Jak odstranit oběžné kolo z vysavače

DIY vysavač

Hlavní součástí jakéhokoli vysavače je motor, který se vyrábí podle jediného konceptu. Při rozbíjení vysavače je okamžitě nutné demontovat motor a eliminovat problém, ale nejčastěji to nelze provést správně, protože jedinou maticí motoru je jak pracovní součástí Udržuje se vysavač. Jak rozebírat motor vysavače a co je pro to potřeba, zvažte podrobně v článku.

Chcete.li správně rozebírat motor vysavače, musíte si zpočátku vybrat všechny nástroje, aby byly okamžitě před pánem. Navzdory skutečnosti, že princip vytváření motorů je stejný, musíte pochopit, že detaily a forma se mohou lišit v závislosti na výrobci.

Základní sada nástrojů pro analýzu spočívá v:

 • šroubováky. ploché a křížové;
 • kleště;
 • stěratel nebo klíč rudy pro 12 mm;
 • zámečník. pro opravu pouzdra;
 • Hacksaw for Metal;
 • Soubor kulatého typu;
 • Dva dřevěné tyče.

Velikost šroubováků musí být vybrána jednotlivě. Velikosti tyčí se liší v závislosti na typu motoru. měly by být upraveny jednotlivě.

Rysy demontáže na příkladu populárních modelů

Návrh elektrických motorů většiny moderních vysavačů, navzdory rozmanitosti značek, tvarů a výrobců, je velmi podobný. Možnosti pro rozebírání motoru budou dále zváženy pomocí několika populárních značek.

Stejně jako v jiných modelech je nejprve nutné odstranit kartáče a uzel jejich spojovacích prostředků. Jsou upevněny šrouby nebo pružinami, které jsou stlačeny do tenkého plochého šroubováku. Dále je kryt oběžného kola demontován. Pokud je zuřící, musí být boky pečlivě ohýbají tenkým šroubovákem nebo úzkou kovovou deskou. Pokud se držíte tření. je odstraněn pečlivým klepnutím na dřevěnou nebo gumovou kiyanka.

Další je řada matice. Zkušení mistři nabízejí několik způsobů, jak jej odšroubovat:

 • Glining. Do konce je vložen plochý šroubovák. V tomto případě je velmi vysoké riziko poškození vinutí.
 • Broaches. Metoda je popsána výše. Přitiskněte lištu ve svěráku by mělo být velmi opatrné, aby nedošlo k poškození kontaktů rotoru.
 • Drát. Bude vyžadováno 30 cm měkkého drátu (průměr až 2.5 mm). Drát by měl být představen jedním oknem pro kartáče, pokrytý smyčkou kontaktů rotoru a odstranit konec drátu do jiného okna. Otočením rotoru byste měli zabalit vodič tak, aby byly zatáčky položeny blízko sebe a celá šířka vůle mezi rotorem a statorem byla vyplněna. Hřídel tak bude zaseknutá, ale vzhledem k měkkosti poškození izolace nebude poškození způsobeno. Místo drátu můžete použít dlouhý tkaninový pás. Po odšroubování matice je drát nebo tkanina pečlivě odstraněna a postupně otočí šachtu opačným směrem.
 • Naplte hřídel na konci. Tato metoda vyžaduje velkou přesnost při provádění. Mělo by být vyzkoušeno, pokud jsou vaše zámeční dovednosti na dostatečné úrovni. Konec hřídele, spolu s horní částí matice, je pil do hloubky jedné a půl až dvou milimetrů tak, aby se slot vytvořil. dostačující k udržení hřídele s plochým šroubovákem. Bylo vhodné ho pít s manuálním rytecem, dremelem nebo jen vrtákem, ve kterém se bude sevřít disk s diamantovým stříkáním. Měli byste také pečlivě zahřát matici přenosným hořákem, abyste zjemnili jeho tmel nebo na opravu barvy. Držíte šachtu plochým šroubovákem, můžete snadno odšroubovat matici.

Důležité! Po sypání je nutné odstranit kovové piliny z verandy z povrchu verandy, aby se nedostaly do motoru.

Další demontáž, stejně jako u vysavačů jiných značek, není obtížná. Po odstranění oběžného kola jsou zbývající části motoru demontovány, upevněny šrouby.

Ložiska jsou odstraněna univerzálními nebo specializovanými stahovači. Pokud je ložisko poškozeno natolik, že z něj koule vypadly, vnitřní klip se broudí abrazivním kruhem tak, aby byl hřídel rotoru minimalizován. Poté obalů klipů oslabují a je odstraněno, klepání malým kladivem.

Samsung

Konstrukce elektrického motoru používaného ve vakuových čisticích samsungů je velmi podobný motoru LG

Vždy byste měli začít demontáž s demontáží štětců a uzel jejich upevnění. Samsung připevňuje držáky štětce na šrouby.

Dále můžete zahájit další demontáž motoru. Nejobtížnější a v tomto případě je odšroubovat matici. Domácí mistři doporučují používat podobné metody pro vysavače Samsung:

Tyto metody byly podrobně popsány výše. Výběr konkrétní metody závisí na stávajícím vybavení a dovednostech domácího mistra domácího mistra.

odstranit, oběžné, kolo, vysavače

V době před Perestroikou byly všechny sovětské elektrické motory vyrobeny se štěrbinou na konci šachty. Bylo to kvůli jejich více než průměrné kvalitě výroby a zaručeno potřebou opakované demontáže pro opravu během provozu. Moderní motory předních výrobců jsou navrženy a vyrobeny tak, aby jeho zdroj stačil pro život pasu. Demontáž a opravy není konstruktivně poskytováno, politika služeb je zaměřena na výměnu celé jednotky.

Tuto výzvu přijímají domácí domovské pány, kteří se rádi dostanou na dno a vše opravují, navzdory nákladům na čas a prostředky.

See also  Recmond RCM 1521 Kávovar Jak používat

Horní kryt motoru na Samsungu není uzavřen po celém obvodu, ale na čtyřech místech. Stačí najít první. zbytek bude následovat po 90 ohledně místa komprese by měl být vyrovnán kleštěmi, poté je víko odstraněno rukama.

Oběžné kolo je připevněno těsněním se dvěma dobře viditelnými šrouby.

 • odšroubovat čtyři šrouby přidržující spojovací prvek a přidržet spojkovou sponu;
 • extrahujte římsy z drážek ve víku motoru;
 • Pěstujte rotor se spodním ložiskem dřevěným rozpěrkou.

Většina domácích mistrů se sbližuje v tom, že je lepší rozebírat produkty při výrobě německého obav. Případy úspěšné opravy doma jsou téměř neznámé.

Totéž lze říci o jiných značkách-Philips, Beko, Miele, AEG a dalších.

Problémy s nesprávnou demontáží

Nedbalé zpracování nástroje a jeho použití bez účelu může během demontáže vést k následujícím problémům:

 • Poškození oběžného kola. Pokusy o držení motorového hřídele u oběžného kola, když je matice odšroubována.
 • Poškození držáku štětců. Vznikají v důsledku pokusů o zasekání hřídele, zavedení šroubováku nebo kleště skrz otvíráky držáků štětce bez demontáže štětců.
 • Poškození kontaktní skupiny rotoru. Důvod je stejný. pokusy o držení rotoru s kleštěmi nebo džemem se šroubovákem.

Abychom se těmto problémům vyhnuli, stačí pozorovat výše uvedená doporučení.

Neříkal jsem to správně? Možná zkrátka jsem se jednou otevřel, abych jen opláchl, abych vyhodil vysavač z prachu uvnitř. Tento případ sám o sobě není doper.Jak se otevřít?- Podle pozorování jsem začal přitahovat horší, i když sleduji filtr (je tu posun) a včera moje žena řekla: Udělal jsem nouzové vypnutí- vůně jsem si jistý, že jsem nevypálil, ale ale nevypálil, ale Co dělat (kartáče, ložiska, vinutí?) a co je nejdůležitější, jak se otevřít? Předvídání „inteligentní rady“- Nový ještě není možností, po dovolené neexistují žádné prostředky.Tato fotka není moje.

Jak rozebírat motor vysavače

Budeme mluvit o motoru vysavače Samsung SC 8854 2000 Watts. který byl nahrazen v prosinci loňského roku. Předchozí článek byl napsán o tomto procesu.

Po dlouhých myšlenkách jsem se rozhodl analyzovat a vidět závažnost jeho zhroucení.

První věc, kterou musíte udělat, je odstranit obal oběžného kola. To se provádí pomocí kladiva, postupně v kruhu se ztratí ve směru z elektrického motoru vysavače.

Po odstranění pouzdra vezmeme oběžné kolo. Je připojena s jednou maticí s levým vláknem k kotevnímu hřídeli. Navíc je stále přilepeno lepidlem závitem. Chcete.li to odšroubovat, musíte se velmi tvrdě vyzkoušet. Na internetu je spousta tipů, jak jej odšroubovat:

 • Vytvořte štěrbinu v kotevní šachtě s rytecem pod koncovým šroubovákem. Držte šachtu šroubovákem, odšroubujte matici klíčem.
 • Zastavte kotvu šroubovákem a otočte matici.

Použil jsem pneumatický gaykovert. Protože jsem neměl rytece, ale nefungovalo to se šroubovákem. Velmi dobré lepidlo se závitem.

Takže matice je odšroubována, odstraňte oběžné kolo.

Pod ním, separátor, který drží dva šrouby, je odšroubujeme. A přístup k elektrickému motoru vysavače je otevřený.

Odšroubujte čtyři šrouby tyče, do kterých je horní ložisko apperováno. V mém případě, když je ložisko rozptýleno, je snadno odstraněno, a pokud ne, pak musíte vyrazit kotvu s ložisky ze strany zadního krytu a zvednout mazlíčku ve velikosti v zadním krytu.

S vizuálním vyšetřením kotvy bylo nalezeno poškození vinutí. Důvod: Ložiskové koule prošly mezi kotvou a motorem pro statora (rotující). V souladu s tím se zasekl a kouřil.

Tato kotva vyžaduje převíjení. Šel jsem snadno, jen jsem nahradil motor ve vysavači.

Pokračujte dál. Aby se odstranil vnitřní klip zhrouceného ložiska, musel být nařezán pneumatickým rohovým brusky. A pokud neexistuje, můžete to udělat s rytecem. Vnější klip je snadno vyřazen šroubovákem.

Nové ložisko lze stisknout pomocí trubice, jejíž velikost by měla být přísně jako vnitřní klip. A pokud má zadní ložisko vůli, pak by to mělo být také vyměněno, komprimováno stahovacím prostředkem.

Shromažďujeme všechno ostatní v opačném pořadí.

Děkuji za pozornost. Doufám, že můj článek bude pro vás užitečný. Napište své komentáře a přání

Jak odstranit oběžné kolo vysavače

Vysavač je nepostradatelný asistent, který poskytuje vysoce kvalitní čištění domu nebo bytu. Stejně jako všechny ostatní domácí spotřebiče, vysavač se nakonec začne vyrovnat se svým úkolem špatně nebo úplně se zlomí. Nejčastěji je to způsobeno selháním motoru, pro opravu a výměnu, kterou je nutné pečlivě odstranit oběžné kolo, aniž by jej zároveň poškodil.

Chcete.li začít, odstraňte pouzdro na vysavač odšroubováním dvou šroubů umístěných pod krytem kompartmentu, kde je nainstalován pytel vysavače. Nyní můžete odstranit plastovou mříž a odšroubovat dva šrouby. Jsou přímo pod tím. Poté se kryt vysavače snadno odstraní s víkem, na kterém jsou umístěna ovládací tlačítka jednotky a rukojeť určená k regulaci energie.

Dále odšroubujte šrouby v samotném vysavači a dva šrouby pod odstraněným víkem, po kterém je kryt vysavače rozděleno do dvou částí, což vám poskytne volný přístup k jeho motoru a následně k oběžnému kola a ověřič.

Vyjměte materiál z motoru, který jej chrání před pronikání prachu a upevněte jeho plastové těsnění. Poté vyjměte motor z těla a odpojte obě zapojení před tím, které jsou zodpovědné za dodávku napájení v energetické jednotce.

See also  Správná instalace ventilátorů v systémové jednotce

Nyní musíte odstranit samotní oběžné kolo z motoru. Je vysazen dostatečně pevně. Za tímto účelem je nejlepší použít kladivo a kovovou tyčinku, což může být klíčem pro upínací kámen v rohovém mlýnku.

Obtížnost odstranění oběžného kola spočívá v tom, že matice, která se uzavírá, je navíc potažena lepidlem. Před odšroubováním proto musíte kotevní hřídel nad maticí vyčistit. Poté na něj klikněte ve svěráku a začněte odšroubovat matici. Pokud se matice začne posouvat spolu s kotvou umístěnou na oběžném kole, odstraňte držák štětce kartáči.

Přes výsledné okno pomocí Platypusu opravte kotvu pro sběratele. Odšroubováním matice ovládejte svou sílu, která vám umožní vyhnout se posouvání kotevního sběratele umístěného v houbě ptatypusu, pod kterým mimochodem musíte určitě dát malou hadří. Na konci opravy vysavače čisticího motoru bude nutné na něj vložit oběžné kolo v opačném pořadí.

Informace porucha firmwarového schématu Referenční knihy Označení redukce a zkratky orgány Časté otázky Užitečné odkazy

referenční informace

Tento blok je pro ty, kteří se poprvé dostali na stránky našeho webu. Fórum zvažuje různé problémy, které se objevují během opravy domácnosti a průmyslového vybavení. Všechny poskytnuté informace lze rozdělit do několika bodů:

 • Diagnostika
 • Stanovení poruchy
 • Výběr metody opravy
 • Hledejte náhradní díly
 • Eliminace vady
 • Nastavení

Mějte na paměti, že některé poruchy nejsou příčinou, ale důsledkem jiné poruchy nebo ne správné konfigurace. Podrobné informace najdete v příslušných oddílech.

Poruchy

Všechny poruchy pro jejich projev lze rozdělit na dva typy. stabilní a periodické. Nejčastěji se zvažuje:

O firmwaru

Většina moderních vybavení je zdání softwarového a hardwarového komplexu. To znamená, že hlavní procesor ovládá další zařízení pro program, který může být v samotném čipu procesoru a v samostatné paměti.

Na webu jsou sekce s firmwarem (skládky paměti) pro mikrocociny nebo pro aktualizaci prostřednictvím Inteusions, jako je USB.

 • TV firmware (objednané)
 • Žádosti o firmware pro televizi
 • Firmware pro monitory
 • Požadavky jiného firmwaru
 • . a další sekce

Schémata zařízení

Počáteční opraváři často hledají schémata obvodů, schémata připojení, pokyny pro uživatele a služby. Mohou to být jak samostatné desky (napájecí zdroje, hlavní desky, panely), nebo Manuál pro úplné servis. Na webu jsou zveřejněny ve speciálně určených sekcích a jsou k dispozici ke stažení hostů nebo po vytvoření účtu:

Referenční knihy

Na webu si můžete stáhnout referenční literaturu o elektronických komponentách (referenční knihy, tabulka analogů, SMD kód prvků atd.).

Informace jsou k dispozici v katalozích, archivech souborů a jednotlivých tématech, v závislosti na typech prvků.

Označení (značení). označení na elektronických komponentách

Moderní základna prvků usiluje o miniaturní velikosti. Na pouzdru není dostatek míst k použití označení. Proto je výrobci označují kódy SMD.

Balíček (případ). Typ případu elektronické komponenty

Při vytváření dotazů při určování přesného názvu (PartyNomer) komponenty je nutné označit nejen jeho označování, ale také typ těla. Nejčastější:

 • Dip (Dual in Package). Pouzdro s umístěním kontaktů o dvou porovnáních pro instalaci v dírách
 • Plastická pouzdro SOT-89 pro instalaci povrchu
 • SOT-23-Miniaturní plastové tělo pro instalaci povrchu
 • TO-220 typ instalace (pájení) v dírách
 • SOP (SOIC, SO). Miniaturní budovy pro instalaci povrchu (SMD)
 • TSOP (tenký malý obrysový balíček). tenký pouzdro se sníženou vzdáleností mezi závěry
 • BGA (Pole Mřížky Ball Grid). Případ pro instalaci závěrů na koulích z pájky

Krátké zkratky

Při předkládání informací například přijalo fórum použití zkratky a zkratky:

Abdone Popis
VEDENÝ Light Emiting Dioda. LED (Light.Emting Dioda)
MOSFET Polovodičový oxid kovový oxid podal efekt tranzistor. polní tranzistor se strukturou MOP
Eeprom Elektricky vymazatelná programovatelná paměťová paměť-elektricky vymazaná paměť
EMMC Vložená multimediální paměťová karta. postavená. v multimediální paměťové kartě
LCD Displej z tekutého krystalu. displej z tekutých krystalů (obrazovka)
SCL Sériové hodiny. integrální pneumatika I2C pro přenos signálu hodin
SDA Sériová data. Integrační pneumatika I2C pro výměnu dat
ICSP V obvodovém sériovém programování pro mezioborové mačkání programování
IC, I2C Mezi integrovaný obvod je intenzita výměny dat mezi mikrocisty
PCB Deska s plošným obvodům. deska s obvodem
PWM Modulace šířky pulsu-latitudinální modul
SPI Protokol sériového periferního rozhraní. protokol
USB Univerzální sériová sběrnice. Univerzální konzistentní pneumatika
DMA Přímý přístup paměti. modul pro čtení a nahrávání RAM bez použití procesoru
Ac Střídavý proud. AC
DC Přímý proud. přímý proud
FM Frekvenční modulace. Frekvenční modulace (Světový pohár)
AFC Automatické řízení frekvence. Automatické řízení frekvence

FAQ

Po registraci účtu na webu můžete zveřejnit svou otázku nebo odpovědět na existující témata. Účast je zcela zdarma.

Odpověď na téma vysavače Philips FC 9174 Jak odstranit oběžné kolo jako všechny ostatní tipy jsou zveřejňovány celou komunitou. Většina účastníků jsou profesionální opraváři a specialisté v oblasti elektroniky.

Po registraci se objeví možnost vyhledávání v celém webu a archivu souborů. V pravém horním rohu se zobrazí formulář vyhledávání na webu.

Pro všechny. Nejčastější odpovědi na populární značky jsou LG, Samsung, Philips, Toshiba, Sony, Panasonic, Xiaomi, Sharp, JVC, Dexp, TCL, Hisense a mnoho dalších, včetně čínských modelů.

S aktivní účastí na fóru vám budou k dispozici další soubory a sekce, které se nezobrazují hosté. schémata, firmware, referenční knihy, metody opravy a tajemství, typické poruchy, informace o službách.

See also  Jak odstranit zbytek prášku v pračce

užitečné odkazy

Zde jsou jen užitečné odkazy pro mistry. Reference jsou pravidelně aktualizovány v závislosti na poptávce po tématech.

Otevření pouzdra vysavače

Je zapotřebí sada nástrojů a zařízení pro rozebírání případu:

 • Křížové výpravy a ploché šroubováky k různým rozměrům hlav.
 • Kleště.
 • Page klíč pro 12.
 • Uzamčené svěrák.
 • Kartáč, mazivo, dřevěný bar, kladivo.

Před začátkem práce by měl být vysavač de.engined, všechny pracovní komponenty, včetně filtrů a náhradních trysek, z něj byly odstraněny. Budova, hnízdo bundy je otřeno suchým hadrem.

Twistingovými šrouby je nutné najít všechny spojovací prvky a zastavit západky. Mohou být umístěny na různých místech, být tajné, pod motorovým filtrem nebo knoflíky. Po odstranění celého spojovače se kryt ze dna volně oddělí. Dále jsou odstraněny terminály a konektory z elektrické desky. kontakty vedoucí k plastovému tělu motoru. Bez ohledu na to, v samostatném případě nebo ve společném lůžku je nainstalován motor vysavače, musí být demontován a rozebrán a rozebrán. Po cestě je obvyklé odstranit nashromážděný prach štětcem a zkontrolovat, zda jsou upevňovací prvky uzlů na místě.

Jak vybrat?

Je nesmírně důležité vybrat si vhodný vysavač čističe, protože špatný výběr dříve či později povede k rozpadu zařízení. Řada výrobců nedělá vlastní motory, ale jednoduše sestavuje. Proto je důležité znát název a model, ale fyzické parametry zařízení. Kromě nich budou jeho typ a účel důležité pro konkrétní typ čištění: suché, mokré nebo podporuje oba typy. Faktem je, že pokud se do motoru dostane vlhkost, který je určen k čištění chemického čištění, pak se jednoduše rozbije.

A také důležitá bude absorpce energie. Výrobce obvykle dělá přízvuk pro celkovou energii. Bude to záviset na řadě faktorů:

 • fyzické vlastnosti zařízení;
 • vstupní tlak;
 • Produktivita vzduchových toků, která závisí na velikosti oběžného kola, množství ventilátorových kroků, délce hadice, jako je kotva;
 • Užitečný pracovní koeficient.

Kromě toho by při výběru vysavače čističe by měla být pozornost věnována kategorii a metodě montáže těla. To je důležité, protože některé modely mohou mít speciální drážky a západky, jiné kroužky a těsnění těsnění a některá univerzální řešení jsou připojena k tělu pomocí šroubů, kvůli kterým úhel upevňovacích prvků vzhledem k jednotě základny zařízení zařízení by mělo být vypočteno.

Nejspolehlivějším způsobem bude výběr motoru buď podle modelu, nebo podle náhradního dílu výrobce.

Potíže

Během demontáže a přípravy na opravu elektrického motoru vysavače jsou nastaveny poruchy:

 • Pojistka.
 • Existuje útes drátu od smetany až po spojení s uhelným kartáčem.
 • Stav samotných grafitových kartáčů je zkontrolován a je stanovena potřeba jejich nahrazení.
 • Je vyhodnocen stav ventilátoru tangenciálního typu. hliníková čepel mezi oběma rovinami.
 • Kontrola je integrita ložisek ventilátoru.
 • Krycí kolektor by měl být čistý, svítit s měděným leskem.
 • Vinutí motoru by neměla mít stopy po postinku pramene, loupání izolace, zkrat.

Stalo se to, ve ventilátoru byl zasažen míč z rozbitého klipu, přinesl tam papírový papír, oběžné kolo vysavače byl prohlouben a zbitý. Oprava je nemožná, budete si muset koupit nový kompresor. Provést obnovení ventilátoru a soustředění samo o sobě je považováno za nemožné.

Hřídel motoru je upevněno na postavě se dvěma ložisky různých velikostí. Přední. více, zadní část méně, aby usnadnila demontáž. Pokud se hřídel hraje, je zničen klip jedné z ložisek. Při opravě elektrického motoru pomocí vysavače do.je třeba změnit oba, vyřadit šachtu ze statoru a pomocí závitové nebo hydraulické stahovák. Nedoporučuje se používat vytápění. struktura změn kovu, hřídel ztrácí tuhost. Auditováním stavu jsou ložiska mazaná, s Litholem nebo Hado jsou prašníky nainstalovány znovu v předchozí poloze. Po instalaci nového ložiska byste měli zkontrolovat a ujistit se, že jeho rotace na ose je lehká, tichá.

Po převrácení vinutí multimetrem najdou přestávku biče v cívce, popálení hořáku, uzavření intertoritoru. Jakékoli zásahy pro vzájemné úložiště vyžadují opravy srovnatelné ceny s novým motorem. Vinutí jsou obnoveny ve speciálních workshopech. V tomto případě je oprava motoru vysavače s vlastními rukama nemožná.

Během opravy vysavače vlastními rukama je povrch sběratele pečlivě otřen, ale bez použití abrazivních materiálů. Všechny mezery, oběžné kolo jsou očištěny prachem. Často je to její nevyvážení z dodržování prachu, která vede k další nehodě spojené s výměnou ložisek. Ale pokud létající koule ještě neučinily potíže, může být ventilátor vyčištěn a pokusit se smířit.

Nahrazením uhlíkových štětců. operace je jednoduchá. Při instalaci nových komponent je nutné pozorovat stejnou polaritu. Pokud zaměníte pól, můžete vytvořit foukání prachu.

Odborníci doporučují, aby vše souviselo s opravou motoru a správou vysavače svěřující specialisty SC. Vybavení je každý rok obtížnější, ve vedení nejsou popsány funkce. Bez dovedností můžete problém jen zhoršit.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS