Jak odstranit saze ze sklenice krbu

Table of Contents

Saze na skleněném kamenném kameni. Proč to vzniká a jak se s tím vypořádat?

Saze. Toto je nepřerušené palivo. Objeví se, když v komíně nedostatečný tah nebo teplota spalování palivového dříví je příliš nízká. Univerzální ochrana před tvorbou sazí. Systém čistého skla. Vyřeší všechny problémy. Ale i když vaše pec takový systém nemá. nenechte se rozrušit. Vyhýbání se následujícím důvodům pro vzhled sazí, sklo zůstane čisté, což vám umožní obdivovat živý oheň.

Důvod, proč používáte noviny pro zapalování pece

Ale to nelze udělat. Složení barvy použité při tisku je takové, že při spalování se okamžitě změní na velmi „nudné“ sazí sazí na sklenici. Takže roztavit sporák je výhradně čistý papír. Ale možná nejlepší volbou je plynový hořák.

Namontujte naše video „Jak roztavit pec na koupel bez kouře“. Tato metoda je také vhodná pro kamna kamenných kamenů.

Řešení: Vyčistěte sklenici speciálním nástrojem a nadále nepoužívejte noviny pro růst.

Slabá trakce = saze na sklenici pece a dokonce i podplatky. Může existovat několik důvodů pro nedostatek trakce: 1) pec a komín ještě nebyly zahřáté; 2) nedostatečná výška komína; 3) V místnosti není žádná ventilace.

Je snadné vyřešit první problém. zkontrolujte, že během zapálení pece jsou všechny otevřené klapky na přívod vzduchu. Pokud tah stále nestačí, lehce otevřete dveře. Také po zapalování po dobu 20-30 minut nepřenesejte sporák do dlouhého hořícího režimu.

Druhý problém je vyřešen vytvořením komína do požadované výšky. Nevím co? Zavolejte, řekněte nám! Tel. 8 (812) 605-85-05.

Ve třetím případě, pokud dům nebyl původně zajištěn pro ventilaci dodávek a výfukových plynů, okno je pravidelně otevřen pouze jeden výstup pro spuštění čerstvého vzduchu.

Důvodem je unáhlený přenos pece do režimu dlouhého pohybu

Částečně jsme se dotkli tohoto důvodu v předchozím odstavci. Pokud přenesete krbovou sporák do dlouhého hořícího režimu před ním a komínem v teple, bude na sklenici saze. Nedoporučujeme také používat tento režim často. Přečtěte si tento článek proč: https: // nkamin.ru/blog/pechi-dlya-doma/chto-takoe-rezhim-dlitelnogo-goreniya-fakty-domyly-i-zdravyy-smyssl

Řešení: Snižte přívod vzduchu pro spalování pouze 20-30 minut po utracení sporáku.

Rýže 1. Není třeba „milovat“ kamna na tolik sazí na sklenici

Čím více „syrového“ palivového dříví používáte, tím vyšší je pravděpodobnost vytvoření sazí. Používejte pouze suché dříví, jehož relativní vlhkost je menší než 20%. To je přibližně 1,5–2 roky sušení ve větraném palivovém dříví.

Příčina protokolu se dotýká sklenice

Není to zřejmý důvod, ale také vedoucí k vzhledu sazí na sklenici pece. Faktem je, že teplota v hloubkách ohně je vždy vyšší než na povrchu skla. Z tohoto důvodu se protokol týkající se sklenice „ochladí“, což znamená, že hoří horší. Kvůli tomu bude existovat saze.

Řešení: Ujistěte se, že se protokoly nedotýkají sklenice a v peci je vložte co nejhlubší.

Nejlepší fondy, stejně jako z Nagar a Saze, čistí sklenici krbu

Krb dává zvláštní okolí jakéhokoli obývacího pokoje. Popularita této položky nezmizí ani s příchodem nových moderních topných systémů. Nejedná se však pouze o krásné interiérové ​​řešení, ale také další práce. Často na sklenici krbu, formy sazí, které negativně ovlivňují vzhled a kvalitu práce. Toto je zcela normální jev, který je výsledkem spalování paliva. Jak vyčistit sklenici krbu z sazí doma a také jak zabránit tvorbě sazí.

Příčiny

Předtím, než postoupíte s odstraněním důsledků, jmenovitě znečištění sklenice krbu, je důležité pochopit, co je příčinou prvního rukama formace sazí. Správné stanovení příčiny pomůže zabránit znečištění v budoucnu. Důležitou roli hraje to, co krb funguje, typ paliva. Důvod formace sazí je však často spojen s mnohem vážnějším problémem. znečištění komína.

Plynové palivo

Pokud je generátor krbu plynné palivo, pak saze na skle označuje ucpávání hořáků nebo nesprávnou polohu trysek. To vede k porušení poměru plynu se vzduchem, což je zase příčinou osady sazí a sazí na vnitřní straně krbu sklenice.

Propan

Kaminové pece pracující na základě propanu jsou mnohem více než plyn podléhají formaci sazí. Důvody zpravidla leží jako palivo, ucpané hořáky nebo poškození nádrže. Čištění hoření, výměna proudového paliva čistší možností pomůže snížit objem znečištění.

Na palivovém dříví

Pokud krb pracuje na dřevě, nebuďte překvapeni vzhledem k sazem. Důvodem je skutečnost, že jehličnaté stromy, obvykle používané při vytápění, obvykle „kouření“. Důvodem může být také absence otvorů pro kyslík.

Hlavní metody čištění

Existuje mnoho způsobů, jak vyčistit sklenici krbu před znečištěním. To lze provést pomocí chemikálií domácnosti nebo jedné z lidových metod. Při výběru prostředků k boji proti sazem je nutné pochopit, kolik znečištění a také jak dlouho se vytvořilo.

Čištění

Božské chemikálie obchodů jsou plné mnoha prostředků určených k čištění krbu. Při výběru čisticího nástroje je důležité věnovat pozornost složení: je lepší opustit nástroj, ve kterém existují komponenty, které mohou poškodit povrch sklenice. Sklenici krbu můžete vyčistit pomocí improvizovaných detergentů, například pro mytí nádobí nebo kuchyňského náčiní.

Účinnost těchto fondů je nižší, což může vyžadovat fyzické úsilí, aby se zbavilo znečištění.

Amoniak

Snadno odstraní saze amoniaku. Čištění sklenice krbu pomocí alkoholu prochází podle následujících pravidel:

 • Krb musí úplně vychladnout.
 • Amoniak je zředěn vodou. Přidání několika kapek octa bude účinné. Výsledná směs může být nalita do stříkací pistole.
 • Řešení je postříkáno na sklo, poté je odstraněn papírovými ubrousky. Pokud je znečištění staré a špatně půjčuje čištění, musíte počkat 10-15 minut. Během tohoto období pronikne alkohol do částic sazí, proces odstraňování bude velmi zmírněn.

Použití amoniaku v jeho nejčistší podobě není zakázáno. To však může být neúčinné, protože alkohol se rychle vypařuje z povrchu.

Oheň na plnou sílu

Půda selhání může být odstraněna silným ohněm. Suché palivové dříví bude vyžadováno, aby se vystřelilo na nejvyšší výkon. V procesu spalování se částice sazí, sazí, saze hoří, sklo je vyčištěno. Zároveň je také čistí komín, což příznivě ovlivňuje úroveň rizika ohně krbu.

Noviny a popel

K vyčištění skla tímto způsobem je nutné navlhčit noviny ve vodě, aplikovat na něj popel. SOOT bude tak snadno smazán tímto způsobem, pokud od vzniku sazí neprošly více než 2-3 dny. Noviny s popelem musí být důkladně nastroušeny místem kontaminace, poté otřete suchým papírem nebo hadrem. Staré znečištění nebude k této metodě podlehnuto.

Čepel nebo nástroj s ostrou špičkou

Můžete se uchýlit k radikálním metodám. odstranění sazí s čepelí nebo jakýmkoli nástrojem s ostrou špičkou. S touto metodou stojí za to pozorovat bezpečnostní pravidla, aby se zabránilo řezům. Měl by být také kontrolován stupeň tlaku. škrábance mohou zůstat na sklenici. Je lepší uchýlit se k těmto metodám pro odstranění pouze částí zvláště silného znečištění.

Voda a octa

Saze můžete umýt směsí vody a octa. Řešení se nalije do stříkací pistole. Dveře krbu jsou předběžně demontovány, položeny na rovný povrch. Noviny jsou rozloženy na problémových oblastech, které jsou impregnovány nahoře řešením. Po nějaké době je sklo otřeno mokrými novinami.

Ash z Ash

Tato metoda čištění je jednou z nejpopulárnějších. Kromě popela z popela budete potřebovat kbelík vody, houbu, papírové ručníky. Ruce musí být chráněny gumovými rukavicemi.

 • Zvlhčit houbu ve vodě, zmáčkněte.
 • Naneste popel na houbu.
 • Otřete saze v kruhových pohybech.
 • Opláchněte houbu a sklo ze zbývajících kontaminantů.
 • Otřete suchým papírovým ručníkem, abyste dosáhli úplného efektu.
See also  Jak odstranit sklo z trouby SMEG

Směs amoniaku, octa, citron a sody

Směs uvedených komponent je dokonale bojujícím znečištěním jakékoli složitosti, jakéhokoli předpisu (včetně starých). Jediná vrstva musí být nejprve navlhčena roztokem a ponechána po dobu 15-20 minut, aby umožnila účinné látce proniknout znečištěním. Poté zbývá pouze otřete sklo bez dalšího úsilí. Čím větší je koncentrace amoniaku, tím vyšší je aktivita roztoku, tím snazší je čistit.

Jak vyčistit sklenici krbu z sazí, sazí, sazí

Tradiční dřevěný krb je dekorací obývacího pokoje a hlavním prvkem interiérového designu. Ale zároveň se jedná o funkční zařízení, na které je třeba se starat. Pokud jste si vybrali krb, který má dveře se sklem, pravděpodobně jste čelili tomuto problému. Toto je znečištění: saze, saze, saze, které se hromadí na vnitřní straně dveří dveří. Takové znečištění nemá vliv na provoz krbu, protože zařízení dávající teplo, ale katastroficky snižuje jeho estetickou funkci.

odstranit, saze, sklenice, krbu

Saze, saze nebo saze je jednoduchý uhlík amphone, který je výsledkem neúplného spalování palivového dříví v ohni. Ve skutečnosti je to černé a docela odolné vůči vlivu filmu mnoha látek, jehož vzhled je nevyhnutelný. Jak a co rychle a efektivně odstranit saze, stoupat a saze z povrchu skla, aniž by to zároveň poškodilo?

Všechny metody čištění skleněných dveří krbu z sazí

Existuje několik způsobů čištění krbů z přirozeného znečištění. Je možné od nich odlišit nejúčinnější a nejúčinnější? Ano, samozřejmě, ale o tom později, možná vám bude něco jiného vyhovovat.

Mechanické čištění pomocí houby a popela (lidová metoda)

Ačkoli se tato metoda nazývá lid, pokud si myslíte trochu, něco se zde úplně nehodí.Prosím, řekněte mi, že lidé byli vždy distribuováni litinové krby se skleněnými dveřmi? Kdy a co je nejdůležitější, kde se stal lidem? tak jako tak. Podstata toho se nemění.

Tento způsob čištění inzeruje zástupci různých společností, které prodávají krby. Tím pravděpodobně ukazují hluboké znalosti tradic používání krbů.

 • Nasadili jsme si rukavice;
 • Močíme houbu ve vodě a stiskneme ji;
 • Appech nanášíme z pece na houbu;
 • S lehkými kruhovými pohyby umýváme saze houbou;
 • Opakujte body 2.3.4, dokud nebude povrch zcela vyčištěn;
 • Mytí houby z mé nečistoty sklenkou;
 • Suché sklo otřete papírovou utěrkou.

Použití amoniaku (roztok amoniaku)

Ve skutečnosti lze tuto metodu, jako je mechanické čištění houbou a popelem, také považovat za „lidu“.

Proč ne? V zásadě byl amoniak vždy používán mezi lidmi při mytí oken nebo zrcadel, zároveň hromadou starých zbytečných novin.

Navíc je podle mého názoru metoda používající amoniak ve skutečnosti populárnější než u Ash. Ale co někdo má rád. Máte rádi jako popel, použijte jej pro zdraví.

 • Gumové rukavice;
 • Kbelík s teplou vodou;
 • Kuchyňská houba;
 • Papírové ručníky nebo měkká látka;
 • Amoniak;
 • Ocet;
 • Sprej.
 • Vaření řešení: půl litru vody, 1 lžička amoniaku, 1 lžička octa. Řešení důkladně promíchejte a nalijte do postřikovače;
 • Nasadili jsme si rukavice;
 • Výsledný roztok nastříkáme na celý povrch a očekáváme 2-3 minuty jeho reakce se sazemi a sazemi (před použitím roztoku pečlivě zakryjte podlahu z tekutiny);
 • Jemně otřete sklenici papírovým ručníkem nebo látkou;
 • Opakujte body 3.4, dokud nebude povrch zcela vyčištěn;
 • Purifikovaný povrch se promyje vodou;
 • Suché sklo otřete papírovou utěrkou.

Čištění pomocí silného plamene v peci

V této metodě čištění a nic nevysvětlete. Potřebujeme suché palivové dříví. Nejsilnější oheň je chován, v plameni, jehož částice sazí a sazí jednoduše hoří a sklo je čisté.

V celém tomto postupu je teoretický plus. Současně při vytváření silného ohně v peci je čištěn nejen prostor v ní, ale také komín krbu, což snižuje celkovou úroveň nebezpečí požáru zařízení.

Použití speciálních a domácích chemikálií obecného účelu

Tato metoda má v úmyslu použít chemikálii pro čištění sklenice krbu ze sazí. Navíc to může být jak speciální chemický lék na čištění brýlí krbů nebo jakýkoli jiný, vhodný pro tyto účely, běžný.firemní chemický nástroj.

Čištění chemikáliemi se provádí podobně jako čištění při používání amoniaku, s výjimkou neexistence potřeby nezávislé přípravy čisticího roztoku.

Mechanické čištění pomocí speciální škrabky nebo nože

Pokud jste to nevěděli, pak stejným způsobem, jako existují speciální chemické čisticí výrobky pro sklenice krbů, existují speciální škrabky k odstranění sazí, sazí, sazí.

Nemá smysl popisovat tento proces, protože všechno je drsné: vezmeme škrabku a rozptylujeme nálet z povrchu. Na konci procesu si umyjeme sklenici vodou a otřete suchou papírovou ručníkem.

Jak nejlépe vyčistit sklenici sazí. výhody a nevýhody všech způsobů

Nyní nejužitečnější v tomto článku. Jako šťastný majitel tradičního dřevěného krbu s litinovou francouzskou Fireflance se určitě neustále setkávám s problémem špinavého skla ve dveřích krbu. A od vůle, vyzkoušel jsem všechny výše uvedené metody čištění skla od sazí a sazí. A sestavil svůj názor na jejich účinnost na základě osobní praxe.Osobní hodnocení metod čištění (z nejvíce žádaných pro nejlepší):

 • 5. místo. Použití silného plamene v peci-možná něco nedělal, ale můj výsledek z nějakého důvodu nefunguje. Sklo bylo téměř čistší;
 • 4. místo. Použití speciálního šrotu. samozřejmě to funguje, ale pro čištění vysoké kvality potřebujete hodně času (ve srovnání s jinými možnostmi). Je téměř nemožné úplně vyčistit sklo škrabkou, musíte použít jiné metody k odstranění malých oblastí. Výrobci zařízení varují, že mechanické čištění pomocí škrabků a nožů může poškodit povrch. To zase pravděpodobně povede ke zničení skla, kvůli tvorbě bodu se sníženou silou. Závěr: Doporučeno pro použití pouze ve výjimečných případech;
 • 3. místo. Čištění popelem určitě funguje, ale s velkou kontaminací vyžaduje další úsilí. Nečistota, kvůli použití popela, je více než jen na skle, ale zároveň je metoda volná;
 • 2. místo. Amoniak s octem nebo bez něj. jednoznačně funguje, docela efektivně a rychle. A pokud si vyberete mezi touto možností a předchozími třemi. tato metoda je nejvýhodnější;
 • 1 místo. Zvláštní a domácí chemikálie obecného účelu si zaslouží toto čestné postavení. Ačkoli to není úplně, místo je zaslouženě poskytováno finančním prostředkům v domácnosti, což není odůvodněno vysokými náklady na speciální fondy pro krby,

Metody a prostředky k čištění sklenice krbu z sazí

Proč se dveře zašpiní?

Se správným provozem krbu, bez ohledu na použité palivo, by se na dveřích neměl tvořit plak, zejména ve velkém množství. Pokud se systematicky musíte dívat skrz kontaminované sklo, pak hledejte důvod:

 • Pokud váš krb pracuje na plynovém palivu, pak plak a saze označují ucpávání hořáků nebo nesprávně zavedené polohy trysek. Tyto faktory vedou k nesprávnému poměru vzduchu a plynu, který ovlivňuje stav vnitřního povrchu pece;
 • Propanové pece podléhají znečištění častěji než krytí plynu. A nejčastějšími příčinami jsou nekvalitní palivo, nesprávný poměr proporcí plynu a vzduchu, ucpávání hořáků, porucha regulátoru nádrže;
 • Nejvíce náchylná k kamna na kamen na palivovém dříví. Důvody: Použití jehličnatého dřeva, neúplné spalování paliva, nedostatek otvorů pro tok vzduchu, kontaminovaná plyn.output trubka.

Doporučuje se hledat příčinu znečištění, pokud musíte vyčistit sklenici dveří častěji než 1krát za 2 týdny. Tvorba sazí je charakteristická pro uzavřené krby, takže znečištění se může také objevit v nepřítomnosti nefilů v peci.

Proč je to saze

Pokud se v krátké době hromadí saze a saze, musíte zjistit důvod tohoto problému. Zjistit a eliminovat důvod, nemusíte sklenici neustále čistit. V plynovém krbu jsou takové důvody ucpané hořáky nebo nesprávná instalace trysek.

Ohnisko, které fungují na propanu, jsou znečištěny rychleji než plyn. Je to kvůli nekvalitnímu palivu, zablokování hořáků, rozpadem regulačního nádrže. Ale více než ostatní, kamna dřevěných krbů a kamna jsou náchylná k sazem. Vzhled plaku je vyvolán jehličnatými dřevěnými horninami, nepřítomností nebo nesprávným fungováním kanálů a kontaminovaným komínem.

Pokud je sklo znečištěno méně často než za dva týdny, krb funguje správně. Zde saze a saze se postupně hromadí. V důsledku toho se objeví kontaminanty, které je třeba odstranit.

Odstranění znečištění amoniakem

K vyčištění sazí na sklo pomůže řešení: amoniaku, sody, octa a citronu

Amoniak dokonale vyrovnává saze. Čištění skla s jeho pomocí nastává v několika fázích:

 • Počkejte na ochlazení krbu. Dveře by měly být chladné.
 • Zřeďte amoniak do nádoby vodou, přidejte trochu octa, nalijte výsledný produkt do spreje.
 • Nastříkejte tekutinu na sklo a otřete zakalení papírovými ubrousky a odstraňte saze. Pokud je znečištění dávno, pak budete muset vyvinout úsilí nebo nastříkat řešení na skvrnách a odejít na 5-10 minut. Během této doby je alkohol absorbován do sazí a bude mnohem snazší jej odstranit.

Amoniak nelze zředit vodou, ale použít ve své čisté podobě. V tomto případě se však rychle vypařuje bez odstranění znečištění. Ale zvlhčením ubrousku v Eskryra a pak ho ponořením do popela a tření skla můžete uspět za pár minut.

Odstraňte nečistoty s lidovými prostředky

Nejnepříjemnějším důsledkem spalování paliva je hustá vrstva na skla představující pálení a saze. Vzhledem k tomu, že základem tohoto nájezdu je Creosot, který jako magnet přitahuje částice sazí, jednoduché zpracování s mokrou zde nepomůže. Musíme se uchýlit k nashromážděné zkušenosti, protože takovým problémům vždy čelili.

 • Pokud byla sklenice v poslední době kouřena a vrstva sazí neměla čas na sušení v Creosotu, pak je docela možné používat samo.čištění, které spočívá v spalování suchého palivového dříví s větším přístupem na vzduch. K tomu musíte otevřít dveře pro celé dveře. Při vysokých teplotách jsou částice spáleny a sklo je osvobozeno od půdy. Tato metoda je však dobrá, pouze pokud ji včas zjistíte, že je vyžadováno čištění skla.
 • Voda a octa jsou smíchány ve stejných částech. Výsledný roztok se nalije do stříkací pistole. Dveře krbu budou muset být demontovány a položeny na vodorovný povrch. Na uzené oblasti se aplikuje vrstva novin. S octovým řešením jsou tyto noviny impregnovány a udržovány po nějakou dobu. Pak by se s mokrými novinami, stejně jako hmota, mělo být zpracováno sklo.
See also  Jak odstranit Samsung pračka manžeta

Během provozu by měly být použity gumové rukavice

 • Někdy se popel odebraný z popela používá k čištění skla. Je známo, že tvoří kyselé prostředí. Pod vlivem chemických reakcí se auto rozpadne a povrch můžete umýt. Pro pohodlí práce používají houbu. Popel by neměl obsahovat nečistoty, jinak lze sklo poškrábat. Popel se nalije na zvlhčenou houbu a s úhlednými pohyby začnou zpracovávat povrch. V případě potřeby musí být houba dobře promyta a znovu přidat novou část popela.
 • Další recept na přípravu čisticího prostředku od sazí se dveřmi na krbu je založen na míchání amoniaku, octu, citronu a sody. Dříve musí být vrstva sazí zvlhčena, pak to saze snadno vyčistit. Je důležité si uvědomit, že zvýšená koncentrace amoniaku umožní vytvořit aktivnější řešení a čištění skla zjednoduší, ale amoniak rychle zmizí, a tato skutečnost bude muset být počítana s ní.

Je užitečné vědět: Jak postavit cihlový krb vlastními rukama, studujeme celou technologii procesu

Jiné metody

 • Sklo můžete vyčistit bez použití dalších prostředků. Jen zapálte oheň na plnou sílu tak, aby horký plamen spálil výsledný saze. Tato metoda pomáhá nejen odstranit znečištění, ale také udržovat čistotu komína trubek
 • Navlhčte noviny vodou a ponořte se do popela na dně pece. Aplikujte na znečištění a triky před odstraněním sazí a plakety. Po otřese suchým hadříkem nebo ubrouskem. Budete se muset vyčistit po dlouhou dobu a tvrdohlavě, ale výsledek vás určitě potěší
 • Pokud žádný prostředky nepomáhá bojovat proti znečištění, použijte čepel nebo nástroj s ostrým špičkou a skvrny od šrotu, dokud nebudou zcela zmizeny. Vezměte prosím na vědomí, že existuje riziko poškození nebo poškrábání skla.

Všechny metody čištění skleněných dveří krbu z sazí

Existuje několik způsobů čištění krbů z přirozeného znečištění. Je možné od nich odlišit nejúčinnější a nejúčinnější? Ano, samozřejmě, ale o tom později, možná vám bude něco jiného vyhovovat.

Čištění

Existuje mnoho speciálních chemikálií pro čištění krbu v prodeji. Věnujte pozornost kompozici. neměla by mít agresivní komponenty, které by mohly zkazit sklo. Obvyklý lék můžete také použít pro mytí nádobí nebo kuchyňských povrchů, ale budete muset otřít mnohem déle.

odstranit, saze, sklenice, krbu

Amoniak dokonale vyrovnává saze. Čištění skla s jeho pomocí nastává v několika fázích:

 • Počkejte na ochlazení krbu. Dveře by měly být chladné.
 • Zřeďte amoniak do nádoby vodou, přidejte trochu octa, nalijte výsledný produkt do spreje.
 • Nastříkejte tekutinu na sklo a otřete zakalení papírovými ubrousky a odstraňte saze. Pokud je znečištění dávno, pak budete muset vyvinout úsilí nebo nastříkat řešení na skvrnách a odejít na 5-10 minut. Během této doby je alkohol absorbován do sazí a bude mnohem snazší jej odstranit.

Amoniak nelze zředit vodou, ale použít ve své čisté podobě. V tomto případě se však rychle vypařuje bez odstranění znečištění. Ale zvlhčením ubrousku v Eskryra a pak ho ponořením do popela a tření skla můžete uspět za pár minut.

Proč je to saze

Pokud se v krátké době hromadí saze a saze, musíte zjistit důvod tohoto problému. Zjistit a eliminovat důvod, nemusíte sklenici neustále čistit. V plynovém krbu jsou takové důvody ucpané hořáky nebo nesprávná instalace trysek.

Ohnisko, které fungují na propanu, jsou znečištěny rychleji než plyn. Je to kvůli nekvalitnímu palivu, zablokování hořáků, rozpadem regulačního nádrže. Ale více než ostatní, kamna dřevěných krbů a kamna jsou náchylná k sazem. Vzhled plaku je vyvolán jehličnatými dřevěnými horninami, nepřítomností nebo nesprávným fungováním kanálů a kontaminovaným komínem.

Pokud je sklo znečištěno méně často než za dva týdny, krb funguje správně. Zde saze a saze se postupně hromadí. V důsledku toho se objeví kontaminanty, které je třeba odstranit.

Nejlepší fondy, stejně jako z Nagar a Saze, čistí sklenici krbu

Krb dává zvláštní okolí jakéhokoli obývacího pokoje. Popularita této položky nezmizí ani s příchodem nových moderních topných systémů. Nejedná se však pouze o krásné interiérové ​​řešení, ale také další práce. Často na sklenici krbu, formy sazí, které negativně ovlivňují vzhled a kvalitu práce. Toto je zcela normální jev, který je výsledkem spalování paliva. Jak vyčistit sklenici krbu z sazí doma a také jak zabránit tvorbě sazí.

Příčiny

Předtím, než postoupíte s odstraněním důsledků, jmenovitě znečištění sklenice krbu, je důležité pochopit, co je příčinou prvního rukama formace sazí. Správné stanovení příčiny pomůže zabránit znečištění v budoucnu. Důležitou roli hraje to, co krb funguje, typ paliva. Důvod formace sazí je však často spojen s mnohem vážnějším problémem. znečištění komína.

Plynové palivo

Pokud je generátor krbu plynné palivo, pak saze na skle označuje ucpávání hořáků nebo nesprávnou polohu trysek. To vede k porušení poměru plynu se vzduchem, což je zase příčinou osady sazí a sazí na vnitřní straně krbu sklenice.

Propan

Kaminové pece pracující na základě propanu jsou mnohem více než plyn podléhají formaci sazí. Důvody zpravidla leží jako palivo, ucpané hořáky nebo poškození nádrže. Čištění hoření, výměna proudového paliva čistší možností pomůže snížit objem znečištění.

Na palivovém dříví

Pokud krb pracuje na dřevě, nebuďte překvapeni vzhledem k sazem. Důvodem je skutečnost, že jehličnaté stromy, obvykle používané při vytápění, obvykle „kouření“. Důvodem může být také absence otvorů pro kyslík.

Hlavní metody čištění

Existuje mnoho způsobů, jak vyčistit sklenici krbu před znečištěním. To lze provést pomocí chemikálií domácnosti nebo jedné z lidových metod. Při výběru prostředků k boji proti sazem je nutné pochopit, kolik znečištění a také jak dlouho se vytvořilo.

Čištění

Božské chemikálie obchodů jsou plné mnoha prostředků určených k čištění krbu. Při výběru čisticího nástroje je důležité věnovat pozornost složení: je lepší opustit nástroj, ve kterém existují komponenty, které mohou poškodit povrch sklenice. Sklenici krbu můžete vyčistit pomocí improvizovaných detergentů, například pro mytí nádobí nebo kuchyňského náčiní.

Účinnost těchto fondů je nižší, což může vyžadovat fyzické úsilí, aby se zbavilo znečištění.

Amoniak

Snadno odstraní saze amoniaku. Čištění sklenice krbu pomocí alkoholu prochází podle následujících pravidel:

 • Krb musí úplně vychladnout.
 • Amoniak je zředěn vodou. Přidání několika kapek octa bude účinné. Výsledná směs může být nalita do stříkací pistole.
 • Řešení je postříkáno na sklo, poté je odstraněn papírovými ubrousky. Pokud je znečištění staré a špatně půjčuje čištění, musíte počkat 10-15 minut. Během tohoto období pronikne alkohol do částic sazí, proces odstraňování bude velmi zmírněn.

Použití amoniaku v jeho nejčistší podobě není zakázáno. To však může být neúčinné, protože alkohol se rychle vypařuje z povrchu.

Oheň na plnou sílu

Půda selhání může být odstraněna silným ohněm. Suché palivové dříví bude vyžadováno, aby se vystřelilo na nejvyšší výkon. V procesu spalování se částice sazí, sazí, saze hoří, sklo je vyčištěno. Zároveň je také čistí komín, což příznivě ovlivňuje úroveň rizika ohně krbu.

Noviny a popel

K vyčištění skla tímto způsobem je nutné navlhčit noviny ve vodě, aplikovat na něj popel. SOOT bude tak snadno smazán tímto způsobem, pokud od vzniku sazí neprošly více než 2-3 dny. Noviny s popelem musí být důkladně nastroušeny místem kontaminace, poté otřete suchým papírem nebo hadrem. Staré znečištění nebude k této metodě podlehnuto.

Čepel nebo nástroj s ostrou špičkou

Můžete se uchýlit k radikálním metodám. odstranění sazí s čepelí nebo jakýmkoli nástrojem s ostrou špičkou. S touto metodou stojí za to pozorovat bezpečnostní pravidla, aby se zabránilo řezům. Měl by být také kontrolován stupeň tlaku. škrábance mohou zůstat na sklenici. Je lepší uchýlit se k těmto metodám pro odstranění pouze částí zvláště silného znečištění.

Voda a octa

Saze můžete umýt směsí vody a octa. Řešení se nalije do stříkací pistole. Dveře krbu jsou předběžně demontovány, položeny na rovný povrch. Noviny jsou rozloženy na problémových oblastech, které jsou impregnovány nahoře řešením. Po nějaké době je sklo otřeno mokrými novinami.

Ash z Ash

Tato metoda čištění je jednou z nejpopulárnějších. Kromě popela z popela budete potřebovat kbelík vody, houbu, papírové ručníky. Ruce musí být chráněny gumovými rukavicemi.

 • Zvlhčit houbu ve vodě, zmáčkněte.
 • Naneste popel na houbu.
 • Otřete saze v kruhových pohybech.
 • Opláchněte houbu a sklo ze zbývajících kontaminantů.
 • Otřete suchým papírovým ručníkem, abyste dosáhli úplného efektu.
See also  Na které straně umístit ventilátor na procesor

Směs amoniaku, octa, citron a sody

Směs uvedených komponent je dokonale bojujícím znečištěním jakékoli složitosti, jakéhokoli předpisu (včetně starých). Jediná vrstva musí být nejprve navlhčena roztokem a ponechána po dobu 15-20 minut, aby umožnila účinné látce proniknout znečištěním. Poté zbývá pouze otřete sklo bez dalšího úsilí. Čím větší je koncentrace amoniaku, tím vyšší je aktivita roztoku, tím snazší je čistit.

Preventivní opatření

Krb není jen sporák, ale také interiérový řešení. Proto je důležité sledovat vzhled skla. Okamžitě stojí za zmínku, že je nemožné se úplně vyhnout tvorbě sazí, jakékoli metody nemusí být provedeny. Provoz systému kamen je spojena s tvorbou sazí. Současně by měla být jako prevence znečištění dodržována následující pravidla:

Jak vyčistit sklenici krbu z sazí

Uzavřené krby jsou po péči náročnější, protože skleněné dveře jsou znečištěny sazemi a sazemi. S kompetentním ohništěm a správným použitím krbu by se takový plak neměl systematicky objevovat.

S výhradou pravidel provozu, a to i při aktivním používání krbu, saze a saze se hromadí pouze za dva až tři týdny. V článku se naučíme, jak vyčistit sklenici krbu ze sazí.

Proč je to saze

Pokud se v krátké době hromadí saze a saze, musíte zjistit důvod tohoto problému. Zjistit a eliminovat důvod, nemusíte sklenici neustále čistit. V plynovém krbu jsou takové důvody ucpané hořáky nebo nesprávná instalace trysek.

Ohnisko, které fungují na propanu, jsou znečištěny rychleji než plyn. Je to kvůli nekvalitnímu palivu, zablokování hořáků, rozpadem regulačního nádrže. Ale více než ostatní, kamna dřevěných krbů a kamna jsou náchylná k sazem. Vzhled plaku je vyvolán jehličnatými dřevěnými horninami, nepřítomností nebo nesprávným fungováním kanálů a kontaminovaným komínem.

Pokud je sklo znečištěno méně často než za dva týdny, krb funguje správně. Zde saze a saze se postupně hromadí. V důsledku toho se objeví kontaminanty, které je třeba odstranit.

Jak vyčistit sklenici krbu

 • Částice sazí pevně a silně se drží sklenice, takže je docela obtížné odstranit černé skvrny a stopy. V tomto případě spálíte horkým plamenem a okamžitě zaostává. Po kterém můžete snadno umýt zbytky sazí;
 • Když se sklo ochladí, pokračujte v čištění. Je vhodné čekat jeden nebo dva dny, než se kameny a stěny zcela ochladí;
 • Relativně čisté dveře se světle bílým nebo šedivým nájezdem lze vyčistit pomocí hadr mikrovlákna nebo papírovým ručníkem. Navlhčte produkt ve vodě a stiskněte, otřete sklo dovnitř i vně. Takový plak se objevuje v důsledku vysoké teploty, popela a kouře;
 • Obtížnější znečištění prádelny amoniak. Zředíme amoniak vodou, přidáme malé množství octa a nalije směs do stříkací pistole. Když je požár úplně ochlazený, nastříkáme kompozici na dveře uvnitř i vně. Po zpracování otřete povrch papírovým ručníkem nebo ubrousky;
 • Chcete.li vyčistit sklenici krbu ze starého znečištění, nastříkejte amoniak na povrch a odejděte po dobu deseti minut. Po takovém zpracování se saze a saze snadněji umývají;
 • Používejte profesionální nástroje pro čištění obličeje. Nastříkejte tekutinu a nechte půl hodiny, poté otřete povrch vlhkou čistou ragrem z mikrovlákna;
 • Chcete.li vrátit průhlednost skleněných dveří, nastrouhejte povrch mýdlem. Nejprve se na produktu objeví skvrny mýdla. Ale při prvním vytápění okamžitě zmizí a sklo se opět stane průhlednou.

Skleněná čisticí popel

Ash. Starověký a efektivní nástroj pro čištění skla. Po ochlazení krbu si vezměte trochu bílého popela, vložte do nádoby a mírně zřeďte vodou.

Míchejte, dokud se nedostane pastovitá hmota. Rozdrtit skleněné povrchy popel. Můžete použít hadr mikrovlákna nebo staré noviny. Po zpracování otřete povrch čistým, vlhkým hadříkem.

Popel nejen umýt sklo, ale také se hodí k mytí nádobí. Tento ekologický a bezpečný nástroj nahradí chemikálie pro domácnost. Snadno umyje pečení a pečící nádoby, litinové, smaltované a kovové, skleněné nádobí.

Zola se účinně vyrovnává s sazemi a sazemi, habill a tuk, dokonce stará. Co jiného můžete umýt nádobí z tuku a skvrn, viz zde.

Oheň za sklenicí

Otevřený oheň vždy fascinuje. Mnoho lidí rád sleduje jazyky plamene, rádi cítí teplo živé palby.

Framps v interiéru

Oheň, jako by očistil naši duši, v duši, vznikají úžasně příjemné pocity. pocit klidu, míru, pohodlí. Opravdu, jak hezké je sedět poblíž krbu, poslouchat, jak strom praskává, cítí teplo a pohodlí krbu. Zvláště pokud je okno tmavé a syrové počasí, sníh a mráz.

Kvůli tvrdému klimatu, v Rusku, bohatí lidé vždy nainstalovali krby ve svém domě. Byli považováni za předmět luxusu a prestiže.

Dnes se krby staly obzvláště populární. Takové designové řešení vypadá velmi stylově, je to krásné, originální, ne domýšlivé. Oheň nás spojuje s přírodou, umožňuje vám vdechnout si sílu ohně, dobíjení pozitivní energie.

Výběr krbu pro váš interiér

Při výběru krbu pro náš interiér se musíte sami rozhodnout, za jaký účel ho potřebujete. Možná ji použijete k zahřívání místnosti nebo jako prvek interiéru. V každém případě by se krb měl zapadnout do hlavního designu vašeho bydlení.

Koneckonců, zpravidla je to dominantní vnitřní prvek, který vytváří určitou atmosféru kolem sebe. Je nutné rozhodnout o místě a krbu. Je důležité vzít v úvahu, že materiály použité v jeho designu by měly být v souladu, například s ozdobou zdí, pohlaví, vypadat harmonicky s nábytkem.

Hromada dlaždic, přírodního kamene a kovových prvků snižují přenos tepla krbu.

Povinné pravidlo při výběru krbu. tento předmět interiérů by měl být bezpečný! Proto je nutné jej kapat na trzích, ale v solidních obchodech, ve kterých je pečlivě sledována kvalita dodávaného zboží.

Důležitá otázka, než utopíte krb, který typ paliva bude nejziskovější. Ideální možností je samozřejmě palivové dříví.

Moderní krb, bude vypadat dobře v moderním kamenném domě. V tomto stylu se používají různé typy povrchu, harmonicky kombinující: drsné, hladké, leštěné textury.

V domě vyrobeném z logu nebo dřeva bude vypadat krb ve stylu země organicky. Oplášťování přírodního kamene bude sloužit jako vynikající doplněk ke stylu příměstského života.

Klasické krby jsou vhodné pro téměř jakýkoli interiér. Mramorová dekorace může mít různé barvy, je to bílá, hnědá, smaragdová. A můžete uměle uměle stárnout kámen nebo jej přivést co nejblíže k přirozené formě.

odstranit, saze, sklenice, krbu

Anglické krby mají malou pec. Jejich elegantní, přísný vzhled je ideální pro kancelář nebo obývací pokoj. Díky nim je přebytečná vlhkost odstraněna z místnosti, zahřívá se.

odstranit, saze, sklenice, krbu

Řecké krby jsou otevřené ze všech stran. Vypadají krásně ve skvěle zdobeném pokoji.

Pro výrobu krbů ve stylu s vysokým stylem se používají moderní refrakterní materiály. sklo, plast, ocel. Jaký typ bude mít takový krb, zcela závisí na představivosti návrháře. Vaším úkolem je vybrat si model, který se dokonale vejde do vašeho interiéru.

Dalším typem krbů jsou elektrické krby. Vytvářejí napodobování skutečného ohně a jsou nejbezpečnější. Elektrické krby mají vysokou účinnost, nevyžadují speciální instalaci, mohou být použity ve všech typech pokojů.

Dnes si můžete koupit krb s otevřeným ohněm. Někteří designéři skrývají oheň za sklem. Oba budou vypadat krásně.

Je třeba mít na paměti, že otevřené dřevěné krby nemají příliš vysokou účinnost. Camins s uzavřenou firegem jsou bezpečnější. Firebox je uzavřen s tepelnými skleněnými dveřmi. Takové krby mají vyšší přenos tepla.

Typy krbů v interiéru

Podle umístění krbu jsou čtyři hlavní typy klasifikovány. jedná se o ostrov, zeď, roh a postavené

Při výběru krbu věnujte pozornost snadnému použití. Krb by měl být ekonomický pro spotřebu paliva. Režim spalování by měl být upraven.

Mějte na paměti, že v otevřeném krbu je obtížné vytvořit podmínky pro výskyt dobré trakce. Na krbu není žádný problém s uzavřenou pecí. Oheň za sklem vypadá velmi krásně a nádherně v jakékoli místnosti, zatímco riziko ohně přichází na nulu.

Instalace krbu

Při instalaci krbu a během instalace je nutné pozorovat všechny existující stavební předpisy a pravidla pro provádění práce potrubí. pecí. Nepřirovnání s těmito normami může znamenat velmi závažné důsledky.

Je nutné koupit kvalitní komín s hladkými stěnami. Instalace by měla být svěřena odborníkům. Velmi důležitý požadavek, který by měl být přísně dodržován. pravidelně čistěte komín.

Kde je nainstalován krb?

V oblasti krbu by neměl být žádný návrh. Zeď, na kterou by měl být přilehlý krb, který by měl skládat z ohniskových materiálů. Podlaha pod krbem by měla být silná, protože namontovaný krb má velkou váhu.

Pamatujte na důležitá pravidla pro instalaci a provozování krbu a přinese vám mnoho pozitivních emocí!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS