Jak odstranit kryt z multicookerů Philips

Jak odstranit kryt z multicookerů Philips

Hledejte instrukci pro pomalý vařič. Skorovarka. Pak jsi tady. V našem videu se můžete podrobně seznámit s hlavními operacemi s tlakovým hrncem (při přípravě se zvýšeným tlakem můžete vařit všechna jídla rychleji) a také s ovládáním takového komplexního elektronického zařízení jako multicooder. Ve skutečnosti je to samozřejmě samotné složité zařízení, ale použití je docela jednoduché. A zjednodušuje život a nezmiňuje se!

Dobré odpoledne. Jsme rádi, že můžeme představit multicookera Philips HD 2173. Doufáme, že naše video instrukce vám pomůže při jejich používání. Tento multicooker má funkci tlakového vařiče a může vytvořit určitý přebytečný tlak uvnitř sebe, což pomáhá ušetřit čas na vaření a zachování prospěšných vlastností produktu. Podívejte se, jak správně otevřít víko a jaké úsilí to vyžaduje. Ve víku vidíme hlavní pracovní ventil pro dumping, který lze uchovávat při vaření otevřených i uzavřených. Jen pro případ, že by došlo k nouzovému ventilu. Ventily musí být uchovávány ve své čisté podobě.

odstranit, kryt, multicookerů, philips

Na druhou stranu vidíme víko mísy s pečetí. Je odnímatelný, což je velmi výhodné pro mytí. Hlavní hodnota multicookerové hows s protichůdným povlakem a rozdělených divizí naznačující minimální a maximální objemy. Ve spodní části multicookeru je topná deska a tlačítko ovládání mísy. Bez misky nebude zařízení fungovat. Sledujte čistotu všech povrchů. Miska by měla být umístěna rovnoměrně a pevně na dno multicookeru. Abyste nebyli spáleni, můžete použít cvočky. Sada, jako obvykle, zahrnuje měřené sklo a lžíce.

Jak umýt pomalý vařič

Zařízení je složitý design. A každý detail potřebuje zvláštní přístup. Mnoho z nich se mýlí a věří, že je nutné umýt pouze misku. Aby si pomalý sporák udržel svůj vzhled a neztrácí funkčnost, všechny části zařízení podléhají mytí.

Obecné principy, sekvence

 • Víčko. Některé modely jsou vybaveny nenápadným víkem. Ve většině zařízení je však tato část odstraněna. Po každém vaření není nutné ji umýt. Ale protože tento detail podléhá více tlaku a přímému kontaktu s jídlem, doporučuje se jej vyčistit po každém vaření, která má konkrétní vůni. Například rybí jídla. Je třeba také poznamenat, že kryt má silikonové těsnění, které také potřebuje mytí.
 • Rám. Je špatné uvěřit, že tato část musí být umytá pouze z vnějšku. Vnitřek také potřebuje pravidelnou péči. Zpravidla umyjte případ, protože je znečištěn.
 • Vytápěcí prvek (deset). Zvláštní pozornost by měla být věnována této části zařízení. Určitě také potřebuje dřez jako zbytek. Vytápěcí prvek nemůžete umýt pod proudem vody a silně vlhké houby. Rovněž by se mělo zabránit silnému tlaku. Stopy tuku, které zasáhly topení, by měly být okamžitě odstraněny, aby v budoucnu nezpůsobily rozpad.
 • Miska. Tato část musí být po každém vaření umytá. V závislosti na materiálu, ze kterého je miska vyrobena, je povoleno mytí v myčce nádobí.
 • Sběratel vlhkosti. Tento prvek by měl být také promyt po každém použití multicookeru. Musí být odpojeno, odstraněno a opláchne čistou vodou.
See also  Kde nainstalovat rozdělený systém do ložnice

Hlavním pravidlem pro všechny podrobnosti je důkladné vysušení po každém myčku.

Před mytím musíte také vypnout pomalý vařič ze sítě a ujistěte se, že ho nechte vychladnout. Nemůžete začít umývat žádné detaily, i když je zařízení mírně teplé.

Jak umýt

Je známo, že pro různé podrobnosti o multicookeru potřebujete různé prostředky a metody mytí.

Miska může být vyrobena z různých materiálů:

 • Teflon. Velmi náročný materiál. Je nutné umýt pouze měkkou houbu. Nelze používat detergenty ve formě prášku, protože opouštějí škrábance. Použití fondů, které obsahují kyseliny, rozpouštědla, chlor.
 • Keramika. K mytí tohoto povrchu by se mělo použít pouze „měkké“. Nemůžete používat kovové škrabky a drsné kartáče. Složení fondů by nemělo zahrnovat alkalii a jiné abrazivní kompozice.

Vnější část víka lze promyt pomocí detergentů. Vnitřní část však může být vystavena pouze mokrému čištění. Pro zpracování je vhodný pouze mikrovlákno nebo bavlněný ubrousek.

Pouzdro zařízení musí být promyty vlhkou houbou. Použití detergentů je přípustné pouze v případě tuku z vnějšího i uvnitř.

Při mytí topného prvku je zakázáno používat sodu, hořčičný prášek a další práškové výrobky. Pokud jsou na povrchu přítomna tuková skvrny, mohou být odstraněny pomocí tukového rozpustného čisticího prostředku. Poté musí být topný prvek otřen čistým a vlhkým hadříkem, dokud nezmizí mýdlové rozvody. Tento detail pomalého vařiče musí být pečlivě vysušen. Proto se nedoporučuje zapnout zařízení méně než za den.

Sběratel vlhkosti nepotřebuje kardinální dřez. Musí být pravidelně opláchnut čistou vodou. Můžete použít řešení non.SOAP, abyste zabránili vzhledu zastaralých kontaminantů.

Čištění uvnitř

Vnitřek pomalého vařiče se skládá z:

Vnitřní povrchy omyjte co nejopatrněji, protože na dně je topný prvek. Před čištěním vybavení byste jej měli odvrátit z výstupu a počkat, až se to ochladí. Pak můžete umýt pomalý vařič.

Vytápěcí prvek musí být jemně otřen suchým hadříkem. Pokud se na něj drží tuk nebo jídlo, je nutné si namočit ubrousek, odstranit zbývající jídlo a poté otřete dno, aby nedošlo k patogenům vzhledu patogenních bakterií.

See also  Jak odstranit saze ze sklenice krbu

Mytí vnitřního povrchu multicookeru pomůže obyčejnou jedlou sodu. Je nutné jej rozpustit ve vodě, potom namočit hadr v této směsi a vyčistit stěny a dno. Poté musíte zařízení vyschnout po dobu 2-3 dnů.

Nejpoužívanějším prvkem multicookeru je mísa. Proto musí být vyčištěna neustále. po každé přípravě potravy. Mísy jsou obvykle vyrobeny z nerezové oceli nebo hliníku a poté pokryté vrstvou proti štikavě. Tento povlak reaguje velmi špatně na zatížení, takže je přísně zakázáno umýt misku v myčce nádobí nebo tvrdých rtů a prášcích.

Může být umýt nádobí nebo jemnými gely, které dobře zvládají tukové povrchy, aniž by jim ublížily. Existují profesionální nástroje, které jsou vytvořeny za účelem čištění povlaku anti.postižení. Není třeba šmetit, protože se budou vyrovnat s úkolem vysoce kvalitní a přesně.

Nezapomeňte, že žádný účinek. rána nebo jiné poškození. může zničit misku.

odstranit, kryt, multicookerů, philips

Důležité! Pokud je šálek pomalého vařiče špatně promytí, existuje vysoká pravděpodobnost, že jídlo bude otřepat na dno a protilehká povlak se zhorší. Sušené jídlo také ponechává skvrny na topném zařízení a vůně pálení se šíří kuchyní při každém zapnutí.

Po mytí musí být všechny vnitřní prvky velmi dobře sušeny, aby nezpůsobily korozi a houby, stejně jako šíření bakterií.

Jak umýt víko ze zmrazeného tuku?

S prvním pohledem nebudou žádné problémy. Chcete.li takové víko vyčistit, stačí jej opláchnout pomocí tuků proti tuku a měkké houbě a poté omyjte tekoucí vodou.

Majitelé multicookeru s nenápadným víkem byli smůlu. Budou muset udělat následující:

Uvnitř víka je často znečištěno docela silně. zůstává tuk, kousky jídla. Můžete jej bezpečně vyčistit:

 • Nalijte malé množství vody do pomalého sporáku.
 • Vložte do něj kousek citronu.
 • Zapněte pár napařování, nechte 10-15 minut.
 • Vypusťte vodu a otřete zařízení.

Čistíme pomalý vařič

Chcete.li sami vyčistit vnitřek produktu, musíte nejprve prostudovat a přísně pozorovat algoritmus akcí.

 • Vyjměte víko multicookeru. je vyrobeno z kovu nebo plastu (v závislosti na nákladech na produkt) a poté odšroubujte všechny viditelné prvky, které jsou pevné šrouby.
 • Čistíme vnitřní prvky hromadných látek, otáčíme pomalý sporák a úhledně, ale energicky je třeseme.
 • Pokud tekutiny nejsou uvnitř, pak shromažďujeme vše v opačném pořadí.

Když došlo k zablokování ve spodní části zařízení, kde jsou kontakty umístěny, bude algoritmus akcí následující:

 • Demontáž je vyrobena zdola. odšroubujeme šrouby připevněné spodní kryt;
 • Odpojte dráty, které chodí do softwaru a topné desky;
 • Odšroubujeme šrouby montážních prvků. poté by měly být snadno odstraněny;
 • Jemně, aby nedošlo k poškození, demontujte vnitřní termočlánek;
 • Vyčistěte všechny mikrocisy, teplotní senzor a poplatky z objemových produktů.

Pokud uděláte všechno bez spěchu, opatrně a pečlivě, můžete bez problémů vyčistit multicooder Polaris nebo Mulinx.

See also  Geely MK Chladicí ventilátor se nezapne

Vyčistěte pomalý sporák uvnitř

Během používání na dně multicookeru se hromadí drobky a kousky jídla, vnitřní stěny mohou být pokryty kapkami tuku.

Pokud uvnitř zařízení nejsou žádné významné kontaminanty, sbírejte nahromaděné odpadky zvlhčeným hadříkem a otřete stěny a poté povrch osušte.

Když se dovnitř dostane tuk nebo jídlo, zkuste je odstranit následujícími způsoby:

 • Zředit 1 hodinu. l. soda ve sklenici vody a léčba ubrousek navlhčeným v roztoku, špinavá místa. Otřete povrch vlhkým hadříkem pomocí čisté vody. Vysušte pomalý sporák.
 • Naneste citronovou šťávu nebo je otřete citronovým plátkem pro znečištění. Odstraňte stopy citronu měkkým vlhkým hadříkem a poté povrch osušte.
 • Lokálně zakryjte kontaminovaná místa pěnou detergentu pro nádobí, poté je sbírejte ubrousek se nečistotami a otřete povrch suchým ručníkem.

Jak vyčistit topný prvek v pomalém vařiči?

Zpočátku není možné umožnit úniku vody pod miskou a kousky jídla. Pokud jídlo stále přišlo na disk, zkuste jej vyčistit roztokem sody: Smíchejte 1 velkou lžíci sody se sklenicí vody a počkejte na rozpuštění krystalů. Vypijte měkkou houbu v roztoku, důkladně stiskněte a otřete topení.

Do misky se nalije malé množství vody, přidá se polovina citronu a režim „páru“ je vybrán po dobu 15 minut. Potom vytáhněte misku, otřete pomalý sporák a víko zevnitř. Taková rada profesionálů vám umožňuje rychle odstranit sušené částice potravy z vnitřních prvků multicookeru.

Výhody:

V mém životě existoval propagovaný multicooder Panasonic a levný Vitesse. Podle mého názoru je Philips lepší. Pilaf nespálí, ale také zůstává šťavnatý. Programy jsou dobré. Připravte potěšení! Vzhledem k 3D distribuci tepla se v tomto pomalém vařiči vše připravuje rychleji než ve stejném Panasonu. V programu smažení se maso opravdu ukázalo s kůrou. Ovládací prvek je světlo, je vhodné, že všechna tlačítka nejsou na boční stěně, ale nahoře se nemusíte ohýbat, abyste naladili program

Krásný design, kvalita misky, minimum nezbytných funkcí, program „Váš výběr“, schopnost deaktivovat automatické zabránění.

Jak vyčistit dvojitý kotel?

Chcete.li vyčistit parník z měřítka, potřebujete:

 • Nalijte 1 šálek octa do nádrže, naplňte zbytek místa vodou.
 • Zapněte dvojitý kotel po dobu 10-15 minut, poté vypněte a počkejte na chlazení.
 • Vypusťte kapalinu a odstraňte přebytečnou vodu.

Můžete použít „antinagipin“. Tento nástroj je vytvořen speciálně pro boj s trochou. Před použitím byste si měli přečíst pokyny a jednat podle toho.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS