Jak odstranit měřítko z pračky

Odstraníme měřítko v pračce

Pračka je nejlepším asistentem pro moderní hostesky. Vzhledem k rychlému rytmu života není čas na ruční praní vůbec. A tak stačí načíst špinavé prádlo, vyplnit prášek, stisknout několik tlačítek a po hodině můžete získat čisté a téměř suché věci. Pokud je technika opatrná pro tuto techniku, může sloužit po mnoho let.

Na povrchu plastových dílů a dalších náhradních dílů se zpravidla objevuje bahnitý plak, který není snadné se zbavit. Existuje několik základních příčin znečištění:

 • Voda, která teče do přívodu vody, je poměrně tuhá;
 • Moderní prášky obsahují velké množství chemikálií;
 • Pračka pravidelně funguje v „intenzivním režimu“.

Загрязнения могут быть твердые и содержать в себе минеральные вещества. Они проникают в труднодоступные места, что усложняет процесс уборки. Грязь и накипь накапливается и машина-автомат, по истечению короткого времени ломается. Ремонт техники, всегда имеет высокую цену. Лучшим вариантом, будет не доводить свою помощницу до такого состояния, а тщательно следить за ее чистотой.

Почему следует чистить стиралку?

Хотя предназначение машинки – «выдавать» нам чистые вещи, состояние самого прибора может быть далеко не стерильным.

На внутренних элементах скапливается грязь, удаленная с одежды во время стирки. Na těsnicím pružném pásmu a okrajích bubnu lze často vyměnit černé skvrny formy, protože teplo a vlhkost jsou ideálními podmínkami pro vývoj plísňových organismů.

A topný prvek a další detaily jsou postupně pokryty plakem ze solí, které jsou ve vodě.

Pokud nezajistíte preventivní čištění, objeví se nepříjemný zápach v psacím stroji, který jej „přenáší“ pro čištění věcí, a v nejhorším případě zařízení přestane fungovat a bude vyžadovat drahé opravy

 • vysoká mineralizace vody;
 • Použití agresivní chemie a produkty pro mytí nízké kvality;
 • nesprávný provoz zařízení;
 • Mytí vysoce kontaminovaných věcí s pozůstatky konstrukčních roztoků nebo strojového oleje, oblečení po zahradě atd.D.

Takže, aby přivedl svého asistenta do dokonale čistého vzhledu, je čas uspořádat obecné čištění, počínaje samotným tělem a končící vnitřními detaily.

Omyjte zřejmé vnější znečištění (gel, klimatizace, stopy prášku) dostatečně teplou vodu a houbu. Ale s detaily skrytými ve střevech jednotky budou detaily muset tvrdě pracovat.

Jak si vybrat kyselinu citronovou

Složení prášku pro každého výrobce je stejné. Proto při výběru kyseliny citronové věnujte pozornost značce, ale integritě balíčku: taška by měla být suchá. pokud se prášek namočí, ztratí svou účinnost.

Pro jeden čisticí cyklus bude potřebovat asi 200 g kyseliny citronové. Kolik sáčků na nákup závisí na obalu: Výrobci obvykle balí prášek 10, 20 a 50 g.

See also  Jak odstranit kola z kartáče vysavače

Nezměňte kyselinu citronovou v prášku čerstvou citronovou šťávou. Navzdory podobným jménům mají odlišné složení a koncentraci: citronová šťáva nepomůže eliminovat vápno a měřítko.

Fázové čištění pračky

V průběhu času ovlivňují nečistoty a měřítko všechny mechanismy a hromadí se na vnějších a vnitřních částech stroje. Proto je vyčištění vysoké kvality zpracování každé části. Sekvenování:

 • Vyčistěte filtr a vypusťte hadici.
 • Spusťte režim prádla s čističem.
 • Filtr znovu opláchněte čistou vodou.
 • Umyjte nádobu pro praní.
 • Otřete gumové dveře těsnění.
 • Se suchým hadrem sbírejte přebytečnou vlhkost z bubnu a podnosu.
 • Umyjte auto venku.
 • Otevřete buben a práškový podnos otevřený.

Jak opláchnout různé podrobnosti

Filtrovat a vypouštěcí hadici. Zde se hromadí všechno, co se během mytí nerozpustí: vlasy, nečistoty, villi, dekormaty a další malé předměty. Dostanou pračku s prádlem, i když pečlivě vyčistíte oblečení a zkontrolujete si kapsy před mytím.

Před čištěním překreslejte vodu, vypněte auto z výstupu a dejte pod víko odtokového filtru Filtru podlahového hadříku. Obvykle je v pravém dolním rohu na předním panelu, ale v různých modelech automobilů lze lokalizovat vlevo nebo dovnitř.

odstranit, měřítko, pračky

Vyjměte filtr proti směru hodinových ručiček, odstraňte nečistotu a opláchněte ho pod teplou tekoucí vodou nebo jej namočte do řešení Soda-Oxus. Potom opláchněte díru, kde je filtr vložen dobře.

Topné těleso. Pokud je možné stroj rozebrat, můžete vyčistit topný prvek ručně: namočený v horké vodě se 4 polévkovými lžičkami kyseliny citronové po dobu několika hodin, a poté dobře opláchněte a otřete ho osušte.

Je však bezpečnější vybrat si vhodný nástroj pro čištění štítků a spustit vhodný režim mytí. Tato metoda pomůže vyčistit nejen topení, ale také všechny vnitřní detaily stroje, včetně bubnu.

Gumový kompresor. Musíte vyčistit gumovou manžetu ručně:

 • Vezměte teplou vodu s čističem a měkkou houbou.
 • Rozložte záhyby a důkladně omyjte produktem.
 • Otřete suchou hadrem.

Kapacita prášku a klimatizace. Kyveta pro detergenty by měla být pravidelně čištěna od zbytků prášku. klimatizace a plíseň.

 • Odstraňte kontejner.
 • Opláchněte pod tekoucí vodou.
 • Namočte v teplé vodě s pre.mestosem nebo jiným lékem obsahujícím chlor a odejděte několik hodin.
 • Opláchněte pod tekoucí vodou a odstraňte zbývající plak pomocí štětce nebo houby.
 • Suchý a zavedený.

Fasáda. Vypijte měkký hadr v teplém řešení mýdla a otřete tělo pračky. Perzistentní kontaminanty můžete čistit pomocí pasty nebo pre.testové. Po zpracování otřete fasádu suchým hadříkem, aby se zabránilo vzhledu rozvodů. Nepoužívejte železné houby, poškrábají plast.

Jak vyčistit filtr pračky a zda je nutné to udělat?

Aby nedocházelo k poruchám, musí se to provádět pravidelně. Stejně jako hadice, filtr vyžaduje pozorný přitažlivost. Bloky nelze povolit. skončí špatně.

Před prací musíte položit hadr pod stroj, abyste nemuseli sbírat špinavou vodu na podlaze. Stále budete potřebovat nějakou povodí, kde je nutné vypustit vodu z vypouštěcí hadice (nachází se za panelem pokrývajícím filtr). Abychom to provedli, snížíme hadici na dno povodí. Filtr je ve speciální poklop ve spodní části pračky.

See also  Kde usnout Kalgon v pračce Samsung

Otevřete poklop.

Odstraňujeme samotný filtr až po odtoku vody z hadice. Je odstraněn otočením proti směru hodinových ručiček.

Odšroubováním filtru to okamžitě nebereme, ale trochu držíme a necháme zbytek vody odtékat na hadr.

Po prozkoumání jeho oběžného kola odstraňte z něj veškeré znečištění, včetně chmýří a vlasů. Pak jsme umístili filtr na místo.

Samotná základna je tam, kde je filtr vložen, musíte se čistit.

Jak vidíte, neexistují žádná zvláštní tajemství, jak vyčistit filtr pračky.

Proč je bílý plak a jak to může být nebezpečné

Tvrdá voda obsahuje velké množství hořčíku a vápenatých solí. Když jsou tyto látky zahřívány, jsou přeměněny a během reakce se vyskytuje pevná sraženina, která se hustě usazuje na stěnách topení, bubnu a dalších „vnitřků“ stroje.

Pokryté rozsahem, deset začne provádět teplo mnohem horší, v důsledku toho se voda na čas navržený programem a výsledek mytí přestane uspokojit. Současně rostou také náklady: Za prvé, jednotka začne konzumovat více elektřiny, za druhé, plak podporuje znečištění filtrů a vypouštěcí otvory a zatřetí, topné prvky mohou být zasaženy elementárním, protože musí pracovat, protože musí pracovat limit moci. Tak či onak, pračka je rychlejší a nákup nového automobilu může prorazit špatnou mezeru v rozpočtu.

Zkontrolujte, zda dojde k růstu z měřítka na Teny, je velmi snadné: obvykle se nachází přímo pod bubnem. Vezměte fanarik a nasměrujte světlo na otvory na dně nádrže. Mírně otočte buben ze strany na stranu, takže bude snazší zvážit zařízení.

Jak umýt práškový podnos

Pokud do této kompartmentu nalijete velké množství práškového léku, objeví se zde velmi brzy skutečné „fosílie“, což nebude tak snadné odstranit. Pokud se vám to již stalo a objevili jste zmrazené zbytky prášku v zásobníku, okamžitě začněte čistit.

Nejprve musíte použít pokyny pro operaci poskytovanou do domácnosti, odpojte kontejner od stroje. Poté se vnitřky odložení promyly teplou vodou, aby omyly prachovou desku, a změkčily zamrzlé nečistoty. Starý zubní kartáček nebo houba pomůže seškrábat zbytky (prostě si vezměte kov, který může poškrábat a zničit povrch).

Pošlete čistou nádobu se sodou, otřete, nechte 10 minut. Poté opět část pod teplou vodou otřete tak, jak by měla, otřete ji. Poté, co je podnos zcela suchý, lze jej zavést.

Lifehack: Vyhněte se tomuto problému, pokud vždy použijete měřený šálek pro prášek, po každém mytí opláchnete kompartment.

Hlavní typy znečištění a jejich akumulační místa

Pračka je neustále vystavena negativním faktorům. Nečistota z lněného, ​​usazená uvnitř, voda s velkými minerály. to vše může způsobit vážné poruchy.

 • Plíseň. Pračka s teplým a vlhkým prostředím uvnitř. ideální místo pro chov houby. Plíseň si dává nepříjemný zápach, který se šíří všemi prvky stroje a negativně ovlivňuje čerstvost prádla po mytí. Černé skvrny houby jsou vidět v podnosu pro prášek, pod elastickým pásem nebo na místech tvrdého.na.na vnitřních detailech.
 • Znečištění z oděvu. Spolu s nešnicemi, prachem, hromadou, nečistotami, vlasy atd. Str. Část znečištění není vyplavena v procesu praní, ale usazuje se na vnitřních „orgánech“ technologie. Postupem času najdete šrouby v hadicích nebo filtračním prostoru, které vedou k vzhledu nepříjemného zápachu.
 • Měřítko. Hlavním místem poškození je topný prvek (deset). Vrstva měřítka se na něm postupně hromadí, což může vést k problémům s topnou vodou nebo snížit celkové ukazatele práce techniky. Vzhled stupnice je spojen s používáním „tvrdé“ vody, jejíž sůl je pokryta deseti zkumavkami. Příliš velká vrstva může vést nejen k rozpadu topení, ale také k vážným poruchům jiných strojových mechanismů.
See also  Jak odstranit koberec z elektrického sporáku

Jakýkoli druh znečištění může způsobit problémy v práci pračky. Aby se zabránilo vážným důsledkům, stojí za to pravidelně čistit vnější a vnitřní části techniky usazenin bahna.

Preventivní akce

Lze poskytnout několik dalších doporučení, s výhradou, která bude pračka správně vydržet po dlouhou dobu:

 • Pokud je v oblasti, kde je zařízení používáno, je vyslovována těžká voda, pak by s každým praním do prášku měla být do prášku přidána obyčejná mytí sodu. Bude to trvat trochu, stačí jen jedna polévková lžíce. Tento nástroj změkčí vodu, takže se nenastane usazeniny vápna. Náklady na sodu jsou malé a účinek je velmi dobrý.
 • Jeden ÷ dvakrát ročně lze vyčistit pomocí kyseliny citronové.
 • V přítomnosti tvrdé vody se doporučuje nainstalovat další změkčení a čisticí filtry v systému zásobování vodou. to bude užitečné pro všechny instalatérské spotřebiče a také pro zdraví hostitelů.
 • Pro mytí se doporučuje používat prášky nebo gely, které „výchozí“ již zahrnuje zmírňující agenty. Je pravda, produkty s vysokou kvalitou tohoto typu vždy stojí a mnohem dražší.
 • Použití „Kalgon“ s každým praním zachrání auto před vklady vápna. takto výrobci umístí tento nástroj. Cena tohoto složení je však poměrně vysoká. Mimochodem, pravidelné používání již zmíněné mycí sody dává přibližně stejný účinek, ale je to mnohem levnější.
 • Doporučuje se nezneužívat mytí při vysokých teplotách.

Při nákupu pračky se doporučuje upřednostňovat model s keramickým ohřívačem vody. Tento materiál a jeho hladký povrch jsou po dobu mnohem déle pokryty háčkování a neustáleji odolávají účinkům agresivních kompozic čištění.

Při dodržování doporučení tedy mohou majitelé ušetřit pračku v pracovním stavu po mnoho let, aniž by museli opravit. V mnoha ohledech tedy výkon zařízení závisí na pravidelnosti preventivní práce a neustálé kontroly majiteli.

Publikaci dokončíme videem, ve kterém hostitelka pračky sdílí její tajemství jejího pravidelného čištění.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS