchyň. Docela slabý, ale populární univerzální sprej. Složení je vhodné pro každodenní čištění, ale je k ničemu v boji proti starým místům a vážnému znečištění;
 • Spray Sanita 1 minuta. Rozpočtové univerzální složení pro každodenní čištění. Působí rychle, je vyráběno ve formě spreje, což usnadňuje jeho použití. Dobře se vyrovnává s čerstvými místy, ale nehodje se odstranit vážné saze a skvrny;

Jak čistit skleněnou zubní pastu

Bělicí zubní pasty obsahují malé a jemné abrazivní částice, které mohou odstranit vlákno, nečistoty a tuk. Stačí naneste pastu na špinavé oblasti, otřete je houbou a důkladně opláchněte, abyste odstranili zbytek zubní pasty.

odstranit, koberec, sporáku

Stěrač založený na alkoholu amoniaku odstraňuje tuk a nečistoty ze skleněné kamna a také obnovuje jeho lesk.

Jak vyčistit skleněnou keramiku. Vyberte nejlepší nástroj

Než začnete pracovat, musíte si vybrat ty správné materiály. pak v procesu čištění nic rozptyluje. Nejprve uvádíme nástroje, které budou určitě potřebné při práci:

 • Speciální škrabka s zaměnitelnými čepelemi (obvykle přichází se sporákem). Bude to nutné, pokud budete potřebovat vyčistit keramický sporák z spáleného jídla.
 • Měkká houba. jakákoli, vyrobená z vysoce kvalitní, husté pěny.
 • Ubrousek z mikrovlákna. Nesvižné znečištění je dokonale odstraněno, aniž by zůstalo za sebou.
 • Melanin Sponge. můžete si je koupit v mnoha obchodech a práce s nimi je překvapivě snadná a jednoduchá.

Je vhodné mít po ruce všechny výše uvedené nástroje. Pak čištění bude trvat minimálně čas a úsilí. Některé ženy v domácnosti také používají pogumovaný ubrousek, který lze zakoupit v oddělení automobilového zboží. Kvůli měkkosti je zaručeno, že povrch nepoškrábají. A vysoká hustota mu umožňuje odstranit malá místa, aniž by opustila rozvody.

V žádném případě nezasluhujte povrch nožem a nepoužívejte kovové kartáče. nevyhnutelně ponechají na skleněné desce hluboké škrábance.

Je také nemožné to udělat bez zvláštních detergentů. Nejlepší je začít pracovat, když existuje malá sada. pak bude možné odstranit různé typy znečištění. snadno, rychle a efektivně:

 • Detergennt pro čištění dlaždic nebo oken je skvělý pro čištění pracovní plochy skleněné deskové desky.
 • Octa a soda.
 • Olivový olej se stane věrným asistentem, pokud se budete potřebovat zbavit prdele.up půdy. Stačí na to použít malé množství na místě a počkat, až se namočí. A pak můžete odstranit olej spolu s kontaminací měkkou houbou nebo ubrouskem a poté povrch odmazat.

Jak vidíte, vše, co potřebujete, je k dispozici téměř v každé kuchyni. Není třeba spěchat do obchodu a kupovat inzerované prostředky pro čištění skla.ceramické desky, které jsou zpravidla poměrně drahé.

Když jsou shromážděny všechny výše uvedené nástroje a nástroje, můžete začít čistit skleněný panel.

Na co věnovat pozornost?

Takové destičky jsou velmi křehké a jsou velmi pečlivě čištěny a používají pouze speciální výrobky pro měkké čištění. Pamatujte, že při péči o skleněnou keramiku, že tento materiál netoleruje alkalické látky a hrubé abraziva. Proto nikdy neodkládejte mytí a nepokoušejte se včas čistit povrch.

odstranit, koberec, sporáku

Jednoduché způsoby, které pomohou vymazat koberec a tuk z varné dráhy

Získejte jeden nejúžasnější článek jednou denně. Připojte se k nám a vkontaktte.

Povinný atribut jakékoli kuchyně je talíř. Bez něj je proces vaření výrazně komplikovaný. Během vaření je varná deska pokryta odvážným nájezdem a sazem. Roztrhněte je bez velkého úsilí, aniž byste zkazili sporák, pomůže to jednoduché životní hackes. Složky pro „čištění“ receptů se nacházejí v každém domě.

Octa, citron a kyselina citronová

S pomocí octa můžete bez velkého úsilí vyčistit sporák z sazí a mastného plaku /

Jednou z podmínek po dlouhou dobu k udržení atraktivního typu desky pro vaření je udržovat ji v pořádku. Ale není vždy možné okamžitě odstranit tukové kapky nebo „utekl“ polévku. Z vysokých teplot se místo znečištění odebírá s kůrou, která narušuje její snadné čištění. V této situaci přijde na záchranu ocet, citron nebo kyselina citronová. V kuchyni je určitě jeden z nich.

Ocet. Může být aplikován na místo znečištění pomocí pomocí stříkací pistole a pečlivě kapající z láhve a distribuce houby. Octa je ponecháno po dobu 15-20 minut. Pak je vymazán mokrou žínkou. Tukový stojan z povrchu sporáku po octovém pleťových pleťových plemenech bude snadno odstraněn.

See also  Jak odstranit rez s mlýnským nožem

Citrón. Místo znečištění je otřen čerstvě řezaným citrusovým plátkem. Pro zvýšení účinku to může být ponecháno na obzvláště zaseknutém špinavém místě po dobu 20-25 minut. Pak je varná deska otřena houbou. Jako bonus. příjemná citrusová vůně.

Citronová kyselina. Používá se v nádržích s vodou. Pro přípravu čisticího roztoku se smíchá půl sklenice tekutiny s 1 čajovou lžičkou kyseliny citronové. Směs nebo postříkaná stříkací pistolí nebo zvlhčená houbou a otřete varnou desku. Řešení je ponecháno na 20-30 minut. Během této doby je kyselina zkorodována mlhou a tukem v místech znečištění.

Amoniak a soda

Z amoniaku můžete vytvořit řešení, které pomáhá vyčistit desku mastného plaku /

Pomocí amoniaku a potravinové sody můžete připravit efektivní kompozice. Mohou se snadno vyrovnat s tukovým nájezdem, který se pevně drží na povrchu sporáku.

Amoniak. Navzdory svému plíživému vůni amoniak eliminuje různé typy kontaminantů, včetně staré chudoby z destičky. Za tímto účelem je 1 čajová lžička alkoholu rozpuštěna ve sklenici vody. Řešení je úhledně aplikováno na místa znečištění a ponechává 15-20 minut. Pro tuto mezeru je amoniak zkorodován kůrou, která byla vytvořena pod vlivem vysokých teplot. Poté se pomocí zubního kartáčku nebo tvrdé strany houby odstraní tuk. Pokud je deska velmi kontaminována, je připraven koncentrovaný čisticí roztok. Za tímto účelem je 50 ml amoniaku (přibližně 3-4 polévkové lžíce) rozpuštěno ve 250 ml vody. Ponecháno na sporáku nejde déle než 15 minut. V případě potřeby se složení znovu použije.

Soda. Ukázala se dobře jak při vaření, tak mezi čisticími prostředky. Pokud aplikujete soda gruel na varnou desku a odejdete po dobu 30 minut, pak je veškerý spálený tuk snadno a jednoduše vyčištěn houbou. Pokud znečištění několik dní, pak se postup opakuje. Pouze podruhé zkrátí dobu expozice směsi sody na 10-15 minut. Jako alternativu se octa nejprve aplikuje na povrch desky a nalije sodu na vrchol. Po skončení „šumivé“ reakce je povrch otřen na povrch vlhkou houbou.

Pokud není po ruce žádný ocet, pak ve složení koktejlu sody je nahrazen jakýmkoli tekutým mýdlem. Udělejte z mýdla a sody. Používá se na kontaminovaná místa desky. Odjeďte na 20-30 minut. Pak jsou dobře dobře promytí houbou. Po čištění je varná deska otřena.

Sůl a hořčičný prášek.

Určení z hořčičného prášku snadno odstraní tuk a mlhu z kuchyňské desky /

Stejně jako potravinářské sody se tyto dvě volné látky usadily dobře při vaření a každodenním životě.jeden. Sůl. Roztok 0,5 litru vody a 2 polévkové lžíce soli se v noci nanáší na povrch sporáku. Ráno je otřen vlhkou houbou. Spolu se solným roztokem zmizí olejový povlak a.

Hořčičný prášek. Grut je z toho vyroben a mísí s teplou vodou. Směs je rovnoměrně aplikována na varné stopy. Pokud je znečištění čerstvé, pak ponecháno 15-20 minut. S přetrvávajícím ohlášením. po dobu několika hodin. Optimální. v noci. Pak je hořčičná gruel umytá. Tato metoda čištění pecí byla použita na začátku minulého století.

Pokud se nechcete umýt

Ne vždy ženy v domácnosti chtějí umýt talíř ihned po vaření. V takových případech obdrží improvizované prostředky na příjmy. Tuková místa nebudou mít čas na pokrytí tvrdou kůrou, pokud na ně použijete kousek hadrů. Ale ne jednoduché, ale namočené do rostlinného oleje. Zabrání to vyschnutí znečištění.

Jako varovná opatření je varná deska přeplněná čisticím práškem nebo obyčejnou sodnou sůl. „Fungují“ dobře, pokud něco „uteče“ z pánve nebo pánví nebo pánví. Sůl a prášek rychle přinesou horkou tekutinu nebo tuk. Po ochlazení sporáku zůstává pouze odstranit špinavé krusty a aktualizovat hromadný povlak.

Rysy čištění různých znečištění

Cukr. Pod vlivem vysoké teploty se cukr taje a tvoří karamelovou kůru. Pokud jste to rozptýlili na panelu, okamžitě sbírejte zrna vlhkým hadříkem.

Pokud se cukr roztavil a ztuhl, můžete odstranit horní vrstvu znečištění pomocí speciální chemie a škrabky. Ale s největší pravděpodobností to nebude fungovat na odstranění skvrn bez stopy.

Mléko. Je velmi obtížné odstranit zmrazenou kůru z mléka, takže tekutinu otřete bezprostředně po nastoupení na sporák. Pro čištění můžete používat chemikálie pro domácnost bez abraziv nebo vzít olivový olej: Naneste několik kapek oleje na znečištění a odejděte několik minut. Poté otřete povrch vlhkým hadříkem. Pokud neexistuje olej, je vhodný sodu: zřeďte prášek malým množstvím vody a hustě aplikujte složení pro znečištění po dobu několika minut, pak opláchněte mokrou hadříkem.

Tlustý. Chcete.li se zbavit tukových míst, ošetřete sporák myčkou a odejděte na pár minut. Odstraňte zbývající nečistoty měkkým hadříkem nebo houbou, otřete povrch vlhkým hadříkem.

Další možností je octa (9%). Voní skvrny kapalinou a po několika minutách opláchněte spolu s částicemi tuku. Složitá místa lze dříve namočit do mýdlové vody. V boji proti tuku můžete použít jakákoli řešení obsahující alkohol.

Chipped Carbon Car. NAR na skleněném povrchu je očištěn ve stádiích:

 • Sporák umyjte myčkou nádobí.
 • Použijte speciální nástroj pro odstranění sazí pro znečištění a odejděte na 15 minut. Můžete zjemnit mýdlo mýdla: Nastroubte tyč na Strouhané, zředit se malým množstvím vody a aplikovat na místo po dobu 15–20 minut.
 • Odstraňte nečistoty pomocí silikonové škrabky. Můžete použít starou plastovou kartu nebo nůž, ale je to nebezpečné: neopatrný pohyb může ponechat znatelné škrábance na skleněné keramice.
 • Na zbývajících skvrnách aplikujte chlupavost z jedlé sody nebo anti.fat.
 • Otřete sporák vlhkým hadříkem.

Rozvody duhy a bílý plak. Pokud se objeví kvůli filmu tuku nebo zbytkům jiného chemického činidla, můžete se vyrovnat s rozvody duhy. Chcete.li se zbavit skvrn, použijte octa stolu: zřeďte jej ve vodě v poměru 1: 1 a ošetřete desku výsledným řešením. Počkejte pár minut a poté otřete povrch vlhkým hadříkem.

Stává se, že skvrny jsou tvořeny kvůli použití měděných jídel nebo hliníku. Kovová reakce s povlakem je nevratný proces, takže zbavení se takových míst nebude fungovat.

Jednoduchý plast. Pokud se roztavený plastový nebo plastový sáček přilepil na povrch sporáku, počkejte, až se sporák ochladí a opatrně zrušte znečištění škrabkou. Během práce sledujte polohu nože: Proveďte pohyby tam a zpět a držte škrabku v úhlu. Pokud se pohybujete vpravo nebo nesprávně nastavíte čepel, můžete silně poškrábat povlak.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS